تابلو چلنیوم طلایی :

تابلو چلنیوم طلایی یکی از انواع مدل های تابلو چلنیوم است و شباهت زیادی به تابلو چلنیوم ساده دارد . تنها فرقی که با آن دارد این است که در ساخت تابلو چلنیوم طلایی از رول چلنیوم طلایی و پلکسی گلس طلایی رنگ استفاده می شود . ساخت لبه های تابلو چلنیوم طلایی با استفاده از رول چلنیوم طلایی رنگ ، در اندازه 7 ، 9 و 11 سانتی متری قابل اجراست .

 

تابلو سرای محلات

 

تابلو چلنیوم طلایی و انواع مدل های اجرا شده آن + راهنمای قیمت

تابلو چلنیوم طلایی به دلیل رنگ جذاب و براقی که دارد از سوی مشتریان زیاد سفارش داده می شود و قیمت های مختلفی دارد که نوع متریالهای مصرفی و متر محیط تابلو و دیگر موارد اضافه قیمت آن را تعیین می کند . نمونه مدل های تابلو چلنیوم طلایی توسط گروه نمارنگ ارائه شده است که می توانید ملاحظه کنید .

تابلو چلنیوم طلایی چیست ؟

تابلو چلنیوم طلایی تابلویی به رنگ طلایی و زرد است . این رنگ طلایی می تواند شامل ورق پلکسی گلاس طلایی ، رول چلنیوم طلایی و اس ام دی هایی با نور زرد و طلایی رنگ باشد . استفاده از این متریالها سبب ساخت یک تابلو چلنیوم تمام طلایی با رخ براق و درخشان همچون طلا و زیورآلات می شود . تابلو چلنیوم طلایی از جذابترین و پرسفارش ترین نوع تابلو چلنیوم می باشد .

 

قیمت تابلو چلنیوم طلایی :

قیمت تابلو چلنیوم طلایی به موارد زیر بستگی دارد :

 1. متر محیط
 2. ارتفاع تابلو
 3. نوع زیرساز
 4. نوع رول و اندازه آن
 5. استفاده از تایمر جهت مشخص شدن زمان خاموشی و روشنی تابلو
 6. استفاده از دستگاه خنک کننده جهت خنک نگه داشتن آداپتور و جلوگیری از سوختن لامپ ها
 7. نوع پلکسی

در لیست زیر می توانید عوامل موثر در قیمت تابلو چلنیوم طلایی و متریال های ساخت آن را ملاحظه نمایید .

قیمت حروف چلنیوم

 

حروف برجسته چلنیوم طلایی :

حروف برجسته چلنیوم با استفاده از ورق های شفاف پلکسی گلاس و رول چلنیوم ساخته می شوند . برای ساخت حروف برجسته چلنیوم طلایی ، تابلوساز از رول چلنیوم طلایی رنگ برای ساخت لبه های حروف بهره می برد . به طور کل چلنیوم از نوعی ورق آلومینیومی تشکیل می شود . این ورق ها به صورت رول در اندازه های 7 ، 9 و اا سانتی متری در رنگ ها و ضخامت های متفاوت توسط برندها و کشورهای سازنده متعددی وارد بازار می شوند . تابلوسازها با توجه به انتخاب مشتریان و قطر قلم حروف برجسته چلنیوم ، نوع رول چلنیوم را انتخاب می نمایند و سپس اقدام به ساخت تابلو می کنند .

 

تابلو آتلیه

 

رول تابلو چلنیوم طلایی :

یکی از ابزارهای اساسی جهت ساخت تابلو چلنیوم ، رول چلنیوم است . رول چلنیوم نسبت به رنگ و ضخامتی که دارد با قیمت های متفاوتی عرضه می شود . قیمت رول چلنیوم طلایی به دلیل استقبال بیشتر مشتریان از این رنگ نسبت به رول چلنیوم نقره ای ، رول چلنیوم مشکی و یا دیگر رنگ ها کمی بالاتر است و همین امر سبب افزایش قیمت تابلو چلنیوم طلایی می شود .

 

برای آشنایی کاملتر با رول چلنیوم و طرح ها و رنگ ها به مطلب زیر مراجعه کنید .

 

رول چلنیوم

 

تابلو چلنیوم با زیرساز کامپوزیت

 

پلکسی تابلو چلنیوم طلایی :

پلکسی نوعی ورق شفاف و مقاوم مشابه شیشه است که در حوزه تابلوسازی برای ساخت اکثریت تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده واقع می شود . پلکسی به تنهایی می تواند هم جهت ساخت رویه و هم لبه های حروف برجسته مورد استفاده قرار گیرد . بدین ترتیب یک تابلو تمام پلکسی به نمایش گذاشته می شود . اما برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی ، ساخت رویه حروف با استفاده از پلکسی و ساخت لبه ها با رول چلنیوم انجام می پذیرد .

 

اگر تمایل دارید در مورد پلکسی و انواع آن بیشتر بدانید ما را با مطالعه مطلب زیر همراهی کنید .

 

انواع پلکسی

تابلو لایت باکس طلایی

 

زیرساز تابلو چلنیوم طلایی :

معمولاً از ورق های پی وی سی برای زیرساز این مدل از تابلو چلنیوم استفاده می شود . اما اگر تمایل دارید می توانید از انواع ورق های زیرساز دیگر مثل ورق کامپوزیت ، ورق ترموود ، شیشه و سنگ استفاده کنید .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترموود گروه نمارنگ مطلبی مفصل ارائه کرده است که می توانید مطالعه کنید .

 

ترموود چیست ؟

 

نورپردازی تابلو چلنیوم طلایی چگونه انجام می شود ؟

جهت اعمال فرآیند نورپردازی در تابلو چلنیوم طلایی ، از لامپ های اس ام دی استفاده می شود . رنگ نوری که لامپ ها منتشر می کنند در این مدل از تابلو ، طلایی رنگ است .

 

ساخت تابلو چلنیوم طلایی :

مرحله اول )

در ابتدا متراژ تابلو اندازه گیری می شود .

مرحله دوم )

طرح نهایی تابلو با استفاده از نرم افزارهای طراحی مثل تری دی مکس ترسیم می شود . قیمت تابلو چلنیوم طلایی نیز توسط خود نرم افزار بر اساس متر محیط محاسبه می شود .

مرحله سوم )

تابلوساز بر اساس طرحی که ترسیم شده است ، حروف برجسته چلنیوم طلایی را به کمک دستگاه برش لیزری ، برش می دهد . دستگاه برش لیزری طبق برنامه تعیین شده اقدام به برش حروف بر روی پلکسی می نماید .


اگر با دستگاه برش لیزری ، انواع دستگاه های برش و نحوه برش لیزری آشنایی ندارید ، می توانید به مطلب زیر رجوع کنید .

 

برش لیزری و کاربردهای دستگاه برش لیزری در تابلوسازی


مرحله چهارم )

حال که حروف برش داده شدند ، تابلوساز رویه و لبه حروف را به هم مونتاژ می کند .

مرحله پنجم )

نورپردازی . در این مرحله از کار لامپ های اس ام دی به صورت بلوکی و یا ردیفی بر روی پی وی سی جای داده می شوند . سپس پی وی سی که لامپ ها بر روی آن قرار دارد ، در پشت حروف جای داده می شود .

مرحله ششم )

استفاده از کنترلر و منبع تغذیه است . تابلوهایی که شامل نورپردازی هستند برای اینکه بتوانند روشن شوند نیاز به منبع تغذیه ضد آب دارند . اگر هم مایلید که در ساعات غیر کاری خود تابلو شما خاموش باشد ، این کار را می توانید با استفاده از یک تایمر انجام دهید . تایمر قابلیت تنظیم دارد و شما می توانید زمان روشنی و خاموشی تابلو را تعیین کنید .

 

انواع تابلو چلنیوم طلایی :

تابلو چلنیوم طلایی ساده :

در این روش از یک لایه ورق پلکسی طلایی رنگ جهت ساخت رویه حروف و از رول  چلنیوم طلایی برای ساخت لبه های حروف استفاده می شود . سپس لامپ ها درون حروف برجسته جاسازی شده و بر روی زیرساز پی وی سی  سوار می شوند .

تابلو چلنیوم پلکسی دوبل :

برای ساخت تابلو چلنیوم پلکسی دوبل از دو لایه ورق پلکسی با دو رنگ متفاوت استفاده می شود . دور حروف چلنیوم نیز از رول طلایی با قطر 7 یا 9 سانتی متر ساخته می شود . سپس حروف بر روی زیرساز سوار می شوند . زیر حروف برجسته نیز ورق پی وی سی بکار می رود . در صورت تمایل می توانید از دیگر متریال ها نیز استفاده کنید.

تابلو چلنیوم دوبل طلایی :

برای ساخت رویه حروف از دو لایه ورق پلکسی پانچ شده استفاده می شود . دور حروف نیز با استفاده از رول چلنیوم طلایی رنگ آماده سازی می گردد .

تابلو چلنیوم طلایی رینگی :

برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی رینگی پس از طراحی تابلو چلنیوم طلایی ، دو پلکسی انتخاب شده توسط دستگاه برش لیزری ، برش داده می شوند . سپس برای ساخت لبه حروف از ورق استیل که به شکل رینگ خم خورده است ، استفاده می شود . پس از آن رویه کار و لبه های رینگی به هم مونتاژ می شوند . پس از اتمام مراحل جاسازی لامپ های اس ام دی ، حروف بر روی ورق پی وی سی سوار می شوند .

اما اگر تمایل دارید که به شکل ترکیبی تابلوی خود را سفارش دهید ، می توانید با استفاده از ورق کامپوزیت به جای زیرساز پی وی سی ، یک تابلو چلنیوم طلایی رینگی و یک تابلو کامپوزیت را با هم به معرض نمایش بگذارید . یا اینکه می توانید از چوب ترموود به جای زیرساز استفاده کنید و یک تابلوی منحصر به فرد ترکیبی با نمای چوبی و حروف برجسته چلنیوم طلایی را خلق کنید که نسبت به دیگر تابلوها متمایز باشد .

 

اگر با تابلو کامپوزیت آشنایی ندارید گروه نمارنگ مطلبی مفصل ارائه کرده که در صورت تمایل می توانید آن را بخوانید .

 

تابلو کامپوزیت و کاربردهای آن در تابلوسازی

 

تابلو پانچی طلایی

تابلو چلنیوم طلایی پانچی :

در این روش رویه و یا لبه یا هر دو ، توسط دستگاه پانچ ، به شکل دایره های هم اندازه و هم شکل در فواصل مشخص شده ، پانچ می شود . برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی پانچی با استفاده از دستگاه های مخصوص لیزر و پانچ ، رویه و لبه های حروف به صورت ردیفی و یا زیگزالی پانچ می شوند . در هنگام ساخت تابلو پانچی می بایست به قطر پانچ ، تراکم پانچ و قطر لبه های پانچ دقت کافی به خرج داد . زیرا در صورت غیراستاندارد بودن نقاط پانچ شده سبب نمایان شدن بلوک های اس ام دی می شود  و یا حالت مشبک بودن حروف برجسته و براقی و چشمک زدن حروف را زیرسوال می برد.

تابلو چلنیوم طلایی پولکی :

تابلو چلنیوم خود جذابیت فوق العاده ای دارد و بسیار درخشان است . اما اگر می خواهید بر زیبایی و درخشندگی این تابلوی تبلیغاتی بیفزایید می توانید برای زیرساز آن از تایل های پولکی استفاده کنید و یک تابلو چلنیوم طلایی پولکی را به نمایش بگذارید . برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی پولکی پس از طراحی حروف برجسته طلایی در قسمت زیرساز تابلو از نوعی ورق پلاستیکی که تایل نام دارد استفاده می شود . تایل های پولکی اشکال متفاوت هندسی نظیر دایره ، مربع ، لوزی و دیگر اشکال را به نمایش می گذارند و با حالت لغزنده ای که دارند چشم هر رهگذری را معطوف تابلو تبلیغاتی نصب شده می کنند .

 

تابلو طلایی داروخانه

 

کاربرد تابلو چلنیوم طلایی :

تابلو چلنیوم طلایی جلوه زیبایی را برای تابلو سر درب به ارمغان می آورد . تابلو چلنیوم طلایی می تواند به عنوان تابلو سالنی و تبلیغات محیطی مورد استفاده واقع شود . از تابلو چلنیوم طلایی می توان جهت تبلیغات به عنوان تابلو مغازه چلنیوم طلایی  ، تابلو شرکتی چلنیوم طلایی و یا تابلو فروشگاهی چلنیوم طلایی بهره برد .

 

تابلو چلنیوم با لبه های طلایی

 

تابلو چلنیوم طلایی چه قابلیت هایی دارد ؟

 از جمله مزایا و ویژگی های تابلو چلنیوم طلایی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. مقاومت بالا در برابر هر گونه شرایط آب و هوایی و محیطی
 2. اگر برای ساخت تابلو چلنیوم از اجناس اصلی و مرغوب استفاده شود ،  این تابلو به عنوان یک تابلوی مدرن ، سالها می تواند جهت تبلیغات در نقطه فروش مورد استفاده قرار بگیرد .
 3. عدم تغییر رنگ و تغییر شکل به مرور زمان
 4. تنوع طرح و رنگ
 5. نورپردازی تابلو چلنیوم طلایی با استفاده از لامپ های اس ام دی انجام می شود . لامپ های اس ام دی مصرف برق بسیار کمی دارند .
 6. تمام مدل های تابلو چلنیوم تا هنگام نصب حاوی یک روکش نایلونی محافظ هستند که از ایجاد خط و خش بر روی متریال ممانعت می کند .
 7. کلیه حروف برجسته چلنیوم دارای یک نوار اسفنجی هستند . این نوار این امکان را فراهم می کند که حروف برجسته چلنیوم در برابر نفوذ آب و گرد و غبار حفاظت شوند . به همین دلیل است که داخل حروف برجسته چلنیوم هیچ گاه کثیف نمی شود و همواره براق و درخشان است .

 

برج ساحلی

 

روش های تبلیغاتی محیطی :

امروزه روش های تبلیغات بی شماری جهت معرفی برندینگ و کسب مشتریان بیشتر و در نتیجه دسترسی به درآمد بالاتر ، یکی از دغدغه های عمومی صاحبین مشاغلی است که راس آن مشتریان می باشند . هر تولید کننده کالا و یا ارائه دهنده خدمات سعی دارد که با استفاده از ابزارها و تکنیک های تبلیغاتی نام برند خود را به گوش عموم مردم و مصرف کنندگان برساند تا بتواند فروش بیشتری داشته باشد .

 

تبلیغات بستر مناسبی جهت کسب درآمد بیشتر :

شرکت های تجاری بزرگ با برندهای معروف امروزی ، مشهوریت خود را مدیون هزینه های صرف شده تبلیغاتی در سالهای گذشته هستند . تبلیغات نه تنها یک هزینه اضافی و سربار تلقی نمی شود ، بلکه اگر بدرستی در زمان و مکان مناسب تبلیغ به عمل آید همچون بذری که کاشته می شود ، می تواند در سال های بعد ، سبب معروفیت نام برند شما و کسب مشتریان برای تجارت شما باشد . آنگاه شما می توانید محصول حاصل شده از بذرهای کاشته شده در سالهای قبل را برداشت کنید . همان کاری که هم اکنون شرکتهای بزرگ و معروف انجام می دهند .

 

مشتریان عامل اساسی در تبلیغات :

زمانی که نام برند شما معروف شد ناخودآگاه مشتریان خود عامل مهمی جهت معرفی برند شما محسوب می شوند و به صورت دهان به دهان نام برند شما را به دیگران تبلیغ می کنند . تنها با معروفیت نام برند کار به اتمام نمی رسد . بلکه اگر می خواهید مشتریان شما نسبت به استفاده از محصولات یا خدمات شما وفادار بمانند ، نیاز است همواره محصولاتی با کیفیت ، با قیمت مناسب و همگام با دنیای مد و تکنولوژی ارائه دهید و از رقبای خود در تولید محصولات برتر ، زیباتر و کاراتر جا نمانید .

 

پارتی پرنس

 

انواع روش های تبلیغاتی موجود در دنیای تبلیغات و بازاریابی :

هر صاحب شغلی ، با شناختی که به بازار و مشتریان خود دارد می تواند نوعی از روش های تبلیغاتی همچون تبلیغات در رسانه ها و شبکه های اجتماعی ، دیجیتال مارکتینگ ، تبلیغات چریکی ، تبلیغات سمپلینگ ، تبلیغات چاپی و تبلیغات محیطی را جهت کسب مشتریان بیشتر مورد استفاده قرار دهد . اما یکی از روش های تبلیغات که هر صنفی بلاء استثنا از آن استفاده می کند تابلوسازی است .

 

تابلو چلنیوم با تو

 

دستگاه های مورد استفاده در صنعت تابلوسازی :

با ورود دستگاه های پیشرفته همچون دستگاه برش لیزری ، دستگاه پی وی سی ، دستگاه سی ان سی ، دستگاه آبکاری فانتاکروم و دیگر دستگاه های صنعتی به حوزه تابلوسازی ، این صنعت دچار تحول عظیمی شد . امروزه تابلوسازها قادر به ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی به شکل های متفاوت هستند . به همین دلیل هم اکنون تنوع تابلوهای تبلیغاتی بسیار زیاد شده است . یکی از جذاب ترین و زیباترین تابلوهای تبلیغاتی که در حال حاضر در تابلوسازی رتبه اول را به خود اختصاص داده است تابلو چلنیوم می باشد . تابلو چلنیوم تنوع بسیار زیادی دارد و به روش های متعدد همچون تابلو چلنیوم ساده ، تابلو چلنیوم لترمکس ، تابلو چلنیوم دوبل ، تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم کریستالی ، تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم پانچی و دیگر مدل ها طراحی و پیاده سازی می شود . یکی از پرسفارش ترین نوع تابلو چلنیوم ، تابلو چلنیوم طلایی است که مفصلاً در موردش صحبت کردیم .