تابلو لاسوگاسی

تابلو لاسوگاسی

تابلو لاسوگاسی :

با ورود دستگاه های پیشرفته به حوزه تابلوسازی روز به روز بر تعداد و انواع حروف برجسته که می توان بر روی تابلوهای تبلیغاتی پیاده سازی نمود افزوده می شود .  حروف برجسته لاسوگاسی یا لترلایت به عنوان یکی از جدیدترین انواع حروف برجسته در صنعت تابلوسازی به شمار می آید  و از جلوه بصری بسیار زیبایی برخوردار است . این حروف از جنس فلز آهن است و با رنگ کوره ای ، رنگ روغنی و یا الکترواستاتیک در طرح ها و رنگ های متنوع ساخته می شود و صفحه آهنی توسط جوش لیزر به صفحه حروف متصل می شود و سپس توسط دستگاه های تمام اتوماتیک به فرم و شکل مدنظر مشتریان در می آید و به عنوان تابلو مغازه یا تابلو فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد . طراحی حروف برجسته لاسوگاسی بدین گونه است که رویه کار بین دو لبه ، یعنی دقیقا وسط لبه ها قرار می گیرد و برای نورپردازی آن هم سوراخ هایی در رویه کار ایجاد می کنند تا لامپ های LED یا SMD درون آن ها قرار بگیرند. برای نورپردازی حروف لاسوگاسی می توان از لامپ های نئون هم استفاده کرد. در نورپردازی این حروف ظاهر ، ابعاد و نحوه نوردهی آن ها با یکدیگر متفاوت است. در طراحی حروف برجسته لاسوگاسی رنگ حروف با رنگ نور آن کاملا متفاوت است و بر اساس محل نصب و سلیقه مشتری قطر حروف و رنگ آن تعیین می گردد .

 

 

 

حروف برجسته لاسوگاسی :

از ورود تابلو لاس وگاسی به صنعت تابلوسازی خیلی نمی گذرد و این تابلوها الهام گرفته شده از برخی تابلوهای شهر لاس وگاس می باشد. دلیل استقبال مردم از این تابلوها به خاطر سبک نور پردازی و طراحی نوآورانه آن می باشد که جلوه بصری بسیار زیبایی به شهر می دهد و باعث جذب بیشتر مشتریان می گردد به طوری که یکی از جاذبه های گردشگری شهر لاس وگاس به دلیل برخورداری این شهر از تابلوهای تبلیغاتی پر زرق و برق می باشد.

مراحل ساخت حروف برجسته لاسوگاسی:

برای ساخت تابلوهای لاسوگاسی ابتدا در برنامه های رسامی مانند کورل فواصل بین لامپ ها و تعداد آن ها مشخص می گردد . بعد از آن با توجه به نوع کار و درخواست مشتری ، جنس کار انتخاب می شود که می تواند از جنس پلکسی گلاس ، فلز یا استیل باشد . معمولا ورق آهن یا استیل ضد زنگ 6/0 تا یک میلیمتری و اکرولیک لوله ای شیشه است که به یک پلکسی با رنگ دلخواه چسبانده و انتخاب می شود . برای برش حروف از دستگاه برش لیزری استفاده می کنند و لبه کار هم به صورت یک تکه فلزی یا استیل با ضخامت های متفاوت ساخته می شود که با توجه به سفارش مشتری و نوع تابلو توسط تابلوساز انتخاب می شود. برای نورپردازی این حروف هم در قسمت هایی که در نرم افزار مشخص می شود سرپیچ لامپ قرار می گیرد و لامپ ها را روی آن می بندند و کارهای سیم کشی را انجام می دهند و نور به طور مستقیم به صفحه اکرولیک تابیده می شود و روشنایی صفحه حروف را تامین می کند . برای زیرساز حروف از ورق های پی وی سی بهره می برند .

مهم ترین تفاوت حروف برجسته لاسوگاسی با دیگر حروف برجسته :

تفاوت در تعداد و نحوه قرار گیری لامپ های حروف می باشد که به دو صورت انجام می شود :

روش اول ) در این روش  لامپ ها میان لبه کار و درون حروف قرار می گیرد .

روش دوم ) در روش دوم رویه کار را با لبه ها هم سطح می کنند و بعد لامپ ها را  در آن جا قرار می دهند که در این حالت لامپ ها به طور برجسته و بیرون زده از سطح دیده می شود .

هر دو روش زیبایی خاص خود را دارد و با توجه به سلیقه مشتری و نوع کار یکی از این دو روش انتخاب می شود.

حروف برجسته لاسوگاسی انواع مختلفی دارد که از متداول ترین آن ها می توان به طرح زنگ زده و پتینه روی حروف اشاره کرد که جزو پرطرفدارترین نوع حروف برجسته لاسوگاسی به شمار می آید. این نوع حروف برجسته بیشترین میزان نور را به حروف می دهد و باعث روشنایی هر چه بیشتر به تابلو مغازه یا سر درب فروشگاه ها می شود .

این تابلوها دارای نمادهای گوناگونی هستند که بسته به نوع فعالیت سفارش دهندگان طراحی و ساخته می شود که از برجسته ترین آن ها می توان از المان خورشید و ستاره ، اشکال غذاهای فست  فودی ، المان های فلش و خوش آمدگویی یاد کرد.

تابلو لاسوگاسی در چه جاهای کاربرد دارد ؟

این تابلو به دلیل زیبایی منحصربه فرد و زرق و برق دار بودن همچون تابلو نئون شیشه ای از مسافت دور خودنمایی می کند و می تواند سبب ترغیب مشتریان شود . در این روش تبلیغاتی امکان استفاده از نمادهای متعدد نظیر آدمک ، گل ، تصاویر مرتبط با پوشاک  ، انواع اشکال مرتبط با خوردنی ها مثل غذاها ، میوه ها ، خوراکی ها و اسباب بازی ها وجود دارد و می توان بر روی این مدل از تابلوی تبلیغاتی اجرا نمود .

قیمت حروف برجسته لاسوگاسی :

قیمت تابلو لاسوگاس بستگی به نوع و کیفیت ابزارهایی است که در ساخت تابلو بکار می رود و همچنین محیطی است که توسط حروف اشغال می شود . گروه تولیدی ایمن نورتاب ارائه کننده تابلو لاسوگاس ارزان برای مشتریان می باشد .

 
 
مزایای تابلو لاسوگاس :

1) وجه تمایز این تابلو با سایر تابلوهای تبلیغاتی نظیر تابلو استیل ، تابلو چلنیوم و دیگر تابلوها ، شکل متفاوت نوردهی آن است که می تواند سبب جذابیت بیشتر این تابلو شود . در ساخت تابلو لاسوگاسی امکان پیاده سازی هر گونه نماد و شکل به شیوه های متفاوت فراهم است و این می تواند در هر نوع کسب و کاری یک مزیت خاص به حساب آید و شما به راحتی می توانید اشکال و نمادهای مرتبط با نوع کسب خود را در این مدل تابلو پیاده سازی نمایید .

2) به دلیل اینکه لوگوها بر روی این تابلو به شکلی خاص و زیبا نقش می بندد به راحتی می تواند بر چشم بصری هر بیننده ای تاثیرگذار باشد .

3) تابلوهای لاسوگاسی به دلیل حالت نوستالژیک که دارند به مرور زمان زنگ نمی زنند و در صورت زنگ زدن هم به راحتی به حالت اولیه قابل ترمیم هستند .

4) از این تابلوها در هر جایی از مغازه هم به صورت ویترینی و هم به صورت تابلو سر در مغازه می توانید بهره ببرید .

5) این حروف از استحکام بسیار بالایی برخوردار است.

6) امکان ساخت تابلو لاسوگاس به صورت حروف ترکیبی مهیاست.