راه های سفارش تابلو مغازه حرفه ای و مدرن

راه های سفارش تابلو مغازه حرفه ای و مدرن

تابلو مغازه :

تابلو مغازه یکی از پرکاربردترین نوع ابزارهای بازاریابی و تبلیغات برای جذب مشتری در مکان تجاری و کسب و کار است که در حوزه تابلوسازی طراحی و اجرا می شود . بوسیله سفارش تابلو مغازه ، تجار و صاحبین کسب و کارها می توانند نام برند تجاری را به صورت نامحدود و ماندگار به عموم رهگذران معرفی نمایند . تابلو مغازه همچون شناسنامه انسان ها و پلاک منازل معرف جایگاه و موقعیت مغازه است و جهت شناسایی مغازه مورد استفاده واقع می شود و اگر نسبت به تابلوهایی که در سر درب مغازه های رقبای شما نصب شده ، به شیوه ای زیباتر و جذاب تر طراحی و پیاده سازی شود به راحتی می تواند نظر مخاطبان زیادی را جلب کند و نام برند تجاری شما را در حافظه کوتاه مدت انسانها جای دهد و با تکرر زیاد این نام به حافظه بلند مدت انتقال یافته و زمانی که افراد به اجناسی احتیاج پیدا می کنند که در داخل مغازه یا فروشگاه شما به فروش می رسد ، قطعاً نام برند شما در ذهن آنها تداعی شده و برای دیدن نمونه اجناس و یا خرید به مغازه شما مراجعه خواهند نمود.

 

راه های سفارش تابلو مغازه حرفه ای و مدرن :

از جمله راه های سفارش تابلو مغازه حرفه ای و مدرن که می تواند سبب وجه تمایز تابلو مغازه شما با تابلوهای همسایگان و رقبایتان باشد سفارش یک تابلو مغازه ترکیبی است . شما با ترکیب متریال هایی همچون چلنیوم ، استیل و لایت باکس می توانید حروف برجسته و اشکال هندسی جذابی را بر روی تابلو مغازه خود طراحی کنید و اجرای یک تابلو با زیرساز پیکسلی و یا با استفاده از ورق های کامپوزیت و چوب ترموود می تواند بر جذابیت هر چه بیشتر تابلو مغازه بیفزاید و یک تابلو مغازه حرفه ای و مدرنیته را به تصویر بکشد .

 

 

تابلو مغازه گل تاج

 

 

امروزه بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها برای تبلیغ کالاهایی که می فروشند و یا برای تبلیغات خود از تابلو مغازه استفاده می کنند. تابلو مغازه در ایران دارای تنوع بسیار بالایی است که هرکسی با توجه به سلیقه و بودجه ای که دارد از آن ها استفاده می کند . تابلوهای تبلیغاتی امروزه نقش مهمی در رونق بخشیدن به کسب و کار مغازه داران را ایفا می کنند . اگر از تابلو مغازه یا تابلو تبلیغاتی مناسب استفاده کنید می توانید تا حد زیادی نظر عابرین را به تابلوی مغازه خود جلب کنید . امروزه تابلوهای تبلیغاتی نقش مهمی را در بازاریابی ایفا می کنند که این امر خود تبلیغات خوبی برای شما محسوب می شود . تابلو مغازه در عین سادگی می بایست درون مغازه را برای عابرین توصیف کند یعنی هنگامی که نوشته ی روی تابلو را می خوانند یا تصویری را می بینند در نگاه اول باید متوجه شوند در این مغازه چه کالاهایی به فروش می رسد. پس برای انتخاب جمله ، کلمه ، متن متحرک ، تصویر ، انیمیشن و ... بر روی تابلو تبلیغاتی بهتر است با طراحان این تابلوهای تبلیغاتی مشورت کنید.

 

 

پامچال

 

 

تابلو مغازه چیست ؟

 

تابلو مغازه ابزار تبلیغاتی قدرتمند برای معرفی برند در نقطه فروش است که نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی همچون تبلیغات چاپی ، تبلیغات بیلبوردی ، تبلیغات رسانه ای و تبلیغات محیطی تاثیرگذارتر ، ارزان تر و ماندگارتر است .

 

مغازه داران زمانی که می خواهند تابلوی جدیدی برای مغازه خود سفارش دهند اولین گام رفتن به کارگاه تابلوسازی و سفارش یک تابلوست و اولین سوالی که مطرح می شود این است :

 

 

کامکار

 

قیمت تابلو مغازه چند است ؟

 

تابلو مغازه با توجه به تنوعی که دارد از قیمت های گوناگونی برخوردار است. از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تابلو مغازه می توان به متریال های بکار رفته و شرکت های  سازنده آنها و همچنین متر محیط تابلوی تبلیغاتی اشاره کرد. هرچه مواد سازنده ی تابلوی تبلیغاتی بهتر باشد طول عمر تابلو بالا می رود در نتیجه قیمت آن افزایش می یابد. شرکت های معتبری نیز وجود دارند که از وسایل چینی استفاده نمی کنند و تابلوی مورد نظر شما را 12 تا 18 ماه گارانتی می کنند.

 

قیمت ساخت تابلو مغازه در ابتدای کار و پس از مرحله طراحی توسط نرم افزار برآورد می شود و سپس نوع و کیفیت متریال هایی که در ساخت تابلو مغازه مورد استفاده واقع می شوند در  کاهش یا افزایش قیمت تابلو دخیل هستند . سفارش تابلوهای مدرن و جذاب امروزی درست است که هزینه ساخت بالاتری دارند و بودجه بیشتری را می طلبند اما نکته حائز اهمیت اینجاست که تابلو مغازه برای مدت زمان مدیدی می تواند به عنوان یک ابزار تبلیغات در نقطه فروش مورد استفاده واقع شود پس اگر این سوالات در ذهن شما مطرح می شود که :

 

 •  آیا هزینه تابلوسازی مدرن ، با صرفه است یا نه ؟
 • آیا تابلو سازی یک هزینه سربار است و یا یک پس انداز بلند مدت ؟
 • آیا سفارش تابلوهای قدیمی عاقلانه است یا بهتر است جدیدترین مدل تابلو سفارش داده شود ؟

 

پاسخ همه این سوالات این است که تابلوسازی و تابلو مغازه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی قوی جهت معرفی برند تجاری در محل کسب است که به صورت مستمر قادر است نام برند شما را به عموم رهگذارانی که از مقابل محل کسب شما می گذرند نمایش می دهد . با وجود اینکه استفاده از تابلوهای تبلیغاتی قدیمی همچون تابلو نئون ، تابلو فلکسی ، تابلو لایت باکس ، تابلو بنری و دیگر تابلوهای قدیمی هنوز هم به قوت خود باقی است اما اگر می خواهید جلوه جذابتری برای مکان کسب خود فراهم سازید و همگام با دنیای مد پیش روید بهتر است با صرف کمی هزینه بالاتر اقدام به سفارش تابلو مغازه جدید و مدرن نمایید تا برای سالهای متمادی بتوانید از آن بهره ببرید .

 

 

تابلو استیل

 

حال سوال مهم تری که مطرح می شود این است که :

 

هدف از نصب تابلو مغازه چیست ؟

 

تنها هدف تابلو مغازه معرفی برند در نقطه فروش برای جذب مشتریان بیشتر است .

 

 

تالار هزار و یک شب

 

 

طراحی تابلو مغازه :

 

طراحی تابلو مغازه توسط نرم افزارهای طراحی نظیر فتوشاپ ، اتوکد ، تری دی مکس و کورل انجام می پذیرد . شاید در ذهن سفارش دهندگان طرح خاصی مدنظر باشد اما آن طرح از دیدگاه تابلوساز برای مکانی که تابلو در آنجا واقع شده است جذابیت چندانی نداشته باشد بنابراین تابلوساز هنگامی که به مکان نصب تابلو مراجعه می کند تا متراژ تابلو مغازه را برآورد نماید مشاوره لازم را در انتخاب نوع تابلو با توجه به میزان نور محیط ، ارتفاع تابلو ، زاویه دید و بودجه مشتریان انجام می دهد تا بهترین نوع تابلو در سر در مغازه شما نصب شود . طراحی تابلو مغازه باید بگونه ای باشد که بینندگان با دیدن تابلو متوجه شوند که در داخل مغازه چه کالایی به فروش می رسد .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی تابلو مغازه به لینک زیر مراجعه نمایید :

 

 

نمونه طرح تابلو مغازه :

نمونه طرح تابلو مغازه در سایت گروه تابلوسازی نمارنگ بسیار زیاد است و شما می توانید این نمونه ها را ببینید و در انتخاب تابلو مغازه خود مصمم عمل کنید .

 

تابلو فلزی

 

مراحل ساخت تابلو مغازه :

گام اول ) برآورد اندازه تابلو و تعیین طول و عرض آن توسط تابلوساز در مکان

گام دوم) طراحی تابلو مغازه با استفاده از نرم افزارهایی نظیر اتوکد ، تری دی مکس ، کورل

گام سوم ) برش حروف طراحی شده بر روی پلکسی

گام چهارم ) نورپردازی حروف برجسته

گام پنجم ) سوار نمودن حروف بر روی زیرساز

گام ششم ) نصب تابلو در محل و انتقال سیم های اضافی به پشت کار

گام هفتم ) اطمینان از عملکرد درست تابلو و رفع عیوب احتمالی

گام هشتم ) خدمات پس از فروش

 

انواع تابلو مغازه :

در دنیای تابلوسازی ، انواع زیادی از تابلوها وجود دارند که می توان آنها را به عنوان یک تابلو مغازه سفارش داد و در سردرب مغازه نصب کرد با ما همراه باشید تا مختصراً شما را با انواع تابلوهای مغازه که می توانید برای مکان کسب خود سفارش دهید آشنا کنیم :

 

تابلو حروف برجسته

 

تابلو مغازه چلنیوم :

چلنیوم یک نوع متریال آلومینیومی است و به دلیل اینکه خواص فلز را به ارث برده ، ظاهری براق و شفاف دارد . از رول چلنیوم که در اندازه های 7 ، 9 و 11 سانتی در بازار موجود است برای ساخت تابلو چلنیوم مورد استفاده واقع می شود .

 

آیا می خواهید بدانید تابلو چلنیوم چیست و چگونه ساخته می شود و انواع آن کدام است ؟

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله تابلو چلنیوم چیست رجوع نمایید.

 

اگر هم تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت تابلو چلنیوم دارید به مقاله روبرو مراجعه کنید : قیمت تابلو چلنیوم

 

 

پاییزان

 

تابلو مغازه استیل :

استیل نوعی فلز درخشنده و براق است که برای ساخت تابلو فلزی از نوع استیل بکار می رود  . در ابتدای ورود تابلو استیل به دنیای تابلوسازی ، این تابلو به صورت بدون نور به اجرا در می آمد زیرا فلز قادر به عبور نور از خودش نیست به همین دلیل از تابلو استیل بیشتر در مکان هایی که محیط نور کافی داشت همچون مغازه های داخل پاساژها استفاده بیشتری می شد تا اینکه تابلوسازان با ترفندهایی توانستند تابلو استیل نور اندریک را بسازند . برای ساخت تابلو استیل نور اندریک ، تابلوساز بین حروف و زمینه تابلو فاصله یک سانتی متری جهت جاسازی لامپ های ال ای دی ، جهت تامین نور تابلو ایجاد می کرد . البته نکته قابل ذکر اینجاست که هنگام روشن شدن نور تابلو ، تابلو همچون تابلو چلنیوم درخشندگی ندارد اما یک نور کلاسیک و مدرن به زمینه تابلو تابیده می شود و جذابیت تابلو بیشتر می شود . این روزها ترفند جدیدتر دیگری نیز در ساخت تابلو استیل بکار می رود که تابلو پلاستیل نام دارد که به صورت ترکیبی با استیل و ورق پلاستیک ساخته می شود و امکان نوردهی همچون تابلو نئون پلاستیک را فراهم می سازد .

 

تابلو مغازه فلزی :

این تابلو با استفاده از فلزاتی همچون آهن ، مس و گالوانیزه طراحی و پیاده سازی می شود که هزینه ساخت بالایی دارند و به مرور زمان دچار کدری می شوند و می بایست از نو مورد پرداخت واقع شوند .

 

 

یازار طلا و جواهر

 

تابلو مغازه نئون:

تابلو نئون به دو شکل متفاوت اجرا می شود :

 

 1. تابلو نئون پلاستیک: تابلو نئون پلاستیک تابلویی است که جهت ساخت رویه و لبه حروف برجسته ، از پلاستیک بهره می برند ، پلاستیک می تواند نور را به طور یکنواخت منتشر نموده و جذابیت زیبایی را برای تابلو رقم بزند .

 2. تابلو نئون شیشه ای : در این روش تابلو با استفاده از شیشه های خامی که توسط حرارت شکل دهی می شوند و سپس با استفاده از گازهای متعدد نئونی از خود تولید نور می کنند به عنوان یکی از پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی جهت مغازه های متعدد کسب و کار مورد استفاده واقع می شود .

 

 

تابلو چوبی اغذیه فروشی

 

تابلو مغازه چوبی :

اگر به دنبال پیاده سازی یک نمای چوبی و کلاسیک برای مغازه و تابلو مغازه خود هستید تابلو ترموود برترین تابلو مغازه چوبی است که شما می توانید آن را سفارش دهید . تابلو مغازه ترموود با بهره مندی از چوب ترموود ، که نوعی چوب فرآوری شده مقاوم می باشد طراحی و پیاده سازی می شود . از چوب ترموود به جای زیرساز پی وی سی بهره می برند و سپس هر نوع حروف برجسته ای که مشتریان سفارش داده اند بر روی آن سوار می شود .

 

 

تابلو نور اندریک

 

تابلو مغازه وکیوم :

تابلو وکیوم توسط حرارت و پرس بر روی پلکسی ساخته می شود . در ابتدا ، طراحی تابلو وکیوم انجام می پذیرد و سپس طرح طراحی شده بر روی پلکسی برش داده می شود سپس با استفاده از حرارت در قالب خود می نشیند و شکل حروف را به خود می گیرد شما به راحتی می توانید میزان برجستگی حروف را کمتر و بیشتر کنید . برای ساخت حروف برجسته سه بعدی وکیوم پس از طراحی ، ورق پلکسی از هر جهت به اندازه 3 سانتی متر برجسته می شود که با اعمال این کار پس از لبه خوری ، جذابیت کاربیشتر می شود . سپس حروف توسط دستگاه برش لیزری برش داده شده و توسط دستگاه حراراتی صنعتی و تحت خلاء ، حروف بر روی پلکسی به شکل یک تکه پرس می شود و حروف برجسته وکیوم ، شکل سه بعدی به حود می گیرد . برای زیباتر نمودن حروف می توان با استفاده از دستگاه آبکاری فانتاکروم ، روی حروف را آبکاری نمود تا براقیت آن دوبله شود .

 

 

تابلو مغازه فلکسی :

تابلو فلکسی قدمتی دیرینه در حوزه تابلوسازی دارد و یکی از پراستفاده ترین نوع تابلوهاست که با قیمت مناسبی عرضه می شود به همین دلیل طرفداران زیادی دارد و برای کسانی که نمی خواهند هزینه بالایی جهت سفارش تابلو مغازه صرف کنند بهترین گزینه محسوب می شود . تابلوهای فلکسی به شکل های مکعبی ، ریلی ، سپری و اسکلت فلزی با پوشش فلکس قابلیت اجرا و پیاده سازی دارند و به صورت بدون نور پیاده سازی می شوند اما اگر تمایل دارید تابلو سفارشی شما نور داشته باشد می توانید با نصب پرژکتور در طرفین تابلو ، برای آن نور فراهم سازید .

 

 

تابلو ال ای دی

 

تابلو مغازه ال ای دی :

ال ای دی یکی از تابلوهای پیشرفته و دیجیتالی است که با رقص نور متفاوت می تواند نظر هر بیننده ای را معطوف به تبلیغات درج شده بر روی تابلو نماید . این تابلو به دو شکل متفاوت اجرا و پیاده سازی می شود :

 

 1. تابلو ال ای دی ثابت : این مدل از تابلو فقط با نورپردازی به جذب مشتریان می پردازد و قادر به حرکت درآوردن کاراکترها و اشکال تبلیغاتی نیست و فقط به صورت ثابت ، با انواع نورهای رنگی ، جذابیت را برای تابلو تبلیغاتی شما فراهم می سازد .
 2. تابلو ال ای دی روان : روان بودن یعنی ایجاد حرکت در نوشتار و تصاویر تبلیغاتی مندرج در تابلو ال ای دی . با سفارش تابلو روان به راحتی قادر خواهید بود انواع اشکال و کاراکترهای تبلیغاتی را با انیمیشن های اجرایی متفاوتی به نمایش بگذارید .

 

 

لایت باکس

 

تابلو مغازه لایت باکس :

لایت باکس تابلویی در داخل باکس است که به دو شکل متفاوت بانور و بدون نور اجرا می شود و به صورت آویز ، ایستاده و دیواری طراحی و نصب می شود و می توان حالت آویز آن را به شکل یک طرفه و یا دو طرفه به کار برد .

 

لایت باکس

 

تابلو کامپوزیت

 

تابلو مغازه کامپوزیت :

کامپوزیت یک نوع ورق مقاوم اما سبک است که به طور کل از چهار لایه تشکیل شده است که ضخامت هر چهار لایه به 4 میلی متر نمی رسد . از ورق های کامپوزیت علاوه بر تابلو مغازه می توان در اجرای نمای ساختمان نیز استفاده کرد برای آشنایی بیشتر با روش های اجرای نمای ساختمان مقاله زیر را دنبال کنید .

 

 

تابلو کامپوزیت تابلویی است که در بخش زیرساز آن ، به جای پی وی سی از ورق های کامپوزیت استفاده می شود که سطحی صاف و صیغلی دارد و در رنگ های متفاوت قابل اجراست و می توان هر نوع حروف برجسته ای را بر روی آن پیاده سازی نمود .

 

تابلو راهنما :

 

تابلو راهنما از تابلوهایی است که جهت هدایت مشتریان از آن استفاده می شود اگر مغازه شما بزرگ است و کالاهای متفاوتی را در بخش های متعدد به فروش می رسانید می توانید با نصب تابلو راهنما در هر بخش ، مشتریان را هدایت کنید تا به راحتی و بدون اتلاف وقت بتوانند به بخش های مدنظرشان مراجعه کنند و کالاها و اقلام موردنیاز خود را بردارند .

برای آشنایی با انواع تابلو های راهنما به مقاله زیر مراجعت نمایید .

 

 

یکی از پر استفاده ترین نوع تابلو راهنما در اماکن عمومی و تجاری تابلو خروج اضطراری است که برای دیدن نمونه های آن می توانید به لینک زیر مراجعه کنید .

 

 

تابلو خاتم

 

تابلو پلکسی :

پلکسی نوعی ورق نازک و شفاف مشابه شیشه است که نسبت به شیشه دوام بیشتری دارد .

 

 

برای ساخت تابلو پلکسی بیشتر از نوع پلکسی شفاف استفاده می شود . تابلو پلکسی تابلویی است که برای ساخت لبه و رویه حروف از پلکسی بهره می برند .

 

تابلو مغازه بنری :

یکی از ساده ترین تابلوی تبلیغاتی که می توان به عنوان تابلو مغازه سفارش داد تابلو بنری مغازه است . این تابلو با استفاده از دستگاه چاپ بنر بر روی پارچه یا هر متریالی که مدنظر مشتری است همراه با متن و عکس چاپ می شود و سپس بر روی اسکلت فلزی یا زیرساز تابلو سوار می شود .

 

 

تابلو مغازه پانچی

 

تابلو مغازه پانچی :

پانچ حالت سوراخ کاری است که روی قسمت لبه های حروف برجسته نظیر پلاستیک ، فلز و چلنیوم انجام می پذیرد تا نور علاوه بر رویه حروف برجسته ، از این لبه ها ، به چشم متصاعد می شود و حالت زیبایی را برای تابلو فراهم می سازد .

 

بنر :

بنر ابزار بسیار موثری است که مغازه داران و دارندگان فروشگاه ها به راحتی می توانند تخفیفات و آگهی های فروش ویژه خود را به مشتریانشان اعلام نمایند .

 

استند تبلیغاتی مغازه :

 

استندها به سه شکل متفاوت قابل اجرا هستند :

 

 • استندهای نمایشگاهی
 • استندهای فروشگاهی
 • استندهای تبلیغاتی

 

مغازه داران به راحتی می توانند کالاها و اقلام ریز خود را در داخل استند رومیزی به نمایش بگذارند و یا محتوای تبلیغاتی خود را برای روی استند رول آپ ، استند زمینی یا ایستاده ، استند ایکس و استند جاکاتالوگی به نمایش بگذارید . استندها با استفاده از متریال هایی نظیر فلز ، پلاستیک ، پلکسی گلاس و ام دی اف اجرا و پیاده سازی می شوند .

 

 

تابلو شیرینی سرای

 

تابلو مغازه رینگی :

تابلو رینگی تابلویی است که لبه های حروف می تواند با استفاده از متریال های رینگ و با استفاده از دستگاه مخصوص برش رینگی ، برش بخورد و زیبایی تابلوی تبلیغاتی را بیشتر کند.

لبه های رینگی می تواند بر اساس متریال های زیر برش داده شود :

 

 • استیل با رینگ استیل
 • استیل با رینگ پلکسی گلاس
 • پلکس گلاس با رینگ استیل
 • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
 • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس

 

تابلو مغازه یونولیتی :

تابلو یونولیتی مغازه تابلویی است که از نوعی یونولیت فشرده دانه ریز که با استفاده از رنگ آکرولیک و پلاستیک ساخته می شوند حاصل می شود و چهره جذابی را برای مکان کسب شما فراهم می سازد به شرط اینکه در فضاهای بسته و سرپوشیده استفاده شود در صورتی که می خواهید در فضاهای باز از این تابلو استفاده کنید بهتر است برای تابلو یک حفاظ بسازید که در برابر شرایط محیطی مصون باشد و زیبایی آن از بین نرود .

 

تابلو سوپر مارکت

 

تابلو مغازه پیکسلی :

تابلو پیکسلی مغازه یکی از جدیدترین و مدرن ترین نوع تابلوهاست . نورپردازی و نحوه نمایش انیمیشنی نورها که بر روی پیکسل ها به نمایش گذاشته می شوند کاملاً برنامه ریزی شده است و به راحتی می توانید برنامه نوری متفاوتی را هم برای زمینه و هم حروف تابلو اجرا کنید .

 

تابلو مغازه لاسوگاسی :

اگر به دنبال تابلویی با ظاهر کاملاً متفاوت هستید تابلو لاسوگاسی مغازه یکی از گزینه های عالی محسوب می شود چرا که نحوه چیدمان لامپ های ال ای دی و نوری که هر کاراکتر از حروف برجسته می تواند به نمایش بگذارد جلوه خاص و انحصاری برای تابلو مغازه فراهم می سازد .

 

تابلو مغازه پولکی :

در واقع تابلو پولکی از نوعی تایل که پیش ساخته هستند ساخته می شود تایل ها ابعاد یکسانی دارند و جنس آنها پلاستیک نرم است و می تواند اشکال هندسی متفاوتی همچون دایره ، مربع و ... را به نمایش بگذارد . نحوه پیاده سازی پولکی ها بر روی تایل های پلاستیکی بدین شکل است که فضایی در بالاترین سطح پایه شکل می گیرد که این فضا اجازه حرکت پولکی ها را می دهد و زمانی که باد یا نسیم کوچکی شروع به وزیدن می کند این پولکی ها در راستای سطح ایجاد شده به حرکت در می آیند و جلوه رقصانی را برای تابلو تبلیغاتی به ارمغان می آورند .

 

 

املاک مجید

 

 تابلو مغازه ارزان :

با توجه به این که تابلو مغازه در بالا و فضای بیرونی مغازه نصب می شود، در معرض باد، باران، طوفان و تابش مستقیم نور خورشید است و شما برای خرید تابلو مغازه با کیفیت بالا و طول عمر زیاد نباید در هزینه ها کوتاهی کنید . البته انواع تابلوهای تبلیغاتی مانند تابلو چلنیوم ، تابلو ال ای دی ، تابلو استیل و ... وجود دارند که به دو دسته چینی و غیر چینی تقسیم می شوند . تابلو های تبلیغاتی که از اجناس نامرغوب چینی ساخته شده اند بسیار ارزان قیمت هستند ولی بسیار زود از کار می افتند اما اگر از تابلوهای با کیفیت بالا استفاده کنید می بایست هزینه بیشتری را پرداخت کنید اما از نظر کالا و کیفیت خیالتان راحت است.

 

حال ممکن است برای شما این سوال پیش آید که بهترین رنگی که می توان برای تابلو استفاده کرد چه رنگی است ؟

 

رنگ با روح و روان انسانها بازی می کند و می تواند عامل موثری در ترغیب و یا نفرت از چیزی باشد بنابراین در طراحی تابلو تبلیغاتی نیز رنگ نقش بسزایی دارد و استفاده از ترکیب رنگ های مناسب می تواند جذابیت تابلو را بیشتر نماید . با استفاده از روانشناسی رنگ در تبلیغات می توانید رنگ های جذابتری را برای تابلو خود انتخاب کنید . بهتر است ترکیب رنگها را به تابلوساز بسپارید زیرا تابلوساز بهتر می داند که چه ترکیب رنگهایی برای هر تابلو موثرتر و زیباتر است .

 

حروف برجسته

 

 

 

از جدیدترین تابلوهایی که در سالهای اخیر پا به دنیای تابلوسازی نهاده اند می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 

 • تابلو چلنیوم
 • تابلو پلاستیل
 • تابلو وکیوم
 • تابلو ال ای دی
 • تابلو پیکسلی
 • تابلو پولکی
 • تابلو لاسوگاسی

 

فروژن

 

نصب تابلو مغازه :

به دلیل اینکه دیده شدن محتوای تبلیغاتی درج شده بر روی تابلو مغازه و یا هر ابزار تبلیغاتی دیگر در عرض یک چشم به هم زدن اتفاق می افتد و بینندگان محتوای تبلیغاتی فقط چند ثانیه بر روی یک پیام تبلیغاتی تمرکز می کنند پس از جهت راون شناسی تبلیغاتی اولاً تابلو می بایست در مکانی نصب شود که از تمام زوایا دید کافی داشته طوری که درصد بیشتری از مخاطبان بتوانند آن را به وضوح ببینند ثانیاً محتوای تبلیغاتی آهنگین در ظرف مدت کوتاه به راحتی می تواند حافظه کوتاه مدت مخاطبان را درگیر نموده و در صورت گیرایی بالا وارد حافظه بلندمدت بینندگان می شود .

 

اندازه تابلو مغازه :

طراحی که در تابلو پیاده سازی می شود مهمترین عامل در زیبایی تابلوست  و اندازه آنچنان تاثیر گذار نیست اما به هر حال ، هر چه ابعاد تابلو بزرگتر باشد امکان پیاده سازی حروف با فونت و سایز های درشت تر و جذابتر و همچنین شکل هندسی بزرگتر و جذابتر از کالاها و اقلامی که در مغازه به فروش می رسد ،  بر روی تابلو فراهم است بنابراین زوایه دید بیشتری خواهد داشت و تاثیرگذارتر خواهد شد .

 

 

تابلو خودرو

 

از چه متریال ها و اجناسی جهت سفارش تابلو مغازه استفاده کنیم ؟

اجناس و متریال هایی که در ساخت تابلو مغازه از آن بهره برده می شود توسط کشورهای متفاوت نظیر کره ، ایران و چین تولید و روانه بازار می شود که اجناس کره ای از کیفیت خارق العاده ای برخوردارند و برخی اجناس چینی و ایرانی نیز کیفیت قابل قبولی دارند اما برخی بی کیفیت هستند بنابراین اگر می خواهید تابلو مقاوم ، ماندگار و درخشنده ای داشته باشید که کمتر دچار خرابی شود و نیاز به تعمیر نداشته باشد بهتر است از متریال های اصلی و باکیفیت در هنگام سفارش استفاده کنید تا بعدها هزینه کمتری بابت تعمیرات صرف نمایید .

 

برگ ها

 

مزیت های ساخت تابلو مغازه :

 • معرفی برند تجاری در نقطه فروش به صورت دائمی
 • استفاده از ابزار تبلیغاتی ارزان قیمت
 • فراهم سازی جلوه بصری و نمای زیبا برای مکان کسب
 • راهنمای مناسب برای کسانی که بدنبال مغازه ای جهت خرید کالای خاص هستند

 

تابلو پانچی

 

نکات قابل توجه جهت ساخت تابلو مغازه :

تطبیق محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی تابلو با اجناس داخل مغازه :

تابلویی که به عنوان تابلو مغازه نصب می شود می بایست به گونه ای باشد که کاراکترها و اشکال مندرج بر روی تابلو ، بیانگر نوع خدماتی باشد که در داخل مغازه به مشتریان عرضه می شود و مشتریان با دیدن تابلو متوجه باشند که در داخل مغازه چه چیزی به مشتریان عرضه می شود .

 

سادگی و زیبایی :

بستگی به نوع تابلو دارد برخی تابلوها هر چقدر با فونت و طرح های ساده اجرا شوند زیباتر می شوند اما برخی از تابلوها قابلیت استفاده از فونت های لاتین و عجیب و غریب را دارند اما در کل تابلو مغازه ساده که همه مشتریان بتوانند به راحتی از فاصله زیاد آن را بخوانند می تواند در جذب مشتریان تاثیرگذارتر باشد .

 

ریواژ

 

استفاده از رنگ متناسب :

ترکیب زیبای رنگ در تبلیغات سبب زیباتر شدن تابلو مغازه می شود . رنگ با روح و روان عجبن است و نقش پررنگی را در جذابیت یک تابلو ایفا می کند . استفاده از رنگی که بتواند منطبق با سلایق متعدد باشد می تواند افراد بیشتری را ترغیب کند که برای خرید یا مشاهده محصولات ، به مغازه شما رجوع نمایند . روانشناسی رنگ در تبلیغات کمک شایانی می کند که بتوانید انتخاب مناسبی در ساخت تابلو مغازه خود از لحاظ رنگ بندی داشته باشید .

 

اطلاعات کاملتر با مقاله روانشناسی رنگ ها در تبلیغات

 

نورپردازی :

نحوه نورپردازی تابلو بسیار اهمیت دارد استفاده از متریال های با کیفیت همچون لامپ های ال ای دی ، لامپ های اس ام دی با کیفیت و با برند معتبر سبب می شود که نور تابلو درخشندگی بیشتری داشته باشد و هم لامپ ها به مرور زمان کیفیت نوری خود را از دست ندهند و نسوزند و همواره براق بمانند . انتخاب رنگ نور لامپ ها نیز در زیباسازی تابلو بسیار مهم است برای مثال رنگ طلایی خیلی پرطرفدارتر از رنگ های قرمز و آبی و امثال اینهاست و جذابیت بیشتری را برای تابلو به ارمغان می آورد و همواره درخشان و جذاب به نظر می رسد .

 

پیام تبلیغاتی :

در تبلیغات ، محتوای تبلیغاتی در حد نهایتاً سه یا چهار کلمه است . استفاده از پیام تبلیغاتی متناسب می تواند شعار مناسبی برای تبلیغ باشد و در ذهن مشتریان نقش ببندد . محتوای تبلیغاتی هر چقدر کوتاه اما موزون و آهنگین باشد می تواند بهتر در ذهن جای بگیرد و ماندگارتر شود .

 

تابلو مغازه با زاویه دید مناسب

 

زاویه دید مناسب :

تابلو باید در جایی نصب شود که از طرفین دید کافی را داشته باشد و زاویه دید کاملی به نمایش بگذارد تا از هر سو که به آن می نگریم به راحتی پی به محتوای تبلیغاتی آن ببریم .

 

استفاده از طرح های گرافیکی :

اعمال یک طرح گرافیکی متناسب با نوع پیشه ای که در داخل مغازه بدان مشغول هستید می تواند در جذابیت تابلو عملکرد بهتری ایفا کند . نقش گرافیک مدرن در تابلوسازی امروزه بسیار پررنگ است و صاحبین مشاغل و مغازه داران به دنبال سفارش تابلوهایی مدرن و درخشان هستند که تابلو چلنیوم از برترین نوع تابلوهاست که حروف برجسته مندرج بر روی آن می تواند اشکال هندسی و طرح های گرافیکی زیبایی همچون ستاره ، الماس یا دانه های کریستال را به نمایش بگذارد. حروف برجسته نوعی طرح گرافیکی مدرن هستند که نسبت به تابلوهایی همچون تابلو فلکسی و تابلو بنری می توانند به دلیل داشتن گرافیک مدرن ، جذابتر جلوه کنند.

 

برای آشنایی بیشتر با حروف برجسته مقاله گروه تولید نمارنگ را با عنوان زیر مطالعه نمایید .

 

انواع حروف برجسته در تابلوهای تبلیغاتی

 

با ورود اس ام دی های فول کالر و آر جی بی به بازار تابلوسازی امکان پیاده سازی طرح های گرافیکی افزایش داده شد و پیاده سازی این نوع از اس ام دی ها ، نمایش نور به شیوه های چشمک زن یا آبشاری را در تابلو مغازه فراهم ساخت.

 

مزون لباس

 

تعامل مستقیم تابلو مغازه با مشتریان :

هدف از اجرای هر نوع ابزار تبلیغاتی ، جذب مشتری است و هر تبلیغاتی که نتواند مشتری جذب کند هزینه سربار تلقی می شود اما تابلو مغازه این چنین نیست . تابلو مغازه آنقدر در مقابل دید عموم قرار می گیرد و آنقدر محتوای تبلیغاتی درج شده بر روی آن تکرار می شود تا کاملاً در ذهن کسانی که از مقابل مکان کسب شما عبور و مرور می کنند نقش می بندد شاید گمان کنید که این چنین نیست اما زمانی به درستی این قضیه پی خواهید برد کی ؟ با یک مثال این موضوع را برای شما شرح خواهیم داد :

مثلاً شما چندین بار در یک محل غریبه از مقابل چندین داروخانه پی در پی عبور کرده اید که یکی از این داروخانه ها ، تابلوی زیبایی نصب کرده است ، حال زمانی که کسی از اطرافیانتان سراغ آدرس داروخانه ای را از همان محل ، از شما می پرسد شما ناخودآگاه اسم همان داروخانه ای را می برید که تابلوی زیبایی داشته و شما به آن تابلو و نام برند درج شده بر روی آن دقت کرده اید حال اگر این تابلو تعویض شود و یا برداشته شود شما به این تغییرات نیز واقف خواهید شد چرا ؟ چون در ذهن شما جای گرفته . این یعنی تاثیر تابلو مغازه در طی مدت زمان بدون اینکه خودتان متوجه باشید . پس یقیناً تابلو مغازه می تواند تاثیر بس شگرفی بر روی تک تک افرادی که از مقابل مکان کسب شما گذر می کنند داشته باشد به شرط اینکه نسبت به مغازه هایی که به عنوان رقیب در نزدیکی شما در حال فعالیت هستند تابلویی زیباتر نصب کنید . اما پس از اینکه تابلو تاثیرگذاری خود را بر ذهن مخاطبان انجام داد نوبت شماست که با محصولات با کیفیت و قیمت مناسب بتوانید مشتریان را به یک مشتری وفادار و همیشگی تبدیل کنید .

 

آیا تابلو مغازه تاثیر شگرفی در کسب و کار دارد و یا یک هزینه سربار است ؟

اینکه نصب تابلو مغازه یک هزینه سربار است یک تفکر کاملاً اشتباه است چرا که حتی اگر به تابلو مغازه با یک تفکر دیگر به جز تبلیغات بنگریم ملاحظه می کنیم که تابلو مغازه نقش بسیار مهمی را در زیباسازی فضای تجاری فراهم می سازد و بدون وجود تابلو مغازه ، در حقیقت یک کمیت به خوبی احساس می شود . تابلو مغازه همچون شناسنامه انسانها و یا پلاک منازل می ماند که همه مخاطبان ، مغازه را با نامی که بر روی تابلو مغازه درج شده اند می شناسند و اگر بخواهند آدرس مغازه را به کسی بازگو کنند قطعاً نامی را که بر روی تابلو درج شده است ، ذکر خواهند کرد زیرا همچون اسامی اشخاص ، مغازه ها نیز با نامی که بر روی تابلوی تبلیغاتی درج شده است شناخته می شوند و این نام هویت مغازه را به عموم نمایان می سازد . علاوه بر این ، به دلیل اینکه نام درج شده همواره در مقابل دید عموم است در اثر تکرار ، در ذهن انسانها نقش می بندد و زمانی که افراد به کالایی احتیاج پیدا می کنند اولین برندی که در ذهن فرد در اثر تکرار پیاپی نقش بسته تداعی می شود و مخاطب ناخودآگاه به سوی آن مغازه کشانده می شود و آن برند ، برندی است که بر روی تابلویی درج شده که خاص و منحصر به فرد بوده و توانسته نظر مخاطب را به سوی خود جذب کند .