تابلو مغازه

تابلو مغازه (تابلو مغازه به انگلیسی Shop signage) در انواع مدل های تابلو مغازه چلنیوم، تابلو فلزی، تابلو استیل، تابلو لاسوگاسی، تابلو پیکسلی، تابلو مغازه چوبی، تابلو کامپوزیت، تابلو ترموود، تابلو فلکس و تابلو وکیوم قابل اجرا و پیاده سازی است.

مدل های تابلو مغازه خاص، جدید و جذاب 2024

 

تابلو مغازه فلزی

تابلو مغازه استیل دو لبه رینگ

تابلو مغازه چلنیوم با پلکسی دوبل پانچی

تابلو مغازه استیل پلاست

تابلو مغازه استیل آینه ای

تابلو مغازه باکس دبل پلاستیک

تابلو مغازه چلنیوم با پلکسی دوبل پانچ

تابلو مغازه باکس پلاستیک

تابلو مغازه چلنیوم با لبه سنتی

 

مدل تابلو مغازه جدید

جدیدترین مدل تابلو مغازه، تابلویی است که ویژگی های زیر را داشته باشد.

 1. قابلیت نورپردازی
 2. زیرسازی کامپوزیت یا ترمود
 3. لبه های پانچی یا رینگی
 4. طراحی با حروف برجسته
 5. طرح و رنگ طلایی، مشکی، سفید، نقره ای، قرمز، ابی یا سبز که طلایی، مشکی، سفید و نقره ای از همه پرطرفدارتر است.
 6. انتخاب مدل تابلو مغازه بستگی به میزان بودجه است که می خواهید برای سفارش تابلو مغازه صرف کنید و سلیقه ای که دارید.

 

تابلو مغازه چلنیوم با چاپ سطوح از داخل

تابلو مغازه نئون پلاستیک با لبه 5 سانت

 

تابلو مغازه مدرن

تابلو مغازه مدرن تابلویی است که طبق جدیدترین و به روزترین تکنیک های ساخت تابلو مغازه، طراحی و اجرا شود. تابلوهای مغازه نورپردازی شده، تابلوهای مغازه با لبه های پانچی و رینگی، تابلو مغازه لبه سوئدی و تابلو مغازه با زیرساز کامپوزیت و حروف برجسته، جزء تابلو مغازه مدرن و جدید هستند که می توانید سفارش دهید.

تابلو مغازه لاکچری

تابلوهای مغازه لاکچری باید با طراحی استثنایی و جذابیت بصری پیاده سازی شوند. استفاده از مواد با کیفیت، رنگ‌ های زیبا، و چیدمان مناسب می‌ تواند آن را از سایر تابلوها متمایز کند.

متن‌ های مورد استفاده در تابلو مغازه لاکچری باید جذاب و الگویی باشند. استفاده از شعارها و عبارات کوتاه و تاثیرگذار می‌ تواند هویت برند را به خوبی به نمایش بگذارد.

تابلو مغازه لاکچری باید بیشتر از یک ابزار تبلیغاتی باشد و به عنوان یک قطعه هنری و ارتباط معنوی بین برند و مشتریان عمل کند. با رعایت این عناصر، یک تابلو مغازه لاکچری می‌ تواند به یکی از مهمترین عوامل موفقیت در جذب مشتریان و افزایش فروش تبدیل شود. تابلو مغازه لاکچری را می توان با حروف لاسوگاسی، حروف لبه سوئدی و زیرسازی ترموود سفارش داد.

تابلو مغازه چیست؟

تابلو مغازه یکی از پرکاربردترین نوع ابزارهای بازاریابی و تبلیغات برای جذب مشتری در مکان تجاری و کسب و کار است.

بدون وجود تابلو مغازه سر درب، گویی یک کمبود حس می شود و وجود آن مکملی برای زیباسازی، هویت سازی و کسب اعتماد تجاری است.

تابلو مغازه استیل بدون نور
تابلو مغازه استیل بدون نور

 

انواع مدل های تابلو مغازه

مدل های متفاوتی از تابلوها در حوزه تابلوسازی طراحی و پیاده سازی می شوند . هر کدام از آنها زیبایی ها، معایب و مزایای خاص خود را دارند.

 تابلو مغازه چلنیوم

تابلو چلنیوم تابلویی است که برای ساخت رویه حروف از نوعی ورق به نام پلکسی گلاس و برای ساخت لبه های حروف از نوعی آلیاژ به نام رول چلنیوم استفاده می شود.

تنوع، درخشندگی و زیبایی تابلو چلنیوم این تابلو را به یکی از پرسفارش ترین مدل های تابلو تبلیغاتی به عنوان تابلو مغازه تبدیل کرده است.

تابلو مغازه چلنیوم
تابلو مغازه چلنیوم

 

تابلو مغازه فلزی

تابلو فلزی با استفاده از فلزاتی همچون آهن، مس، برنج و برنز طراحی و پیاده سازی می شود . تابلو فلزی به شکل تابلو فلزی بدون نور و تابلو فلزی نور اندریک اجرا و پیاده سازی می شود.

تابلو مغازه فلز
تابلو مغازه فلز

 

 تابلو مغازه استیل

این مدل از نوع فلز است اما تنها عیبی که تابلو استیل داشت عدم استفاده از نور بود . زیرا استیل قادر به انتشار نور نیست . به همین دلیل از تابلو استیل در مکان هایی که محیط نور کافی داشت همچون مغازه های داخل پاساژها استفاده بیشتری می شد . تا اینکه تابلوسازان با ترفندهایی توانستند تابلو استیل نور اندریک و تابلوپلاستیل را بسازند.

تابلو مغازه استیل دوغی
تابلو مغازه استیل دوغی

 

تابلو مغازه نئون

تابلو نئون به دو شکل متفاوت اجرا می شود :

شکل اول) تابلو نئون پلاستیک

تابلو نئون پلاستیک تابلویی است که جهت ساخت رویه و لبه حروف برجسته، از ورقی پلاستیکی مشابه شیشه به نام پلکسی استفاده می شود . به همین دلیل به این تابلو، تابلو تمام پلکسی نیز می گویند.

شکل دوم) تابلو نئون شیشه ای 

در این روش تابلو با استفاده از شیشه های خامی که توسط حرارت شکل دهی شده و سپس با استفاده از گاز نئونی که در داخل شیشه ها پر می شود و با عبور جریان الکتریکی می تواند تولید نور کند، ساخته می شود.

تابلو مغازه نئون پلاستیک
تابلو مغازه نئون پلاستیک

 

تابلو مغازه چوبی

اگر به دنبال پیاده سازی یک نمای چوبی و کلاسیک برای مغازه خود هستید، تابلو ترموود بهترین نوع از تابلو چوبی است که با استفاده از چوب ترموود ساخته می شود.

تابلو مغازه ترموود
تابلو مغازه ترموود

 

تابلو مغازه وکیوم

تابلو وکیوم توسط حرارت پلکسی و پرس آن در داخل قالب از پیش ساخته شده، اجرا و پیاده سازی می شود . در ابتدا، طراحی تابلو وکیوم انجام می پذیرد و سپس طرح بر روی پلکسی برش داده می شود.

تابلو مغازه وکیوم
تابلو مغازه وکیوم

 

تابلو مغازه فلکسی

تابلو فلکسی قدمتی دیرینه در حوزه تابلوسازی دارد و یکی از پر استفاده ترین نوع تابلوهای چاپی است که با قیمت مناسبی عرضه می شود.

تابلو چلنیوم ساده برای مغازه فروش دوربین مداربسته
تابلو چلنیوم ساده برای مغازه فروش دوربین مداربسته

 

تابلو مغازه ال ای دی

ال ای دی یکی از تابلوهای پیشرفته و دیجیتالی است . این تابلو به دو شکل متفاوت اجرا و پیاده سازی می شود :

شکل اول) تابلو ال ای دی ثابت 

این مدل از تابلو فقط شامل نورپردازی است و قادر به حرکت درآوردن کاراکترها و اشکال تبلیغاتی نمایش داده شده در تابلو نیست . فقط به صورت ثابت با انواع نورهای رنگی، حروف و محتوای تبلیغاتی را نمایش می دهد.

شکل دوم) تابلو ال ای دی روان 

روان بودن یعنی ایجاد حرکت در نوشتار و تصاویر تبلیغاتی مندرج در تابلو ال ای دی.

تابلو کامپوزیت چلنیوم دوبل الماسی
تابلو کامپوزیت چلنیوم دوبل الماسی

 

تابلو راهنما برای مغازه

تابلو راهنما از تابلوهایی است که جهت هدایت مشتریان از آن استفاده می شود . اگر مغازه شما بزرگ است و کالاهای متفاوتی را در بخش های متعدد مغازه می فروشید، می توانید با نصب تابلو راهنما در هر بخش، مشتریان را هدایت کنید.

تابلو پلکسی مغازه

پلکسی نوعی ورق نازک و شفاف مشابه شیشه است که نسبت به شیشه دوام بیشتری دارد . پلکسی انواع متفاوتی دارد که هر کدام از آن برای کاربردهای مختلفی در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

تابلو مغازه استودیو عکاسی
تابلو مغازه استودیو عکاسی

 

تابلو مغازه بنری

یکی از ساده ترین تابلوی تبلیغاتی که می توان سفارش داد تابلو بنری مغازه است . این تابلو با استفاده از دستگاه چاپ بنر بر روی پارچه یا هر متریالی که مدنظر مشتری است همراه با متن و عکس چاپ می شود.

تابلو مغازه پانچی

پانچ حالت سوراخ کاری است که بر روی لبه ها و رویه حروف برجسته اعمال می شود و نور اس ام دی ها از قسمت های پانچ شده به چشم متصاعد می گردد.

تابلو مغازه چلنیوم پانچی
تابلو مغازه چلنیوم پانچی

 

تابلو بنری مغازه

تابلو بنری نوعی تابلوی چاپی است اما دوام کمی دارد و بیشتر به عنوان یک تابلوی موقت مثل تابلو نمایشگاهی و یا تابلو سالنی کاربرد دارد تا تابلو مغازه . برای مغازه هایی که در داخل پاساژ هستند می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

بنر تبلیغاتی مغازه

بنر ابزار بسیار موثری است که توسط آن مغازه داران و دارندگان فروشگاه ها به راحتی می توانند نقل و انتقالات، تخفیفات و آگهی های فروش ویژه خود را به مشتریانشان اعلام نمایند.

استند تبلیغاتی مغازه

استندها به سه شکل متفاوت قابل اجرا هستند

 • استندهای نمایشگاهی
 • استندهای فروشگاهی
 • استندهای تبلیغاتی

مغازه داران به راحتی می توانند کالاها و اقلام ریز خود را در داخل استند رومیزی بچینند . یا اینکه محتوای تبلیغاتی خود را برای روی استند رول آپ، استند زمینی یا ایستاده، استند ایکس و استند جاکاتالوگی به نمایش بگذارند.

استندها با استفاده از متریال هایی مثل فلز، پلاستیک، پلکسی گلاس و ام دی اف اجرا و پیاده سازی می شوند . استندها بیشتر توسط مغازه های لوازم آرایشی و تزئین مو مورد استفاده قرار می گیرند.

تابلو مغازه رینگی

تابلو رینگی تابلویی است که لبه های حروف می تواند به شکل های زیر اجرا شود . لبه های رینگی می توانند بر روی متریال های زیر برش داده شوند.

 • استیل با رینگ استیل
 • استیل با رینگ پلکسی گلاس
 • پلکس گلاس با رینگ استیل
 • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
 • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس
تابلو مغازه استیل دو لبه رینگ
تابلو مغازه استیل دو لبه رینگ

 

تابلو مغازه لایت باکس

تابلو لایت باکس تابلویی است که محتوای تبلیغاتی آن در داخل یک باکس یا جعبه با ابعاد متعدد جای می گیرد . این تابلو به دو شکل با نور و بدون نور و به صورت آویز، ایستاده و دیواری مورد استفاده واقع می شود.

تابلو چلنیوم لایت باکس
تابلو چلنیوم لایت باکس

 

تابلو مغازه یونولیتی

تابلو یونولیتی مغازه تابلویی است که از نوعی یونولیت فشرده دانه ریز ساخته می شود . سپس با استفاده از رنگ آکرولیک و پلاستیک رنگ آمیزی می شود.

تابلو مغازه پیکسلی

تابلو پیکسلی مغازه یکی از جدیدترین و مدرن ترین نوع تابلوها است . نورپردازی و نحوه نمایش انیمیشنی نورها که بر روی پیکسل ها به نمایش گذاشته می شوند کاملاً برنامه ریزی شده است.

تابلو مغازه لاسوگاسی

اگر به دنبال تابلویی با ظاهر کاملاً متفاوت هستید، تابلو لاسوگاسی مغازه یکی از گزینه های عالی محسوب می شود . نوع لامپ های نورپردازی شده در این تابلو از نوع اس ام دی نیست و با استفاده از لامپ های 12 یا 24 ولتی اجرا می شود.

این لامپ ها نسبت به لامپ های اس ام دی درشترند و در فاصله های بیشتری از یکدیگر در داخل حروف برجسته، جای داده می شوند

تابلو مغازه لاسوگاسی
تابلو مغازه لاسوگاسی

 

تابلو مغازه کامپوزیت

به تابلویی تابلو کامپوزیت می گویند در زیرساز حروف برجسته از ورق کامپوزیت استفاده می شود.

تابلو مغازه کامپوزیت
تابلو مغازه کامپوزیت

 

تابلو مغازه پولکی

در واقع تابلو پولکی از نوعی تایل که پیش ساخته  است، درست می شود . تایل ها ابعاد یکسانی دارند و جنس آنها پلاستیک نرم است و می تواند اشکال هندسی متفاوتی همچون دایره، مربع و ... را به نمایش بگذارد. 

قیمت تابلو مغازه

اولین سوالی که در هنگام سفارش تابلو مغازه مطرح می شود این است :

قیمت تابلو مغازه چند است؟

تابلو مغازه با توجه به تنوعی که دارد از قیمت های گوناگونی برخوردار است . از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تابلو مغازه می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • متر محیط
 • قاب تابلو مغازه
 • ضخامت و برجستگی حروف
 • نوع فونت حروف
 • اندازه قلم
 • استفاده از دستگاه خنک کننده
 • استفاده از تایمر
 • منبع تغذیه
 • نوع لامپ های اس ام دی
 • نوع تابلو مغازه
 • کیفیت و برندهای تولید کننده متریال ها

قیمت ساخت تابلو مغازه در ابتدای کار و پس از مرحله طراحی توسط نرم افزار محاسبه می شود . سپس نوع و کیفیت متریال هایی که در ساخت تابلو مغازه مورد استفاده واقع می شوند، در کاهش یا افزایش قیمت تابلو دخیل هستند.

در تصاویر زیر لیستی از قیمت های حال حاضر گروه تابلوسازی سامان ارائه شده است که با توجه به نرخ بازار و میزان تورم کاهش یا افزایش می یابد.

قیمت تابلو مغازه با زمینه کامپوزیت
قیمت تابلو مغازه با زمینه کامپوزیت
قیمت تابلو مغازه با زمینه ترموود
قیمت تابلو مغازه با زمینه ترموود
قیمت تابلو لاسوگاسی
قیمت تابلو لاسوگاسی
قیمت تابلو پلاستیل
قیمت تابلو پلاستیل
قیمت تابلو نئون پلاستیک
قیمت تابلو نئون پلاستیک
قیمت تابلو استیل با پایه مفتول
قیمت تابلو استیل با پایه مفتول
قیمت تابلو چلنیوم کریستالی
قیمت تابلو چلنیوم کریستالی
قیمت تابلو چلنیوم ساده
قیمت تابلو چلنیوم ساده
قیمت تابلو فلز رینگی
قیمت تابلو فلز رینگی
قیمت تابلو چلنیوم دوبل و الماسی
قیمت تابلو چلنیوم دوبل و الماسی

 

تابلو مغازه تبلیغاتی ماندگار و کم هزینه

شاید با خودتان فکر کنید که تابلو مغازه آنچنان تاثیری در تبلیغات و معرفی برند ندارد. این یک فکر کاملاً اشتباه است. در واقع تابلو مغازه با تکرار شبانه روزی نام برند تجاری شما، آن نام را در حافظه بلند مدت افراد جای می دهد.

وقتی افراد به محصول یا کالایی که توسط یک مغازه به فروش می رسد نیاز پیدا می کنند، ناخودآگاه علاوه بر آدرس آن مغازه، بیشتر اسمی که به عنوان تابلو مغازه نوشته شده بود برای آنها تداعی می شود.

تابلو مغازه یک معرف برای برند تجاری مغازه داران است و به عنوان شناسنامه مالکیت یک مغازه به حساب می آید. وجود آن در سردرب مغازه اهمیت زیادی دارد.

تابلو مغازه کتابفروشی
تابلو مغازه کتابفروشی

 

تاریخچه تابلو مغازه

ساخت تابلو مغازه به دوران مصر باستان برمی گردد. در آن زمان ها مصریان از تابلوهای حک شده برای معرفی برند یا محصولات خودشان استفاده می کردند.

در واقع با پیدایش صنعت چاپ در جهان که به 300 هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد، افراد به طریق مختلف به ساخت مهره های استوانه ای جهت چاپ نوشته و تصاویر بر روی سطوح متعدد مثل سنگ، کوزه های سفالی و پارچه اقدام کردند.

پس از آن با اختراع ماشین چاپ توسط یوهانس گوتنبرک انسانها توانستند انواع تبلیغات چاپی خود را همراه با متون و تصاویر به نمایش بگذارند.

تابلو مغازه استیل با پایه مفتول
تابلو مغازه استیل با پایه مفتول

 

تاریخچه تابلو مغازه در ایران

در دهه 40 تا 70 شمسی در ایران مغازه داران با استفاده از خطاطی و قلم نویسی بر روی شیشه های مغازه یا کاغذ، تبلیغاتی از نام برند تجاری خود جهت معرفی پیاده سازی می کردند.  تا اینکه اولین تابلوها که تابلو فلکسی و تابلو نئون بود روی کار آمدند.

به دلیل اینکه لامپ های نئون کیفیت چندانی نداشتند و مصرف بالایی نیز داشتند با پیشرفت های حاصل شده در زمینه تولید لامپ، لامپ های ال ای دی و سپس اس ام دی وارد بازار شدند.

با طراحی شکل بلوکی و ردیفی این لامپ ها و امکان جاسازی آنها بر روی ورق پی وی سی که به عنوان زیرساز تابلو استفاده می شود، امروزه قادر به ساخت انواع تابلو مغازه به شیوه های مدرن و درخشان هستیم . در واقع تابلو مغازه از قلم نویسی و خطاطی آغاز شد تا اینکه به شکل امروزی درآمد.

تابلو مغازه چلنیوم ساده
تابلو مغازه چلنیوم ساده

 

گارانتی تابلو مغازه

هر چه مواد سازنده ی تابلوی تبلیغاتی بهتر باشد طول عمر تابلو بالاتر می رود، در نتیجه قیمت آن نیز افزایش می یابد.

شرکت های معتبری نیز وجود دارند که از وسایل اصلی و با کیفیت برای ساخت تابلو مغازه استفاده می کنند و تابلوی مورد نظر شما را 12 تا 18 ماه گارانتی می کنند.

تابلو چلنیوم طلق دوبل برای مغازه املاک
تابلو چلنیوم طلق دوبل برای مغازه املاک

 

سفارش تابلو مغازه

سفارش تابلو مغازه به صورت حضوری از طریق مغازه های تابلوسازی، کارگاه تابلوسازی و یا از طریق سایت ها انجام می شود . سفارش تابلوهای مدرن و جذاب امروزی به بودجه بیشتری برای ساخت نیاز دارند.

نکته حائز اهمیت اینجاست که تابلو مغازه برای مدت زمان بیشتری می تواند به عنوان یک ابزار تبلیغات در نقطه فروش مورد استفاده واقع شود . پس اگر این سوالات در ذهن شما مطرح می شود که :

آیا هزینه تابلوسازی مدرن، با صرفه است یا نه؟
آیا سفارش تابلو مغازه یک نوع تبلیغات هدفمند است یا خیر؟
آیا سفارش تابلوهای قدیمی عاقلانه است یا بهتر است جدیدترین مدل تابلو سفارش داده شود؟

پاسخ همه این سوالات این است که تابلوسازی و تابلو مغازه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی قوی جهت معرفی برند تجاری در محل کسب و کار است.

ابزار تبلیغاتی تابلوسازی به صورت مستمر قادر است نام برند شما را به عموم رهگذارانی که از مقابل محل کسب شما می گذرند نمایش دهد.

اگر می خواهید جلوه جذابتری برای مکان کسب خود فراهم سازید و همگام با دنیای مد پیش بروید، بهتر است با صرف کمی هزینه بالاتر اقدام به سفارش تابلو مغازه جدید و مدرن نمایید تا برای سالهای طولانی بتوانید از آن استفاده کنید.

تابلو مغازه فلز و پایه مفتول
تابلو مغازه فلز و پایه مفتول

 

راه های سفارش تابلو مغازه حرفه ای و مدرن

از جمله راه های سفارش تابلو مغازه حرفه ای و مدرن که می تواند سبب وجه تمایز آن با تابلوهای همسایگان و رقبایتان باشد، سفارش یک تابلو مغازه ترکیبی است.

شما با ترکیب متریال هایی مثل چلنیوم، استیل و لایت باکس می توانید حروف برجسته و اشکال هندسی جذابی را بر روی تابلو مغازه خود طراحی کنید.

اجرای یک تابلو با زیرساز پیکسلی و یا با استفاده از ورق های کامپوزیت و چوب ترموود، می تواند بر جذابیت هر چه بیشتر تابلو بیفزاید و یک تابلو مغازه حرفه ای و مدرنیته را به تصویر بکشد.

برای انتخاب جمله، کلمه، متن متحرک، تصویر، انیمیشن و ... بر روی تابلو تبلیغاتی بهتر است با طراحان این تابلوهای تبلیغاتی مشورت کنید تا تابلوی حرفه ای تری را سفارش دهید.

مراحل ساخت تابلو مغازه

گام اول) اندازه گیری ابعاد تابلو و تعیین طول و عرض آن توسط تابلوساز در مکان

گام دوم) طراحی تابلو مغازه با استفاده از نرم افزارهایی نظیر اتوکد، تری دی مکس، کورل

گام سوم) برش حروف طراحی شده بر روی پلکسی یا فلزات

گام چهارم) نورپردازی حروف برجسته

گام پنجم) پیاده سازی حروف بر روی زیرساز مدنظر مشتریان

گام ششم) نصب تابلو در محل و انتقال سیم های اضافی به پشت کار

گام هفتم) اطمینان از عملکرد درست تابلو و رفع عیوب احتمالی

گام هشتم) خدمات پس از فروش

تابلو مغازه چلنیوم طلق دوبل
تابلو مغازه چلنیوم طلق دوبل

 

تبلیغات دائم با تابلوسازی مغازه

تابلو مغازه مثل نصب تلویزیون شهری، نصب بیلبورد، نصب استرابورد و یا لمپوست بنر و همچنین تبلیغات در سایت ها و رادیو و تلویزیون که دارای بازه زمانی برای نمایش تبلیغات هستند و پس از اتمام بازه برای نمایش مجدد نیاز به شارژ هزینه ی تبلیغ دارند، نیست.

شما یکبار تابلو مغازه را سفارش می دهید و اگر در هنگام سفارش از اجناس مرغوب و اصل استفاده کنید به راحتی می توانید سالها از آن به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بهره ببرید، بدون اینکه لازم باشد هزینه شارژ مجدد تبلیغات پرداخت کنید.

معرفی جایگاه و موقعیت کسب و کار با تابلو مغازه

علاوه بر جنبه تبلیغاتی، تابلو مغازه همچون شناسنامه انسان ها و یا پلاک منازل، معرف جایگاه و موقعیت مغازه است و جهت شناسایی مغازه مورد استفاده قرار می گیرد.

 در صورت رضایت مشتریان از قیمت محصولات، کیفیت کالاها و همچنین مدرن بودن کالاهای موجود در داخل مغازه شما، تابلو مغازه می تواند نام برند درج شده را به صورت دهان به دهان به دیگران معرفی نماید و شما توسط این نام اعتبار و معروفیت را برای کسب و کار خود بدست خواهید آورد.

تابلو مغازه چلنیوم ساده
تابلو مغازه چلنیوم ساده

 

تابلو مغازه قدرت مندترین ابزار تبلیغاتی در نقطه فروش

تابلو مغازه ابزار تبلیغاتی قدرتمند برای معرفی برند در نقطه فروش است و تبلیغات محیطی تاثیرگذارتر، ارزان تر و ماندگارتر می باشد.

تابلو چلنیوم ساده با نمای کامپوزیت طلایی
تابلو چلنیوم ساده با نمای کامپوزیت طلایی

 

کاربردهای تابلو مغازه

تابلو مغازه جهت تبلیغات محیطی و معرفی برند تجاری و همچنین زیباسازی محل تجاری کاربرد دارد . از جمله کاربردهای تابلو مغازه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تابلو مغازه پوشاک
 • تابلو مغازه سوپرمارکت
 • تابلو مغازه املاک
 • تابلو مغازه میوه فروشی
 • تابلو مغازه طلافروشی
 • تابلو مغازه کتابفروشی
 • تابلو مغازه سوپر پروتئین
 • تابلو مغازه لوازم ورزشی
 • تابلو مغازه ساعت فروشی
 • تابلو مغازه لوازم التحریر فروشی
 • تابلو مغازه خرازی
 • تابلو قالیشویی
تابلو چلنیوم ساده با پایه آهنی
تابلو چلنیوم ساده با پایه آهنی

 

طراحی تابلو مغازه

طراحی تابلو مغازه در زیبا جلوه کردن یک تابلو تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت است . طراحی تابلو مغازه باید به شکل حرفه ای و تلفیقی اجرا شود تا بتواند جلوه بصری جذاب تری را برای مکان کسب شما به ارمغان آورد.

طراحی تابلو مغازه با استفاده از نرم افزارهای طراحی مثل اتوکد، کورل و تری دی مکس انجام می شود.

طرحی که ترسیم می شود به شکل سه بعدی به مشتریان در ابتدای کار نشان داده می شود . در صورتی که مشتریان طرح را پسند کنند، همان پیاده سازی می شود.

طرح تابلو مغازه

طرح تابلو مغازه به نوع تابلو مغازه، نحوه نورپردازی، پانچی بودن، رینگی بودن و متریال هایی که تابلوساز می خواهد در ساخت یک تابلو بکار بگیرد، بستگی دارد.

تابلوساز در ترسیم طرح می بایست جایگاه مناسبی را برای کاراکترها، افکت ها، لوگو و اشکال و تصاویر در نظر بگیرد تا تابلویی که خلق می شود یک تابلوی تبلیغاتی منحصر به فرد و جذاب باشد.

نمونه طرح تابلو مغازه

نمونه طرح تابلو مغازه در سایت های تابلوسازی، کارگاه های تابلوسازی و مغازه های تابلوسازی موجود است.

مشتریان قبل از سفارش تابلو می توانند این نمونه ها را ببینند و با موکاپ تابلو مغازه می توانند پیش نمایشی از تابلویی را که خود آنها سفارش داده اند را نیز قبل از مرحله ساخت مشاهده نمایند.

قیمت طراحی تابلو مغازه

طراحی تابلو مغازه قیمت خاصی ندارد . تابلوسازان برای اینکه قیمت تابلو مغازه را به مشتریان ارائه کنند در ابتدا اقدام به طراحی تابلو می نمایند . در واقع قیمت تابلو مغازه با استفاده از نرم افزار پس از ترسیم طرح برآورد می شود.

کلیات طرح تابلو مغازه

طراحی، یک هنر ماندگار است که به سبک های متفاوتی انجام می پذیرد . زمانی که چند نقاش از یک منظره یکسان طرحی را می کشند، هر کدام طبق سبکی که دارند بخشی از فضا را ترسیم می کنند و به آن رنگ و لعاب می دهند که با نقاشی های دیگر هنرمندان متفاوت است . تابلوسازی تبلیغاتی نیز اینگونه است.

در طراحی تابلو مغازه به چه عواملی اهمیت داده می شود؟

به طور کل در طراحی تابلو مغازه چند رویکرد متفاوت مطرح می شود که عبارتند از :

 • طراحی حروف برجسته تبلیغاتی، لوگوی تبلیغاتی و پیام تبلیغاتی مندرج بر روی تابلو
 • طراحی پس زمینه تابلو که نمای اصلی تابلو را به رخ می کشد و می تواند از متریال هایی نظیر ورق پی وی سی، ورق کامپوزیت، آجر، سنگ، شیشه و چوب ترموود باشد.
 • یک تابلو می تواند با قاب و یا بدون قاب باشد.
 • نحوه چیدمان لامپ های اس ام دی
تابلو چلنیوم داروخانه
تابلو چلنیوم داروخانه

 

سبک های طراحی تابلو مغازه

سبک های متعددی برای طراحی تابلو مغازه مورد استفاده واقع می شوند که عبارتند از :

طراحی تابلو مغازه به سبک مینیمال

این تکنیک ساخت به دنبال سادگی و روان نویسی است . در این روش محتوای تبلیغاتی به روشی ساده بر روی تابلو با فونت های ساده و درشت که قابلیت خوانایی بالایی دارند، درج می شوند.

تابلوساز در استفاده از فونت هایی با پیچ و خم زیاد پرهیز می کند . این سبک برای ساخت هر نوع تابلویی مناسب است و مورد استفاده واقع می شود .

طراحی تابلو مغازه به سبک سنتی

فونت های اصیل، نستعلیق و شکسته نستعلیق در این سبک جای دارند.

 طراحی تابلو مغازه به سبک فانتزی و مدرن

تابلوهای جدید و پرنور و زرق و برق دار همچون تابلو چلنیوم، تابلو ترموود، تابلو پولکی، تابلو کامپوزیت و تابلو وکیوم در این جایگاه قرار دارند . زیبایی خارق العاده ای دارند و چشمان هر بیننده ای را خیره می کنند.

تابلو چلنیوم الماسی مغازه پوشاک
تابلو چلنیوم الماسی مغازه پوشاک

 

 تابلو مغازه ارزان

با توجه به این که تابلو مغازه در بالا و فضای بیرونی مغازه نصب می شود، در معرض باد، باران، طوفان و تابش مستقیم نور خورشید است.

تابلو های تبلیغاتی که از برخی اجناس نامرغوب چینی ساخته شده اند بسیار ارزان قیمت هستند ولی بسیار زود از کار می افتند.

اگر از تابلوهای با کیفیت بالا استفاده کنید می بایست هزینه بیشتری را پرداخت کنید اما از نظر کالا و کیفیت خیالتان راحت می شود.

تابلو مغازه چلنیوم طلق دوبل کباب سرا
تابلو مغازه چلنیوم طلق دوبل کباب سرا

 

نصب تابلو مغازه

نصب تابلو مغازه با استفاده از زیرساز فلزی و به کمک نردبان یا داربست توسط  پیچ یا پرچ انجام می شود.

اندازه تابلو مغازه

طرحی که در تابلوهای تبلیغاتی پیاده سازی می شود، مهمترین عامل در زیبایی تابلوهاست . اندازه آنچنان تاثیر گذار نیست.

هر چه ابعاد تابلو بزرگتر باشد، امکان پیاده سازی حروف با فونت و سایز های درشت تر و جذابتر و همچنین امکان پیاده سازی شکل هندسی بزرگتر و جذابتر از کالاها و اقلامی که در مغازه به فروش می رسد، بر روی تابلو فراهم می شود . بنابراین زوایه دید بیشتری خواهد داشت و تاثیرگذارتر خواهد بود.

تابلو مغازه استیل دوغی
تابلو مغازه استیل دوغی

 

از چه متریال ها و اجناسی جهت سفارش تابلو مغازه استفاده کنیم؟

اجناس و متریال هایی که در ساخت تابلو مغازه از آن استفاده می شود، توسط کشورهای متفاوت نظیر کره، ایران و چین تولید و روانه بازار می گردد . اجناس کره ای از کیفیت خارق العاده ای برخوردارند.

برخی اجناس چینی و ایرانی نیز کیفیت قابل قبولی دارند . اما برخی بی کیفیت هستند . بنابراین اگر می خواهید تابلویی مقاوم، ماندگار و درخشنده ای داشته باشید که کمتر دچار خرابی شود و نیاز به تعمیر نداشته باشد، بهتر است از متریال های اصلی و باکیفیت در هنگام سفارش استفاده کنید تا بعدها هزینه کمتری بابت تعمیرات پرداخت نمایید.

تابلو مغازه چلنیوم کریستالی
تابلو مغازه چلنیوم کریستالی

 

مزیت های ساخت تابلو مغازه

 • معرفی برند تجاری در نقطه فروش به صورت دائمی
 • استفاده از ابزار تبلیغاتی ارزان قیمت
 • فراهم سازی جلوه بصری و نمای زیبا برای مکان کسب
 • راهنمای مناسب برای کسانی که بدنبال مغازه ای جهت خرید کالای خاص هستند.
تابلو مغازه استیل دوغی نور اندریک
تابلو مغازه استیل دوغی نور اندریک

 

نکات قابل توجه جهت ساخت تابلو مغازه

نکات زیر اگر رعایت شوند منجر به ساخت یک تابلو مغاز شیک و زیبا می شوند و تبلیغاتی جذاب را به نمایش می گذارند.

 • تطبیق محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی تابلو با اجناس داخل مغازه
 • سادگی و زیبایی
 • خوانایی و گیرایی محتوای تبلیغاتی
 • انتخاب عکس های مناسب
 • استفاده از عنوان مناسب برای تابلومغازه
 • استفاده از حالت های دو بعدی و یا سه بعدی در سفارش تابلو می تواند بر جذابیت آن بیفزاید
 • استفاده از رنگ متناسب
 • نورپردازی
 • پیام تبلیغاتی
 • زاویه دید مناسب
 • استفاده از طرح های گرافیکی
 • درج مشخصات ارتباطی بر روی تابلو مغازه
 • تعامل مستقیم تابلو مغازه با مشتریان
 • سازنده معتبر و حرفه ای که بتواند کار تضمینی و باکیفیت بالا ارائه کند.
تابلو مغازه استیل دوغی با نور مخفی
تابلو مغازه استیل دوغی با نور مخفی

 

اهمیت تابلو مغازه از بعد روان شناسی

تابلو مغازه و محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی آن بدلیل تکرارقطعاً بر ذهن بصری بینندگانی که از مقابل مغازه در حال گذر هستند، تاثیر می گذارد و در موقع نیاز آن را یادآور می شود.

سوالات متداول

کدام یک از موارد قابل درج در تابلو شناسایی واحد تجاری نیست؟

طبق بند چهاردهم قانون تبلیغات محیطی شهرداری ها و شوراهای شهر، موارد قابل درج در تابلو شناسایی واحدهای تجاری عبارتست از: نام، نوع فعالیت و خدمات، نوع محصول مندرج در پروانه کسب یا بهره برداری، شماره تلفن و نمابر، نشانه و پست الکترونیکی و در کل راه های ارتباطی و اعتماد سازی برای مشتریان عزیز است.

آیا تابلو مغازه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی هدفمند محسوب می شود و یا اینکه یک هزینه سربار و اضافی است؟

اینکه نصب تابلو مغازه یک هزینه سربار است، یک تفکر کاملاً اشتباه است . چرا که حتی اگر به تابلو مغازه با یک تفکر دیگر به جز تبلیغات بنگریم، ملاحظه می کنیم که تابلو مغازه نقش بسیار مهمی را در زیباسازی فضای تجاری فراهم می سازد.

بدون وجود تابلو مغازه، در حقیقت یک کمیت به خوبی احساس می شود . مانند اسامی اشخاص، مغازه ها نیز با نامی که بر روی تابلوی تبلیغاتی درج شده است شناخته می شوند . این نام هویت مغازه را به عموم کسانی که از مقابل مغازه در حال رفت و آمد هستند، معرفی می کند.

اولین و بااهمیت ترین بخش در طراحی دکوراسیون بیرونی برای محل کسب، تابلو مغازه می باشد . پس از آن چیدمان ویترین دومین بخش مهم محسوب می شود . مابقی به موجودی کالاها، کیفیت آنها، قیمت کالاها و روابط عمومی بین فروشنده و خریدار بستگی دارد.

پرداخت فلزات در تابلو فلزی یعنی چه؟

فرآیند پرداخت فلزات به جلاسازی و براقیت مجدد سطح فلز می گویند . برای انجام فرآیند پرداخت مجدد ابتدا سطح فلزات را با استفاده از ذرات و یا مواد ساینده مالش می دهند.

نوع موادی که برای ساییدن فلزات بکار می رود بستگی به نوع فلز دارد . برای مثال اگر فلزات از نوع مس یا آلومینیوم باشد از کاربید سیلیکون و یا اگر از نوع فولاد باشد از اکسید آلومینیوم به عنوان ماده ای که سطح این فلزات را براق می کند استفاده می شود.

در حالت عادی و ساده برای فلزات کوچک یک نوع کرم تولید شده است که بر روی فلزات مالیده می شود . سپس با استفاده از مالش توسط دستمال یا سنباده های نرم فرآیند پرداخت انجام می پذیرد.

تابلو استیل نور اندریک چگونه نورپردازی می شود؟

​برای ساخت تابلو استیل نور اندریک، تابلوساز بین حروف و زمینه تابلو جهت جاسازی لامپ های اس ام دی و تامین نور تابلو، فاصله ای به اندازه یک سانتی متر ایجاد می کند.

تابلو پلاستیل چیست؟

نوعی تابلوی ترکیبی است که با استفاده از فلز استیل و پلکسی گلس ساخته می شود و قابلیت نورپردازی همچون تابلو نئون پلاستیک را دارد.

حروف برجسته سه بعدی وکیوم چیست و چگونه ساخته می شود؟

حروفی است که بر اساس حرارت ساخته می شود و حالتی سه بعدی دارد . برای ساخت حروف برجسته سه بعدی وکیوم پس از طراحی، ورق پلکسی از هر جهت به اندازه 3 سانتی متر برجسته می شود . با این کار پس از لبه خوری، جذابیت تابلو بیشتر می شود.

پس از آن حروف توسط دستگاه برش لیزری برش داده شده و توسط دستگاه حرارتی صنعتی و تحت خلاء، حروف بر روی پلکسی به شکل یک تکه پرس می شود و حروف برجسته وکیوم، شکل سه بعدی به خود می گیرد.

برای زیباتر شدن حروف می توان با استفاده از دستگاه آبکاری فانتاکروم، روی حروف را آبکاری نمود تا براقیت آن دو برابر شود.

تابلو راهنما شامل چه مواردی است؟

 • تابلو خروج اضطراری
 • تابلو اسامی
 • تابلو شماره اتاق
 • تابلو سالن
 • تابلو طبقات
 • تابلو ورود
 • تابلو راهنمایی و رانندگی

نحوه ییاده سازی پولکی ها بر روی تایل ها در تابلو پولکی چگونه است؟

نحوه پیاده سازی پولکی ها بر روی تایل های پلاستیکی به این شکل است که فضایی در بالاترین سطح پایه، شکل می گیرد.

این فضا اجازه حرکت پولکی ها را می دهد و زمانی که باد یا نسیم کوچکی شروع به وزیدن می کند این پولکی ها در راستای سطح ایجاد شده به حرکت در می آیند و جلوه رقصانی را برای تابلو تبلیغاتی فراهم می کنند.

 هدف از نصب تابلو مغازه چیست؟

هدف تابلو مغازه معرفی برند در نقطه فروش برای جذب مشتریان بیشتر و زیباسازی سازی دکوراسیون بیرونی مغازه است.

تابلو مغازه چه تاثیری می تواند بر میزان فروش شما داشته باشد؟

تابلو مغازه هر چقدر زیباتر و جذابتر طراحی شود به همان میزان می تواند در جذب نگاه رهگذران به سوی مغازه شما تاثیرگذارتر باشد و مشتریان را برای ورود به داخل مغازه ترغیب کند.

موکاپ تابلو مغازه چیست؟

موکاپ تابلو مغازه پیش نمایشی از طرحی است که می خواهد به اجرا گذاشته شود . موکاپ تابلو مغازه توسط طراح و نرم افزار طراحی شده و قبل از اجرا به مشتری نشان داده می شود و مشتری در صورت پسند نکردن می تواند تغییرات مدنظر خود را در این مرحله اجرا کند.