راهنمای مطالعه

 1. تابلو چلنیوم کریستالی
 2. تابلو چلنیوم کریستال
 3. تابلو مغازه کریستالی
 4. تابلو فروشگاه کریستالی
 5. قیمت تابلو چلنیوم کریستال
 6. روش ساخت تابلو چلنیوم کریستالی
 7. حروف چلنیوم کریستالی به چند شکل قابل اجراست؟
  1. حروف چلنیوم کریستال شیشه ای
  2. حروف چلنیوم کریستال پلکسی گلاس
 8. رنگ در تابلو چلنیوم کریستالی
 9. انواع تابلو چلنیوم کریستالی و جذاب ترین مدل های سفارش آن
  1. تابلو چلنیوم کریستالی طلایی
  2. تابلو چلنیوم کریستالی لترمکس
  3. تابلو چلنیوم کریستالی نور اندریک
  4. تابلو چلنیوم کریستال لبه پانچ
  5. تابلو چلنیوم کریستال لبه رینگی
  6. تابلو چلنیوم کریستالی فلزی
  7. تابلو چلنیوم کریستالی با زمینه ترموود
  8. تابلو چلنیوم کریستالی با زمینه کامپوزیت
  9. تابلو چلنیوم کریستالی لایت باکس
  10. تابلو چلنیوم کریستالی ترکیبی
 10. نحوه سفارش تابلو چلنیوم کریستالی
  1. طراحی تابلو چلنیوم کریستال
  2. نکات اساسی که می بایست در هنگام سفارش تابلو چلنیوم کریستالی مورد توجه واقع شوند
 11. تابلوهای تبلیغاتی برترین ابزار جهت معرفی برند تجاری
  1. تابلوهای تبلیغاتی شیوه ای متفاوت از تبلیغات
 12. سوالات متداول
  1. چه چیزی در پلکسی گلاس سبب شکست نور می شود؟
  2. نحوه چسباندن کریستال بر روی حروف چلنیوم چگونه است؟
  3. چرا باید هنگام ساخت تابلو چلنیوم کریستالی پانچی، به نحوه پانچ کردن دقت کافی به خرج داد؟

 

تابلو چلنیوم کریستالی

تابلو چلنیوم کریستالی تابلویی از جنس چلنیوم است که با استفاده از پلکسی گلاس ساخته می شود. برای لبه های آن از رول چلنیوم استفاده می شود. نورپردازی توسط لامپ های اس ام دی انجام می شود. تابلو چلنیوم کریستالی به این دلیل که در داخل آن از دانه های کریستال که نوعی اجسام شیشه ای هستند، استفاده می شود و می تواند نور داخل تابلو را به شکلی خاص به نمایش بگذارد.

تابلو چلنیوم کریستال

کریستال یک نوع ماده شفاف است که سبب انعکاس و شکست نور می شود. در تابلوسازی از نوعی کریستال شفاف استفاده می شود که مولکولهای تشکیل دهنده آن همچون شیشه شفاف و درخشان هستند.

تابلو چلنیوم کریستال تابلویی است که در هنگام ساخت آن دانه های کریستالی بر روی حروف چسبانده می شود . زمانی که نور به این دانه ها یا شیشه های خرد شده برخورد کرد، جلوه بصری جذابی را به نمایش می گذارد.

تابلو چلنیوم کریستال یکی از انواع تابلو چلنیوم می باشد که با استفاده از پلکسی گلاس شفاف مشابه شیشه اما شفات تر و مقاوم تر از شیشه، ساخته می شود.

ورق پلکسی گلاس شفاف دارای ضخامت و ابعاد متعددی است که هر تابلوساز با توجه به سفارش مشتریان، نوعی از آن را برای ساخت تابلو چلنیوم کریستال مورد استفاده قرار می دهد.

امروزه از پلکسی گلاس شفاف در کاربردهای متعدد از جمله ویترین مغازه ها و فروشگاه ها، نمای ساختمان ها، ساخت لوازم شیشه ای و تزئیناتی و همچنین تابلوسازی استفاده های فراوانی می شود.

نام دیگر تابلو چلنیوم کریستال تابلو چلنیوم هفت رنگ است . زمانی که به حروف برجسته کریستالی دقت کافی می کنیم، چندین رنگ به چشم متصاعد می شود و همین امر سبب محبوبیت بیشتر این مدل از تابلو چلنیوم شده است.

حروف چلنیوم کریستالی
حروف چلنیوم کریستالی

 

تابلو مغازه کریستالی

تنوع ساخت تابلو مغازه بسیار زیاد شده و همین امر مشتریان را در انتخاب نوع تابلو دچار نوعی سردرگمی کرده است . مشتریان در هنگام سفارش تابلو مغازه سوالات متعددی را در ذهن خود مرور می کنند برای مثال :

کدام تابلو تبلیغاتی جهت کسب و کار من مناسب است؟

کدام تابلو می تواند جلوه جذابتری را به نمایش بگذارد؟

چه رنگی را برای تابلوی تبلیغاتی سر در مغازه سفارش دهم؟

کدام تابلو مقاومت بیشتری دارد؟

هزینه ساخت تابلو چقدر است؟

کدام تابلو جزء تابلوهای تبلیغاتی مدرن و جدید محسوب می شود؟

و سوالاتی از این قبیل

اگر می خواهید در مورد تابلو مغازه بیشتر بدانید مطلب تابلو مغازه و انواع مدل های آن را مطالعه کنید.

در پاسخ به این سوالات می توان گفت که سفارش به میزان بودجه، مکان نصب تابلو، میزان نور محیط و سلایق مشتریان بستگی دارد.

در هنگام سفارش تابلو، تابلوساز ها خودشان مشاوره لازم را جهت انتخاب نوع تابلو به مشتریان ارائه می دهند . مشتریان می توانند با اطمینان خاطر تابلو مدنظر خودشان را سفارش دهند.

تابلو چلنیوم کریستالی با روکش محافظ
تابلو چلنیوم کریستالی با روکش محافظ

 

تابلو فروشگاه کریستالی

فروشگاه ها مکان هایی هستند که مشتریان با جنسیت، سنین و سلایق متعدد به آن مراجعه نموده و خریدهای خود را انجام می دهند . بنابراین برای اینکه بتوانید نظر هر مخاطب با هر سن و جنسیت و سلیقه ای را به سمت فروشگاه خود جذب کنید، تابلو چلنیوم کریستالی برترین گزینه است . چرا که با نمای جذاب خود می تواند نظر هر مخاطبی را جذب کند.

تابلو فروشگاه کریستال تابلویی است که ظاهری درخشان دارد و خاصیت هفت رنگ بودن آن سبب زیبایی و جذابیت بیشتر این مدل از تابلوی تبلیغاتی می شود.

حروف تبلیغاتی کریستالی
حروف تبلیغاتی کریستالی

 

قیمت تابلو چلنیوم کریستال

قیمت تابلو چلنیوم کریستالی بر اساس موارد زیر قابل محاسبه است :

 • متر محیط تابلو
 • نوع کریستال
 • نوع ورق پلکسی گلس
 • نحوه نورپردازی
 • نوع زیرساز
 • ارتفاع تابلو
 • استفاده از حالت های ترکیبی مثل پانچ، رینگ، لایت باکس و دیگر موارد
 • استفاده از پولکی در زیر حروف
 • جنس متریال های مصرفی
 • استفاده از دستگاه خنک کننده
 • استفاده از تایمر
قیمت تابلو چلنیوم کریستالی
قیمت تابلو چلنیوم کریستالی

 

روش ساخت تابلو چلنیوم کریستالی

ساخت تابلو چلنیوم کریستال در چندین مرحله انجام می پذیرد که عبارتند از:

مرحله اول) در این مرحله تابلوساز به محل نصب تابلو کریستالی رفته و ابعاد تابلو را اندازه گیری می نماید.

مرحله دوم) با توجه به نوع سفارش مشتریان و نوع تابلو، با استفاده از برنامه های طراحی همچون اتوکد و کورل به طراحی حروف برجسته و کلیات تابلو پرداخته می شود.

مرحله سوم) پس از عملیات طراحی، طرح ترسیم شده به سفارش دهنده نشان داده شده و یا با استفاده از موکاپ تابلو پیش نمایشی از کار به مشتریان نمایش داده می شود . سپس با در نظر گرفتن انتقادات، پیشنهادات و توافق بر سر قیمت، تابلو وارد مرحله ساخت می شود.

مرحله چهارم) در این مرحله کلیه مراحل برش دادن ورق های پلکسی صورت می گیرد . اما در ساخت تابلو چلنیوم کریستالی علاوه بر ورق پلکسی، از قطعات بلوری شکل که دارای جنس آکرولیک هستند نیز استفاده می شود.

این قطعات بلوری شکل روی ورق های پلکسی شفاف پاشیده می شود . سپس توسط چسبهای ویژه بر روی ورق های پلکسی چسبانده می شود . پس از خم کردن رول چلنیوم، عملیات قوس و شیار دهی لبه های حروف برجسته انجام می پذیرد.

مرحله پنجم) اگر مشتریان دوست دارند تابلو چلنیوم کریستالی پانچی برای معرفی برندشان ساخته شود در این مرحله لبه های حروف با استفاده از دستگاه مخصوص پانچ می شود.

اگر تمایل به سفارش تابلو چلنیوم کریستالی رینگی داشته باشند در این مرحله پلکسی یا هر یک از متریال ها با ضخامت مشخص شده به صورت رینگ برش داده می شود.

. پس از مرحله برش، پلکسی گلاس اصلی با فاصله یک سانتی متری و توسط چسب بر روی لایه دیگر چسبانده می شود . سپس لبه چلنیوم دور تا دور پلکسی می چسبد.

مرحله ششم ) چلنیوم دو لبه دارد یک لبه درز گیر و یک لبه ای که حروف به چلنیوم وصل می شود . این دو قسمت از بخش اضافات چلنیوم چیده می شود تا درون هم چفت شود.

مرحله هفتم) پس از اینکه لبه چلنیوم دور تا دور پلکسی توسط چسب کلروفوم چسبانده شد، نوبت به نورپردازی حروف برجسته می رسد . نورپردازی  با استفاده از لامپ های اس ام دی انجام می پذیرد.

مرحله هشتم) حروف برجسته ساخته شده بر روی زیرساز کار که بنا به سفارش مشتریان می تواند ورق کامپوزیت، چوب ترموود، شیشه، سنگ، ورق پی وی سی و دیگر متریالها باشد، سوار می شود.

مرحله نهم) تابلو در محل نصب می شود و اضافات به پشت کار منتقل شده و چراغ های تابلو روشن می شوند . در این مرحله خطاهای احتمالی رفع می گردد.

حروف چلنیوم کریستالی کارگاهی
حروف چلنیوم کریستالی کارگاهی

 

حروف چلنیوم کریستالی به چند شکل قابل اجراست؟

حروف برجسته کریستالی معمولاً به دو شکل متفاوت قابل اجرا هستند

روش اول)

حروف چلنیوم کریستال شیشه ای

این مدل از تابلو چلنیوم توسط کریستال شیشه ای ساخته می شود . در این روش بعد از اینکه حروف برجسته چلنیوم طراحی و توسط دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی برش می خورند، تابلوساز کریستال ها را بر روی حروف با استفاده از رزین آپوکسی و ترکیبی از مواد سخت کننده، ثابت می کند.

روش دوم)

حروف چلنیوم کریستال پلکسی گلاس

این مدل توسط خود ورق پلکسی گلس اجرا می شود  . در این روش پلکسی توسط دستگاه خرد می شود و پس از آماده سازی حروف چلنیوم، پلکسی خرد شده بوسیله کلروفرم بر روی حروف ثابت می شود.

تابلو چلنیوم کریستالی با لایت باکس
تابلو چلنیوم کریستالی با لایت باکس

 

رنگ در تابلو چلنیوم کریستالی

به دلیل اینکه پلکسی تنوع رنگ و طرح زیادی دارد، شما می توانید هر نوع رنگی را برای سفارش تابلو چلنیوم کریستالی استفاده کنید.

رنگ های طلایی، نقره ای، قرمز، مشکی، سبز، بنفش، سرخ آبی و آبی بیشترین کاربرد را در سفارش تابلو چلنیوم کریستالی دارند.

انواع تابلو چلنیوم کریستالی و جذاب ترین مدل های سفارش آن

تابلو چلنیوم کریستالی را می توان به چند مدل به شرح زیر سفارش داد:

تابلو چلنیوم کریستالی طلایی

در ساخت این تابلو چلنیوم کریستال طلایی از پلکسی گلاس طلایی رنگ استفاده می کنند. این رنگ بیشترین کاربرد را در ساخت تابلو چلنیوم دارد . رنگ طلایی جلوه براق تر و زیباتری برای تابلو چلنیوم کریستال به ارمغان می آورد و همچون طلا می درخشد.

تابلو چلنیوم کریستالی لترمکس

تابلو چلنیوم کریستال لترمکس تابلویی است که در ساخت آن سطحی به شکل شیشه با ضخامت یک سانتیمتر بر روی لبه چلنیوم ایجاد می شود . نور از کناره لبه های حروف برجسته کریستالی هم به چشم ساطع شده و جلوه تابلو را دوچندان می کند.

تابلو چلنیوم کریستالی نور اندریک

در ساخت تابلو چلنیوم کریستال نور اندریک، تابلوساز بین حروف برجسته چلنیوم کریستالی و زمینه تابلو فضایی یک سانتی متری جهت جایگزین نمودن لامپ های اس ام دی در نظر می گیرد.

جاسازی این لامپ ها سبب می شود در هنگام روشن شدن تابلو، نور علاوه بر رویه حروف برجسته کریستال، از بخش زیرین حروف نیز بر روی زمینه تابلو، تابانده شود . با اجرای این روش، علاوه بر رویه ی حروف برجسته کریستالی، زمینه تابلو نیز درخشان می شود.

تابلو چلنیوم کریستالی کبابی
تابلو چلنیوم کریستالی کبابی

 

تابلو چلنیوم کریستال لبه پانچ

در ساخت تابلو چلنیوم کریستال لبه پانچ، تابلوساز لبه های حروف برجسته را با استفاده از دستگاه مخصوص پانچ به صورت ردیفی و یا زیگزالی سوراخ می کند.

با سفارش تابلو چلنیوم کریستالی پانچی می توانید برای تابلوی تبلیغاتی خود جلوه جذابتری به ارمغان بیاورید.

تابلو چلنیوم کریستال لبه رینگی

برای اینکه یک تابلو رینگی ساخته شود، برای ساخت لبه های حروف که به صورت رینگی برش داده می شود از متریال هایی نظیر استیل و پلکسی گلاس استفاده می کنند . می توان لبه های حروف برجسته رینگی را به صورت های زیر اجرا و پیاده سازی کرد :

 • استیل با رینگ استیل
 • استیل با رینگ پلکسی گلاس
 • پلکسی گلاس با رینگ استیل
 • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
 • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس

تابلو چلنیوم کریستالی فلزی

این مدل حالتی ترکیبی است . رویه ی حروف با استفاده از پلکسی گلاس ساخته می شود . برای لبه ها از فلزات مختلف مثل استیل، مس، برنز و برنج استفاده می کنند.

تابلو چلنیوم کریستالی پانچی
تابلو چلنیوم کریستالی پانچی

 

تابلو چلنیوم کریستالی با زمینه ترموود

در این روش از نوعی چوب مقاوم و فرآوری شده بنام ترموود که در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شود به جای زیرساز پی وی سی استفاده می کنند و سپس بر روی آن حروف برجسته کریستالی سوار می شود.

تابلو چلنیوم کریستالی با زمینه کامپوزیت

در ساخت تابلو چلنیوم کریستال کامپوزیت از نوعی ورق آلومینیومی به جای زیرساز پی وی سی استفاده می شود که براقیت و درخشندگی خارق العاده دارد و نمای شیکی را برای ظاهر تابلوه فراهم می کند.

تابلو چلنیوم کریستالی با زمینه کامپوزیت
تابلو چلنیوم کریستالی با زمینه کامپوزیت

 

تابلو چلنیوم کریستالی لایت باکس

در این روش تابلو چلنیوم کریستالی به صورت ترکیبی با لایت باکس سفارش داده می شود و بخش هایی از تابلو مثل تصاویر و مشخصات راه های ارتباطی با لایت باکس ساخته می شود.

تابلو چلنیوم کریستالی ترکیبی

تابلو چلنیوم کریستالی تلفیقی تابلویی است که در ساخت آن از چندین متریال به صورت ترکیبی در کنار هم استفاده می شود مثل نمای کامپوزیتی، حروف چلنیوم کریستالی و لایت باکس.

نحوه سفارش تابلو چلنیوم کریستالی

ابتدا به کارگاه تابلوسازی مراجعه نموده و تابلو مدنظر خود را سفارش می دهید . جهت تعیین قیمت تابلو کریستال، تابلوساز پس از اندازه گیری ابعاد تابلو، با استفاده از نرم افزارهای مختف مثل تری دی مکس،اتوکد و کورل تابلو را طراحی می نماید.

سپس قیمت تابلو چلنیوم کریستالی را به مشتری اعلام می کند . در صورت توافق اقدام به ساخت تابلو چلنیوم کریستال می شود.

طراحی تابلو چلنیوم کریستال

طراحی تابلو چلنیوم کریستال با استفاده از نرم افزارهایی مثل تری دی مکس، پس از برآورد اندازه تابلو انجام می پذیرد.

نکات اساسی که می بایست در هنگام سفارش تابلو چلنیوم کریستالی مورد توجه واقع شوند

اگر تمایل دارید طراحی و پیاده سازی تابلو چلنیوم کریستالی شما به نحو احسن انجام پذیرد می بایست موارد زیر را در نظر بگیرید :

 1. با توجه به صنفی که در آن فعالیت دارید می توانید با توجه به روانشناسی رنگ در تبلیغات، از رنگ های زیبایی که بتواند نظر مخاطبان بیشتری را جذب کند برای ساخت تابلو بهره ببرید.
 2. در طراحی تابلو چلنیوم کریستالی می بایست به نوع حروف برجسته، فونت، ضخامت حروف، آرم یا لوگو و دیگر المان ها و نشانه های مدنظر خود در تابلو تبلیغاتی، تمرکز کافی داشته باشد و هر یک از اجزاء تشکیل دهنده تابلو را در موقعیت مناسبی جای دهید .
 3. با توجه به نوع صنف و کسب و کار خود و همچنین نمای ساختمان محل کسب خود می توانید از متریال هایی همچون سنگ، شیشه، چوب ترموود و ورق کامپوزیت استفاده کنید . سعی کنید از متریالی بهره ببرید که بهترین جلوه را برای مکان کسب شما فراهم سازد.
 4. در هنگام سفارش تابلو چلنیوم کریستالی نوع شرایط اقلیمی و آب و هوایی را در نظر بگیرید و نسبت به شرایط، از متریال های باکیفیت و مقاوم استفاده کنید تا ماندگاری و دوام تابلو بیشتر شود.
 5. بودجه ای که برای سفارش تابلو در نظر می گیرید تعیین کننده کیفیت متریال های مصرفی است . هر چه بودجه بیشتری صرف کنید، کیفیت کار بهتر خواهد بود و تابلو از درخشندگی و جذابیت بیشتری برخوردار خواهد شد و مقاومت بیشتری را در برابر باران های اسیدی و قلیایی و شرایط محیطی خواهد داشت.
حروف کریستالی طلایی
حروف کریستالی طلایی

 

تابلوهای تبلیغاتی برترین ابزار جهت معرفی برند تجاری

تابلوهای تبلیغاتی یکی از انواع روش های تبلیغاتی محسوب می شوند . این تابلوها در بین تجار و صاحبین مشاغل از محبوبیت خاصی برخوردارند و توسط تمام اصناف مورد استفاده واقع می شوند . حال می پرسید چرا ؟ به دو علت :

اولاً تابلوهای تبلیغاتی سبب معرفی نام برند و نوع کسب و کار و یا تجارت در نقطه فروش و محل کسب می شوند . محل کسب و کاری که ما از آن صحبت می کنیم، می تواند یک مغازه، یک فروشگاه، یک شرکت و یا یک کارخانه باشد.

وجود تابلو سر در مغازه بسیار حائز اهمیت است . چرا که در صورت عدم وجود آن نمی توانید اعتماد مشتریان را جذب کنید . زیرا مشتری برای یک مکان تجاری بدون تابلو اهمیتی قائل نمی شود.

علاوه بر این مسئله، تابلوها به عنوان یک تابلو راهنما، جهت هدایت افرادی که به دنبال کسب و کار شما هستند تا بتوانند کالایی را خریداری کنند، مورد استفاده واقع می شود.

دوماً تابلوهای تبلیغاتی همچون دیگر روش های تبلیغاتی مثل تبلیغات چاپی، تبلیغات سمپلینگ، تبلیغات بیبلوردی، نصب تلویزیون شهری، تبلیغات در رسانه های ارتباط جمعی، تبلیغات موبایلی، تبلیغات ایمیلی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، سایت ها و دیگر روش های تبلیغات، محدود نیستند.

همه ی این روش های تبلیغاتی نام برده شده در مدت زمان خاص و به صورت محدود به نمایش گذاشته می شوند . تابلوسازی روش متفاوتی است که  با یک بار سفارش می توانید سال های متمادی از آن جهت معرفی نام برند و نوع کسب و کار خود استفاده کنید.

تابلوهای تبلیغاتی شیوه ای متفاوت از تبلیغات

در واقع تابلوهای تبلیغاتی به شیوه های متفاوتی اجرا و پیاده سازی می شوند . هر کدام با نام های متعددی در صنف تابلوفروشان فراخوانی می شوند.

از جمله آنها می توان به تابلو چلنیوم، تابلو استیل، تابلو وکیوم، تابلو کامپوزیت، تابلو ال ای دی، تابلو فلکسی، تابلو نئون، تابلو ترموود و دیگر مدل ها اشاره کرد.

در میان این همه تنوع، تابلو چلنیوم توانسته گوی سبقت را برباید و به عنوان محبوب ترین و پرسفارش ترین تابلوی تبلیغاتی مورد استفاده اصناف متعدد واقع شود.

سوالات متداول

چه چیزی در پلکسی گلاس سبب شکست نور می شود؟

در ساخت پلکسی گلاس شیشه ای از اکسید سرب بجای کلسیم استفاده می کنند . همین امر سبب افزایش ضریب شکست نور و چگالی می شود . به همین دلیل براحتی می توان پلکسی را با استفاده از دستگاه برش لیزری برش داد.

نحوه چسباندن کریستال بر روی حروف چلنیوم چگونه است؟

جهت چسباندن کریستال از نوع شیشه بر روی حروف برجسته چلنیوم، از رزین آپوکسی استفاده می کنند . برای اینکه هیچ مشکلی پیش نیاید لازم است رزین با سخت کننده ها ترکیب شود . این ترکیب بسیار حساس است و فقط می بایست توسط تکنسین کار صورت بگیرد.

چرا باید هنگام ساخت تابلو چلنیوم کریستالی پانچی، به نحوه پانچ کردن دقت کافی به خرج داد؟

در هنگام سوراخ کاری تابلو کریستالی پانچی می بایست به قطر پانچ، تراکم پانچ و قطر لبه پانچ اهمیت زیادی قائل شد . توجه به اندازه فاصله ی سوراخ های پانچ سبب می شود که اس ام دی ها  از قسمت های پانچ شده دیده نشوند و جذابیت تابلو را زیر سوال نبرند.