طراحی و ساخت تابلو مغازه و انواع مدل های آن

طراحی و ساخت تابلو مغازه و انواع مدل های آن

تابلو مغازه :

 

تابلو مغازه یکی از ابزارهای تبلیغاتی است که کسب و کارهای متعدد جهت معرفی برند خود در نقطه کسب و کار از آن به شیوه های متعدد بهره می برند و یک معرف برای برند تجاری مغازه داران است و به عنوان شناسنامه مالکیت یک مغازه به حساب می آید و وجود آن در سردرب اهمیت زیادی دارد و برای مکان کسب شما هویت و اعتبار به همراه می آورد .

 

 

تابلو مغازه بورک

 

 

تابلو مغازه چیست ؟

 

تابلو مغازه یکی از پرکاربردترین نوع ابزارهای بازاریابی و تبلیغات برای جذب مشتری در مکان تجاری و کسب و کار است که در حوزه تابلوسازی طراحی و اجرا می شود . بوسیله سفارش تابلو مغازه ، تجار و صاحبین کسب و کارها می توانند نام برند تجاری خود را به صورت نامحدود و ماندگار به عموم رهگذران معرفی نمایند .

تابلو مغازه همچون شناسنامه انسان ها و پلاک منازل معرف جایگاه و موقعیت مغازه است و جهت شناسایی مغازه مورد استفاده واقع می شود و اگر نسبت به تابلوهایی که در سر درب مغازه های رقبای شما نصب شده ، به شیوه ای زیباتر و جذاب تر طراحی و پیاده سازی شود به راحتی می تواند نظر مخاطبان زیادی را جلب کند و نام برند تجاری شما را در حافظه کوتاه مدت انسانها جای دهد و با تکرار زیاد ، این نام به حافظه بلند مدت آنها انتقال یافته و زمانی که افراد به اجناسی احتیاج پیدا می کنند که در داخل مغازه یا فروشگاه شما به فروش می رسد ، قطعاً نام برند شما در ذهن آنها تداعی شده و برای دیدن نمونه اجناس و یا خرید به مغازه شما مراجعه خواهند نمود و  در صورت رضایت مشتریان از قیمت محصولات ، کیفیت کالاها و همچنین مدرن بودن کالاهای موجود در داخل مغازه شما ، تابلو مغازه می تواند نام برند درج شده را به صورت دهان به دهان به دیگران معرفی نماید و شما توسط این نام اعتبار و معروفیت را برای نام برند تجاری تان بدست خواهید آورد .

تابلو مغازه ابزار تبلیغاتی قدرتمند برای معرفی برند در نقطه فروش است که نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی همچون تبلیغات چاپی ، تبلیغات بیلبوردی ، تبلیغات رسانه ای و دیگر  تبلیغات محیطی تاثیرگذارتر ، ارزان تر و ماندگارتر است .

 

 

 

تابلو مغازه

 

 

تاریخچه تابلو مغازه :

 

ساخت تابلو به دوران مصر باستان برمی گردد که از تابلوهای حک شده برای معرفی برند یا محصولات استفاده می کردند . در واقع با پیدایش صنعت چاپ در جهان که به 300 هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد افراد به طریق متعدد اقدام به ساخت مهره های استوانه ای جهت چاپ نوشته و تصاویر بر روی سطوح متعدد همچون سنگ ، کوزه های سفالی و پارچه نمودند و پس از آن با اختراع ماشین چاپ توسط یوهانس گوتنبرک انسانها توانستند انواع تبلیغات چاپی خود را همراه با متون و تصاویر به نمایش بگذارند .

در دهه 40 تا 70 شمسی در ایران مغازه داران با استفاده از خطاطی و قلم نویسی بر روی شیشه های مغازه یا کاغذ ، تبلیغاتی از نام برند تجاری خود جهت معرفی پیاده سازی می کردند تا اینکه اولین تابلوها که تابلو فلکسی و تابلو نئون بود روی کار آمدند . اما به دلیل اینکه لامپ های نئون کیفیت چندانی نداشتند و مصرف بالایی نیز داشتند با پیشرفت های حاصل شده در زمینه تولید لامپ ، لامپ های ال ای دی و سپس اس ام دی وارد بازار شدند و با طراحی شکل بلوکی و ردیفی این لامپ ها و امکان جاسازی آنها بر روی پی وی سی امروزه قادر به ساخت انواع تابلو مغازه به شیوه های مدرن و درخشان هستیم . در واقع تابلو مغازه از قلم نویسی و خطاطی آغاز شد تا اینکه به شکل امروزی درآمد .


 

تابلو مغازه مدرن

 

 

انواع تابلو مغازه :

 

مدل های متفاوتی از تابلو ها در حوزه تابلوسازی طراحی و پیاده سازی می شوند که هر کدام از آنها زیبایی ها ، معایب و مزایای خاص خود را دارند و هر مغازه دار با توجه به سلیقه ، نیاز و بودجه ای که دارد می تواند یکی از مدل های تابلو مغازه را سفارش دهد . در ادامه ما شما را با انواع تابلوهای تبلیغاتی که می توانید سفارش دهید و زیباسازی و معروفیت برند را برای مغازه خود به ارمغان آورید آشنا خواهیم کرد.

 

تابلو مغازه چلنیوم :

 

رول چلنیوم یک نوع متریال آلومینیومی است و به دلیل اینکه خواص فلز را به ارث برده ، ظاهری براق و شفاف دارد و در اندازه های 7 ، 9 و 11 سانتی در بازار موجود است که برای ساخت حروف برجسته چلنیوم  مورد استفاده واقع می شود .

 

آیا می خواهید بدانید تابلو چلنیوم چیست و چگونه ساخته می شود و انواع آن کدام است ؟

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تابلو چلنیوم چیست رجوع نمایید.

 

 

تابلو حروف برجسته

 

 

اگر هم تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت تابلو چلنیوم دارید به مقاله روبرو مراجعه کنید : قیمت تابلو چلنیوم

 

 

پاییزان

 

 

تابلو مغازه استیل :

 

استیل نوعی فلز درخشنده و براق است که برای ساخت تابلو فلزی از نوع استیل بکار می رود  . در ابتدای ورود تابلو استیل به دنیای تابلوسازی ، این تابلو به صورت بدون نور به اجرا در می آمد زیرا فلز قادر به عبور نور از خودش نیست به همین دلیل از تابلو استیل در مکان هایی که محیط نور کافی داشت همچون مغازه های داخل پاساژها استفاده بیشتری می شد تا اینکه تابلوسازان با ترفندهایی توانستند تابلو استیل نور اندریک و تابلو پلاستیل را بسازند .

برای ساخت تابلو استیل نور اندریک ، تابلوساز بین حروف و زمینه تابلو جهت جاسازی لامپ های ال ای دی و تامین نور تابلو ، فاصله ای یک سانتی متری ایجاد می کند . البته نکته قابل ذکر اینجاست که هنگام روشن شدن لامپ های اس ام دی ، تابلو نور اندریک همچون تابلو چلنیوم درخشندگی ندارد اما یک نور کلاسیک و مدرن به زمینه تابلو از زیر حروف تابیده می شود و جذابیت تابلو بیشتر می شود . این روزها ترفند جدیدتر دیگری نیز در ساخت تابلو استیل بکار می رود که تابلو پلاستیل نام دارد که به صورت ترکیبی با استیل و ورق پلکسی ساخته می شود و امکان نوردهی همچون تابلو نئون پلاستیک را فراهم می سازد .

 

 

تابلو فلزی بدون نور

 

 

تابلو مغازه فلزی :

 

این تابلو با استفاده از فلزاتی همچون آهن ، مس ، برنج ، برنز و گالوانیزه طراحی و پیاده سازی می شود که هزینه ساخت بالایی دارند و به مرور زمان دچار کدری می شوند و می بایست از نو مورد پرداخت واقع شوند .

 

 

 

یازار طلا و جواهر

 

 

تابلو مغازه نئون:

 

تابلو نئون به دو شکل متفاوت اجرا می شود :

 

 1. تابلو نئون پلاستیک: تابلو نئون پلاستیک تابلویی است که جهت ساخت رویه و لبه حروف برجسته ، از پلاستیکی به نام پلکسی بهره می برند به همین دلیل به این تابلو ، تابلو تمام پلکسی نیز می گویند ، پلاستیک می تواند نور را به طور یکنواخت منتشر نموده و جذابیت را برای تابلو ساخته شده فراهم سازد .

 2. تابلو نئون شیشه ای : در این روش تابلو با استفاده از شیشه های خامی که توسط حرارت شکل دهی می شوند و سپس با استفاده از گاز نئون که در داخل شیشه ها پر می شود و با عبور جریان الکتریکی می تواند تولید نور کند ، ساخته می شود . این تابلو  به عنوان یکی از پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی جهت مغازه های متعدد کسب و کار مورد استفاده واقع می شود .

 

 

تابلو چوبی اغذیه فروشی

 

 

تابلو مغازه چوبی :

 

اگر به دنبال پیاده سازی یک نمای چوبی و کلاسیک برای مغازه خود هستید تابلو ترموود برترین نوع تابلو چوبی است که شما می توانید آن را سفارش دهید . تابلو مغازه ترموود با بهره مندی از چوب ترموود ، که نوعی چوب فرآوری شده مقاوم می باشد طراحی و پیاده سازی می شود . از چوب ترموود به جای زیرساز پی وی سی بهره می برند و سپس هر نوع حروف برجسته ای که مشتریان سفارش داده اند بر روی آن اجرا می شود .

 

 

تابلو نور اندریک

 

تابلو مغازه وکیوم :

 

تابلو وکیوم توسط حرارت و پرس بر روی پلکسی ساخته می شود . در ابتدا ، طراحی تابلو وکیوم انجام می پذیرد و سپس طرح بر روی پلکسی برش داده می شود و با استفاده از حرارت در قالب خود می نشیند و شکل حروف را به خود می گیرد و شما به راحتی می توانید میزان برجستگی حروف را کمتر و بیشتر کنید .

برای ساخت حروف برجسته سه بعدی وکیوم پس از طراحی ، ورق پلکسی از هر جهت به اندازه 3 سانتی متر برجسته می شود که با اعمال این کار پس از لبه خوری ، جذابیت کار بیشتر می شود . سپس حروف توسط دستگاه برش لیزری برش داده شده و توسط دستگاه حرارتی صنعتی و تحت خلاء ، حروف بر روی پلکسی به شکل یک تکه پرس می شود و حروف برجسته وکیوم ، شکل سه بعدی به خود می گیرد . برای زیباتر نمودن حروف می توان با استفاده از دستگاه آبکاری فانتاکروم ، روی حروف را آبکاری نمود تا براقیت آن دوبله شود .

 

 

 

تابلو مغازه وکیوم

 

 

تابلو مغازه فلکسی :

 

تابلو فلکسی قدمتی دیرینه در حوزه تابلوسازی دارد و یکی از پر استفاده ترین نوع تابلوهاست که با قیمت مناسبی عرضه می شود به همین دلیل طرفداران زیادی دارد و برای کسانی که نمی خواهند هزینه بالایی جهت سفارش تابلو مغازه صرف کنند بهترین گزینه محسوب می شود . تابلوهای فلکسی به شکل های مکعبی ، ریلی ، سپری و اسکلت فلزی با پوشش فلکس قابلیت پیاده سازی دارند و به صورت بدون نور اجرا می شوند اما اگر تمایل دارید تابلو سفارشی شما نور داشته باشد می توانید با نصب پرژکتور در طرفین تابلو ، برای آن نور فراهم سازید .

 

 

تابلو ال ای دی

 

 

تابلو مغازه ال ای دی :

 

ال ای دی یکی از تابلوهای پیشرفته و دیجیتالی است که با رقص نور به شیوه های متفاوت می تواند نظر هر بیننده ای را معطوف به تبلیغات درج شده بر روی تابلو نماید . این تابلو به دو شکل متفاوت اجرا و پیاده سازی می شود :

 

 1. تابلو ال ای دی ثابت : این مدل از تابلو فقط با نورپردازی به جذب مشتریان می پردازد و قادر به حرکت درآوردن کاراکترها و اشکال تبلیغاتی نیست و فقط به صورت ثابت ، با انواع نورهای رنگی ، جذابیت را برای تابلو تبلیغاتی شما فراهم می سازد .
 2. تابلو ال ای دی روان : روان بودن یعنی ایجاد حرکت در نوشتار و تصاویر تبلیغاتی مندرج در تابلو ال ای دی . با سفارش تابلو روان به راحتی قادر خواهید بود انواع اشکال و کاراکترهای تبلیغاتی را با انیمیشن های اجرایی متفاوتی به نمایش بگذارید .

 

 

لایت باکس

 

 

تابلو مغازه لایت باکس :

 

لایت باکس تابلویی در داخل باکس است که به دو شکل متفاوت بانور و بدون نور اجرا می شود و به صورت آویز ، ایستاده و دیواری طراحی و نصب می شود و می توان حالت آویز آن را به شکل یک طرفه و یا دو طرفه به کار برد .

 

 

تابلو کامپوزیت

 

تابلو مغازه کامپوزیت :

کامپوزیت یک نوع ورق مقاوم اما سبک است که به طور کل از چهار لایه تشکیل شده است که ضخامت هر چهار لایه در کل 4 میلیمتر است . از ورق های کامپوزیت علاوه بر تابلو مغازه می توان در اجرای نمای ساختمان نیز استفاده کرد.

 

برای آشنایی بیشتر با روش های اجرای نمای ساختمان مقاله زیر را دنبال کنید .

 

 

تابلو کامپوزیت تابلویی است که در بخش زیرساز آن ، به جای پی وی سی از ورق های کامپوزیت استفاده می شود که سطحی صاف و صیغلی دارد و در رنگ ها و طرح های متفاوت قابل اجراست و می توان هر نوع حروف برجسته ای را بر روی آن پیاده سازی نمود .

 

 

تابلو مغازه آوا

 

 

تابلو راهنما :

 

تابلو راهنما از تابلوهایی است که جهت هدایت مشتریان از آن استفاده می شود اگر مغازه شما بزرگ است و کالاهای متفاوتی را در بخش های متعدد مغازه می فروشید ، می توانید با نصب تابلو راهنما در هر بخش ، مشتریان را هدایت کنید تا به راحتی و بدون اتلاف وقت بتوانند به بخش های مدنظرشان مراجعه کنند و کالاها و اقلام موردنیاز خود را بردارند .

 

برای آشنایی با انواع تابلو های راهنما به مقاله زیر مراجعت نمایید .

 

 

یکی از پر استفاده ترین نوع تابلو راهنما در اماکن عمومی و تجاری تابلو خروج اضطراری است که برای دیدن نمونه های آن می توانید به مطلب زیر مراجعه کنید .

 

 

 

تابلو خاتم

 

تابلو پلکسی :

 

پلکسی نوعی ورق نازک و شفاف مشابه شیشه است که نسبت به شیشه دوام بیشتری دارد . پلکسی انواع متفاوتی دارد که هر کدام از آن برای کاربردهای متفاوتی در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد .

 

 

برای ساخت تابلو پلکسی بیشتر از نوع پلکسی شفاف استفاده می شود . تابلو پلکسی تابلویی است که برای ساخت لبه و رویه حروف از ورق پلکسی بهره می برند .

 

 

تابلو مغازه رادیاتور فروشی

 

 

تابلو مغازه بنری :

 

یکی از ساده ترین تابلوی تبلیغاتی که می توان سفارش داد تابلو بنری مغازه است . این تابلو با استفاده از دستگاه چاپ بنر بر روی پارچه یا هر متریالی که مدنظر مشتری است همراه با متن و عکس چاپ می شود و سپس بر روی اسکلت فلزی یا زیرساز تابلو پیاده سازی می شود .

 

 

تابلو مغازه پانچی

 

 

تابلو مغازه پانچی :

 

پانچ حالت سوراخ کاری است که روی قسمت لبه های حروف برجسته نظیر پلاستیک ، فلز و چلنیوم انجام می پذیرد تا نور علاوه بر رویه حروف برجسته ، از این لبه ها ، به چشم متصاعد شود و حالت زیبایی را برای تابلو فراهم سازد .

 

 

تابلو مغازه تجهیزات پزشکی و آرایشی و بهداشتی

 

بنر :

 

بنر ابزار بسیار موثری است که توسط آن مغازه داران و دارندگان فروشگاه ها به راحتی می توانند تخفیفات و آگهی های فروش ویژه خود را به مشتریانشان اعلام نمایند .

 

استند تبلیغاتی مغازه :

 

استندها به سه شکل متفاوت قابل اجرا هستند :

 

 • استندهای نمایشگاهی
 • استندهای فروشگاهی
 • استندهای تبلیغاتی

 

مغازه داران به راحتی می توانند کالاها و اقلام ریز خود را در داخل استند رومیزی بچینند و یا محتوای تبلیغاتی خود را برای روی استند رول آپ ، استند زمینی یا ایستاده ، استند ایکس و استند جاکاتالوگی به نمایش بگذارند . استندها با استفاده از متریال هایی نظیر فلز ، پلاستیک ، پلکسی گلاس و ام دی اف اجرا و پیاده سازی می شوند .

 

 

تابلو شیرینی سرای

 

 

تابلو مغازه رینگی :

 

تابلو رینگی تابلویی است که لبه های حروف می تواند با استفاده از متریال هایی نظیر استیل و یا پلکسی گلس و با استفاده از دستگاه مخصوص برش رینگی ، برش بخورد و زیبایی تابلوی تبلیغاتی را بیشتر کند.

لبه های رینگی می توانند بر اساس متریال های زیر برش داده شود :

 • استیل با رینگ استیل
 • استیل با رینگ پلکسی گلاس
 • پلکس گلاس با رینگ استیل
 • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
 • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس

 

تابلو مغازه یونولیتی :

 

تابلو یونولیتی مغازه تابلویی است که از نوعی یونولیت فشرده دانه ریز ساخته شده و سپس با استفاده از رنگ آکرولیک و پلاستیک رنگ آمیزی می شود و چهره جذابی را برای مکان کسب شما فراهم می سازد به شرط اینکه در فضاهای بسته و سرپوشیده استفاده شود . در صورتی که می خواهید در فضاهای باز از این تابلو استفاده کنید بهتر است برای تابلو یک حفاظ بسازید که در برابر شرایط محیطی مصون باشد و زیبایی آن از بین نرود .

 

 

تابلو مغازه بازرگانی هاشمی

 

تابلو مغازه پیکسلی :

 

تابلو پیکسلی مغازه یکی از جدیدترین و مدرن ترین نوع تابلوهاست . نورپردازی و نحوه نمایش انیمیشنی نورها که بر روی پیکسل ها به نمایش گذاشته می شوند کاملاً برنامه ریزی شده است و به راحتی می توانید برنامه نوری متفاوتی را هم برای زمینه و هم برای حروف تابلو اجرا کنید .

 

 

تابلو مغازه لاسوگاسی

 

 

تابلو مغازه لاسوگاسی :

 

اگر به دنبال تابلویی با ظاهر کاملاً متفاوت هستید تابلو لاسوگاسی مغازه یکی از گزینه های عالی محسوب می شود چرا که چیدمان لامپ های ال ای دی یا اس ام دی در این تابلو با فواصل بیشتری در کنار یکدیگر انجام می پذیرد و هر کاراکتر از حروف برجسته قادر است رنگ نور متفاوتی را به نمایش بگذارد و جلوه ویژه ای را برای تابلوی مغازه شما فراهم سازد .

 

 

تابلو مغازه پولکی

 

 

تابلو مغازه پولکی :

 

در واقع تابلو پولکی از نوعی تایل که پیش ساخته  است ، درست می شود . تایل ها ابعاد یکسانی دارند و جنس آنها پلاستیک نرم است و می تواند اشکال هندسی متفاوتی همچون دایره ، مربع و ... را به نمایش بگذارد . نحوه پیاده سازی پولکی ها بر روی تایل های پلاستیکی بدین شکل است که فضایی در بالاترین سطح پایه ، شکل می گیرد که این فضا اجازه حرکت پولکی ها را می دهد و زمانی که باد یا نسیم کوچکی شروع به وزیدن می کند این پولکی ها در راستای سطح ایجاد شده به حرکت در می آیند و جلوه رقصانی را برای تابلو تبلیغاتی به ارمغان می آورند .

 

 

تابلو مرکزخدمات پزشکی

 

 

مغازه داران زمانی که می خواهند تابلوی جدیدی برای مغازه خود سفارش دهند اولین گام رفتن به کارگاه تابلوسازی و سفارش یک تابلوست.

 

اگر تمایل دارید بدانید کارگاه تابلوسازی چگونه مکانی است ؟ مقاله زیر را مطالعه نمایید .

 

کارگاه تابلوسازی

 

و اولین سوالی که در هنگام سفارش تابلو مغازه مطرح می شود این است :

 

قیمت تابلو مغازه چند است ؟

 

تابلو مغازه با توجه به تنوعی که دارد از قیمت های گوناگونی برخوردار است . از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تابلو مغازه می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • متر محیط
 • زیرساز تابلو مغازه که می تواند از نوع پی وی سی ، چوب ترموود ، ورق کامپوزیت ، سنگ ، شیشه یا دیگر متریال های مورد سفارش مشتریان باشد .
 • قاب تابلو مغازه
 • نوع حروف مندرج بر روی تابلو
 • ضخامت و برجستگی حروف
 • نوع فونت حروف
 • اندازه قلم
 • استفاده از دستگاه خنک کننده
 • استفاده از تایمر
 • منبع تغذیه
 • نوع لامپ های اس ام دی
 • نوع تابلو مغازه
 • کیفیت و برندهای تولید کننده متریال ها

 

هرچه مواد سازنده ی تابلوی تبلیغاتی بهتر باشد طول عمر تابلو بالاتر می رود در نتیجه قیمت آن افزایش می یابد . شرکت های معتبری نیز وجود دارند که از وسایل چینی استفاده نمی کنند و تابلوی مورد نظر شما را 12 تا 18 ماه گارانتی می کنند.

قیمت ساخت تابلو مغازه در ابتدای کار و پس از مرحله طراحی توسط نرم افزار برآورد می شود و سپس نوع و کیفیت متریال هایی که در ساخت تابلو مغازه مورد استفاده واقع می شوند در  کاهش یا افزایش قیمت تابلو دخیل هستند . سفارش تابلوهای مدرن و جذاب امروزی درست است که هزینه ساخت بالاتری دارند و بودجه بیشتری را می طلبند اما نکته حائز اهمیت اینجاست که تابلو مغازه برای مدت زمان بیشتری می تواند به عنوان یک ابزار تبلیغات در نقطه فروش مورد استفاده واقع شود پس اگر این سوالات در ذهن شما مطرح می شود که :

 

 •  آیا هزینه تابلوسازی مدرن ، با صرفه است یا نه ؟
 • آیا سفارش تابلو مغازه یک نوع تبلیغات هدفمند است یا خیر ؟
 • آیا سفارش تابلوهای قدیمی عاقلانه است یا بهتر است جدیدترین مدل تابلو سفارش داده شود ؟

 

پاسخ همه این سوالات این است که تابلوسازی و تابلو مغازه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی قوی جهت معرفی برند تجاری در محل کسب است که به صورت مستمر قادر است نام برند شما را به عموم رهگذارانی که از مقابل محل کسب شما می گذرند نمایش دهد . با وجود اینکه استفاده از تابلوهای تبلیغاتی قدیمی همچون تابلو نئون ، تابلو فلکسی ، تابلو بنری و دیگر تابلوهای قدیمی هنوز هم به قوت خود باقی است اما اگر می خواهید جلوه جذابتری برای مکان کسب خود فراهم سازید و همگام با دنیای مد پیش روید بهتر است با صرف کمی هزینه بالاتر اقدام به سفارش تابلو مغازه جدید و مدرن نمایید تا برای سالهای طولانی بتوانید از آن بهره ببرید .

 

تابلو فلزی

 

 

مراحل ساخت تابلو مغازه :

گام اول ) برآورد اندازه تابلو و تعیین طول و عرض آن توسط تابلوساز در مکان

گام دوم) طراحی تابلو مغازه با استفاده از نرم افزارهایی نظیر اتوکد ، تری دی مکس ، کورل

گام سوم ) برش حروف طراحی شده بر روی پلکسی

گام چهارم ) نورپردازی حروف برجسته

گام پنجم ) سوار نمودن حروف بر روی زیرساز

گام ششم ) نصب تابلو در محل و انتقال سیم های اضافی به پشت کار

گام هفتم ) اطمینان از عملکرد درست تابلو و رفع عیوب احتمالی

گام هشتم ) خدمات پس از فروش

 

 

املاک مجید

 

 

راه های سفارش تابلو مغازه حرفه ای و مدرن :

از جمله راه های سفارش تابلو مغازه حرفه ای و مدرن که می تواند سبب وجه تمایز آن با تابلوهای همسایگان و رقبایتان باشد سفارش یک تابلو مغازه ترکیبی است . شما با ترکیب متریال هایی همچون چلنیوم ، استیل و لایت باکس می توانید حروف برجسته و اشکال هندسی جذابی را بر روی تابلو مغازه خود طراحی کنید و اجرای یک تابلو با زیرساز پیکسلی و یا با استفاده از ورق های کامپوزیت و چوب ترموود می تواند بر جذابیت هر چه بیشتر تابلو بیفزاید و یک تابلو مغازه حرفه ای و مدرنیته را به تصویر بکشد .

تابلوهای تبلیغاتی نقش مهمی را در بازاریابی ایفا می کنند که این امر خود تبلیغات خوبی برای شما محسوب می شود . تابلو مغازه در عین سادگی می بایست درون مغازه را برای عابرین توصیف کند یعنی هنگامی که نوشته ی روی تابلو را می خوانند یا تصویری را می بینند در نگاه اول باید متوجه شوند در این مغازه چه کالاهایی به فروش می رسد . پس برای انتخاب جمله ، کلمه ، متن متحرک ، تصویر ، انیمیشن و ... بر روی تابلو تبلیغاتی بهتر است با طراحان این تابلوهای تبلیغاتی مشورت کنید تا تابلوی حرفه ای تری را سفارش دهید .

 

 

تابلو سوپر مارکت

 

 

هدف از نصب تابلو مغازه چیست ؟

 

هدف تابلو مغازه معرفی برند در نقطه فروش برای جذب مشتریان بیشتر و زیباسازی سازی دکوراسیون بیرونی مغازه است .

 

 

سرای محلات

 

 

آیا تابلو مغازه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی هدفمند محسوب می شود و یا اینکه یک هزینه سربار و اضافی است ؟

 

تابلو مغازه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی هدفمند می تواند علاوه بر فراهم سازی دکوراسیون بیرونی زیبا و جذاب ، معرف بیست و چهار ساعته نام برند شما به عموم رهگذرانی باشد که از مقابل محل کسب شما می گذرند و نه تنها هزینه سربار نیست بلکه ارزان ترین ، ماندگارترین و بهینه ترین ابزار تبلیغاتی برای معرفی برند تجاری است .

به دلیل اینکه در هر خیابانی که از آن می گذریم تعداد مغازه های زیادی وجود دارد و این مغازه ها معمولاً به دلیل فروختن اجناس مشترک و رقابت تنگاتنگ اقتصادی ، برای اینکه بتوانند نسبت به دیگر رقبا ، نگاه رهگذران را جذب کنند و مشتریان را ترغیب به ورود به مغازه نمایند اجرای دکوراسیون شیک و جذاب اولین کار جهت جذب نگاه مشتریان است و اولین و بااهمیت ترین بخش در طراحی دکوراسیون بیرونی برای محل کسب ، تابلو مغازه می باشد پس از آن چیدمان ویترین دومین بخش مهم محسوب می شود مابقی دیگر به موجودی کالاها ، کیفیت آنها ، قیمت کالاها و روابط عمومی بین فروشنده و خریدار بستگی دارد .

اینکه نصب تابلو مغازه یک هزینه سربار است یک تفکر کاملاً اشتباه است چرا که حتی اگر به تابلو مغازه با یک تفکر دیگر به جز تبلیغات بنگریم ملاحظه می کنیم که تابلو مغازه نقش بسیار مهمی را در زیباسازی فضای تجاری فراهم می سازد و بدون وجود تابلو مغازه ، در حقیقت یک کمیت به خوبی احساس می شود ، مانند اسامی اشخاص ، مغازه ها نیز با نامی که بر روی تابلوی تبلیغاتی درج شده است شناخته می شوند و این نام هویت مغازه را به عموم نمایان می سازد .

 

 

تابلو مغازه لبنیات و بستنی

 

 

تابلو مغازه چه تاثیری می تواند بر میزان فروش شما داشته باشد ؟

 

تابلو مغازه هر چقدر زیباتر و جذابتر طراحی شود به همان میزان می تواند در جذب نگاه رهگذران به سوی مغازه شما تاثیرگذارتر باشد و مشتریان را برای ورود به داخل مغازه ترغیب کند حال اینکه آیا مشتری از مغازه شما خرید می کند یا خیر تماماً به جور بودن کالاهای داخل مغازه ، رنگ بندی آنها ، کیفیت و قیمت محصولات شما بستگی دارد .

 

 

پامچال

 

 

کاربرد تابلو مغازه :

 

تابلو مغازه ساخته می شود تا یک معرف برای برند در نقطه فروش باشد و علاوه بر آن زیبایی و دکوراسیون بیرونی مغازه شما را تکمیل نماید و اعتبار و هویت برای مغازه به ارمغان بیاورد .

 

 

کامکار

 

 

طراحی و ساخت تابلو مغازه :

 

طراحی تابلو مغازه توسط نرم افزارهای طراحی نظیر فتوشاپ ، اتوکد ، تری دی مکس و کورل انجام می پذیرد . شاید در ذهن سفارش دهندگان طرح خاصی مدنظر باشد اما آن طرح از دیدگاه تابلوساز برای مکانی که تابلو در آنجا واقع شده است یا با توجه به کارآیی تابلو ، جذابیت چندانی نداشته باشد بنابراین تابلوساز هنگامی که به مکان نصب تابلو مراجعه می کند تا متراژ تابلو مغازه را برآورد نماید مشاوره لازم را در انتخاب نوع تابلو با توجه به میزان نور محیط ، ارتفاع تابلو ، زاویه دید و بودجه مشتریان ارائه می دهد تا بهترین نوع تابلو در سر در مغازه شما نصب شود .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی تابلو مغازه به مقاله زیر مراجعه نمایید :

 

 

 

تالار هزار و یک شب

 

 

نمونه طرح تابلو مغازه :

نمونه طرح تابلو مغازه در سایت گروه تابلوسازی نمارنگ و در لابلای این مطلب بسیار زیاد است و شما می توانید این نمونه ها را ببینید و در انتخاب تابلو مغازه خود مصمم عمل کنید و در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال ، از ما مشاوره بگیرید .

 

 

تابلو مغازه سالی وان استار


 

 تابلو مغازه ارزان :

 

با توجه به این که تابلو مغازه در بالا و فضای بیرونی مغازه نصب می شود ، در معرض باد ، باران ، طوفان و تابش مستقیم نور خورشید است و شما برای خرید تابلو مغازه با کیفیت بالا و طول عمر زیاد نباید در هزینه ها کوتاهی کنید . البته انواع تابلوهای تبلیغاتی مانند تابلو چلنیوم ، تابلو ال ای دی ، تابلو استیل و ... وجود دارند که به دو دسته چینی و غیر چینی تقسیم می شوند . تابلو های تبلیغاتی که از برخی اجناس نامرغوب چینی ساخته شده اند بسیار ارزان قیمت هستند ولی بسیار زود از کار می افتند اما اگر از تابلوهای با کیفیت بالا استفاده کنید می بایست هزینه بیشتری را پرداخت کنید اما از نظر کالا و کیفیت خیالتان راحت می شود .

 

 

حروف برجسته

 

 

تابلو مغازه جدید :

 

از جدیدترین تابلوهایی که در سالهای اخیر زیاد سفارش داده می شوند ، می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • تابلو چلنیوم
 • تابلو پلاستیل
 • تابلو وکیوم
 • تابلو ال ای دی
 • تابلو پیکسلی
 • تابلو پولکی
 • تابلو لاسوگاسی

 

 

فروژن

 

 

نصب تابلو مغازه :

به دلیل اینکه دیده شدن محتوای تبلیغاتی درج شده بر روی تابلو مغازه و یا هر ابزار تبلیغاتی دیگر در عرض یک چشم به هم زدن اتفاق می افتد و بینندگان محتوای تبلیغاتی فقط چند ثانیه بر روی یک پیام تبلیغاتی تمرکز می کنند پس از جهت روانشناسی تبلیغاتی اولاً تابلو می بایست در مکانی نصب شود که از تمام زوایا دید کافی داشته طوری که درصد بیشتری از مخاطبان بتوانند آن را به وضوح ببینند ثانیاً محتوای تبلیغاتی با آهنگ و وزن مناسب ، در ظرف مدت کوتاه به راحتی می تواند حافظه کوتاه مدت مخاطبان را درگیر نموده و در صورت گیرایی بالا وارد حافظه بلندمدت بینندگان  شود .

 

 

تابلو مغازه گل تاج

 

 

اندازه تابلو مغازه :

طراحی که در تابلو پیاده سازی می شود مهمترین عامل در زیبایی تابلوست  و اندازه آنچنان تاثیر گذار نیست اما به هر حال ، هر چه ابعاد تابلو بزرگتر باشد امکان پیاده سازی حروف با فونت و سایز های درشت تر و جذابتر و همچنین امکان پیاده سازی شکل هندسی بزرگتر و جذابتر از کالاها و اقلامی که در مغازه به فروش می رسد ،  بر روی تابلو فراهم می شود بنابراین زوایه دید بیشتری خواهد داشت و تاثیرگذارتر خواهد شد .

 

 

تابلو خودرو

 

 

از چه متریال ها و اجناسی جهت سفارش تابلو مغازه استفاده کنیم ؟

اجناس و متریال هایی که در ساخت تابلو مغازه از آن بهره برده می شود توسط کشورهای متفاوت نظیر کره ، ایران و چین تولید و روانه بازار می شود . اجناس کره ای از کیفیت خارق العاده ای برخوردارند و برخی اجناس چینی و ایرانی نیز کیفیت قابل قبولی دارند اما برخی بی کیفیت هستند بنابراین اگر می خواهید تابلو مقاوم ، ماندگار و درخشنده ای داشته باشید که کمتر دچار خرابی شود و نیاز به تعمیر نداشته باشد بهتر است از متریال های اصلی و باکیفیت در هنگام سفارش استفاده کنید تا بعدها هزینه کمتری بابت تعمیرات صرف نمایید .

 

 

برگ ها

 

مزیت های ساخت تابلو مغازه :

 • معرفی برند تجاری در نقطه فروش به صورت دائمی
 • استفاده از ابزار تبلیغاتی ارزان قیمت
 • فراهم سازی جلوه بصری و نمای زیبا برای مکان کسب
 • راهنمای مناسب برای کسانی که بدنبال مغازه ای جهت خرید کالای خاص هستند.

 

 

تابلو پانچی

 

 

نکات قابل توجه جهت ساخت تابلو مغازه :

 

تطبیق محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی تابلو با اجناس داخل مغازه :

تابلویی که به عنوان تابلو مغازه نصب می شود می بایست به گونه ای باشد که کاراکترها و اشکال مندرج بر روی تابلو ، بیانگر نوع خدماتی باشد که در داخل مغازه به مشتریان عرضه می شود و مشتریان با دیدن تابلو متوجه باشند که در داخل مغازه چه کالاهایی فروخته می شود .

 

سادگی و زیبایی :

بستگی به نوع تابلو دارد برخی تابلوها هر چقدر با فونت و طرح های ساده اجرا شوند زیباتر می شوند اما برخی از تابلوها قابلیت استفاده از فونت های لاتین و عجیب و غریب را دارند اما در کل تابلو مغازه ساده که همه مشتریان بتوانند به راحتی از فاصله زیاد آن را بخوانند می تواند در جذب مشتریان تاثیرگذارتر باشد .

 

 

ریواژ

 

 

استفاده از رنگ متناسب :

ترکیب زیبای رنگ در تبلیغات سبب زیباتر شدن تابلو مغازه می شود . رنگ با روح و روان عجبن است و نقش پررنگی را در جذابیت یک تابلو ایفا می کند . استفاده از رنگی که بتواند منطبق با سلایق متعدد باشد می تواند افراد بیشتری را ترغیب کند که برای خرید یا مشاهده محصولات ، به مغازه شما رجوع نمایند . روانشناسی رنگ در تبلیغات کمک شایانی می کند که بتوانید انتخاب مناسبی در ساخت تابلو مغازه خود از لحاظ رنگ بندی داشته باشید . رنگ های مکمل و ترکیبی و همچنین اعمال کنتراست رنگی که ترکیبی از رنگ های متضاد است می تواند بر جذابیت تابلو مغازه بیفزاید .

 

حال ممکن است برای شما این سوال پیش آید که بهترین رنگی که می توان برای تابلو استفاده کرد چه رنگی است ؟

 

رنگ با روح و روان انسانها بازی می کند و می تواند عامل موثری در ترغیب و یا نفرت از چیزی باشد بنابراین در طراحی تابلو تبلیغاتی نیز رنگ نقش بسزایی دارد و استفاده از ترکیب رنگ های مناسب می تواند جذابیت تابلو را بیشتر نماید . با استفاده از روانشناسی رنگ در تبلیغات می توانید رنگ های جذابتری را برای تابلو خود انتخاب کنید . بهتر است ترکیب رنگها را به تابلوساز بسپارید زیرا او بهتر می داند که چه ترکیب رنگهایی برای هر تابلو موثرتر و زیباتر است .

 

اطلاعات کاملتر با مقاله روانشناسی رنگ ها در تبلیغات

 

نورپردازی :

نحوه نورپردازی تابلو بسیار اهمیت دارد استفاده از متریال هایی همچون لامپ های اس ام دی با کیفیت و با برند معتبر سبب می شود که نور تابلو درخشندگی بیشتری داشته باشد و هم لامپ ها به مرور زمان کیفیت نوری خود را از دست ندهند و نسوزند و همواره براق بمانند . انتخاب رنگ نور لامپ ها نیز در زیباسازی تابلو بسیار مهم است برای مثال رنگ طلایی خیلی پرطرفدارتر از رنگ های قرمز و آبی و امثال اینهاست و جذابیت بیشتری را برای تابلو به ارمغان می آورد .

 

پیام تبلیغاتی :

در تبلیغات ، محتوای تبلیغاتی در حد نهایتاً سه یا چهار کلمه است . استفاده از پیام تبلیغاتی متناسب می تواند شعار مناسبی برای تبلیغ باشد و در ذهن مشتریان نقش ببندد . محتوای تبلیغاتی هر چقدر کوتاه اما موزون و آهنگین باشد می تواند بهتر در ذهن جای بگیرد و ماندگارتر شود .

 

 

تابلو مغازه با زاویه دید مناسب

 

زاویه دید مناسب :

تابلو باید در جایی نصب شود که از طرفین دید کافی را داشته باشد و زاویه دید کاملی به نمایش بگذارد تا از هر سو که به آن می نگریم به راحتی پی به محتوای تبلیغاتی آن ببریم .

 

 

داتیس

 

استفاده از طرح های گرافیکی :

اعمال یک طرح گرافیکی متناسب و مرتبط با نوع کسب و کار می تواند در جذابیت تابلو عملکرد بهتری ایفا کند . نقش گرافیک مدرن در تابلوسازی امروزه بسیار پررنگ است و صاحبین مشاغل و مغازه داران به دنبال سفارش تابلوهایی مدرن و درخشان هستند . تابلو چلنیوم از برترین نوع تابلوهاست که حروف برجسته مندرج بر روی آن می تواند اشکال هندسی و طرح های گرافیکی زیبایی همچون ستاره ، الماس یا دانه های کریستال را به نمایش بگذارد.

حروف برجسته نوعی طرح گرافیکی مدرن هستند که نسبت به تابلوهایی همچون تابلو فلکسی و تابلو بنری می توانند به دلیل داشتن گرافیک مدرن ، جذابتر جلوه کنند . با ورود اس ام دی های فول کالر و آر جی بی به بازار تابلوسازی امکان پیاده سازی طرح های گرافیکی افزایش داده شد و پیاده سازی این نوع از اس ام دی ها ، نمایش نور به شیوه های چشمک زن یا آبشاری را در تابلو مغازه فراهم ساخت .

 

برای آشنایی بیشتر با حروف برجسته مقاله گروه تولید نمارنگ را با عنوان زیر مطالعه نمایید .

 

انواع حروف برجسته در تابلوهای تبلیغاتی

 

درج مشخصات ارتباطی بر روی تابلو مغازه :

گاهی ممکن است مغازه شما برای چند روزی بسته باشد و مشتریان و مراجعه کنندگان زیادی داشته باشید که در صورت بسته بودن مغازه به صورت مکرر به سمت رقبا سوق داده می شوند . بهتر است بر روی تابلو مشخصات تماس خود همچون تلفن را درج کنید تا در صورت نیاز و در مواقع ضروری مشتریان بتوانند با شما در ارتباط باشند و به سمت رقبای شما هدایت نشوند .

 

 

مزون لباس

 

 

تعامل مستقیم تابلو مغازه با مشتریان :

هدف از اجرای هر نوع ابزار تبلیغاتی ، جذب مشتری است و هر تبلیغاتی که نتواند مشتری جذب کند هزینه سربار تلقی می شود اما تابلو مغازه این چنین نیست . تابلو مغازه آنقدر در مقابل دید عموم قرار می گیرد و آنقدر محتوای تبلیغاتی درج شده بر روی آن تکرار می شود تا کاملاً در ذهن کسانی که از مقابل مکان کسب شما عبور و مرور می کنند نقش می بندد .

شاید گمان کنید که این چنین نیست اما زمانی به درستی این قضیه پی خواهید برد کی ؟

با یک مثال این موضوع را برای شما شرح خواهیم داد :

مثلاً شما چندین بار در یک محل غریبه از مقابل چندین داروخانه پی در پی عبور کرده اید که یکی از این داروخانه ها ، تابلوی زیبایی نصب کرده است ، حال زمانی که کسی از اطرافیانتان سراغ آدرس داروخانه ای را از همان محل ، از شما می پرسد شما ناخودآگاه اسم همان داروخانه ای را می برید که تابلوی زیبایی داشته و شما به آن تابلو و نام برند درج شده بر روی آن دقت کرده اید حال اگر این تابلو تعویض شود و یا برداشته شود شما به این تغییرات نیز واقف خواهید شد .

چرا ؟

چون در ذهن شما جای گرفته . این یعنی تاثیر تابلو مغازه در طی مدت زمان بدون اینکه خودتان متوجه باشید . پس یقیناً تابلو مغازه می تواند تاثیر بس شگرفی بر روی تک تک افرادی که از مقابل مکان کسب شما گذر می کنند داشته باشد به شرط اینکه نسبت به مغازه هایی که به عنوان رقیب در نزدیکی شما در حال فعالیت هستند تابلویی زیباتر نصب کنید . اما پس از اینکه تابلو تاثیرگذاری خود را بر ذهن مخاطبان انجام داد نوبت شماست که با محصولات با کیفیت و قیمت مناسب بتوانید مشتریان را به یک مشتری وفادار و همیشگی تبدیل کنید .