راهنمای مطالعه

 1. تاریخچه پیدایش فلز استیل یا  stainless steel
 2. تابلو استیل
 3. تابلو استیل مغازه
  1. نحوه برش ورق استیل
 4. انواع تابلو استیل
  1. تابلو استیل بدون نور
  2. تابلو استیل نورمخفی یا تابلو استیل نور اندریک
  3. تابلو پلاستیل یا تابلو استیل لبه پلاستیک
  4. تابلو استیل پلاست
  5. تابلو استیل رینگی
  6. تابلو استیل رینگی ترکیبی با وکیوم
  7. تابلو استیل رینگی ترکیبی چلنیوم
  8. تابلو استیل کریستال
  9. تابلو استیل دوغی
  10. تابلو استیل دوغی پانچی
  11. تابلو استیل لبه پانچ طلایی و تابلو استیل لبه پانچ نقره ای
  12. تابلو استیل میرور
  13. تابلو استیل طلایی
  14. تابلو استیل نقره ای
  15. تابلو استیل با پلکسی مات
  16. تابلو استیل ساید
 5. قیمت تابلو استیل
  1. عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت تابلو استیل :
  2. انواع ورق استیل
 6. انواع ورق استیل برای ساخت تابلو استیل
 7. روش های نصب تابلو استیل
 8. قیمت انواع تابلو استیل با توجه به نوع ورق  استیل
  1. قیمت تابلو استیل حروف نقره ای براق
  2. قیمت تابلو استیل حروف طلایی براق
  3. قیمت تابلو استیل حروف برجسته رینگی
  4. قیمت تابلو استیل با رینگ طلایی
  5. قیمت تابلو استیل لبه پانچ طلایی
  6. قیمت تابلو استیل لبه پانچی
 9. مراحل ساخت تابلو استیل
 10. نورپردازی تابلو استیل
 11. تابلو استیل ارزان
 12. کاربردهای تابلو استیل
 13. تعمیرات تابلو استیل
 14. گارانتی تابلو استیل
  1. ویژگی های تابلو استیل و ورق استیل
  2. مزایای تابلو استیل و ورق های استیل

استیل چیست؟

استیل نوعی آلیاژ و ترکیبی از فولاد، کروم و کربن است که ضد زنگ می باشد . در برابر اکسید شدن در اثر اسیدهای شیمیایی و باران های قلیایی مقاومت بالایی دارد و به دو شکل استیل بگیر و استیل نگیر تولید و روانه بازار می شود.

تاریخچه پیدایش فلز استیل یا  stainless steel

فلزات در پی یک سری از کشفیات و اختراعات انسانها پدید آمده است . این پیدایش همچون دیگر ابداعات به یکباره اتفاق نیفتاده است . بلکه در طی مدت زمان بسیاری به صورت پلکانی و تک به تک پدید آمده است.

برای اولین بار در سال 1821 فردی با اصلیت فرانسوی با نام  Pierre Berthier که یک متالورژیست بود، به یک سری آلیاژها همچون آهن و کروم دسترسی پیدا کرد. او ادعا می کرد که این آلیاژها در برابر برخی از اسیدها مقاومت بالایی دارند . اما این ادعا شامل اینکه این آلیاژها ضد زنگ هستند، نبود.

پس از Pierre Berthie فردی با نام Brustlein که او نیز از خطه فرانسه بود، اهمیت سطوح کم کربن را مورد بررسی قرار داد . در اواخر دهه 1890 فردی با نام هانس گلدشمیت آلمانی توانست به ترکیبی از فرآیند تولید کروم بدون کربن دست یابد.

پس از طی دو دهه، محققان زیادی در صدد تولید و توسعه فولاد ضد زنگ برآمدند . تا اینکه فردی با نام Leon Guillet موفق شد آلیاژی مقاوم و ضد زنگ را تولید و به بازار معرفی نماید.

پس از این اکتشاف بزرگ، آلیاژ استیل در صنایع متعدد از جمله اسلحه سازی، خودرو سازی، صنایع متعدد غذایی، کشتی سازی و صنعت تابلوسازی استفاده شد.

برای مثال در سال 1908، Friedrich Krupp Germaniawerft آلمانی یک کشتی با بدنه ای از استیل کروم و نیکل را ساخت . Philip Monnartz مقاله ای در مورد آلیاژ استیل و رابطه ای که می تواند مقدار نیکل در مقاومت یک فلز در برابر خوردگی داشته باشد را تحریر کرد.

در سال 1912 دو مهندس که در شرکت کروپ فعالیت داشتند با نام های Benno Strauss و Eduard Maurer یک نوع استیل ضد زنگ با نام ThyssenKrupp Nirosta را به دنیای صنعت معرفی کردند.

همزمان با این کشف، محققانی با اسامی Christian Dantsizen و Frederick Becket به کشف فولاد ضد زنگ فریتی دست یافتند .

پس از آنها در سال 1912 فردی با نام Elwood Haynes توانست یک نوع فولاد ضد زنگ با نام مارتنزیتی را به لیست اختراعات فولاد ضد زنگ اضافه کند . اما این ثبت اختراع او تا سال 1919 طول کشید تا به لیست اختراعات اضافه شد.

علاوه بر اکتشافی که توسط Elwood Haynes در سال 1912 انجام شد، در این سال فردی با نام Harry Brearley که به دنبال کشف یک نوع استیل ضد زنگ برای لوله تفنگ بود، توانست به کشف یک نوع آلیاژ استیل ضد زنگ با نام ماتنزیتی دست یابد.

مدتی بعد یعنی در سال 1915 این اکتشاف در مقاله روزنامه نیویورک تایمز به چاپ رسید . فلز کشف شده توسط Harry Brearley با نام تجاری Staybrite و توسط Firth Vickers روانه بازار گشت که در صنایع متعدد مورد استفاده واقع می شد.

زمانی که Harry Brearley می خواست اختراع خود را ثبت کند، کاشف به عمل آمد که Elwood Haynes اختراعی مشابه با این اختراع را به ثبت رسانده است.

بنابراین تصمیم گرفتند که با همکاری هم یک شرکت جهت ساخت فولاد ضد زنگ (Stainless Steel) تاسیس نمایند . دفتر مرکزی این شرکت اشتراکی در پیتسبورگ پنسیلوانیا قرار داشت.

بدین شکل فولاد ضد زنگ به طور علنی وارد حوزه های متعدد صنعت شد . در ابتدای کار با نام های تجاری متعدد همچون Allegheny metal و Nirosta steel در بازار به فروش رسید.

در سال 1921 یک مجله تجاری معتبر از فولاد ضد زنگ با نام unstainable steel یاد کرد . طبق آمارهای بدست آمده در سال 1929 فروش فولاد ضد زنگ در کشور آمریکا به اوج خود رسید.

بیش از 25.000 تن از این آلیاژ روانه بازار گشت و برای انجام کارهای مختلف در صنایع متعدد مورد مصرف واقع شد . امروزه فولاد ضد زنگ با نام استیل یا stainless steel شناخته می شود که در صنایع مختلف و برای کاربردهای متعدد مورد استفاده واقع می شود .

در حوزه ی تابلوسازی امروزه استیل از پرکاربردترین ابزارها برای ساخت تابلو تبلیغاتی از نوع فلز است، زیرا زنگ نمیزند و در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شود.

تابلو استیل

تابلو استیل تابلویی است از جنس استیل و نوعی تابلوی فلزی محسوب می شود . تابلو استیل با استفاده از ورق استیل از نوع نگیر در دو نوع ساده و خش دار و در رنگ ها و طرح های متنوع طراحی و پیاده سازی می شود.

تابلو استیل از زیبایی های بسیار زیادی برخوردار است . تابلو استیل کاملاً ضد زنگ می باشد . از تابلو استیل نمی توان نوری به درخشندگی تابلو چلنیوم انتظار داشت، اما استیل براقیت خاص خود را دارد.

تابلو استیل در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی و اشعه ماورالبنفش از خود مقاومت نشان می دهد . تابلو استیل را می توانید به عنوان تابلو مغازه، تابلو شرکتی و یا تابلو فروشگاهی سفارش دهید.

تابلو استیل جایگزین تابلوهای تبلیغاتی است که با استفاده از فلزاتی همچون مس، آهن و برنج ساخته می شدند . بدلیل اینکه این فلزات ضد زنگ نبوده و در برابر شرایط آب و هوایی پس از مدت زمان اندکی دچار زنگ زدگی و تیرگی رنگ می شدند، تابلوسازها با ورود آلیاژ استیل به صنعت تصمیم گرفتند که به جای آن فلزات از استیل یا فولاد ضد زنگ استفاده کنند.

تابلو استیل با پایه مفتول شیک و ساده
تابلو استیل با پایه مفتول شیک و ساده

 

تابلو استیل مغازه

تابلو مغازه استیل بیشتر جهت مغازه هایی که در مکان های پرنور مثل پاساژها قرار دارند، سفارش داده می شود . تابلو استیل برای مغازه تابلویی است که در ساخت آن از نوعی ورق فلزی به نام استیل استفاده می شود.

قابلیت عدم نیاز به رنگ آمیزی، تمیزی خودکار و براقیت و درخشندگی، این نوع فلز را نسبت به دیگر فلزات جهت ساخت تابلو فلزی محبوب تر کرده است.

نحوه برش ورق استیل

استیل یکی از پرکاربردترین نوع ورق ها در حوزه تابلوسازی است که برای ساخت تابلو حروف استیل برجسته مورد استفاده واقع می شود . در گذشته های نه چندان دور در حوزه تابلوسازی، تابلوساز هنگام برش حروف برجسته استیل از قیچی دستی و یا اره برقی استفاده می کرد.

برش دستی سبب ایجاد لبه های ناهموار و موج دار در حروف برجسته می شد . اما با ورود دستگاه برش لیزری به حوزه تابلوسازی، کار تابلوساز در ساخت تابلو استیل روند سریعتری به خود گرفت . امروزه به راحتی ظرف مدت زمان کوتاهی می توان کار برش حروف برجسته استیل را انجام داد.

تابلو استیل بدون نور شرکتی
تابلو استیل بدون نور شرکتی

 

انواع تابلو استیل

تابلو استیل مدل های مختلفی جهت سفارش دارد که در ادامه در مورد هر یک از مدل های تابلو استیل مختصراً توضیح خواهیم داد.

تابلو استیل بدون نور

در ساخت تابلو استیل بی نور، تابلوساز پس از طراحی حروف و برش آنها، حروف را بر روی زیرساز کار که می تواند چوب ترموود، چوب پی وی سی، ورق کامپوزیت، سنگ، شیشه و دیگر موارد باشد اجرا می کند.

بسته به نوع زیرساز، تابلو با نام های تابلو استیل ترموود، تابلو استیل کامپوزیت، تابلو استیل بدون نور روی سنگ و دیگر موارد نامگذاری می شود . این تابلو در مکان هایی استفاده می شود که نور حائز اهمیت نیست و محیط نور کافی برای نمایش تابلو را در بردارد.

تابلو استیل نورمخفی یا تابلو استیل نور اندریک

در ساخت تابلو استیل با نور، تابلوساز هنگام برش و چسباندن لبه ها و بدنه های حروف برجسته استیل، بین حروف و زمینه تابلو یک فضای یک سانتی متری در نظر می گیرد.

در این فضا لامپ های اس ام دی جاسازی می شوند و بعد از نصب تابلو در محل، یک نور در زمینه تابلو فراهم می شود . این حالت را به اصطلاح تابلو استیل نور اندریک می گویند . نور در این تابلو به صورت سایه و روشن به چشم انسانها متصاعد شده و جلوه بسیار زیبایی را برای تابلو به ارمغان می آورد.

تابلو پلاستیل یا تابلو استیل لبه پلاستیک

ترفند جدید دیگری که در تابلوسازی برای ساخت تابلو استیل مورد استفاده واقع می شود، تابلو پلاستیل است . حال یک سوال مطرح می گردد و آن اینکه :
تابلو پلاستیل چیست ؟

تابلو پلاستیل ترکیبی از پلاستیک و استیل است . این تابلو هم ظرافت و زیبایی استیل را در بر دارد و هم با استفاده از پلکسی می توان یک تابلوی نورانی و یا تابلو استیل تابان را در معرض عموم به نمایش گذاشت.

تابلوساز در هنگام ساخت تابلو پلاستیل از فلز استیل و ورق پلکسی گلاس استفاده می کند . این تابلو می تواند نمایش نوری همچون تابلو نئون پلاستیک داشته باشد.

تابلو استیل لبه پلاستیک

در صورتی که از ورق پلکسی به جای رویه حروف برای ساخته لبه ها استفاده شود، یک تابلو استیل با لبه پلاستیک خواهیم داشت . در اجرای این روش، رویه حروف از استیل ساخته می شود و نمی تواند نوری منتشر کند مگر اینکه پانچ شود.

تابلو استیل پلاست

حروف برجسته استیل پلاست با استفاده از ورق استنلس استیل به صورت های مات و براق، ساده و خش دار، لبه دار و بدون لبه ساخته می شود.

حروف به شکل پلکسی شیشه ای با ضخامت های متعدد و لبه های دلخواه ساخته می شود و هسته مرکزی تابلو را حروف استیل تشکیل می دهد . برای زیرساز کار نیز می توان از انواع متریال ها از جمله پی وی سی استفاده کرد . نور این تابلو با استفاده از لامپ های اس ام دی تامین می شود.

تابلو استیل رینگی

تابلو حروف برجسته رینگی با استفاده از فلز ضد زنگ استیل به شیوه ها و با استفاده از آلیاژها و متریال های متعدد طراحی و پیاده سازی می شود . تابلو استیل رینگی به چند شکل متعدد به شرح زیر می تواند طراحی و پیاده سازی شود :

 • استیل با رینگ استیل
 • استیل با رینگ پلکسی گلاس
 • پلکسی گلاس با رینگ استیل
 • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
 • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس

تابلو استیل رینگی ترکیبی با وکیوم

ساخت این تابلو  با استفاده از حروف برجسته وکیوم انجام می پذیرد . اما برای داشتن لبه های رینگی از فلز استیل استفاده می کنند.

تابلو استیل رینگی ترکیبی چلنیوم

تابلو چلنیوم یکی از بهترین و پرکاربردترین نوع تابلوهاست که می توان برای برخورداری از زیبایی های استیل، برای رویه حروف از رول چلنیوم استفاده کرد . اما برای داشتن لبه های رینگی از فلز استیل استفاده می شود و زیبایی تابلو را دو چندان می کند.

تابلو استیل کریستال

در ساخت این تابلو برای رویه ی حروف می توان از چلنیوم کریستالی استفاده کرد.

تابلو استیل دوغی

هنگامی که برای ساخت تابلو استیل از ترکیب استیل و پلکسی گلاس دوغی یا پلکسی گلاس شیشه ای مات استفاده شود، تابلوی ساخته شده تابلو استیل دوغی نامیده می شود.

تابلو استیل دوغی پانچی

در این روش تابلو استیل به روش حروف برجسته دوغی طراحی و پیاده سازی می شود . لبه های کار با استفاده از دستگاه پانچ، سوراخ کاری شده و جلوه زیبایی را به نمایش می گذارد.

ویدیویی که ملاحظه می کنید مربوط به ساخت حروف استیل دوغی است که با استفاده از لبه های سه سانتی و با استیل طلایی آینه ای کار شده است.

یک ورق پلکسی دوغی شش میل که از لبه ها به استروک یک سانت به سمت بیرون کار شده تا بتواند نوری که داخل استیل کار می شود را به صورت یک روشنایی یکنواخت منتشر نماید.

 

تابلو استیل لبه پانچ طلایی و تابلو استیل لبه پانچ نقره ای

برای ساخت لبه های پانچی از ورق استیل طلایی و یا ورق استیل نقره ای استفاده می شود.

تابلو استیل میرور

این تابلو ظاهری براق تر و آینه ای تر نسبت به تابلو استیل ساده دارد.

تابلو استیل طلایی

ورق استیل طلایی در دو طرح ساده و خش دار در بازار وجود دارد که برای ساخت تابلو استیل طلایی به کار می رود.

تابلو استیل نقره ای

ورق استیلی که در ساخت تابلو استیل نقره ای بکار می رود دارای رنگ نقره ای است و در دو طرح ساده و خش دار عرضه می شود  . تابلو استیل نقره ای براق نسبت به نوع مات طرفداران زیادی برای سفارش دارد.

تابلو استیل با پلکسی مات

پلکسی مورد استفاده در ساخت این نوع تابلو دارای رنگ مات می باشد.

تابلو استیل ساید

در این روش از ورق استیل و ورق پلکسی برای ساخت حروف استفاده می شود . برای پشت کار نیز از ورق پی وی سی بهره می برند.

تابلو استیل دو لبه رینگ
تابلو استیل دو لبه رینگ

 

قیمت تابلو استیل

قیمت تابلو استیل به نوع تابلو استیل، نوع ورق استیل و نحوه طراحی و پیاده سازی آن بستگی دارد . عوامل دیگری نیز هستند که قیمت نهایی تابلو استیل را تعیین می کنند که از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره نمود :

عوامل زیر تعیین کننده قیمت تابلو استیل می باشند و می توانند در بالا و پایین شدن قیمت تابلو استیل دخیل باشند :

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت تابلو استیل :

 • قطر حروف به کار رفته بر روی تابلو، هر چقدر قطر قلم افزایش یابد قیمت نیز افزایش می یابد.
 • نورپردازی داخل و خارج حروف برجسته استیل
 • قاب تابلو استیل و جنس آن
 • اندازه و فونت حروف به کار رفته بر روی تابلو استیل
 • جنس وسایل و متریال سازنده ی تابلو استیل
 • تعداد رنگ به کار رفته در تابلو استیل
 • طول و عرض تابلو
 • اندازه قطر لبه ها
 • ضد زنگ بودن ورق ها
 • ضخامت ورق استیل
 • جنس ورق استیل که سبب ماندگاری و طول عمر ورق می شود.
 • نوع ورق استیل
 • متر محیط حروف
 • نوع تابلو استیل
 • سفارش تابلو استیل تلفیقی

گروه تبلیغاتی سامان لیستی کامل از قیمت پایه انواع ورق استیل که باعث ساخت انواع حروف برجسته استیل می شود، ارائه کرده که می توانید آن را ملاحظه نمایید.

قیمت تابلو استیل با پایه مفتول
قیمت تابلو استیل با پایه مفتول

 

قیمت تابلو استیل دوغی
قیمت تابلو استیل دوغی

 

قیمت تابلو پلاستیل
قیمت تابلو پلاستیل

 

قیمت تابلو استیل بی نور
قیمت تابلو استیل بی نور

 

انواع ورق استیل

ورق استیل در دو نوع متفاوت و برای کاربردهای خاص تولید می شود.

1) ورق استیل بگیر

این نوع ورق ها بسیار نازک هستند و مقاومت چندانی ندارند . به راحتی خم و شکسته می شوند و براقیتی همچون استیل اصل ندارند و نوعی استیل فرعی هستند . قیمت تابلو استیل بگیر خیلی ناچیز است چرا که از متریال مرغوبی در ساخت آن استفاده نمی شود.

2) ورق استیل نگیر

این نوع ورق از ورق های مرغوب استیل است که قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد . در هر نوع شرایط آب و هوایی مقاوم است . ضخامت ورق ها مناسب می باشد و کاملاً براق و درخشان هستند.

شما به راحتی می توانید توسط یک آهنربا اصل یا فرع بودن ورق استیل را تشخیص دهید . استیل نگیر توسط آهنربا جذب نمی شود و اصل است و استیل بگیر توسط آهنربا جذب می شود و فرع است.

حجیم سازی حروف برجسته استیل

به طور کلی حجیم کردن حروف، اعداد و استفاده از قاب تابلو علاوه بر افزایش زیبایی موجب بالا رفتن قیمت تابلو استیل می شود .

در واقع این حجیم سازی و بعد دادن به حروف تابلو استیل است که بیش از پیش در بین صاحبین مشاغلی که می خواهند محصولی را در مدت زمان کوتاه ولی گسترده به مردم معرفی کنند طرفدار پیدا کرده است.

قیمت تابلو استیل با توجه به تاثیر خوبی که در رونق کسب و کار هر فرد دارد، بسیار مناسب است . به همین خاطر از گذشته ها تا به امروز ، در بین مردم شناخته شد و مورد استفاده قرار گرفت.

تنوع و کیفیت استیل

برای ساخت تابلوهای استیل از ورق های نقره ای، طلایی و استیل های رنگی استفاده می شود . در گذشته پیش از ورود دستگاه برش فلزات، برش ورق استیل کاری زمان بر و به دلیل لبه های برنده، خطرناک بود.

امروزه برش فلزات خصوصاً استیل در مدت زمان کوتاه بدون ایجاد لبه های موج دار انجام می پذیرد . بخش عمده ی ساخت تابلو استیل توسط افراد مجرب و حرفه ای و بدون دستگاه انجام می شود.

از این رو قیمت تابلو استیل با توجه به زحمت زیاد ساخت آن و شیک بودنش به نسبت دیگر تابلوهای تبلیغاتی فلزی، کمی بیشتر است . البته به ظرافت و زیبایی که دارد می ارزد.

پس اگر برای خرید تابلوهای تبلیغاتی فقط کیفیت بالای محصول مهم است با کمی هزینه ی بیشتر می توانید بهترین تابلو استیل را خریداری کنید.

گفتیم یکی از عوامل مهمی که سبب افزایش و یا کاهش قیمت تابلو استیل می شود نوع ورق استیل می باشد . به طور کل ما چند نوع ورق استیل داریم :

انواع ورق استیل برای ساخت تابلو استیل

 • ورق استیل مات
 • ورق استیل براق
 • ورق استیل ساده
 • ورق استیل خش دار
 • ورق استیل رنگی

زمانی که از هر یک از این ورق ها استفاده شود منجر به ساخت نوعی از تابلو استیل می شود که حروف ساخته شده، هر کدام نام های متفاوتی را به خود می گیرند.

ورق های استیل در سایز ها و اندازه های مختلفی به شکل مربع و یا مستطیل هستند . ورق ها به صورت رول های بزرگ، مدل شیت و ورق های صفحه ای در بازار موجودند که سطح روی آنها کاملاً صیقلی و براق است.

مقاومت فلز استیل

استیل مقاومت بسیار خوبی در مقابل دماهای بسیار بالا ( تا هزار درجه سانتیگراد ) و بسیار پائین (تا منفی 200 درجه سانتیگراد) دارد . آلیاژی که پایه آن از آهن است و کمتر از 2% کربن دارد، استیل نامیده می شود .

بسته به نوع و مقدار دیگر عناصر موجود در فلز استیل، خواص مکانیکی نظیر سختی و شکل پذیری مشخص می شود.

تابلو استیل با پایه مفتول
تابلو استیل با پایه مفتول

 

روش های نصب تابلو استیل

تابلوهای استیل را به دو صورت ساده و با پایه می توان نصب کرد . در صورتی که آن را با پایه نصب کنند، حروف را با کمی فاصله به پایه نصب کرده و در پشت آن لامپ smd برای نورپردازی کار می شود.

قیمت انواع تابلو استیل با توجه به نوع ورق  استیل

ورق استیل توسط کشورهای مختلف با برندهای متفاوت و در کیفیت های مختلف تولید می شود و بر اساس کیفیت و میزان محبوبیت برند برای هر ورق قیمتی تعیین می شود.

قیمت تابلو استیل حروف نقره ای براق

در ساخت این نوع ورق از استیل نگیر استفاده می شود که امکان پیاده سازی هم به شکل تابلو استیل ساده را دارد و هم می توان به صورت تابلو استیل نور اندریک آن را پیاده سازی نمود.

در صورتی که تابلو به صورت نور اندریک پیاده سازی شود، نیاز به لامپ های اس ام دی و ترانس پروفن دار و پاور خنک کننده دارد . نوع برند و گارانتی شرکتی می تواند سبب کاهش و افزایش قیمت تابلو استیل با حروف نقره ای براق شود.

قیمت تابلو استیل حروف طلایی براق

برای ساخت این نوع تابلو از استیل سیلور استفاده می شود که هم به شکل ساده و هم به شکل نور اندریک قابلیت اجرا دارد . نوع لامپ های اس ام دی و ترانس و پاور علاوه بر متر محیط حروف ساخته شده و هزینه نصب تابلو استیل می توانند از عوامل تعیین قیمت تابلو استیل با حروف طلایی براق باشند.

قیمت تابلو استیل حروف برجسته رینگی

حروف برجسته رینگی نیز به شکل حروف استیل رینگی طلایی و حروف استیل رینگی نقره ای قابلیت اجرا دارند . برای ساخت حروف برجسته رینگی علاوه بر استیل سیلور از پلکسی گلاس نیز استفاده می شود.

نوع پلکسی، لامپ های اس ام دی، ترانس و پاور و همچنین نوع ورق استیل، تعیین کننده قیمت تابلو استیل با حروف برجسته رینگی هستند . این روش را می توان بر روی لبه ها نیز اجرا نمود . یعنی با استفاده از دستگاه مخصوص رینگ لبه ها را به شکل رینگ در فاصله ها و ابعاد مشخص برش می دهند و یک تابلو استیل با لبه های رینگی زیبا به نمایش گذاشته می شود.

قیمت تابلو استیل رینگی
قیمت تابلو استیل رینگی

 

قیمت تابلو استیل با رینگ طلایی

حروف استیل رینگی طلایی بسیار ضمخت به نظر می رسند و جذابیت خارق العاده ای را به نمایش می گذارند . برای ساخت تابلو استیل با رینگ طلایی، تابلوساز از پلکسی گلاس با رنگ مورد سفارش مشتریان که می تواند طلایی، مشکی و نقره ای باشد، استیل نگیر یک میل به رنگ طلایی، لامپ های اس ام دی، ورق پی وی سی ده میل، ترانس و پاور خنک کننده استفاده می کند.

علاوه بر نوع و کیفیت متریال مصرفی، متر محیط حروف استیل رینگی طلایی تعیین کننده قیمت تابلو استیل با رینگ طلایی هستند. قیمت تابلو استیل رینگی به دلیل استفاده از سه نوع ورق پی وی سی، پلکسی و استیل و همچنین نوع اجرا متفاوت است.

تابلو استیل رینگی را می توان به صورت حروف استیل رینگی یک سمت رینگ، حروف استیل رینگی دو طرف رینگ و حروف های رینگی با ترکیبی از متریالهای دیگر همچون پلکسی گلاس، فلز و چلنیوم اجرا نمود.

قیمت تابلو استیل لبه پانچ طلایی

در این روش رویه حروف استیل لبه پانچ طلایی با استفاده از پلکسی گلاس ساخته می شود . نوع رنگ پلکسی بنا به سفارش مشتریان انتخاب می شود.  سپس از استیل پانچ نگیر با ورق یک میل به رنگ طلایی و یا رنگی که مشتریان در نظر دارند، استفاده می شود.

قیمت تابلو استیل لبه پانچی

تابلو استیل لبه پانچی جذابیت خارق العاده ای را به نمایش می گذارد . در صورتی که به شکل نور اندریک اجرا و پیاده سازی شود نور هم از بخش زیرین حروف به زمینه تابلو می تابد و هم از بخش های پانچ شده یا سوراخ شده چشم نوازی می کند و جلوه ی تابلو بسیار جذاب می شود.

تابلو استیل ساده و بی نور
تابلو استیل ساده و بی نور

 

مراحل ساخت تابلو استیل

مرحله اول) تابلوساز به محلی که قرار است نصب تابلو استیل در آن مکان صورت پذیرد مراجعه کرده و طول، عرض و ارتفاع تابلو را اندازه گیری می کند . همچنین زاویه دید مناسبی برای نصب تابلو استیل انتخاب کرده و مشاوره لازم را در انتخاب تابلو مناسب به کارفرما ارائه می دهد.

مرحله دوم)  در کارگاه تابلوسازی با استفاده از نرم افزارهایی همچون اتوکد و تری دی مکس طراحی تابلو استیل انجام می شود . در مرحله طراحی ضخامت حروف برجسته، نوع فونت و نحوه قرارگیری هر یک از اجزاء تابلو نظیر اشکال و تصاویر، لوگو و حروف برجسته تعیین می شود.

قیمت تابلو استیل توسط نرم افزار محاسبه شده و طرح نهایی به کارفرما به شکل موکاپ تابلو استیل نمایش داده می شود .

مرحله سوم) پس از طراحی حروف برجسته و نشان دادن موکاپ تابلو به سفارش دهنده و اعمال تغییرات احتمالی، تابلوساز با مشتری بر سر نحوه پیاده سازی، نوع طرح تابلو استیل، متریال های کاربردی و قیمت تابلو تبلیغاتی به توافق رسیده و اقدام به برش حروف برجسته استیل می نماید.

مرحله چهارم) حروف طراحی شده با استفاده از دستگاه برش فلزات، بر روی ورق استیل برش داده می شود.

مرحله پنجم) رویه و لبه های حروف استیل به هم مونتاژ می شود و مراحل خم کاری و شیاردهی به حروف برجسته استیل در این مرحله اعمال می شود .

مرحله ششم) این مرحله شامل نورپردازی تابلو استیل است . در صورتی که تابلو استیل از نوع بانور یا ترکیبی باشد در این مرحله نورپردازی تابلو اجرا می شود.

در صورتی که تابلو استیل از نوع نور اندریک باشد لامپ های اس ام دی در فاصله درج شده بین حروف و زمینه تابلو جاسازی می شوند . اما در صورتی که تابلو پلاستیل باشد، لامپ های اس ام دی بر روی ورق پی وی سی چسبانده می شوند و در پشت کار قرار می گیرند.

مرحله هفتم) این مرحله مربوط به نصب حروف برجسته استیل بر روی زیرساز است . زیرساز می تواند از ورق ترموود، ورق کامپوزیت، چوب ام دی اف، ورق پی وی سی، شیشه و یا سنگ باشد.

مرحله هشتم) نصب تابلو در محل و برطرف سازی عیوب احتمالی

مرحله نهم) گارانتی و خدمات پس از فروش

تابلو استیل آویز با لبه های طلایی
تابلو استیل آویز با لبه های طلایی

 

نورپردازی تابلو استیل

به طور کل نورپردازی تابلو استیل به دو شکل نورمخفی و نور از رویه حروف برجسته قابل اجراست . یا اینکه می توان با پانچ کردن لبه ها، از بخش لبه های حروف برجسته استیل، کار نورپردازی را انجام داد.

تابلو استیل ارزان

ورق استیل انواع متفاوتی دارد . اگر به دنبال تابلو استیل ارزان قیمت هستید، می بایست از ورق هایی با ضخامت کمتر برای ساخت تابلو استفاده کنید تا قیمت تابلو برای شما ارزان تر تمام شود.

انواع حروف استیل

حروف برجسته استیل به چند شیوه قابل اجرا است؟

 • حروف استیل ساده
 • حروف استیل نور اندریک
 • حروف استیل رینگی
 • حروف استیل پلاستیل
 • حروف استیل با ترکیب حروف نئون پلاستیک
 • حروف استیل پانچ یا حروف استیل پانچی
 • حروف استیل طلایی
 • حروف استیل نقره ای
 • حروف استیل دودی
 • حروف استیل مات
 • حروف استیل با پلکسی
 • حروف استیل دوغی
 • حروف استیل ساید

انواع ورق استیل از نوع اصل و فرع

ورق استیل بگیر

این نوع ورق به راحتی توسط یک آهنربا قابلیت تشخیص دارد . به دلیل اینکه در ساخت این ورق درصد کمی از کروم استفاده شده، این ورق در مقابل زنگ زدگی مقاومت چندانی ندارد.

ورق استیل نگیر

این ورق آهن ربا را بخود جذب نمی کند . به دلیل اینکه در ساخت ورق استیل نگیر از کروم و نیکل استفاده شده است ، مقاومت ورق استیل در برابر زنگ زدگی، خوردگی و سایش بالاست . در هر صنعتی و هر نوع فضایی چه فضای داخلی و چه محیط بیرونی می تواند مورد استفاده واقع شود.

تابلو استیل حروف برجسته
تابلو استیل حروف برجسته

 

کاربردهای تابلو استیل

 1. ساخت تابلوهای تبلیغاتی که به عنوان تابلو مغازه نصب می شوند .
 2. ساخت تابلو راهنما که جهت هدایت افراد در فضای شهری نصب می شوند.

تعمیرات تابلو استیل

تابلو استیل تابلویی است که دچار زنگ زدگی نمی شود و به دلیل مقاومت بالایی که در برابر شرایط محیطی و باران های اسیدی دارد،  نیاز چندانی به تعمیر پیدا نمی کند . اما در صورت نیاز به تعمیرات جزئی، به راحتی می توان متریال های جدید را جایگزین نمود و مشکلات را بطرف ساخت.

گارانتی تابلو استیل

گارانتی تابلو استیل نیز با توجه به توافق ما بین تابلوساز و مشتریان طی مدت زمان مشخص اعمال می شود . در صورت خرابی یا نیاز به تعمیر تابلو استیل، تکنسین کار به راحتی می تواند مشکلات مربوطه را حل و فصل نماید.

ویژگی های تابلو استیل و ورق استیل

 • ورق های استیل دارای تنوع بسیار زیادی هستند . مشتریان برای سفارش تابلو استیل می توانند به راحتی و طبق سلیقه خودشان تابلوی تبلیغاتی خود را سفارش دهند.
 •  ورق های استیل مقاومت بالایی در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی دارند . برای همین منظور بهترین گزینه برای تبلیغات محیطی محسوب می شوند.
 • ضد زنگ بودن ورق های استیل سبب برتری این نوع آلیاژ نسبت به دیگر فلزات شده است . به همین دلیل ورق استیل در کاربردهای متعددی از جمله تابلوسازی، خودروسازی و دیگر صنایع مورد استفاده واقع می شود.
 • از ورق های استیل می توان در فضای بیرونی و همچنین طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کرد.
 • ورق های استیل گزینه مناسبی برای ایجاد فضای لوکس و مدرن می باشند.
تابلو استیل بدون نور
تابلو استیل بدون نور

 

مزایای تابلو استیل و ورق های استیل

 •  براقیت ورق های استیل زبانزد عام و خاص است.
 • تابلو استیل حاوی ورق هایی است که ورق های آن خود در رنگ های نقره ای، طلایی و دیگر رنگ ها در بازار موجود است و نیازی به رنگ آمیزی ندارند .
 • مراحل پیاده سازی و نصب تابلو استیل مدت زمان کمتری می طلبد.
 • سطح کیفی بالا
 • سادگی و زیبایی
 • قیمت تابلو استیل با توجه به زیبایی آن نسبت به قیمت تابلو چلنیوم کمتر است.
 • تابلوی تبلیغاتی ارزان قیمت
 • قابل اجرا به صورت با نور و بدون نور
 • قابلیت اجرا در طرح ها و رنگ های متعدد
 • دارای ثبات کیفیت
 • با دوام و مقاوم در برابر ضربات
 • زیبایی چشمگیر
 • دارای سطح براق و صیقلی
 • به راحتی تمیز می شود و قابلیت شستشو دارد.
 • عدم مات و کدر شدن
 • تغییر رنگ نمی دهد.

سوالات متداول

کدام ورق استیل بهترین است؟

بهترین نوع ورق استیل با ضخامت یک میلیمتر بوده که از کشور اسپانیا وارد کشور می شود.

در چه فضاهایی می توان از تابلو استیل استفاده کرد؟

از تابلوهای استیل در فضای بیرونی و فضای داخلی استفاده می کنند . این تابلوها ساختاری کلاسیک داشته و اگر از نورپردازی در آن ها استفاده شود، در شب که دید کمی دارد بیشتر به چشم می آیند.

آیا تابلو استیل نسبت به تابلو فلزی مقاومتر است؟

تابلو آهنی مقاومت بیشتری نسبت به تابلو استیل دارد.