تابلو نئون پلاستیک

تابلو نئون پلاستیک یکی از روش های ساخت تابلو حروف برجسته است که با استفاده از پلکسی گلاس از نوعی پلی کربنات شفاف بدست آمده است که بسیار شفاف و شبیه شیشه است، اما شیشه نیست طلق است و مقاومت بیشتری نسبت به شیشه دارد.

تابلو نئون پلاستیک سرآغازی برای تولید تابلو چلنیوم شد و به عنوان اولین تابلوی حروف برجسته در دنیای تابلوسازی که توسط لامپ های ال ای دی پیاده سازی می شدند، به شکل یک تابلوی تبلیغاتی درخشان در سر در مغازه ها به نمایش گذاشته شد.

تابلو نئون پلاستیک قادر است نور را به صورت شفاف و یکنواخت منتشر نموده و جلوه جذابی را برای تابلو مغازه شما فراهم سازد. برای ساخت رویه و لبه های حروف برجسته آن از نوعی پلاستیک به نام پلکسی استفاده می کنند، به همین دلیل به این تابلو، تابلوی تمام پلکسی نیز می گویند و جزء اولین تابلوهای حروف برجسته با نور محسوب می شود.

​ساخت و نصب تابلوهای تبلیغاتی به روش نئون پلاستیک تقریباً شبیه تابلو چلنیوم است با این تفاوت که جنس رویه و لبه ی حروف برجسته از پلکسی گلاس می باشد.

در واقع تابلو نئون پلاستیک تابلویی است که در آن  فلز بکار نرفته است و تماماً از ورق های پلاستیکی مانند سامپکس و ییرلانگ برای ساخت آن استفاده شده است. برای روشنایی تابلو نئون پلاستیک از لامپ های LED و SMD استفاده می شود.

تابلو نئون پلاستیک چیست؟

تابلویی است که برای ساخت رویه و لبه های آن از نوعی پلاستیک شفاف بنام پلکسی استفاده می شود که همچون شیشه شفاف است اما نسبت به شیشه با دوام تر است. به همین دلیل می توان با انواع دستگاه های برش، همچون دستگاه برش لیزری به راحتی آن را برش داد. 

 

تابلو نئون

تابلو نئون تابلویی است که به دو شکل متفاوت تابلو نئون پلاستیک که از نوع حروف برجسته است و تابلو نئون شیشه ای که تابلویی ساخته شده با استفاده از شیشه ای خام است، اجرا می شود.

تابلو نئون پلاستیک
تابلو نئون پلاستیک

 

قیمت تابلو نئون پلاستیک

قیمت تابلو نئون پلاستیک بر مبنای عوامل زیر تعیین می شود.

 • متر محیط حروف برجسته 
 • نوع پلکسی یا پلاستیک بکار رفته در ساخت تابلو نئون پلاستیک 
 • زیرساز تابلو که می تواند از نوع پی وی سی، کامپوزیت، ترموود، شیشه و یا سنگ باشد.
 • منبع تغذیه 
 • نوع لامپ های ال ای  دی یا اس ام دی 
 • تایمر 
 • دیگر متریال های کاربردی

قیمت حروف نئون پلاستیک

تابلوسازی گروه سامان لیستی کامل از قیمت انواع حروف نئون پلاستیک ارائه کرده که می توانید مشاهده کنید و با خیال راحت سفارش دهید.

قیمت حروف نئون پلاستیک
قیمت حروف نئون پلاستیک
قیمت تابلو نئون پلاستیک دوبل
قیمت تابلو نئون پلاستیک دوبل

 

​حروف برجسته پلاستیکی

حروف برجسته پلاستیکی به حروفی اطلاق می شود که هم لبه ها و هم رویه، هر دو حاوی جنس پلاستیک می باشند . امروزه حروف برجسته پلاستیکی به شکل های متفاوت دیگر همچون حروف برجسته پلاستیکی لبه هندی و حروف برجسته پلاستیکی لبه کنشکاف به شکلی مدرنتیه اجرا و پیاده سازی می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله تابلو نئون پلاستیک لبه هندی و لبه کنشکاف را مطالعه کنید.

حروف برجسته تمام پلکسی

نام دیگر حروف برجسته پلاستیکی، حروف برجسته ی تمام پلکسی می باشد . تابلو تمام پلکسی پس از طراحی و برش با استفاده از دستگاه برش لیزری طی یک سری عملیات خم کاری و شیارکاری، به شکل حروف مدنظر مشتریان در می آید و سپس توسط چسب کلروفرم، رویه و لبه ها به هم چسبانده می شوند.

حروف تبلیغاتی نئون پلاستیک
حروف تبلیغاتی نئون پلاستیک

 

مراحل ساخت تابلو نئون پلاستیک

ساخت تابلو نئون پلاستیک طی مراحل زیر انجام می پذیرد :

مرحله اول)
تابلوساز به محل نصب تابلو می رود و با استفاده از متر و دوربین اقدام به اندازه گیری طول و عرض تابلو می نماید.

مرحله دوم)
پس از اندازه گیری، با استفاده از نرم افزارهای طراحی همچون اتوکد و کورل، حروف برجسته طراحی شده و تنظیماتی نظیر فونت، سایز، ضخامت و دیگر موارد انجام می پذیرد.

مرحله سوم)
در این مرحله حروف طراحی شده با استفاده از دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی گلاس برش داده می شوند .

مرحله چهارم)
پس از اعمال قوس و شیارهای ضروری جهت شکل دهی حروف، در این مرحله با استفاده از چسب، لبه و رویه ی حروف برجسته پلاستیکی به هم متصل می شوند.

مرحله پنجم)
نوبت به نورپردازی حروف می رسد . در این مرحله لامپ های اس ام دی که به شکل ریسه ای، شاخه ای و خطی قابل اجرا و پیاده سازی هستند بر روی ورق پی وی سی چسبانده می شوند و در هنگام نصب تابلو نئون پلاستیک، پشت حروف قرار می گیرند.

مرحله ششم)
حروف آماده نصب بر روی زیرساز می شود که نوع زیرساز معمولاً پی وی سی است . در صورتی که مشتریان تمایل داشته باشند می توانند از انواع متریال های دیگر نظیر چوب ترموود، ورق کامپوزیت، شیشه، سنگ و یا دیگر متریال ها بهره ببرند . زیرساز مدنظر مورد استفاده قرار گرفته و حروف بر روی زیرساز سوار شده و کار به محل نصب منتقل می شود.

مرحله هفتم)
در این مرحله نصب تابلو در محل انجام می پذیرد و کلیه سیم های اضافی به پشت کار منتقل شده و از روشنایی کامل لامپ ها اطمینان حاصل می شود.

مرحله هشتم)
گارانتی تابلو نئون پلاستیک و خدمات پس از فروش

حروف برجسته نئونی
حروف برجسته نئونی

 

طراحی تابلو نئون پلاستیک

طراحی تابلو نئون پلاستیک با استفاده از نرم افزارهای طراحی نظیر کورل، فتوشاپ و اتوکد انجام می پذیرد . سپس حروف طراحی شده بر روی پلکسی برش داده می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پلکسی مقاله انواع پلکسی را مطالعه نمایید.

تابلو مغازه نئون پلاستیک

تابلو مغازه نئون پلاستیک جزء دسته اول از تابلوهای حروف برجسته محسوب می شود که به عنوان یک تابلو حروف برجسته از همان ابتدای ظهور توانست طرفداران زیادی را برای خود بدست آورد.

امروزه با وجود تابلو چلنیوم که زیبایی آن زبانزد عام و خاص است، بسیاری از مشتریان برای تعویض تابلو مغازه خود و یا سفارش تابلو مغازه جدید، تابلو نئون پلاستیک را سفارش می دهند.

سفارش تابلو نئون پلاستیک

تابلو نئون پلاستیک به دلیل اینکه هم با حروف برجسته طراحی می شود و یک تابلوی امروزی و مدرن به حساب می آید و هم به دلیل قیمت مناسبی که دارد بعد از تابلو چلنیوم به عنوان پرسفارش ترین تابلو مورد استفاده واقع می شود.

شما می توانید مدل های تابلو نئون پلاستیک را در سایت ملاحظه کرده و سفارش خود را از طریق تلفن های ارتباطی موجود در سایت درج کنید.

حروف نئون پلاستیک
حروف نئون پلاستیک

 

تفاوت تابلو چلنیوم با تابلو نئون پلاستیک

 • جنس زوار تابلو چلنیوم از آلیاژهای فلزی یا آلومینیوم بر روی پلکسی گلاس است در حالی که زوار تابلو نئون پلاستیک از جنس پلاستیک می باشد.
 • نور تابلو برجسته چلنیوم با استفاده از لامپ های اس ام دی تامین می شود . در صورتی که برای تامین نور در تابلوهای نئون پلاستیک علاوه بر لامپ های اس ام دی، می توان در داخل باکس تابلو از لامپ های مهتابی استفاده کرد و هزینه ی ساخت تابلو نئون پلاستیک را کاهش داد.
 • در تابلوهای چلنیوم نور فقط از روبرو و از سطح کار متصاعد می شود در حالی که شیوه ساخت تابلو برجسته پلاستیک به گونه ای است که نور هم از سطح و هم از کناره های حروف نئون پلاستیک منعکس می شود.
 • قیمت تابلو نئون پلاستیک به علت پیچیدگی کمتر کار نسبت به قیمت تابلو چلنیوم کمتر است.
 • در تابلوهای نئون پلاستیک نور از کناره های حروف نیز منعکس می شود و در تاریکی جلوه زیباتری در تابلو نمایان می شود.
 • حروف برجسته چلنیوم قابلیت انعطاف پذیری سریع و راحت تری نسبت به حروف نئون پلاستیک دارند.

مزایای تابلو نئون پلاستیک

 1. عمر بالا
 2. مقاومت و ماندگاری بالا در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی
 3. قیمت مناسب
 4. نصب آسان
 5. استفاده از افکت های نوری جذاب
 6. تنوع در اجرا