راهنمای مطالعه

 1.  تابلو چلنیوم الماسی
 2. تابلو چلنیوم الماسی چیست؟
 3. تابلو الماسی
 4. سفارش تابلو چلنیوم الماسی
 5. تابلو مغازه چلنیوم الماسی
 6. آموزش ساخت تابلو چلنیوم الماسی
 7. حروف برجسته چلنیوم الماسی
 8. نصب تابلو چلنیوم الماسی
 9. تابلو چلنیوم الماسی و انواع مدل های آن + قیمت و ویدئو
 10. تابلو چلنیوم الماسی و انواع مدل های آن
  1. تابلو چلنیوم کریستال الماسی
  2. تابلو چلنیوم استیل الماسی
  3. تابلو چلنیوم فلزی الماسی
  4. تابلو چلنیوم الماسی رینگی
  5. تابلو چلنیوم الماسی پانچی
 11. قیمت تابلو چلنیوم الماسی
 12. ابعاد تابلو چلنیوم الماسی
 13. مزایا و ویژگی های تابلو چلنیوم الماسی
 14. سوالات متداول
  1. دلایل پرطرفدار بودن تابلو چلنیوم الماسی در چیست؟
  2. چرا استفاده از تابلو چلنیوم الماسی نسبت به پانچ ورق های استیل و فلز طرفداران بیشتری دارد؟
  3. چه نکاتی به زیبایی بیشتر ساخت تابلو چلنیوم الماسی پانچی کمک می کند؟
  4. تابلو چلنیوم الماسی برای چه مکان هایی مناسب است؟
  5. نقاط مثبت تابلو چلنیوم الماسی

صنعت تابلو سازی یکی از صنایعی است که بواسطه ورود دستگاه های متعدد نظیر دستگاه برش لیزری، دستگاه فانتاکروم، دستگاه پی وی سی، دستگاه سی ان سی و دیگر دستگاه ها، بسیار پیشرفت کرده و منجر به ساخت تابلوهای جذاب تر می شود.

امروزه در سطح شهر زمانی که به تابلوهای تبلیغاتی نصب شده در سر درب مغازه ها، فروشگاه ها و شرکت ها نگاه می کنیم  به راحتی متوجه تغییرات حاصل شده در تابلوهای جدید نسبت به تابلوهای قدیمی بی روح و ساده می شویم.

تابلوهای تبلیغاتی نه تنها به عنوان یک ابزار مفید و ماندگار جهت معرفی برند تجاری در مکان کسب و کار محسوب می شوند بلکه نوعی هنر به حساب می آید که هر چقدر زیباتر طراحی، اجرا و پیاده سازی شود به همان اندازه شگفتی و حیرت انگیزی را به نمایش خواهد گذاشت.

طبیعتاً در اطراف مغازه شما مغازه های دیگری نیز وجود دارند که مشغول فروش محصولاتی هستند که شما نیز در مغازه خود مشابه آن را به فروش گذاشته اید.

رقبا سعی دارند که ظاهر ، دکوراسیون و نمای مغازه جذابتری نسبت به مغازه شما داشته باشند تا بتوانند مشتریان بیشتری برای خود بدست آورند.

اگر شما بتوانید با ایجاد ایده ای در ساخت تابلو تبلیغاتی، یک تابلو منحصر به فرد که ظاهری متفاوت نسبت به دیگر تابلوها داشته باشد، یعنی خاص باشد را پیاده سازی کنید ، می توانید توجه مخاطبان بیشتری را به مغازه خود جلب کنید.

از جمله عواملی که می توانند یک مشتری را به داخل مکان کسب شما هدایت نمایند تابلو تبلیغاتی و دکوراسیون و نمای بیرونی مغازه است.

پس از اینکه مشتری ترغیب به ورود به داخل مغازه شد قیمت، کیفیت و تنوع اجناس و همچنین نوع برخورد فروشندگان است که سبب جذب مشتریان و ترغیب آنها به خرید می شود .

امروزه تابلوها به شکلی درخشان و براق ساخته شده و به نمایش گذاشته می شوند که خاصیت درخشندگی و براقیت سبب زیبایی بیشتر تابلو و در نتیجه جذاب بودن آن می شود و این تابلوها قادرند به راحتی نظر کلیه رهگذران در حال عبور از محل کسب و کار شما را به خود جلب کنند.

تابلوهای زیادی را می توان به عنوان تابلو مغازه جدید همچون موارد زیر مورد استفاده قرار داد که عبارتند از :

 • تابلو چلنیوم

 • تابلو پولکی

 • تابلو پیکسلی

 • تابلو ترموود

 • تابلو وکیوم

 • تابلو ال ای دی

 • تابلو کامپوزیت

هر کدام از تابلوهای نام برده شده نیاز به تکنیک های ساخت و استفاده از متریال های مختص به خود را دارند.

 

یکی از تابلوهایی که توسط بسیاری از اصناف مورد سفارش قرار می گیرد تابلو چلنیوم می باشد . تابلو چلنیوم به دلیل تنوع در اجرا و تکنیک های ساخت متفاوتی که دارد توانسته جایگاه اول را در حوزه تابلوسازی به خود اختصاص دهد.

علاوه بر این تنوع قیمت تابلو چلنیوم نیز بر اساس متر محیط و متریال های مصرفی متفاوت است . در مقاله قیمت تابلو چلنیوم چگونه محاسبه می شود؟ می توانید در مورد نحوه محاسبه قیمت تابلو چلنیوم اطلاعات کافی کسب نمایید.

تابلو چلنیوم تنوع بیشماری دارد که عبارتند از:

 • تابلو چلنیوم ساده
 • تابلو چلنیوم طلایی
 • تابلو چلنیوم کریستالی
 • تابلو چلنیوم الماسی
 • تابلو چلنیوم ستاره ای
 • تابلو چلنیوم لترمکس
 • تابلو چلنیوم دوبل
 • تابلو چلنیوم با لبه های پانچی
 • تابلو چلنیوم با لبه های رینگی

ما در این مطلب می خواهیم نگاهی کلی به تابلو چلنیوم الماسی بیندازیم پس با ما همراه باشید.

 تابلو چلنیوم الماسی

تابلو چلنیوم الماسی تابلویی است که با استفاده از حروف برجسته چلنیوم ساخته می شود و نورپردازی آن به شکل نقاط ریز و الماس گونه با تراکم بالاست.

واژه الماس در یونان به معنای تسخیرناپذیر است و الماس یکی از سنگ های درخشان، کمیاب و گران قیمت می باشد.

ویژگی بارز الماس درخشندگی و سختی بالاست و به عنوان یکی از سخت ترین سنگها محسوب می شود، به همین دلیل این سنگ قابلیت تراشیده شدن و ساخت انواع زیور آلات را دارد.

تابلو چلنیوم الماسی نیز خواص و ویژگی های الماس را به ارث برده و می تواند نمایی جذاب و درخشان همچون الماس را برای تابلو مغازه، تابلو فروشگاه و یا تابلو شرکتی به نمایش بگذارد و محال است که نگاه رهگذران معطوف زیبایی های تابلو الماسی نشود.

تابلو چلنیوم الماسی چیست؟

تابلو چلنیوم الماسی از خانواده تابلو چلنیوم محسوب می شود که ظاهری براق و درخشان همچون الماس دارد و زمانی که مشتری به تابلو نگاه می کند دانه های ریز الماس هنرنمایی کرده و نگاه مشتریان را معطوف خود می نماید.

نقطه های درخشان و نورانی تابلو چلنیوم الماس دقیقاً سنگ براق و قیمتی الماس را برای مشتریان تداعی می کند . فاصله ی این نقاط می تواند کم و زیاد باشد که تماماً به سلیقه ی مشتری بستگی دارد.

تابلو چلنیوم الماسی اتوگالری
تابلو چلنیوم الماسی اتوگالری

 

تابلو الماسی

الماسی کردن تابلو به معنای پانچ کردن یا سوراخ کردن سطح رویه ی حروف در ابعاد کوچک و با تراکم بالاست . این ترفند قابل پیاده سازی در انواع تابلو های حروف برجسته همچون چلنیوم، استیل و حروف های ترکیبی است.

سفارش تابلو چلنیوم الماسی

سفارش تابلو الماسی در کارگاه های تابلوسازی و یا از طریق سایت ها و مغازه های تابلوسازی انجام می پذیرد و در همان مرحله اول طرح تابلو ترسیم شده و تعیین قیمت می شود و در صورت توافق با کارفرما، ساخت تابلو چلنیوم الماسی در کارگاه تابلوسازی صورت می گیرد.

تابلو مغازه چلنیوم الماسی

تابلو مغازه الماسی یکی از تابلوهایی است که از سوی صنف مغازه داران سفارش داده می شود و می تواند جلوه جذابی را برای نمای بیرونی مغازه شما فراهم سازد و تابلویی منحصر به فرد را در مکان کسب شما به نمایش بگذارد و به عنوان یک ابزار تبلیغاتی نامحدود و مدرنیته برای مدت زمان طولانی مورد استفاده واقع شود.

تابلو چلنیوم الماسی را می توان برای انواع تابلو مغازه مثل تابلو مغازه پوشاک، تابلو مغازه طلا فروشی، تابلو مغازه املاک، تابلو مغازه داروخانه و دیگر موارد سفارش داد.

تابلو چلنیوم ساده با لبه های پانچی الماسی
تابلو چلنیوم ساده با لبه های پانچی الماسی

 

آموزش ساخت تابلو چلنیوم الماسی

مرحله اول:

تابلوساز به مکان نصب تابلو چلنیوم رفته و طول و عرض تابلو را اندازه گیری نموده و زاویه دید مناسب جهت نمایش تابلو را می سنجد.

مرحله دوم:

پس از برآورد متراژ تابلو ، تکنسین کار اقدام به طراحی تابلو و حروف برجسته با استفاده از نرم افزارهای طراحی نظیر کورل دراو، اتوکد و تری دی مکس می نماید و اندازه، فونت و ضخامت حروف برجسته را تعیین می کند.

مرحله سوم:

تابلوساز اقدام به برش حروف طراحی شده بر روی پلکسی می نماید که این کار تا حدی با استفاده از دستگاه برش لیزری انجام می پذیرد.

اگر تمایل دارید در مورد دستگاه برش لیزری اطلاعات بیشتر کسب کنید مقاله برش لیزری و کاربردهای دستگاه برش لیزری در تابلوسازی را مطالعه کنید.

مرحله چهارم:

در این مرحله تابلوساز برش هایی بر روی پلکسی انجام می دهد که این برش ها سبب شکست نور شده به همین دلیل پس از نصب تابلو و روشنایی آن، ما می توانیم اشکال هندسی همچون الماس را بر روی تابلو مشاهده کنیم.

مرحله پنجم:

پس از برش حروف، لبه های حروف ساخته می شود و پس از اعمال خم کاری و شیارکاری، لبه ها به بدنه حروف توسط چسب، چسبانده می شود.

مرحله ششم:

نوبت به نصب لامپ های اس ام دی در داخل تابلو می رسد . لامپ های اس ام دی به سه شکل شاخه ای، خطی و یا نواری موجودند که با توجه به نوع تابلو و سفارش مشتری یکی از آنها مورد استفاده واقع می شود.

مرحله هفتم:

حروف ساخته شده بر روی زیرساز نصب می شوند . معمولاً از ورق پی وی سی برای زیرسازی تابلو چلنیوم الماسی استفاده می شود.

در صورت سفارش مشتریان زیرساز می تواند با استفاده از متریال هایی نظیر ورق کامپوزیت، چوب ترموود، شیشه یا سنگ انجام پذیرد که منجر به ساخت دو تابلو زیر می شود.

تابلو ترموود

در ساخت تابلو ترموود، از چوب ترموود به عنوان زیرساز استفاده می شود و سپس حروف برجسته چلنیوم الماسی  بر روی این زیرساز نصب می شود.

و

تابلو کامپوزیت

در مدل تابلو کامپوزیت از ورق کامپوزیت به عنوان زیرساز استفاده شده و حروف برروی آن سوار می شود.

مرحله هشتم:

کار طراحی و پیاده سازی تابلو انجام شده و سپس تابلو در محل نصب می شود و سیم ها و اقلام اضافی به پشت کار منتقل می شود.

مرحله نهم:

تابلو روشن شده و اشکالات احتمالی آن رفع می شود.

مرحله دهم:

گارانتی تابلو تبلیغاتی و خدمات پس از فروش

حروف برجسته چلنیوم الماسی

حروف برجسته تابلو چلنیوم الماسی همچون سنگ الماس، درخشان هستند و زمانی که رهگذران به حروف نگاه می کنند نقاط نورانی و درخشان الماس مانند را می بینند.

نصب تابلو چلنیوم الماسی

نصب تابلو چلنیوم الماسی بر روی زیرسازهای منتخب مشتریان در محل توسط تکنسین کار و به کمک داربست انجام می پذیرد.

تابلو چلنیوم الماسی با نمای کامپوزیتی
تابلو چلنیوم الماسی با نمای کامپوزیتی

 

تابلو چلنیوم الماسی و انواع مدل های آن + قیمت و ویدئو

تابلو چلنیوم الماسی مدل های مختلفی برای سفارش دارد که کاملاً سلیقه ای است . شما می توانید نمونه مدل های اجرا شده توسط گروه سامان را در سایت ملاحظه کنید.

تابلو چلنیوم الماسی و انواع مدل های آن

بر اساس نوع اجرا و نحوه ی پیاده سازی تابلو چلنیوم الماسی انواع مختلفی دارند که در ادامه مختصراً به هر مدل اشاره ای خواهیم داشت.

تابلو چلنیوم کریستال الماسی

تابلو چلنیوم تابلویی است که به شیوه های متفاوت اجرا و پیاده سازی می شود که کریستال و الماسی بودن حروف برجسته چلنیوم یکی از تکنیک هایی است که سبب زیباتر شدن تابلو چلنیوم می شود.

در ساخت تابلو چلنیوم کریستال الماسی علاوه بر برش هایی که تابلوساز به شکل الماس بر روی پلکسی ایجاد می کند از دانه های کریستال و ورق پلکسی گلاس شیشه ای جهت ساخت تابلو استفاده می کنند . البته می توان از ورق آلومینیوم نیز استفاده کرد.

تابلو چلنیوم استیل الماسی

استیل ورق شفاف و براق است اما نمی تواند نور را از خود عبور دهد، به همین دلیل در صورت تمایل به سفارش تابلو استیل تابان آن را بصورت ترکیبی با دیگر متریال ها می سازند.

در این روش رویه حروف با استفاده از چلنیوم ساخته می شود اما لبه های حروف با استفاده از متریال استیل طراحی و پیاده سازی می شود.

تابلو چلنیوم الماسی با نمای کامپوزیتی سفید
تابلو چلنیوم الماسی با نمای کامپوزیتی سفید

 

تابلو چلنیوم فلزی الماسی

در این تکنیک برای ساخت لبه های حروف برجسته چلنیوم الماسی از فلزات متعدد همچون آهن، مس یا گالوانیزه استفاده می شود.

تابلو چلنیوم الماسی رینگی

برای ساخت تابلو چلنیوم الماسی رینگ، لبه های حروف توسط دستگاه های مخصوص همچون رینگ برش داده می شود و نور علاوه بر رویه ی حروف از بخش های رینگی نیز به چشمها به شکلی خیره کننده متصاعد می شود.

تابلو چلنیوم الماسی پانچی

پانچ نوعی سواراخ کاری است که بر روی لبه های حروف برجسته چلنیوم الماسی اعمال می شود . ساخت تابلو چلنیوم الماسی پانچی نیز بدین شکل است که رویه ی حروف با استفاده از چلنیوم ساخته می شود و لبه ها به شکل ردیفی و یا زیگزالی پانچ می شود.

تابلو چلنیوم الماسی زیبا و جذاب
تابلو چلنیوم الماسی زیبا و جذاب

 

قیمت تابلو چلنیوم الماسی

عوامل زیر می توانند در تعیین قیمت تابلو چلنیوم الماسی ذخیل باشند.

 • ارتفاع تابلو از زمین
 • متر محیط حروف برجسته
 • نوع و برند پلکسی گلس بکار رفته در تابلو
 • نوع و برند لامپ های ال ای دی یا اس ام دی مندرج در تابلو
 • زیرساز تابلو که می تواند پی وی سی ، ورق کامپوزیت، چوب ترموود، سنگ و یا شیشه باشد.
 • منبع تغذیه
 • دستگاه خنک کننده
 • تایمر جهت روشن و خاموشی تابلو
 • جنس و نوع رول چلنیوم
 • دیگر متریال های اضافی که مشتریان سفارش می دهند.

ابعاد تابلو چلنیوم الماسی

ابعاد تابلو الماسی نقش بسزایی در میزان تراکم پانچ ها دارد . این بدان معناست که هر چقدر ابعاد حروف برجسته چلنیوم الماسی بزرگتر باشد، میزان پانچ روی ورق افزایش پیدا می کند و طبیعتاً حالت الماسی تابلو نیز افزایش می یابد . این امر سبب زیبایی بیشتر تابلو شده و منجر به جلب توجه بیشتر آن می شود.

مزایا و ویژگی های تابلو چلنیوم الماسی

 • زیبا و جذاب
 • مقاوم در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی
 • نسبت به زیبایی و جذابیتی که دارد قیمت تابلو چلنیوم الماسی مناسب است.
 • نصب آسان
 • قابلیت اجرای متفاوت
تابلو چلنیوم الماسی موبایل فروشی
تابلو چلنیوم الماسی موبایل فروشی

 

سوالات متداول

دلایل پرطرفدار بودن تابلو چلنیوم الماسی در چیست؟

 • تنوع در رنگ
 • رفلکس های پانچ ورق
 • پانچ ورق پلکسی نسبت به پانچ ورق های استیل و فلز قیمت کمتری دارد و مقرون به صرفه می باشد.

چرا استفاده از تابلو چلنیوم الماسی نسبت به پانچ ورق های استیل و فلز طرفداران بیشتری دارد؟

این به دلیل پایین بودن قیمت تابلو چلنیوم الماسی است . تابلو الماسی با استفاده از سوراخ کاری روی سطح حروف انجام می پذیرد و این سوراخ کاری ها توسط دستگاه های برش پلکسی و برش فلزات انجام می شود.

هزینه پانچ ورق های استیل و فلز 3 الی 4 برابر پانچ ورق های پلکسی است به همین علت همه تمایل به سفارش تابلو الماسی دارند.

چه نکاتی به زیبایی بیشتر ساخت تابلو چلنیوم الماسی پانچی کمک می کند؟

الف ) قطر پانچ

اندازه قطر سوراخ های پانچ شده در تابلو چلنیوم الماسی بسیار مهم است، زیرا اگر از حد معمول کوچکتر باشد نور به شکلی جذاب از آن نمایان نمی شود و زیبایی تابلو زیر سوال می رود و اگر بیش از حد بزرگ باشد داخل کار نمایان شده و باز هم جلوه زشتی برای تابلو به اجرا در می آید . پس اندازه قطر پانچ ها می بایست در حد معمول باشد.

ب ) تراکم پانچ

تراکم پانچ به تعداد سوراخ های پانچ شده اطلاق می شود که پایین یا بالا بودن آن زیبایی تابلو را زیر سوال می برد و می بایست با سایز و ارتفاع حروف تناسب داشته باشد تا خوش بدرخشد.

پ) قطر لبه پانچ

پایین بودن قطر لبه پانچ سبب نمایان شدن لامپ ها می شود و جلوه کار را مخدوش می کند.

تابلو چلنیوم الماسی برای چه مکان هایی مناسب است؟

به طور کل تابلو الماسی قابل پیاده سازی در هر فضایی است و می توان به عنوان تابلو مغازه و یا تابلو فروشگاهی آن را مورد استفاده قرار داد.

بهترین نقاط جهت نصب تابلو الماسی، مکان هایی هستند که خیابانها دارای عرض بیشتری هستند و محل تردد و عبور و مرور اتومبیل هاست و یا در گذرگاه های اصلی، تابلو چلنیوم الماسی می تواند با حالت الماس گونه خود جلوه بهتری را به نمایش بگذارد و بیشتر نمایان کند.

نقاط مثبت تابلو چلنیوم الماسی

خاص بودن، جلب توجه نمودن و درخشندگی همچون الماس از خواص و ویژگی های ذاتی تابلو چلنیوم الماسی به حساب می آید، بویژه اگر با رنگ طلایی اجرا شود.