قیمت تابلو چلنیوم

 

برای محاسبه قیمت تابلو چلنیوم ، متر محیط را در نظر می گیرند . متر محیط حاصل طول ضربدر عرض یک شکل است . برای محاسبه قیمت تابلو چلنیوم طول محیط را در عرض محیط ضرب می کنند . حال هر چقدر حروف دارای فونت های بزرگتر و ضخیم تر باشند ، به همان میزان فضای بیشتری را اشغال خواهند کرد . بنابراین قیمت ساخت تابلو افزایش می یابد .

تابلو چلنیوم یکی از پرفروش ترین ، جدیدترین و مدرن ترین تابلوهاست که از سوی اصناف و کسبه برای کاربردهای مختلف مثل مغازه ، فروشگاه ، شرکت و یا نمایشگاه ، سفارش داده می شود . علاوه بر متر محیط عوامل زیادی هستند که می توانند سبب تفاوت قیمت تابلو چلنیوم شوند . نوع تابلو چلنیوم یکی از موارد تاثیرگذار بر قیمت تابلو چلنیوم است . با ما همراه باشید تا به طور کامل شما را با عوامل موثر در قیمت ساخت تابلو چلنیوم آشنا کنیم .

 

عوامل موثر در تعیین قیمت تابلو چلنیوم :

 

به دلیل اینکه تابلو چلنیوم تنوع اجرایی زیادی دارد و به شیوه ها و اسامی متعدد اجرا و پیاده سازی می شود ، این مدل از تابلوی تبلیغاتی ، می تواند رضایت هر مشتری با هر سلیقه ای را جلب کند .  با توجه به استقبال چشمگیر مغازه داران و صاحبین کسب و کار از تابلو چلنیوم ، تنوع در این سبک از تابلو تبلیغاتی زیاد شده است . هر مدل از این تابلو ساختار خاص خود را دارد . به همین دلیل هر مدل با قیمت متفاوتی ارئه می شود . تابلوهای چلنیوم در واقع یکی از مقرون به صرفه ترین روش تبلیغاتی برای مغازه داران و کسانی که می خواهند محصولی را به مردم معرفی کنند ، می باشد . قیمت تابلو چلنیوم به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه به تشریح مختصری از هر یک خواهیم پرداخت .

 

1) جنس لبه ی بیرونی تابلو چلنیوم :

 

لبه بیرونی تابلو چلنیوم می تواند از متریال های متعدد مثل رول چلنیوم ، استیل ، نئون و پلکسی بنا به سلیقه و سفارش مشتریان طراحی و پیاده سازی شود . هر متریال قیمت مختص به خود را دارد و توسط کشورهای متعدد با نام تجاری مختلفی تولید و پیاده سازی می شوند . هر کدام از شرکت ها با توجه به کیفیت کار تولید شده ، اجناس خود را قیمت گذاری می کنند . گاهی جنس ها را از لحاظ کیفیت درجه بندی می کنند . مثلاً درجه یک ، درجه دو و درجه سه . جنس درجه یک کیفیت عالی دارد و مابقی کمی از نظر کیفی ضعیف تر هستند . مثلاً به مرور زمان میزان درخشندگی آنها کاسته می شود یا فرسوده و کدر می شوند . به هر حال اگر کیفیت برای شما اهمیت دارد باید کمی هزینه بیشتری برای خرید هر چیزی صرف کنید . این را هم بگوییم که هر چیز گرانی نشانه داشتن کیفیت نیست .

 

2) اس ام دی و تعداد ماژول به کار رفته در برد تابلو چلنیوم :

 

اس ام دی یا ال ای دی لامپ هایی هستند که جهت روشنایی تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده واقع می شوند . این اس ام دی ها شامل انواع متفاوتی همچون خطی ، ریسه ای و بلوکی هستند . اس ام دی ها در سه رنگ اصلی قرمز ، سبز و آبی می باشند . اس ام دی ها با اتصال به منبع تغذیه نورهای رنگی منتشر می کنند . نوع دیگر اس ام دی ها ، اس ام دی های RGB هستند . آر جی بی ها برای روشنایی علاوه بر منبع تغذیه ، نیاز به یک کنترلر یا درایور دارند که توسط آن می توان تابلو را به رنگ دلخواه روشن نمود .

 

3) حروف برجسته ی تابلو چلنیوم تک رنگ :

 

در این روش حروف فقط به یک رنگ نمایش داده می شوند . رنگ طلایی بیشتر مورد استقبال واقع می شود .

 

4) حروف برجسته ی تابلو چلنیوم دو رنگ :

 

در این روش حروف با دو پلکسی و با دو رنگ متفاوت به نمایش گذاشته می شوند .

 

5) قطر حروف های مورد استفاده در تابلو چلنیوم :

 

هر چقدر قطر حروف بیشتر باشد به طبع قیمت بالاتری خواهند داشت .

 

6) نصب تابلو چلنیوم در ارتفاع بالا یا پایین :

 

هر چقدر فاصله تابلو از زمین بیشتر باشد ، نیازمند استفاده از ابزارهای بیشتری جهت نصب می باشد . بنابراین قیمت نصب تابلو چلنیوم در ارتفاعات بالاتر مستلزم صرف مبلغ بیشتری است .

 

 

 

مولاکو

 

 

7) زیرساز حروف چلنیوم :

 

زیرسازی حروف چلنیوم بر روی متریال هایی نظیر پلکسی ، چوب ترموود ، ورق کامپوزیت ، شیشه ، ورق پی وی سی  و سنگ انجام می پذیرد . هر کدام از این متریال ها قیمت خاص خود را دارند . نوع متریال مصرفی به عنوان زیرساز ، منجر به تفاوت قیمت تابلو چلنیوم می شود.

 

 

 

8) اندازه و متراژ تابلو :

 

اندازه و متراژ تابلو که در تابلوسازی به عنوان متر محیط از آن یاد می شود ، عامل اصلی و ضروری جهت تعیین قیمت تابلو چلنیوم محسوب می شود . هر چه قطر قلم و فونت حروف برجسته بیشتر باشد ، سبب افزایش متر محیط و در نتیجه افزایش قیمت تابلو تبلیغاتی سفارش شده می شود .

 

9) استفاده از پاورهای فن دار :

 

زمانی که تابلو برای مدت زمان طولانی روشن می ماند ، داغ می شود . همین عامل سبب ایجاد مشکلات فنی در تابلو می شود . اما با نصب پاورهای فن دار ، تابلو هنگام داغ کردن خنک می شود و در نهایت از آسیب رساندن به لامپ ها ، سیم های اتصال دهنده و ماژول ها ، جلوگیری می کند .

 

10) استفاده از تایمر :

 

تایمر در پشت تابلو تعبیه می شود و قابلیت برنامه ریزی جهت زمان روشنی و خاموشی تابلو را دارد . بنابراین با استفاده از آن می توانید زمانی که مغازه شما بسته است و نیازی به روشن بودن تابلو ندارد ، تایمر فرآیند خاموشی تابلو را به اجرا در  آورد و در هنگامی که مغازه باز است ، تابلو روشن باشد و جلب توجه نماید .

 

 

تابلو چلنیوم

 

 

11) ساخت اعداد و حروف تابلو چلنیوم توسط حروف ساز حرفه ای  :

 

نوع دستگاه های حروف ساز و طراح و سازنده حروف برجسته ، در کیفیت حروف برجسته بسیار تاثیرگذارند .

 

12) پیچیدگی و طراحی تابلو :

 

استفاده از اشکال ، آرم لوگو و فونت های لاتین و عجیب می تواند سبب پیچیدگی تابلو و در نتیجه افزایش قیمت آن شود .

 

13) نوع تابلو چلنیوم :

 

تابلو چلنیوم انواع متفاوتی دارد که عبارتند از :

 • تابلو چلنیوم ساده
 • تابلو چلنیوم لترمکس
 • تابلو چلنیوم کریستالی
 • تابلو چلنیوم الماسی
 • تابلو چلنیوم ستاره ای
 • تابلو چلنیوم دوبل
 • تابلو چلنیوم طلایی
 • تابلو چلنیوم پانچی
 • تابلو چلنیوم رینگی
 • تابلو چلنیوم پترن

 

هر شخص بنا به سلیقه و میزان بودجه ای که برای سفارش تابلو چلنیوم دارد ، می تواند نوعی از آن را انتخاب کند . بدلیل تکنیک متفاوت ساخت تابلو چلنیوم و متریال های مصرفی قیمت هریک با دیگری تفاوت دارد .

 

14) رول چلنیوم :

 

رول چلنیوم در اندازه های 7، 9 و 11 سانتی متری در بازار موجود است که توسط شرکت های متفاوت با برندهای مختلف ، در طرح ها و رنگ های متفاوت ، تولید می شود . رنگ طلایی ، نقره ای و مشکی از پرکاربردترین نوع رنگ هاست .

 

15)  انواع پلکسی :

 

انواع پلکسی همچون پلکسی گلاس شفاف ، پلکسی گلاس طلایی و نقره ای ، پلکسی گلاس دوغی ، پلکسی گلاس شیری ، پلکسی گلاس استخوانی و دیگر مدل ها در بازار موجودند . چند مورد را می توان جهت ساخت تابلو های تبلیغاتی مورد استفاده قرار داد .

 

16) پانچی بودن لبه های حروف :

 

تابلو چلنیوم پانچی ، تابلویی است که لبه های حروف با استفاده از دستگاه پانچ به شکل ردیفی و یا زیگزالی پانچ می شوند . عمل پانچ سبب می شود نور علاوه بر رویه حروف ، از لبه های پانچ شده نیز به چشمها منعکس می شود . در هنگام اعمال لبه های پانچی می بایست به قطر پانچ ، تراکم پانچ و قطر لبه های پانچ توجه کافی داشته باشید تا اندازه لبه های پانچ تبادل خود را حفظ نماید و لامپ ها از قسمت های پانچ شده نمایان نشود و نما و جلوه تابلو زیر سوال نرود .

 

17) رینگی بودن لبه های حروف :

 

تابلو چلنیوم رینگی به شکل های متفاوت اجرا می شود . می توان لبه های حروف را بصورت استیل با رینگ استیل ، استیل با رینگ پلکسی گلاس ، پلکسی گلاس با رینگ استیل ، پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس و چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس اجرا و پیاده سازی نمود .

 

18)  تابلو چلنیوم نور اندریک :

 

در این روش تابلوساز بین زمینه تابلو و حروف برجسته فاصله ای ایجاد می نماید و سپس لامپ های اس ام دی را در این فاصله جای می دهد . بدین ترتیب علاوه بر رویه و لبه های حروف ، بخش زیرین حروف و زمینه تابلو نیز جلوه نور زیبایی را به نمایش می گذارد و زیبایی تابلو دو چندان می شود  .

 

19) دوبل بودن تابلو چلنیوم :

 

اگر بخواهید تابلو چلنیوم دوبل را سفارش دهید می بایست از دو پلکسی گلاس استفاده کنید که سبب افزایش قیمت تابلو چلنیوم می شود .

 

 

 

برج ساحلی

 

 

قیمت تابلو چلنیوم جدید :

 

تابلو چلنیوم ساده و لترمکس جزء اولین نوع تابلو چلنیوم محسوب می شوند . تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم کریستالی ، تابلو چلنیوم الماسی و تابلو چلنیوم دوبل جزء تابلوهای چلنیوم جدید محسوب می شوند .

 

انواع حروف چلنیوم :

 

 • حروف برجسته چلنیوم با طلق تک لایه ساده
 • حروف برجسته چلنیوم با طلق تک لایه رنگی
 • حروف برجسته چلنیوم لبه نقره ای ساده
 • حروف برجسته چلنیوم لبه نقره ای پانچی
 • حروف برجسته چلنیوم لبه نقره ای رینگی
 • حروف برجسته چلنیوم با ورق پلکسی آینه ای نقره ای
 • حروف برجسته چلنیوم لبه طلایی ساده
 • حروف برجسته چلنیوم لبه طلایی پانچی
 • حروف برجسته چلنیوم لبه طلایی رینگی
 • حروف برجسته چلنیوم با ورق پلکسی آینه ای طلایی
 • حروف برجسته چلنیوم کریستالی
 • حروف برجسته چلنیوم الماسی
 • حروف برجسته چلنیوم پترن

 

 

قیمت تابلو چلنیوم

 

 

شیوه های تابلو سازی :

 

تابلوسازی به شیوه های متفاوتی همچون موارد زیر اجرا و پیاده سازی می شود .

در میان این همه تنوع ، تابلویی که از سوی مشتریان بیشتر مورد استفاده واقع می شود ، تابلو چلنیوم است . این تابلو توانسته جایگاه اول را به خود اختصاص دهد و از سوی کاسبین و صاحبین مشاغل بیشتر مورد سفارش واقع گردد .

 

 

تجهیزکاران

 

 

حال یک سوال مطرح می شود اینکه :

 

چه چیزی سبب محبوبیت تابلو چلنیوم از سوی مشتریان شده است ؟

 

تابلو چلنیوم بدلیل داشتن مزایای زیر ، توانسته جایگاه یک را در تابلوسازی به خود اختصاص دهد :

 • مقاومت بالا در برابر هر گونه شرایط محیطی و باران های اسیدی و قلیایی
 • داشتن نوار اسفنجی گردگیر که این نوار سبب می شود گرد و غبار به هیچ وجه به داخل حروف برجسته چلنیوم نفوذ نکند و ظاهر حروف برجسته همواره تمیز باقی بماند .
 • منعکس کردن نور به صورت یکنواخت
 • انعکاس نور همراه با اشکال هندسی متفاوت
 • تنوع در اجرا
 • تنوع رنگ
 • تنوع قیمت

 

 

 

گلپاد

 

 

در دنیای امروزی کسب و کارها برای کسب درآمد بیشتر نیازمند به استفاده از ترفندها و روش های تبلیغاتی متفاوتی هستند تا بتوانند به سود و درآمد بهتری دست یابند . از جمله روش های تبلیغاتی که می توان به عنوان تبلیغات محلی و یا تبلیغات در نقطه فروش استفاده نمود ، می توان به تبلیغات سمپلینگ ، طراحی و نصب بیلبورد ، استرابورد تبلیغاتی ، لمپوست بنر ، تبلیغات چاپی همچون چاپ بنر ، تراکت ، بروشور و کاتالوگ محصولات ، نصب استند تبلیغاتی و تابلوسازی اشاره نمود . آن چیزی که بیشتر از همه موارد نام برده شده به عنوان یک ضرورت برای معرفی برند تجاری در محل کسب مورد استفاده واقع می شود ، تابلوسازی است . تابلوسازی برای کارکردهای مختلف مثل تابلو مغازه ، تابلو شرکتی ، تابلو نمایشگاهی و تابلو فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد .

تابلو چلنیوم یکی از پرکاربردترین نوع تابلوهای حال حاضر است . تابلو چلنیوم بدلیل مزایای بسیار و زیبایی خارق العاده ، توسط کسب و کارها و تجاری که می خواهند علاوه بر تبلیغات ، مکان کسب خود را زیباتر کنند ، مورد استفاده قرار می گیرد . ما در این مقاله در مورد قیمت تابلو چلنیوم بحث کردیم .  شما با هر میزان بودجه ای که دارید می توانید یک نوع تابلو چلنیوم را سفارش دهید و از جذابیتی که برای مکان تجاری شما فراهم می کند ، لذت ببرید .