تابلو چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی :

امروزه روش های تبلیغات بی شماری جهت معرفی برندینگ و کسب مشتریان بیشتر و در نتیجه دسترسی به درآمد بالاتر یکی از دغدغه های عمومی صاحبین مشاغلی است که راس آن مشتریان می باشند . هر تولید کننده کالا و یا ارائه دهنده خدمات سعی دارد که با استفاده از ابزارها و تکنیک های تبلیغاتی نام برند خود را به گوش عموم مردم و مصرف کنندگان برساند تا بتواند فروش بیشتری داشته باشد . شرکت های تجاری بزرگ با برندهای معروف امروزی ، مشهوریت خود را مدیون هزینه های صرف شده تبلیغاتی در سالهای گذشته هستند و تبلیغات نه تنها یک هزینه اضافی و سربار تلقی نمی شود بلکه اگر بدرستی در زمان و مکان مناسب تبلیغ به عمل آید همچون بذری که کاشته می شود می تواند در سال های بعد ، سبب معروفیت نام برند شما و کسب مشتریان برای تجارت شما باشد آنگاه می توانید محصول حاصل از بذرهای کاشته شده در سالهای قبل را برداشت نمایید همان کاری که هم اکنون شرکتهای بزرگ و معروف انجام می دهند . زمانی که نام برند شما معروف شد ناخودآگاه مشتریان خود عامل مهمی جهت معرفی برند شما محسوب می شوند و به صورت دهان به دهان نام برند شما را به دیگران تبلیغ می کنند . تنها با معروفیت نام برند کار به اتمام نمی رسد بلکه اگر می خواهید مشتریان شما نسبت به استفاده از محصولات یا خدمات شما وفادار بمانند نیاز است همواره محصولاتی با کیفیت ، با قیمت مناسب و همگام با دنیای مد و تکنولوژی ارائه دهید و از رقبای خود در تولید محصولات برتر ، زیباتر و کاراتر جا نمانید .

هر صاحب شغلی ، با شناختی که به بازار و مشتریان خود دارد می تواند نوعی از روش های تبلیغاتی همچون تبلیغات در رسانه ها و شبکه های اجتماعی ، دیجیتال مارکتینگ ، تبلیغات چریکی ، تبلیغات سمپلینگ ، تبلیغات چاپی و تبلیغات محیطی را جهت کسب مشتریان بیشتر مورد استفاده قرار دهد اما یکی از روش های تبلیغات که هر صنفی بلاء استثنا از آن بهره می برد تابلوسازی است .

با ورود دستگاه های پیشرفته همچون دستگاه برش لیزری ، دستگاه پی وی سی ، دستگاه سی ان سی ، دستگاه آبکاری فانتاکروم و دیگر دستگاه های صنعتی به حوزه تابلوسازی ، این صنعت دچار تحول عظیمی شد و تابلوسازها قادر به ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی به شکل های متفاوت شدند به همین دلیل امروزه تنوع تابلوهای تبلیغاتی بسیار زیاد شده است . یکی از جذاب ترین و زیباترین تابلوهای تبلیغاتی که در حال حاضر در تابلوسازی رتبه اول را به خود اختصاص داده است تابلو چلنیوم می باشد . تابلو چلنیوم تنوع بسیار زیادی دارد و به روش های متعدد همچون تابلو چلنیوم ساده ، تابلو چلنیوم لترمکس ، تابلو چلنیوم دوبل ، تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم کریستالی ، تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم پانچی و دیگر مدل ها طراحی و پیاده سازی می شود . مدلی که در این مقاله می خواهیم به تشریح آن بپردازیم تابلو چلنیوم طلایی است که یکی از پر استفاده ترین نوع تابلو چلنیوم در صنعت تابلوسازی به حساب می آید .

تابلو چلنیوم طلایی چیست ؟

تابلو چلنیوم طلایی تابلویی به رنگ طلایی است این رنگ طلایی می تواند شامل ورق پلکسی گلاس طلایی ، رول چلنیوم طلایی و اس ام دی هایی با رنگ طلایی باشد که سبب ساخت یک تابلو چلنیوم تمام طلایی با رخ براق و درخشان همچون طلا و زیورآلات می شود . تابلو چلنیوم طلایی از جذابترین و پرسفارش ترین نوع تابلو چلنیوم می باشد که توسط مشتریان زیادی سفارش داده می شود .

انواع تابلو چلنیوم طلایی :

تابلو چلنیوم طلایی ساده :

در این روش از یک لایه ورق پلکسی طلایی رنگ و جهت ساخت رویه حروف و از رول  چلنیوم طلایی برای ساخت لبه های حروف استفاده می شود و سپس لامپ ها درون حروف برجسته جاسازی شده و بر روی زیرساز پی وی سی  سوار می شوند .

تابلو چلنیوم پلکسی دوبل :

برای ساخت تابلو چلنیوم پلکسی دوبل از دو لایه ورق پلکسی یا با دو رنگ متفاوت استفاده می شود دور حروف چلنیوم نیز از رول طلایی با قطر 7 یا 9 سانتی متری ساخته می شود و زیر حروف برجسته نیز ورق پی وی سی بکار می رود .

تابلو چلنیوم دوبل طلایی :

برای ساخت رویه حروف از دو لایه ورق پلکسی پانچ شده استفاده می شود و دور حروف نیز با استفاده از رول چلنیوم طلایی رنگ آماده سازی می گردد .

تابلو چلنیوم طلایی رینگی :

برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی رینگی پس از طراحی تابلو چلنیوم طلایی ، دو پلکسی انتخاب شده توسط دستگاه برش لیزری ، برش داده می شوند سپس برای ساخت لبه حروف از ورق استیل که به شکل رینگ خم خورده است استفاده می شود سپس رویه کار و لبه های رینگی به هم مونتاژ می شوند و پس از اتمام مراحل جاسازی لامپ های اس ام دی ، حروف بر روی ورق پی وی سی سوار می شوند اما اگر تمایل دارید که به شکل ترکیبی تابلوی خود را سفارش دهید می توانید با استفاده از ورق کامپوزیت به جای زیرساز پی وی سی ، یک تابلو چلنیوم طلایی رینگی و یک تابلو کامپوزیت را با هم به معرض نمایش بگذارید یا اینکه می توانید از چوب ترموود به جای زیرساز بهره ببرید و یک تابلوی منحصر به فرد ترکیبی با نمای چوبی و حروف برجسته چلنیوم طلایی را خلق کنید که نسبت به دیگر تابلوها متمایز باشد .

تابلو چلنیوم طلایی پانچی :

در این روش رویه و یا لبه یا هر دو ، توسط دستگاه پانچ ، به شکل های متعدد هندسی نظیر دایره ، مربع ، مستطیل ، ستاره یا هر نوع طرحی که مدنظر مشتریان است ، پانچ می شود . برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی پانچی با استفاده از دستگاه های مخصوص لیزر و پانچ ، رویه و لبه های حروف به صورت ردیفی و یا زیگزالی پانچ می شوند که در هنگام ساخت تابلو پانچی می بایست به قطر پانچ ، تراکم پانچ و قطر لبه های پانچ دقت کافی به خرج داد تا سبب نمایان شدن بلوک های اس ام دی کار نشود و یا حالت مشبک بودن حروف برجسته و براقی و چشمک زدن حروف را زیرسوال نبرد .

تابلو چلنیوم طلایی پولکی :

تابلو چلنیوم خود جذابیت فوق العاده ای دارد و بسیار درخشان است اما اگر می خواهید بر زیبایی و درخشندگی این تابلوی تبلیغاتی بیفزایید می توانید برای زیرساز آن از تایل های پولکی استفاده کنید و یک تابلو چلنیوم طلایی پولکی را به نمایش بگذارید . برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی پولکی پس از طراحی حروف برجسته طلایی در قسمت زیرساز تابلو از نوعی ورق پلاستیکی که تایل نام دارد استفاده می شود . تایل های پولکی اشکال متفاوت هندسی نظیر دایره ، مربع ، لوزی و دیگر اشکال را به نمایش می گذارند و با حالت لغزنده ای که دارند چشم هر رهگذری را معطوف تابلو تبلیغاتی نصب شده می کنند .

قیمت تابلو چلنیوم طلایی :

قیمت تابلو چلنیوم بر اساس متر محیط و ابزارهای مورد استفاده و ارتفاع تابلو از زمین محاسبه می شود . به دلیل اینکه رول طلایی نسبت به دیگر رنگ ها قیمت بالاتری دارد و پرفروش تر است قیمت تابلو چلنیوم طلایی نسبت به دیگر تابلوهای چلنیوم بیشتر است و اگر بخواهید از تابلو چلنیوم طلایی دوبل ، تابلو چلنیوم پانچی یا تابلو چلنیوم رینگی استفاده کنید به دلیل بیشتر شدن مراحل اجرا و متریال های مصرفی ، قیمت تابلو افزایش می یابد .

کاربرد تابلو چلنیوم طلایی :

تابلو چلنیوم طلایی جلوه زیبایی را برای تابلو سر درب به ارمغان می آورد . تابلو چلنیوم طلایی می تواند به عنوان تابلو سالنی و تبلیغات محیطی مورد استفاده واقع شود . از تابلو چلنیوم طلایی می توان جهت تبلیغات به عنوان تابلو مغازه چلنیوم طلایی  ، تابلو شرکتی چلنیوم طلایی و یا تابلو فروشگاهی چلنیوم طلایی بهره برد .

حروف برجسته چلنیوم طلایی :

حروف برجسته چلنیوم با استفاده از ورق های شفاف پلکسی گلاس و رول چلنیوم ساخته می شوند . برای ساخت حروف برجسته چلنیوم طلایی ، تابلوساز از رول چلنیوم طلایی رنگ برای ساخت لبه های حروف بهره می برد . به طور کل چلنیوم از نوعی ورق آلومینیومی تشکیل می شود که این ورق ها به صورت رول در اندازه های 7 ، 9 و اا سانتی متری در رنگ ها و ضخامت های متفاوت توسط برندها و کشورهای سازنده متعددی وارد بازار می شوند که تابلوسازها با توجه به انتخاب مشتریان و قطر قلم حروف برجسته چلنیوم نوع رول چلنیوم را انتخاب می نمایند و سپس اقدام به ساخت تابلو می کنند .

رول تابلو چلنیوم طلایی :

یکی از ابزارهای اساسی جهت ساخت تابلو چلنیوم ، رول چلنیوم است که نسبت به رنگ و ضخامتی که دارد با قیمت های متفاوتی عرضه می شود . قیمت رول چلنیوم طلایی به دلیل استقبال بیشتر مشتریان از این رنگ نسبت به رول چلنیوم نقره ای ، رول چلنیوم مشکی و یا دیگر رنگ ها کمی بالاتر است و همین امر سبب افزایش قیمت تابلو چلنیوم می شود .

پلکسی تابلو چلنیوم طلایی :

پلکسی نوعی ورق شفاف و مقاوم مشابه شیشه است که در حوزه تابلوسازی برای ساخت اکثریت تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده واقع می شود . پلکسی به تنهایی می تواند هم جهت ساخت رویه و هم لبه های حروف برجسته مورد استفاده واقع شود و بدین ترتیب یک تابلو پلکسی به نمایش گذاشته می شود اما برای ساخت تابلو چلنیوم طلایی برای ساخت رویه حروف می توان از پلکسی و برای ساخت لبه ها از رول چلنیوم بهره برد .

نورپردازی تابلو چلنیوم طلایی :

نحوه نورپردازی تابلو چلنیوم طلایی در زیبا جلوه نمودن تابلو بسیار حائز اهمیت است و همچنین نوع رنگی که لامپ ها از خود تولید می کنند نیز در زیباسازی تابلو نقش پررنگی را ایفا می کند در ضمن کیفیت لامپ ها و برندی که آنها را تولید کرده است نیز قابل توجه است و سبب بالا و پایین شدن میزان نور ، درخشندگی تابلو و کیفیت تراکم آن می شود .