تابلو پولکی

تابلو پولکی از جذاب ترین مدل های ساخت تابلو جهت تبلیغات است که در پس زمینه اصلی تابلو از تایل های پولکی در شکل های مختلف مثل دایره، لوزی، مربع و یا شش ضلعی استفاده می شود. بدلیل فن خاص در ساخت تابلو پولکی، پولکی ها به واسطه فضایی که در بالای آنها وجود دارد، در جای خود می لغزند و نمای خارق العاده زیبایی را برای محیط تجاری شما فراهم می کنند.

تابلو پلوکی با نمای نقره ای
تابلو پلوکی با نمای نقره ای

 

 تابلو مغازه پولکی

تابلو مغازه پولکی بیشتر برای مغازه هایی همچون فست فودی ها، لباس فروشی ها، غذاخوری ها، طلافروشی ها و مغازه های کادوئی و فروش لوازم تزیینی مناسب است، زیرا با براقیت خارق العاده ای که دارد به راحتی می تواند نظر هر رهگذری را جذب کرده و پای مشتری را به سوی مغازه شما بگشاید.

 تابلو پولکی چیست و پولکی ها چگونه در قالب جای می گیرند؟

تابلو تبلیغاتی پولکی، تابلویی با جلوه جذاب و درخشندگی خارق العاده است، تا حدی که براقیت آن چشم هر رهگذری را خیره می کند.

تابلو پولکی تابلویی است که در ساخت آن از یک نوع پلاستیک نرم به نام تایل استفاده می شود. تایل ها توسط فنرهای فلزی به بخش پنل متصل می شوند. پولکی ها به شکل ماتریس و به هم چسبیده به پنل کار اتصال پیدا می کنند. بدین شکل که پین های آلومینیومی بر روی سطحی که قالب آن از قبل ساخته شده است، جای می گیرد و پولکی ها درون پانلهای پشتی که دارای رنگ مشکی هستند، جاسازی می شوند.

پولکی های جاسازی شده می توانند مطابق اشکال هندسی از قبیل هشت ضلعی، مربع، مستطیل و یا دایره طراحی شوند. پولکی اکتاگون بالاترین حد پوشش با بالاترین زاویه دید را دارد.

نحوه قرارگیری پولکی بر روی قالب

پولکی ها به شکل ماتریس و با حداقل فضای منفی و حداکثر دید بر روی سطوح متفاوت قرار می گیرند. پین های آلومینیومی که پیش ساخته است، ثابت می شوند و پولک ها بر روی پین ها داخل پانل های پشتی که به رنگ مشکی است ثابت می شوند.

اگر هدف شما ایجاد حداکثر پوشش با بالاترین دید ممکن است، می توانید پولکی اکتاگون را استفاده نمایید که دارای 6 لبه می باشند و سطح بازتاب بالایی دارند.

اشکال هشت ضلعی و مربعی شکل برای پوشاندن سطوحی که به شکل مربع یا مستطیل هستند، بسیار مناسب می باشند و اگر به دنبال منحنی بودن هستید، می توانید شکل دایره را انتخاب نمایید. برای حرکت پولک ها در بالاترین سطح پایه یک فضا در نظر گرفته می شود که هنگام وزش نسیم پولک ها به حرکت در می آیند.

جای دادن پولکی ها روی برد
جای دادن پولکی ها روی برد

 

پولکی ها در تابلو پولکی، چطور در جای خود می لغزند؟

یا بهتر بگویم

چه عاملی سبب لغزش یا حرکت پولکی ها می شود؟

برای پاسخ باید بگویم در بالاترین سطحی که پولکی ها جای گرفته اند، یعنی سطح پایه، یک فضا جاسازی شده است که این فضا سبب حرکت یا لغزش رو به بالای پولکی ها می شود.

تابلو پولکی با پولکی های دایره ای شکل
تابلو پولکی با پولکی های دایره ای شکل

 

اجرای تابلو پولکی

در ابتدا قالب آماده شده را بر روی میز قرار داده و سپس پولکی ها را در جای خود با استفاده از پین های تعبیه شده ثابت می کنیم. پس از درج همه پولکی ها، قالب را بر روی زیرساز مدنظر سوار می کنیم.

قالب پولکی
قالب پولکی

 

 ساخت تابلو پولکی

مرحله اول) در ابتدا طرح تابلو پولکی توسط نرم افزارهای طراحی، ترسیم می شود.

مرحله دوم) پس از اینکه پولکی ها مرتبط با شکل هندسی دلخواه را درون قالب توسط پین چیدیم، نوبت به آماده سازی حروف برجسته می رسد.

مرحله سوم) می توان از انواع حروف برجسته بر روی پولکی اعم از حروف برجسته پلاستیکی، حروف برجسته تابلو چلنیوم، حروف برجسته وکیوم، حروف برجسته پلکسی، تابلو لایت باکس، تابلو ال ای دی  و استیل استفاده نمود.

برای اینکه بتوانید در مورد انواع حروف برجسته اطلاعات کامل بدست آورید، گروه تابلوسازی سامان مقاله ای مفصل با عنوان انواع حروف برجسته در تابلوهای تبلیغاتی ارائه کرده است که در صورت دلخواه می توانید مطالعه نمایید.

 مرحله چهارم) آماده سازی حروف برجسته است که طبق طرح ترسیم شده، حروف با توجه به نوعی که دارند توسط دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی برش داده می شوند. سپس لبه و رویه حروف به هم مونتاژ خواهد شد.

مرحله پنجم) حروف آماده شده بر روی بخشی از قالب پولکی سوار می شود و کل تابلو نیز بر روی زیرساز کار مورد اجرا واقع شده و به محل نصب منتقل می گردد.

تابلو تبلیغاتی پولکی
تابلو تبلیغاتی پولکی

 

قیمت تابلو پولکی

قیمت تابلو پولکی بر اساس موارد ذیل محاسبه می شود:

 • متراژ پولکی
 • متر محیط تابلو
 • نوع و شکل پولکی ها
 • قالب استفاده شده
 • رنگ بندی پولکی ها
 • حروف برجسته مندرج بر روی تابلو پولکی
 • زیرساز تابلو پولکی
تابلو پولکی ساده و شیک
تابلو پولکی ساده و شیک

 

نمای پولکی در تابلوسازی

نمای پولکی به نمایی اطلاق می شود که ظاهری براق و درخشان دارد و از ماژول در ابعاد 30*30 تشکیل شده که جنس ماژول ها از نوعی پلاستیک فشرده است و سطح ماژول ها دارای پایه های سرگردی است که پولک ها در آن سرها فرو رفته و ثابت می شوند.

نحوه چیدمان پولکی ها بستگی به سلایق افراد دارد. برای ایجاد حالت شطرنجی می توانید از دو ماژول با دو رنگ متفاوت را در کنار هم استفاده کنید تا سطح زمینه تابلو، جلوه و نمای ویژه ای پیدا کند.

 پیاده سازی نمای پولکی

برای اینکه نمای پولکی اجرا شود، نیاز به یک سطح صاف به نام زیرساز دارد که می تواند حاوی ورق کامپوزیت، چوب ترموود و یا پروفیل آهنی و استیل باشد.

تابلوسازی پولکی
تابلوسازی پولکی

 

انواع تابلو پولکی

سطح پولکی را می توان به عنوان پیش زمینه کلیه تابلوهای تبلیغاتی به شرح زیر مورد استفاده قرار داد:

تابلو پولکی طلایی

یکی از رنگ هایی که مشتریان در مورد تابلو پولکی بیشتر می پسندند و سفارش بیشتری دارد، تابلو پولکی طلایی می باشد که در دو شکل دایره و مربع و دو حالت میرور و اکلیلی در بازار موجود است. در هنگام خرید پولکی های طلایی، دقت شود که حاوی لایه محافظ در برابر اشعه ماورالبنفش و همچنین مواد سازنده درجه یک باشد تا ماندگاری و ثبات رنگ بالاتری داشته باشد.

کاربردهای تابلو پولکی طلایی

 • تابلو های تبلیغاتی
 • تزیین تالارهای عروسی ، بک گراند عروس و داماد و مزون عروس
 • تم تولد
 • غرفه های نمایشگاهی
 • استیج
تابلو پولکی طلایی
تابلو پولکی طلایی

 

بیلبورد پولکی

بیلبورد یکی از بزرگترین تابلوهای تبلیغاتی است که استفاده گسترده ای در حوزه تبلیغات دارد. شما می توانید از بک گراند پولکی برای سفارش بیلبورد استفاده نمایید. زمانی که افراد و سرنشین های داخل اتومبیل به سرعت از مقابل بیلبوردها عبور می نمایند، تابلو تبلیغاتی شما از دوردست با رقص پولکی خود می تواند نظر مخاطبان را جلب نموده و پیام تبلیغاتی شما را به نمایش بگذارد. یکی از زیبایی های خاص و منحصر به فرد تابلو پولکی امکان رقص پولکی آنهاست که با کوچکترین نسیم یا صدا پولک ها شروع به رقص می نمایند و نظر رهگذران را جلب می کنند.

تابلو ال ای دی پولکی

تابلو ال ای دی یکی از زیباترین تابلوهاست که امکان انیمیشن سازی و رقص نور در آن فراهم است و اگر بک گراند پولکی نیز به آن اضافه شود، جذابیت این تابلو چندین برابر شده و براحتی نظر رهگذاران را جلب می نماید. این تابلو در دو نوع قابل اجرا است:

 1. تابلو ال ای دی ثابت
 2. تابلو روان

 تابلو پولکی چلنیوم

چلنیوم خود بدلیل تکنیک های متفاوت ساخت دارای انواع متعددی است و داشتن زمینه پولکی سبب زیبایی هر چه تمام این تابلو می شود و زمانی که تابلو چلنیوم به شیوه تابلو چلنیوم طلایی، تابلو چلنیوم کریستالی، تابلو چلنیوم ستاره ای، تابلو چلنیوم الماسی با بک گراند پولکی اجرا شود، جذابیت خیره کننده ای به تابلو تبلیغاتی می بخشد و می تواند نظر مشتریان را جلب نموده و آنها را به سمت کسب و کار شما سوق دهد.

تابلو پولکی حروف برجسته
تابلو پولکی حروف برجسته

 

تابلو پولکی فلکسی

بدلیل اینکه تابلو فلکسی امکانات نورپردازی پیشرفته ای همچون تابلو چلنیوم را ندارد، طراحی تابلو فلکسی با زمینه پولکی می تواند زیبایی منحصر به فردی را برای این نوع تابلو به ارمغان آورد.

 تابلو پولکی نئون پلاستیک

تابلو نئون پلاستیک کاربردهای زیادی در حوزه تابلوسازی دارند و جنس رویه حروف از نوع پلاستیک می باشد که به راحتی می تواند نور را از خود عبور دهد. جهت افزودن درخشندگی این نوع تابلو می توانید نوع پس زمینه را پولکی سفارش دهید تا بازتاب نور محیط افزایش یابد و سطح براق و درخشان به زیبایی حروف پلاستیکی افزوده شده و جلوه تابلو زیباتر شود.

تابلو پولکی لایت باکس

تابلو لایت باکس به دو شکل ایستاده و آویز کاربرد دارد که پیام تبلیغاتی در داخل باکس این تابلو قرار می گیرد. در صورتی که بخواهید این تابلو درخشندگی بیشتری داشته باشد می توانید زمینه پولکی را برای آن انتخاب نمایید.

تابلو پولکی لایت باکس
تابلو پولکی لایت باکس

 

تابلو پولکی هفت رنگ

وقتی به پولکی های هفت رنگ نگاه می کنیم، چندین رنگ از نمای تابلو به چشم مخاطب برمی خورد، به همین علت به آن تابلو پولکی هفت رنگ می گویند.

مزایای تابلو پولکی

 1. این تابلو بدلیل داشتن روکش محافظ، در برابر اشعه UV و شرایط نامساعد آب و هوایی کاملا مقاوم می باشد.
 2. سطحی براق و درخشان دارد و از دور می توان نظر هر مخاطبی را به خود جذب کند.
 3. محصولی ماندگار است.
 4. برای کاربردهای متعدد نظیر ساخت تابلوی تبلیغاتی و طراحی دکوراسیون داخلی مناسب می باشد.
 5. حاوی طرح های هندسی و رنگ های متعدد می باشد.
 6. قابل استفاده در کلیه شرایط آب و هوایی
 7. نصب و راه اندازی سریع و آسان
 8. ابزاری ایده آل برای پوشش سطوح متفاوت
 9. دارای جلوه ای آینه ای است و بازتاب مناسبی دارد که تمام رنگ های آن به جز سیاده، سفید و زرد که مات هستند، بقیه انعکاس بالایی دارند.
تابلو پولکی با تم صورتی
تابلو پولکی با تم صورتی

 

کاربردهای پولکی

 • ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی همچون تابلو مغازه یا تابلو نمایشگاهی
 • غرفه آرایی و دیزاین نمایشگاهی
 • پنل پولکی
 • استیج رقص
 • دکوراسیون داخلی
 • نمایش مد
تابلو پولکی تبلیغاتی
تابلو پولکی تبلیغاتی

 

در نهایت

تابلو پولکی یکی از مدل های جذاب برای سفارش تابلو مغازه بویژه رستوران ها، فست فودی ها، لباس فروشی ها و تالارها می باشد و می تواند با نمای جذاب و درخشندگی خارق العاده، ابزاری قوی و تاثیرگذار برای معرفی برند شما باشد.