تابلو فروشگاهی

تابلو فروشگاهی یکی از تابلوهای تبلیغاتی است که در کارگاه تابلوسازی طراحی و پیاده سازی می شود و معرف نام فروشگاه است. با سفارش تابلو فروشگاهی به عموم رهگذران نام برند یا نام فروشگاه خود را معرفی می کنید و با تکرار این نام به صورت دائمی، به راحتی می توانید تبلیغات ماندگاری را برای فروشگاه خود انجام دهید.

تابلو فروشگاه 

تابلو فروشگاه معرف نام فروشگاه هست و همه ی افراد زمانی که می خواهند در مورد آن فروشگاه  به کسی پیشنهاد خرید را بدهند، به آن نام اشاره می کنند و نامی که بر روی تابلو فروشگاه درج می شود، هویت آن فروشگاه را رقم می زند.

تابلوسازی فروشگاه

تابلوسازی برترین و پراستفاده ترین نوع تبلیغات فروشگاهی است که می تواند نام فروشگاه شما و نوع محصولاتی که در فروشگاه به فروش می رسد را به عموم مصرف کنندگان معرفی کند. تابلوسازی برای فروشگاه می تواند به صورت های مختلفی انجام پذیرد که در ادامه به صورت مختصر در مورد هر یک بحث خواهیم نمود.

تابلو فروشگاهی چیست؟

تابلو فروشگاهی نسبت به تابلو مغازه جثه ای بزرگتر دارد. معمولاً صاحبین فروشگاه ها توجه چندانی به زیباسازی تابلو تبلیغاتی ندارند و از یک تابلو بنری، تابلو فلکسی، تابلو نئون پلاستیک و یا تابلو چلنیوم ساده برای سر در فروشگاه استفاده می کنند.

فروشگاه ها علاوه بر تابلوهای فروشگاهی که در سر درب فروشگاه ها نصب می کنند، برای معرفی بخش های داخلی فروشگاه و قفسه بندی های موجود در آن، نیاز به نصب تابلو های فروشگاهی دیگر دارند.

یکی از پرکاربردترین تابلوهای فروشگاهی که بیشتر به شکل تابلو لایت باکس و یا تابلو فلزی ساخته می شوند، تابلو راهنما است. توسط تابلو راهنما، مراجعه کنندگان به راحتی می توانند به قسمت های مورد نیاز خود رجوع کرده و اقلام اساسی مدنظر خود را تهیه نمایند.

تابلو فروشگاهی استیل دوغی
تابلو فروشگاهی استیل دوغی

 

طراحی تابلو فروشگاهی

طراحی تابلو فروشگاهی در ابتدای کار پس از اندازه برداری از موقعیت تابلو فروشگاهی، توسط طراحان و با استفاده از نرم افزارهای طراحی در کارگاه تابلوسازی صورت می گیرد.

طراحی تابلو فروشگاه با توجه به نوع تابلویی که مدنظر مشتریان است، توسط نرم افزارهایی همچون اتوکد، تری دی مکس و کورل انجام می شود. طراح اندازه فونت حروف برجسته، ضخامت، نوع حروف و دیگر تنظیمات را انجام می دهد و پس از پایان مرحله طراحی، طرح ترسیم شده برش داده می شود.

قیمت تابلو فروشگاهی

قیمت تابلو فروشگاهی با توجه به عوامل زیر برآورد و تعیین می شود:

 1. نوع تابلو
 2. زیرساز تابلو و متریال مورد استفاده در آن
 3. نوعی که برای حروف بکار می رود می تواند به شکل تکی یا ترکیبی از حروف برجسته ی مختلف مورد استفاده قرار گیرد.
 4. قاب تابلو
 5. لامپ های اس ام دی و برند تولیدی آنها
 6. منبع تغذیه
 7. کنترلر
 8. دستگاه خنک کننده
تابلو استیل فروشگاه
تابلو استیل فروشگاه با نور مخفی

 

ساخت تابلو فروشگاهی چگونه است؟

ساخت تابلو فروشگاهی مستلزم طی چندین مرحله می باشد:

مرحله اول)
اندازه برداری تابلو که شامل طول، عرض و ارتفاع است.

مرحله دوم)
طراحی تابلو و حروف برجسته که با استفاده از نرم افزار انجام می پذیرد. در این مرحله می توان با آماده سازی موکاپ تابلو، پیش نمایشی از کار را به مشتریان نشان داد و نظرات آنها را جویا شد.

مرحله سوم)

مرحله برش حروف طراحی شده است. عملیات برش توسط دستگاه سی ان سی و یا دستگاه برش لیزری انجام می پذیرد.

مرحله چهارم)

مونتاژ حروف و چسباندن رویه و لبه ها به یکدیگر

مرحله پنجم)

نورپردازی حروف برجسته فروشگاهی است که با استفاده از لامپ های اس ام دی صورت می گیرد.

مرحله ششم)

نصب حروف برجسته بر روی زیرساز است که جنس زیرساز می تواند از نوع پی وی سی، ورق کامپوزیت، چوب ترموود، شیشه، سنگ و یا ام دی اف باشد.

مرحله هفتم)

نصب تابلو فروشگاهی در محل است.

نصب تابلو فروشگاهی چگونه انجام می شود؟

اگر ارتفاع کار زیاد باشد، برای عملیات نصب، نیاز به داربست است اما در صورت پایین بودن ارتفاع تابلو فروشگاهی، با استفاده از چهارپایه این کار به راحتی انجام می شود.

ابتدا زیرساز کار محکم شده و سپس تابلو طراحی شده بر روی زیرساز سوار می شود. در صورتی که تابلو از نوع تابلو تابان باشد، اتصال به ترانس انجام می پذیرد و سیم های اضافی به پشت کار منتقل شده و نصب تابلو فروشگاه به اتمام می رسد.

گارانتی تابلو فروشگاهی

با توجه به نوع حروف برجسته و جنس متریال ها و برند تولید کننده آنها، قطعات و بخش های متعدد تابلو، می تواند در یک بازه زمانی مشخص و محدود، توسط شرکت های تولید کننده، مورد ضمانت و گارانتی واقع شوند.

نمونه طرح تابلو فروشگاهی

نمونه طراحی تابلو فروشگاهی در سایت تابلوسازی سامان موجود است. شما می توانید با مشاهده این طرح ها، شک خود را در انتخاب نوع تابلوی فروشگاهی به یقین تبدیل کنید.

طرح تابلو فروشگاهی

طرح تابلو فروشگاهی با توجه به جنس متریال ها و نوع تابلو، می تواند به شکل های متعدد انجام پذیرد. طرح ترسیم شده به موقعیت تابلو، سلیقه مشتریان و میزان بودجه ای که جهت ساخت تابلو در نظر گرفته شده است، بستگی دارد.

تابلو فروشگاهی استیل دو لبه رینگ
تابلو فروشگاهی استیل دو لبه رینگ

 

حروف برجسته فروشگاهی

حروف برجسته فروشگاهی که برای ساخت تابلو فروشگاهی بکار می روند، با توجه به میزان بودجه و سلیقه مشتریان می توانند شامل حروف برجسته پلاستیکی، حروف برجسته استیل، حروف برجسته فلزی، حروف برجسته چلنیوم، حروف برجسته وکیوم، حروف برجسته لاسوگاسی و دیگر حروف باشند.

انواع تابلو فروشگاهی

انواع متفاوتی از تابلوها را می توان برای یک فروشگاه سفارش داد. در ادامه ما به معرفی مختصری از هر یک از این تابلوها اشاره خواهیم کرد.

تابلو چلنیوم فروشگاهی

با توجه به افزایش روز افزون تکنولوژی در تابلوهای فروشگاهی، تابلو چلنیوم یکی از به روزترین و مدرن ترین تابلوهای تبلیغاتی است. این تابلوهای آلومینیومی نسل تقریباً جدیدی از تابلوهای حروف برجسته می باشند که از یک لایه پلکسی گلاس و لبه های چلنیوم که در واقع آلیاژ سخت آلومینیوم می باشد، تشکیل می شود.

این سبک حروف برجسته امروزه به لحاظ آراستگی های بصری و مقاومت بالای آن در مقابل تغییرات آب و هوایی و آسیب پذیری کمتر، نسبت به سایر تابلوهای قدیمی که دارای طول عمر کمتری هستند، از طرفداران بسیاری در نزد مشتریان و فروشگاه های تابلوسازی و تابلوهای برجسته برخوردارند.

روش ساخت تابلوچلنیوم در کارخانه تابلوسازی سامان، در حال حاضر به صورت کاملاً اتوماتیک و توسط سیستم پیشرفته حروف ساز چلنیوم و همچنین دستگاه برش لیزر و دستگاه پیشرفته سی ان سی صورت می گیرد.

تابلوسازی سامان در زمینه ی تولید تابلو چلنیوم به صورت تابلو چلنیوم همکاری با دیگر موسسه های تابلوسازی تعاون دارد. جهت تامین و ساخت قطعات تابلوهای تبلیغاتی بویژه تابلو چلنیوم به دیگر گروه های تابلوسازی خدمات ارائه می کند.

در ضمن این مجموعه با تعداد زیادی نمونه کار حروف برجسته جهت استفاده در تابلوهای چلنیوم و تابلو استیل از جنس انواع استیل، پلاستیک فشرده، چلنیوم با مقاومت بالا، لترمکس، انواع آلیاژ فلز، آبکاری کروم،  متناسب با انواع سلیقه مشتریان  و با مناسب ترین قیمت در بازار رقابتی تابلو چلنیوم خدمات ارائه نموده و می نماید.

 در مجموعه بزرگ تابلوسازی سامان، به دلیل بهره مندی از دستگاه حروف ساز ویژه و تمام اتومات، ساخت حروف برجسته چلنیوم با بالاترین استاندارد های بین المللی در مدل های پانچ دار و فانتزی دو لبه در بازار ایران به صورت انحصاری ساخته می شود که از نظر تنوع محصولات ما را با سایر عرضه کنندگان صنعت تابلوسازی متمایز می سازد.

 طریقه سفارش تابلو فروشگاهی و تابلو چلنیوم از طریق گروه تابلوسازی سامان

مشتریان عزیز در صورت داشتن طرح اولیه و یا لوگوی خود می توانند اقدام به سفارش تولید حروف برجسته و یا لوگوی برجسته نمایند. در صورت عدم وجود طرح اولیه و از پیش طراحی شده، کارشناسان و طراحان این مجموعه با ارائه زیباترین طرح ها و مناسب ترین قیمت ها، مطابق با فضا و سبک کسب و کار، مشتریان را راهنمایی خواهند کرد.

تابلو فروشگاه چلنیوم به چند شکل متفاوت می تواند طراحی و پیاده سازی شود که عبارتند از:

تابلو چلنیوم ساده
این تابلو با استفاده از پلکسی گلاس، طراحی و پیاده سازی می شود. رویه و لبه های حروف هر دو از ورق شفاف پلکسی ساخته می شوند.

تابلو چلنیوم لترمکس
مشابه تابلو چلنیوم ساده است، اما در هنگام ساخت تابلو چلنیوم لترمکس، دو شیار پلاستیکی بر روی لبه های حروف ایجاد می کنند. شکاف ایجاد شده به اندازه یک تا سه سانتی متر در قسمت رویه حروف ایجاد می شود و علاوه بر رویه حروف، نور از این شکاف های ایجاد شده نیز به چشم متصاعد می شود.

تابلو چلنیوم طلایی
برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی از پلکسی گلس با رنگ طلایی و لامپ های اس ام دی طلایی رنگ استفاده می شود.

تابلو چلنیوم کریستالی
در طراحی تابلو چلنیوم کریستالی از دو پلکسی گلاس استفاده می شود. همچنین از دانه های کریستالی نیز برای ساخت تابلو استفاده می شود.

تابلو چلنیوم ستاره ای
تابلوساز در هنگام ساخت این تابلو، برش هایی بر روی پلکسی دوم ایجاد می کند که این برش ها سبب شکست نور و ایجاد نقاط نورانی مشابه ستاره های آسمانی می شود.

تابلو چلنیوم پلکسی دوبل

یکی از تابلوهای پر طرفدار و حروف برجسته در ایران، تابلوهای چلنیوم پلکسی دوبل هستند. مجموعه تابلوسازی سامان، این نوع تابلو ها را  از جنس پلکسی گلاس و دور تا دور چلنیوم، همچنین با پلکسی اضافه در کارها پیاده سازی می نماید و در ساخت آنها از پلکسی در انواع رنگ های دلخواه استفاده می کند.

رنگهای تیره مثل دودی و مشکی، برای این نوع کار تقاضای بالایی دارند.  تابلوهای چلنیوم پلکسی دوبل قابل تولید و نصب بر روی زیرسازهای کامپوزیت، سنگ، چوب، MDF و PVC  می باشند. تابلوهای چلنیوم به علت داشتن حاشیه ای با نورپردازی و سطح تیره بازخورد خوبی در طول شبانه روز دارند.

تابلو استیل فروشگاهی بی نور
تابلو استیل فروشگاهی بی نور

 

تابلو فلزی فروشگاهی

تابلو فلزی نوعی تابلوی تبلیغاتی است که در کارگاه تابلوسازی، با استفاده از فلزاتی همچون مس، روی، برنز، گالوانیزه، استیل، برنج و آهن طراحی و پیاده سازی می شود. تابلو فلزی بسیار مقاوم است و به عنوان تابلو فروشگاهی کاربردهای زیادی دارد.

 تابلو استیل فروشگاهی

تابلو استیل تابلویی است که با استفاده از فلز استیل نگیر طراحی و پیاده سازی می شود. به دلیل مناسب بودن قیمت تابلو استیل، مقاومت و براقیت خودکار آن طرفداران زیادی دارد.

تابلو استیل در گذشته قابلیت نورپردازی نداشت، اما با ترفندهای جدیدی که در ساخت آن بکار گرفته می شود می توان یک تابلو استیل همراه با نور را اجرا و پیاده سازی کرد که تابلو استیل نور اندریک و تابلو پلاستیل نام دارد.

از تابلو فلزی و تابلو استیل علاوه بر تابلو سر در فروشگاه، به عنوان تابلو راهنما در بخش های داخلی فروشگاه جهت معرفی قفسه ها و سالن ها استفاده می شود.

 تابلو راهنما فروشگاهی

تابلو راهنما تابلویی است که جهت رفاه حال مشتریان در بخش های متعدد فروشگاه برای معرفی سالن ها و تفکیک بندی قفسه های داخلی فروشگاه استفاده می شود.

تابلو نئون فروشگاهی

تابلو نئون به دو شکل متفاوت اجرا و پیاده سازی می شود:

الف) تابلو نئون پلاستیک

این تابلو جزئی از تابلوهای اولیه برای ساخت تابلو حروف برجسته است  که هم رویه و هم لبه های حروف هر دو از نوعی پلاستیک شفاف با نام پلکسی ساخته می شود.

ب) تابلو نئون شیشه ای

این تابلو با استفاده از شیشه های خام که در اثر حرارت به شکل حروف مدنظر مشتریان در می آیند، تهیه می شود سپس با برقراری جریان الکتریسته و اشباع گاز نئون از خود نورهای رنگی تولید می کند.

تابلو فروشگاهی بازار طلا و جواهر
تابلو فروشگاهی بازار طلا و جواهر

 

تابلو پیکسلی فروشگاهی

تابلو پیکسلی یکی از جدیدترین و مدرن ترین نوع تابلوهای تبلیغاتی است که نورهای رنگی را بصورت فول کالر هم در زمینه و هم در رویه تابلو به نمایش می گذارد. هر نقطه پیکسلی و رنگ و انیمیشنی که به نمایش گذاشته می شود،  توسط کنترلر قابلیت کنترل شدن و تعویض دارند.

تابلو پولکی فروشگاهی

پولک هایی که به عنوان زیرساز در تابلوهای تبلیغاتی کار گذاشته می شوند، یکی دیگر از ترفندهای زیباسازی تابلو هستند. این پولکی ها از نوعی پلاستیک به نام تایل در اشکال هندسی متفاوت ساخته می شوند و نمایی براق و درخشان به نمایش می گذارند که سبب خیرگی چشم بینندگان شده و جلب توجه می نماید.

تابلو لاسوگاسی فروشگاهی

تابلو لاس وگاس فروشگاهی یکی دیگر از تابلوهای جدید و مدرن است که ریشه آن به شهر لاس وگاس بر می گردد. تابلو لاسوگاسی نسبت به دیگر تابلوهای حروف برجسته چهره ای کاملاً متفاوت دارد که این چهره متفاوت شامل لامپ های نوری آن می شود.

در تابلو لاسوگاسی از لامپ های 12 یا 24 ولتی برای نورپردازی استفاده می شود. این لامپ ها قابلیت این را دارند که هر حرف از حروف برجسته آن رنگ متفاوتی را به نمایش بگذارد.

تابلو فروشگاهی فلزی با زیرساز ترموود
تابلو فروشگاهی فلزی با زیرساز ترموود

 

تابلو بنری فروشگاهی

به طور کل بنر و تابلو بنری در فروشگاه ها کارکرد زیادی ایفا می کنند. فروشگاه ها معمولاً برای معرفی تخفیفات ویژه و یا محصولات جدید خود با نصب بنر یا تابلو بنری اطلاع رسانی می کنند تا مشتریان به موقع از مزایای ویژه فروشگاهی بهره مند شوند.

تابلو کامپوزیت فروشگاهی

کامپوزیت نوعی ورق شفاف و مقاوم است که به عنوان زیرساز، برای ساخت انواع تابلو حروف برجسته می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

هر تابلویی که در زیرساز آن از ورق کامپوزیت استفاده شود به اصطلاح تابلو کامپوزیت نامیده می شود. پس با سفارش این تابلو با یک تیر دو نشان زده اید، هم از مزایای تابلو کامپوزیت که زیبایی، براقیت خودکار و عدم جذب آلایندگی های محیطی است، بهره برده اید و هم می توانید انواع حروف برجسته مدنظر خود را بر روی این زیرساز پیاده سازی نمایید.

 تابلو ترموود فروشگاهی

تابلو ترموود فروشگاهی به تابلویی اطلاق می شود که برای ساخت آن از چوب ترموود استفاده شود. این چوب در زیرساز حروف برجسته مورد استفاده واقع می شود و می تواند نمایی کلاسیک و جذاب برای تابلو فروشگاهی شما فراهم سازد.

تابلو فرووشگاهی پشت بامی
تابلو فرووشگاهی پشت بامی

 

تابلو وکیوم فروشگاهی

به طور کل حروف برجسته ای که تحت تاثیر گرما شکل می گیرند وسپس با مکش پمپ های مکنده کشیده می شوند و به شکل قالبی که طراحی شده اند در می آیند، حروف برجسته وکیوم نام دارند .

حروف برجسته وکیوم قابلیت شکل پذیری، انعطاف پذیری و برجستگی بالاتر و علاوه بر آن سه بعدی شدن  را نسبت به دیگر حروف برجسته دارند.

تابلو لایت باکس فروشگاهی

در فروشگاه ها از تابلو لایت باکس به عنوان تابلو سر در فروشگاهی، تابلو تزئینی جهت به نمایش گذاشتن محصولات و تابلو راهنما جهت معرفی بخش ها استفاده می شود.

تابلو لایت باکس به شکل باکس و جعبه است که محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی آن به صورت چاپ بک لایت یا چاپ فلکس، به اجرا در می آید .

تابلو فروشگاهی چلنیوم ساده
تابلو فروشگاهی چلنیوم ساده

 

تابلو پلکسی فروشگاهی

پلکسی گلاس یکی از متریال های پرکاربرد در حوزه تابلوسازی است که برای ساخت انواع متعدد تابلوها بکار می رود. در تابلو پلکسی، رویه و لبه های حروف برجسته هر دو با استفاده از پلکسی گلس ساخته می شوند.

تابلو ال ای دی فروشگاهی

تابلو ال ای دی نوعی تابلوی دیجیتالی است که شامل یک صفحه نمایش است که پیام های تبلیغاتی به صورت ایستا یا روان در داخل آن به نمایش در می آیند.

نحوه نمایش محتوای تبلیغاتی به دو شکل آفلاین و آنلاین قابل اجرا و برنامه ریزی است. تابلو ال ای دی به دو شکل متفاوت اجرا می شود.

شکل اول) تابلو ال ای دی ثابت

این مدل قابلیت به حرکت درآوردن متون و تصاویر نمایشی را ندارد و فقط با افکت های نوری جلب توجه می نماید.

شکل دوم) تابلو ال ای دی روان

این مدل به راحتی می تواند هر نوع نوشته یا تصویر را به شکل انیمیشنی به اجرا در آورد.

تابلو یونولیتی فروشگاهی

تابلو یونولیت از نوعی یونولیت فشرده دانه ریز تهیه می شود. یونولیت ها با استفاده از رنگ های پلاستیکی و یا استاتیک رنگ آمیزی می شوند.

تابلو فروشگاهی با زیرساز فلزی
تابلو فروشگاهی با زیرساز فلزی

 

تابلو پانچی فروشگاهی

عمل پانچ معمولاً بر روی تابلوهای فلزی، چلنیوم، نئون پلاستیک و وکیوم اجرا می شود. لبه های حروف با استفاده از دستگاه مخصوص به شکل ردیفی یا زیگزالی سوراخ می شوند و علاوه بر رویه حروف برجسته، نور از بخش های پانچ شده نیز چشم نوازی می کند.

تابلو رینگی فروشگاهی

حالت رینگی نیز همچون حالت پانچ است که سبب سوراخ کاری لبه های حروف برجسته، به صورت اشکال هندسی متفاوت می شود. رینگ لبه های حروف برجسته  با استفاده از متریال های زیر و به شکل های متفاوت قابل انجام است.

 • استیل با رینگ استیل
 • استیل با رینگ پلکسی گلاس
 • پلکسی گلاس با رینگ استیل
 • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
 • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس
تابلو فروشگاهی فلزی تک لبه رینگ
تابلو فروشگاهی فلزی تک لبه رینگ

 

عوامل موثر در زیباسازی تابلو فروشگاهی

قطعاً هر چه تابلوی تبلیغاتی فروشگاهی شما نسبت به رقبایتان زیباتر باشد، تاثیرگذاری بیشتری در جذب مشتری خواهد داشت. عوامل زیر می توانند زیبایی بیشتری را برای تابلو تبلیغاتی شما فراهم سازند :

 1. قرار دادن تابلو در زاویه دید مناسب
 2. استفاده از ترکیب رنگ های مناسب و جذاب که بتواند هر مخاطب با هر سنی را مجذوب خودش کند.
 3. استفاده از نام تبلیغاتی زیبا
 4. استفاده از متریال های اصلی و با کیفیت
 5. اعمال افکت های نوری زیبا و جذاب
 6. بهره گیری از فونت های ساده و خوانا
 7. بکارگیری تصاویر گرافیکی زیبا