تابلو ترموود

تابلو ترموود

تابلو ترموود :

در عرصه تبلیغات و بازاریابی صاحبین مشاغل از روش های تبلیغاتی متعددی برای معرفی برند و نوع کسب خود استفاده می کنند تا بتوانند مشتریان جدیدی را بیابند و با تبلیغات مکرر مشتریان وفاداری پیدا کنند و اجازه ندهند تا رقبا با تبلیغات اثربخش تر مشتری آنها را از چنگشان درآورند . در تبلیغات به روش سنتی روش های متعددی همچون تبلیغات سمپلینگ ، چاپ بنر ، طراحی بیلبورد ، اجاره بیلبورد ، چاپ تراکت ، چاپ بروشور ، چاپ کاتالوگ محصولات ، تبلیغ در رسانه های اجتماعی و تابلوسازی وجود دارد . از میان همه این روش های تبلیغاتی ، تابلوسازی یکی از پرکاربردترین نوع تبلیغات است که مورد استفاده همه اصناف و مشاغل واقع می شود و از این شیوه برای سفارش و ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی نظیر تابلو مغازه ، تابلو فروشگاهی و تابلو شرکتی استفاده می شود .

یکی از جدیدترین تابلوها که به صورت کاملا مدرنیته و کلاسیک طراحی و پیاده سازی می شود تابلو ترموود یا  تابلو چوبی می باشد .

 

 

تابلو ترموود چیست ؟

نوعی تابلوی تبلیغاتی است که از چوب ترموود به عنوان زیرساز یا پس زمینه تابلو به جای پلکسی استفاده می شود و برای ساخت حروف برجسته مندرج بر روی آن می توان از انواع حروف برجسته نظیر حروف برجسته چلنیوم ، حروف برجسته استیل ، حروف برجسته پلاستیکی و دیگر موارد استفاده نمود . تابلو مغازه چوبی می تواند یک نمای بسیار زیبا و کلاسیک را برای محیط کسب و کار شما به ارمغان بیاورد و اگر تمایل داشته باشد می توانید با استفاده از چوب ترموود نما و ظاهر محل کسب خود را با تابلوی تبلیغاتی سر در مغازه ست کنید و یک محیط توام با آرامش و کلاسیک برای مشتریانتان فراهم سازید .

تابلو مغازه ترموود :

یکی از جدیدترین نوع تابلوهای تبلیغاتی که این روزها شاهد نصب آن در سر درب مغازه ها هستیم تابلوی تبلیغاتی زیبا با حروف برجسته و زمینه چوبی می باشد که با عنوان تابلو چوبی مغازه یا تابلو ترموود مغازه نامگذاری می شود و می توان انواع حروف برجسته را بر روی چوب ترموود پیاده سازی و نصب نمود .

قیمت تابلو ترموود :

قیمت تابلو ترموود نیز مانند سایر تابلوهای تبلیغاتی نظیر تابلو چلنیوم ، تابلو وکیوم ، تابلو استیل و ... بر اساس متر محیط و ابزارها و وسایل کاربردی سنجیده می شود .

نمای چوبی ساختمان با چوب ترموود :

نمای ساختمان بسیار حائز اهمیت است و متریالهایی که برای اجرای نما بر روی ساختمان ها مورد استفاده واقع می شوند بدلیل قرارگیری در محیط باز ، می بایست از دوام و مقاومت بالایی برخوردار باشند . نمای چوبی یک نوع نمای شیک و کلاسیک است که یک فضای مدرنیته را برای ساختمان شما به ارمغان می آورد . نمای چوبی ترموود از دوام و مقاومت بالایی برخوردار است و در برابر اشعه UV ، باران های اسیدی ، آلودگی های شیمیایی و قلیایی کاملاً مقاوم است و به هیچ عنوان دچار خوردگی ، فرسودگی و تغییر رنگ نمی شود و رطوبت را به خود جذب نمی کند .

این همه از ترموود بحث کردیم اما این سوال پیش می آید که خود ترموود چیست ؟

 
 

 

ترموود  (Thermowood) چیست ؟

ترموود نوعی چوب فرآوری شده مقاوم است که طی فرآیند حرارت دهی مقاوم شده و در برابر رطوبت ، آلودگی های محیطی و در برابر قارچ ها ، خوردگی های ناشی از عوامل اسیدی و قلیایی و انواع حشرات کاملاً مقاوم می باشد .

فرآیند ترمو :

چوب یک نوع ابزاری است که از گذشته های دور تا الان ، انسانها برای ساخت ابزار و وسایل متعدد چوبی از آن بهره می برند و برای همین منظور هم درخت های متعددی نظیر گردو ، کاج ، نوئل ، صنوبر ، توس ، زبان گنجشک ، توسکا ، لاریکس و راش را برای کاربردهای متعدد برش می دهند و با استفاده از چوب اشیاء و لوازم مایحتاج زندگی خود را فراهم می سازند اما به دلیل اینکه این چوبها به مرور زمان پوسیده می شوند و خاصیت های خود را از دست می دهند و در مقابل اسیدهای بارانی و قلیایی خورده شده و از ظرافت و زیبایی آنها کاسته می شود ، انسانها وادار به کشف راه هایی برای مقاوم سازی بیشتر چوب شدند و این نتیجه حاصل شد که با سوزاندن و نیم سوز کردن چوب می توان مقاومت آنرا در برابر عوامل طبیعی و شیمیایی بیشتر کرد . کشور فنلاند برای تولید چوب مقاوم ترموود پیشتاز شد و پس از سالیان دراز آزمایش و تحقیقات متعدد بر روی چوبهای درختان مختلف ، توانست راهی کشف کند تا منجر به تولید یک نوع چوب مقاوم به نام ترموود شود .   کشور فنلاند برای اولین بار در دهه 1930 تحقیقات خود را بر روی فرآوری چوب به صورت علمی آغاز کرد و یک مرکز تحقیقات با نام VTT تاسیس نمود و بین سالهای 1998 تا 2001 تحقیقات خود را تکمیل نمود و مقاله های زیادی در این مورد منتشر کرد .

 

 

مراحل ساخت چوب ترموود :

چوب ترموود در سه مرحله به شرح زیر آماده سازی می شود :

مرحله اول :

در این مرحله چوبها با توجه به اندازه دلخواه توسط ابزارهای برش چوب بریده می شوند .

ابزارهای برش چوب عبارتند از :

اره دستی

اره موتوری بنزینی یا برقی

اره نواری یا اره فلکه ای

اره فارسی بر

اره میزی

اره گردبر یا اره دیسکی کارگاهی

اره دیسکی پرتابل

اره زنجیری

اره ژاپنی

کمان اره

دستگاه مولتی کالر

اره چکشی یا عمودبر

اره مویی

پس از برش چوب در شکل های متعدد ، آنها را در داخل کوره می کنند و چوب ها را با توجه به نوع آنها و کاربری که دارند چیزی ما بین 100 تا 130 درجه سانتی گراد تحت شرایط خاص حرارت می دهند این امر سبب خشک شدن و کاهش رطوبت چوب می گردد.

مرحله دوم :

در این مرحله میزان درجه حرارت چوب را بین 180 تا 220 درجه سانتی گراد بالا می برند تا کلیه صمغ و رطوبت از چوب خارج شود و به صفر برسد با خارج شدن رطوبت چوب ، تمام قسمت های آن به رنگ قهوه ای روشن در می آید .

مرحله سوم :

در این مرحله چوبها کم کم سرده شده و به دمای 100 درجه سانتی گراد می رسند و با پاشیدن آب و بخار آب سعی می شود که دمای چوب ها را به دمای محیط برسانند . طی این فرآیند حرارت دهی کلیه ویژگی های منفی چوب از بین می رود و بخش اعظم رزین چوب از آن خارج می شود و قسمت باقی مانده تبدیل به بلور می شود که کاملا بی ضرر است و زنجیره های سلولزی چوب شکسته می شود و اسیدهای مخرب آن از هم گسسته می گردد و از هر نوع جانور میکروسکوپی پاک می گردد و یک چوب با کیفیت تولید می شود که در صنایع متعدد از جمله تابلوسازی و نمای ساختمان به کار می رود .

انواع ترموود :

ترموود با توجه به کاربردهای متعدد به سه شیوه متفاوت تولید می شود که عبارتند از :

1) انواع ترموود با توجه به روش تولید :

در این روش دو رده کلاس وجود دارد :

ترمو- اس (Thermo-S) :

کاراکتر S اختصار Stability بیان کننده ثبات و پایداری می باشد و چوب های ترموودی که بر اساس این کلاس تولید می شوند از مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی و محیطی برخوردارند و با دمای 180 درجه سانتی گراد تولید می شوند . مقاومت حرف اول در تولید اینگونه چوب است و برای مکان های بیرونی نظیر کف پوش ها ، مبلمان شهری ، سونا و درب و پنجره ، کف و سقف مورد استفاده واقع می شود .

ترمو- دی (Termo-D)  :

کاراکتر D اختصار کلمه Durability است و تنها هدف آن دوام در مدت زمان طولانی است در این روش چوبها تا 220 درجه سانتی گراد حرارت داده می شوند و دوام بالایی در برابر شرایط محیطی دارند از این رو می توان در محیط های خارجی نظیر نمای ساختمان ها ، چوب نما و دیوار ، تابلو مغازه چوبی ، سونا و سرویس های بهداشتی از آن بهره جست .

2) انواع چوب از لحاظ گونه چوب :

الف ) ترموود با چوب نرم (Soft Wood) : معمولاً از درختان سوزنی برگ همچون کاج تولید می شوند.

ب) ترموود با چوب سخت (Hard Wood)  : چوب ترموود شده در این رده معمولاً حاصل از درختان پهن برگ هستند .

3) انواع ترموود از لحاظ ابعاد و پروفیل :

پروفیل های چوب ترموود با طول 3 یا 6 در اندازه ها و طرح های مختلف به دو صورت شیاردار و بدون شیار تولید می شوند .

 

 

 
مزایای تابلو ترموود :

دوام و مقاومت بالا در برابر شرایط جوی و اسیدهای مخرب

تابلو ترموود یک فضای کلاسیک و مدرن چوبی را برای تابلو مغازه محل کسب به ارمغان می آورد .

رنگ چوب ترموود دارای ثبات است و به هیچ وجه کدر نمی شود .

یک نوع عایق حرارتی محسوب می شود .

بدلیل طی مراحل فرآوری به هیچ عنوان دچار پوسیدگی و خوردگی نمی شود .

سبک و کم وزن

تنوع رنگ

کاربردهای ترموود :

برای ساخت تابلو مغازه مورد استفاده واقع می شود .

برای اجرای نمای ساختمان کاربرد دارد و نمای چوبی بسیار زیبایی را برای ساختمان یا محل کسب شما به ارمغان می آورد .

سونا ، درب ، پنجره ، کف ، دیوار، آلاچیق ، پرچین ، فلاورباکس و پرگولا