راهنمای مطالعه

 1. تابلو مغازه
 2.  تابلو مغازه تبلیغاتی ماندگار و کم هزینه
 3. تابلو مغازه چیست ؟
  1. تاریخچه تابلو مغازه
  2.  تاریخچه تابلو مغازه در ایران
 4. انواع مدل های تابلو مغازه
  1.  تابلو مغازه چلنیوم
  2. تابلو مغازه فلزی
  3.  تابلو مغازه استیل
  4. تابلو مغازه نئون
  5. تابلو مغازه چوبی
  6. تابلو مغازه وکیوم
  7. تابلو مغازه فلکسی
  8. تابلو مغازه ال ای دی
  9. تابلو مغازه کامپوزیت
  10. تابلو راهنما برای مغازه
  11. تابلو مغازه بنری
  12. تابلو مغازه پانچی
  13. تابلو بنری مغازه
  14. بنر تبلیغاتی مغازه
  15. استند تبلیغاتی مغازه
  16. تابلو مغازه رینگی
  17. تابلو مغازه لایت باکس
  18. تابلو مغازه یونولیتی
  19. تابلو مغازه پیکسلی
  20. تابلو مغازه لاسوگاسی
  21. تابلو مغازه کامپوزیت
  22. تابلو مغازه پولکی
 5. قیمت تابلو مغازه
 6. قیمت تابلو مغازه چند است ؟
  1. گارانتی تابلو مغازه
  2. سفارش تابلو مغازه
  3. راه های سفارش تابلو مغازه حرفه ای و مدرن
 7. مراحل ساخت تابلو مغازه
  1. تبلیغات دائم با تابلوسازی مغازه
  2.  معرفی جایگاه و موقعیت کسب و کار با تابلو مغازه
  3. تابلو مغازه قدرتمندترین ابزار تبلیغاتی در نقطه فروش
  4. آیا تابلو مغازه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی هدفمند محسوب می شود و یا اینکه یک هزینه سربار و اضافی است ؟
  5. کاربردهای تابلو مغازه
  6. طراحی تابلو مغازه
  7. طرح تابلو مغازه
  8. نمونه طرح تابلو مغازه
  9. قیمت طراحی تابلو مغازه
  10. کلیات طرح تابلو مغازه
  11. در طراحی تابلو مغازه به چه عواملی اهمیت داده می شود ؟
 8. سبک های طراحی تابلو مغازه
  1. طراحی تابلو مغازه به سبک مینیمال
  2. طراحی تابلو مغازه به سبک سنتی
  3.  طراحی تابلو مغازه به سبک فانتزی و مدرن
 9.  تابلو مغازه ارزان
 10. نصب تابلو مغازه
  1. اندازه تابلو مغازه
  2. از چه متریال ها و اجناسی جهت سفارش تابلو مغازه استفاده کنیم ؟
  3. نکات قابل توجه جهت ساخت تابلو مغازه
  4. اهمیت تابلو مغازه از بعد روان شناسی

​یکی از عواملی که سبب معرفی برند تجاری در مکان کسب و کار می شود، تابلوسازی است که برترین ابزار تبلیغات به حساب می آید .

تابلوسازی نسبت به دیگر ابزارهای تبلیغاتی مثل بیلبورد، تلویزیون شهری، لمپوست بنر و دیگر موارد ارزان تر است و با یک بار سفارش می تواند برای مدت زمان بلندی مورد استفاده قرار بگیرد بدون اینکه مجبور به شارژ هزینه ی تبلیغاتی باشید.

تابلوسازی از عوامل برتر برای معرفی برند است که زیباسازی و هویت را برای مکان تجاری فراهم می کند و بدون داشتن تابلو سر درب چه مغازه، چه فروشگاه و یا شرکت هیچ اعتباری نخواهد داشت و نمی تواند اعتماد مشتری را جذب کند.

تابلوسازی برای سه کارکرد متفاوت می تواند مورد استفاده واقع شود که عبارتند از:

 1. تابلو مغازه
 2. تابلو فروشگاهی
 3. تابلو شرکتی

در این مطلب می خواهیم مفصلاً در مورد تابلو مغازه به بحث و گفتگو بپردازیم . با ما همراه باشید.

تابلو مغازه گروه باختر
تابلو مغازه گروه باختر

 

تابلو مغازه

تابلو مغازه را همه دیدیم و می شناسیم . تابلو مغازه تابلویی است که در سر در مغازه هایی که در خیابان ها و پاساژها واقع شده اند نصب می شود.

تابلو مغازه نامی را که مغازه دار برای مغازه خود انتخاب کرده است، به تصویر می کشد . در واقع تابلو مغازه یکی از ابزارهای تبلیغات محیطی است که کسب و کارهای مختلف و کلیه مغازه داران در صنف های متعدد، جهت معرفی نام برند تجاری خودشان در نقطه کسب و کار مورد استفاده قرار می دهند.

تابلو مغازه روشی مفید و موثر جهت انجام تبلیغات است که نیاز به هزینه چندانی ندارد . تابلو مغازه علاوه بر تبلیغات، یک از ابزارهای زیباسازی فضای تجاری است بویژه اگر به صورت با نور و همراه با حروف برجسته اجرا و پیاده سازی شود.

تابلو مغازه رستوران
تابلو مغازه رستوران

 

 تابلو مغازه تبلیغاتی ماندگار و کم هزینه

با سفارش تابلو مغازه، مغازه داران قادرند با کمترین هزینه، نام برند تجاری خودشان را به صورت شبانه روز به عموم کسانی که از جلوی مغازه آنها می گذرند معرفی کنند.

شاید با خودتان فکر کنید که تابلو مغازه آنچنان تاثیری در تبلیغات و معرفی برند ندارد . این یک فکر کاملاً اشتباه است . در واقع تابلو مغازه با تکرار شبانه روزی نام برند تجاری شما، آن نام را در حافظه بلند مدت افراد جای می دهد.

وقتی افراد به محصول یا کالایی که توسط یک مغازه به فروش می رسد، نیاز پیدا می کنند، ناخودآگاه علاوه بر آدرس آن مغازه، بیشتر اسمی که به عنوان تابلو مغازه نوشته شده بود برای آنها تداعی می شود.

تابلو مغازه یک معرف برای برند تجاری مغازه داران است و به عنوان شناسنامه مالکیت یک مغازه به حساب می آید . وجود آن در سردرب مغازه اهمیت زیادی دارد.

تابلو مغازه چیست ؟

تابلو مغازه یکی از پرکاربردترین نوع ابزارهای بازاریابی و تبلیغات برای جذب مشتری در مکان تجاری و کسب و کار است . تابلو مغازه به عنوان برترین و ارزان ترین نوع از تبلیغات محیطی توسط عموم مغازه داران مورد استفاده قرار می گیرد و در حوزه تابلوسازی طراحی و اجرا می شود .

علاوه بر جنبه تبلیغاتی، تابلو مغازه ابزاری برای زیباسازی محیط کسب و کار است . بدون وجود تابلو مغازه سر درب، گویی یک کمبود حس می شود و وجود آن مکملی برای زیباسازی، هویت سازی و کسب اعتماد تجاری است .

تابلو مغازه سوپر مارکت
تابلو مغازه سوپر مارکت

 

تاریخچه تابلو مغازه

ساخت تابلو به دوران مصر باستان برمی گردد . در آن زمان ها مصریان از تابلوهای حک شده برای معرفی برند یا محصولات خودشان استفاده می کردند.

در واقع با پیدایش صنعت چاپ در جهان که به 300 هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد، افراد به طریق مختلف اقدام به ساخت مهره های استوانه ای جهت چاپ نوشته و تصاویر بر روی سطوح متعدد مثل سنگ، کوزه های سفالی و پارچه پرداختند.

پس از آن با اختراع ماشین چاپ توسط یوهانس گوتنبرک انسانها توانستند انواع تبلیغات چاپی خود را همراه با متون و تصاویر به نمایش بگذارند.

 تاریخچه تابلو مغازه در ایران

در دهه 40 تا 70 شمسی در ایران مغازه داران با استفاده از خطاطی و قلم نویسی بر روی شیشه های مغازه یا کاغذ، تبلیغاتی از نام برند تجاری خود جهت معرفی پیاده سازی می کردند.  تا اینکه اولین تابلوها که تابلو فلکسی و تابلو نئون بود روی کار آمدند.

به دلیل اینکه لامپ های نئون کیفیت چندانی نداشتند و مصرف بالایی نیز داشتند با پیشرفت های حاصل شده در زمینه تولید لامپ، لامپ های ال ای دی و سپس اس ام دی وارد بازار شدند.

با طراحی شکل بلوکی و ردیفی این لامپ ها و امکان جاسازی آنها بر روی ورق پی وی سی که به عنوان زیرساز تابلو استفاده می شود، امروزه قادر به ساخت انواع تابلو مغازه به شیوه های مدرن و درخشان هستیم . در واقع تابلو مغازه از قلم نویسی و خطاطی آغاز شد تا اینکه به شکل امروزی درآمد.

انواع مدل های تابلو مغازه

مدل های متفاوتی از تابلو ها در حوزه تابلوسازی طراحی و پیاده سازی می شوند . هر کدام از آنها زیبایی ها، معایب و مزایای خاص خود را دارند.

هر مغازه دار با توجه به سلیقه، نیاز و بودجه ای که دارد می تواند یکی از مدل های تابلو مغازه را سفارش دهد . در ادامه ما شما را با انواع تابلوهای تبلیغاتی که می توانید سفارش دهید و زیباسازی و معروفیت برند را برای مغازه خود فراهم کنید آشنا خواهیم کرد.

 تابلو مغازه چلنیوم

تابلو چلنیوم تابلویی است که برای ساخت رویه حروف از نوعی ورق به نام پلکسی گلاس و برای ساخت لبه های حروف از نوعی آلیاژ به نام رول چلنیوم استفاده می شود.

رول چلنیوم یک نوع متریال آلومینیومی است و به دلیل اینکه خواص فلز را به ارث برده، ظاهری براق و شفاف دارد . این رول ها در اندازه های 7، 9 و 11 سانتی در بازار موجود است که برای ساخت حروف برجسته چلنیوم  مورد استفاده قرار می گیرد.

برای اطلاع از قیمت های انواع تابلو چلنیوم مقاله ی قیمت تابلو چلنیوم چگونه محاسبه می شود ؟ را مطالعه نمایید.

تابلو مغازه چلنیوم
تابلو مغازه چلنیوم

 

تابلو مغازه فلزی

تابلو فلزی با استفاده از فلزاتی همچون آهن، مس، برنج و برنز طراحی و پیاده سازی می شود . این آلیاژها هزینه ی ساخت بالایی دارند و به مرور زمان دچار کدری می شوند و می بایست سطح فلزات هر چند وقت یکبار، از نو مورد پرداخت واقع شوند. تابلو فلزی به شکل تابلو فلزی بدون نور و تابلو فلزی نور اندریک اجرا و پیاده سازی می شود.

تابلو استیل متال صنعت
تابلو استیل متال صنعت

 

 تابلو مغازه استیل

تابلو استیل از سبک تابلو های فلزی پیروی می کند و با استفاده از فلز استیل ساخته می شود . فلز استیل ظاهری براق و درخشان دارد و نیازی به رنگ آمیزی ندارد.

تنها عیبی که تابلو استیل داشت عدم استفاده از نور بود . زیرا استیل قادر به انتشار نور نیست . به همین دلیل از تابلو استیل در مکان هایی که محیط نور کافی داشت همچون مغازه های داخل پاساژها استفاده بیشتری می شد . تا اینکه تابلوسازان با ترفندهایی توانستند تابلو استیل نور اندریک و تابلو پلاستیک را بسازند .

تابلو فلزی با زیرساز فلزی
تابلو فلزی با زیرساز فلزی

 

تابلو مغازه نئون

تابلو نئون به دو شکل متفاوت اجرا می شود :

شکل اول) تابلو نئون پلاستیک

تابلو نئون پلاستیک تابلویی است که جهت ساخت رویه و لبه حروف برجسته، از ورقی پلاستیکی مشابه شیشه به نام پلکسی استفاده می شود . به همین دلیل به این تابلو، تابلو تمام پلکسی نیز می گویند . پلاستیک می تواند نور را به طور یکنواخت منتشر نموده و جذابیت را برای تابلو ساخته شده فراهم سازد .
شکل دوم) تابلو نئون شیشه ای 

در این روش تابلو با استفاده از شیشه های خامی که توسط حرارت شکل دهی می شوند و سپس با استفاده از گاز نئون که در داخل شیشه ها پر می شود و با عبور جریان الکتریکی می تواند تولید نور کند، ساخته می شود.

تابلو مغازه چلنیوم با زیرساز کامپوزیت
تابلو مغازه چلنیوم با زیرساز کامپوزیت

 

تابلو مغازه چوبی

اگر به دنبال پیاده سازی یک نمای چوبی و کلاسیک برای مغازه خود هستید، تابلو ترموود بهترین نوع از تابلو چوبی است که شما می توانید آن را سفارش دهید.

تابلو مغازه ترموود با بهره مندی از چوب ترموود که نوعی چوب فرآوری شده مقاوم است، طراحی و پیاده سازی می شود . از چوب ترموود به جای زیرساز پی وی سی بهره می برند و سپس هر نوع حروف برجسته ای که مشتریان سفارش داده اند بر روی آن اجرا می شود.

تابلو مغازه خشکبار
تابلو مغازه خشکبار

 

تابلو مغازه وکیوم

تابلو وکیوم توسط حرارت پلکسی و پرس آن در داخل قالب از پیش ساخته شده، اجرا و پیاده سازی می شود . در ابتدا، طراحی تابلو وکیوم انجام می پذیرد و سپس طرح بر روی پلکسی برش داده می شود.

پس از آن پلکسی با استفاده از حرارت در قالبی که معمولاً از نوع ام دی اف است و قبل از حرارت دهی حروف آماده سازی می شود، پرس شده و شکل حروف را به خود می گیرد . با اجرای این روش، شما به راحتی می توانید میزان برجستگی حروف را کمتر و بیشتر کنید.

تابلو مغازه ساندویچی
تابلو مغازه ساندویچی

 

تابلو مغازه فلکسی

تابلو فلکسی قدمتی دیرینه در حوزه تابلوسازی دارد و یکی از پر استفاده ترین نوع تابلوهاست که با قیمت مناسبی عرضه می شود . به همین دلیل طرفداران زیادی دارد و برای کسانی که نمی خواهند هزینه بالایی جهت سفارش تابلو مغازه صرف کنند، بهترین گزینه محسوب می شود .

تابلوهای فلکسی به شکل های مکعبی، ریلی، سپری و اسکلت فلزی با پوشش فلکس قابلیت پیاده سازی دارند و به صورت بدون نور اجرا می شوند .

اگر تمایل دارید تابلو سفارشی شما نور داشته باشد می توانید با نصب پرژکتور در طرفین تابلو، برای آن نور فراهم کنید . امروزه با اجرای ترفند نورمخفی برای تابلو فلکسی امکان نوردهی فراهم است.

تابلو مغازه سوپر مرغ
تابلو مغازه سوپر مرغ

 

تابلو مغازه ال ای دی

ال ای دی یکی از تابلوهای پیشرفته و دیجیتالی است . این تابلو با رقص نور به شیوه های متفاوت می تواند نظر هر بیننده ای را معطوف به تبلیغات درج شده بر روی تابلو نماید . این تابلو به دو شکل متفاوت اجرا و پیاده سازی می شود :

شکل اول) تابلو ال ای دی ثابت 

این مدل از تابلو فقط با نورپردازی به جذب نگاه مشتریان می پردازد و قادر به حرکت درآوردن کاراکترها و اشکال تبلیغاتی نمایش داده شده در تابلو نیست . فقط به صورت ثابت با انواع نورهای رنگی، حروف و محتوای تبلیغاتی را نمایش می دهد.

شکل دوم) تابلو ال ای دی روان 

روان بودن یعنی ایجاد حرکت در نوشتار و تصاویر تبلیغاتی مندرج در تابلو ال ای دی . با سفارش تابلو روان به راحتی قادر خواهید بود انواع اشکال و کاراکترهای تبلیغاتی را با انیمیشن های اجرایی متفاوتی به نمایش بگذارید.

تابلو مغازه کامپوزیت

کامپوزیت یک نوع ورق مقاوم اما سبک است . کامپوزیت از چهار لایه تشکیل شده است که ضخامت هر چهار لایه در کل 4 میلیمتر است . از ورق های کامپوزیت علاوه بر تابلو مغازه، می توان در اجرای نمای ساختمان نیز استفاده کرد.

تابلو مغازه لباس فروشی
تابلو مغازه لباس فروشی

 

تابلو راهنما برای مغازه

تابلو راهنما از تابلوهایی است که جهت هدایت مشتریان از آن استفاده می شود . اگر مغازه شما بزرگ است و کالاهای متفاوتی را در بخش های متعدد مغازه می فروشید، می توانید با نصب تابلو راهنما در هر بخش، مشتریان را هدایت کنید تا به راحتی و بدون اتلاف وقت بتوانند به بخش های مدنظرشان مراجعه کنند و کالاها و اقلام موردنیاز خود را بردارند .

تابلو پلکسی مغازه

پلکسی نوعی ورق نازک و شفاف مشابه شیشه است که نسبت به شیشه دوام بیشتری دارد . پلکسی انواع متفاوتی دارد که هر کدام از آن برای کاربردهای متفاوتی در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد .

برای ساخت تابلو پلکسی بیشتر از نوع پلکسی شفاف استفاده می شود . تابلو پلکسی تابلویی است که برای ساخت لبه و رویه حروف از ورق پلکسی بهره می برند .

تابلو مغازه حروف برجسته
تابلو مغازه حروف برجسته

 

تابلو مغازه بنری

یکی از ساده ترین تابلوی تبلیغاتی که می توان سفارش داد تابلو بنری مغازه است . این تابلو با استفاده از دستگاه چاپ بنر بر روی پارچه یا هر متریالی که مدنظر مشتری است همراه با متن و عکس چاپ می شود . سپس محتوای چاپ شده بر روی اسکلت فلزی یا زیرساز تابلو پیاده سازی می شود.

تابلو مغازه پانچی

پانچ حالت سوراخ کاری است که بر روی لبه ها و رویه حروف برجسته مثل حروف برجسته پلاستیکی، حروف برجسته فلزی و چلنیوم، در فواصل مشخص و معین انجام می شود . با این کار نور از بخش های پانچ شده به شیوه زیباتری به چشم انسانها متصاعد می شود.

تابلو مغازه گوشت فروشی
تابلو مغازه گوشت فروشی با لبه های پانچی

 

تابلو بنری مغازه

تابلو بنری در سر درب مغازه نصب می شود و نوعی تابلوی چاپی است اما دوام کمی دارد و بیشتر به عنوان یک تابلوی موقت مثل تابلو نمایشگاهی و یا تابلو سالنی کاربرد دارد تا تابلو مغازه . برای مغازه هایی که در داخل پاساژ هستند می تواند گزینه ی مناسبی باشد.

بنر تبلیغاتی مغازه

بنر ابزار بسیار موثری است که توسط آن مغازه داران و دارندگان فروشگاه ها به راحتی می توانند نقل و انتقالات، تخفیفات و آگهی های فروش ویژه خود را به مشتریانشان اعلام نمایند.

تابلو مغازه کتابفروشی
تابلو مغازه کتابفروشی

 

استند تبلیغاتی مغازه

استندها به سه شکل متفاوت قابل اجرا هستند

 • استندهای نمایشگاهی
 • استندهای فروشگاهی
 • استندهای تبلیغاتی

مغازه داران به راحتی می توانند کالاها و اقلام ریز خود را در داخل استند رومیزی بچینند . یا اینکه محتوای تبلیغاتی خود را برای روی استند رول آپ، استند زمینی یا ایستاده، استند ایکس و استند جاکاتالوگی به نمایش بگذارند.

استندها با استفاده از متریال هایی مثل فلز، پلاستیک ، پلکسی گلاس و ام دی اف اجرا و پیاده سازی می شوند . استندها بیشتر توسط مغازه های لوازم آرایشی و تزئین مو مورد استفاده قرار می گیرند.

تابلو مغازه فروش دزدگیر و دوربین مدار بسته
تابلو مغازه فروش دزدگیر و دوربین مدار بسته

 

تابلو مغازه رینگی

تابلو رینگی تابلویی است که لبه های حروف می تواند با استفاده از متریال هایی همچون استیل و یا پلکسی گلس و با استفاده از دستگاه مخصوص برش رینگی ، برش بخورد و زیبایی تابلوی تبلیغاتی را بیشتر کند.

لبه های رینگی می توانند بر روی متریال های زیر برش داده شوند .

 • استیل با رینگ استیل
 • استیل با رینگ پلکسی گلاس
 • پلکس گلاس با رینگ استیل
 • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
 • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس
تابلو مغازه رینگی
تابلو مغازه رینگی

 

تابلو مغازه لایت باکس

تابلو لایت باکس تابلویی است که محتوای تبلیغاتی آن در داخل یک باکس یا جعبه با ابعاد متعدد جای می گیرد . این تابلو به دو شکل با نور و بدون نور و به صورت آویز، ایستاده و دیواری مورد استفاده واقع می شود.

تابلو مغازه لایت باکس
تابلو مغازه لایت باکس

 

تابلو مغازه یونولیتی

تابلو یونولیتی مغازه تابلویی است که از نوعی یونولیت فشرده دانه ریز ساخته می شود . سپس با استفاده از رنگ آکرولیک و پلاستیک رنگ آمیزی می شود.

این تابلو می تواند چهره جذابی را برای مکان کسب شما فراهم می سازد، به شرط اینکه در فضاهای بسته و سرپوشیده استفاده شود . در صورتی که می خواهید در فضاهای باز از این تابلو استفاده کنید بهتر است برای تابلو یک حفاظ بسازید که در برابر شرایط محیطی زیبایی آن از بین نرود.

تابلو مغازه شیک و زیبا
تابلو مغازه شیک و زیبا با چلنیوم

 

تابلو مغازه پیکسلی

تابلو پیکسلی مغازه یکی از جدیدترین و مدرن ترین نوع تابلوهاست . نورپردازی و نحوه نمایش انیمیشنی نورها که بر روی پیکسل ها به نمایش گذاشته می شوند کاملاً برنامه ریزی شده است .

تابلو مغازه با لبه های آلومینیومی
تابلو مغازه با لبه های آلومینیومی

 

تابلو مغازه لاسوگاسی

اگر به دنبال تابلویی با ظاهر کاملاً متفاوت هستید، تابلو لاسوگاسی مغازه یکی از گزینه های عالی محسوب می شود . نوع لامپ های نورپردازی شده در این تابلو از نوع اس ام دی نیست و با استفاده از لامپ های 12 یا 24 ولتی اجرا می شود.

این لامپ ها نسبت به لامپ های اس ام دی درشترند و در فاصله های بیشتری از یکدیگر در داخل حروف برجسته، جای داده می شوند . هر کاراکتر از حروف برجسته قادر است رنگ نور متفاوتی را به نمایش بگذارد و جلوه ویژه ای را برای تابلوی مغازه شما فراهم سازد.

تابلو مغازه کامپوزیت

این مدل تابلو قابل پیاده سازی با هر نوع حروف برجسته ای است . در زیرساز کار از ورق کامپوزیت استفاده می شود و سپس حروف برجسته بر روی زیرساز کامپوزیت اجرا می شوند.

تابلو مغازه کامپوزیت
تابلو مغازه گل فروشی کامپوزیت

 

تابلو مغازه پولکی

در واقع تابلو پولکی از نوعی تایل که پیش ساخته  است، درست می شود . تایل ها ابعاد یکسانی دارند و جنس آنها پلاستیک نرم است و می تواند اشکال هندسی متفاوتی همچون دایره، مربع و ... را به نمایش بگذارد. 

قیمت تابلو مغازه

اولین سوالی که در هنگام سفارش تابلو مغازه مطرح می شود این است :

قیمت تابلو مغازه چند است ؟

تابلو مغازه با توجه به تنوعی که دارد از قیمت های گوناگونی برخوردار است . از عوامل تاثیر گذار بر قیمت تابلو مغازه می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • متر محیط
 • قاب تابلو مغازه
 • ضخامت و برجستگی حروف
 • نوع فونت حروف
 • اندازه قلم
 • استفاده از دستگاه خنک کننده
 • استفاده از تایمر
 • منبع تغذیه
 • نوع لامپ های اس ام دی
 • نوع تابلو مغازه
 • کیفیت و برندهای تولید کننده متریال ها

قیمت ساخت تابلو مغازه در ابتدای کار و پس از مرحله طراحی توسط نرم افزار محاسبه می شود . سپس نوع و کیفیت متریال هایی که در ساخت تابلو مغازه مورد استفاده واقع می شوند، در کاهش یا افزایش قیمت تابلو دخیل هستند.

تابلو مغازه پوشاک
تابلو مغازه پوشاک

 

گارانتی تابلو مغازه

هر چه مواد سازنده ی تابلوی تبلیغاتی بهتر باشد، طول عمر تابلو بالاتر می رود، در نتیجه قیمت آن نیز افزایش می یابد . شرکت های معتبری نیز وجود دارند که از وسایل اصلی و با کیفیت برای ساخت تابلو مغازه استفاده می کنند و تابلوی مورد نظر شما را 12 تا 18 ماه گارانتی می کنند.

سفارش تابلو مغازه

سفارش تابلو مغازه به صورت حضوری از طریق مغازه های تابلوسازی، کارگاه تابلوسازی و یا از طریق سایت ها انجام می شود . سفارش تابلوهای مدرن و جذاب امروزی به بودجه بیشتری برای ساخت نیاز دارند.

نکته حائز اهمیت اینجاست که تابلو مغازه برای مدت زمان بیشتری می تواند به عنوان یک ابزار تبلیغات در نقطه فروش مورد استفاده واقع شود . پس اگر این سوالات در ذهن شما مطرح می شود که :

آیا هزینه تابلوسازی مدرن، با صرفه است یا نه ؟
آیا سفارش تابلو مغازه یک نوع تبلیغات هدفمند است یا خیر ؟
آیا سفارش تابلوهای قدیمی عاقلانه است یا بهتر است جدیدترین مدل تابلو سفارش داده شود ؟

پاسخ همه این سوالات این است که تابلوسازی و تابلو مغازه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی قوی جهت معرفی برند تجاری در محل کسب است . این ابزار به صورت مستمر قادر است نام برند شما را به عموم رهگذارانی که از مقابل محل کسب شما می گذرند نمایش دهد.

با این وجود استفاده از تابلوهای تبلیغاتی قدیمی همچون تابلو نئون، تابلو فلکسی، تابلو بنری و دیگر تابلوهای قدیمی هنوز هم به قوت خود باقی است.

اگر می خواهید جلوه جذابتری برای مکان کسب خود فراهم سازید و همگام با دنیای مد پیش بروید، بهتر است با صرف کمی هزینه بالاتر اقدام به سفارش تابلو مغازه جدید و مدرن نمایید تا برای سالهای طولانی بتوانید از آن استفاده کنید.

راه های سفارش تابلو مغازه حرفه ای و مدرن

از جمله راه های سفارش تابلو مغازه حرفه ای و مدرن که می تواند سبب وجه تمایز آن با تابلوهای همسایگان و رقبایتان باشد، سفارش یک تابلو مغازه ترکیبی است.

شما با ترکیب متریال هایی مثل چلنیوم، استیل و لایت باکس می توانید حروف برجسته و اشکال هندسی جذابی را بر روی تابلو مغازه خود طراحی کنید.

اجرای یک تابلو با زیرساز پیکسلی و یا با استفاده از ورق های کامپوزیت و چوب ترموود، می تواند بر جذابیت هر چه بیشتر تابلو بیفزاید و یک تابلو مغازه حرفه ای و مدرنیته را به تصویر بکشد.

تابلوهای تبلیغاتی نقش مهمی را در بازاریابی ایفا می کنند که این امر خود تبلیغات خوبی برای شما محسوب می شود . تابلو مغازه در عین سادگی می بایست درون مغازه را برای عابرین توصیف کند.

یعنی هنگامی که رهگذران نوشته ی روی تابلو را می خوانند یا تصویری را می بینند، در نگاه اول باید متوجه شوند در آن مغازه چه کالاهایی به فروش می رسد. پس برای انتخاب جمله، کلمه، متن متحرک، تصویر، انیمیشن و ... بر روی تابلو تبلیغاتی بهتر است با طراحان این تابلوهای تبلیغاتی مشورت کنید تا تابلوی حرفه ای تری را سفارش دهید.

تابلو مغازه لباس فروشی چلنیوم
تابلو مغازه لباس فروشی چلنیوم

 

مراحل ساخت تابلو مغازه

گام اول) اندازه گیری ابعاد تابلو و تعیین طول و عرض آن توسط تابلوساز در مکان

گام دوم) طراحی تابلو مغازه با استفاده از نرم افزارهایی نظیر اتوکد ، تری دی مکس ، کورل

گام سوم) برش حروف طراحی شده بر روی پلکسی یا فلزات

گام چهارم) نورپردازی حروف برجسته

گام پنجم) پیاده سازی حروف بر روی زیرساز مدنظر مشتریان

گام ششم) نصب تابلو در محل و انتقال سیم های اضافی به پشت کار

گام هفتم) اطمینان از عملکرد درست تابلو و رفع عیوب احتمالی

گام هشتم) خدمات پس از فروش

تابلو مغازه شیرینی فروشی
تابلو مغازه شیرینی فروشی

 

تبلیغات دائم با تابلوسازی مغازه

تابلو مغازه جزء تبلیغات نامحدود است . منظور از نامحدود بودن این است که در هنگام استفاده از دیگر روش های تبلیغاتی مثل نصب تلویزیون شهری، نصب بیلبورد، نصب استرابورد و یا لمپوست بنر و همچنین تبلیغات در سایت ها و رادیو و تلویزیون، بازه زمانی که برای نمایش تبلیغات شما در نظر گرفته می شود محدود است.

یعنی پس از اتمام مدت زمان نمایش تبلیغ، برای نمایش دوباره تبلیغات شما نیاز به تمدید و صرف هزینه مجدد می باشد . تبلیغات دیگر مثل تبلیغات چاپی همچون بروشور، تراکت و کاتالوگ نیز ماندگاری چندانی ندارند و افراد به محض دریافت، آنها را دور می اندازند.

اما تابلو مغازه در سر درب نصب می شود و خواه ناخواه افراد به تابلو و نام درج شده بر روی آن توجه می کنند . شما یکبار تابلو مغازه را سفارش می دهید و اگر در هنگام سفارش از اجناس مرغوب و اصل استفاده کنید به راحتی می توانید سالها از آن به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بهره ببرید، بدون اینکه لازم باشد هزینه شارژ مجدد تبلیغات پرداخت کنید.

 معرفی جایگاه و موقعیت کسب و کار با تابلو مغازه

علاوه بر جنبه تبلیغاتی، تابلو مغازه همچون شناسنامه انسان ها و یا پلاک منازل، معرف جایگاه و موقعیت مغازه است و جهت شناسایی مغازه مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر تابلوی تبلیغاتی مغازه شما نسبت به تابلوهایی که در سر درب مغازه های رقبای شما نصب شده، به شیوه ای زیباتر و جذاب تر طراحی و پیاده سازی شود به راحتی می تواند نظر مخاطبان زیادی را جلب کند.

تابلو مغازه می تواند نام برند تجاری شما را در حافظه کوتاه مدت انسانها جای دهد و با تکرار زیاد، این نام به حافظه بلند مدت آنها انتقال یافته و زمانی که افراد به اجناسی احتیاج پیدا می کنند که در داخل مغازه یا فروشگاه شما به فروش می رسد، قطعاً نام برند شما در ذهن آنها تداعی شده و برای دیدن نمونه اجناس و یا خرید به مغازه شما مراجعه خواهند نمود.

 در صورت رضایت مشتریان از قیمت محصولات، کیفیت کالاها و همچنین مدرن بودن کالاهای موجود در داخل مغازه شما، تابلو مغازه می تواند نام برند درج شده را به صورت دهان به دهان به دیگران معرفی نماید و شما توسط این نام اعتبار و معروفیت را برای کسب و کار خود بدست خواهید آورد.

تابلو مغازه رستوران
تابلو مغازه رستوران

 

تابلو مغازه قدرتمندترین ابزار تبلیغاتی در نقطه فروش

تابلو مغازه ابزار تبلیغاتی قدرتمند برای معرفی برند در نقطه فروش است . این ابزار نسبت به سایر ابزارهای تبلیغاتی همچون تبلیغات چاپی، تبلیغات بیلبوردی، تبلیغات رسانه ای و دیگر تبلیغات محیطی تاثیرگذارتر، ارزان تر و ماندگارتر است.

آیا تابلو مغازه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی هدفمند محسوب می شود و یا اینکه یک هزینه سربار و اضافی است ؟

تابلو مغازه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی هدفمند می تواند علاوه بر فراهم سازی دکوراسیون بیرونی زیبا و جذاب، معرف بیست و چهار ساعته نام برند شما به عموم رهگذرانی باشد که از مقابل محل کسب شما می گذرند.

اینکه نصب تابلو مغازه یک هزینه سربار است، یک تفکر کاملاً اشتباه است . چرا که حتی اگر به تابلو مغازه با یک تفکر دیگر به جز تبلیغات بنگریم، ملاحظه می کنیم که تابلو مغازه نقش بسیار مهمی را در زیباسازی فضای تجاری فراهم می سازد.

بدون وجود تابلو مغازه، در حقیقت یک کمیت به خوبی احساس می شود . مانند اسامی اشخاص، مغازه ها نیز با نامی که بر روی تابلوی تبلیغاتی درج شده است شناخته می شوند . این نام هویت مغازه را به عموم کسانی که از مقابل مغازه در حال رفت و آمد هستند، معرفی می کند.

به دلیل اینکه در هر خیابانی که از آن می گذریم تعداد مغازه های زیادی وجود دارد و این مغازه ها معمولاً به دلیل فروختن اجناس مشترک و رقابت تنگاتنگ اقتصادی، برای اینکه بتوانند نسبت به دیگر رقبا نگاه رهگذران را جذب کنند و مشتریان را تشویق کنند که برای دیدن کالاهای داخل مغازه، وارد مغازه شوند،اجرای دکوراسیون شیک و جذاب اولین کار جهت جذب نگاه مشتریان اس .

اولین و بااهمیت ترین بخش در طراحی دکوراسیون بیرونی برای محل کسب، تابلو مغازه می باشد . پس از آن چیدمان ویترین دومین بخش مهم محسوب می شود . مابقی دیگر به موجودی کالاها، کیفیت آنها، قیمت کالاها و روابط عمومی بین فروشنده و خریدار بستگی دارد.

تابلو مغازه چلنیوم نور اندریک
تابلو مغازه چلنیوم نور اندریک

 

کاربردهای تابلو مغازه

تابلو مغازه جهت تبلیغات محیطی و معرفی برند تجاری و همچنین زیباسازی محل تجاری کاربرد دارد . از جمله کاربردهای تابلو مغازه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • تابلو مغازه پوشاک
 • تابلو مغازه سوپرمارکت
 • تابلو مغازه املاک
 • تابلو مغازه میوه فروشی
 • تابلو مغازه طلافروشی
 • تابلو مغازه کتابفروشی
 • تابلو مغازه سوپر پروتئین
 • تابلو مغازه لوازم ورزشی
 • تابلو مغازه ساعت فروشی
 • تابلو مغازه لوازم التحریر فروشی
 • تابلو مغازه خرازی
 • تابلو قالیشویی

طراحی تابلو مغازه

طراحی تابلو مغازه در زیبا جلوه کردن یک تابلو تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت است . طراحی تابلو مغازه باید به شکل حرفه ای و تلفیقی اجرا شود تا بتواند جلوه بصری جذاب تری را برای مکان کسب شما به ارمغان آورد .

طراحی تابلو مغازه با استفاده از نرم افزارهای طراحی مثل اتوکد، کورل و تری دی مکس انجام می شود . طرحی که ترسیم می شود به شکل سه بعدی به مشتریان در ابتدای کار نشان داده می شود . در صورتی که مشتریان طرح را پسند کنند، همان پیاده سازی می شود.

طرح تابلو مغازه

طرح تابلو مغازه به نوع تابلو مغازه، نحوه نورپردازی، پانچی بودن، رینگی بودن و متریال هایی که تابلوساز می خواهد در ساخت یک تابلو بکار بگیرد، بستگی دارد.

طرحی که ترسیم می شود بستگی به نوع درخواست مشتریان دارد . گاهی مشتری یک طرح شلوغ را سفارش می دهد و گاهی یک طرح ساده .

تابلوساز در ترسیم طرح می بایست جایگاه مناسبی را برای کاراکترها، افکت ها، لوگو و اشکال و تصاویر در نظر بگیرد تا تابلویی که خلق می شود یک تابلوی تبلیغاتی منحصر به فرد و جذاب باشد.

نمونه طرح تابلو مغازه

نمونه طرح تابلو مغازه، نمونه طرح تابلو فروشگاهی و یا نمونه طرح تابلو شرکتی در سایت های تابلوسازی، کارگاه های تابلوسازی و مغازه های تابلوسازی موجود است.

مشتریان قبل از سفارش تابلو می توانند این نمونه ها را ببینند و با موکاپ تابلو مغازه می توانند پیش نمایشی از تابلویی را که خود آنها سفارش داده اند را نیز قبل از مرحله ساخت مشاهده نمایند.

قیمت طراحی تابلو مغازه

طراحی تابلو مغازه قیمت خاصی ندارد . تابلوسازان برای اینکه قیمت تابلو مغازه را به مشتریان ارائه کنند در ابتدا اقدام به طراحی تابلو می نمایند . در واقع قیمت تابلو مغازه با استفاده از نرم افزار پس از ترسیم طرح برآورد می شود.

کلیات طرح تابلو مغازه

طراحی، یک هنر ماندگار است که به سبک های متفاوتی انجام می پذیرد . زمانی که چند نقاش از یک منظره یکسان طرحی را می کشند، هر کدام طبق سبکی که دارند بخشی از فضا را ترسیم می کنند و به آن رنگ و لعاب می دهند که با نقاشی های دیگر هنرمندان متفاوت است . تابلوسازی تبلیغاتی نیز اینگونه است .

در طراحی تابلو مغازه به چه عواملی اهمیت داده می شود ؟

به طور کل در طراحی تابلو مغازه چند رویکرد متفاوت مطرح می شود که عبارتند از :

 • طراحی حروف برجسته تبلیغاتی، لوگوی تبلیغاتی و پیام تبلیغاتی مندرج بر روی تابلو
 • طراحی پس زمینه تابلو که نمای اصلی تابلو را به رخ می کشد و می تواند از متریال هایی نظیر ورق پی وی سی، ورق کامپوزیت، آجر، سنگ، شیشه و چوب ترموود باشد.
 • یک تابلو می تواند با قاب و یا بدون قاب باشد.
 • نحوه چیدمان لامپ های اس ام دی

سبک های طراحی تابلو مغازه

سبک های متعددی برای طراحی تابلو مغازه مورد استفاده واقع می شوند که عبارتند از :

طراحی تابلو مغازه به سبک مینیمال

این تکنیک ساخت به دنبال سادگی و روان نویسی است . در این روش محتوای تبلیغاتی به روشی ساده بر روی تابلو با فونت های ساده و درشت که قابلیت خوانایی بالایی دارند، درج می شوند.

تابلوساز در استفاده از فونت هایی با پیچ و خم زیاد پرهیز می کند . این سبک برای ساخت هر نوع تابلویی مناسب است و مورد استفاده واقع می شود .

طراحی تابلو مغازه به سبک سنتی

فونت های اصیل، نستعلیق و شکسته نستعلیق در این سبک جای دارند.

 طراحی تابلو مغازه به سبک فانتزی و مدرن

تابلوهای جدید و پرنور و زرق و برق دار همچون تابلو چلنیوم، تابلو ترموود، تابلو پولکی، تابلو کامپوزیت و تابلو وکیوم در این جایگاه قرار دارند . زیبایی خارق العاده ای دارند و چشمان هر بیننده ای را خیره می کنند.

تابلو مغازه قالیشویی
تابلو مغازه قالیشویی

 

 تابلو مغازه ارزان

با توجه به این که تابلو مغازه در بالا و فضای بیرونی مغازه نصب می شود، در معرض باد، باران، طوفان و تابش مستقیم نور خورشید است .

شما برای خرید تابلو مغازه با کیفیت بالا و طول عمر زیاد نباید در هزینه ها کوتاهی کنید . البته انواع تابلوهای تبلیغاتی مانند تابلو چلنیوم، تابلو ال ای دی، تابلو استیل و ... وجود دارند که به دو دسته چینی و غیر چینی تقسیم می شوند.

تابلو های تبلیغاتی که از برخی اجناس نامرغوب چینی ساخته شده اند بسیار ارزان قیمت هستند ولی بسیار زود از کار می افتند . اما اگر از تابلوهای با کیفیت بالا استفاده کنید می بایست هزینه بیشتری را پرداخت کنید اما از نظر کالا و کیفیت خیالتان راحت می شود .

نصب تابلو مغازه

نصب تابلو مغازه با استفاده از زیرساز فلزی و به کمک نردبان یا داربست توسط  پیچ یا پرچ انجام می شود.

اندازه تابلو مغازه

طرحی که در تابلوهای تبلیغاتی پیاده سازی می شود، مهمترین عامل در زیبایی تابلوهاست . اندازه آنچنان تاثیر گذار نیست . اما به هر حال، هر چه ابعاد تابلو بزرگتر باشد، امکان پیاده سازی حروف با فونت و سایز های درشت تر و جذابتر و همچنین امکان پیاده سازی شکل هندسی بزرگتر و جذابتر از کالاها و اقلامی که در مغازه به فروش می رسد، بر روی تابلو فراهم می شود . بنابراین زوایه دید بیشتری خواهد داشت و تاثیرگذارتر خواهد شد .

تابلو چلنیوم ترکیبی با لایت باکس
تابلو چلنیوم ترکیبی با لایت باکس

 

از چه متریال ها و اجناسی جهت سفارش تابلو مغازه استفاده کنیم ؟

اجناس و متریال هایی که در ساخت تابلو مغازه از آن استفاده می شود، توسط کشورهای متفاوت نظیر کره، ایران و چین تولید و روانه بازار می گردد . اجناس کره ای از کیفیت خارق العاده ای برخوردارند.

برخی اجناس چینی و ایرانی نیز کیفیت قابل قبولی دارند . اما برخی بی کیفیت هستند . بنابراین اگر می خواهید تابلویی مقاوم، ماندگار و درخشنده ای داشته باشید که کمتر دچار خرابی شود و نیاز به تعمیر نداشته باشد، بهتر است از متریال های اصلی و باکیفیت در هنگام سفارش استفاده کنید تا بعدها هزینه کمتری بابت تعمیرات پرداخت نمایید.

مزیت های ساخت تابلو مغازه

 • معرفی برند تجاری در نقطه فروش به صورت دائمی
 • استفاده از ابزار تبلیغاتی ارزان قیمت
 • فراهم سازی جلوه بصری و نمای زیبا برای مکان کسب
 • راهنمای مناسب برای کسانی که بدنبال مغازه ای جهت خرید کالای خاص هستند.

نکات قابل توجه جهت ساخت تابلو مغازه

تطبیق محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی تابلو با اجناس داخل مغازه

تابلویی که به عنوان تابلو مغازه نصب می شود می بایست به گونه ای باشد که کاراکترها و اشکال مندرج بر روی تابلو، بیانگر نوع خدماتی باشند که در داخل مغازه به مشتریان عرضه می شود . مشتریان با دیدن تابلو متوجه باشند که در داخل مغازه چه کالاهایی فروخته می شود.

سادگی و زیبایی

بستگی به نوع تابلو دارد . برخی تابلوها هر چقدر با فونت و طرح های ساده اجرا شوند، زیباتر می شوند . برخی از تابلوها قابلیت استفاده از فونت های لاتین و عجیب و غریب را دارند . در کل تابلو مغازه ساده که همه مشتریان بتوانند به راحتی از فاصله زیاد آن را بخوانند، می تواند در جذب مشتریان تاثیرگذارتر باشد.

خوانایی و گیرایی محتوای تبلیغاتی

کلام تبلیغاتی که بر روی تابلو نوشته می شود، علاوه بر کوتاه بودن می بایست خاص، منحصر به فرد و آهنگین باشد . طوری که بیننده در مدت زمان چند ثانیه بتواند آن اسم را بخواند و به یاد بسپارد.

انتخاب عکس های مناسب

عکس در تابلو تبلیغاتی استفاده چندانی ندارد . معمولاً کسانی هم که تمایل در درج تصویری بر روی تابلو دارند می بایست یک عکس با ابعاد کوچک که ترسیم کننده نوع کسب شان است را انتخاب نمایند.

استفاده از عنوان مناسب برای تابلومغازه

عنوانی که انتخاب می شود می بایست تمثیلی از فعالیت داخل مغازه باشد . یک اسم کلاسیک و مدرن و جدیدی که تا حال به گوش نرسیده، می تواند ماندگاری بیشتری را در ذهن مشتری داشته باشد.

چرا که انسانها همواره به دنبال کاراکترهای خاص و تازه هستند . استفاده از عناوین عجیب و غریب که تا حالا مشتریان ندیده باشند و جدید باشد، می تواند نظر هر مخاطبی را جذب کرده و او را وادار به پرسش این سوال نماید که معنی این عنوان یا کلمه چیست ؟

قطعاً طراحی جذاب و با کیفیت تابلو مغازه می تواند سبب جلب نظر رهگذاران شده و آنها را به یک مشتری تبدیل کند .

استفاده از حالت های دو بعدی و یا سه بعدی در سفارش تابلو می تواند بر جذابیت آن بیفزاید

استفاده از تابلوهای به روز و مدرن فراهم کننده محیط تجاری مدرنیته و شیک برای مکان کسب می شوند.

اگر می خواهید نمای محیط تجاری و یا کسب و کار شما همگام با دنیای مدرنیته پیش رود، می بایست با سفارش تابلوسازی مدرن و یا تابلو مغازه جدید همچون تابلو چلنیوم، تابلو پیکسلی، تابلو ترموود، تابلو کامپوزیت، تابلو وکیوم، تابلو پولکی و یا تابلو ال ای دی اقدام به سفارش تابلو تبلیغاتی نمایید تا تاثیرگذاری مثبتی در ذهن رهگذارانی که از مقابل مکان کسب شما در حال گذر هستند، داشته باشید .

استفاده از رنگ متناسب

ترکیب زیبای رنگ در تبلیغات سبب زیباتر شدن تابلو مغازه می شود . رنگ با روح و روان عجبن است و نقش پررنگی را در جذابیت یک تابلو ایفا می کند.

استفاده از رنگی که منطبق با سلایق متعدد باشد، می تواند افراد بیشتری را ترغیب کند که برای خرید یا مشاهده محصولات، به مغازه شما رجوع نمایند.

روانشناسی رنگ در تبلیغات کمک شایانی می کند که بتوانید انتخاب مناسبی در ساخت تابلو مغازه خود از لحاظ رنگ بندی داشته باشید . رنگ های مکمل و ترکیبی و همچنین اعمال کنتراست رنگی که ترکیبی از رنگ های متضاد است می تواند بر جذابیت تابلو مغازه بیفزاید.

نورپردازی

نحوه نورپردازی تابلو بسیار اهمیت دارد . استفاده از متریال هایی همچون لامپ های اس ام دی با کیفیت و با برند معتبر، سبب می شود که نور تابلو درخشندگی بیشتری داشته باشد.

لامپ ها به مرور زمان کیفیت نوری خود را از دست ندهند و نسوزند و همواره براق بمانند . انتخاب رنگ نور لامپ ها نیز در زیباسازی تابلو بسیار مهم است . برای مثال رنگ طلایی خیلی پرطرفدارتر از رنگ های قرمز و آبی و امثال اینهاست و جذابیت بیشتری را برای تابلو به ارمغان می آورد.

پیام تبلیغاتی

در تبلیغات، محتوای تبلیغاتی در حد نهایتاً سه یا چهار کلمه است . استفاده از پیام تبلیغاتی متناسب می تواند شعار مناسبی برای تبلیغ باشد و در ذهن مشتریان نقش ببندد . محتوای تبلیغاتی هر چقدر کوتاه اما موزون و آهنگین باشد ، می تواند بهتر در ذهن جای بگیرد و ماندگارتر شود

زاویه دید مناسب

تابلو باید در جایی نصب شود که از طرفین دید کافی را داشته باشد و زاویه دید کاملی به نمایش بگذارد . تا از هر سو که به آن می نگریم به راحتی پی به محتوای تبلیغاتی آن ببریم.

استفاده از طرح های گرافیکی

اعمال یک طرح گرافیکی متناسب و مرتبط با نوع کسب و کار، می تواند در جذابیت تابلو عملکرد بهتری ایفا کند . نقش گرافیک مدرن در تابلوسازی امروزه بسیار پررنگ است.

صاحبین مشاغل و مغازه داران به دنبال سفارش تابلوهایی مدرن و درخشان هستند . تابلو چلنیوم از برترین نوع تابلوهاست که حروف برجسته مندرج بر روی آن می تواند اشکال هندسی و طرح های گرافیکی زیبایی همچون ستاره، الماس یا دانه های کریستال را به نمایش بگذارد.

با ورود اس ام دی های فول کالر و آر جی بی به بازار تابلوسازی امکان پیاده سازی طرح های گرافیکی افزایش داده شد . پیاده سازی این نوع از اس ام دی ها، نمایش نور به شیوه های چشمک زن یا آبشاری را در تابلو مغازه فراهم ساخت.

درج مشخصات ارتباطی بر روی تابلو مغازه

گاهی ممکن است مغازه شما برای چند روزی بسته باشد . مشتریان و مراجعه کنندگان زیادی داشته باشید که در صورت بسته بودن مغازه به صورت مکرر به سمت رقبا سوق داده شوند.

بهتر است بر روی تابلو مشخصات تماس خود همچون تلفن را درج کنید تا در صورت نیاز و در مواقع ضروری مشتریان بتوانند با شما در ارتباط باشند و به سمت رقبای شما هدایت نشوند.

تعامل مستقیم تابلو مغازه با مشتریان

هدف از اجرای هر نوع ابزار تبلیغاتی، جذب مشتری است . هر تبلیغاتی که نتواند مشتری جذب کند، هزینه سربار تلقی می شود . تابلو مغازه این چنین نیست.

تابلو مغازه آنقدر در مقابل دید عموم قرار می گیرد و آنقدر محتوای تبلیغاتی درج شده بر روی آن تکرار می شود تا کاملاً در ذهن کسانی که از مقابل مکان کسب شما عبور و مرور می کنند، نقش می بندد .

شاید گمان کنید که این چنین نیست اما زمانی به درستی این قضیه پی خواهید برد . کی ؟

با یک مثال این موضوع را برای شما شرح خواهیم داد :

مثلاً شما چندین بار در یک محل غریبه از مقابل چندین داروخانه پی در پی عبور کرده اید که یکی از این داروخانه ها  تابلوی زیبایی نصب کرده است.

حال زمانی که کسی از اطرافیانتان سراغ آدرس داروخانه ای را از همان محل از شما می پرسد، شما ناخودآگاه اسم همان داروخانه ای را می برید که تابلوی زیبایی داشته و شما به آن تابلو و نام برند درج شده بر روی آن دقت کرده اید . حال اگر این تابلو تعویض شود و یا برداشته شود ، شما به این تغییرات نیز واقف خواهید شد.

چرا ؟

چون در ذهن شما جای گرفته . این یعنی تاثیر تابلو مغازه در طی مدت زمان، بدون اینکه خودتان متوجه باشید . پس یقیناً تابلو مغازه می تواند تاثیر بس شگرفی بر روی تک تک افرادی که از مقابل مکان کسب شما گذر می کنند، داشته باشد. به شرط اینکه نسبت به مغازه هایی که به عنوان رقیب در نزدیکی شما در حال فعالیت هستند، تابلویی زیباتر نصب کنید.

پس از اینکه تابلو تاثیرگذاری خود را بر ذهن مخاطبان انجام داد، نوبت شماست که با محصولات با کیفیت و قیمت مناسب بتوانید مشتریان را به یک مشتری وفادار و همیشگی تبدیل کنید .

اهمیت تابلو مغازه از بعد روان شناسی

تابلو مغازه و محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی آن قطعاً بر ذهن بصری بینندگانی که از مقابل مغازه در حال گذر هستند ، تاثیر می گذارد .

تابلو لایت باکس برای مغازه
تابلو لایت باکس برای مغازه

سوالات متداول

پرداخت فلزات یعنی چه ؟

فرآیند پرداخت فلزات به جلاسازی و براقیت مجدد سطح فلز می گویند . برای انجام فرآیند پرداخت مجدد ابتدا سطح فلزات را با استفاده از ذرات و یا مواد ساینده مالش می دهند.

نوع موادی که برای ساییدن فلزات بکار می رود بستگی به نوع فلز دارد . برای مثال اگر فلزات از نوع مس یا آلومینیوم باشد از کاربید سیلیکون و یا اگر از نوع فولاد باشد از اکسید آلومینیوم به عنوان ماده ای که سطح این فلزات را براق می کند استفاده می شود.

در حالت عادی و ساده برای فلزات کوچک یک نوع کرم تولید شده است که بر روی فلزات مالیده می شود . سپس با استفاده از مالش توسط دستمال یا سنباده های نرم فرآیند پرداخت انجام می پذیرد .

تابلو استیل نور اندریک چگونه نورپردازی می شود؟

​برای ساخت تابلو استیل نور اندریک، تابلوساز بین حروف و زمینه تابلو جهت جاسازی لامپ های اس ام دی و تامین نور تابلو، فاصله ای به اندازه یک سانتی متر ایجاد می کند.

البته نکته قابل ذکر اینجاست که هنگام روشن شدن لامپ های اس ام دی تابلو نور اندریک همچون تابلو چلنیوم درخشندگی ندارد . اما یک نور کلاسیک و مدرن به زمینه تابلو از زیر حروف تابیده می شود و جذابیت تابلو بیشتر می شود .

تابلو پلاستیل چیست ؟

نوعی تابلوی ترکیبی است که با استفاده از فلز استیل و پلکسی گلس ساخته می شود .با اجرای این روش یک تابلوی ترکیبی از استیل و پلاستیک خواهید داشت که قابلیت نورپردازی با انتشار نور یکنواخت را دارد و می تواند نوردهی همچون تابلو نئون پلاستیک را فراهم سازد .

حروف برجسته سه بعدی وکیوم چیست و چگونه ساخته می شود؟

حروفی است که بر اساس حرارت ساخته می شود و حالتی سه بعدی دارد و از زوایای مختلف جلوه ی متفاوتی را به نمایش می گذارد .

برای ساخت حروف برجسته سه بعدی وکیوم پس از طراحی، ورق پلکسی از هر جهت به اندازه 3 سانتی متر برجسته می شود . با این کار پس از لبه خوری، جذابیت تابلو بیشتر می شود.

پس از آن حروف توسط دستگاه برش لیزری برش داده شده و توسط دستگاه حرارتی صنعتی و تحت خلاء، حروف بر روی پلکسی به شکل یک تکه پرس می شود و حروف برجسته وکیوم، شکل سه بعدی به خود می گیرد . برای زیباتر شدن حروف می توان با استفاده از دستگاه آبکاری فانتاکروم ، روی حروف را آبکاری نمود تا براقیت آن دو برابر شود.

تابلو راهنما شامل چه مواردی است؟

 • تابلو خروج اضطراری
 • تابلو اسامی
 • تابلو شماره اتاق
 • تابلو سالن
 • تابلو طبقات
 • تابلو ورود
 • تابلو راهنمایی و رانندگی

نحوه ییاده سازی پولکی ها بر روی تایل ها چگونه است؟

نحوه پیاده سازی پولکی ها بر روی تایل های پلاستیکی به این شکل است که فضایی در بالاترین سطح پایه، شکل می گیرد . این فضا اجازه حرکت پولکی ها را می دهد و زمانی که باد یا نسیم کوچکی شروع به وزیدن می کند این پولکی ها در راستای سطح ایجاد شده به حرکت در می آیند و جلوه رقصانی را برای تابلو تبلیغاتی فراهم می کنند.

 هدف از نصب تابلو مغازه چیست ؟

هدف تابلو مغازه معرفی برند در نقطه فروش برای جذب مشتریان بیشتر و زیباسازی سازی دکوراسیون بیرونی مغازه است.

تابلو مغازه چه تاثیری می تواند بر میزان فروش شما داشته باشد ؟

تابلو مغازه هر چقدر زیباتر و جذابتر طراحی شود به همان میزان می تواند در جذب نگاه رهگذران به سوی مغازه شما تاثیرگذارتر باشد و مشتریان را برای ورود به داخل مغازه ترغیب کند.

موکاپ تابلو مغازه چیست ؟

موکاپ تابلو مغازه پیش نمایشی از طرحی است که می خواهد به اجرا گذاشته شود . موکاپ تابلو مغازه توسط طراح و نرم افزار طراحی شده و قبل از اجرا به مشتری نشان داده می شود و مشتری در صورت پسند نکردن می تواند تغییرات مدنظر خود را در این مرحله اجرا کند.