راهنمای مطالعه

 1. تابلو چلنیوم طلایی
 2. تابلو چلنیوم طلایی و انواع مدل های اجرا شده آن + راهنمای قیمت
 3. تابلو چلنیوم طلایی چیست؟
 4. قیمت تابلو چلنیوم طلایی
 5. حروف برجسته چلنیوم طلایی
 6. مراحل ساخت تابلو چلنیوم طلایی
  1. رول تابلو چلنیوم طلایی
  2.  پلکسی تابلو چلنیوم طلایی
  3. زیرساز تابلو چلنیوم طلایی
  4. نورپردازی تابلو چلنیوم طلایی چگونه انجام می شود؟
 7. طراحی تابلو چلنیوم طلایی
 8. انواع تابلو چلنیوم طلایی
  1. تابلو چلنیوم طلایی ساده
  2. تابلو چلنیوم طلایی دوبل
  3. تابلو چلنیوم دوبل طلایی
  4. تابلو چلنیوم طلایی رینگی
  5. تابلو چلنیوم طلایی پانچی
  6. تابلو چلنیوم طلایی پولکی
  7. تابلو چلنیوم طلایی کریستالی
  8. تابلو چلنیوم طلایی لایت باکس
 9. حروف چلنیوم طلایی کارگاهی
 10. کاربرد تابلو چلنیوم طلایی
 11. تابلو چلنیوم طلایی چه قابلیت هایی دارد؟
 12. روش های تبلیغاتی محیطی
  1. تبلیغات بستر مناسبی جهت کسب درآمد بیشتر
  2. مشتریان عامل اساسی در تبلیغات
  3. انواع روش های تبلیغاتی موجود در دنیای تبلیغات و بازاریابی
  4. دستگاه های مورد استفاده در صنعت تابلوسازی

 

تابلو چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی تابلویی است که با استفاده از چلنیوم ساخته می شود. در ساخت آن از پلکسی گلاس زرد رنگ یا طلایی استفاده می شود. لبه های تابلو چلنیوم طلایی نیز با رول چلنیوم طلایی ساخته می شود و در اکثریت آنها لبه ها به شکل رینگی یا پانچی سفارش داده می شوند که می توانند با استفاده از استیل طلایی ساخته شوند. برای نورپردازی تابلو چلنیوم طلایی نیز از اس ام دی هایی با نور طلایی استفاده می شود و این تابلو همچون طلا درخشان است.

تابلو چلنیوم دوبل طلایی
تابلو چلنیوم دوبل طلایی

 

تابلو چلنیوم طلایی و انواع مدل های اجرا شده آن + راهنمای قیمت

تابلو چلنیوم طلایی به دلیل رنگ جذاب و براقی که دارد از سوی مشتریان زیاد سفارش داده می شود و قیمت های مختلفی دارد که نوع متریالهای مصرفی و متر محیط تابلو و دیگر موارد سبب افزایش یا کاهش قیمت ساخت تابلو چلنیوم طلایی می شود.

تابلو چلنیوم طلایی چیست؟

تابلو چلنیوم طلایی تابلویی به رنگ طلایی و زرد است. رنگ طلایی می تواند شامل ورق پلکسی گلاس طلایی، رول چلنیوم طلایی و اس ام دی هایی با نور زرد و طلایی رنگ باشد.

استفاده از این متریالها سبب ساخت یک تابلو چلنیوم تمام طلایی با رخ براق و درخشان همچون طلا و زیورآلات می شود. تابلو چلنیوم طلایی از جذاب ترین و پرسفارش ترین نوع تابلو چلنیوم می باشد.

حروف برجسته چلنیوم طلایی
حروف برجسته چلنیوم طلایی

 

قیمت تابلو چلنیوم طلایی

قیمت تابلو چلنیوم طلایی به موارد زیر بستگی دارد :

 • متر محیط
 • ارتفاع تابلو
 • نوع زیرساز
 • نوع رول و اندازه آن
 • استفاده از تایمر جهت مشخص شدن زمان خاموشی و روشنی تابلو
 • استفاده از دستگاه خنک کننده جهت خنک نگه داشتن آداپتور و جلوگیری از سوختن لامپ ها
 • نوع پلکسی
قیمت تابلو چلنیوم طلایی کریستالی
قیمت تابلو چلنیوم طلایی کریستالی

 

حروف برجسته چلنیوم طلایی

حروف برجسته چلنیوم با استفاده از ورق های شفاف پلکسی گلاس و رول چلنیوم ساخته می شوند . برای ساخت حروف برجسته چلنیوم طلایی، تابلوساز از رول چلنیوم طلایی رنگ برای ساخت لبه های حروف استفاده می کند.

به طور کل چلنیوم از نوعی ورق آلومینیومی تشکیل می شود . این ورق ها به صورت رول در اندازه های 7، 9 و 11 سانتی متری در رنگ ها و ضخامت های متفاوت توسط برندها و کشورهای سازنده متعددی وارد بازار می شوند.

تابلوسازها با توجه به انتخاب مشتریان و قطر قلم حروف برجسته چلنیوم، نوع رول چلنیوم را انتخاب می نمایند و سپس اقدام به ساخت تابلو می کنند.

حروف برجسته طلایی
حروف برجسته طلایی

مراحل ساخت تابلو چلنیوم طلایی

ساخت تابلو چلنیوم طلایی در چندین مرحله به شرح زیر انجام می شود:

مرحله اول)

در ابتدا متراژ تابلو اندازه گیری می شود.

مرحله دوم)

طرح نهایی تابلو با استفاده از نرم افزارهای طراحی مثل تری دی مکس ترسیم می شود . قیمت تابلو چلنیوم طلایی نیز توسط خود نرم افزار بر اساس متر محیط محاسبه می شود.

مرحله سوم)

تابلوساز بر اساس طرحی که ترسیم شده است، حروف برجسته چلنیوم طلایی را به کمک دستگاه برش لیزری، برش می دهد . دستگاه برش لیزری طبق برنامه تعیین شده اقدام به برش حروف بر روی پلکسی می نماید.

اگر با دستگاه برش لیزری و انواع دستگاه های برش و نحوه برش لیزری آشنایی ندارید، می توانید به مطلب برش لیزری و کاربردهای دستگاه برش لیزری در تابلوسازی رجوع کنید.

 مرحله چهارم)

حال که حروف برش داده شدند، تابلوساز رویه و لبه حروف را به هم مونتاژ می کند.

مرحله پنجم)

نورپردازی . در این مرحله از کار لامپ های اس ام دی به صورت بلوکی و یا ردیفی بر روی پی وی سی جای داده می شوند . سپس پی وی سی که لامپ ها بر روی آن قرار دارد، در پشت حروف جای داده می شود.

مرحله ششم)

استفاده از کنترلر و منبع تغذیه است . تابلوهایی که شامل نورپردازی هستند برای اینکه بتوانند روشن شوند نیاز به منبع تغذیه ضد آب دارند . اگر هم مایلید که در ساعات غیر کاری خود تابلو شما خاموش باشد، این کار را می توانید با استفاده از یک تایمر انجام دهید . تایمر قابلیت تنظیم دارد و شما می توانید زمان روشنی و خاموشی تابلو را تعیین کنید.

حروف دوبل طلایی
حروف دوبل طلایی

 

رول تابلو چلنیوم طلایی

یکی از ابزارهای اساسی جهت ساخت تابلو چلنیوم، رول چلنیوم است . رول چلنیوم نسبت به رنگ و ضخامتی که دارد با قیمت های متفاوتی عرضه می شود.

قیمت رول چلنیوم طلایی به دلیل استقبال بیشتر مشتریان از این رنگ نسبت به رول چلنیوم نقره ای، رول چلنیوم مشکی و یا دیگر رنگ ها کمی بالاتر است و همین امر سبب افزایش قیمت تابلو چلنیوم طلایی می شود.

برای آشنایی کاملتر با رول چلنیوم و طرح ها و رنگ ها به مطلب رول چلنیوم مراجعه کنید.

تابلو چلنیوم طلایی دوبل پانچی
تابلو چلنیوم طلایی دوبل پانچی

 

 پلکسی تابلو چلنیوم طلایی

پلکسی نوعی ورق شفاف و مقاوم مشابه شیشه است که در حوزه تابلوسازی برای ساخت اکثریت تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده واقع می شود.

پلکسی به تنهایی می تواند هم جهت ساخت رویه و هم لبه های حروف برجسته مورد استفاده قرار گیرد. بدین ترتیب یک تابلو تمام پلکسی به نمایش گذاشته می شود . اما برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی، ساخت رویه حروف با استفاده از پلکسی و ساخت لبه ها با رول چلنیوم انجام می شود.

تابلو چلنیوم طلایی با پلکسی دوبل
تابلو چلنیوم طلایی با پلکسی دوبل

 

زیرساز تابلو چلنیوم طلایی

معمولاً از ورق های پی وی سی برای زیرساز این مدل از تابلو چلنیوم استفاده می شود . اما اگر تمایل دارید می توانید از انواع ورق های زیرساز دیگر مثل ورق کامپوزیت، ورق ترموود، شیشه و سنگ استفاده کنید.

حروف چلنیوم دوبل طلایی جذاب
حروف چلنیوم دوبل طلایی جذاب

 

نورپردازی تابلو چلنیوم طلایی چگونه انجام می شود؟

جهت اعمال فرآیند نورپردازی در تابلو چلنیوم طلایی، از لامپ های اس ام دی استفاده می شود . رنگ نوری که لامپ ها منتشر می کنند در این مدل از تابلو، طلایی رنگ است.

حروف چلنیوم دوبل طلایی پانچی
حروف چلنیوم دوبل طلایی پانچی

 

طراحی تابلو چلنیوم طلایی

طراحی تابلو چلنیوم با استفاده از نرم افزارهای طراحی مثل تری دی مکث انجام می شود . همه ی تنظیمات فونت حروف، سایز، ضخامت، جایگاه حروف در این مرحله مشخص شده و در نهایت طرح نهایی بصورت موکاپ تابلو چلنیوم طلایی در دو حالت خاموش و روشن برای مشتری ارسال می شود.

حروف چلنیوم طلایی هایپر
حروف چلنیوم طلایی هایپر

 

انواع تابلو چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی به شیوه های مختلفی قابل اجرا است که عبارتند از:

تابلو چلنیوم طلایی ساده

در این روش از یک لایه ورق پلکسی طلایی رنگ جهت ساخت رویه حروف و از رول  چلنیوم طلایی برای ساخت لبه های حروف استفاده می شود . سپس لامپ ها درون حروف برجسته جاسازی شده و بر روی زیرساز پی وی سی  سوار می شوند.

حروف برجسته چلنیوم ساده طلایی
حروف برجسته چلنیوم ساده طلایی

 

تابلو چلنیوم طلایی دوبل

برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی دوبل از دو لایه ورق پلکسی با دو رنگ متفاوت استفاده می شود . دور حروف چلنیوم نیز از رول طلایی با قطر 7 یا 9 سانتی متر ساخته می شود و سپس حروف بر روی زیرساز سوار می شوند . زیر حروف برجسته نیز ورق پی وی سی بکار می رود . در صورت تمایل می توانید از دیگر متریال ها نیز استفاده کنید.

حروف برجسته چلنیوم طلایی دوبل
حروف برجسته چلنیوم طلایی دوبل

 

تابلو چلنیوم دوبل طلایی

برای ساخت رویه حروف از دو لایه ورق پلکسی پانچ شده استفاده می شود . دور حروف نیز با استفاده از رول چلنیوم طلایی رنگ آماده سازی می گردد.

حروف چلنیوم طلایی
حروف چلنیوم طلایی

 

تابلو چلنیوم طلایی رینگی

برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی رینگی پس از طراحی تابلو چلنیوم طلایی، دو پلکسی انتخاب شده توسط دستگاه برش لیزری، برش داده می شوند. سپس برای ساخت لبه حروف از ورق استیل که به شکل رینگ خم خورده است، استفاده می شود.

پس از آن رویه کار و لبه های رینگی به هم مونتاژ می شوند . پس از اتمام مراحل جاسازی لامپ های اس ام دی، حروف بر روی ورق پی وی سی سوار می شوند.

اگر تمایل دارید که به شکل ترکیبی تابلوی خود را سفارش دهید، می توانید با استفاده از ورق کامپوزیت به جای زیرساز پی وی سی، یک تابلو چلنیوم طلایی رینگی و یک تابلو کامپوزیت را با هم به معرض نمایش بگذارید.

یا اینکه می توانید از چوب ترموود به جای زیرساز استفاده کنید و یک تابلوی منحصر به فرد ترکیبی با نمای چوبی و حروف برجسته چلنیوم طلایی را خلق کنید که نسبت به دیگر تابلوها متمایز باشد.

حروف برجسته چلنیوم لبه رینگی
حروف برجسته چلنیوم لبه رینگی

 

تابلو چلنیوم طلایی پانچی

در این روش رویه و یا لبه یا هر دو، توسط دستگاه پانچ به شکل دایره های هم اندازه و هم شکل در فواصل مشخص شده، پانچ می شود . برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی پانچی با استفاده از دستگاه های مخصوص لیزر و پانچ، رویه و لبه های حروف به صورت ردیفی و یا زیگزالی پانچ می شوند.

در هنگام ساخت تابلو طلایی پانچی چلنیوم می بایست به قطر پانچ، تراکم پانچ و قطر لبه های پانچ دقت کافی به خرج داد . زیرا در صورت غیراستاندارد بودن، نقاط پانچ شده سبب نمایان شدن بلوک های اس ام دی می شود  و یا حالت مشبک بودن حروف برجسته و براقیت و چشمک زدن حروف را زیرسوال می برد.

حروف چلنیوم طلایی پانچی
حروف چلنیوم طلایی پانچی

 

تابلو چلنیوم طلایی پولکی

تابلو چلنیوم خود جذابیت فوق العاده ای دارد و بسیار درخشان است . اما اگر می خواهید بر زیبایی و درخشندگی این تابلوی تبلیغاتی بیفزایید می توانید برای زیرساز آن از تایل های پولکی استفاده کنید و یک تابلو چلنیوم طلایی پولکی را به نمایش بگذارید.

برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی پولکی پس از طراحی حروف برجسته طلایی در قسمت زیرساز تابلو از نوعی ورق پلاستیکی که تایل نام دارد استفاده می شود.

تایل های پولکی اشکال متفاوت هندسی نظیر دایره، مربع، لوزی و دیگر اشکال را به نمایش می گذارند و با حالت لغزنده ای که دارند چشم هر رهگذری را معطوف تابلو تبلیغاتی نصب شده می کنند.

حروف چلنیوم دوبل طلایی رنگ
حروف چلنیوم دوبل طلایی رنگ

 

تابلو چلنیوم طلایی کریستالی

در این روش حروف چلنیوم با رنگ طلایی ساخته می شود و در ساخت آن نیز از دانه های کریستال استفاده شده و جلوه جذابتری را برای تابلو چلنیوم با نمای طلایی به ارمغان می آورند.

تابلو چلنیوم طلایی کریستالی
تابلو چلنیوم طلایی کریستالی

 

تابلو چلنیوم طلایی لایت باکس

در این روش برای ساخت حروف برجسته طلایی از چلنیوم و برای ساخت اشکال تبلیغاتی از لایت باکس با طلق استفاده می شود و یک تابلو چلنیوم طلایی ترکیبی با لایت باکس به نمایش درمی آید.

تابلو چلنیوم طلایی با لایت باکس
تابلو چلنیوم طلایی با لایت باکس

 

حروف چلنیوم طلایی کارگاهی

به کلیه حروف ساخته شده در کارگاه تابلوسازی که دارای رنگ طلایی باشند، تابلو چلنیوم طلایی کارگاهی گفته می شود . حروف در ابتدا ساخته شده و پس از مونتاژ رویه و لبه بر روی زیرساز کار پیاده سازی می شوند.

حروف برجسته چلنیوم ساده طلایی کارگاهی
حروف برجسته چلنیوم ساده طلایی کارگاهی

 

کاربرد تابلو چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی جلوه زیبایی را برای تابلو سر درب به ارمغان می آورد . تابلو چلنیوم طلایی می تواند به عنوان تابلو سالنی و تبلیغات محیطی مورد استفاده واقع شود.

از تابلو چلنیوم طلایی می توان جهت تبلیغات به عنوان تابلو مغازه چلنیوم طلایی، تابلو شرکتی چلنیوم طلایی و یا تابلو فروشگاهی چلنیوم طلایی استفاده کرد.

حروف چلنیوم ساده با تم طلایی
حروف چلنیوم ساده با تم طلایی

 

تابلو چلنیوم طلایی چه قابلیت هایی دارد؟

 از جمله مزایا و ویژگی های تابلو چلنیوم طلایی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مقاومت بالا در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی و محیطی
 • اگر برای ساخت تابلو چلنیوم از اجناس اصلی و مرغوب استفاده شود، این تابلو به عنوان یک تابلوی مدرن سالها می تواند جهت تبلیغات در نقطه فروش مورد استفاده قرار بگیرد.
 • عدم تغییر رنگ و تغییر شکل به مرور زمان
 • تنوع طرح و رنگ
 • نورپردازی تابلو چلنیوم طلایی با استفاده از لامپ های اس ام دی انجام می شود . لامپ های اس ام دی مصرف برق بسیار کمی دارند.
 • تمام مدل های تابلو چلنیوم تا هنگام نصب حاوی یک روکش نایلونی محافظ هستند که از ایجاد خط و خش بر روی متریال ممانعت می کند.
 • کلیه حروف برجسته چلنیوم دارای یک نوار اسفنجی هستند . این نوار این امکان را فراهم می کند که حروف برجسته چلنیوم در برابر نفوذ آب و گرد و غبار حفاظت شوند . به همین دلیل است که داخل حروف برجسته چلنیوم هیچ گاه کثیف نمی شود و همواره براق و درخشان است.
تابلو چلنیوم طلایی ترکیبی با لایت باکس
تابلو چلنیوم طلایی ترکیبی با لایت باکس

 

روش های تبلیغاتی محیطی

امروزه روش های تبلیغات بی شماری جهت معرفی برندینگ و کسب مشتریان بیشتر و در نتیجه دسترسی به درآمد بالاتر، یکی از دغدغه های عمومی صاحبین مشاغلی است که راس آن مشتریان می باشند.

هر تولید کننده کالا و یا ارائه دهنده خدمات سعی دارد که با استفاده از ابزارها و تکنیک های تبلیغاتی نام برند خود را به گوش عموم مردم و مصرف کنندگان برساند تا بتواند فروش بیشتری داشته باشد.

تبلیغات بستر مناسبی جهت کسب درآمد بیشتر

شرکت های تجاری بزرگ با برندهای معروف امروزی، مشهوریت خود را مدیون هزینه های صرف شده ی تبلیغاتی در سالهای گذشته هستند.

تبلیغات نه تنها یک هزینه اضافی و سربار تلقی نمی شود، بلکه اگر بدرستی در زمان و مکان مناسب تبلیغ به عمل آید، همچون بذری که کاشته می شود، می تواند در سال های بعد سبب معروفیت نام برند شما و کسب مشتریان برای تجارت شما باشد . آنگاه شما می توانید محصول حاصل شده از بذرهای کاشته شده در سالهای قبل را برداشت کنید . همان کاری که هم اکنون شرکتهای بزرگ و معروف انجام می دهند.

حروف چلنیوم طلایی دوبل اتوگالری
حروف چلنیوم طلایی دوبل اتوگالری

 

مشتریان عامل اساسی در تبلیغات

زمانی که نام برند شما معروف شد ناخودآگاه مشتریان خود عامل مهمی جهت معرفی برند شما محسوب می شوند و به صورت دهان به دهان نام برند شما را به دیگران تبلیغ می کنند.

تنها با معروفیت نام برند کار به اتمام نمی رسد، بلکه اگر می خواهید مشتریان شما نسبت به استفاده از محصولات یا خدمات شما وفادار بمانند، نیاز است همواره محصولاتی با کیفیت و با قیمت مناسب و همگام با دنیای مد و تکنولوژی ارائه دهید و از رقبای خود در تولید محصولات برتر، زیباتر و کاراتر جا نمانید.

حروف برجسته چلنیوم دوبل با رنگ طلایی
حروف برجسته چلنیوم دوبل با رنگ طلایی

 

انواع روش های تبلیغاتی موجود در دنیای تبلیغات و بازاریابی

هر صاحب شغلی با شناختی که به بازار و مشتریان خود دارد، می تواند نوعی از روش های تبلیغاتی همچون تبلیغات در رسانه ها و شبکه های اجتماعی، دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات چریکی، تبلیغات سمپلینگ، تبلیغات چاپی، تابلوسازی و تبلیغات محیطی را جهت کسب مشتریان بیشتر مورد استفاده قرار دهد.

دستگاه های مورد استفاده در صنعت تابلوسازی

با ورود دستگاه های پیشرفته همچون دستگاه برش لیزری، دستگاه پی وی سی، دستگاه سی ان سی، دستگاه آبکاری فانتاکروم و دیگر دستگاه های صنعتی به حوزه تابلوسازی، این صنعت دچار تحول عظیمی شد.

امروزه تابلوسازها قادر به ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی به شکل های متفاوت هستند . به همین دلیل هم اکنون تنوع تابلوهای تبلیغاتی بسیار زیاد شده است.