تابلوسازی در استان قم :


تابلوسازی در استان قم یکی از محبوب ترین نوع ابزارهای تبلیغاتی است . بدلیل اینکه قم یک مرکز تفریحی ، سیاحتی و زیارتی است ، سالانه تعداد زیادی از افراد از نقاط دور و نزدیک به این استان مسافرت می کنند . بنابراین با نصب تابلو در سر درب مکان کسب می توانید مشتریان را به سوی مغازه خودتان هدایت کنید .

 

 

تابلو فود کورت

 

 

تابلوسازی در قم :

 

تابلوسازی در قم به شیوه های متعدد همچون تابلو استیل ، تابلو چلنیوم ، تابلو وکیوم ، تابلو پلکسی ، تابلو پیکسلی ، تابلو پولکی و دیگر تابلوها اجرا و پیاده سازی می شود . بنا به سلایق و بودجه سفارش دهندگان ساخت تابلو انجام می شود . بازار قدیمی قم و همچنین مغازه های موجود در خیابان های اصلی و پاساژها برای معرفی نوع خدمات و کالاها یک تابلو در مکان کسب خود نصب کرده اند تا مشتریان با دیدن تابلو مغازه ، تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی پی به نوع خدمت ارائه شده و یا کالاهای موجود ببرند .

 

 

تابلوی تبلیغاتی فلزی

 

 

قیمت تابلوسازی در استان قم :

 

قیمت تابلو سازی در استان قم با در نظر گرفتن نوع متریال های مصرفی و جنس و کیفیت هر یک از متریال هایی که در ساخت حروف برجسته و تابلو استفاده می شود ، در ابتدای کار پس از طراحی توسط نرم افزارهای اتوکد ، کورل و دیگر نرم افزارها ، محاسبه شده و به کارفرما اعلام می شود .

 

برای آشنایی کامل با قیمت تابلوسازی می توانید مقاله زیر را بخوانید .

 

قیمت تابلوسازی

 

انواع تابلوسازی در استان قم :


تابلوسازی در شهر قم و شهرستان های اطراف آن به شیوه های متفاوتی انجام می پذیرد که در ادامه به تشریح هر یک از آنها می پردازیم :

 

تابلو چلنیوم در استان قم :

 

تابلو چلنیوم قم یکی از پراستفاده ترین نوع تابلوهاست . مغازه هایی که در خیابان ها و مرکز شهرها  واقع شده اند انواع تابلو چلنیوم همچون موارد زیر را سفارش می دهند :

 

بدلیل اینکه قیمت تابلو چلنیوم با توجه به نوع تابلو چلنیوم و متدهای مورد استفاده متغیر است ، هر فرد با هر سلیقه ای که دارد به راحتی می تواند یک تابلو چلنیوم را برگزیند . حتی اگر شما نمی خواهید بودجه بالایی جهت ساخت تابلو صرف کنید اما تمایل به سفارش تابلو چلنیوم را دارید به راحتی می توانید با سفارش تابلو چلنیوم ارزان یک تابلو با قیمت مدنظر از نوع چلنیوم را سفارش دهید .

 

برای آشنایی کامل با نحوه محاسبه قیمت تابلو چلنیوم مطلب زیر را بخوانید .

 

قیمت تابلو چلنیوم

 

 

تابلول به فلزی

 

 

تابلو راهنما در استان قم :

 

تابلو راهنما یکی از پراستفاده ترین تابلوها در سطح شهرهای استان قم است . تابلو راهنما شامل تابلوهای راهنمایی رانندگی ، تابلو اسامی خیابان ها و کوچه ها و تابلوهای سالنی همچون تابلو اسامی ، تابلو شماره اتاق ، تابلو طبقات ، تابلو راهرو ، تابلو خروج اضطراری و دیگر تابلوها می باشد که در مکان های اداری ، تجاری ، مسکونی ، بیمارستانی و دیگر مکان ها کاربرد دارد .

 

برای دیدن نمونه تابلو خروج اضطراری به مطلب زیر مراجعه کنید .

 

تابلو خروج اضطراری

 

 

تابلو فلزی

 

 

 

تابلو فلزی در استان قم :

 

تابلو فلزی یکی از قدیمی ترین نوع تابلوهای فلزی است که با استفاده از فلزات مختلف مثل روی ، فلز ، استیل ، آهن ، برنز ، مس و برنج ساخته می شود . تابلو فلزی به سه شیوه مختلف انجام می شود که اگر تمایل دارید با مطالعه مطلب زیر می توانید اطلاعات کاملتری بدست آورید .

 

تابلو فلزی و انواع آن (حروف برجسته فلزی)

 

تابلو استیل در استان قم :

 

تابلو استیل قم توسط اصناف زیادی مورد سفارش واقع می شود . زیرا این تابلو از مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی برخوردار است . علاوه بر آن استیل همیشه براق و درخشان است . تابلو استیل قم بیشتر در پاساژها و در بازار قدیمی مورد استفاده واقع شده است ، زیرا محیط نور کافی برای نمایش تابلو را دارد و نیازی به استفاده از تابلو تابان نیست . اما اگر تمایل دارید تابلو استیل سفارشی شما نور هم داشته باشد ، می توانید تابلو استیل نور اندریک و یا تابلو پلاستیل را سفارش دهید . در این صورت هم تابلو استیل خواهید داشت و هم تابلو تابان .

 

تابلو وکیوم در استان قم :

 

تابلو وکیوم قم یکی از تابلوهای جدید است که حروف نسبت به حروف برجسته چلنیوم از برجستگی بیشتری برخوردار است . امکان سفارش تابلو وکیوم به صورت سه بعدی نیز فراهم می باشد .

 

تابلو پیکسلی در استان قم :

 

تابلو پیکسلی قم یکی از زیباترین تابلوهاست که جدیداً پا به دنیای تابلوسازی نهاده است . اگر تمایل به سفارش تابلویی دارید که بتوانید افکت های نوری با انیمیشن های اجرایی متفاوتی را هم در زمینه و هم در حروف برجسته تابلو به نمایش بگذارید ، تابلو پیکسلی برترین گزینه است . افکت های نوری که در هر پیکسل اجرا می شود قابلیت برنامه ریزی دارد . شما همچون ریتم موسیقی می توانید هر نوع افکت و انیمیشنی را بر روی هر پیکسل برنامه ریزی کرده و به نمایش درآورید .

 

تابلو ال ای دی در استان قم :

 

تابلو ال ای دی قم یکی از پراستفاده ترین نوع تابلوهاست . از تابلو ال ای دی هم می توان به عنوان تابلو سالنی و هم می توان به عنوان تابلو محیطی بهره برد . اگر تمایل به سفارش تابلو ال ای دی با انیمیشن ها و رقص نورهای متحرک دارید نیاز است با صرف هزینه بیشتر اقدام به سفارش تابلو ال ای دی روان نمایید . اما اگر تمایل به سفارش تابلو ال ای دی با صرف هزینه کمتر را دارید ، با سفارش تابلو ال ای دی ثابت می توانید به خواسته خود دست یابید . تابلو ال ای دی ثابت نیز زیبایی خارق العاده ای دارد و با افکت های نوری می تواند نظر رهگذران را معطوف نماید .

 

تابلو پولکی در استان قم :

 

تابلو پولکی قم تابلویی است که در زیرساز آن از تایل های پولکی استفاده می شود . این تایل ها در اشکال هندسی متفاوتی قابلیت اجرا دارند . ظاهری کاملاً براق و درخشان را به نمایش می گذارند . چهره جذابی را برای تابلو فراهم می کنند و دورنمای بسیار عالی دارند .

 

 

تابلوتبلیغاتی مهیار

 

 

تابلو پلکسی در استان قم :

 

تابلو پلکسی قم با استفاده از نوعی پلیمر که شفاف تر از شیشه است ساخته می شود . رویه و لبه حروف هر دو با استفاده از پلکسی ساخته می شوند .

 

تابلو یونولیتی در استان قم :

 

تابلو یونولیتی قم یکی از تابلوهای تبلیغاتی ارزان قیمت است که از نوعی یونولیت فشرده ساخته می شود . قابلیت رنگ پذیری با رنگ های آکریلیک و پلاستیک را دارد .

 

تابلو ترموود در استان قم :

 

تابلو ترموود قم یکی از تابلوهای کلاسیک و مدرن است که با استفاده از چوب ترموود طراحی و پیاده سازی می شود . این چوب از درختانی همچون صنوبر ، راش ، زبان گنجشک و کاج ساخته می شود . پس از برش درختان ، چوبها را از چند مرحله فرآیند حرارت دهی گذر می دهند تا در نهایت به یک چوب مقاوم در برابر هر گونه حشرات و فرسودگی تبدیل می شود . از تابلو ترموود بیشتر جهت سفارش تابلو فست فود ، تابلو سالن غذا خوری ، تابلو رستوران ، تابلو کافی شاپ و تابلو پوشاک استفاده می شود .

 

 

تابلو کامپوزیت

 

 

تابلو کامپوزیت در استان قم :

 

تابلو کامپوزیت قم از جمله تابلوهایی است که با استفاده از ورق های کامپوزیت که نوعی ورق فشرده شده چهار لایه است حاصل می شوند . ورقهای کامپوزیت بسیار سبک و براق هستند . علاوه بر تابلوسازی برای اجرای نمای ساختمان نیز مورد استفاده واقع می شوند . بر روی ورق های کامپوزیت امکان اجرای انواع حروف برجسته فراهم است .

 

تابلو بنری در استان قم :

 

تابلو بنری قم نوعی تابلو تبلیغاتی ارزان قیمت است . چاپ این مدل از تابلو با استفاده از دستگاه های چاپ بنر انجام می پذیرد . می توان انواع تصاویر و نوشته ها را با کیفیت های متفاوت در ظرف مدت زمان کوتاه بر روی بنر چاپ و به معرض نمایش درآورد .

 

تابلو فلکسی در استان قم :

 

تابلو فلکسی در قم یکی از پراستفاده ترین تابلوهاست و بیشتر به عنوان تابلو مغازه تعمیرگاه مورد استفاده واقع می شود  . تابلو فلکس با چاپ فلکس یک تابلو ارزان قیمت می باشد که توسط اصناف زیادی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

طراحی و چاپ بیلبورد در استان قم :

 

بیلبورد در استان قم خصوصاً زمانی که وارد بزرگ راه تهران – قم می شویم به وفور به چشم می خورد . بیلبوردها سازه های عظیم الجثه ای هستند که در کنار جاده ها و بزرگ راه ها با استفاده از فونداسیون و تیرک های آهنی در داخل زمین فرو می روند . محتوای تبلیغاتی بر روی یک اسکلت فلزی چسبانده می شود . اگر بتوانید پیامی را که بر روی بیلبورد به نمایش می گذارید به صورتی گیرا ، شیوا و آهنگین طراحی کنید قطعاً می توانید در ذهن بصری بیننده تاثیر خارق العاده ای را به نمایش بگذارید .

بیلبوردها حاوی یک بخش فرابیلبورد و حجم هستند که تصاویر از فضای اصلی بیلبورد خارج می شوند و یک طرح خلاقانه را به تصویر می کشند . قطعاً هر بیننده ای با دیدن آن به حیرت می آید . تکرار تبلیغات بیلبوردی در فواصلی مشخص نیز می تواند سبب تاثیرگذاری بیشتر بر روی ذهن بصری بیننده باشد . بدلیل اینکه مسیر بزرگ راه ها کویری و خسته کننده است ، بیلبوردها می توانند جلوه زیبایی را برای محیط فراهم سازند و از یکنواختی و خسته کنندگی محیط بکاهند .

من در سفری که به استان قم داشتم در طول مسیر بزرگ راه تهران – قم ، تمام حواسم به بیلبوردها و متون و تصاویر تبلیغاتی مندرج بر روی آنها بود . تنها تبلیغی توانست ذهنم را درگیر کند و در ذهنم حک شود که هنوز هم بعد از گذشت مدت زمان دراز ، به همان قوت خود باقی است ، تبلیغی بود که هم آهنگین و کوتاه بود و هم در فواصل مشخص به شیوه های متفاوت تکرار شده بود . پس نباید تاثیرگذاری تبلیغات را نادیده گرفت . شرکت های بزرگ و معروف ، درآمد بالای خود را مدیون تبلیغاتی هستند که در زمینه های متعدد انجام داده اند . شرکت های بزرگ و معروف امروزی زمانی هزینه های هنگفت و سنگینی را جهت تبلیغات و معروفیت متقبل شده اند . اما امروز آثار آن را برداشت می کنند و سود کلانی را بدست می آورند که سالهای قبل جهت سرمایه گذاری سپرده کرده اند .

 

 

حروف برجسته تاج محل

 

 

موقعیت جغرافیایی استان قم :


استان قم یکی از پهناورترین استان های ایران است که از جنوب با استان تهران ، از شمال با استان اصفهان ، از شرق با استان مرکزی و از غرب با استان سمنان همسایه می باشد . مرکز استان قم شهر قم می باشد .

 

علت نامگذاری استان قم :

 

در ابتدا این استان محل سکنی قوم زرتشت بوده که در آن زمان ها ممجان نام داشته است . بعدها نام قم را به خود گرفت . در زبان عربی قم به معنای جمع شدن آب در یکجا می باشد و به دلیل اینکه آبها در منطقه قم در یکجا جمع می شوند این لقب را به این استان داده اند .

 

آب و هوای استان قم چگونه است ؟

 

استان قم از لحاظ آب و هوایی در یک منطقه خشک و نیمه خشک واقع شده و آب و هوای گرم و خشکی دارد .

 

شهرهای استان قم :

 

از جمله شهرهای استان قم می توان به قنوات ، جعفریه ، کهک ، دستجرد ، سلفچگان و قم اشاره نمود .

 

 

تابلو اتو گالری

 

 

زبان و گویش استان قم :

 

مردم استان قم به زبان فارسی با لهجه قمی صحبت می کنند . بسیاری از مهاجرین این استان نیز به زبان ترکی صحبت می کنند . در برخی بخش ها نیز عده ای با لهجه عراقی سخن می گویند و برخی نیز به زبان ترکی خلجی ، لری بختیاری و کردی نیز حرف می زنند .

در استان قم اقوام زیادی همچون فارس ، ترک ، گیلکی ، مازندرانی ، عربی ، کرد ، لر و تات ساکن هستند . قم یکی از استان های پررفت و آمد می باشد و بدلیل واقع شدن حرم مطهر حضرت معصومه طی سال ، عده کثیری از افراد از مکان های دور و نزدیک برای زیارت به این استان سفر می کنند .

 

هنرهای دستی استان قم :

 

هنرهای متعددی در استان قم به معرض نمایش گذاشته می شوند که از جمله آنها می توان به کاشی تراشی ، آجر تراشی ، منبت کاری و قالی بافی اشاره نمود .

 

سوغاتی استان قم :

 

سوهان یکی از سوغاتی های محبوب و معروف استان قم است که نوعی حلوا و شیرینی خانگی محسوب می شود . داستان نام گذاری سوهان بدین شکل بوده که روزی مظفرالدین شاه به استان قم سفر کرده و وقتی حلوای قم را میل کرده گفته که این حلوا مثل سوهان ، غذای مرا برید و هضم کرد . از آن پس نام حلوی محلی قم ، لقب سوهان را به خود گرفت . این سوغاتی در استان قم به صورت انبوه تولید می شود و به سایر شهرها و کشورها نیز صادر می شود .

بدلیل میزبانی استان قم از تعداد انبوه مسافران در سال ، تابلوسازی در استان قم بسیار حائز اهمیت است . چرا که افراد ناشناس و غریبه که به عنوان مسافر پا به این استان گشوده اند ، اطلاعی از مکان مغازه ها و فروشگاه ها جهت تامین کالاها و مایحتاج خود ندارند . فقط از طریق تابلوهای تبلیغاتی نصب شده در سر در مغازه ها مکان مدنظر خود را می یابند .

 

 

تابلو متال صنعت

 


مکان های تفریحی ، زیارتی و دیدنی استان قم :

 

حرم حضرت معصومه :

یکی از مکان هایی که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به استان قم می کشاند ، زیارت حرم حضرت معصومه می باشد .

 

مسجد جمکران :

چنین روایت شده است که این مسجد به دستور آقا امام زمان (عج) 1000 سال پیش بنا شده است . در گذشته با نام های مسجد صاحب الزمان و مسجد حسن بن مثله جمکرانی شناخته می شد ، اما امروزه با نام مسجد جمکران شناخته می شود . افراد زیادی برای درد و دل و راز و نیاز با مهدی موعود از این مسجد دیدن می کنند .

 

بازار قدیمی :

این بازار با معماری زیبایی که دارد خود به تنهایی می تواند سبب جذب گردشگران باشد . بازار قدیمی بخش های متعددی همچون چهارسوق ، تیمچه ، سرا و دو راسته سرپوشیده با پوشش گنبدی دارد . در سقف آن دریچه هایی جهت تعویض هوا و نوررسانی تعبیه شده است .

 

خانه ملاصدرا :

این خانه تاریخی در انتهای روستای کهک که یکی از روستاهای بکر و دارای مناظر زیباست در جنوب استان قم واقع شده که در زمان صفویه ساخته شده است و از معماری خاصی تبعیت می کند .

 

خانه یزدان پناه :

این خانه از خانه های قدیمی متعلق به 120 سال پیش می باشد . در محله های باغ پنبه قم واقع شده است و هم اکنون به عنوان رستوران سنتی مورد استفاده واقع می شود .

 

حمام حاج عسگر خان :

این حمام متعلق به دوران قاجاریه است . دارای سه بخش می باشد که دو بخش آن حمام و یک بخش آن چاله حوض می باشد . علاوه بر آن این حمام حاوی دو گنبد است که زیرگنبد اول رختکن و زیر گنبد دوم محلی برای شستشو می باشد .

 

کوه خضر نبی :

این کوه در 6 کیلومتری استان قم واقع شده که از بالای آن کل شهر قم دیده می شود . در قدیم الیام روی قله کوه ، غاری وجود داشته که هم اکنون تبدیل به مسجد شده است این مکان محل زیارت حضرت خضر نبی بوده است .

 

گنبد سبز قم :

این مکان که در دروازه کاشان واقع شده دارای سه مقبره تاریخی می باشد . همچون گنبد سلطانیه از معماری خاصی پیروی می کند . بر روی این مقبره ها کتیبه هایی واقع شده است که نشان دهنده محل دفن خواجه اصل الدین و خواجه علی صفی است . اما کتیبه مقبره سوم به علت تخریب شدن معلوم نیست که به چه کسی تعلق دارد .

 

 

تابلو تبلیغاتی متال صنعت

 

 

هتل های استان قم :

 

استان قم بدلیل توریستی و زیارتی بودن سالانه میزبان جمعیت زیادی است که از نقاط دور و نزدیک برای زیارت به این استان سفر می کنند و چند روزی در این استان سکنی می گزینند . به همین دلیل در این استان هتل های زیادی برای اقامت مسافران بنا شده است . از جمله هتلها می توان به هتل 4 ستاره بین المللی قم ، هتل 4 ستاره المپیک قم ، هتل 4 ستاره خورشید قم ، هتل 4 ستاره صادقیه قم ، هتل 4 ستاره کریمه قم ، هتل 3 ستاره استقلال قم ، هتل 2 ستاره امامی قم و هتل 2 ستاره آریا اشاره نمود . طبق آماری که در سال 1390 اعلام شده است استان قم  از لحاظ جمعیتی رتبه 21 را به خود اختصاص داده است .

استان قم یکی از استان های پرجمعیت است و برای اینکه بتوانید در این استان نسبت به سایر رقبای خود ، برای کسب و کارتان مشتریان بیشتری را جذب کنید ، لازم است که از روش های تبلیغاتی متعدد بهره ببرید . روش های تبلیغات بسیارند که صاحبین مشاغل و کسب و کارها با در نظر گرفتن نیاز خود و بودجه ای که در دسترس دارند و همچنین پل های ارتباطی که بین خود و مشتریانشان وجود دارد یک یا چند روش تبلیغات را بر می گزینند .

از جمله روش های تبلیغاتی می توان به تبلیغات چاپی همچون چاپ تراکت ، چاپ کاتالوگ محصولات ، چاپ بنر ، تابلوسازی ، تبلیغات سمپلینگ ، تبلیغات چریکی ، تبلیغات موبایلی ، دیجیتال مارکتینگ ، استند تبلیغاتی  ، طراحی و نصب بیلبوردهای تبلیغاتی و دیگر موارد اشاره نمود .

علاوه بر تبلیغات سنتی و تبلیغات محیطی ، امروزه تبلیغ در بستر اینترنت و تبلیغ در شبکه های اجتماعی نیز بسیار مرسوم گشته است . اما یکی از پرکاربردترین و پراستفاده ترین نوع تبلیغات که مورد استفاده هر نوع صنفی واقع شده و می شود تابلوسازی است . بدون نصب تابلو تبلیغاتی در سر در مغازه ، فروشگاه و یا شرکت علاوه بر خدشه دار نمودن نما و ظاهر مغازه ، مکان کسب بدون هویت و اعتبار خواهد بود .