تابلوسازی یکی از روش های تبلیغاتی است که سبب اعتبار برند می شود. ما در طول شبانه روز شاهد انواع تابلوهای تبلیغاتی که به عنوان تابلو مغازه یا تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی در سر درب نمای تجاری نصب شده اند، هستیم.

از میان این همه تابلو، فقط آنهایی نظر بینندگان را جلب می کنند که زیبایی خاصی به همراه داشته باشند. تابلو نماد و نشانه ای است که نام برند تبلیغاتی یک کسب و کار را به رخ می کشد. تابلو نئون پلاستیک لبه هندی و تابلو نئون پلاستیک لبه کنشکاف جدیدترین و به روزترین مدل تابلو تبلیغاتی حروف برجسته پلاستیکی هستند.

تابلو نئون پلاستیک لبه هندی و لبه کنشکاف

تابلو نئون پلاستیک، تابلویی است که دارای رویه و لبه پلاستیکی از نوعی پلاستیک شفاف به نام پلکسی گلاس می باشد و در حال حاضر به سه روش مختلف تابلو نئون پلاستیک، تابلو لبه کنشکاف و تابلو لبه هندی ساخته می شود.

تابلو نئون پلاستیک لبه کنشکاف

تابلویی است از خانواده تابلو نئون پلاستیک با لبه های فرو رفته در داخل شیاری که توسط تابلوساز دور تا دور لبه ها با عمق 3 یا 4 میلی متر ایجاد شده است.

تابلو نئون پلاستیک لبه هندی

تابلویی است از جنس پلاستیک که با استفاده از پلکسی گلاس ساخته می شود. لبه ها و رویه در این تابلو طوری چفت می شوند که تماشاگر هنگام تماشای تابلو هیچ لبه ی اضافی در حروف برجسته مشاهده نمی کند.

حروف نئون پلاستیک
حروف برجسته نئون پلاستیک

 

انواع تابلو  نئون پلاستیک


تابلو نئون پلاستیک ساده چفتی یا تابلو نئون پلاستیک ساده هندی

این روش مشابه تابلو نئون پلاستیک است و تنها تفاوت در نحوه چسباندن لبه های حروف می باشد.

تابلو نئون پلاستیک دوبل چفتی یا تابلو نئون پلاستیک دوبل هندی

 در این روش از دو پلکسی گلاس رنگی استفاده می شود تا تابلوی تبلیغاتی بهتری به نمایش گذاشته شود.

تابلو نئون پلاستیک پانچی چفتی یا کنشکاف (تابلو نئون پلاستیک پانچی هندی)

تابلوساز در هنگام ساخت تابلو پانچی، توسط دستگاه پانچ بر روی ورق های پلکسی با ضخامت های متفاوت و در اندازه های مشخص شده، اشکال هندسی منظم و غیر منظمی ایجاد می کند.

تابلوساز با استفاده از دستگاه پانچ می تواند سوراخ هایی با فاصله ها و قطرهای متعدد بر روی ورق های مختلف از جمله پلکسی گلاس ایجاد نماید که این سوراخ های ایجاد شده، می تواند به صورت ردیفی و زیگزالی باشد و علاوه بر آن می توان با این دستگاه برجستگی حروف را افزایش داد.

تابلو نئون پلاستیک وکیوم چفتی یا تابلو نئون پلاستیک وکیوم هندی

این حروف دارای بعد و حجم بالایی هستند. حروف برجسته  سه بعدی  توسط خلاء تشکیل شده در ترموفرمینگ و ورق پلاستیکی با دمای تشکیل دهنده، گرم می شوند و بر روی ورق پلکسی کشیده می شوند و به صورت خلاء در قالب جای می گیرند.

تابلو پلاستیل

این حروف ترکیبی از حروف نئون پلاستیک و استیل می باشند. برای زیرسازی کار هم از ورق های پی وی سی استفاده می کنند.

برای ساخت این تابلو از ورق های استیل برای ساخت لبه های حروف و از ورق پلکسی گلاس برای ساخت رویه ی حروف استفاده می شود. بدلیل ترکیبی بودن کار، زیبایی های استیل و پلاستیک به صورت یکجا به نمایش گذاشته می شود. البته برای زیبایی کار هم می توان از لبه های رینگی استفاده نمود.

حروف نئون پلاستیک در حال ساخت
حروف نئون پلاستیک در حال ساخت کارگاهی

 

حروف برجسته نئون پلاستیک لبه کنشکاف

جنس لبه و رویه ی حروف از پلکسی گلاس تشکیل شده است. برای ایجاد لبه حروف تابلوساز پلکسی گلاس را توسط یک فرز برش می دهد و در طول لبه شیاری به عرض 3 و عمق 4 میلی متر ایجاد می کند. سپس توسط چسب کلروفرم، حروف و لبه کار را فیکس می نماید، طوری که نمای روی کار یعنی حروف اصلی کمی به داخل بخش شکاف خورده، فیکس شده و به خوبی نمایان شود.

برای نوردهی نیز از لامپ های اس ام دی استفاده می شود و برای زیر کار هم از ورق های پی وی سی و یا چوب ترموود می توان استفاده کرد.

حروف لبه کنشکاف را می توان در رنگ های دلخواه و همچین به صورت ترکیبی از متریال های متعدد سفارش داد. حروف لبه کنشکاف قابل ارائه به صورت حروف آکرولیک لبه کنشکاف، حروف برجسته پلاستیک لبه کنشکاف قرمز سفید و حروف برجسته پلکسی لبه کنشکاف اجرا کرد.

حروف نئون پلاستیک لبه هندی

این تابلو تبلیغاتی بسیار زیباست و جزء تابلوهای مدرنیته محسوب می شود. در این روش تابلوساز پس از برش و آماده سازی لبه ها و حروف، لبه پلکسی را توسط چسب کلروفرم دور تا دور حروف، به طوری که حروف برش داده شده دقیقاً روی لبه قرار بگیرند و قابل رویت باشند، می چسباند. لبه های اضافی سطح حروف کاملاً پنهان شده و نمایان نمی شود. قیمت حروف نئون پلاستیک لبه هندی نسبت به قیمت تابلو نئون پلاستیک لبه کنشکاف بالاتر می باشد.

حروف نئون پلاستیک ساخته شده کارگاهی
حروف نئون پلاستیک ساخته شده کارگاهی

 

نورپردازی حروف نئون پلاستیک پانچی

نورپردازی حروف پانچی نیز با استفاده از لامپ های اس ام دی انجام می شود. می بایست در هنگام پانچ حروف سه نکته را مدنظر قرار داد که عبارتند از:

1) قطر پانچ : قطر پانچ می بایست در اندازه متعادلی باشد، زیر اگر قطر پانچ کم در نظر گرفته شود، تابلو زیبایی خود را از دست می دهد و اگر بیش از حد نرمال در نظر گرفته شود، سبب دیده شدن بلوک های اس ام دی و زیرسازی کار می شود.

2) تراکم پانچ : تراکم حروفی که بر روی متریال های متعدد تابلو پانچی در نظر گرفته می شود، می بایست با سایز و ارتفاع نصب حروف متناسب باشد. اگر این تراکم کم در نظر گرفته شود، حالت مشبک بودن حروف و شکل هندسی و حالت براقی و چشمک زن حروف را زیر سوال می برد. اگر تراکم بیش از اندازه باشد، حروف بدون ورق پلاستیک روی سطح کار نمایان می شود.

3) قطر لبه پانچ : قطرهای لبه پانچ نیز می بایست در اندازه معینی در نظر گرفته شود، زیرا اگر بیش از حد باریک باشد، سبب دیده شدن لامپ های اس ام دی می شود.

حرف آخر

با ورود دستگاه های پیشرفته ای همچون دستگاه برش لیزری، دستگاه سی ان سی، دستگاه پی وی سی، دستگاه آبکاری و سایر دستگاه ها، امروزه تابلوسازان قادرند حروف برجسته را به شکل های متفاوت همچون حروف برجسته پلاستیکی، حروف برجسته فلزی، حروف برجسته مخمل، حروف برجسته پانچی، حروف برجسته وکیوم، حروف برجسته چلنیوم و ... طراحی و پیاده سازی نمایند.

یکی از انواع حروف برجسته که قدمتی دیرینه در حوزه تابلوسازی دارد و مورد استفاده زیادی واقع می شود، حروف برجسته پلاستیکی یا تابلو نئون پلاستیک می باشد که در حال حاضر مدل تابلو نئون پلاستیک کنشکاف و تابلو نئون پلاستیک هندی به جمع آن اضافه شده است و توسط مشتریان سفارش داده می شود.

سوالات متداول

کدام تابلو حروف برجسته پلاستیکی بیشتر سفارش داده می شود؟

بسیاری از افراد با حروف لبه کنشکاف و لبه هندی، آشنایی ندارند و به همین دلیل، اکثریت تابلو نئون پلاستیک را سفارش می دهند.

کدام رنگ را برای تابلو نئون پلاستیک لبه هندی و تابلو نئون پلاستیک لبه کنشکاف سفارش دهم؟

رنگ آبی، رنگ سفید، رنگ قرمز، رنگ سبز و رنگ مشکی بیشترین کاربرد را در سفارش حروف برجسته پلاستیکی دارند و هر کدام زیبایی های خارق العاده مختص به خود را به نمایش می گذارند.

تاثیر تابلو بر اعتبار برند چیست؟

یک تابلو اگر طوری سفارش داده شود که میان کلمات کلیدی مندرج بر روی تابلو و نوع کسب و کار شما یک ارتباط مستقیم و هماهنگ ایجاد نماید، به راحتی می تواند معرف برند شما باشد.

اگر تابلو تبلیغاتی شما با برند و اعتبار شما همخوانی نداشته باشد، قطعاً نمی تواند تاثیر مفیدی در کسب و کار شما داشته باشد.

این نکته قابل ذکر است که تابلو تبلیغاتی به تنهایی نمی تواند برای برند شما اعتبار کسب نماید، بلکه عوامل متعدد دیگر نظیر کیفیت اجناس ارائه شده، قیمت کالاها و خدمات رسانی، در صورت لزوم خدمات پس از فروش، نحوه ارتباط و برخورد با مشتریان، نوع تابلو و متریال های کاربردی در آن، نورپردازی محیط و زاویه دید تابلو تبلیغاتی و همچنین دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی محل کسب و کار، همه از عوامل موثر در جذب مشتری و میزان فروش بیشتر می باشند.

برای محل کسب و کار چه نوع تابلوی تبلیغاتی سفارش دهیم؟

اینکه چه نوع تابلویی انتخاب شود، همه به نور محیط، ارتفاع تابلو از زمین، تابلوهای تبلیغاتی محیط اطراف، زاویه دید تابلو، محیطی که تابلو اشغال می نماید و میزان بودجه ای که برای سفارش تابلو توسط مشتری در نظر گرفته شده است، بستگی دارد.

تنوع زیاد تابلوهای تبلیغاتی نظیر تابلو چلنیوم، تابلو وکیوم، تابلو استیل، تابلو ترموود، تابلو لایت باکس و دیگر تابلوهای تبلیغاتی سبب سردرگمی و تردید مشتریان در انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی می شود.

گروه تابلوسازی سامان با ارائه مشاوره رایگان و موکاپ تابلو به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید مناسب ترین تابلو تبلیغاتی را برای کسب و کار خود انتخاب نمایید.