تابلو کامپوزیت و کاربردهای آن در تابلوسازی

تابلو کامپوزیت و کاربردهای آن در تابلوسازی

تابلو کامپوزیت :

 

تابلو کامپوزیت یکی از تابلوهایی است که با استفاده از ورق کامپوزیت طراحی و پیاده سازی می شود و نما و جلوه جذابی را برای محیط کسب و کار شما فراهم می سازد . از ورق های کامپوزیت جهت نماسازی ساختمان ها بهره می برند به همین دلیل استفاده از ورق کامپوزیت نما و جلوه جذابتری را نسبت به زیرساز ورق پی وی سی در تابلوهای تبلیغاتی به ارمغان خواهد آورد .

با پیشرفت تکنولوژی در صنایع متعدد امکان ساخت ابزار و تجهیزات مدرن و شکیل تری فراهم گشته و امروزه تنوع و تکنیک های ساخت هر نوع از ابزارهای مصرفی ما انسانها بسیار زیاد شده که بعضاً در انتخاب نوع آنها دچار سردرگمی و تردید می شویم تابلوسازی نیز از امر مستثنی نبوده و هر روز بر تعداد تابلوهای تبلیغاتی و روش های اجرایی آن ها افزوده می شود به همین دلیل تنوع اجرا در ساخت تابلوهای تبلیغاتی بسیار زیاد شده است . یکی از تابلوهایی که مورد استقبال زیادی واقع شده است تابلو کامپوزیت می باشد که همراه با تکنولوژی های متعدد روز دنیا با برترین آلیاژ آلومینیومی ساخته می شود . 

 

 

آزما

 

یکی از تابلوهای تبلیغاتی با نمای براق و مدرن که می توانید به عنوان تابلو سر در مغازه سفارش دهید و جلوه جذابی را برای مکان کسب خود فراهم سازید تابلو کامپوزیت می باشد حال این سوال در ذهن مطرح می شود که  :

 

تابلو کامپوزیت چیست ؟

 

تابلو کامپوزیت نوعی تابلوست که با استفاده از ورق های آلومینیومی کامپوزیت طراحی و پیاده سازی می شوند و از این ورق ها به عنوان زیرساز جهت نصب انواع حروف برجسته در صنعت تابلوسازی بهره می برند با این ترفند می توان با یک تیر دو نشان زد یعنی شما هم می توانید هر نوع حروف برجسته ای را که مدنظرتان است سفارش دهید و هم به جای زیرساز پی وی سی ، از زیرساز کامپوزیت بهره مند شوید تا جذابیت تابلوی تبلیغاتی شما دوچندان شود .

 

قیمت تابلو کامپوزیت :

 

ورق های کامپوزیت در انواع ، ابعاد و اندازه ها با ضخامت های متفاوتی با نام ها و برندهای مختلف عرضه می شوند و با توجه به جنس و نوع حروف برجسته ای که بر روی زیرساز تابلو کامپوزیت سوار می شود و همچنین نوع ابزارها و متریال های اضافی همچون منبع تغذیه و تایمر و همچنین متر محیط حروف برجسته از عوامل تعیین کننده قیمت تابلو کامپوزیت می باشند .

قیمت تابلوسای کامپوزیت با توجه به نوع ورق های کامپوزیت و متراژ ورق ها ، رنگ و طرح ورق ها و همچنین ضد آب بودن و ضد حریق بودن آنها محاسبه می شود و حروف برجسته ای که بر روی زیرساز ورق ها سوار می شوند عامل دوم تعیین قیمت تابلو کامپوزیت هستند .

 

تابلو سازی کامپوزیت  :

 

تابلو سازی کامپوزیت این امکان را فراهم می سازد که صاحبین کسب و کار به راحتی بتوانند هر نوع تابلوی تبلیغاتی حروف برجسته ای را که در نظر دارند بر روی ورق های براق و شفاف کامپوزیت به اجرا درآورند .

 

 

تابلو آموزشگاه زبان

 

 

تابلو مغازه کامپوزیت :

 

کامپوزیت یکی از پراستفاده ترین متریال ها جهت ساخت تابلو کامپوزیتی ، پس از پی وی سی می باشد که در روزهای اخیر مغازه داران برای زیباسازی هر چه بیشتر ، به جای پی وی سی ، ورق های کامپوزیت را جهت ساخت زیرسازی تابلو مغازه کامپوزیتی سفارش می دهند .  تابلو کامپوزیت مغازه علاوه بر اینکه به عنوان یک تابلو به معرفی برند تجاری شما در نقطه فروش می پردازد با اجرای نمای کامپوزیت ، زیبایی خارق العاده ای را برای مکان کسب شما فراهم می سازد و از نشستن آلایندگی های محیط بر روی تابلو ممانعت به عمل می آورد به همین دلیل ظاهر تابلو همواره تمیز دیده می شود .

 

برای آشنایی بیشتر با روش های  اجرای نمای کامپوزیت به مقاله زیر مراجعه نمایید :

 

نمای کامپوزیت

 

 

نمای کامپوزیت

 

انواع تابلو کامپوزیت :

 

تابلو کامپوزیت چلنیوم :

در این روش تابلوساز از حروف برجسته چلنیوم در ساخت تابلو کامپوزیت بهره می برد و به جای زیرساز پی وی سی ، از ورق های آلومینیومی کامپوزیت استفاده می کند با این روش شما می توانید هم حروف برجسته چلنیوم را به نمایش بگذارید و هم از زیبایی های نمای کامپوزیت استفاده نمایید .

 

برای آشنایی بیشتر با تابلو کامپوزیت و انواع آن :  تابلو چلنیوم 

 

 

تابلو مغازه کامپوزیت

 

 

تابلو کامپوزیت طلایی :

می توان هر نوع حروف برجسته را پیاده سازی نمود فقط از ورق کامپوزیت طلایی رنگ در زیرساز کار و یا لبه ها استفاده می شود که نمای فوق العاده زیبا دارد .

 

تابلو کامپوزیت پولکی :

در ساخت این نوع تابلو و قسمت  لبه های آن ، از ورق کامپوزیت استفاده می شود و در بخش زیرساز نمای زمینه تابلو ، از تایل های پولکی با اشکال هندسی متعدد بهره می برند و حروف برجسته مدنظر مشتریان هم بر روی تابلو پیاده سازی می شود و یک تابلو منحصر به فرد در مکان کسب به نمایش در می آید .

 

تابلو کامپوزیت با طرح چوب :

در این نوع تابلو ، روکش ورق های کامپوزیت ، طرح چوب دارند و زیبایی چوب را به رخ می کشند و اگر تمایل دارید نمای کلاسیک را برای تابلو کامپوزیت فراهم سازید می توانید تابلو کامپوزیت طرح چوب را به عنوان تابلو مغازه خود انتخاب نمایید .

 

تابلو کامپوزیت طرح سنگ :

زیرساز این تابلو نمایی با طرح انواع سنگها طبق سلایق مشتریان به نمایش می گذارد .

 

 

ز

 

 

تابلو کامپوزیت استیل :

حروف برجسته استیل خود براقیت خارق العاده ای را به نمایش می گذارند اما با ادغام زیرساز کامپوزیت که همچون استیل براق و درخشان است می توان یک تابلو خاص را خلق کرد .

 

تابلو کامپوزیت وکیوم :

حروف برجسته وکیوم با حالت سه بعدی و برجسته خود هر بیننده ای را به وجد می آورند حال اگر به جای زیرساز پی وی سی از زیرساز کامپوزیت استفاده شود زیبایی کار دوچندان می شود .

 

تابلو کامپوزیت نئون پلاستیک :

حروف برجسته پلاستیکی جلوه جذابی را برای تابلو تبلیغاتی به ارمغان می آورند و می توانند نور را به صورت یکنواخت منتشر نمایند اما براق نیستند چون پلاستیک هیچ براقیتی ندارد اما اگر می خواهید براقیت را هم به تابلو نئون پلاستیک بیفزایید برای ساخت زیرساز آن ورق کامپوزیت را به کار بگیرید .

 

تابلو کامپوزیت فلزی :

در ساخت تابلو فلزی می توان انواع فلزات همچون فلز آهن ، مس و گالوانیزه را بکار برد این فلزات رنگ آمیزی می شوند و به مرور زمان هم رنگ آنها کدر می شود و نیاز به پرداخت مجدد دارند اما در صورتی که از ورق کامپوزیت در زیرساز کار استفاده شود در هنگام سیاه شدن حروف برجسته فلزی ، چهره تابلو چندان بد نمایان نمی شود چرا که نمای کامپوزیت زیر تابلو ، اصالت و زیبایی تابلو را حفظ می کند .

 

تابلو کامپوزیت پانچی :

در این روش لبه های حروف برجسته پلاستیکی ، حروف برجسته فلزی ، حروف برجسته چلنیوم و وکیوم با استفاده از دستگاه مخصوص پانچ به شکل ردیفی و یا زیگزالی پانچ می شوند .

 

 

تابلو کامپوزیت جواهرفروشی

 

تابلو کامپوزیت رینگی :

لبه های هر نوع حروف برجسته ای با استفاده از دستگاه مخصوص رینگ سوراخ کاری می شود و علاوه بر رویه حروف ، لبه های آنها نیز نورپردازی می شوند و در بخش زیرین حروف برجسته از ورق های کامپوزیت استفاده می شود .

 

آموزش ساخت تابلو کامپوزیت :

 

مرحله اول ) طراحی تابلو با استفاده از نرم افزارهای طراحی و تنظیمات مرتبط با اندازه ، فونت و ضخامت حروف

مرحله دوم ) انتخاب ورق کامپوزیت برای اجرا

مرحله سوم ) برش حروف توسط دستگاه بر روی ورق کامپوزیت

مرحله چهارم ) عایق بندی و چسب کاری بخش های مورد نیاز جهت عایق بندی و ایستایی تابلو

مرحله پنجم ) نورپردازی پشت حروف که با نصب لامپ های ال ای دی انجام می پذیرد.

مرحله ششم ) نصب تابلو در مکان مورد نظر و اطمینان از عملکرد مناسب آن

مرحله هفتم ) گارانتی تابلو و خدمات پس از فروش

 

 

تابلو کامپوزیت پت لاو

 

 

روش های ساخت تابلو کامپوزیت :

 

تابلو کامپوزیت با توجه به نوع ورق های کامپوزیت می تواند به شیوه های متعدد همچون موارد زیر اجرا و پیاده سازی شود .

 • تابلو کامپوزیت ساده
 • تابلو کامپوزیت با طرح چوب
 • تابلو کامپوزیت با طرح سنگ
 • تابلو کامپوزیت با طرح خش دار
 • تابلو کامپوزیت آینه ای

 

گارانتی تابلو کامپوزیت :

در صورتی که از ورق های ضد حریق و ضد آلاینده در ساخت تابلو استفاده شود این نوع ورق ها بدلیل استفاده از تکنولوژی نانو از گارانتی چند ساله برخوردارند علاوه بر آن حروف برجسته و متریال های مصرفی در ساخت حروف نیز می توانند با توجه به نوع برند و کیفیت آنها ، شامل گارانتی در بازه زمانی مشخص باشند .

 

 

تابلو اتوگالری کامپوزیتی

 

 

بعد از این همه ذکر نام کامپوزیت این سوال مطرح می شود که منظور از کامپوزیت چیست ؟

 

کامپوزیت چیست ؟

ورق  کامپوزیت نوعی آلومینیوم است که از سه لایه تشکیل می شود  و دارای دو پوسته نازک و سبک و یک هسته می باشد . دولایه از جنس آلومینیوم هستند و یک لایه حاوی مواد پلی اتیلنی می باشد و یک پوشش آستراپوکسی رزین  بر روی این لایه ها کشیده می شود و سپس توسط لایه PVDF که جهت تثبیت رنگ ورق ها می باشد پوشش داده شده و در نهایت روی تمام سطوح با یک لایه فیلم محافظ پوشانده می شود . ضخامت کلی ورق های کامپوزیت به عددی مابین 3 تا 5 میلی متر می رسد . ورق کامپوزیت در رنگ ها و طرح های متعدد وارد بازار می شود .

 

 

لایه های ورق کامپوزیت

 

 

تابلوسازی کامپوزیت :

تابلوسازی کامپوزیت نوعی از تابلوسازی است که در بخش زیرین و یا زیرساز تابلو به جای استفاده از ورق پی وی سی ، شیشه ، سنگ و یا چوب ترموود ،  از ورق های سبک کامپوزیت استفاده می شود .

 

آیا می دانید چوب ترموود چیست ؟ برای اطلاعات بیشتر در این مورد به مقاله روبرو مراجعه نمایید :  ترموود

 

چرا از تابلو کامپوزیت بهره می بریم ؟

سفارش تابلو بستگی به سلایق مشتریان سفارش دهنده دارد اما از جمله عواملی  که سبب می شوند از تابلو کامپوزیت بیشتر در تابلوسازی کامپوزیتی استفاده شود تنوع طرح و رنگ ورق های کامپوزیت ، امکان اجرای طرح های پیچیده بر روی ورق های کامپوزیت ، سبکی و انعطاف پذیری ورق ها و همچنین کاهش آلایندگی های محیطی و ویژگی های فنی آن است .

 

حال این سوال پیش می آید که :

 

ویژگی های فنی تابلو کامپوزیت چیست ؟

 

 • در زیرساز تابلو کامپوزیتی از قوطی استفاده می شود که به اصطلاح شاسی کش می گویند
 • ورق کامپوزیت بکار رفته در تابلوسازی معمولا دارای ضخامت 4 میلی متر و قطر 0.5 سانتی متری است و سبکی آن باعث شده که طرفداران زیادی بدست آورد .
 • هنگام اسمبل کردن ورق های کامپوزیتی از کناره های اچ وی ال جهت محکم سازی بهتر کار استفاده می شود .

 

 

تابلو شرکتی کامپوزیت

 

تاریخچه کامپوزیت :

تاریخچه ابداع ورق کامپوزیت به سال 1969 بر می گردد که برای اولین بار توسط کشور آلمان مطرح شد و در سال 2000 به تولید رسید و تا سال 2005 توانست کلیه احتیاجات صنایع آلمانی را بطرف سازد و از این سال به بعد صادرات این محصول به دیگر نقاط آغاز شد پس از آلمان ، کشور ایالت متحده توانست ورق هایی با حجم بالا تولید کند که کیفیت مرغوبی داشتند و حتی از کشور آلمان هم از لحاط تولید و کیفیت ورق های کامپوزیت ، پیشی گرفت .

امروزه ورق کامپوزیت یکی پراستفاه ترین نوع ورق برای ایجاد نماهای زیبا و ساخت تابلوی تبلیغاتی می باشد کامپوزیت از منظر لغوی به معنی مخلوط مرکب می باشد و ترکیبی از لایه های متعدد است . کامپوزیت از دو بخش ذرات  به هم چسبیده و ماده محصور کننده تشکیل شده است . ذرات به هم چسبیده پوسته ای متشکل از دو ورق آلومینیوم و هسته میانی پلی اتیلن که ضخامت آن  با لایه های چسب در کل  به 4 میلی متر می رسد ، سطح آلومینیوم هم با پوشش رزین به صورت حفاظت شده در می آید . از ورق کامپوزیت هم در نمای ساختمان ها و هم برای ساخت تابلو کامپوزیت استفاده می شود .

 

اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نمای ساختمان و روش های اجرای آن دارید به مقاله ذیل مراجعه نمایید .

 

نمای ساختمان 

 

 

تابلو کامپوزیت عصر جدید

 

 

انواع کامپوزیت :

 

کامپوزیت پانل :

ورق کامپوزیت پانل ترکیبی از چند لایه با پوشش آلومینیومی است که نوعی روکش پلی اتیلنی روی سطح آن کشیده می شود .

کامپوزیت پانل نانو :

این نوع ورق بدلیل بهره مندی از فن آوری نانو ، خاصیت ضدآلایندگی دارد و ضد حریق است .

کامپوزیت پانل طیف دار :

این نوع ورق ها دارای خاصیت میرور بوده به همین دلیل در دکوراسیون داخلی ، نمای خارجی و ساخت تابلو مغازه استفاده زیادی دارند و دارای تنوع در طرح و رنگ می باشند. 

 

عناصر تشکیل دهنده ورق های کامپوزیت :

 

1) برچسب محافظ چاپدار ورق های آلومینیومی :

جنس این لایه پلی اتیلن است که مقاومت بالایی دارد و در انواع متعدد چاپ نظیر چاپدار پشت مشکی ، چاپدار شفاف و در رنگ های متنوع قابل تولید است . خصوصیاتی از قبیل برند ورق ، شرکت تولید کننده ، لوگوی شرکت و سایر محتوای تبلیغاتی بر روی این ورق چاپ می شود . این ورق از آسیب های احتمالی حمل و نقل بر روی ورق ها ممانعت به عمل می آورد و تا هنگام اتمام مرحل نصب بر روی ورق ها باقی می ماند و پس از اتمام توسط تکنیسین کار از روی ورق ها کنده می شود .

 

2) ورق  آلومینیوم کامپوزیت با روکش رنگ PVDF  :

ضخامت کلی این ورق از 3 تا 5 میلی متر متغیر است و حاوی یک روکش رنگ می باشد که توسط تکنولوژی نانو بر روی ورق آلومینیوم اسپری می شود و این روکش رنگ تعیین کننده کیفیت نهایی ورق کامپوزیت است .

 

3) لایه چسب ورق آلومینیوم کامپوزیت :

هسته میانی کامپوزیت که حاوی جنس پلاستیکی است توسط لایه چسب به دیگر لایه ها متصل می شود .

 

4) هسته پلاستیکی ورق آلومینیومی کامپوزیت :

این لایه استحکام و ضد عایق بودن را برای ورق های کامپوزیت به همراه دارد و معمولاً دارای جنس پلاستیکی یا پلی اتیلن است .

 

5) لایه آلومینیومی پشت ورق های آلومینیومی کامپوزیت :

این لایه بدلیل عدم قرارگیری در مجاورت مستقیم با هوا و آلاینده های محیطی با رنگ پلی استر ، رنگ آمیزی می شود و به عنوان لایه زیرین مورد استفاده قرار می گیرد به همین دلیل به کیفیت آن توجهی نمی شود  .

 

 

نمونه تابلو کامپوزیت

 

نقش تابلو کامپوزیت در تابلوسازی :

تابلو کامپوزیت می تواند جلوه بصری زیبایی را برای محیط تجاری شما فراهم سازد و علاوه بر تابلو مغازه قابلیت اجرا بر روی نمای مغازه یا نمای ساختمان که مغازه در آن واقع شده است دارد . علاوه بر زمینه تابلو ، بر روی نما نیز پیاده سازی می شود به  همین دلیل است که طرفداری بیشماری دارد مزیت دیگر آن قابلیت پیاده سازی انواع حروف برجسته بر روی این پانل های آلومینیومی است بنابراین هر شخص با هر سلیقه ای که دارد می تواند هر نوع تابلو حروف برجسته را با نمای کامپوزیتی سفارش دهد به همین دلیل است که تابلو کامپوزیت نقش پررنگی را در دنیای تابلو سازی ایفا می کند .

 

آیا تمایل دارید با روش های متعدد تابلوسازی آشنا شوید ؟

 

به لینک مقابل رجوع نمایید :  تابلو سازی

 

انواع پوشش ورق های آلومینیومی کامپوزیت :

 • پلی استر PE
 • پی وی دی اف PVDF
 • FEVE
 • نانو پی دی اف

 

اجزای سازنده تابلو کامپوزیت :

 

 • آهن آلات و اتصالات جهت آهن کشی و شاسی کشی
 • ورق کامپوزیت
 • مواد و مصالح جهت آب بندی
 • حروف برجسته
 • لامپ های اس ام دی
 • منبع تغذیه
 • تایمر

 

تابلو داروخانه

 

کاربردهای ورق کامپوزیت :

 

از ورق های کامپوزیت علاوه بر حوزه تابلو سازی در صنایع متعدد همچون موارد زیر استفاده می شود:

 •  خودروسازی
 • ساختمان سازی و اجرای نمای ساختمان   
 • دکوراسیون داخلی
 •  صنعت هواپیمایی
 • پوشش سقف ها
 • غرفه های نمایشگاهی

 

کاربرد تابلو کامپوزیت :

تابلو کامپوزیت را می توان به عنوان تابلو مغازه ، تابلو شرکتی و یا تابلو فروشگاهی سفارش داد و به عنوان یک تابلو با زیرساخت براق و درخشان با جلوه زیبا در سر در مغازه یا فروشگاه و یا شرکت نصب نمود .

 

ساخت تابلو کامپوزیت با استفاده از حروف برجسته :

 

کامپوزیت نوعی متریال آلومینیومی است که در حوزه تابلوسازی به عنوان زیرساز تابلوهایی که بر اساس حروف برجسته طراحی و پیاده سازی می شوند ، مورد استفاده واقع می شود و می توان انواع حروف برجسته نظیر موارد ذیل را بر روی زیرساز کامپوزیت به اجرا درآورد :

 • حروف برجسته استیل
 • حروف برجسته چلنیوم
 • حروف برجسته پلاستیکی
 • حروف برجسته فلزی
 • حروف برجسته وکیوم
 • حروف برجسته پانچی
 • حروف برجسته رینگی
 • حروف برجسته

 

مدت زمان نصب تابلو کامپوزیت :

 

نصب تابلوهای تبلیغاتی بستگی به نوع تابلو و سازنده آن دارد گروه تولید نمارنگ ظرف مدت زمان بیست و چهار ساعت انواع تابلوهای تبلیغاتی را آماده نصب در محل می نماید .

 

نکات قابل توجه در اجرای تابلو کامپوزیت :

 

 • ورق های کامپوزیت توسط برندهای متفاوت نظیر آلوباند ، آلومکس ، اطلس باند ، گلری باند ، آلکواستون و دیگر برندها عرضه می شود که هر کدام  از این شرکت ها ورق ها را با ضخامت ها و کیفیت های متعدد در رنگ ها و طرح های مختلف عرضه می نماید و بدلیل اینکه کیفیت همیشه برتر از قیمت است سفارش اجناس با کیفیت سبب ماندگاری بیشتر تابلوی تبلیغاتی شما خواهد بود و ظرافت و درخشندگی آن در بازه زمانی بلند مدت حفظ خواهد شد .
 • از دیگر مولفه های حائز اهمیت در ساخت تابلو کامپوزیت ، آب بندی و ترازبندی تابلوست .
 • عدم وارد کردن فشار و ضربه های ناشی از حمل و نقل بر روی ورق ها و تابلو تا هنگام نصب و کندن روکش های محافظ از دیگر عوامل حفظ ظرافت و زیبایی تابلو کامپوزیت به حساب می آید .

 

اجزای تشکیل دهنده کامپوزیت

 • آهن آلات و اتصالات
 • ورق یا پوشش کامپوزیت
 • روکش مخصوص

 

پارتی پرنس

 

مزایای تابلو کامپوزیت :

 • حاوی آلیاژ مقاوم ،  بادوام و سبکی است
 • قابل پیاده سازی در رنگهای دلخواه
 • نگهداری آسان
 • امکان انجام هر گونه خم کاری ، ماشین کاری و سوراخ کاری بر روی ورق های کامپوزیت
 • امکان پیاده سازی هر گونه طرح های پیچیده قوس دار بر روی ورق های کامپوزیتی
 • بستری مناسب برای نصب انواع حروف برجسته
 • در برابر شرایط آب وهوایی و اشعه ماورا بنفش مقاوم  می باشد
 • به دلیل خاصیت پاکسازی خودکار در مقابل گرد و غبار و آلودگی های محیطی کثیف نمی شود و دائما براق و زیبا جلوه می کند
 • به راحتی می توان ورق کامپوزیت را به شکل و فرم دلخواه درآورد
 • قابل شستشو
 • ضد زنگ
 • ضد حریق و عایق حرارت

 

قیمت ورق های کامپوزیت :

 

ورق کامپوزیت معمولا در ابعاد 3.20 در 1.25 موجود می باشد بسته به ضخامت ورق ها و رنگ مدنظر قیمت ورق های کامپوزیت متفاوت می باشد ورقهای ضخیم تر دارای دوام و کیفیت بالاتری هستند در نتیجه قیمت ورق کامپوزیت ضخیم تر بالاتر از ورق ظریفتر است .

 

قابلیت های تابلو کامپوزیت :

 • قابل دسترس بودن در اقصی نقاط
 • هزینه نصب و اجرای تابلو کامپوزیت نسبت به متریال های دیگر کمتر می باشد
 • به دلیل آماده بودن ورق های کامپوزیت زمان اجرا و نصب کوتاه تری می طلبد
 • در عصر امروز کامپوزیت یکی از بروزترین و زیباترین تابلوهای تبلیغاتی و زیباسازی نما محسوب می شود و اکثرا برای ساخت تابلو سر در مغازه و یا نماهای ساختمان ها و جایگاه های سوخت مورد استفاده قرار می گیرد

 

ساخت تابلو کامپوزیت با حروف برجسته

 • در ساخت این نوع تابلوی تبلیغاتی از متریال کامپوزیت برای زمینه حروف بهره گرفته می شود . نوع حروف درج شده بر روی این متریال به سلیقه و بودجه مشتری بستگی دارد هر چه جنس با کیفیت تر انتخاب شود قیمت تابلو کامپوزیت بیشتر خواهد شد .
 • نوع حروف بکاررفته در تابلو کامپوزیت می تواند از حروف برجسته پلاستیک ، حروف برجسته چلنیوم ، حروف برجسته فلزی ، حروف برجسته استیل و غیره باشد .
 • طراحی تابلو کامپوزیت می تواند ساده یا اینکه ترکیبی از چند رنگ متفاوت و یا تلفیقی از دو یا سه متریال باشد .

 

معایب استفاده از پانل کامپوزیت :

 • قیمت بالا نسبت به روشهای سنتی
 • با ایجاد ضربه محکم و جدی دچار فرورفتگی می شود .