تابلو استیل و انواع آن ( قیمت + ویدئو )

تابلو استیل و انواع آن ( قیمت + ویدئو )

تابلو استیل :

 

تابلو استیل تابلویی است از جنس استیل و نوعی تابلوی فلزی محسوب می شود . تابلو استیل با استفاده از ورق استیل از نوع نگیر در دو نوع ساده و خش دار و در رنگ ها و طرح های متنوع طراحی و پیاده سازی می شود .

تابلو استیل از زیبایی های بسیار زیادی برخوردار است . تابلو استیل کاملاً ضد زنگ می باشد . از تابلو استیل نمی توان نوری به درخشندگی تابلو چلنیوم انتظار داشت اما استیل براقیت خاص خود را دارد . استیل در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی و اشعه ماورالبنفش از خود مقاومت نشان می دهد . تابلو استیل را می توانید به عنوان تابلو مغازه ، تابلو شرکتی و یا تابلو فروشگاهی سفارش دهید  .

 

برای آشنایی با تابلو مغازه و انواع آن مقاله زیر را مطالعه نمایید :

 

تابلو مغازه و انواع مدل های آن

 

تابلو استیل جایگزین تابلوهای تبلیغاتی است که با استفاده از فلزاتی همچون مس ، آهن و برنج ساخته می شدند . بدلیل اینکه این فلزات ضد زنگ نبوده و در برابر شرایط آب و هوایی پس از مدت زمان اندکی دچار زنگ زدگی و تیرگی رنگ می شدند ، تابلوسازها با ورود آلیاژ استیل به صنعت ، تصمیم گرفتند که به جای فلزاتی همچون مس ، آهن و برنج از استیل یا فولاد ضد زنگ استفاده کنند .


 

 

تابلو استیل

 

 

تابلو استیل مغازه :

 

تابلو مغازه استیل بیشتر جهت مغازه هایی که در مکان های پرنور مثل پاساژها قرار دارند ، سفارش داده می شود . تابلو استیل برای مغازه تابلویی است که در ساخت آن از نوعی ورق فلزی به نام استیل استفاده می شود . قابلیت عدم نیاز به رنگ آمیزی ، تمیزی خودکار و براقیت و درخشندگی ، این نوع فلز را نسبت به دیگر فلزات جهت ساخت تابلو فلزی محبوب تر کرده است . تابلو مغازه استیل از جمله تابلوهای تبلیغاتی است که از گذشته های دور مورد استفاده اصناف و کسبه واقع شده و می شود . بدلیل دوام و مقاومت بالا و قیمت مناسبی که دارد طرفداران زیادی را جذب کرده است .

 

نحوه برش ورق استیل :

 

استیل یکی از پرکاربردترین نوع ورق ها در حوزه تابلوسازی است که برای ساخت تابلو حروف استیل برجسته مورد استفاده واقع می شود . در گذشته های نه چندان دور در حوزه تابلوسازی ، تابلوساز هنگام برش حروف برجسته استیل از قیچی دستی و یا اره برقی استفاده می کرد . این مدل از برش سبب ایجاد لبه های ناهموار و موج دار در حروف برجسته می شد . اما با ورود دستگاه برش لیزری به حوزه تابلوسازی ، کار تابلوساز در ساخت تابلو استیل روند سریعتری به خود گرفت . امروزه به راحتی ظرف مدت زمان کوتاهی می توان کار برش حروف برجسته استیل را انجام داد .

 

برای آشنایی با برش لیزری و انواع دستگاه های برش می توانید مطلب زیر را بخوانید .

 

برش لیزری و کاربردهای دستگاه برش لیزری در تابلوسازی

 

انواع تابلو استیل :

 

تابلو استیل بدون نور :

 

در ساخت تابلو استیل بدون نور ، تابلوساز پس از طراحی حروف و برش آنها ، حروف را بر روی زیرساز کار که می تواند چوب ترموود ، چوب پی وی سی ، ورق کامپوزیت ، سنگ ، شیشه و دیگر موارد باشد اجرا می کند . بسته به نوع زیرساز ، تابلو با نام های تابلو استیل ترموود ، تابلو استیل کامپوزیت ، تابلو استیل بدون نور روی سنگ و دیگر موارد نامگذاری می شود . این تابلو در مکان هایی استفاده می شود که نور حائز اهمیت نیست و محیط نور کافی برای نمایش تابلو را در بردارد .

 

تابلو استیل نورمخفی یا تابلو استیل نور اندریک :

 

در ساخت تابلو استیل با نور ، تابلوساز هنگام برش و چسباندن لبه ها و بدنه های حروف برجسته استیل ، بین حروف و زمینه تابلو ، یک فضای یک سانتی متری در نظر می گیرد . در این فضا لامپ های اس ام دی جاسازی می شوند و بعد از نصب تابلو در محل ، یک نور در زمینه تابلو فراهم می شود . این حالت را به اصطلاح تابلو استیل نور اندریک می گویند . نور در این تابلو به صورت سایه و روشن به چشم انسانها متصاعد شده و جلوه بسیار زیبایی را برای تابلو به ارمغان می آورد .

 

 

تابلو استیل جواهری

 

 

تابلو پلاستیل یا تابلو استیل لبه پلاستیک :

 

ترفند جدید دیگری که در تابلوسازی برای ساخت تابلو استیل مورد استفاده واقع می شود تابلو پلاستیل است . حال یک سوال مطرح می گردد و آن اینکه :

 

تابلو پلاستیل چیست ؟

 

تابلو پلاستیل ترکیبی از پلاستیک و استیل است . این تابلو هم ظرافت و زیبایی استیل را در بر دارد و هم با استفاده از پلکسی می توان یک تابلوی نورانی و یا تابلو استیل تابان را در معرض عموم به نمایش گذاشت . تابلوساز در هنگام ساخت تابلو پلاستیل از فلز استیل و ورق پلکسی گلاس استفاده می کند . این تابلو می تواند نمایش نوری همچون تابلو نئون پلاستیک داشته باشد .

 

برای آشنایی با تابلو نئون پلاستیک مقاله ای مفصل توسط گروه نمارنگ ارائه شده است . در صورت تمایل می توانید مطالعه کنید .

 

تابلو نئون پلاستیک چیست و چگونه ساخته و طراحی می شود؟

 

تابلو استیل لبه پلاستیک :

 

در صورتی که از ورق پلکسی به جای رویه حروف برای ساخته لبه ها استفاده شود ، یک تابلو استیل با لبه پلاستیک خواهیم داشت . در این صورت هم زیبایی های تابلو استیل را داریم و هم زیبایی های تابلو نئون پلاستیک را می توانیم داشته باشیم . در اجرای این روش ، رویه حروف از استیل ساخته می شود و نمی تواند نوری منتشر کند مگر اینکه پانچ شود .

 

تابلو استیل پلاست :

 

حروف برجسته استیل پلاست با استفاده از ورق استنلس استیل به صورت های مات و براق ، ساده و خش دار ، لبه دار و بدون لبه ساخته می شود . حروف به شکل پلکسی شیشه ای با ضخامت های متعدد و لبه های دلخواه ساخته می شود و هسته مرکزی تابلو را حروف استیل تشکیل می دهد . برای زیرساز کار نیز می توان از انواع متریال ها از جمله پی وی سی استفاده کرد . نور این تابلو با استفاده از لامپ های اس ام دی تامین می شود .

 

تابلو استیل رینگی :

 

تابلو حروف برجسته رینگی با استفاده از فلز ضد زنگ استیل به شیوه ها و با استفاده از آلیاژها و متریال های متعدد طراحی و پیاده سازی می شود . تابلو استیل رینگی به چند شکل متعدد به شرح زیر می تواند طراحی و پیاده سازی شود :

 

 • استیل با رینگ استیل
 • استیل با رینگ پلکسی گلاس
 • پلکسی گلاس با رینگ استیل
 • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
 • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس

 

آیا تمایل به مطالعه مطلب کامل در مورد پلکسی و انواع آن دارید ؟ پس با مقاله زیر با ما همراه باشید .

 

انواع پلکسی

 

 

تابلو پرتو صنعتی

 

 

تابلو استیل رینگی ترکیبی با وکیوم :

 

ساخت این تابلو  با استفاده از حروف برجسته وکیوم انجام می پذیرد . اما برای داشتن لبه های رینگی از فلز استیل استفاده می کنند .

 

تابلو استیل رینگی ترکیبی چلنیوم :

 

تابلو چلنیوم یکی از بهترین و پرکاربردترین نوع تابلوهاست که می توان برای برخورداری از زیبایی های استیل ، برای رویه حروف از رول چلنیوم استفاده کرد . اما برای داشتن لبه های رینگی از فلز استیل استفاده می شود و زیبایی تابلو را دو چندان می کند .

 

 

برج فدک

 

 

تابلو استیل کریستال :

 

در ساخت این تابلو برای رویه حروف می توان از چلنیوم کریستالی استفاده کرد .

 

تابلو استیل دوغی :

 

هنگامی که برای ساخت تابلو استیل از ترکیب استیل و پلکسی گلاس دوغی یا پلکسی گلاس شیشه ای مات استفاده شود ، تابلو ساخته شده ، تابلو استیل دوغی نامیده می شود . در این روش پس از طراحی و برش حروف برجسته استیل با استفاده از دستگاه برش لیزری ، از متریال های مختلف می توان به عنوان زیرساز کار استفاده کرد . 

 

تابلو استیل دوغی پانچی :

 

در این روش تابلو استیل به روش حروف برجسته دوغی طراحی و پیاده سازی می شود . لبه های کار با استفاده از دستگاه پانچ ، سوراخ کاری شده و جلوه زیبایی را به نمایش می گذارد .

 

ویدیویی که ملاحظه می کنید مربوط به ساخت حروف استیل دوغی است که با استفاده از لبه های سه سانتی و با استیل طلایی آینه ای کار شده است . یک ورق پلکسی دوغی شش میل که از لبه ها به استروک یک سانت به سمت بیرون کار شده تا بتواند نوری که داخل استیل کار می شود را به صورت یک روشنایی یکنواخت منتشر نماید .

 

 

 

 

تابلو استیل لبه پانچ طلایی و تابلو استیل لبه پانچ نقره ای :

 

برای ساخت لبه های پانچی از ورق استیل طلایی و یا ورق استیل نقره ای استفاده می شود .

 

تابلو استیل میرور :

 

این تابلو ظاهری براق تر و آینه ای تر نسبت به تابلو استیل ساده دارد .

 

 

تابلو استیل طلایی

 

 

تابلو استیل طلایی :

 

ورق استیل طلایی در دو طرح ساده و خش دار در بازار وجود دارد که برای ساخت تابلو استیل طلایی به کار می رود .

 

تابلو استیل نقره ای :

 

ورق استیلی که در ساخت تابلو استیل نقره ای بکار می رود دارای رنگ نقره ای است و در دو طرح ساده و خش دار عرضه می شود  .

 

تابلو استیل با پلکسی مات :

 

پلکسی مورد استفاده در ساخت این نوع تابلو دارای رنگ مات می باشد .

 

تابلو استیل ساید :

 

در این روش از ورق استیل و ورق پلکسی به عنوان زیرساز استفاده می شود . برای پشت کار نیز از ورق پی وی سی بهره می برند .

 

 

تابلو فلزی کاشی کاروان

 

 

قیمت تابلو استیل :

 

قیمت تابلو استیل به نوع تابلو استیل ، نوع ورق استیل و نحوه طراحی و پیاده سازی آن بستگی دارد . عوامل دیگری نیز هستند که قیمت نهایی تابلو استیل را تعیین می کنند که از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 

عوامل زیر تعیین کننده قیمت تابلو استیل می باشند و می توانند در بالا و پایین شدن قیمت تابلو استیل دخیل باشند :

 

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت تابلو استیل :

 

 • قطر حروف به کار رفته بر روی تابلو ، هر چقدر قطر قلم افزایش یابد قیمت نیز افزایش می یابد .
 • نورپردازی داخل و خارج حروف برجسته استیل
 • قاب تابلو استیل و جنس آن
 • اندازه و فونت حروف به کار رفته بر روی تابلو استیل
 • جنس وسایل و متریال سازنده ی تابلو استیل
 • تعداد رنگ به کار رفته در تابلو استیل
 • طول و عرض تابلو
 • اندازه قطر لبه ها
 • ضد زنگ بودن ورق ها
 • ضخامت ورق استیل
 • جنس ورق استیل که سبب ماندگاری و طول عمر ورق می شود.
 • نوع ورق استیل
 • متر محیط حروف
 • نوع تابلو استیل
 • سفارش تابلو استیل تلفیقی

 

 

قیمت تابلو استیل تبلیغاتی :

 

تابلو استیل تبلیغاتی یکی از تابلوهایی است که توسط اصناف و کسبه به دلیل داشتن قیمت مناسب مورد سفارش زیادی قرار می گیرد . علاوه بر داشتن قیمت مناسب عواملی مثل تنوع در طرح ، رنگ ، ضد زنگ بودن ، براقیت و درخشندگی ، دوام و مقاومت زیاد در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی ، سبب شده تابلو استیل تبلیغاتی در میان مشتریان محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر تابلوهای فلزی داشته باشد .

   

  یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت تابلو استیل ، نوع ورق استیل می باشد . هر نوع از ورق استیل دارای ضخامت های متفاوتی است که سبب کاهش یا افزایش قیمت تابلو استیل می شود .

   

  گروه تابلوسازی نمارنگ لیستی کامل از قیمت پایه انواع ورق استیل که باعث ساخت انواع حروف برجسته استیل می شود ارائه کرده که می توانید آن را ملاحظه نمایید .

   

  قیمت حروف استیل  0/7 میل :

   

  قیمت حروف استیل 0/7 میل

   

  قیمت حروف استیل 1 میل :

   

  قیمت حروف استیل 1 میل

   

   

  قیمت انواع تابلو استیل :

   

  قیمت تابلو استیل بدون نور  :

   

  در این روش رویه و لبه حروف هر دو با استفاده از ورق استیل ساخته می شوند و امکان نورپردازی برای این مدل فراهم نیست . بیشتر در مکان هایی که محیط نور کافی برای نمایش تابلو در شب را دارد مورد استفاده قرار می گیرد . این مدل از تابلو استیل ارزان ترین نوع تابلو استیل می باشد و اجرای آن نسبت به مدل های دیگر ساده تر است .

   

  قیمت تابلو استیل نور اندریک  :


  همان طور که در بالا اشاره کردیم در ساخت این مدل از تابلو استیل ، لامپ های اس ام دی بین حروف و زمینه تابلو قرار می گیرند و نور از بخش زیرین حروف به زمینه تابلو می تابد . البته نمی توان همچون تابلو چلنیوم نورپردازی ویژه ای را برای این تابلو اعمال کرد و همین نور مخفی نیز جذابیت تابلو را دو چندان می نماید . قیمت تابلو استیل نور اندریک به نوع ورق های استیل ، نوع زیرساز و نوع لامپ های اس ام دی بستگی دارد .

   

  قیمت تابلو پلاستیل :

   

  پلاستیل تابلویی ترکیبی از استیل و پلکسی است . در این روش رویه حروف با استفاده از پلاستیکی به نام پلکسی ساخته می شود و برای ساخت لبه ها از ورق استیل بهره می برند . در واقع تابلو ترکیبی از پلاستیک و استیل می باشد که قابلیت انتشار یکنواخت نور را دارد . نوع ورق استیل ، نوع ورق پلکسی ، نوع زیرساز و نوع لامپ های اس ام دی تعیین کننده قیمت تابلو پلاستیل هستند .

   

  قیمت تابلو استیل پانچی :

   

  قیمت تابلو استیل پانچی به نوع اجرا و متریال هایی که در ساخت تابلو بکار رفته است بستگی دارد . تابلو استیل پانچی تابلویی که امکان نورپردازی را از سطوح غیرقابل نفوذ نور ، فراهم می کند . پانچ نوعی سوراخ کاری است که در فواصل و اندازه های مشخص بر روی متریال های مختلف از جمله استیل ، انجام شده و سبب می شود لامپ های اس ام دی در پشت این سوراخ های ایجاد شده ، جای داده شوند و نور را به شکلی زیبا منعکس کنند . در تابلو استیل پانچی می توان حالت پانچ را هم بر روی لبه ها و هم بر روی رویه حروف برجسته اجرا کرد .

   

  قیمت تابلو استیل رینگی :

   

  رینگ نیز نوعی برش است که بر روی متریال های مختلف همچون استیل قابل اجراست . شما به راحتی می توانید هر گونه شکل هندسی مدنظر خودتان را بر روی تابلو استیل رینگی برش دهید . تابلو استیل رینگی نیز امکان نورپردازی از بخش های برش داده شده را فراهم می کند و جلوه بصری جذابی را به نمایش می گذارد . قیمت تابلو استیل رینگی به متریال های ساخت و متر محیط بستگی دارد .


  استیل نوعی ورق فلزی است که در ساخت آن از فلز استیل استفاده می شود . ورق های استیل دو نوع متفاوت هستند :


  ورق استیل بگیر :

  این نوع ورق ها بسیار نازک هستند و مقاومت چندانی ندارند . به راحتی خم و شکسته می شوند و براقیتی همچون استیل اصل ندارند و نوعی استیل فرعی هستند . قیمت تابلو استیل بگیر خیلی ناچیز است چرا که از متریال مرغوبی در ساخت آن استفاده نمی شود .


  ورق استیل نگیر :

  این نوع ورق از ورق های مرغوب استیل است که قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد . در هر نوع شرایط آب و هوایی مقاوم است . ضخامت ورق ها مناسب می باشد و کاملاً براق و درخشان هستند . شما به راحتی می توانید توسط یک آهنربا اصل یا فرع بودن ورق استیل را تشخیص دهید . استیل نگیر توسط آهنربا جذب نمی شود و اصل است و استیل بگیر توسط آهنربا جذب می شود و فرع است .

   

  خرید استیل اصل سبب مقاومت و زیبایی تابلو استیل می شود 


  برای این که یک تابلوی تبلیغاتی زیبا و چشمگیری داشته باشید ، بی شک باید از یک شرکت معتبر تابلوهای استیل را خریداری کنید . در صورت بالا بودن قیمت تابلو استیل نیز خیالتان از بابت کیفیت محصول راحت است و بدون تردید تابلوی مورد نظر را خریداری می کنید . همان طور که اشاره شد ، قیمت تابلو استیل به وسایل به کار رفته در ساخت و ظاهر آن بستگی دارد . استفاده از محصولات بی کیفیت یا متریال های باکیفیت ، یعنی مواد سازنده درجه یک ، در کاهش یا افزایش قیمت بسیار تاثیرگذار است .

  از قدیم گفنتد هر چه توی آش بریزی همون میاد تو قاشق . این ضرب المثل برای ساخت تابلو نیز صدق می کند . هر چقدر از متریال های اصلی استفاده کنید می توانید با یکبار هزینه سالها از یک محصول استفاده کنید بدون آنکه لازم باشد مثل دیگر روش های تبلیغاتی همچون بیلبورد ، تلویزیون شهری و تبلیغات در سایتها یا رسانه های ارتباط جمعی ، در طی یک بازه زمانی  هزینه مشخص شده ای بپردازید و پس از سپری شدن این بازه زمانی برای نمایش مجدد محتوا و پیام تبلیغانی خود ، مجددا هزینه پرادخت کنید .

   

  تابلوسازی روش تبلیغاتی ماندگار و کم هزینه :

   

  تابلوسازی بویژه تابلو استیل مانند دیگر روش ها ، محدود و دارای بازه زمانی نمایش نیست . اگر شما در هنگام سفارش تابلو کمی هزینه بیشتری پرداخت کنبد و از متریالهای اصلی و با کیفیت برای ساخت تابلو استیل بهره ببرید ، به راحتی می توانید سالها از این تابلوی زیبا بدون اینکه هزینه تعمیرات پرداخت کنید ، استفاده نمایید .

  اما اگر از متریال های بی کیفیت بازاری استفاده کنید قطعاً قطعات تابلو ماندگاری نخواهند داشت . ممکن است ورق استیل زنگ بزند یا اینکه با کوچکترین باد شکسته شود و یا از روی زیرساز کنده شود و یا اینکه لامپ های نورپردازی تند تند بسوزند و بخش هایی از تابلو خاموش شود . دیگر عیوب ها که ممکن است بدلیل استفاده از متریال های بی کیفیت ، تابلو را دچار نقص کنند و شما مجبور به تعمیر بخش های معیوب و صرف هزینه  جهت تعمیرات شوید .

   

  حجیم سازی حروف برجسته استیل :


  به طور کلی حجیم کردن حروف ، اعداد و استفاده از قاب تابلو علاوه بر افزایش زیبایی ، موجب بالا رفتن قیمت تابلو استیل می شود . در واقع این حجیم سازی و بعد دادن به حروف تابلو استیل است که بیش از پیش در بین صاحبین مشاغلی که می خواهند محصولی را در مدت زمان کوتاه ولی گسترده به مردم معرفی کنند طرفدار پیدا کرده است . قیمت تابلو استیل با توجه به تاثیر خوبی که در رونق کسب و کار هر فرد دارد ، بسیار مناسب است . به همین خاطر از گذشته ها تا به امروز ، در بین مردم شناخته شد و مورد استفاده قرار گرفت .

   

   

  تابلو الماس


   

  تنوع و کیفیت استیل :

   

  برای ساخت تابلوهای استیل از ورق های نقره ای ، طلایی و استیل های رنگی استفاده می شود . در گذشته پیش از ورود دستگاه برش فلزات ، برش ورق استیل کاری زمان بر و به دلیل لبه های برنده ، خطرناک بود . اما امروزه برش فلزات خصوصاً استیل در مدت زمان کوتاه بدون ایجاد لبه های موج دار انجام می پذیرد . بخش عمده ی ساخت تابلو استیل توسط افراد مجرب و حرفه ای و بدون دستگاه انجام می شود . از این رو قیمت تابلو استیل با توجه به زحمت زیاد ساخت آن و شیک بودنش به نسبت دیگر تابلوهای تبلیغاتی فلزی ، کمی بیشتر است . البته به ظرافت و زیبایی که دارد می ارزد . پس اگر برای خرید تابلوهای تبلیغاتی فقط کیفیت بالای محصول مهم است با کمی هزینه ی بیشتر می توانید بهترین تابلو استیل را خریداری کنید.


  گفتیم یکی از عوامل مهمی که سبب افزایش و یا کاهش قیمت تابلو استیل می شود نوع ورق استیل می باشد . به طور کل ما چند نوع ورق استیل داریم :

   

  انواع ورق استیل برای ساخت تابلو استیل را نام ببرید ؟

   

  • ورق استیل مات
  • ورق استیل براق
  • ورق استیل ساده
  • ورق استیل خش دار
  • ورق استیل رنگی

   

  زمانی که از هر یک از این ورق ها استفاده شود منجر به ساخت نوعی از تابلو استیل می شود که حروف ساخته شده ، هر کدام نام های متفاوتی را به خود می گیرند . ورق های استیل در سایز ها و اندازه های مختلفی به شکل مربع و یا مستطیل هستند . ورق ها به صورت رول های بزرگ ، مدل شیت و ورق های صفحه ای در بازار موجودند که سطح روی آنها کاملاً صیقلی و براق است .

   

  مقاومت فلز استیل :

   

  استیل مقاومت بسیار خوبی در مقابل دماهای بسیار بالا ( تا هزار درجه سانتیگراد ) و بسیار پائین (تا منفی 200 درجه سانتیگراد) دارد . آلیاژی که پایه آن از آهن است و کمتر از 2% کربن دارد ، استیل نامیده می شود . بسته به نوع و مقدار دیگر عناصر موجود در فلز استیل ، خواص مکانیکی نظیر سختی و شکل پذیری مشخص می شود.

   

  روش های نصب تابلو استیل :

   

  تابلوهای استیل را به دو صورت ساده و با پایه می توان نصب کرد . در صورتی که آن را با پایه نصب کنند ، حروف را با کمی فاصله به پایه نصب کرده و در پشت آن لامپ smd برای نورپردازی کار می شود.

   

   

  تابلو استیل

   

   

  قیمت انواع تابلو استیل با توجه به نوع ورق  استیل :

   

  قیمت تابلو استیل حروف نقره ای براق :


  در ساخت این نوع ورق از استیل نگیر استفاده می شود که امکان پیاده سازی هم به شکل تابلو استیل ساده را دارد و هم می توان به صورت تابلو استیل نور اندریک آن را پیاده سازی نمود . در صورتی که تابلو به صورت نور اندریک پیاده سازی شود ، نیاز به لامپ های اس ام دی و ترانس پروفن دار و پاور خنک کننده دارد . نوع برند و گارانتی شرکتی می تواند سبب کاهش و افزایش قیمت تابلو استیل با حروف نقره ای براق شود .

   

  قیمت تابلو استیل حروف طلایی براق :


  برای ساخت این نوع تابلو از استیل سیلور استفاده می شود که هم به شکل ساده و هم به شکل نور اندریک قابلیت اجرا دارد . نوع لامپ های اس ام دی و ترانس و پاور علاوه بر متر محیط حروف ساخته شده و هزینه نصب تابلو استیل می توانند از عوامل تعیین قیمت تابلو استیل با حروف طلایی براق باشند .

   

  قیمت تابلو استیل حروف برجسته رینگی :


  حروف برجسته رینگی نیز به شکل حروف استیل رینگی طلایی و حروف استیل رینگی نقره ای قابلیت اجرا دارند . برای ساخت حروف برجسته رینگی علاوه بر استیل سیلور از پلکسی گلاس نیز استفاده می شود . نوع پلکسی ، لامپ های اس ام دی ، ترانس و پاور و همچنین نوع ورق استیل ، تعیین کننده قیمت تابلو استیل با حروف برجسته رینگی هستند . این روش را می توان بر روی لبه ها نیز اجرا نمود . یعنی با استفاده از دستگاه مخصوص رینگ لبه ها را به شکل رینگ در فاصله ها و ابعاد مشخص برش می دهند و یک تابلو استیل با لبه های رینگی زیبا به نمایش گذاشته می شود.

   

  قیمت تابلو استیل با رینگ طلایی :


  حروف استیل رینگی طلایی بسیار ضمخت به نظر می رسند و جذابیت خارق العاده ای را به نمایش می گذارند . برای ساخت تابلو استیل با رینگ طلایی ، تابلوساز از پلکسی گلاس با رنگ مورد سفارش مشتریان که می تواند طلایی ، مشکی و نقره ای باشد ، استیل نگیر یک میل به رنگ طلایی ، لامپ های اس ام دی ، ورق پی وی سی ده میل ، ترانس و پاور خنک کننده استفاده می کند . علاوه بر نوع و کیفیت متریال مصرفی ، متر محیط حروف استیل رینگی طلایی ، تعیین کننده قیمت تابلو استیل با رینگ طلایی هستند .


  قیمت تابلو استیل رینگی به دلیل استفاده از سه نوع ورق پی وی سی  ، پلکسی و استیل و همچنین نوع اجرا متفاوت است . تابلو استیل رینگی را می توان به صورت حروف استیل رینگی یک سمت رینگ ، حروف استیل رینگی دو طرف رینگ و حروف های رینگی با ترکیبی از متریالهای دیگر همچون پلکسی گلاس ، فلز و چلنیوم اجرا نمود .

   

   

  تابلو داروخانه

   

   

  قیمت تابلو استیل لبه پانچ طلایی :


  در این روش رویه حروف استیل لبه پانچ طلایی با استفاده از پلکسی گلاس ساخته می شود . نوع رنگ پلکسی بنا به سفارش مشتریان انتخاب می شود .  سپس از استیل پانچ نگیر با ورق یک میل به رنگ طلایی و یا رنگی که مشتریان در نظر دارند استفاده می شود . لامپ های اس ام دی جهت نورپردازی مورد استفاده قرار می گیرند . از ورق پی وی سی ده میل نیز به عنوان زیرساز کار بهره می برند . جهت روشنایی و خنکی تابلو ، نیاز به استفاده از ترانس و پاور می باشد . حروف برجسته استیل لبه پانچ طلایی یا هر نوع رنگ دیگر بر اساس متر محیط تعیین قیمت می شوند . حروف برجسته استیل قابلیت اجرا به رنگ های نقره ای ، طلایی و دیگر رنگ ها را دارند . هر مشتری با توجه به سلیقه ای که دارد رنگ مورد نظر خود را سفارش می دهد . اما پرکاربردترین رنگ ها سیلور و طلایی است .

   

  قیمت تابلو استیل لبه پانچی :


  تابلو استیل لبه پانچی جذابیت خارق العاده ای را به نمایش می گذارد . در صورتی که به شکل نور اندریک اجرا و پیاده سازی شود نور هم از بخش زیرین حروف به زمینه تابلو می تابد و هم از بخش های پانچ شده یا سوراخ شده چشم نوازی می کند و جلوه تابلو بسیار جذاب می شود . قیمت تابلو استیل لبه پانچی بدلیل استفاده از سه ورق استیل ، پلکسی و پی وی سی کمی نسبت به دیگر تابلوهای استیل بالاتر است .

   

  شیوه ساخت تابلو استیل :

   

  مرحله اول ) تابلوساز به محلی که قرار است نصب تابلو استیل در آن مکان صورت پذیرد مراجعه کرده و طول ، عرض و ارتفاع تابلو را اندازه گیری می کند . همچنین زاویه دید مناسبی برای نصب تابلو انتخاب کرده و مشاوره لازم را در انتخاب تابلو مناسب به کارفرما ارائه می دهد .

  مرحله دوم )  در کارگاه تابلوسازی ، با استفاده از نرم افزارهایی همچون اتوکد و تری دی مکس طراحی تابلو استیل انجام می شود . در مرحله طراحی ضخامت حروف برجسته ، نوع فونت و نحوه قرارگیری هر یک از اجزاء تابلو نظیر اشکال و تصاویر ، لوگو و حروف برجسته تعیین می شود . قیمت تابلو استیل توسط نرم افزار محاسبه شده و طرح نهایی به کارفرما به شکل موکاپ نمایش داده می شود .

  مرحله سوم ) پس از طراحی حروف برجسته و نشان دادن موکاپ تابلو به سفارش دهنده و اعمال تغییرات احتمالی ، تابلوساز با مشتری بر سر نحوه پیاده سازی ، نوع طرح تابلو استیل ، متریال های کاربردی و قیمت تابلو تبلیغاتی به توافق رسیده و اقدام به برش حروف برجسته استیل می نماید .

  مرحله چهارم ) حروف طراحی شده با استفاده از دستگاه برش فلزات ، بر روی ورق استیل برش داده می شود .

  مرحله پنجم ) رویه و لبه های حروف استیل به هم مونتاژ می شود و مراحل خم کاری و شیاردهی به حروف برجسته استیل در این مرحله اعمال می شود .

  مرحله ششم ) این مرحله شامل نورپردازی تابلو استیل است . در صورتی که تابلو استیل از نوع بانور یا ترکیبی باشد در این مرحله نورپردازی تابلو اجرا می شود . در صورتی که تابلو استیل از نوع نور اندریک باشد لامپ های اس ام دی در فاصله درج شده بین حروف و زمینه تابلو جاسازی می شوند . اما در صورتی که تابلو پلاستیل باشد لامپ های اس ام دی بر روی ورق پی وی سی چسبانده می شوند و در پشت کار قرار می گیرند .

  مرحله هفتم ) این مرحله مربوط به نصب حروف برجسته استیل بر روی زیرساز است . زیرساز می تواند از ورق ترموود ، ورق کامپوزیت ، چوب ام دی اف ، ورق پی وی سی ، شیشه و یا سنگ باشد .

  مرحله هشتم ) نصب تابلو در محل و برطرف سازی عیوب احتمالی

  مرحله نهم ) گارانتی و خدمات پس از فروش

   

   

  تابلو استیل فروشگاه نورانی

   

   

  نورپردازی تابلو استیل :

   

  به طور کل نورپردازی تابلو استیل به دو شکل نورمخفی و نور از رویه حروف برجسته قابل اجراست . یا اینکه می توان با پانچ کردن لبه ها ، از بخش لبه های حروف برجسته استیل ، کار نورپردازی را انجام داد .

   

   

  تابلو استیل جدید

   

   

  کدام ورق استیل بهترین است ؟

   

  بهترین نوع ورق استیل با ضخامت یک میلیمتر بوده که از کشور اسپانیا وارد کشور می شود .

  در گذشته جنس آلیاژ ورق استیل ، برنز یا برنج بود و به مرور زمان سیاه شده و نیاز به پرداخت داشت . اما امروزه جنس فلز آن از استیل 7 دهم میرور نگیر ، یعنی استیلی که خالص بوده و آهنربا آن را جذب نمی کند ، تشکیل می شود . این نوع ورق  سیاه نمی شود و احتیاجی به پرداخت ندارد .

   

  در چه فضاهایی می توان از تابلو استیل استفاده کرد ؟

   

  از تابلوهای استیل در فضای بیرونی و فضای داخلی استفاده می کنند . این تابلوها ساختاری کلاسیک داشته و اگر از نورپردازی در آن ها استفاده شود ، در شب که دید کمی دارد بیشتر به چشم می آیند .

   

   

  تابلو شرکتی باختر

   

   

  تابلو استیل ارزان :

   

  ورق استیل انواع متفاوتی دارد . اگر به دنبال تابلو استیل ارزان قیمت هستید ، می بایست از ورق هایی با ضخامت کمتر برای ساخت تابلو استفاده کنید تا قیمت تابلو برای شما ارزان تر تمام شود . تابلو استیل نوعی تابلو حروف برجسته است که به شکل های متفاوت و با اسامی متعدد قابل اجرا و پیاده سازی است . بنابراین قیمت تابلو استیل به نوع ساخت تابلو ، نوع استیل و بگیر و نگیر بودن آن بستگی دارد . قیمت تابلو حروف استیل برجسته نسبت به دیگر تابلوهای تبلیغاتی همچون قیمت تابلو چلنیوم و قیمت تابلو وکیوم با صرفه تر است .

   

  برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت تابلو چلنیوم مقاله ذیل را مطالعه نمایید :

   

  قیمت تابلو چلنیوم 

   

   

  تابلو فلزی جواهری

   

   

  انواع حروف استیل :

   

  حروف برجسته استیل به چند شیوه قابل اجراست ؟

  • حروف استیل ساده
  • حروف استیل نور اندریک
  • حروف استیل رینگی
  • حروف استیل پلاستیل
  • حروف استیل با ترکیب حروف نئون پلاستیک
  • حروف استیل پانچ یا حروف استیل پانچی
  • حروف استیل طلایی
  • حروف استیل نقره ای
  • حروف استیل دودی
  • حروف استیل مات
  • حروف استیل با پلکسی
  • حروف استیل دوغی
  • حروف استیل ساید

   

  الماس

   

   

  استیل چیست؟

   

  استیل نوعی آلیاژ و ترکیبی از فولاد ، کروم و کربن است که ضد زنگ می باشد . در برابر اکسید شدن در اثر اسیدهای شیمیایی و باران های قلیایی مقاومت بالایی دارد و به دو شکل استیل بگیر و استیل نگیر تولید و روانه بازار می شود . در حالتی که بخواهید از استیل ارزان قیمت استفاده کنید ، تابلو استیل بگیر به شما پیشنهاد می شود . اما اگر می خواهید از استیل اصل و با کیفیت بالا بهره ببرید استیل نگیر بهتر است .

   

  انواع ورق استیل از نوع اصل و فرع :

   

  ورق استیل بگیر :

  این نوع ورق به راحتی توسط یک آهنربا قابلیت تشخیص دارد . به دلیل اینکه در ساخت این ورق درصد کمی از کروم استفاده شده ، این ورق در مقابل زنگ زدگی مقاومت چندانی ندارد .

   

  ورق استیل نگیر :

  این ورق آهن ربا را بخود جذب نمی کند . به دلیل اینکه در ساخت ورق استیل نگیر از کروم و نیکل استفاده شده است ، مقاومت ورق استیل در برابر زنگ زدگی ، خوردگی و سایش بالاست . در هر صنعتی و هر نوع فضایی چه فضای داخلی و چه محیط بیرونی می تواند مورد استفاده واقع شود .

   

   

  اشکال جذاب با استیل

   

   

  کاربردهای تابلو استیل :

   

  • ساخت تابلوهای تبلیغاتی که به عنوان تابلو سر در مغازه نصب می شوند .
  • ساخت تابلو راهنما که جهت هدایت افراد در فضای شهری نصب می شوند . همچنین ساخت انواع تابلوهای راهنما همچون تابلو شماره اتاق ، تابلو سالن ، تابلو خروج اضطراری ، تابلو اسامی ، تابلو طبقات و دیگر تابلوها که برای هدایت افراد در اماکن و ساختمان های تجاری ، مسکونی ، اداری ، بانک ها و دیگر مکان ها مورد استفاده واقع می شود .

   

  تعمیرات تابلو استیل :

   

  تابلو استیل تابلویی است که دچار زنگ زدگی نمی شود و به دلیل مقاومت بالایی که در برابر شرایط محیطی و باران های اسیدی دارد ،  نیاز چندانی به تعمیر پیدا نمی کند . اما در صورت نیاز به تعمیرات جزئی ، به راحتی می توان متریال های جدید را جایگزین نمود و مشکلات را بطرف ساخت .

   

  گارانتی تابلو استیل :

   

  گارانتی تابلو استیل نیز با توجه به توافق ما بین تابلوساز و مشتریان طی مدت زمان مشخص اعمال می شود . در صورت خرابی یا نیاز به تعمیر تابلو استیل ، تکنسین کار به راحتی می تواند مشکلات مربوطه را حل و فصل نماید .

   

  تابلو استیل تشریفات

   

   

  ویژگی های تابلو استیل و ورق استیل :

   

  • ورق های استیل دارای تنوع بسیار زیادی هستند . مشتریان برای سفارش تابلو استیل می توانند به راحتی و طبق سلیقه خودشان تابلوی تبلیغاتی خود را سفارش دهند .
  • ورق های استیل مقاومت بالایی در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی دارند . برای همین منظور بهترین گزینه برای تبلیغات محیطی محسوب می شوند .
  • ضد زنگ بودن ورق های استیل سبب برتری این نوع آلیاژ نسبت به دیگر فلزات شده است . به همین دلیل ورق استیل در کاربردهای متعددی از جمله تابلوسازی ، خودروسازی و دیگر صنایع مورد استفاده واقع می شود .
  • از ورق های استیل می توان در فضای بیرونی و همچنین طراحی دکوراسیون داخلی بهره برد .
  • ورق های استیل گزینه مناسبی برای ایجاد فضای لوکس و مدرن می باشند .

   

  مزایای تابلو استیل و ورق های استیل :

   

  • براقیت ورق های استیل زبانزد عام و خاص است .
  • تابلو استیل حاوی ورق هایی است که ورق های آن خود در رنگ های نقره ای ، طلایی و دیگر رنگ ها در بازار موجود است و نیازی به رنگ آمیزی ندارند .
  • مراحل پیاده سازی و نصب تابلو استیل مدت زمان کمتری می طلبد .
  • سطح کیفی بالا
  • سادگی و زیبایی
  • قیمت تابلو استیل با توجه به زیبایی آن نسبت به قیمت تابلو چلنیوم کمتر است .
  • تابلوی تبلیغاتی ارزان قیمت
  • قابل اجرا به صورت با نور و بدون نور
  • قابلیت اجرا در طرح ها و رنگ های متعدد
  • دارای ثبات کیفیت
  •  با دوام و مقاوم در برابر ضربات
  • زیبایی چشمگیر
  • دارای سطح براق و صیقلی
  • به راحتی تمیز می شود و قابلیت شستشو دارد .
  • عدم مات و کدر شدن
  • تغییر رنگ نمی دهد .

   

  تابلو استیل پارس آلومان کار

   

   

  تاریخچه پیدایش فلز استیل یا  stainless steel :

   

  فلزات در پی یک سری از کشفیات و اختراعات انسانها پدید آمده است . این پیدایش همچون دیگر ابداعات به یکباره اتفاق نیفتاده است . بلکه در طی مدت زمان بسیاری به صورت پلکانی و تک به تک پدید آمده است .

  برای اولین بار در سال 1821 ، فردی  با اصلیت فرانسوی با نام  Pierre Berthier که یک متالورژیست بود ، به یک سری آلیاژها همچون آهن و کروم دسترسی پیدا کرد . او ادعا می کرد که این آلیاژها در برابر برخی از اسیدها مقاومت بالایی دارند . اما این ادعا شامل اینکه این آلیاژها ضد زنگ هستند ، نبود .

  پس از Pierre Berthie فردی با نام Brustlein که او نیز از خطه فرانسه بود ، اهمیت سطوح کم کربن را مورد بررسی قرار داد . در اواخر دهه 1890 فردی با نام هانس گلدشمیت آلمانی توانست به ترکیبی از فرآیند تولید کروم بدون کربن دست یابد .

  پس از طی دو دهه ،محققان زیادی در صدد تولید و توسعه فولاد ضد زنگ برآمدند . تا اینکه فردی با نام Leon Guillet موفق شد آلیاژی مقاوم و ضد زنگ را تولید و به بازار معرفی نماید .

  پس از این اکتشاف بزرگ ، آلیاژ استیل در صنایع متعدد از جمله اسلحه سازی ، خودرو سازی ، صنایع متعدد غذایی ، کشتی سازی و صنعت تابلوسازی استفاده شد . برای مثال در سال 1908 ، Friedrich Krupp Germaniawerft آلمانی یک کشتی با بدنه ای از استیل کروم و نیکل را ساخت . Philip Monnartz مقاله ای در مورد آلیاژ استیل و رابطه ای که می تواند مقدار نیکل در مقاومت یک فلز در برابر خوردگی داشته باشد را تحریر نمود .

  در سال 1912 دو مهندس که در شرکت کروپ فعالیت داشتند با نام های Benno Strauss و  Eduard Maurer یک نوع استیل ضد زنگ با نام ThyssenKrupp Nirosta را به دنیای صنعت معرفی کردند . همزمان با این کشف ، محققانی با اسامی  Christian Dantsizen و Frederick Becket به کشف فولاد ضد زنگ فریتی دست یافتند . پس از آنها در سال 1912 فردی با نام Elwood Haynes توانست یک نوع فولاد ضد زنگ با نام مارتنزیتی را به لیست اختراعات فولاد ضد زنگ اضافه کند . اما این ثبت اختراع او تا سال 1919 طول کشید تا به لیست اختراعات اضافه شد .

  علاوه بر اکتشافی که توسط Elwood Haynes در سال 1912 انجام شد ، در این سال فردی با نام Harry Brearley که به دنبال کشف یک نوع استیل ضد زنگ برای لوله تفنگ بود ، توانست به کشف یک نوع آلیاژ استیل ضد زنگ با نام ماتنزیتی دست یابد . مدتی بعد یعنی در سال 1915 این اکتشاف در مقاله روزنامه نیویورک تایمز به چاپ رسید . فلز کشف شده توسط Harry Brearley با نام تجاری Staybrite و توسط Firth Vickers روانه بازار گشت که در صنایع متعدد مورد استفاده واقع می شد .

  زمانی که Harry Brearley می خواست اختراع خود را ثبت کند ، کاشف به عمل آمد که Elwood Haynes اختراعی مشابه با این اختراع را به ثبت رسانده است . بنابراین تصمیم گرفتند که با همکاری هم یک شرکت جهت ساخت فولاد ضد زنگ (Stainless Steel) تاسیس نمایند . دفتر مرکزی این شرکت اشتراکی در پیتسبورگ پنسیلوانیا قرار داشت .

  بدین شکل فولاد ضد زنگ به طور علنی وارد حوزه های متعدد صنعت شد . در ابتدای کار با نام های تجاری متعدد همچون Allegheny metal و Nirosta steel در بازار به فروش رسید . در سال 1921 یک مجله تجاری معتبر از فولاد ضد زنگ با نام unstainable steel یاد کرد . طبق آمارهای بدست آمده در سال 1929 فروش فولاد ضد زنگ در کشور آمریکا به اوج خود رسید . بیش از 25.000 تن از این آلیاژ روانه بازار گشت و برای انجام کارهای مختلف در صنایع متعدد مورد مصرف واقع شد . امروزه فولاد ضد زنگ با نام استیل یا stainless steel شناخته می شود که در صنایع مختلف و برای کاربردهای متعدد مورد استفاده واقع می شود .

   

  تبلیغات و بازاریابی :

   

  تبلیغات و بازاریابی دو روش اجرای کاملاً متفاوت است که صاحبین مشاغل و کسب و کارها برای دسترسی به درآمد بالاتر از آنها بهره می گیرند تا بتوانند به مشتریان بیشتری خدمات ارائه کنند و یا کالا بفروشند . بازاریابی و تبلیغات همواره در کنار هم مورد استفاده قرار می گیرند اما دو مقوله جدا هستند در ادامه مختصراً در مورد آنها شرح می دهیم .


  بازاریابی :  مجموعه فعالیت هایی است که در راستای آشنایی با نحوه خدمات رسانی و یا فروش کالاها و خدمات انجام می پذیرد . خود شامل بخش هایی همچون نحوه تبلیغات ، شناخت مشتریان ، شناخت بازار ، پشتیبانی و خدمات پس از فروش و جذب رضایت مشتریان می شود . فعالیت های بازاریابی توسط افراد آموزش دیده انجام می پذیرد .

  این افراد دوره های لازم در مورد محصولات و نحوه فروش آن ها ، نحوه مجذوب کردن مشتریان و جلب رضایت مشتریان و چگونگی وفادار نگه داشتن مشتریان جدید را سپری می کنند . سپس به طریق مختلف و همان طور که آموزش دیده اند به مشتریان و شرکت های حقیقی و حقوقی مراجعه نموده و اقدام به معرفی محصولات و خدمات می نمایند و در قبال هر مشتری پورسانت دریافت می کنند .


  اما تبلیغات عبارتند از استفاده از ترفندهایی که منجر به معرفی محصولات و خدمات به مشتریان حاضر و یا مشتریان جدید می شود . این نوع تبلیغات می تواند در بستر وب  ، شبکه های اجتماعی و یا به صورت تبلیغات محیطی و سنتی مورد استفاده قرار گیرد .

   


  از زمانی که بستر اینترنتی برای برقراری ارتباط انسانها از نقاط دور و نزدیک فراهم گشت تعاملات متحول شد . انسانها به راحتی می توانند در هر جای دنیا که هستند با یکدیگر صحبت کنند و مراوده داشته باشند و محصولات و خدمات خود را به متقاضیان ارائه دهند .

  با این وجود هنوز هم عده ای هستند که به معاملات بر خط و مبتنی بر وب اعتماد کافی ندارند و تمایل دارند به صورت فیزیکی و حضوری خریدهای خود را انجام دهند و محصولاتی را که می خرند عیناً به چشم ببینند ، تفاوت ها را مقایسه کنند و بعد انتخاب و خرید خود را انجام دهند . به همین دلیل هم هست که تبلیغات محیطی همچنان پرطرفدار هستند و توسط اقشار متعدد کسب و کار مورد استفاده واقع می شوند . بیشترین و بالاترین تبلیغات محیطی به تابلوسازی اختصاص دارد .

   

   

  تابلو آمانته

   

   


  تبلیغات محیطی که در پیرامون ما وجود دارند و ما در خارج از منزل و یا محل کار آنها را به وفور می بینیم بخش های متعددی را شامل می شوند و به شیوه های مختلف اجرا و پیاده سازی می شوند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

   

   

  تابلو سالن زیبایی

   

   

  در بین تبلیغات محیطی تابلوسازی برترین و ماندگارترین نوع تبلیغات است که به صورت نامحدود مورد استفاده شرکت ها ، ارگان ها ، فروشگاه ها و مغازه داران واقع می شود . ما می توانیم انواع تابلوهای تبلیغاتی که به عنوان تابلو مغازه ، تابلو شرکتی و یا تابلو فروشگاهی جهت معرفی برند در سر درب نصب شده اند را به وفور ببینیم . پس کماکان با تابلوهای تبلیغاتی آشنا هستیم . اما ممکن است در مورد اسامی ، تکنیک های ساخت و متریال های مصرفی برای ساخت هر تابلو آشنایی نداشته باشیم . برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ذیل را مطالعه نمایید .

   

   


  دنیای تابلوسازی دنیای رنگ رنگ از تابلوهای متعدد است که هر کدام در شکل ها ، طرح ها و رنگ های متعدد با استفاده از متریال های مختلف اجرا و پیاده سازی می شود . اینکه کدام تابلو برای چه مکانی مناسب است می بایست از تابلوساز کمک گرفت تا بتوان برترین نوع تابلو که با مکان کسب ، سلیقه و بودجه تطابق دارد را انتخاب نمود . تابلو استیل یکی از گزینه های برتر جهت انتخاب است که سالهاست مورد استفاده هر صنفی واقع می شود .