تابلو چلنیوم کریستالی نوعی از روش های اجرای تابلو چلنیوم است . تفاوتی که تابلو چلنیوم کریستالی با مدل های دیگر تابلو چلنیوم دارد ، پاشیدن دانه های کریستال بر روی پلکسی است . این کار سبب می شود پس از روشن شدن تابلو ، دانه ها به شکل شیشه های شکسته و با جلوه بصری جذاب نمایش داده شوند .

 

تابلو چلنیوم کریستال :

 

کریستال یک نوع ماده شفاف است که سبب انعکاس و شکست نور می شود . در تابلوسازی از نوعی کریستال شفاف استفاده می شود که مولکولهای تشکیل دهنده آن همچون شیشه شفاف و درخشان هستند . تابلو چلنیوم کریستال تابلویی است که در هنگام ساخت آن دانه های کریستالی بر روی حروف چسبانده می شود . زمانی که نور به این دانه ها یا شیشه های خرد شده برخورد کرد ، جلوه بصری جذابی را به نمایش می گذارد .

تابلو چلنیوم کریستال یکی از انواع تابلو چلنیوم می باشد که با استفاده از پلکسی گلاس شفاف مشابه شیشه اما شفات تر و مقاوم تر از شیشه ، ساخته می شود . ورق پلکسی گلاس شفاف دارای ضخامت و ابعاد متعددی است که هر تابلوساز با توجه به سفارش مشتریان ، نوعی از آن را برای ساخت تابلو چلنیوم کریستال مورد استفاده قرار می دهد .

امروزه از پلکسی گلاس شفاف در کاربردهای متعدد از جمله ویترین مغازه ها و فروشگاه ها ، نمای ساختمان ها ، ساخت لوازم شیشه ای و تزئیناتی و همچنین تابلوسازی استفاده های فراوانی می شود . در ساخت پلکسی گلاس شیشه ای از اکسید سرب بجای کلسیم استفاده می کنند . همین امر سبب افزایش ضریب شکست نور و چگالی می شود . به همین دلیل براحتی می توان پلکسی را با استفاده از دستگاه برش لیزری برش داد . نام دیگر تابلو چلنیوم کریستال تابلو چلنیوم هفت رنگ است . زمانی که به حروف برجسته کریستالی دقت کافی می کنیم ، چندین رنگ به چشم متصاعد می شود و همین امر سبب محبوبیت بیشتر این مدل تابلو چلنیوم شده است .

 

 

 

تابلو کریستالی رستوران

 

 

تابلو مغازه کریستالی :

 

تنوع ساخت تابلو مغازه بسیار زیاد شده و همین امر مشتریان را در انتخاب نوع تابلو دچار نوعی سردرگمی کرده است . مشتریان در هنگام سفارش تابلو مغازه سوالات متعددی را در ذهن خود مرور می کنند برای مثال :

کدام تابلو تبلیغاتی جهت کسب و کار من مناسب است ؟

کدام تابلو می تواند جلوه جذابتری را به نمایش بگذارد؟

چه رنگی را برای تابلوی تبلیغاتی سر در مغازه سفارش دهم ؟

کدام تابلو مقاومت بیشتری دارد ؟

هزینه ساخت تابلو چقدر است ؟

کدام تابلو جزء تابلوهای تبلیغاتی مدرن و جدید محسوب می شود ؟

و سوالاتی از این قبیل

در پاسخ به این سوالات می توان گفت که سفارش به میزان بودجه ، مکان نصب تابلو ، میزان نور محیط و سلایق مشتریان بستگی دارد . اما در هنگام سفارش تابلو ، تابلوساز ها خودشان مشاوره لازم را جهت انتخاب نوع تابلو به مشتریان ارائه می دهند . مشتریان می توانند با اطمینان خاطر تابلو مدنظر خودشان را سفارش دهند .

تابلو مغازه کریستالی یکی از تابلوهای تبلیغاتی مدرن و زیباست که به عنوان تابلو جدید چلنیوم کریستال شناخته می شود . این تابلو از خانواده تابلوهای چلنیوم است که با استفاده از پلکسی گلاس شفاف و دانه های کریستال طی فرآیند خاصی اجرا و پیاده سازی می شود . تابلو کریستال می تواند جلوه جذاب و مدرنی را برای مکان کسب و تابلو مغازه سر درب فراهم سازد .

 

 

تابلو خوش آمدگویی کریستالی

 

 

تابلو فروشگاه کریستالی :

 

فروشگاه ها مکان هایی هستند که مشتریان با جنسیت ، سنین و سلایق متعدد به آن مراجعه نموده و خریدهای خود را انجام می دهند . بنابراین برای اینکه بتوانید نظر هر مخاطب با هر سن و جنسیت و سلیقه ای را به سمت فروشگاه خود جذب کنید ، تابلو چلنیوم کریستالی برترین گزینه است . چرا که با نمای جذاب خود می تواند نظر هر مخاطبی را جذب کند .

تابلو مغازه کریستال تابلویی است که ظاهری درخشان دارد . در داخل حروف برجسته آن از دانه های کریستال استفاده شده است . خاصیت هفت رنگ بودن آن ، سبب زیبایی و جذابیت بیشتر این مدل از تابلوی تبلیغاتی می شود .

 

قیمت تابلو چلنیوم کریستال :

 

قیمت تابلو چلنیوم کریستالی بر اساس موارد زیر قابل محاسبه است :

 • متر محیط تابلو
 • نوع کریستال
 • نوع ورق پلکسی گلس
 • نحوه نورپردازی
 • نوع زیرساز
 • ارتفاع تابلو
 • استفاده از حالت های ترکیبی مثل پانچ ، رینگ ، لایت باکس و دیگر موارد
 • استفاده از پولکی در زیر حروف
 • جنس متریال های مصرفی
 • استفاده از دستگاه خنک کننده
 • استفاده از تایمر

 

 

تابلو کریستالی سوپر پروتئین

 

روش ساخت تابلو چلنیوم کریستالی :

 

مرحله اول) در این مرحله تابلوساز به محل نصب تابلو رفته و ابعاد تابلو را اندازه گیری می نماید .

مرحله دوم) با توجه به نوع سفارش مشتریان و نوع تابلو ، با استفاده از برنامه های طراحی همچون اتوکد و کورل به طراحی حروف برجسته و کلیات تابلو پرداخته می شود .

مرحله سوم) پس از عملیات طراحی ، طرح ترسیم شده به سفارش دهنده نشان داده شده و یا با استفاده از موکاپ تابلو پیش نمایشی از کار به مشتریان نمایش داده می شود . سپس با در نظر گرفتن انتقادات ، پیشنهادات و توافق بر سر قیمت ، تابلو وارد مرحله ساخت می شود .

مرحله چهارم) در این مرحله کلیه مراحل برش دادن ورق های پلکسی صورت می گیرد . اما در ساخت تابلو چلنیوم کریستالی علاوه بر ورق پلکسی ، از قطعات بلوری شکل که دارای جنس آکرولیک هستند نیز استفاده می شود . این قطعات بلوری شکل روی ورق های پلکسی شفاف پاشیده می شود . سپس توسط چسبهای ویژه بر روی ورق های پلکسی چسبانده می شود . پس از خم کردن رول چلنیوم ، عملیات قوس و شیار دهی لبه های حروف برجسته انجام می پذیرد .

مرحله پنجم) اگر مشتریان تابلو چلنیوم کریستال پانچی و یا تابلو چلنیوم کریستال رینگی سفارش داده باشند ، در این مرحله لبه های حروف با استفاده از دستگاه های پانچ سوراخ کاری شده و یا اینکه به چهار طریق یعنی استیل با رینگ استیل ، استیل با رینگ پلکسی گلاس ، پلکسی گلاس با رینگ استیل و پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس و یا چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس برش داده می شود .

اگر تمایل به سفارش تابلو چلنیوم کریستالی رینگی دارید ، در این مرحله پلکسی یا هر یک از متریال ها با ضخامت مشخص شده به صورت رینگ برش داده می شود . پس از مرحله برش ، پلکسی گلاس اصلی با فاصله یک سانتی متری و توسط چسب بر روی لایه دیگر چسبانده می شود . سپس لبه چلنیوم دور تا دور پلکسی چسبانده می شود  .

مرحله ششم ) چلنیوم دو لبه دارد یک لبه درز گیر و یک لبه ای که حروف به چلنیوم وصل می شود . این دو قسمت از بخش اضافات چلنیوم چیده می شود تا درون هم چفت شود .

مرحله هفتم) پس از اینکه لبه چلنیوم دور تا دور پلکسی توسط چسب کلروفوم چسبانده شد ، نوبت به نورپردازی حروف برجسته می رسد . نورپردازی  با استفاده از لامپ های اس ام دی انجام می پذیرد .

مرحله هشتم) حروف برجسته ساخته شده بر روی زیرساز کار که بنا به سفارش مشتریان می تواند ورق کامپوزیت ، چوب ترموود ، شیشه ، سنگ ، ورق پی وی سی و دیگر متریالها باشد ، سوار می شود .

مرحله نهم) تابلو در محل نصب می شود و اضافات به پشت کار منتقل شده و چراغ های تابلو روشن می شوند . در این مرحله خطاهای احتمالی رفع می گردد .

 

 

تابلو کریستالی فی لی زا

 

 

حروف چلنیوم کریستالی به چند شکل قابل اجراست ؟

 

حروف برجسته کریستالی معمولاً به دو شکل متفاوت قابل اجرا هستند .

 

روش اول )

 

حروف چلنیوم کریستال شیشه ای :

 

این مدل از تابلو چلنیوم توسط کریستال شیشه ای ساخته می شود . در این روش بعد از اینکه حروف برجسته چلنیوم طراحی و توسط دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی برش می خورند . پس از آن تابلوساز کریستال ها را بر روی حروف با استفاده از رزین آپوکسی و ترکیبی از مواد سخت کننده ، ثابت می کند .

 

نحوه چسباندن کریستال بر روی حروف چلنیوم چگونه است ؟

 

جهت چسباندن کریستال از نوع شیشه بر روی حروف برجسته چلنیوم ، از رزین آپوکسی استفاده می کنند . برای اینکه هیچ مشکلی پیش نیاید لازم است رزین با سخت کننده ها ترکیب شود . این ترکیب بسیار حساس است و فقط می بایست توسط تکنسین کار صورت بگیرد .

 

روش دوم )

 

حروف چلنیوم کریستال پلکسی گلاس :

 

این مدل توسط خود ورق پلکسی گلس اجرا می شود  . در این روش پلکسی توسط دستگاه خرد می شود و پس از آماده سازی حروف چلنیوم ، پلکسی خرد شده بوسیله کلروفرم بر روی حروف ثابت می شود .

 

 

تابلو کریستال ول کام

 

 

رنگ در تابلو چلنیوم کریستالی :

 

به دلیل اینکه پلکسی تنوع رنگ و طرح زیادی دارد ، شما می توانید هر نوع رنگی را برای سفارش تابلو چلنیوم کریستالی استفاده کنید . رنگ های طلایی ، نقره ای ، قرمز ، مشکی ، سبز ، بنفش ، سرخ آبی و آبی بیشترین کاربرد را در سفارش تابلو چلنیوم کریستالی دارند .
 

 

تابلو چلنیوم و انواع آن :

 

تابلو چلنیوم به شیوه ها و با اسامی متعدد در کارگاه تابلوسازی ساخته و آماده نصب می شود . از مدلهای تابلو چلنیوم می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

برای آشنایی بیشتر و کاملتر با انواع تابلو چلنیوم به مطلب زیر رجوع کنید .

 

انواع تابلو چلنیوم و کاربردهای آنها در تابلوسازی

 

 

تابلو چلنیوم کریستال فارمسی

 

 

انواع تابلو چلنیوم کریستال :

 

تابلو چلنیوم کریستال طلایی :

 

در ساخت این تابلو از پلکسی گلاس طلایی رنگ بهره برده می شود . این رنگ بیشترین کاربرد را در ساخت تابلو چلنیوم دارد . رنگ طلایی جلوه براق تر و زیباتری برای تابلو چلنیوم کریستال به ارمغان می آورد و همچون طلا می درخشد .

 

تابلو چلنیوم کریستال لترمکس :

 

تابلو چلنیوم لترمکس تابلویی است که در ساخت آن سطحی به شکل شیشه با ضخامت یک سانتیمتر بر روی لبه چلنیوم ایجاد می شود . نور از کناره لبه های حروف برجسته کریستالی هم به چشم ساطع شده و جلوه تابلو را دوچندان می کند .

 

تابلو چلنیوم کریستال نور اندریک :

 

در ساخت این تابلو ، تابلوساز بین حروف برجسته چلنیوم کریستالی و زمینه تابلو ، فضایی یک سانتی متری جهت جایگزین نمودن لامپ های اس ام دی در نظر می گیرد . جاسازی این لامپ ها سبب می شود در هنگام روشن شدن تابلو ، نور علاوه بر رویه حروف برجسته کریستال ، از بخش زیرین حروف نیز بر روی زمینه تابلو ، تابانده شود . با اجرای این روش ، علاوه بر رویه حروف برجسته کریستالی ، زمینه تابلو نیز درخشان می شود .

 

تابلو چلنیوم کریستال لبه پانچ :

 

در ساخت تابلو چلنیوم کریستال لبه پانچ ، تابلوساز لبه های حروف برجسته را با استفاده از دستگاه مخصوص پانچ به صورت ردیفی و یا زیگزالی سوراخ می کند . در هنگام سوراخ کاری می بایست به قطر پانچ ، تراکم پانچ و قطر لبه پانچ اهمیت زیادی قائل شد . توجه به اندازه  لامپ ها سبب می شود که اس ام دی ها  از قسمت های پانچ شده دیده نشوند و جذابیت تابلو را زیر سوال نبرند . با سفارش تابلو چلنیوم کریستالی پانچی می توانید برای تابلوی تبلیغاتی خود جلوه جذابتری به ارمغان بیاورید .

 

تابلو چلنیوم کریستال لبه رینگی :

 

برای اینکه یک تابلو رینگی ساخته شود ، برای ساخت لبه های حروف که به صورت رینگی برش داده می شود از متریال هایی نظیر استیل و پلکسی گلاس استفاده می کنند . می توان لبه های حروف برجسته رینگی را به صورت های زیر اجرا و پیاده سازی کرد :

 • استیل با رینگ استیل
 • استیل با رینگ پلکسی گلاس
 • پلکسی گلاس با رینگ استیل
 • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
 • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس

 

تابلو چلنیوم کریستالی فلزی :

 

این مدل حالتی ترکیبی است . رویه حروف با استفاده از پلکسی گلاس ساخته می شود . برای لبه ها از فلزات مختلف مثل استیل ، مس ، برنز و برنج می توان استفاده کرد .

 

 

تابلو داروخانه کریستالی

 

 

تابلوهای تبلیغاتی برترین ابزار جهت معرفی برند تجاری :

 

تابلوهای تبلیغاتی یکی از انواع روش های تبلیغاتی محسوب می شوند . این تابلوها در بین تجار و صاحبین مشاغل از محبوبیت خاصی برخوردارند و توسط تمام اصناف مورد استفاده واقع می شوند . حال می پرسید چرا ؟ به دو علت :

اولاً تابلوهای تبلیغاتی سبب معرفی نام برند و نوع کسب و کار و یا تجارت در نقطه فروش و محل کسب می شود . محل کسب و کاری که ما از آن صحبت می کنیم ، می تواند یک مغازه ، یک فروشگاه ، یک شرکت و یا یک کارخانه باشد . وجود تابلو سر در مغازه بسیار حائز اهمیت است . چرا که در صورت عدم وجود آن نمی توانید اعتماد مشتریان را جذب کنید . زیرا مشتری برای یک مکان تجاری بدون تابلو اهمیتی قائل نمی شود . علاوه بر این مسئله ، تابلوها به عنوان یک تابلو راهنما ، جهت هدایت افرادی که به دنبال کسب و کار شما هستند تا بتوانند کالایی را خریداری کنند ، مورد استفاده واقع می شود.

 

برای کسب اطلاعات کامل در مورد تابلو راهنما و انواع آن می توانید مطلب زیر را مطالعه کنید .

 

تابلو راهنما

 

دوماً تابلوهای تبلیغاتی همچون دیگر روش های تبلیغاتی مثل تبلیغات چاپی ، تبلیغات سمپلینگ ، تبلیغات بیبلوردی ، نصب تلویزیون شهری ، تبلیغات در رسانه های ارتباط جمعی ، تبلیغات موبایلی ، تبلیغات ایمیلی ، تبلیغات در شبکه های اجتماعی ، سایت ها و دیگر روش های تبلیغات ، محدود نیستند . همه این روش های تبلیغاتی در مدت زمان خاص و به صورت محدود به نمایش گذاشته می شوند . تابلوسازی روش متفاوتی است که  با یک بار سفارش می توانید سال های متمادی از آن جهت معرفی نام برند و نوع کسب و کار خود استفاده کنید .

 

تابلوهای تبلیغاتی شیوه ای متفاوت از تبلیغات :

 

در واقع تابلوهای تبلیغاتی به شیوه های متفاوتی اجرا و پیاده سازی می شوند . هر کدام با نام های متعددی در صنف تابلوفروشان فراخوانی می شوند . از جمله آنها می توان به تابلو چلنیوم ، تابلو استیل ، تابلو وکیوم ، تابلو کامپوزیت ، تابلو ال ای دی ، تابلو فلکسی ، تابلو نئون ، تابلو ترموود و دیگر مدل ها اشاره کرد . اما در میان این همه تنوع ، تابلو چلنیوم توانسته گوی سبقت را برباید و به عنوان محبوب ترین و پرسفارش ترین تابلوی تبلیغاتی مورد استفاده اصناف متعدد واقع شود .

 

 

تابلو داروخانه نور

 

 

نحوه سفارش تابلو چلنیوم کریستالی :

 

ابتدا به کارگاه تابلوسازی مراجعه نموده و تابلو مدنظر خود را سفارش می دهید . جهت تعیین قیمت ، تابلوساز پس از اندازه گیری ابعاد تابلو ، با استفاده از نرم افزارها ، تابلو را طراحی کرده و سپس قیمت تابلو چلنیوم کریستالی را به مشتری اعلام می کند . در صورت توافق اقدام به ساخت تابلو چلنیوم کریستال می شود .

 

طراحی تابلو چلنیوم کریستال :

 

طراحی تابلو چلنیوم کریستال با استفاده از نرم افزارهایی مثل تری دی مکس ، پس از برآورد اندازه تابلو انجام می پذیرد .

 

نکات اساسی که می بایست در هنگام سفارش تابلو چلنیوم کریستالی مورد توجه واقع شوند :

 

اگر تمایل دارید طراحی و پیاده سازی تابلو چلنیوم کریستالی شما به نحو احسن انجام پذیرد می بایست موارد زیر را در نظر بگیرید :

 1. با توجه به صنفی که در آن فعالیت دارید می توانید با توجه به روانشناسی رنگ در تبلیغات ، از رنگ های زیبایی که بتواند نظر مخاطبان بیشتری را جذب کند برای ساخت تابلو بهره ببرید .
 2. در طراحی تابلو چلنیوم کریستالی می بایست به نوع حروف برجسته ، فونت ، ضخامت حروف ، آرم یا لوگو و دیگر المان ها و نشانه های مدنظر خود در تابلو تبلیغاتی ، تمرکز کافی داشته باشد . هر یک از اجزاء تشکیل دهنده تابلو را در موقعیت مناسبی جای دهید .
 3. با توجه به نوع صنف و کسب و کار خود و همچنین نمای ساختمان محل کسب خود می توانید از متریال هایی همچون سنگ ، شیشه ، چوب ترموود و ورق کامپوزیت استفاده کنید . سعی کنید از متریالی بهره ببرید که بهترین جلوه را برای مکان کسب شما فراهم سازد .
 4. در هنگام سفارش تابلو چلنیوم کریستالی نوع شرایط اقلیمی و آب و هوایی را در نظر بگیرید و نسبت به شرایط ، از متریال های باکیفیت و مقاوم استفاده کنید تا ماندگاری و دوام تابلو بیشتر شود .
 5. بودجه ای که برای سفارش تابلو در نظر می گیرید تعیین کننده کیفیت متریال های مصرفی است . هر چه بودجه بیشتری صرف کنید کیفیت کار بهتر خواهد بود و تابلو از درخشندگی و جذابیت بیشتری برخوردار خواهد شد و مقاومت بیشتری را در برابر باران های اسیدی و قلیایی و شرایط محیطی خواهد داشت .