​تابلو مغازه یکی از عوامل اساسی و مورد نیاز دارندگان مغازه برای معرفی برند تجاری می باشد که سبب معرفی شبانه روزی نام کسب و کار می شود و مشتریان را به سوی مغازه هدایت می کند.

با استفاده از تابلو مغازه علاوه بر معرفی نام برند تجاری، می توانید زیبایی شیک و جذابی را برای دکوراسیون بیرونی محل کسب و کار خود فراهم کنید.

امروزه تنوع تابلوهای تبلیغاتی بسیار زیاد شده است و حروف برجسته و نورپردازی شده می توانند جلوه ی بصری خارق العاده ای را برای محیط تجاری فراهم کنند.

یکی از انواع روش ها برای سفارش تابلو مغازه، تابلو چوبی است که زیبایی خارق العاده ای دارد و مناسب برای انواع کسب و کارها است.

تابلو چوبی
تابلو چوبی

 

تابلو مغازه چوبی

تابلو مغازه چوبی از جمله تابلوهایی است که از چوب جهت ساخت زیرساز و جهت ساخت حروف مندرج بر روی تابلو که معرف نام برند تجاری است از انواع حروف برجسته استفاده می شود.

تابلو مغازه چوبی تابلویی است برای زیرساز حروف برجسته از چوب ام دی اف یا ورق پی وی سی با طرح چوبی استفاده می شود.

تابلو حروف برجسته با زیرساز چوبی
تابلو حروف برجسته با زیرساز چوبی

 

تابلو مغازه چوبی چیست؟

تابلو مغازه چوبی تابلویی است که بخشی از آن توسط چوب ساخته می شود و می تواند نمایی طبیعی و کلاسیک را برای محیط تجاری به ارمغان بیاورد.

 زیرسازی تابلو مغازه چوبی به دو شکل امکان پذیر است :

روش اول)

چوبها در کنار هم به صورت افقی قرار می گیرند و توسط پیچ و پروفیل های چوبی بر روی کار نصب می شوند.

روش دوم)

استفاده از کلیپس است که در این روش جهت زیرسازی، از آهن کشی یا پروفیل گالوانیزه استفاده می شود و چوبها با استفاده از کلیپس بر روی زیرساز قفل می شوند.

با اجرای این روش پیچ ها بر روی نما، نمایش داده نمی شود . به همین دلیل اجرای نما بدین طریق هزینه بیشتری نسبت به روش اول دارد.

تابلو لایت باکس آویز چوبی
تابلو لایت باکس آویز چوبی

 

حروف برجسته در تابلو چوبی

بر روی چوب می توان هر گونه حروف برجسته اعم از حروف برجسته پلاستیک، حروف برجسته وکیوم، حروف برجسته چلنیوم و حروف برجسته فلزی را پیاده سازی کرد که منجر به ساخت تابلوهای ترکیبی می شوند.

تابلو مغازه چوبی ارزان

تابلو مغازه چوبی با قیمت ارزان به تابلویی می گویند که برای ساخت آن از الوارهای چوبی ارزان قیمت استفاده می شود.

ساخت تابلو چوبی با نمای شیک
ساخت تابلو چوبی با نمای شیک

 

 تابلو مغازه چوبی گران قیمت

تابلو مغازه چوبی با قیمت گران، تابلو ترموود نام دارد که  محصول کشور فنلاند است و پروفیل های آن دارای ضخامت بالایی جهت زیباسازی هر چه تمام کار است.

روند ساخت تابلو مغازه چوبی با کیفیت با استفاده از روش کلیپس انجام شده و برای ساخت حروف برجسته نیز از روش های مدرن همچون حروف برجسته تابلو چلنیوم یا وکیوم استفاده شده است.

تابلو چوبی آویز
تابلو چوبی آویز

 

نمای تابلو چوبی

نمای چوبی این تابلو به گونه ای است که ظرافت، کلاسیک و مدرن بودن را با خود همراه دارد، به همین دلیل بیشتر جهت تابلو مغازه فست فودی ها، رستوران ها، غذاخوری ها، کتابخانه ها، نمایشگاه ها و به طور کل هر کجا که افراد ساعاتی از اوقات فراغت خود را در آن مکان سپری می کنند، مورد استفاده واقع می شود.

مزایای تابلو چوبی

  • مقاومت بالا
  • زیبایی
  • سبک
  • مقاوم در برابر پوسیدگی و رطوبت
  • عاری از هرگونه مواد شیمیایی
  • دوام و عمر طولانی
  • رنگ های متنوع
  • قیمت ارزان نسبت به کامپوزیت و چوب ترموود

خلاصه مطلب

تابلو چوبی تابلویی است با قیمت مناسب که افراد می توانند با توجه به سلیقه خود بر روی متریال های چوبی انواع حروف برجسته را پیاده سازی کنند.

سوالات متداول

تابلو مغازه چوبی چه تفاوتی با تابلو ترموود دارد؟

تابلو ترموود با استفاده از چوب های خاص فرآوری شده اجرا می شود که قیمت بالاتری نسبت به تابلو چوبی دارد که با استفاده  از چوب های ارزان قیمت هم می توانند ساخته شوند.