تابلو شرکتی :

تابلو شرکتی تابلویی است که معرف نام شرکت به مشتریان و ارباب رجوع است . با تابلو شرکتی می توانید نام برند خودتان را به عموم افرادی که جهت انجام تجارت به شرکت شما رفت و آمد می کنند ، معرفی کنید . تابلو شرکتی در سر درب شرکت ها به عنوان تابلو تبلیغاتی شرکتی و در داخل شرکت به عنوان تابلو شناسایی جهت معرفی بخش های متعدد شرکت مورد استفاده واقع می شود و به عنوان یکی از ابزارهای ضروری هم در داخل و هم در خارج از شرکت کاربرد دارد .

 

در سطح شهرها و در شهرک های صنعتی ، شرکت های متعددی وجود دارد که هر کدام از این شرکت ها تولید کننده یک یا چند محصول هستند . هر کدام از شرکت ها ، تعداد زیادی رقیب دارند که محصولات مشابهی را تولید می کنند پس اگر شرکتی تصمیم بگیرد که نسبت به دیگر رقبا سرتر باشد و از معروفیت و محبوبیت بیشتری برخوردار شود لازم است ترفندهای بازاریابی و تبلیغات را بکار بگیرد و از چند روش تبلیغاتی به صورت همزمان اما هدفمند بهره مند شود تا بتواند نام شرکت خود را به عموم مردم به خصوص مشتریان معرفی نماید .

 

تابلو شرکتی یکی از روش های تبلیغات است که در حوزه تابلوسازی به شیوه تابلو سر درب شرکت و یا تابلو های سفارشی توسط شرکت به تابلوسازان به دو صورت تابلو محیطی و تابلو سالنی سفارش داده می شود و شرکت می تواند تابلوهای سالنی مختص خود را در داخل و جهت معرفی بخش های متعدد شرکت به ارباب رجوع در مکان های متعدد داخلی و سالنی جهت رفاه حال ارباب رجوع نصب نماید .

 

دنیا در حال پیشروی است و همه شرکتها در صدد پیشی گرفتن از رقبا می باشند و می خواهند که محصولات و خدمات آنها به صورت مدرن و طبق متدهای روز دنیا تولید و وارد بازار شود . شرکت ها دارای رقبای زیادی در حوزه کاری خود می باشند و برای پیشی گرفتن از رقبای خود نیاز به تبلیغات پی در پی و گسترده دارند تا بتوانند برند شرکت خود را به دنیا معرفی کرده و محصولات خود را در سطح گسترده ای به فروش برسانند ، به همین منظور شرکتها برای کنترل بازار و رسیدن به فروش بهتر سعی دارند همواره در تولید محصولات خود خلاقیت و نوآوری به خرج دهند و محصولی را به بازار عرضه کنند که خاص باشد و سبب شگفتی مشتریان شده و پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان شده  و بتواند مورد استقبال واقع شود .

 

شرکت ها و کارخانجات مکان های بسیار وسیعی هستند که شامل بخش های متفاوتی نظیر طبقات ، سالن ها  ، اتاق ها و... می باشند و اکثراً شرکتها در کنار یکدیگر و در یک بخش همچون شهرک صنعتی واقع می شوند و زمانی که ارباب رجوع به این مکان های وسیع مراجعه می نماید پیدا کردن شرکت مدنظر بین چندین شرکت بزرگ کار مشکلی است اما اگر شرکت ، در سر درب محل خود ، تابلو شرکتی نصب کرده باشد که معرف نام ، لوگو و برند آن شرکت باشد ، ارباب رجوع به راحتی می تواند محل مدنظر خود را بیابد ، حال زمانی که افراد یا رانندگان وسایل نقلیه که جهت بارگیری یا تخلیه بار به شرکت های مربوطه مراجعه می نمایند برای رفتن به بخش خاصی از آن شرکت و انجام کاغذ بازی های داخل شرکت دچار سردرگمی شده و می بایست از اشخاص دیگر در مورد محل مدنظر پرس و جو نمایند پس برای راحتی ارباب رجوع لازم است از انواع تابلو راهنما هچون تابلو اسامی ، تابلو طبقات ، تابلو سالنی ، تابلو ورود ، تابلو شماره اتاق ، تابلو خروج اضطراری و ... برای بخش های متعدد شرکت یا کارخانه استفاده نمود تا هم افراد دچار سردرگمی نشوند و هم از اتلاف وقت و انرژی جلوگیری نموده و کارها با سرعت بالاتری انجام پذیرند .

 

برای دیدن نمونه تابلو های خروج اضطراری بر روی مطلب زیر را مطالعه نمایید .

 

تابلو خروج اضطراری

 

تابلو تبلیغاتی نصب شده در سر درب شرکت های سهامی عام یا خصوصی با نام تابلو شرکتی شناخته می شود . به دلیل اینکه شرکت ها مکان های بزرگی هستند و روزانه افراد زیادی در حال رفت و آمد به داخل شرکتها هستند و معمولا برای تهیه و تامین مواد مورد نیاز شرکت ها و همچنین برای خارج نمودن مواد تولید شده ، رانندگان وسایل نقلیه به طور دائم در حال رفت و آمد به داخل شرکت می باشند  بنابراین شرکت بدون وجود تابلو شرکتی در سر درب ، هنگام آدرس دهی دچار مشکلاتی می شود و تابلو شرکتی ، نام شرکت و برند را به سمع و نظر عموم می رساند و یک ابزار تبلیغاتی موثر برای معرفی برند شرکت به مخاطبین می باشد و زمانی که تابلو شرکتی در سر درب شرکت نصب نکرده باشید ارباب رجوع نمی توانند به راحتی مکان مدنظر را پیدا نمایند .

 

تابلو گروه باختر

 

تابلو شرکتی چیست ؟

یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی که می تواند به معرفی برند و نوع کسب شما بپردازد تابلو شرکتی می باشد و بدون وجود تابلو شرکتی هویت یک شرکت پنهان می ماند .

 

انواع تابلو شرکتی :

 

تابلو شرکتی چلنیوم :

تابلو چلنیوم یکی از محبوب ترین تابلوهای تبلیغاتی حال حاضر می باشد که دارای جلوه بصری درخشان همراه با نورپردازی های متفاوت است که نحوه نورپردازی تابلو سبب گرفتن لقب های متفاوت همچون تابلو چلنیوم طلایی ، تابلو چلنیوم کریستال ، تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم ساده و تابلو چلنیوم لترمکس شده است . اما برای شرکت ها معمولاً از تابلو چلنیوم ساده یا لترمکس استفاده می شود و سایر مدل های پیاده سازی تابلو چلنیوم بیشتر برای تابلو مغازه مناسبتر است .

 

برای کسب اطلاعات کاملتر در مورد تابلو مغازه و انواع آن مقاله روبرو را مطالعه نمایید . تابلو مغازه

 

تابلو شرکتی استیل :

 

تابلو استیل یکی از گزینه های مناسب برای سفارش تابلو شرکتی است زیرا به دلیل عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین به داخل شرکت ها ، این تابلو کمتر کثیف می شود و درخشندگی و براقیت خودکار آن همواره پابرجاست و خاصیت تمیزی و براقی خودکار داشته و در مقابل شرایط جوی و آلایندگی ها کاملا مقاوم است . تابلو استیل نیز حاوی انواع متفاوتی است و می توانید به شکل های متعدد و به صورت ترکیبی نظیر تابلو پلاستیل استفاده نمایید . در هنگام سفارش تابلو استیل دقت نمایید که تابلوساز از استیل اصل استفاده نماید و به راحتی می توانید توسط یک آهنربا استیل اصل را شناسایی نمایید زیرا استیل اصل توسط آهنربا جذب نمی شود .

 

اگر تمایل به کسب اطلاعات کاربردی در مورد تابلو استیل دارید به مطلب زیر رجوع نمایید .

 

تابلو استیل

 

تابلو شرکتی

 

پلاک استیل شرکتی :

 

به طور کل پلاک استیل به چند دسته مختلف تقسیم می شود که عبارتند از :

پلاک استیل ساده :

پلاک استیل یکی از ابزارهایی است که برای معرفی نام شرکت و یا شماره ثبت شرکت ، سفارش داده شده و در مقابل درب ورودی شرکت و یا به عنوان شماره اتاق در سر درب مورد استفاده واقع می شود . پلاک استیل ساده در طرح های مختلف همچون خش دار ، مات ، براق و آینه ای در دو رنگ طلایی و نقره ای توسط مشتریان سفارش داده می شود . روش های اجرای پلاک استیل نیز به دو شکل متفاوت است یا به شکل مسطح و یا فلت پیاده سازی می شود و یا اینکه به شکل لبه دار . در صورتی که مشتریان حالت لبه دار آن را سفارش دهند لبه های پلاک از اطرف یک یا دو سانتی متر به سمت داخل خم می خورد .

 

پلاک استیل با قاب چوبی :

در این روش پلاک ساخته شده در داخل یک باکس چوب قرار می گیرد و همچون قاب تابلو نقاشی ، جلوه ای کلاسیک و جذاب به خود می گیرد .

 

پلاک استیل پلکسی :

برای ساخت این مدل از پلاک ها ، از پلکسی در پشت کار استفاده می شود . این پلاک به دو شکل اجرا و پیاده سازی می شود :

  • پلاک استیل با پلکسی پشت چسب
  • پلاک استیل با پلکسی و پایه اسپیسر

 

تابلو شرکتی وکیوم :

تابلو وکیوم نیز یکی از تابلوهایی است که به صورت حروف برجسته سه بعدی طراحی و نصب می شود و برای شکل پذیری حروف و حجیم نمودن آنها از خلاء تشکیل شده در ترموفرمینگ استفاده می شود . حروف برجسته سه بعدی وکیوم زیبایی فوق العاده ای را برای تابلو تبلیغاتی شما به ارمغان می آورد .

آیا تمایل دارید بدانید تابلو وکیوم چیست ؟

 

 

تابلو شرکتی پانچی :

حروف برجسته پانچی  نیز یکی از مدرن ترین و شیک ترین حروف ها برای ساخت تابلو تبلیغاتی است که برای ساخت رویه حروف این تابلو می توان از انواع حروف برجسته نظیر نئون پلاستیک ، استیل و چلنیوم استفاده نمود . برای ساخت تابلو پانچی می بایست به سه نکته قطر پانچ ، قطر لبه پانچ و تراکم پانچ توجه نمود تا یک تابلو تبلیغاتی زیبا خلق شود .

 

تابلو شرکتی ترموود :

 

از چوب ترموود برای ساخت تابلو ترموود و همچنین ساخت نمای ترموود استفاده زیادی می شود . معمولا شرکت ها برای تزیین دکوراسیون داخلی و نمای شرکت از چوب ترموود استفاده می کنند .  تابلو ترموود می تواند یک هویت کلاسیک برای شرکت شما به ارمغان بیاورد .

 

 

تابلو شرکتی نئون پلاستیک :

تابلو نئون پلاستیک از رایج ترین تابلوهایی است که در حوزه صنعت مورد استفاده واقع می شود . به دلیل استحکام حروف برجسته پلاستیکی به راحتی می توانید از این تابلو برای معرفی شرکت خود استفاد نمایید .

 

 

تابلو استیل شرکتی

 

تابلو شرکتی فانتاکروم :

 

فانتاکروم یک نوع سیستم پوششی مدرنیته است که به عنوان جایگزین پوشش کروم سنتی مورد استفاده واقع می شود . توسط این سیستم پوششی به راحتی می توان بر روی سطوح متعدد سطحی کرومی و آینه ای ایجاد نمود . فانتاکروم بهترین پوشش متکی بر آب است و در سه مرحله پرایمر ، کروم و کوتینگ اجرا و پیاده سازی می شود و همه طیف های رنگی به جز سفید را شامل می شود . برای پاشیدن این پوشش بر روی سطوح مختلف از دستگاه آبکاری فانتاکروم استفاده می شود .

 

تابلو شرکتی کامپوزیت :

ورق کامپوزیت یکی از جدیدترین متریال هاست که بدلیل خواص زیادی از قبیل ضد حریق بودن ، محافظ صوتی ، سبکی و سایر مزایا امروزه توسط شرکت های زیادی هم در طراحی نمای کامپوزیت و هم در طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین ساخت تابلو کامپوزیت مورد استفاده واقع می شود . از ورق کامپوزیت می توان به عنوان زیرساز کلیه تابلوهای تبلیغاتی با حروف برجسته بهره جست .

 

تابلو شرکتی پترن :

تابلو پترن یکی از تابلوهای تبلیغاتی زیباست که با استفاده از ورق های پلکسی دولایه و لبه چلنیوم به صورت اشکال هندسی متفاوت ساخته می شود .

 

تابلو شرکتی فلکسی :

تابلو فلکسی یکی از پرکاربردترین تابلوهاست که اکثریت شرکت ها برای معرفی نوع برند ، آن را سفارش می دهند . این تابلو ساده است و به دو شکل بانور و بدون نور استفاده می شود .

 

تابلو شرکتی لایت باکس :

از تابلو لایت باکس معمولاً در بخش های داخلی شرکت برای معرفی به صورت آویز استفاده می نمایند و یا از مدل ایستاده آن برای معرفی کالاها و خدمات استفاد می کنند .

 

تابلو شرکتی پولکی :

یکی از زیباترین و مدرن ترین تابلوهای تبلیغاتی است که به اندازه چلنیوم طرفدار ندارد اما بسیار زیباست و می تواند از دوردست توجه هر رهگذری را جلب نماید . پولکی از تایل های پیش ساخته تشکیل شده است که جنس آن پلاستیک از نرم می باشد و به صورت اشکال هندسی متفاوت طراحی می شود و به عنوان زمینه انواع حروف برجسته بکار می رود .

 

تابلو راهنما :

 

همان طور که در بالا بدان اشاره شد تابلو راهنما جهت هدایت و شناساندن بخش های متفاوت در یک شرکت مورد استفاده واقع می شود و نحوه چیدمان چارت سازمانی را در بخش های متعدد یک شرکت عام یا خاص به رخ می کشد . از این تابلوها برای شناسایی اتاق های موجود در داخل ساختمان ها ، واحد های متعدد سازمانی ، معرفی اسامی افراد و سمت هریک استفاده می شود . جنس تابلوهای راهنما می تواند از نوع فلکسی ، تابلو خطی یا تابلو لیرزی باشد که توسط دستگاه برش لیزری یا دستگاه حک و CNC بر روی چوب و ورق های پلکسی به صورت های متفاوت نظیر لایت باکس ایستاده یا آویز ساخته می شود .

 

تابلو شرکتی فضای خارج :

تابلو تبلیغاتی شرکتی جهت نصب در فضای خارجی شرکت مورد سفارش واقع می شود تا بتواند علاوه بر معرفی نام شرکت به عموم رهگذران و مراجعین ، سبب زیباسازی دکوراسیون بیرونی شرکت نیز باشد.

 

تابلو شناسایی شرکتی :

این تابلو در فضای داخلی به منظور معرفی بخش های متعدد شرکت مورد استفاده واقع می شود . تابلو شناسایی به شکل تابلو استیل شناسایی و یا تابلو پلکسی شناسایی و به صورت حکی ، ترکیبی و یا تلفیقی مورد استفاده واقع می شود .

 

تابلو شرکتی مولتی استایل :

ساخت تابلو مولتی استایل با استفاده از پلکسی گلاس به همراه ورقی نازک مشابه شیشه که از دو لایه آکرولیک و ABS تشکیل شده است ، انجام می پذیرد . تابلو مولتی استایل شرکتی نیز در دو رنگ طلایی و نقره ای به صورت خش دار و براق ، قابل تولید است و به صورت های متعدد نظیر تابلو مولتی استایل ساده ، تابلو مولتی استایل حک خورده ، تابلو مولتی استایل با قاب چوبی و تابلو مولتی استایل با پلکسی قابل اجرا و پیاده سازی می باشد .

 

تابلو شرکتی پلکسی با چاپ استیکر :

این مدل بیشتر برای تابلوهایی با سایز بزرگ اجرا می شود زیرا اگر برای تابلوهایی با سایز کوچک اجرا و پیاده سازی شود نمی توان کار را به درستی برش داده و مونتاژ نمود . در ساخت تابلو هایی با ابعاد بزرگ نیز جنس زیر کار از پلکسی گلاس و برای رویه کار از استیکرهای چاپی می باشد .

 

تابلو شرکتی با پلکسی حک خورده :

برای زیرکار می توان از پلکسی گلاس با هر رنگی استفاده نمود و نوشته ها یا طرح روی طلق پلکسی با استفاده از دستگاه لیزر ، روی طلق حک می شود .

 

تابلو شرکتی استیل پلکسی :

یک نوع تابلو ترکیبی است که می توان از هر دو متریال برای زیر و یا روی کار بهره برد .

 

تابلو شرکتی تمام پلکسی :

در این روش از پلکسی گلاس در هر رنگ دلخواه می توان برای پیاده سازی رویه و زیرکار و نوشته های مندرج در پلاک استفاده نمود .

 

تابلو شرکتی حک چوبی :

زیرکار با استفاده از چوب ساخته می شود سپس نوشته و یا لوگو توسط دستگاه لیزر بر روی چوب حک می شود .

 

اپل استور

 

به طور کل تابلو راهنمای شرکتی را می توان به چند دسته تقسیم بندی نمود که عبارتند از :

  • تابلو معرفی سمت و عنوان : جهت معرفی افراد و سمت آنها و بخشهای متفاوت نظیر قسمت فروش ، مدیریت ، تدارکات ، بخش حسابداری ، امور پرونده ها ، بخش اداری ، بایگانی و... مورد استفاده واقع می شود .
  • تابلوهای اعلانات : از این تابلوها جهت اطلاع رسانی ، دستورالعملهای جدید ، شعارهای تبلیغاتی و سازمانی استفاده می شود .
  • تابلوهای تبلیغاتی : تابلوی تبلیغاتی هم می تواند به عنوان تابلو سر در شرکت نصب شود و هم می تواند برای معرفی ساختمان های متعددی  که در داخل شرکت وجود دارد مورد استفاده واقع شود و یا هر گونه تبلیغات دیگر مرتبط با محصولات و خدمات که می توان به عنوان تابلو تبلیغاتی یا آگهی بر روی دیوار پیاده سازی نمود .

 

قیمت تابلو شرکتی :

 

تابلو شرکتی با توجه به نوع تابلو و متریال های مصرفی که در ساخت تابلو مورد استفاده واقع می شود سنجیده می شود . علاوه بر آن متر محیط حروف برجسته در صورت استفاده از تابلوهای حروف برجسته و ابعاد تابلو نیز در محاسبه قیمت تابلو شرکتی دخیل هستند . قیمت پلاک شرکتی نیز بر اساس نوع متریالها و جنس پلاک که می تواند پلکسی ، استیل ، فلز و یا چوب باشد ، تعیین می شود .

 

اهداف ساخت تابلو شرکتی :

تابلو شرکتی صرفاً جهت معرفی نام شرکت به عموم مراجعین می باشد که در صورت نصب تابلو شرکتی ، مشتریان در بین انبوه شرکت ها ، به راحتی می توانند شرکت مدنظرشان را بیابند . هر شرکت یک پلاک ثبتی دارد که معرف شرکت و پلاک ثبتی آن می باشد که در اطراف درب ورودی شرکت ها نصب می شود .

 

تابلو تبلیغاتی شرکتی :

تابلو تبلیغاتی شرکتی به منزله معرفی نام شرکت به عموم است . شرکت ها معمولاً کالاها یا خدمات خود را در سطح گسترده تری به عمده فروشان ، می فروشند و سپس به دست خرده فروشان و مصرف کنندگان عادی می رسد . معمولاً شرکت ها ، ادارات و یا سوله ها ، در کنار یکدیگر واقع شده اند و هر کدام مراجعین زیادی دارند با نصب تابلو تبلیغاتی شرکتی می توانید نظر مخاطبان بیشتری را به سوی شرکت خود جلب کنید البته بازاریابی و تبلیغات جهت فروش بیشتر ، در زمینه های متعدد دیگری انجام می پذیرد و بیشتر بازاریابان نقش جذب برای فروش بیشتر را به عهده دارند اما با این وجود سفارش تابلو تبلیغاتی شرکتی و نصب آن در سر در شرکت می تواند علاوه بر وجه تبلیغاتی ، سبب راحتی حال مرجوعین در یافتن مکان شرکت باشد .

 

تابلو شرکتی جدید :

تابلوهای زیر به عنوان جدیدترین و شیک ترین تابلو شرکتی می توانند مورد استفاده شرکت ها واقع شوند :

 

عوامل تاثیرگذار بر زیبایی تابلو شرکتی :

  • استفاده از رنگ های متناسب و هماهنگ در جذب مشتریان
  • استفاده از جلوه ها و افکت های نوری ویژه
  • استفاده از فونت های متناسب
  • سفارش تابلو شرکتی جدید و مدرن