تابلو چلنیوم کریستالی

تابلو چلنیوم کریستالی

تابلو چلنیوم کریستالی :

تابلوهای تبلیغاتی یکی از انواع روش های تبلیغاتی محسوب می شوند که در بین تجار و صاحبین مشاغل از محبوبیت خاصی برخوردارند و توسط تمام اصناف مورد استفاده واقع می شوند حال می پرسید چرا ؟ به دو علت

اولاً تابلوهای تبلیغاتی سبب معرفی نام برند و نوع کسب و کار و یا تجارت در نقطه فروش و محل کسب می شود . محل کسب و کاری که ما از آن صحبت می کنیم می تواند یک مغازه ، یک فروشگاه ، یک شرکت و یا یک کارخانه باشد . وجود تابلو سر در مغازه بسیار حائز اهمیت است چرا که در صورت عدم وجود آن نمی توانید اعتماد مشتریان را جذب کنید و مشتری به یک مکان تجاری بدون تابلو اهمیتی قائل نمی شود علاوه بر این مساًله به عنوان یک تابلو راهنما ، جهت هدایت افرادی که به دنبال کسب و کار شما هستند مورد استفاده واقع می شود.

دوماً تابلوهای تبلیغاتی همچون دیگر روش های تبلیغاتی مانند تبلیغات چاپی ، تبلیغات سمپلینگ ، تبلیغات بیبلوردی ، نصب تلویزیون شهری ، تبلیغات در رسانه های ارتباط جمعی ، تبلیغات موبایلی ، تبلیغات ایمیلی ، تبلیغات در شبکه های اجتماعی ، سایت ها و دیگر روش های تبلیغات ، نیستند که در مدت زمان خاص و به صورت محدود تبلیغات شما را به نمایش بگذارند بلکه با یک بار سفارش تابلو تبلیغاتی می توانید سال های متمادی از آن جهت معرفی نام برند و نوع کسب و کار خود بهره ببرید که این بازه زمانی بستگی به نوع تابلویی دارد که شما سفارش داده اید .

در واقع تابلوهای تبلیغاتی به شیوه های متفاوتی اجرا و پیاده سازی می شوند و هر کدام با نام های متعددی در صنف تابلوفروشان فراخوانی می شوند که از جمله آنها می توان به تابلو چلنیوم ، تابلو استیل ، تابلو وکیوم ، تابلو کامپوزیت ، تابلو ال ای دی ، تابلو فلکسی ، تابلو نئون ، تابلو ترموود و دیگر مدل ها اشاره نمود اما در میان این همه تنوع ، تابلو چلنیوم توانسته گوی سبقت را برباید و به عنوان محبوب ترین و پرسفارش ترین تابلوی تبلیغاتی مورد استفاده اصناف متعدد واقع شود .

تابلو چلنیوم به شیوه ها و با اسامی متعدد در کارگاه تابلوسازی ساخته و آماده نصب می شود که از مدلهای تابلو چلنیوم می توان به تابلو چلنیوم ساده ، تابلو چلنیوم کریستالی ، تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم دوبل و دیگر موارد اشاره نمود . ما در این مبحث می خواهیم مفصلاً در مورد تابلو چلنیوم کریستال یا تابلو چلنیوم کریستالی بحث کنیم .

تابلو چلنیوم کریستالی تابلویی است که در تکنیک ساخت آن از دانه های کریستال بهره می برند .

تابلو چلنیوم کریستال :

تابلو چلنیوم کریستال یکی از انواع تابلو چلنیوم می باشد که با استفاده از پلکسی گلاس شفاف مشابه شیشه اما شفات تر و مقاوم تر از شیشه ، ساخته می شود . ورق پلکسی گلاس شفاف دارای ضخامت و ابعاد متعددی است که هر تابلوساز با توجه به سفارش مشتریان ، نوعی از آن را برای ساخت تابلو چلنیوم کریستال مورد استفاده قرار می دهد . امروزه از پلکسی گلاس شفاف در کاربردهای متعدد از جمله ویترین مغازه ها و فروشگاه ها ، نمای ساختمان ها ، ساخت لوازم شیشه ای و تزئیناتی و همچنین تابلوسازی استفاده های فراوانی می شود . در ساخت پلکسی گلاس شیشه ای از اکسید سرب بجای کلسیم بهره برده می شود و همین امر سبب افزایش ضریب شکست نور و چگالی می شود به همین دلیل براحتی می توان پلکسی را با استفاده از دستگاه برش لیزری برش داد . نام دیگر تابلو چلنیوم کریستال تابلو چلنیوم هفت رنگ است زمانی که به حروف برجسته کریستالی دقت کافی می کنیم چندین رنگ به چشم متصاعد می شود و همین امر سبب محبوبیت بیشتر این مدل تابلو چلنیوم شده است .

تابلو مغازه کریستالی :

تنوع ساخت تابلو مغازه بسیار زیاد شده و همین امر مشتریان را در انتخاب نوع تابلو دچار نوعی سردرگمی کرده است . مشتریان در هنگام سفارش تابلو مغازه سوالات متعددی را در ذهن خود مرور می کنند برای مثال :

کدام تابلو تبلیغاتی جهت کسب و کار من مناسب است ؟

کدام تابلو می تواند جلوه جذابتری را به نمایش بگذارد؟

چه رنگی را برای تابلوی تبلیغاتی سر در مغازه سفارش دهم ؟

کدام تابلو مقاومت بیشتری دارد ؟

هزینه ساخت تابلو چقدر است ؟

کدام تابلو جزء تابلوهای تبلیغاتی مدرن و جدید محسوب می شود ؟

و سوالاتی از این قبیل

در پاسخ به این سوالات می توان گفت که سفارش به میزان بودجه ، مکان نصب تابلو ، میزان نور محیط و سلایق مشتریان بستگی دارد اما در هنگام سفارش تابلو ، تابلوساز ها خودشان مشاوره لازم را جهت انتخاب نوع تابلو به مشتریان ارائه می دهند و مشتریان می توانند با اطمینان خاطر تابلو مدنظر خودشان را سفارش دهند .

تابلو مغازه کریستالی یکی از تابلوهای تبلیغاتی مدرن و زیباست که به عنوان تابلو جدید چلنیوم کریستال شناخته می شود و از خانواده تابلوهای چلنیوم است که با استفاده از پلکسی گلاس شفاف و دانه های کریستال طی فرآیند خاصی اجرا و پیاده سازی می شود و می تواند جلوه جذاب و مدرنی را برای مکان کسب و تابلو مغازه سر درب فراهم سازد .

تابلو فروشگاه کریستالی :

فروشگاه ها مکان هایی هستند که مشتریان با جنسیت ، سنین و سلایق متعدد به آن مراجعه نموده و خریدهای خود را انجام می دهند بنابراین برای اینکه بتوانید نظر هر مخاطب با هر سن و جنسیت و سلیقه ای را به سمت فروشگاه خود جذب کنید تابلو چلنیوم کریستالی برترین گزینه است چرا که با نمای جذاب خود می تواند نظر هر مخاطبی را جذب کند .

روش ساخت تابلو چلنیوم کریستالی :

مرحله اول) در این مرحله تابلوساز به محل نصب تابلو رفته و ابعاد تابلو را اندازه گیری می نماید .

مرحله دوم) با توجه به نوع سفارش مشتریان و نوع تابلو و با استفاده از برنامه های طراحی همچون اتوکد و کورل به طراحی حروف برجسته و کلیات تابلو پرداخته می شود .

مرحله سوم) پس از عملیات طراحی ، طرح ترسیم شده به سفارش دهنده نشان داده شده و یا با استفاده از موکاپ تابلو پیش نمایشی از کار به مشتریان نمایش داده می شود و سپس با در نظر گرفتن انتقادات و پیشنهاد و توافق بر سر قیمت ، تابلو وارد مرحله ساخت می شود .

مرحله چهارم) در این مرحله کلیه مراحل برش دادن ورق های پلکسی صورت می گیرد اما در ساخت تابلو چلنیوم کریستالی علاوه بر ورق پلکسی ، از قطعات بلوری شکل که دارای جنس آکرولیک هستند نیز استفاده می شود و این قطعات بلوری شکل روی ورق های پلکسی شفاف پاشیده می شود و توسط چسبهای ویژه بر روی ورق های پلکسی چسبانده می شود و سپس خم کردن رول چلنیوم و عملیات قوس و شیار دهی لبه های حروف برجسته انجام می پذیرد .

مرحله پنجم) اگر مشتریان تابلو چلنیوم کریستال پانچی و یا تابلو چلنیوم کریستال رینگی سفارش داده باشند در این مرحله لبه های حروف با استفاده از دستگاه های پانچ سوراخ کاری شده و یا اینکه به چهار طریق یعنی استیل با رینگ استیل ، استیل با رینگ پلکسی گلاس ، پلکسی گلاس با رینگ استیل و پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس و یا چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس برش داده می شود اگر تمایل به سفارش تابلو چلنیوم کریستالی رینگی دارید در این مرحله پلکسی یا هر یک از متریال ها با ضخامت مشخص شده به صورت رینگ برش داده می شود و پس از مرحله برش ، پلکسی گلاس اصلی با فاصله یک سانتی متری و توسط چسب بر روی لایه دیگر چسبانده می شود و سپس لبه چلنیوم دور تا دور پلکسی چسبانده می شود  .

مرحله ششم ) چلنیوم دو لبه دارد یک لبه درز گیر و یک لبه ای که حروف به چلنیوم وصل می شود این دو قسمت از بخش اضافات چلنیوم چیده می شود تا درون هم چفت شود .

مرحله هفتم) پس از اینکه لبه چلنیوم دور تا دور پلکسی توسط چسب کلروفوم چسبانده شد ، نوبت به نورپردازی حروف برجسته می رسد که با استفاده از لامپ های ال ای دی یا اس ام دی انجام می پذیرد .

مرحله هشتم) حروف برجسته ساخته شده بر روی زیرساز کار که بنا به سفارش مشتریان می تواند ورق کامپوزیت ، چوب ترموود ، شیشه ، سنگ ، ورق پی وی سی و دیگر متریالها باشد سوار می شود .

مرحله نهم) تابلو در محل نصب می شود و اضافات به پشت کار منتقل شده و چراغ های تابلو روشن می شوند و خطاهای احتمالی رفع می گردد .

قیمت تابلو چلنیوم کریستالی :

قیمت تابلو چلنیوم کریستال با توجه به نوع متریال ها و متر محیط حروف برجسته همچون نوع پلکسی گلاس ، نوع زیرساز ، نوع لامپ ها ، تایمر ، دستگاه خنک کننده و دیگر موارد مازاد سنجیده می شود . استفاده از پلکسی دوبل برای ساخت تابلو چلنیوم کریستالی رینگی و یا تابلو چلنیوم کریستال دوبل سبب افزایش قیمت تابلو چلنیوم کریستالی می شود .

نحوه سفارش تابلو چلنیوم کریستالی :

ابتدا به کارگاه تابلوسازی مراجعه نموده و تابلو مدنظر خود را سفارش می دهید جهت تعیین قیمت ، تابلوساز پس از اندازه گیری ابعاد تابلو ، با استفاده از نرم افزارها ، تابلو را طراحی کرده و سپس قیمت تابلو چلنیوم کریستالی را به مشتری اعلام می کند و در صورت توافق اقدام به ساخت تابلو چلنیوم کریستال می شود .

طراحی تابلو چلنیوم کریستال :

اگر تمایل دارید طراحی تابلو چلنیوم کریستالی شما به نحو احسن انجام پذیرد می بایست موارد زیر را در نظر بگیرید :

با توجه به صنفی که در آن فعالیت دارید می توانید با توجه به روانشناسی رنگ در تبلیغات ، از رنگ های زیبایی که بتواند نظر مخاطبان بیشتری را جذب کند برای ساخت تابلو بهره ببرید .

در طراحی تابلو چلنیوم کریستالی می بایست به نوع حروف برجسته ، فونت ، ضخامت حروف ، آرم یا لوگو و دیگر المان ها و نشانه های مدنظر خود در تابلو تبلیغاتی ، تمرکز کافی داشته باشد و هر یک را در موقعیت مناسبی از تابلو جای دهید .

با توجه به نوع صنف و کسب و کار خود و همچنین نمای ساختمان محل کسب خود می توانید از متریال هایی همچون سنگ ، شیشه ، چوب ترموود و ورق کامپوزیت استفاده کنید . سعی کنید از متریالی بهره ببرید که بهترین جلوه را برای مکان کسب شما فراهم سازد .

در هنگام سفارش تابلو چلنیوم کریستالی نوع شرایط اقلیمی و آب و هوایی را در نظر بگیرید و نسبت به شرایط ، از متریال های باکیفیت و مقاوم بهره ببرید تا ماندگاری و دوام تابلو بیشتر شود .

بودجه ای که برای سفارش تابلو در نظر می گیرید تعیین کننده کیفیت متریال های مصرفی است هر چه بودجه بیشتری صرف کنید کیفیت کار بهتر خواهد بود و تابلو از درخشندگی و جذابیت بیشتری برخوردار خواهد شد و مقاومت بیشتری را در برابر باران های اسیدی و قلیایی و شرایط محیطی خواهد داشت .

انواع تابلو چلنیوم کریستال :

تابلو چلنیوم کریستال طلایی :

در ساخت این تابلو از پلکسی گلاس طلایی رنگ بهره برده می شود که بیشترین کاربرد را در ساخت تابلو چلنیوم دارد . رنگ طلایی جلوه براق تر و زیباتری برای تابلو چلنیوم کریستال به ارمغان می آورد و همچون طلا می درخشد .

تابلو چلنیوم کریستال لترمکس :

تابلو چلنیوم لترمکس تابلویی است که در ساخت آن سطحی به شکل شیشه با ضخامت یک سانتیمتر بر روی لبه چلنیوم ایجاد می شود و نور از کناره لبه های حروف برجسته کریستالی هم به چشم ساطع شده و جلوه تابلو را دوچندان می کند .

تابلو چلنیوم کریستال نور اندریک :

در ساخت این تابلو ، تابلوساز بین حروف برجسته چلنیوم کریستالی و زمینه تابلو فضایی یک سانتی متری جهت جایگزین نمودن لامپ های اس ام دی در نظر می گیرد که جاسازی این لامپ ها سبب می شود در هنگام روشن شدن تابلو ، نور علاوه بر رویه حروف برجسته کریستال ، از بخش زیرین حروف نیز بر روی زمینه تابلو ، تابانده شود و علاوه بر رویه حروف برجسته کریستالی ، زمینه تابلو نیز درخشان شود .

تابلو چلنیوم کریستال لبه پانچ :

در ساخت تابلو چلنیوم کریستال لبه پانچ ، تابلوساز لبه های حروف برجسته را با استفاده از دستگاه مخصوص پانچ به صورت ردیفی و یا زیگزالی سوراخ می کند که در هنگام سوراخ کاری می بایست به قطر پانچ ، تراکم پانچ و قطر لبه پانچ اهمیت زیادی قائل شد تا لامپ ها از قسمت های پانچ شده دیده نشوند و جذابیت تابلو را زیر سوال نبرند . با سفارش تابلو چلنیوم کریستالی پانچی می توانید برای تابلوی تبلیغاتی خود جلوه جذابتری به ارمغان بیاورید .

تابلو چلنیوم کریستال لبه رینگی :

برای اینکه یک تابلو رینگی ساخته شود ، برای ساخت لبه های حروف که به صورت رینگی برش داده می شود از متریال هایی نظیر استیل و پلکسی گلاس بهره می برند و می توان لبه های حروف برجسته رینگی را به صورت استیل با رینگ استیل ، استیل با رینگ پلکسی گلاس ، پلکسی گلاس با رینگ استیل ، پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس و چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس به نمایش گذاشت تا نور از این لبه ها چشم نوازی کند و زیبایی هر چه بیشتر را برای تابلو سفارشی شما به ارمغان بیاورد .