تابلوسازی در آذربایجان غربی(ساخت تابلو مغازه در ارومیه)

تابلوسازی در آذربایجان غربی(ساخت تابلو مغازه در ارومیه)

تابلوسازی در آذربایجان غربی :


تابلوسازی در آذربایجان به عنوان یکی از پرسفارش ترین نوع ابزارهای تبلیغاتی است که توسط اصناف ، کسبه ، مغازه داران و صاحبین شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد . با تابلوسازی به راحتی می توانید بدون شارژ کردن مجدد هزینه تبلیغاتی برای مدتهای طولانی برند خود را معرفی کنید .

 

 

تابلو مغازه رستوران

 

 

تابلو مغازه در آذربایجان غربی :


تابلو مغازه سبب معرفی برند و یا نامی است که برای یک مغازه انتخاب شده است . نامی که تابلو مغازه می تواند داشته باشد ، اسم خود مغازه دار و یا اسامی خاص مرتبط با شغلی است که مغازه داران در مغازه خود مشغول به فروش آن کالاها و خدمات هستند . آذربایجان نیز مثل دیگر استان های بزرگ دارای مغازه ها و فروشگاه های بسیار زیادی است . همه آنها تابلو مغازه را به عنوان یک برگ برنده برای معرفی نام مغازه خود انتخاب کرده اند .

بسیاری از کسب و کارها فقط به تابلو مغازه جهت تبلیغات خودشان اکتفا می کنند . در صورتی که تمایل به معروفیت و محبوبیت بیشتر داشته باشند ، می توانند در کنار تابلو مغازه از دیگر روش های تبلیغاتی مثل تبلیغات سمپلینگ ، استند تبلیغاتی و تبلیغات چاپی نیز استفاده کنید .

 

برای آشنایی کاملتر با انواع روش های تبلیغاتی به مطلب زیر رجوع کنید .

 

انواع روش های تبلیغاتی برای جذب مشتری

 

 

تابلو مغازه رینگی

 

 

تابلوسازی در ارومیه :


تابلوسازی ارومیه نیز از محبوب ترین روش ها برای تبلیغات در این شهرستان به حساب می آید . به علت اینکه تابلوسازی علاوه بر تبلیغات ، زیبایی و دکوراسیون بیرونی مغازه ، فروشگاه و یا شرکت را تامین می کند ، افراد خواه ناخواه در کنار دیگر روش های تبلیغاتی ، روش تبلیغاتی تابلوسازی را انتخاب می کنند .

شهرستان ارومیه یکی از زیباترین و بزرگترین و همچنین پرجمعیت ترین شهرهای استان آذربایجان غربی است که در جلگه ای در کنار دریاچه لاجوردی ارومیه قرار گرفته است . این شهرستان از شمال به شهرستان سلماس ، از جنوب به نقده ، از شرق به دریاچه ارومیه و از غرب به مرز ترکیه ختم می شود .

 

گردشگری سودآورترین ویژگی شهرستان ارومیه :


یکی از منبع های پرسود و درآمدزا خصوصاً در شهرها و استان های توریستی ، جذب مسافران و گردشگران است . در واقع زمانی که افراد به یک مکان غریبه سفر می کنند خواه ناخواه ناگزیرند برای تهیه مایحتاج روزمره و یا خرید سوغاتی به مغازه ها و بازارهای محلی آن مکان مراجعه نمایند . تنها عاملی که می تواند سبب جذب مشتریان غریبه به مکان کسب شما شود تابلوسازی و سفارش تابلوی تبلیغاتی زیبا برای مغازه است .

 

اگر تمایل دارید در مورد نحوه سفارش یک تابلو مغازه زیبا بیشتر بدانید مطلب زیر را دنبال کنید .

 

تابلو مغازه و انواع مدل های آن

 

 

تابلو مغازه جواهری

 

 

قیمت تابلوسازی در استان آذربایجان غربی :

قیمت تابلوسازی در ارومیه :

 

ممکن است زمانی که شما می خواهید تابلو تبلیغاتی سفارش دهید به چندین مغازه ، کارگاه تابلوسازی و یا سایت تابلوسازی مراجعه کنید . ممکن است هر تابلوساز و یا تکنسین کار برای ساخت یک تابلو مشابه ، قیمت های متفاوتی را به شما اعلام نماید و شما دچار سردرگمی شوید . این به خاطر متریال هایی است که هر تابلوساز در ساخت تابلو بکار می برد . زیرا هر متریال توسط یک کشور تولید کننده به بازار عرضه می شود و هر کدام از آنها شامل کیفیت های مختلف با قیمت های متفاوت هستند . آنچه که مهم است کیفیت متریال های استفاده شده در تابلو می باشد . تابلوها بر اساس متر محیط محاسبه می شوند . اما عوامل دیگری نیز علاوه بر متر محیط در بالا و پایین رفتن قیمت تابلو تبلیغاتی دخیل هستند . این عوامل عبارتند از :

 • جنس متریال ها
 • ارتفاع تابلو
 • استفاده از تایمر
 • استفاده از دستگاه خنک کننده
 • استفاده از قاب
 • زیرساز تابلوی تبلیغاتی

 

انواع روش های تابلوسازی در آذربایجان غربی :

 

زمانی که وارد استان آذربایجان غربی می شویم مغازه های زیادی را می بینیم که مشغول فروش انواع سوغاتی های مختص به این شهر و میوه ها هستند . تابلوسازی ارومیه بیانگر نوع اشتغالی است که در مغازه خود انجام می دهید و راهنمای بسیار مناسبی است برای مسافران که به دنبال اقلام خاصی برای خرید هستند .

تنوع تابلوهای تبلیغاتی که می توان به عنوان تابلو مغازه ، تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی سفارش داد ، بسیار زیاد است . صاحبین مشاغل و تجار با توجه به سلایق و انتظاری که از تابلو دارند نوعی از آن را سفارش می دهند . تابلوسازی در استان آذربایجان غربی نیز به شیوه های متفاوت انجام می پذیرد . برای آشنایی با نام تابلو ها و ویژگی های هر یک با ما همراه باشید .

 

 

تابلو مغازه تکوین

 

 

تابلو چلنیوم در استان آذربایجان غربی :

تابلو چلنیوم در ارومیه :

 

تابلو چلنیوم چند سالی است که پا به دنیای تابلوسازی نهاده است . با این وجود جایگاه تابلو چلنیوم رتبه یک را به خود اختصاص داده است می پرسید چرا ؟ به دلایل ذیل :

 1. تابلو چلنیوم دارای یک روکش محافظ است که از ورود گرد و غبار به داخل حروف ممانعت کرده و داخل حروف برجسته همواره تمیز و درخشان باقی می ماند .
 2. تنوع تابلو چلنیوم بسیار زیاد است و به شیوه های متفاوت همچون تابلو چلنیوم ساده ، تابلو چلنیوم دوبل ، تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم کریستالی ، تابلو چلنیوم لترمکس ، تابلو چلنیوم لبه پانچی اجرا و پیاده سازی می شود .
 3. تابلو چلنیوم ظاهری براق و درخشان دارد و از دوردست می تواند نظر رهگذاران را به نوشته و لوگوی روی تابلو متمرکز نماید .
 4. ماندگاری و مقاومت بالایی در برابر شرایط اقلیمی و آلاینده های شیمیایی دارد .
 5. قیمت تابلو چلنیوم با وجود مزایای بسیاری که دارد مرقوم به صرفه است .

 

برای آشنایی بیشتر با قیمت تابلو چلنیوم و نحوه محاسبه آن به مقاله زیر رجوع کنید .

 

قیمت تابلو چلنیوم

 

 

تابلو استیل متال صنعت

 

 

تابلو استیل در استان آذربایجان غربی :

تابلو استیل در ارومیه :

 

تابلو استیل قدیمی ترین نوع از تابلوهای تبلیغاتی است که به جای آلیاژ فلز ، مس ، برنج و آهن ، استیل جایگزین شد و سبب شد که تابلو فلزی که به مرور زمان رنگ می باخت ، جای خود را به یک تابلو درخشان و براق که رنگ آن تیره نمی شود و همواره براق و درخشان می ماند ، بدهد .

آلیاژ استیل قادر نیست نور را از خود عبور دهد ، به همین دلیل به شکل بدون نور پیاده سازی می شد . اما تابلوساز با خلق ایده هایی توانست تابلو استیل با نور پیاده سازی نماید . تابلوساز پس از برش ورق ها با استفاده از دستگاه برش لیزری ، بین حروف استیل و زمینه تابلو فاصله ای یک سانتی در نظر گرفت و در این فاصله ، لامپ های ال ای دی را جاسازی نمود . بدین شکل یک زمینه سایه و روشن در تابلو فراهم شد که براقیتی همچون تابلو چلنیوم ندارد اما جلوه جذابی دارد . شکل دیگری که جدیداً بر روی تابلو استیل پیاده سازی می شود ترکیب استیل و پلاستیک است که در نهایت تابلو پلاستیل نامیده می شود .

 

برای آشنایی کاملتر با تابلو استیل و ویژگی های آن مطلب زیر را مطالعه کنید .

 

تابلو استیل و کاربردهای آن + ویدئو

 

تابلو وکیوم در استان آذربایجان غربی :

تابلو وکیوم در ارومیه :

 

برجستگی حروف در تابلو وکیوم نسبت به سایر تابلوهای تبلیغاتی بیشتر است و امکان ساخت سه بعدی آن نیز فراهم است . تابلو سه بعدی وکیوم توسط دستگاه های تمام اتومات و با استفاده از حرارت پلکسی انجام می پذیرد . مراحل اجرای تابلو وکیوم سه بعدی به این شکل است که پس از طراحی حروف برجسته وکیوم ، طرح برش داده شده و توسط دستگاه سی ان سی بر روی دستگاه وکیوم قرار می گیرد  . سپس طرح بر روی ورق پلکسی گلاس قرار گرفته و با استفاده از حرارت شکل قالب از پیش ساخته را به خود می گیرد .

 

تابلو ترموود در استان آذربایجان غربی :

تابلو ترموود در ارومیه :

 

ترموود یک نوع چوب حرارت دیده و فرآوری شده است که از درختانی همچون صنوبر ، کاج ، سرو ، زبان گنجشک ، راش و غیره حاصل می شود . چوب ترموود در صنایع متعدد از جمله اجرای نمای ساختمان و ساخت تابلو مغازه چوبی بکار می رود . برای ساخت تابلو ترموود می توانید از هر حروف برجسته ای که مدنظرتان است ، استفاده کنید . فقط به جای زیرساز ورق پی وی سی از چوب ترموود استفاده می شود .

 

تابلو پولکی در استان آذربایجان غربی :

تابلو پولکی در ارومیه :

 

تایل های پولکی با اشکال هندسی دایره ، مربع ، لوزی و دیگر موارد می توانند تابلوی تبلیغاتی پولکی شکلی را به اجرا بگذارند . این تایل ها پیش ساخته و آماده هستند که به عنوان زیرساز برای ساخت انواع حروف برجسته مورد استفاده واقع می شوند .

 

 

تابلو مغازه فلکسی

 

 

تابلو فلکسی در استان آذربایجان غربی :

تابلو فلکسی در ارومیه :

 

تابلو فلکس یا فلکسی فیس ، قدیمی ترین تابلو با کمترین جذابیت است که برای معرفی محصولات و خدمات مورد استفاده واقع می شود . اکثریت کسب و کارهای قدیمی ، هنوز هم در سر در مغازه محل کسب خود تابلو فلکسی نصب کرده اند . اکثریت کسانی هم که می خواهند هزینه کمی بابت سفارش تابلو تبلیغاتی صرف کنند ، تابلو فلکسی را به عنوان تابلو مغازه ، تابلو شرکتی و یا تابلو فروشگاهی سفارش می دهند .

 

تابلو بنری در استان آذربایجان غربی :

تابلو بنری در ارومیه :

 

تابلو بنری تابلویی ساده است که به سرعت قابلیت اجرا و پیاده سازی دارد . بیشتر جهت معرفی برخی محصولات و یا خدمات ویژه ، تخفیفات و آگهی های عمومی مورد استفاده واقع می شود .

 

تابلو پیکسلی در استان آذربایجان غربی :

تابلو پیکسلی در ارومیه :

 

این تابلو از پیکسل های منظمی که در کنار یکدیگر واقع شده اند تشکیل می شود . به راحتی می توان برای نمایش نور هر حرف از حروف برجسته مندرج بر روی تابلو و همچنین زمینه تابلو افکت نوری منحصر به فردی را برنامه ریزی نمود .

 

تابلو ال ای دی در استان آذربایجان غربی :
تابلو ال ای دی در ارومیه :

 

تابلو ال ای دی یک نوع تابلو دیجیتال است که قابلیت پیاده سازی به دو شکل متفاوت تابلو ال ای دی ثابت و تابلو ال ای دی روان را دارد . تقریباً شکل پیاده سازی هر دو یکی است اما تابلو ال ای دی ثابت قابلیت به حرکت در آوردن متون و تصاویر تبلیغاتی را ندارد . اما با سفارش تابلو روان قادر خواهید بود هر نوع حروف و یا تصاویر تبلیغاتی را با افکت های نوری متفاوت به نمایش بگذارید و مخاطبانتان را به حیرت درآورید .

 

 

تابلو نئون

 

 

تابلو نئون در استان آذربایجان غربی :
تابلو نئون در ارومیه :

 

تابلو نئون یک نوع تابلو با قدمت بالایی است که سالهاست مورد استفاده اصناف و کسبه واقع شده و می شود و هنوز هم بازار گرمی در دنیای تبلیغات و بازاریابی دارد . تابلو نئون به دو شکل متفاوت اجرا می شود و برخی از کسبه از هر دو نوع آن در یک مکان استفاده می کنند . تابلو نئون پلاستیک حاوی حروف برجسته می باشد که لبه ها و رویه حروف هر دو دارای جنس پلاستیکی هستند .

تابلو نئون شیشه ای متد اجرایی متفاوتی دارد . برای ساخت تابلو نئون شیشه ای ، تابلوساز ، شیشه های خامی را از بازار تهیه نموده و سپس با استفاده از حرارت آنها را به شکل حروف مدنظر در می آورد . سپس با استفاده از گازهای متفاوت نور آنها را تامین می کند .

 

تابلو لایت باکس در استان آذربایجان غربی :
تابلو لایت باکس در ارومیه :

 

تابلو لایت باکس می تواند به شکل های متفاوت آویز یا ایستاده و با استفاده از قاب و یا بدون استفاده از قاب و با انواع چاپ نظیر چاپ بک لایت ، چاپ بر روی طلق و یا چاپ استیکر پیاده سازی شود .

 

تابلو مولتی استایل در استان آذربایجان غربی :
تابلو مولتی استایل در ارومیه :

 

تابلوساز برای ساخت تابلوهایی که با استفاده از پلکسی ساخته می شوند می تواند از مولتی استایل استفاده کند . مولتی استایل ورق نازک مشابه فلز است که شفافیتی بالاتر از شیشه دارد و بادوام تر از شیشه است . رنگ ها و طرح های متعددی دارد و سبب زیباتر و براق تر شدن بیشتر تابلوها می شود .

 

تابلو یونولیتی در استان آذربایجان غربی:
تابلو یونولیتی در ارومیه :

 

یونولیت در تابلوسازی برای ساخت تابلوهای سالنی و یا تابلو پاساژ می تواند مورد استفاده واقع شود . قابلیت رنگ آمیزی با استفاده از رنگ های آکریلیک و پلاستیک را دارا می باشد .

 

 

تابلوی تبلیغاتی

 

 

تابلو راهنما در استان آذربایجان غربی :
تابلو راهنما در ارومیه :

 

تابلو راهنما تابلویی است که جهت هدایت افراد مورد استفاده قرار می گیرد . تابلو راهنما دائماً در مقابل چشمان ماست و برای رفت و آمد درون شهری و برون شهری و همچنین یافتن فرد و یا یک جای خاص در مجتمع های اداری ، تجاری ، عمومی و غیره مورد استفاده واقع می شود . بدون تابلو راهنما وقت و انرژی افراد به هدر خواهد رفت و همه افراد دچار سردرگمی خواهند شد . تابلو راهنما را می توان بصورت تابلو چلنیوم ، تابلو نئون ، تابلو لایت باکس و یا تابلو فلزی سفارش داد  . از جمله تابلو راهنما می توان به تابلو طبقات ، تابلو سالنی ، تابلو راهرو ، تابلو اسامی ، تابلو خروج اضطراری و تابلو شماره اتاق اشاره نمود .

 

برای دیدن نمونه کارهای تابلو خروج اضطراری به صفحه زیر رجوع کنید .

 

تابلو خروج اضطراری و تابلوهای شب نما

 

تلویزیون شهری در استان آذربایجان غربی :
تلویزیون شهری در ارومیه :

 

تلویزیون شهری بزرگترین نمایشگر دیجیتالی است که قادر است هر گونه تصاویر و کلیپ های تبلیغاتی و اطلاع رسان را با وضوح و کیفیت بالا در مکان های عمومی و پرازدحام به نمایش بگذارد .

 

استرابورد تبلیغاتی در استان آذربایجان غربی :
استرابورد تبلیغاتی در ارومیه :

 

استرابورد یک نوع سازه بادبانی ایستاده است که در ابعاد 3*4 متر اجرا می شود . محتوای چاپی آن بنر است و به دلیل بزرگی که دارد همچون بیلبورد می تواند از دوردست توسط افراد مشاهده شود .

 

استیکرهای تبلیغاتی در استان آذربایجان غربی :
استیکرهای تبلیغاتی در ارومیه :

 

استیکرها برچسب هایی هستند که توسط هنرمندان خلاق بر روی زمین یا دیوار به صورت سه بعدی طراحی می شوند و هر بیننده ای با دیدن آن به وجد می آید .

 

 

استند تبلیغاتی

 

 

استند تبلیغاتی در استان آذربایجان غربی :
استند تبلیغاتی در ارومیه :

 

استندها به سه شکل متفاوت نمایشگاهی ، تبلیغاتی و فروشگاهی مورد استفاده واقع می شوند . استندها قابلیت این را دارند که اشیاء و اجناس کوچک موجود در محل کسب خود را در داخل آنها به نمایش بگذارید .

 

برای آشنایی بیشتر با استندها و انواع آن گروه تابلوسازی نمارنگ مطلبی مفصل ارائه کرده است که در صورت تمایل می توانید این مطلب را مطالعه کنید .

 

استند تبلیغاتی و انواع آن

 

بیلبوردهای تبلیغاتی در استان آذربایجان غربی :
بیلبوردهای تبلیغاتی در ارومیه :

 

بیلبوردها یکی از ابزارهای تبلیغاتی با جثه ای بزرگ هستند که در بزرگ راه ها و یا در بین جاده ها و میادین شهری نصب می شوند . محتوای چاپی آن بنر می باشد که بر روی بدنه فلزی نصب می شود و با استفاده از فونداسیون و ستون نگهدارنده در جای خود مستحکم می شود .

 

لمپوست بنر در استان آذربایجان غربی :
لمپوست بنر در ارومیه :

 

لمپوست ها قابلیت اجرا به شکل یک طرفه و دوطرفه را دارند و شامل فنرهای کششی در بالا و پایین سازه می باشند که از چروک شدن بنر یا محتوای چاپی جلوگیری می نماید .

 

چاپ بنر ، چاپ تراکت ، چاپ بروشور و چاپ کاتالوگ در آذربایجان غربی :
چاپ بنر ، چاپ تراکت ، چاپ بروشور و چاپ کاتالوگ در ارومیه :

 

علاوه بر تابلوسازی شما با چاپ بنر ، تراکت ، بروشور و کاتالوگ می توانید اقدام به معرفی محصولات ویژه ، خدمات و تخفیفات خود نموده و در مرکز فروش در بین مشتریان به اشتراک بگذارید تا در صورت نیاز مشتریان به سوی مغازه شما سوق داده شوند .

 

 

تابلوسازی حروف برجسته

 

 

شرایط آب و هوایی شهرستان ارومیه :

 

شهرستان ارومیه در جلگه وسیع و سرسبزی واقع شده است که پر از باغ انگور ، سیب و کشتزار می باشد و آب و هوای معتدلی دارد .

 

زبان گویشی مردم ارومیه :

 

اکثریت مردم به زبان ترکی صحبت می کنند اما اقلیت کرد ، آشور و ارمنی نیز دارد .

 

سوغاتی های شهرستان ارومیه :

 

از سوغاتی های خاص شهرستان ارومیه می توان به حلوای گردو ، نقل ، عرق بیدمشک اشاره کرد .

 

مکان های تفریحی ارومیه :

 

ارومیه دارای مکان های تفریحی بسیاری است که از جمله آنها می توان به مجتمع تفریحی چی چست ، پارک جنگلی ارومیه ، بند ، کوه سیرداغ ، دریاچه ارومیه ، دریاچه مارمیشو ، دره قاسملو ، مجتمع تجاری تفریحی باری ، مسجد جامع ، بنای سه گنبد ، پل شهید کلانتری ، آبشار سولوک ، جاده امامزارده ، خیابان شیخ تپه اشاره نمود .

 

ویژگی های دریاچه ارومیه :

 

دریاچه ارومیه با وسعت 4810 کیلومتر یکی از بزرگترین دریاچه های کشور محسوب می شود . طول دریاچه ارومیه 130 تا 140 کیلومتر و عرض آن 15 تا 20 کیلومتر متغیر است و دارای عمق متوسط بین 6 تا 15 متر می باشد .

 

ویژگی های استان آذربایجان غربی :

 

آذربایجان غربی یکی از استان هایی است که زمین های حاصلخیزی دارد و همین امر زمینه کشاورزی و دامداری را برای اهالی فراهم ساخته و بخش اعظم دامداری آذربایجان غربی به ایلات و عشایر اختصاص دارد .

 

 

تابلو کاشی فروشی کاوان

 

 

شهرستان های استان آذربایجان غربی :

 

استان آذربایجان غربی دارای 17 شهرستان ، 40 بخش و 113 دهستان می باشد . از جمله شهرستان های آن می توان ارومیه ، خوی ، میاندوآب ، بوکان ، مهاباد ، سلماس ، پیرانشهر ، نقده ، سردشت ، ماکو ، شاهین ، دژ ، تکاب ، اشنویه ، شوط ، چایپاره ، چالدران و پلدشت را نام برد . ارومیه به عنوان مرکز استان آذربایجان غربی انتخاب شده است .

 

همسایگان آذربایجان غربی کدامند ؟

 

استان آذربایجان غربی 37059 کیلومترمربع مساحت دارد . تنها استان هم مرز ترکیه است . از سمت شمال به مرز بازرگان و از جنوب به بوکان متصل شده است . همسایگان استان از شمال جمهوری آذربایجان و ترکیه ، از غرب ترکیه و عراق ، از شرق استان آذربایجان شرقی و استان زنجان و از سمت جنوب کردستان می باشد .

سرتاسر مرز استان با ترکیه و عراق از کوه های مرتفع دیوار مانندی از شمال تا جنوب پوشیده شده اند و چشمه های آب گرم زیادی که نتیجه ذوب شدن برف این کوه هاست سبب ایجاد دره های عمیق و پرآب همچون گدار چی ، زرینه رود ، سیمینه رود ، مهاباد رود ، باراندوزچای ، شهرچای ، نازلوچای ، زولاچای و دیگر موارد شده است . این رودها به سه حوزه عمده دریاچه ارومیه ، گسل عظیم خوی و دره رود کلوی سرازیر می شوند .

 

کوه های استان آذربایجان غربی :

 

آذربایجان غربی دارای منطقه سردسیری است و بیشتر سال هوای سرد و خنکی را تجربه می کند . متوسط میزان بارش سالیانه این استان 300-400 میلی متر است . استان آذربایجان غربی کوه های زیادی دارد که از جمله آنها می توان به رشته کوه های مرکزی ترکیه و عراق ، ارتفاعات گردنه قوشچی ، کوه های باستان ، ارتفاع مور شهیدان ، ارتفاعات گردنه کله شین ، کوه بینار ارومیه ، کوه قندیل ، دره حاجی ابراهیم و کوه ترغه بوکان به ارتفاع 2,246 متر و قله اورین با ارتفاع 3622 متر اشاره نمود .

 

سوغات و صنایع دستی آذربایجان غربی :

 

استان آذربایجان غربی دارای سوغاتی و صنایع دستی زیادی است که از جمله آنها می توان به نقل ، حلوی هویج و گردو ، عرقیات گیاهی و تخمه و از صنایع دستی می توان به فرش دستباف و منبت کاری چوب اشاره کرد . وارد هر شهری که می شویم بازارها و مغازه های زیادی را ملاحظه می کنیم که در مراکز شهر اقدام به فروش سوغاتی های مختص به آن شهر یا استان می نمایند . فقط با تابلوسازی است که می توان نوع خدمات ارائه شده در داخل مغازه را به عموم معرفی نمود . تابلوسازی آذربایجان غربی نیز یکی از برترین روش های تبلیغات در این استان است که نسبت به دیگر روش ها مورد استفاده بیشتری واقع می شود .

 

مکان های دیدنی و تفریحی استان آذربایجان غربی :


آذربایجان غربی یکی از مکان های زیباست که سالانه گردشگران زیادی به علت آب و هوای بکر و مناطق تفریحی سری به این استان زیبا می زنند . استان آذربایجان غربی بناها و یادمانهای تاریخی زیادی دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 1. عمارت چهار برج ارومیه
 2. سه گنبد
 3. خچال دو قوز پله
 4. قلعه اسماعیل آقا
 5. قلعه روستای بردوک
 6. بخشی قلعه
 7. کاظم داشی
 8. قلعه دم دم
 9. تپه باستانی کردلو
 10. آتشکده تمر


چشمه های آذربایجان غربی :

 1.  چشمه های معدنی ویشلق
 2. چشمه های معدنی ایواوغلی
 3. چشمه شور بلاغ بیلوار
 4. چشمه معدنی زارعان
 5. چشمه معدنی دسته دره
 6. چشمه معدنی کلوانس
 7. چشمه معدنی نوایی
 8. چشمه معدنی خان
 9. چشمه های معدنی زنبیل
 10. چشمه معدنی هفتابه
 11. چشمه قیزچه


جزایر تابلوسازی در آذربایجان غربی :

 1. جزیره کبودان
 2. جزیره اشک
 3. جزیره آرزو
 4. جزیره اسپی


دیگر مناطق تفریحی استان آذربایجان غربی :

 • منطقه حفاظت شده پارک ملی ارومیه
 • بالاخانه قزقپان سنگ
 • قلعه تخت سلیمان
 • قلعه سردار افشار
 • قلعه اربابی یلقون آغاج
 • قلعه رشید الدوله
 • دژ ساری قور خان
 • قلعه محمد حسین خان میر پنج دور باش
 • دژ بلقیس
 • تپه مجید
 • آبهای گرم احمد آباد
 • غار کهریر
 • چمن متحرک بدرلو
 • دریاچه خسرو
 • دروازه سنگی خوی
 • مناره شمس تبریزی
 • قلعه باستانی بسطام
 • قلعه بلور آباد
 • پل خاتون


مکان های مذهبی و زیارتی آذربایجان غربی :


افرادی که به مکان های زیارتی و مذهبی علاقه زیادی دارند می توانند سری به مکان های زیر بزنند :

 1. مسجد جامع
 2. مسجد سردار ارومیه
 3. مسجد مناره
 4. مقبره امامزاده برکشلو ارومیه
 5. امامزاده دیزج تکیه ارومیه
 6. مسجد جامع تکاب
 7. مسجد جامع روستای اغولبیک
 8. کلیسای چهار طاق
 9. مقابر روستای تمتان
 10. مقبره صخره ای سنگی
 11. کلیسای مارقوریاقوس
 12. کلیسای مارقویا
 13. کلیسای ننه مریم
 14. کلیسای سیر


با وجود این همه چشمه های آب گرم و معدنی و همچنین مکان های تاریخی و دیدنی هر ساله تعداد بسیاری از نقاط دور و نزدیک برای دیدن این استان یا تجارت اقدام به سفر می نمایند . در یک شهر یا استان ، افراد غریبه برای یافتن مکان های مدنظر خود جهت تامین کالاها یا خدمات ، از تابلوهای نصب شده در سر در مغازه ها و یا تابلو راهنما کمک می گیرند . تجارت در هر حوزه ای مستلزم بهره گیری از روش های تبلیغاتی است و بدون استفاده از روش های بازاریابی و تبلیغات ، کسب و کارها نمی توانند به سود دلخواه خود دست یابند .