صنایع متعددی که مرتبط با کسب و کارهای مختلف هستند هر روز متحول می شوند و تکنیک ها و ترفندهای خاصی برای ساخت انواع کالاها و ارائه خدمات رونمایی می شود که این تکنیک منجر به ساخت ابزارها و کالاها می شود که همگام با دنیای مد هر روز پیشروی هایی دارد . پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی حاصل شده است منجر به ساخت دستگاه هایی شده اند که این دستگاه ها زندگی ما انسانها را متحول ساخته و کارهایی که انسان با زحمت زیاد و در مدت زمان زیادی انجام می داد توسط این دستگاه ها ، گاهاً بدون دخالت دست انسان و به صورت کاملاً مکانیزه در تایم سریعتری انجام می پذیرد .

صنعت تابلو سازی نیز یکی از صنایعی است که بواسطه ورود دستگاه های متعدد نظیر دستگاه برش لیزری ، دستگاه فانتاکروم ، دستگاه پی وی سی ، دستگاه سی ان سی و دیگر دستگاه ها ، بسیار پیشرفت کرده و امروز همان طور در سطح شهر زمانی که به تابلوهای تبلیغاتی نصب شده در سر درب مغازه ها ، فروشگاه ها و شرکت ها نگاه می کنیم  به راحتی متوجه تغییرات حاصل شده در تابلوهای جدید نسبت به تابلوهای قدیمی بی روح و ساده می شویم .

تابلو های تبلیغاتی :

تابلوهای تبلیغاتی نه تنها به عنوان یک ابزار مفید و ماندگار جهت معرفی برند تجاری در مکان کسب و کار محسوب می شوند بلکه نوعی هنر به حساب می آید که هر چقدر زیباتر طراحی ، اجرا و پیاده سازی شود به همان اندازه شگفتی و حیرت انگیزی را به نمایش خواهد گذاشت و توجه مخاطبان بیشتری معطوف تابلو سر در مغازه نصب شده خواهد شد . طبیعتاً در اطراف مغازه شما مغازه های دیگری نیز وجود دارند که مشغول فروش محصولاتی هستند که شما نیز در مغازه خود مشابه آن را به فروش گذاشته اید و به عنوان رقیب سعی دارند که ظاهر ، دکوراسیون و نمای مغازه جذابتری نسبت به مغازه شما داشته باشند تا بتوانند مشتریان بیشتری برای خود بدست آورند . اگر شما بتوانید با ایجاد ایده ای در ساخت تابلو تبلیغاتی ، یک تابلو منحصر به فرد که ظاهری متفاوت نسبت به دیگر تابلوها داشته باشد ، یعنی خاص باشد را پیاده سازی کنید ، می توانید توجه مخاطبان بیشتری را به مغازه خود جلب کنید . از جمله عواملی که می توانند یک مشتری را به داخل مکان کسب شما هدایت نمایند تابلو تبلیغاتی و دکوراسیون و نمای بیرونی مغازه است . پس از اینکه مشتری ترغیب به ورود به داخل مغازه شد قیمت ، کیفیت و تنوع اجناس و همچنین نوع برخورد فروشندگان است که سبب جذب مشتریان و ترغیب آنها به خرید می شود .

امروزه تابلوها به شکلی درخشان و براق ساخته شده و به نمایش گذاشته می شوند که خاصیت درخشندگی و براقیت سبب زیبایی بیشتر تابلو و در نتیجه جذاب بودن آن می شود و این تابلوها قادرند به راحتی نظر کلیه رهگذران در حال عبور از محل کسب و کار شما را به خود جلب کنند .

یکی از پراستفاده ترین نوع تابلوهای تبلیغاتی که مورد سفارش واقع می شود تابلو مغازه است .

 

برای آشنایی کامل تابلو مغازه و انواع آن می توانید مقاله زیر مطالعه نمایید .

 

تابلو مغازه و انواع مدل های آن

 

تابلو چلنیوم الماسی

 

تابلوهای زیادی را می توان به عنوان تابلو مغازه جدید همچون موارد زیر مورد استفاده قرار داد که عبارتند از :

 • تابلو چلنیوم

 • تابلو پولکی

 • تابلو پیکسلی

 • تابلو ترموود

 • تابلو وکیوم

 • تابلو ال ای دی

 • تابلو کامپوزیت

 

هر کدام از تابلوهای نام برده شده نیاز به تکنیک های ساخت و استفاده از متریال های مختص به خود را دارند.

 

اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل در مورد انواع تابلو مغازه جدید دارد مقاله روبرو را مطالعه کنید . تابلو مغازه جدید

 

تابلو چلنیوم الماسی مغازه حیدری

 

یکی از تابلوهایی که توسط بسیاری از اصناف مورد سفارش قرار می گیرد تابلو چلنیوم می باشد . تابلو چلنیوم به دلیل تنوع در اجرا و تکنیک های ساخت متفاوتی که دارد توانسته جایگاه اول را در حوزه تابلو سازی به خود اختصاص دهد و علاوه بر این تنوع قیمت تابلو چلنیوم نیز بر اساس متر محیط و متریال های مصرفی متفاوت است . در مقاله زیر می توانید در مورد نحوه محاسبه قیمت تابلو چلنیوم اطلاعات کافی کسب نمایید .

 

 

تابلو چلنیوم تنوع بیشماری دارد که عبارتند از :

 • تابلو چلنیوم طلایی

 • تابلو چلنیوم ساده
 • تابلو چلنیوم کریستالی
 • تابلو چلنیوم الماسی
 • تابلو چلنیوم ستاره ای
 • تابلو چلنیوم لترمکس
 • تابلو چلنیوم دوبل
 • تابلو چلنیوم با لبه های پانچی
 • تابلو چلنیوم با لبه های رینگی

 

ما در این مطلب می خواهیم نگاهی کلی به تابلو چلنیوم الماسی بیندازیم پس با ما همراه باشید .

 

تابلو الماسی اسکاف

 

 تابلو چلنیوم الماسی :

واژه الماس در یونان به معنای تسخیرناپذیر است و الماس یکی از سنگ های درخشان ، کمیاب و گران قیمت می باشد که ویژگی بارز آن درخشندگی و سختی بالاست و به عنوان یکی از سخت ترین سنگها محسوب می شود ، به همین دلیل این سنگ قابلیت تراشیده شدن و ساخت انواع زیور آلات را دارد . تابلو چلنیوم الماسی نیز خواص و ویژگی های الماس را به ارث برده و می تواند نمایی جذاب و درخشان همچون الماس را برای تابلو مغازه ، تابلو فروشگاه و یا تابلو شرکتی به نمایش بگذارد و محال است که نگاه رهگذران معطوف زیبایی های تابلو الماسی نشود .

تابلو چلنیوم الماسی چیست ؟

تابلو چلنیوم الماسی از خانواده تابلو چلنیوم محسوب می شود که ظاهری براق و درخشان همچون الماس دارد و زمانی که مشتری به تابلو نگاه می کند دانه های ریز الماس هنرنمایی کرده و نگاه مشتریان را معطوف خود می نماید . نقطه های درخشان و نورانی تابلو چلنیوم الماس دقیقاً سنگ براق و قیمتی الماس را برای مشتریان تداعی می کند .

تابلو الماسی :

الماسی کردن تابلو به معنای پانچ کردن یا سوراخ کردن سطح روی حروف در ابعاد کوچک و با تراکم بالاست . این ترفند قابل پیاده سازی در انواع تابلو های حروف برجسته همچون چلنیوم ، استیل و حروف های ترکیبی است .

 

تابلو چلنیوم الماسی مغازه گلفروشی

 

دلایل پرطرفدار بودن تابلو چلنیوم الماسی :

 • تنوع در رنگ
 • رفلکس های پانچ ورق
 • پانچ ورق پلکسی نسبت به پانچ ورق های استیل و فلز قیمت کمتری دارد و مقرون به صرفه می باشد .

 

تابلو الماسی موبایل فروشی

 

چرا استفاده از تابلو چلنیوم الماسی نسبت به پانچ ورق های استیل و فلز طرفداران بیشتری دارد ؟

این به دلیل پایین بودن قیمت تابلو چلنیوم الماسی است . تابلو الماسی با استفاده از سوراخ کاری روی سطح حروف انجام می پذیرد و این سوراخ کاری ها توسط دستگاه های برش پلکسی و برش فلزات انجام می شود . هزینه پانچ ورق های استیل و فلز 3 الی 4 برابر پانچ ورق های پلکسی است به همین علت همه تمایل به سفارش تابلو الماسی دارند .

سفارش تابلو چلنیوم الماسی :

سفارش تابلو الماسی در کارگاه های تابلوسازی و یا از طریق سایت ها و مغازه های تابلوسازی انجام می پذیرد و در همان مرحله اول طرح تابلو ترسیم شده و تعیین قیمت می شود و در صورت توافق با کارفرما ، ساخت تابلو چلنیوم الماسی در کارگاه تابلوسازی صورت می گیرد.

تابلو مغازه چلنیوم الماسی :

تابلو مغازه الماسی یکی از تابلوهایی است که از سوی صنف مغازه داران مورد استفاده زیادی واقع می شود و می تواند جلوه جذابی را برای نمای بیرونی مغازه شما فراهم سازد و تابلویی منحصر به فرد را در مکان کسب شما به نمایش بگذارد و به عنوان یک ابزار تبلیغاتی نامحدود و مدرنیته برای مدت زمان طولانی مورد استفاده واقع شود . تابلو چلنیوم الماسی را می توان برای انواع تابلو مغازه مثل تابلو مغازه پوشاک ، تابلو مغازه طلا فروشی ، تابلو مغازه املاک ، تابلو مغازه داروخانه و دیگر موارد سفارش داد .

 

تابلو چلنیوم الماسی تجهیزکاران

آموزش ساخت تابلو چلنیوم الماسی:

مرحله اول :

تابلوساز به مکان نصب تابلو چلنیوم رفته و طول و عرض تابلو را اندازه گیری نموده و زاویه دید مناسب جهت نمایش تابلو را می سنجد .

مرحله دوم :

پس از برآورد متراژ تابلو ، تکنسین کار اقدام به طراحی تابلو و حروف برجسته با استفاده از نرم افزارهای طراحی نظیر کورل دراو ، اتوکد و تری دی مکس می نماید و اندازه ، فونت و ضخامت حروف برجسته را تعیین می کند .

مرحله سوم )

تابلوساز اقدام به برش حروف طراحی شده بر روی پلکسی می نماید که این کار تا حدی با استفاده از دستگاه برش لیزری انجام می پذیرد . اگر تمایل دارید در مورد دستگاه برش لیزری اطلاعات بیشتر کسب کنید مقاله ذیل را مطالعه کنید .

 

برش لیزری و کاربردهای دستگاه برش لیزری در تابلوسازی

 

مرحله چهارم )

در این مرحله تابلوساز برش هایی بر روی پلکسی انجام می دهد که این برش ها سبب شکست نور شده به همین دلیل پس از نصب تابلو و روشنایی آن ، ما می توانیم اشکال هندسی همچون الماس را بر روی تابلو مشاهده کنیم .

مرحله پنجم)

پس از برش حروف ، لبه های حروف ساخته می شود و پس از اعمال خم کاری و شیارکاری ، لبه ها به بدنه حروف توسط چسب ، چسبانده می شود .

مرحله ششم )

نوبت به نصب لامپ های اس ام دی در داخل تابلو می رسد . لامپ های اس ام دی به سه شکل شاخه ای ، خطی و یا نواری موجودند که با توجه به نوع تابلو و سفارش مشتری یکی از آنها مورد استفاده واقع می شود .

مرحله هفتم )

حروف ساخته شده بر روی زیرساز نصب می شوند . معمولاً از ورق پی وی سی برای زیرسازی تابلو چلنیوم الماسی استفاده می شود  اما در صورت سفارش مشتریان زیرساز می تواند با استفاده از متریال هایی نظیر ورق کامپوزیت ، چوب ترموود ، شیشه یا سنگ انجام پذیرد که منجر به ساخت دو تابلو زیر می شود .

تابلو ترموود

در ساخت تابلو ترموود ، از چوب ترموود به عنوان زیرساز استفاده می شود و سپس حروف برجسته چلنیوم الماسی  بر روی این زیرساز نصب می شود.

و

تابلو کامپوزیت

در این مدل از ورق کامپوزیت به عنوان زیرساز استفاده شده و حروف برروی آن سوار می شود.

مرحله هشتم )

کار طراحی و پیاده سازی تابلو انجام شده و تابلو به محل نصب برده می شود و سپس تابلو به در محل نصب می شود و سیم ها و اقلام اضافی به پشت کار منتقل می شود .

مرحله نهم )

تابلو روشن شده و اشکالات احتمالی آن رفع می شود .

مرحله دهم )

گارانتی تابلو تبلیغاتی و خدمات پس از فروش

حروف برجسته چلنیوم الماسی :

حروف برجسته تابلو چلنیوم الماسی همچون سنگ الماس ، درخشان هستند و زمانی که رهگذران به حروف نگاه می کنند نقاط نورانی و درخشان الماس مانند را می بینند .

 

حروف برجسته الماسی

 

نصب تابلو چلنیوم الماسی :

نصب تابلو چلنیوم الماسی بر روی زیرسازهای منتخب مشتریان در محل توسط تکنسین کار انجام می پذیرد .

تابلو چلنیوم الماسی و انواع مدل های آن + قیمت و ویدئو

تابلو چلنیوم الماسی مدل های مختلفی برای سفارش دارد که کاملاً سلیقه ای است . شما می توانید نمونه مدل های اجرا شده توسط گروه نمارنگ را ملاحظه کنید . تابلو چلنیوم الماسی مثل الماس می درخشد و جذابیت خارق العاده ای را برای محیط کاری و تجاری فراهم می سازد .

تابلو چلنیوم الماسی و انواع مدل های آن :

تابلو چلنیوم کریستال الماسی :

تابلو چلنیوم تابلویی است که به شیوه های متفاوت اجرا و پیاده سازی می شود که کریستال و الماسی بودن حروف برجسته چلنیوم یکی از تکنیک هایی است که سبب زیباتر شدن تابلو چلنیوم می شود . در ساخت تابلو چلنیوم کریستال الماسی علاوه بر برش هایی که تابلوساز به شکل الماس بر روی پلکسی ایجاد می کند از دانه های کریستال و ورق پلکسی گلاس شیشه ای جهت ساخت تابلو استفاده می کنند . البته می توان از ورق آلومینیوم نیز استفاده نمود .

تابلو چلنیوم استیل الماسی :

استیل ورق شفاف و براق است اما نمی تواند نور را از خود عبور دهد ، به همین دلیل در صورت تمایل به سفارش تابلو استیل تابان آن را بصورت ترکیبی با دیگر متریال ها می سازند . در این روش رویه حروف با استفاده از چلنیوم ساخته می شود اما لبه های حروف با استفاده از متریال استیل طراحی و پیاده سازی می شود.

تابلو چلنیوم فلزی الماسی :

برای ساخت لبه های حروف از فلزات متعدد همچون آهن ، مس یا گالوانیزه استفاده می شود .

تابلو چلنیوم الماسی رینگی :

برای ساخت تابلو چلنیوم الماسی رینگ ، لبه های حروف توسط دستگاه های مخصوص همچون رینگ برش داده می شود و نور علاوه بر رویه حروف از بخش های رینگی نیز به چشمها به صورتی خیره کننده متصاعد می شود .

تابلو چلنیوم الماسی پانچی :

پانچ نوعی سواراخ کاری است که بر روی لبه های حروف برجسته چلنیوم اعمال می شود . ساخت تابلو چلنیوم الماسی پانچی نیز بدین شکل است که رویه حروف با استفاده از چلنیوم ساخته می شود و لبه ها به شکل ردیفی و یا زیگزالی پانچ می شود .

 

تابلو الماسی لبه پانچی

 

نکاتی قابل توجه در ساخت تابلو چلنیوم پانچی وجود دارد که اگر مورد اهمیت واقع شود زیبایی تابلو بیشتر می شود :

الف ) قطر پانچ :

اندازه قطر سوراخ های پانچ شده در تابلو چلنیوم الماسی بسیار مهم است ، زیرا اگر از حد معمول کوچکتر باشد نور به شکلی جذاب از آن نمایان نمی شود و زیبایی تابلو زیر سوال می رود و اگر بیش از حد بزرگ باشد داخل کار نمایان شده و باز هم جلوه زشتی برای تابلو به اجرا در می آید . پس اندازه قطر پانچ ها می بایست در حد معمول باشد .

ب ) تراکم پانچ :

تراکم پانچ به تعداد سوراخ های پانچ شده اطلاق می شود که پایین یا بالا بودن آن زیبایی تابلو را زیر سوال می برد و می بایست با سایز و ارتفاع حروف تناسب داشته باشد تا خوش بدرخشد .

پ) قطر لبه پانچ :

پایین بودن قطر لبه پانچ سبب نمایان شدن لامپ ها می شود و جلوه کار را مخدوش می کند .

 

تابلو چلنیوم الماسی پارتی پرنس

 

قیمت تابلو چلنیوم الماسی :

عوامل زیر می توانند در تعیین قیمت تابلو چلنیوم الماسی ذخیل باشند .

 • ارتفاع تابلو از زمین
 • متر محیط حروف برجسته
 • نوع و برند پلکسی گلس بکار رفته در تابلو
 • نوع و برند لامپ های ال ای دی یا اس ام دی مندرج در تابلو
 • زیرساز تابلو که می تواند پی وی سی ، ورق کامپوزیت ، چوب ترموود ، سنگ و یا شیشه باشد .
 • منبع تغذیه
 • دستگاه خنک کننده
 • تایمر جهت روشن و خاموشی تابلو
 • جنس و نوع رول چلنیوم
 • دیگر متریال های اضافی که مشتریان سفارش می دهند .

در تصویر زیر می توانید قیمت انواع حروف برجسته چلنیوم را مشاهده نمایید .

لیست قیمت حروف برجسته چلنیوم

 

نقاط مثبت تابلو چلنیوم الماسی :

خاص بودن و جلب توجه نمودن یکی از خواص و ویژگی های ذاتی تابلو چلنیوم به حساب می آید .

تابلو چلنیوم الماسی برای چه مکان هایی مناسب است ؟

به طور کل تابلو الماسی قابل پیاده سازی در هر فضایی است و می توان به عنوان تابلو مغازه و یا تابلو فروشگاهی آن را مورد استفاده قرار داد . بهترین نقاط جهت نصب تابلو الماسی ، مکان هایی هستند که خیابانها دارای عرض بیشتری هستند و محل تردد و عبور و مرور اتومبیل هاست و یا در گذرگاه های اصلی ، تابلو چلنیوم الماسی می تواند با حالت الماس گونه خود جلوه بهتری را به نمایش بگذارد و بیشتر نمایان کند .

ابعاد تابلو چلنیوم الماسی :

ابعاد تابلو الماسی نقش بسزایی در میزان تراکم پانچ ها دارد . این بدان معناست که هر چقدر ابعاد حروف برجسته چلنیوم الماسی بزرگتر باشد میزان پانچ روی ورق افزایش پیدا می کند و طبیعتاً حالت الماسی تابلو نیز افزایش می یابد . این امر سبب زیبایی بیشتر تابلو شده و منجر به جلب توجه بیشتر آن می شود .
 

مزایا و ویژگی های تابلو چلنیوم الماسی :

 • زیبا و جذاب
 • مقاوم در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی
 • نسبت به زیبایی و جذابیتی که دارد قیمت تابلو چلنیوم الماسی مناسب است .
 • نصب آسان
 • قابلیت اجرای متفاوت