حروف برجسته :


حروف برجسته به حروفی گفته می شود که با قطر و ضخامت بالاتری نسبت به زیرساز ، بر روی تابلوی تبلیغاتی قرار می گیرند و میزان برجستگی حروف به قدری است که بینندگان با مشاهده تابلو به وضوح می توانند آن را به چشم ببینند . حروف برجسته یکی از ابزارها و تکنیک های طراحی و پیاده سازی انواع تابلو مغازه ، تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی است که امروزه توسط تابلوسازان جهت ساخت تابلوهای تبلیغاتی با حروف برجسته به شیوه های متفاوت همچون حروف برجسته پلاستیکی ، حروف برجسته وکیوم ، حروف برجسته چلنیوم ، حروف برجسته فلزی ، حروف برجسته لاسوگاسی ، حروف برجسته یونولیتی و حروف برجسته پیکسلی ، مورد استفاده قرار می گیرد . کارگاه های تابلوسازی تکنیک های ساخت حروف برجسته را مدیون دستگاه های پیشرفته حروف ساز ، دستگاه برش ، دستگاه پی وی سی و دستگاه های سی ان سی هستند . البته ناگفته نماند که پیش از ورود این دستگاه ها نیز امکان ساخت حروف برجسته فراهم بود اما روند کار به کمک دست و به کندی پیش می رفت و ساخت یک تابلو حروف برجسته مستلزم صرف زمان بیشتری بود .

 

 

 

M&S

 

 

تابلو حروف برجسته تبلیغاتی :


تابلو حروف برجسته تبلیغاتی به تابلویی اطلاق می شود که حروف مندرج بر روی آن به میزان خاصی برجسته تر شده اند و عمق قابل ملاحظه ای نسبت به زمینه تابلو دارند که به چشم کاملاً مشهود است .

 

قیمت حروف برجسته :

 

حروف برجسته به شیوه های متفاوتی طراحی و پیاده سازی می شود و برای ساخت هر نوع از آن نیاز به متریال ها و ابزارهای خاص آن تابلو است و هر کدام برای ساخت تکنیک ها ، ابزارها و دستگاه های مختص به خودشان را دارند . عوامل متعددی می تواند در افزایش یا کاهش قیمت حروف برجسته دخیل باشند که ما به چند مورد اصلی اشاره خواهیم کرد .

 1. متر محیط
 2. نوع زیرساز
 3. نوع حروف برجسته
 4. ارتفاع تابلو
 5. قاب دار یا بدون قاب بودن تابلو
 6. نحوه نورپردازی
 7. نوع اس ام دی
 8. نوع ورق های کاربردی در ساخت تابلو مثل ورق پلکسی ، ورق پی وی سی ، ورق کامپوزیت
 9. استفاده از تایمر
 10. استفاده از دستگاه خنک کننده
 11. نوع ترانس
 12. استفاده از لوگو
 13. استفاده از تصاویر و انیمیشن

 

لیست زیر مربوط به قیمت پایه انواع حروف برجسته می باشد که می توانید آن را ملاحظه کنید .

 

قیمت پایه حروف برجسته

 

ساخت تابلو حروف برجسته :


امروزه  استفاده از حروف برجسته غوغایی در صنعت تابلوسازی برای جذب مشتریان بیشتر به راه انداخته است چون استفاده از این حروف برجسته زیبایی تابلوهای تبلیغاتی را چندین برابر می کند . ساخت حروف برجسته با توجه به جنس و نوع مواد مصرفی بکار رفته در تولید به دسته های مختلفی تقسیم بندی شده اند که این حروف با کمک دست و یا دستگاه چلنیوم ساز ساخته می شوند . این حروف به تنهایی زیبایی ایجاد نمی کند بلکه ساختاری دو وجهی دارد که در وهله اول حروف برجسته از دیواره یا لبه تابلو تشکیل شده است که این بخش باعث حجیم سازی و برجستگی حروف می شود و بخش دوم رویه تابلو است که  این بخش پوشاننده سطح تابلوست . در واقع تنوع تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته به جنس مواد تشکیل دهنده و ساختار دیواره و بدنه بستگی دارد ما  در مبحث به بررسی تنوع موجود در ساخت حروف برجسته خواهیم پرداخت   :

 

اما اگر تمایل به کسب اطلاعات تکمیلی در مورد تابلوسازی دارید با مقاله روبرو با ما همراه باشید : تابلوسازی چیست و چه هدفی را دنبال می کند ؟

 

انواع حروف برجسته

 

انواع حروف برجسته :

 

حروف برجسته در حوزه تابلوسازی تنوع بسیار زیادی دارد که برای ساخت هر کدام از متریال های خاصی استفاده می شود .

 

حروف برجسته پلاستیکی :


در ساخت حروف برجسته نئونی دیواره و رویه این حروف از پلکسی گلس می باشد نه از لبه چلنیوم ، استفاده از پلاستیک باعث نوردهی بیشتر حروف می شود اما در عین حال زمانی که از زاویه بغل به آن نگاه می کنیم  از خوانایی آن می کاهد . برتری دیگری که نسبت به حروف چلنیوم دارد این است که می توانید برای لبه کار ، از هر رنگ و برای زیرسازی از هر متریالی استفاده نمایید . از معایب استفاده از این نوع حروف می توان به کمبود مقاومتی آنها اشاره نمود اما اگر استانداردهای لازم برای ساخت و نصب این حروف به طور کامل رعایت شود ، می تواند در میزان افزایش دوام و عمر آنها تاثیر گذار باشد . این نوع حروف با نام های دیگر از جمله نئون پلاستیک ، تابلو برجسته پلاستیک و یا ال ای دی پلاستیک نیز در بازار شناخته شده است و ممکن است شما فقط با یک نام آشنایی داشته باشد و اگر نام دیگری از این تابلو را بشنوید گمان نمایید که نوع دیگری از تابلوهای تبلیغاتی است اما همه این نام های یکسان است . نام دیگر حروف برجسته برجسته نئون پلاستیک ، حروف برجسته تمام پلکسی است زیرا هم رویه و هم لبه های حروف از نوعی پلاستیک شفاف به نام پلکسی ساخته می شوند .

جدیداً حروف برجسته پلاستیکی به دو شیوه متفاوت دیگر قابل اجراست :

 

حروف برجسته پلاستیک لبه کنشکاف :


برای ساخت حروف نئون پلاستیک لبه کنشکاف ، پس از عملیات برش ، با استفاده از ابزارهای حروف ساز ، یک شکاف با عمقی که تابلوساز در نظر گرفته است ، دور تا دور حروف و در امتداد لبه ایجاد می شود و لبه حروف برش داده شده ، داخل آن قرار می گیرد . با اعمال این روش بعد از ساخت حروف ، نمای تابلو طوری خواهد بود که حروف برجسته کمی به داخل فیکس شده اند .

 

حروف برجسته پلاستیک لبه هندی :


برای ساخت حروف نئون پلاستیک لبه هندی ، پس از برش حروف ، لبه  پلکسی گلس دور تا دور حروف قرار می گیرد و حروف برش داده شده عیناً روی لبه قرار می گیرند و زمانی که تابلو نصب شد لبه اضافی از سطح حروف نمایان نمی شود .

 

تابلو نئون شیشه ای

 

حروف برجسته نئونی شیشه ای  :


حروف نئون شیشه ای با استفاده از شیشه های خام و شکل دهی آنها تحت حرارت و گرما و سپس ارتعاش گاز نئون طراحی و پیاده سازی می شوند . برای ساخت تابلو نئون شیشه ای تابلوساز شیشه های خام را با استفاده از حرارت به شکل حروف مدنظر خود شکل می دهد سپس درون شیشه را با گاز نئون پر کرده و با عبور جریان الکتریکی از این شیشه ها نور تولید می شود .


برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تابلو نئون و انواع آن مقاله زیر را مطالعه نمایید :

 

تابلو نئون پلاستیک چیست و چگونه ساخته و طراحی می شود؟

 

 

حروف برجسته لاسوگاسی

 

 

حروف برجسته لاسوگاسی :


حروف لاس وگاسی حروفی هستند که در آنها لامپ های اس ام دی با چیدمان منحصر به فردی در کنار یکدیگر جای داده می شوند در واقع فاصله بین لامپ ها نسبت به دیگر تابلوهای تابان کمی بیشتر است و به راحتی می توان برای هر کاراکتر از حروف برجسته لاسوگاسی ، رنگ نور متفاوتی را فراهم ساخت . اگر تمایل دارید در این مورد بیشتر بدانید با مطالعه مقاله زیر با ما همراه باشید .

 

تابلو لاسوگاسی

 

حروف برجسته پیکسلی :


حروف برجسته پیکسلی به حروفی اطلاق می شوند که نمایش افکت های نوری هر حرف از حروف مندرج بر روی تابلو ، قابل برنامه ریزی است و به راحتی می توان نوع نمایش افکت های نوری ، تعداد پیکسل ها و نحوه قرارگیری آنها را تغییر داد . این پیکسل ها توانایی تولید 16 میلیون رنگ را دارند و به شکل های متعدد مانند تابلو پیکسلی دایره ای ، تابلو پیکسلی مربعی ، تابلو پیکسلی انگشتی ، تابلو تیوب دیجیتال ، اس ام دی آر جی بی آی سی دار ، قابلیت پیاده سازی دارند و به عنوان مدرن ترین و پیشرفته ترین تابلو حال حاضر شناخته می شود . علاوه بر حروف می توان از پیکسل ها در پس زمینه تابلوهای حروف برجسته همچون تابلو چلنیوم و تابلو نئون پلاستیک نیز بهره برد . کلیه پیکسل ها حاوی یکی آی سی هستند که امکان کنترل و نحوه نمایش آنها را می دهند . هر پیکسل به شکل سری به پیکسل بعدی خود وصل شده و از سر دیگر به کنترلر متصل می شوند . در واقع همه پیکسل ها یکسان هستند و تفاوت عمده آنها در نوع آی سی کنترلر ، سایز و توان است .
حروف برجسته پیکسلی با استفاده از نرم افزار و کنترلر اجرا می شود و اندازه طول و عرض پیکسل ها از 4 تا 6 سانتی متر متغیر است و فاصله بین پیکسل ها بنا به سفارش مشتریان انجام می شود اما هر چقدر تعداد پیکسل ها بیشتر باشد رزولوشن تصویر بالاتر می رود . حروف برجسته پیکسلی در تابلوهایی که ابعاد بزرگتری دارند جلوه جذابتری را به نمایش می گذارد .

 

 

حروف برجسته چلنیوم

 

 

حروف برجسته چلنیوم :


در بازار رقابتی امروز این نوع حروف برجسته کاربرد بیشتری نسبت به سایر حروف برجسته دارد و شبیه حروف برجسته پلاستیک است اما استفاده از آلومینیوم به جای پلکسی گلاس زیبایی بیشتری به این حروف می بخشد و به دلیل استفاده از آلومینیوم این حروف از مقاومت بالایی برخوردارند و لبه های چلنیوم دارای نوار اسفنجی گردگیر هستند که مانع نفوذ گرد و غبار و آب به داخل حروف می شوند . همچنین پس از تولید ، روی این حروف را با یک روکش محافظ نایلونی می پوشانند تا مانع هر گونه صدمات ناشی از ساخت و نصب شود و پس از پایان مراحل نصب ، این روکشهای نایلونی توسط تکنسین کار براحتی از روی این حروف جدا می شود .

 

برای اینکه بتوانید در مورد تابلو چلنیوم بیشتر اطلاعات کسب کنید مقاله روبرو را دنبال نمایید . تابلو چلنیوم چیست؟(قیمت ، انواع تابلو ها و مزایا)


حروف برجسته چلنیوم خود به شیوه های متعددی قابلیت اجرا و پیاده سازی را دارند که قیمت تابلو چلنیوم برای هر نوع کاملاً متفاوت است که در ادامه به تشریح مختصری از هریک از انواع حروف برجسته چلنیوم می پردازیم :

 

برای آشنایی کامل در مورد قیمت تابلو چلنیوم مطلب زیر را مطالعه کنید .

 

قیمت تابلو چلنیوم

 

حروف برجسته چلنیوم نوراندریک :


در این روش بین حروف و زمینه تابلو فضایی جهت جاسازی لامپ های اس ام دی ایجاد می شود با این روش علاوه بر رویه و لبه های حروف برجسته چلنیوم ، یک نور مخفی در زمینه تابلو نیز فراهم می شود .

 

 

تابلو بلک

 

حروف برجسته چلنیوم ساده :


این نوع حروف منجر به ساخت تابلو چلنیوم ساده می شوند که با استفاده از پلکسی گلاس در رنگ های متعدد طراحی و پیاده سازی می شوند . در این روش رویه حروف کاملا ساده و بدون طرح ساخته می شود و دور تا دور حروف نیز پلکسی چسبانده می شود و برای لبه های حروف نیز می توان از لبه چلنیوم به رنگ های مشکی ، طلایی و یا نقره ای استفاده نمود .

 

حروف برجسته چلنیوم حاشیه دار :


نوعی از حروف برجسته چلنیوم هستند که دور تا دور حروف برجسته با استفاده از لبه چلنیوم و حاشیه ها با استفاده از ورق پلکسی گلاس در رنگ های مورد سفارش مشتریان طراحی و پیاده سازی می شوند  و می توان از انواع ورق کامپوزیت ، ورق پی وی سی ، چوب ترموود ، سنگ و یا شیشه به عنوان زیرساز حروف برجسته چلنیوم حاشیه دار استفاده نمود و به راحتی می توان با استفاده از لامپ های اس ام دی برای این حروف نورپردازی انجام داد و داشتن حاشیه رنگی جلوه جذابتری را برای این حروف نسبت به حروف برجسته چلنیوم ساده فراهم می سازد .

 

 

 

تابلو چلنیوم ستاره ای

 

حروف برجسته چلنیوم ستاره ای :


حروف برجسته چلنیوم ستاره ای نیز با استفاده از پلکسی گلس شفاف و رول چلنیوم ساخته می شوند . تابلوساز جهت ساخت حروف برجسته چلنیوم ستاره ای از دو ورق پلکسی گلس بهره می برد و با ایجاد برش هایی بر روی ورق پلکسی گلس ، سبب شکست نور و جلوه جذاب ستاره ای مانند تابلو می شود .

 

حروف برجسته چلنیوم الماسی :


به طور کل به فرآیند سوراخ کاری و پانچ نمودن سطح رویه حروف در ابعاد کوچک و با تراکم بالا ، الماسی کردن می گویند و حروف برجسته چلنیوم الماسی قابلیت سوراخ کاری هم بر رویه حروف و هم در بخش لبه های حروف را دارد و می تواند پس از اعمال نور ، جلوه جذاب و درخشنده ای همچون الماس را به نمایش بگذارد .

 

تابلو چلنیوم کریستالی

 

حروف برجسته چلنیوم کریستالی :


کریستال همچون شیشه های شکسته در هم بر هم است که بسیار شفاف و درخشان است و با استفاده از مواد جامدی که به شکلی منظم و در کنار هم واقع شده اند تشکیل می شود که از جمله آنها ، بلورهای کوارتز آلومینیوم ، سیلیسیم ، اکسیژن، سرب و گوگرد را می توان نام برد و از ترکیب  اکسید سدیم و اکسید پتاسیم نیز در ساخت شیشه های کریستالی استفاده می شود که ماده ای همچون سرب سبب افزایش ضریب شکست نور در شیشه ها می شوند و درخشندگی هر چه تمام را برای محصولات کریستالی فراهم می سازند . در ساخت تابلو حروف برجسته کریستالی نیز از دانه های کریستال بهره می برند که پس از روشن شدن تابلو تبلیغاتی می تواند جذابترین و درخشنده ترین نور را به چشم مخاطبان متصاعد نماید .

 

حروف برجسته چلنیوم لترمکس :


لترمکس زیرمجموعه ای از حروف برجسته چلنیوم می باشد و تنها تفاوت آن با حروف برجسته در این است که  بر روی لبه این حروف شکافی یک سانتیمتری ایجاد می کنند که علاوه بر سطح حروف از این شکاف نیز نور ساطع می شود و زیبایی تابلو را چند برابر می کند .

تابلو دل

حروف برجسته چلنیوم دوبل :


تابلو چلنیوم دوبل به تابلویی اطلاق می شود که برای ساخت حروف برجسته آن از دو پلکسی گلس با دو رنگ متفاوت استفاده می شود که انتخاب رنگ به سلیقه مشتریان بستگی دارد و به راحتی می توانید هر گونه مانور رنگی دلخواه را بر روی این تابلو پیاده سازی نمایید و  برای زیرساز آن هم می توانید از انواع متریال ها نظیر پی وی سی ، سنگ ، چوب ترموود ، چوب ام دی اف و یا متریال های دیگر بهره مند شوید .

 

شاید کنجکاو باشید در مورد پلکسی گلاس بیشتر بدانید پس با مطلب زیر ما اطلاعات بیشتری در اختیارتان می گذاریم .

 

انواع پلکسی

 

حروف برجسته فلزی :


همان طور که از نام این حروف پیداست دیواره و رویه این حروف هر دو از جنس فلز می باشد و خود فلز تشکیل دهنده این حروف نیز از جنس برنج ، مس ، گالوانیزه یا استیل است . در گذشته امکان استفاده از نورپردازی جهت ساخت تابلو فلزی فراهم نبود و این تابلو بیشتر در مکان هایی مورد استفاده واقع می شد که محیط دید کافی را برای نمایش کامل تابلو در برداشت اما امروزه تابلوسازان با بکارگیری ترفندی توانسته اند تابلو فلزی با نورپردازی را به نمایش بگذارند . روش اجرای این ترفند بدین شکل است که تابلوساز یک فضای یک سانتی متری بین حروف برجسته فلزی و زمینه تابلو ایجاد می کند و در این فضا لامپ های اس ام دی را جاسازی می نماید که پس از نصب و روشن شدن تابلو یک نور مخفی که به اصطلاح تابلو فلزی نور اندریک نام دارد ، بر روی تابلو اعمال می شود . ترفند دیگری که در ساخت تابلو فلزی جهت اعمال افکت های نوری انجام می پذیرد ساخت تابلو فلزی ترکیبی است ، در این روش برای ساخت لبه ها از فلز و برای ساخت رویه حروف ، از پلکسی گلاس استفاده می شود و به راحتی می تواند نور را به صورت یکنواخت انتشار دهد . تابلو حروف برجسته فلزی  دارای عمر و دوام بلند مدت می باشد .

 

برای کسب اطلاعات کاملتر در مورد تابلو فلزی با مقاله روبرو با ما همراه باشید . تابلو فلزی و انواع آن (حروف برجسته فلزی)

 

 

تابلو اعلام فروش

 

حروف برجسته استیل :


این نوع حروف از جنس استیل ساخته می شوند و به دلیل جنس استیل آن مزایایی همچون زیبایی و براقیت خودکار دارد و هیچ گونه گرد و غبار و آلودگی را به خود جذب نمی کند و سطح آن همیشه زیبا و براق می ماند مزیت دیگر آن این است که هیچ گاه رنگ آن مات و کدر نمی شود و با دوام و مقاوم می باشد . در گذشته به دلیل اینکه ساخت حروف برجسته استیل به کمک دست تکنسین کار صورت می گرفت و برای برش این حروف از قیچی دستی استفاده می شد باعث ایجاد موج در لبه ها  و لکه در سطح استیل می شد اما امروزه مرحله برش با استفاده از برش لیزری و یا دستگاه سی ان سی ، راحت و سریع ، بدون کوچکترین نقص صورت می پذیرد و حروف ساخته شده به صورت کاملا زیبا و بدون خطا قابل نصب و پیاده سازی است .
حروف برجسته استیل با استفاده از ورق استیل طراحی و پیاده سازی می شوند . به طور کل دو نوع ورق استیل در بازار جهت ساخت تابلو استیل عرضه می شوند که عبارتند از استیل بگیر و استیل نگیر . برای ساخت تابلو استیل از ورق استیل نگیر که آهنربا را به خود جذب نمی کند استفاده می شوند . ساخت تابلو استیل در گذشته به صورت بدون نور انجام می پذیرفت اما امروزه به شکل تابلو استیل نور اندریک و یا بک لایت طراحی و پیاده سازی می شود .

 

حروف برجسته استیل نئون یا حروف برجسته پلاستیل :


این حروف به صورت ترکیبی با استفاده از متریال های نئون پلاستیک و فلز استیل طراحی و پیاده سازی می شود . در این روش برای ساخت رویه حروف از پلکسی گلاس و لبه ها از استیل استفاده می شود و می تواند همچون تابلو نئون پلاستیک نور را انتشار دهد .

 

تابلو پترن

 

حروف برجسته پترن :


حروف پترن به حروفی اطلاق می شود که رویه حروف با استفاده از پلکسی گلاس و در طرح های متعدد اشکال هندسی طراحی و پیاده سازی می شوند  . لبه های حروف نیز قابلیت پانچ شدن را دارند و نورپردازی آنها نیز با استفاده از لامپ های اس ام دی انجام می پذیرد و برای ساخت زیرساز از ورق های پی وی سی بهره می برند .

 

حروف آبکاری شده

 

حروف برجسته مخمل :


این نوع حروف ، حروفی هستند که پس از طراحی و ساخت با استفاده از ابزارها و متریال های متعدد ، توسط دستگاه مخمل پاش ، یک لایه از جنس الیاف بر روی حروف کشیده می شود . برای این کار مقداری پودر مخمل و چسب مخصوص در داخل دستگاه مخمل پاش ریخته می شود و سپس دستگاه مواد ترکیبی را با ولتاژ بالا به روی حروف می پاشد . حروف مخملی قابلیت اجرا بر روی تابلوهای زیر را دارد و به عنوان تابلو تبلیغاتی با اسامی زیر شناخته می شود.

 • تابلو مخمل چلنیوم
 • تابلو مخمل استیل
 • تابلو مخمل فلزی
 • تابلو مخمل وکیوم

 

حروف برجسته ترکیبی :


این حروف می تواند ترکیبی از متریال های متعدد نظیر چلنیوم ، پلکسی ، فلز ، استیل و پلاستیک باشد .

 

اشکال وکیومی

 

حروف برجسته وکیوم :


به کلیه حروفی که تحت حرارت و گرما شکل می گیرند و قالب سازی می شوند و سپس با استفاده از پمپ های مکنده مندرج در زیر دستگاه کشیده شده و به شکل قالب در می آیند تا حالت سه بعدی پیدا کنند حروف برجسته وکیوم نامیده می شوند که با عنوان تابلو وکیوم و یا تابلو سه بعدی وکیوم در بین اصناف فراخوانی می شوند .

 

فرش پدر

 

حروف برجسته سه بعدی :


این حروف تحت پرس و حرارت و بااستفاده از دستگاه های حروف ساز طراحی و پیاده سازی می شوند که نام دیگر آن حروف برجسته فانتزی است .

 

حروف برجسته

 

حروف برجسته آلومینیوم :


حروف برجسته آلومینیومی نیز نوعی دیگر از حروف برجسته فلزی است که بصورت حروف برجسته آلومینیوم رنگی و یا حروف برجسته آلومنیوم طرح دار ، با استفاده از ورق آلومینیوم و یا آهن ساخته می شوند و معمولاً برای زمینه نیز از ورق پی وی سی بهره می برند . در این روش لایه های ابتدا و انتهایی به صورت ساده و لایه های میانی به شکل به اصطلاح استروک به داخل ساخته می شوند و در صورتی که به شکل با نور سفارش داده شوند لامپ های اس ام دی به پشت آهن و یا آلومینیوم اولین لایه چسبانده می شود . آهن بکار رفته را با استفاده از رنگ های روغنی ، فوری ، کوره ای و یا الکترواستاتیک رنگ آمیزی می کنند و برای چسباندن صفحه آهنی به لبه های حروف از زرجوش و یا جوش لیزر استفاده می شود تا در حین حرارت از هم گسسته نشوند .

 

حروف

 

حروف برجسته یونولیتی :


این نوع حروف با استفاده از نوعی یونولیت فشرده و دانه ریز طراحی و پیاده سازی می شوند و قابلیت رنگ پذیری با استفاده از رنگ های اکریلیک و رنگ پلاستیک را دارند .

 

حروف برجسته لبه سوئدی :


حروف برجسته لبه سوئدی بسیار شبیه حروف برجسته چلنیوم هستند اما تفاوت هایی نیز دارند . در ساخت لبه های حروف برجسته سوئدی از جنس آلومینیوم در رنگ های متفاوت استفاده می شود در حالی که برای ساخت حروف برجسته چلنیوم از رول چلنیوم بهره می برند که تراکم رنگی کمتری نسبت به آلومینیوم دارد . لبه چلنیوم با فاصله چند میلیمتری در داخل حروف جای می گیرد اما در ساخت تابلو لبه سوئدی ، پلکسی گلس دقیقا مماس بر آلومینیوم و در قسمت بالایی سطح حروف جاسازی می شود . متریال هایی که می توان در ساخت تابلو حروف لبه سوئدی از آنها بهره برد عبارتند از استیل ، تکه های کریستال ، پلکسی گلاس و مولتی استایل .

 

حروف لبه پانجی

 

حروف برجسته پانچی :


به طور کل به فرآیند سوراخ کاری ورق ها پانچ می گویند که پانچ حروف بر روی لبه های حروف در اشکال هندسی منظم و نامنظم و در فاصله ها و قطرهای متفاوت ، در دو نوع ردیفی و زیگزالی انجام می پذیرد . در پانچ حروف می بایست به قطر پانچ ، تراکم پانچ و قطر لبه پانچ توجه کافی داشته باشید تا جلوه کار زیباتر شود و لامپ های اس ام دی از قسمت های پانچ شده نمایان نشوند .

 

حروف برجسته رینگی :


حروف برجسته رینگی حروفی هستند که لبه های کار به صورت رینگ برش می خورد و نور علاوه بر رویه حروف ، از لبه ها نیز به چشمها متصاعد می شود .ساخت حروف برجسته رینگی با استفاده از تکنیک های زیر قابل اجراست که بستگی به انتخاب و سلیقه مشتریان دارد :

 

 • استیل با رینگ استیل
 • استیل با رینگ پلکسی گلاس
 • پلکسی گلاس با رینگ استیل
 • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
 • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس

 

حروف برجسته آبکاری :


حروف برجسته آبکاری شده به حروفی اطلاق می شود که با استفاده از دستگاه های مخصوص نظیر دستگاه آبکاری فانتاکروم یا دستگاه آبکاری مخمل پاش ، آبکاری می شوند و در واقع یک لایه براق بر روی حروف برجسته پاشیده می شود تا جلوه ظاهری کار براق تر و جذابتر شود . به عنوان نمونه  ، می توان به حروف برجسته آبکاری با پلکسی دوغی ، حروف برجسته فانتاکروم ، حروف برجسته آبکاری ای بی اس و حروف برجسته وکیوم آبکاری شده نور متمرکز و حروف برجسته وکیوم آبکاری شده پفکی اشاره نمود .

 

حروف تابلو برجسته

 

حروف برجسته مینی لتر :


حروفی هستند که به صورت خاص و برای اولین بار ، برای شرکت ها طراحی و پیاده سازی می شوند و حروف دارای رویه ، لبه و بخش زیرساز هستند که به شیوه های متفاوت و با متریال های مدنظر مشتریان به صورت اختصاصی ارائه می شوند .

 

حروف برجسته لوستری :


این نوع حروف به صورت ترکیبی ساخته می شوند و ویژگی های منحصر به فرد دارند. صفحه حروف برجسته لوستری با استفاده از استنلس استیل طلایی ، سیلور و یا کروم ، لبه های حروف با استفاده از کریستال شیشه ای لوستر و پشت کار نیز با استفاده از استنلس استیل ، طراحی و پیاده سازی می شود . جهت نورپردازی از لامپ های اس ام دی بهره می برند که این لامپ ها به پشت استیل رویه چسبانده می شود .

 

 

تابلو وکیوم همکاری

 

رنگ آمیزی حروف برجسته :

رنگ یکی از نقش های پررنگ و اساسی جهت تاثیرگذاری در کالبد روحی و روانی انسانهاست به همین علت استفاده از رنگ های مناسب در تبلیغات خصوصاً در طراحی حروف برجسته می تواند سبب زیباتر شدن تابلو تبلیغاتی و جذب مشتریان بیشتر شود .

حال می پرسید تاثیر رنگ در تبلیغات و بازاریابی تا چه حدی است ؟

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید .

 

روانشناسی رنگ ها در تبلیغات

 

رنگ ها تاثیر نامحسوسی در میزان درک ما از محیط پیرامون دارند و می توانند انزجام و یا حس شادابی را نسبت به اشیاء و محیط پیرامون در ما القاء نمایند . حال سوالی که مطرح می شود این است که چگونه رنگ ها می توانند انسان را ترغیب به خرید نمایند ؟

طبق تحقیقات روانشناسان ، رنگ ها تاثیر مستقیمی بر روی تصمیم افراد در رابطه با خرید کالا و یا دریافت خدمات دارند برای مثال رنگ هایی همچون آبی ، قرمز ، نارنجی انسانها را تشویق به خرید می نماید و رنگ آبی می تواند افرادی را که تمایل به خرید اجناس دارای تخفیف هستند خوشحال نماید و رنگ هایی مثل صورتی ، آبی آسمانی برای مغازه هایی که محصولات پوشاک ارائه می دهند گزینه مناسبی است و رنگ های روشن حس پاکیزگی و لطافت را در بانوان القاء کرده و آنها را تشویق به خرید محصولات بهداشتی می نماید . بنابراین نباید رنگ و اهمیت رنگ و تاثیر آن بر ذهن انسانها را نادیده گرفت ، به همین دلیل است که می بایست نسبت به مشتریان خود و رنگ هایی که به دنبال آن هستند آشنایی داشته باشید و از آن رنگ ها در زمینه تبلیغات نیز بهره ببرید تا تبلیغات شما موثرتر عمل نمایند .

 

 

خاص ترین رنگ ها با نمارنگ