تابلو سوپر مارکت

تابلو سوپر مارکت معرف نام تجاری و برند یک سوپرمارکت است و سوپر مارکت یکی از مغازه هایی است که در داخل آن انواع و اقسام خوراکی ها، وسایل خواربار و وسایل پخت و پز به فروش می رسد.

بدلیل اینکه در سطح یک خیابان وسیع تعداد زیادی مغازه سوپرمارکت وجود دارد، رقابت بالاست. برای اینکه بتوانید پای رهگذران و مشتریان بیشتری را به مغازه سوپرمارکت خود باز کنید، لازم است ظاهر و دکوراسیون خارجی مغازه سوپرمارکت خود را به شکلی زیبا و جذاب طراحی کنید تا از دور دست بتواند جلب توجه کند. علاوه بر زیباسازی نمای مغازه سوپر مارکت، نحوه برخورد فروشنده با مشتری یکی از ارکان اساسی جذب مشتری در یک سوپر مارکت است.

تابلو سوپرمارکت چیست؟

تابلویی است که در سردرب مغازه هایی که نیازهای روزانه مردم مثل انواع مواد غذایی، ادویه جات، مواد لبنی و خوراکی را می فروشند، نصب می شود.

تابلو سوپرمارکت یکی از ابزارهای تبلیغاتی مناسب جهت معرفی نام سوپرمارکت است که در سر درب مغازه نصب می شود و همه مغازه شما را با آن نام می شناسند. تابلو سوپرمارکت می تواند نظر مشتریان را از راه دور جذب کرده و آنها را به مغازه شما بکشاند.

کسانی که در یک محله زندگی می کنند، معمولاً از یک یا دو سوپری به صورت عموم و همیشگی خرید می کنند و جزء مشتریان وفادارشان هستند. اما گاهی رهگذران غریبه نیز برای دریافت نیاز خود، به یک سوپرمارکت نیازمند می شود و اینجاست که با تعقیب تابلو مغازه سوپرمارکت می توانند به هدف خود برسند و خرید خود را انجام دهند.

خوش برخورد بودن متصدی یا فروشنده سوپرمارکت باعث می شود که مشتریان جذب مغازه شوند و در نهایت به یک مشتری دائمی و همیشگی تبدیل شوند.

تابلوسازی سوپر مارکت

تابلوسازی برای سوپر مارکت تنوع بسیار زیادی دارد و برای انتخاب بهترین تابلو مغازه با تنوع و گستردگی بسیاری مواجه هستید. آنچه در این بین مهم است، استفاده از بهترین متریال در ساخت تابلوهای تبلیغاتی می باشد که گروه تابلوسازی سامان، توانسته با استفاده از بهترین متریال ها و استحکام و مقاومت بالای تابلوهای تولیدی خود، رضایت مشتریان عزیز را جلب نماید.

تابلو مغازه سوپر مارکت

یکی از مغازه هایی که تعداد آن در سطح شهر بسیار زیاد است، سوپر مارکت می باشد. به دلیل برخورداری از بازار رقابتی بایستی تبلیغات بسیار خوبی داشته باشد تا مشتری را به سمت خود جذب نماید. یکی از روش های تبلیغاتی که باعث  رونق کسب و کار می شود و نقش بسزایی هم در جذب مشتری دارد، استفاده از یک تابلو تبلیغاتی زیبا با جذابیت های بصری است تا بتواند نظر مشتریان را جلب نموده و آنها را به سمت کسب و کار شما سوق دهد.

شاید در گذشته استفاده از یک بنر سوپرمارکت برای معرفی برند شما به عنوان یک تابلو سر درب مغازه کفایت می کرد. امروزه با روی کار آمدن  تکنولوژی و تجملاتی شدن مردم و پیشرفت صنعت تابلوسازی و به کارگیری روش های متنوع تبلیغاتی رقبا برای کسب و کار و خدماتشان سبب شده استفاده از بنر برای سوپرمارکت جهت فروش مغازه داران کافی نباشد. بایستی از تابلوهای تبلیغاتی با تکنیک های جدید و همچنین متریال های باکیفیت استفاده نمود تا بتوانید نظر هر رهگذری را جذب کنید.

انواع تابلو سوپر مارکت

برای سوپر مارکت می توان از انواع تابلوهای تبلیغاتی به شرح زیر استفاده نمود :

تابلو فلکسی سوپرمارکت

یکی از پرسفارش ترین نوع تابلو سوپرمارکت، تابلو فلکسی است که با چاپ فلکس بر روی متریال های متعدد همچون چوب و یا پارچه انجام می شود. تابلو فلکسی ارزان است و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

تابلو بنری سوپرمارکت

همچون تابلو فلکسی دارای طراحی ساده و قیمت ارزان است و توسط دستگاه چاپ بنر، می توان هر گونه نوشته و یا تصویری را بر روی تابلو بنری اجرا کرد. طرح لایه باز تابلو بنری سوپر مارکت بسیار زیاد است. با خرید و دانلود طرح بنر لایه باز سوپر مارکت، می توانید بهترین طرح دلخواه را انتخاب کنید و سفارش دهید.

تابلو چلنیوم سوپرمارکت

یکی از برترین تابلوهای تبلیغاتی حال حاضر است که کاربردهای زیادی دارد و توسط صاحبین مشاغل مورد سفارش واقع می شود. تابلو چلنیوم به دلیل انواع متفاوتی که در روش های ساخت و اجرا دارد، پرسفارش است.

تابلو چلنیوم دارای مزایای زیادی است که از جمله آنها می توان به متدهای نورپردازی متفاوت و داشتن نوار اسفنجی گردگیر برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به داخل حروف برجسته اشاره نمود. تابلو چلنیوم زیبایی خارق العاده ای دارد اما به عنوان تابلو سوپرمارکت آنچنان که باید مورد استفاده قرار نگرفته است.

تابلو وکیوم سوپرمارکت

تابلو وکیوم نوعی تابلو است که حروف برجسته آن با استفاده از حرارت پلکسی گلس و پرس آن در قالب ساخته می شوند. تابلو وکیوم قابلیت ساخت حروف با بالاترین میزان برجستگی و به شکل فانتزی را دارد.

تابلو کامپوزیت سوپرمارکت

این تابلو از ورق های آلومینیومی کامپوزیت ساخته می شود. ورق کامپوزیت بسیار سبک است و با خاصیت براقی و تمیزی خودکار و زیبایی، سبب شده است که صاحبین کسب و کار از این ورق ها در ساخت تابلو تبلیغاتی و نمای سوپر مارکت استفاده کنند.

می توانید از ورق کامپوزیت برای زیرساز تابلو استفاده کنید و سپس هر گونه حروف برجسته ای که مدنظر شماست بر روی این زیرساز اجرا شود. علاوه بر تبلیغات، تابلو کامپوزیت می تواند سبب زیبایی هر چه تمام مغازه سوپرمارکت شما باشد.

تابلو ترموود سوپرمارکت

ترموود یک چوب مقاوم است که برای ساخت تابلو تبلیغاتی از آن استفاده می شود. استفاده از تابلو ترموود به عنوان تابلو سر در مغازه برای سوپرمارکت چندان محبوبیت ندارد. اما با توجه به سلیقه افراد و محل کسب می توان از آن به عنوان تابلو سوپر مارکت استفاده نمود. از این تابلو بیشتر به عنوان تابلو اغذیه فروشی یا تابلو فست فود و یا تابلو رستوران استفاده می کنند .

تابلو فلزی سوپرمارکت

تابلو فلزی جزء تابلوهایی با مقاومت بالاست. از فلزات مختلفی در ساخت این مدل از تابلو مثل روی، برنز، مس، برنج و استیل استفاده می شود. استیل در حال حاضر به عنوان پرکاربردترین نوع تابلو فلزی از سوی اصناف مختلف سفارش داده می شود.

تابلو فلزی مغازه
تابلو فلزی مغازه

 

تابلو استیل سوپرمارکت

تابلو استیل نیز همچون چلنیوم دارای محبوبیت زیادی است و از گذشته های دور تا به امروز در حوزه تابلوسازی مورد سفارش اصناف واقع شده است.

تابلو استیل سر در مغازه نیز زیبایی فوق العاده ای دارد. تابلو استیل نمی تواند نور را از خود عبور دهد و برای داشتن تابلو تابان استیل از روش نور اندریک استفاده می شود. یک تابلو استیل نور اندریک طوری طراحی می شود که نور از قسمت زیرین حروف برجسته بر روی زمینه تابلو تابیده شده و یک نمای سایه روشن زیبایی برای تابلو سر در مغازه فراهم می سازد. اجرای حالت پانچی و یا رینگی در لبه های حروف برجسته استیل می تواند زیبایی خارق العاده ای را خلق کند.

تابلو لایت باکس سوپرمارکت

تابلو لایت باکس نیز یک جعبه نورانی است که طرح مدنظر مشتریان توسط دستگاه چاپ بر روی متریال های متعدد همچون پارچه یا کاغذ چاپ می شود. سپس محتوای تبلیغاتی در داخل یک باکس که شکل های متفاوتی برای اجرا شدن دارد، قرار می گیرد. اگر سوپرمارکت شما بزرگ است، می توانید بخش های متعدد مغازه و یا تصاویری زیبا از محصولاتتان را به صورت یک تابلو هنری زیبا و یا تابلو راهنما سفارش دهید و در بخش های متعدد سوپرمارکت نصب کنید.

برای آشنایی کاملتر با تابلو راهنما و انواع مقاله زیر را مطالعه کنید.

تابلو راهنما

تابلو نئون سوپرمارکت

تابلو نئون به دو دسته تابلو نئون پلاستیک و تابلو نئون شیشه ای تقسیم بندی می شود. هر دو مدل برای ساخت تابلو تبلیغاتی سوپرمارکت مناسب می باشد. تابلو نئون پلاستیک یا نئون شیشه ای با وجود قدیمی بودن همچنان اصالت خود را در حوزه تابلوسازی حفظ کرده و به عنوان یک تابلو تبلیغاتی زیبا و همراه با نور مورد سفارش واقع می شود.

تابلو ال ای دی سوپرمارکت

یکی از روش های ساخت تابلو تبلیغاتی مدرن است که دارای دو نوع تابلو ال ای دی ثابت و تابلو ال ای دی روان است. از این تابلو هم می توان به عنوان تابلو سر در مغازه یا دور درب وروی یا دور شیشه استفاده کرد.

تابلو پیکسلی سوپرمارکت

تابلو پیکسلی با کنار هم قرار دادن پیکسل ها قادر است تصاویر و نوشته ها را با انیمیشن های نوری و متدهای رنگی مختلف به نمایش بگذارد.

تابلو پولکی سوپرمارکت

تابلو پولکی تابلویی است که در بخش زیرساز آن از نوعی پلاستیک به نام تایل استفاده می شود. تایل ها از انواع اشکال هندسی نظیر دایره، مربع و ... درست می شوند. در بالاترین بخش آن فضایی جهت حرکت تایل ها به صورت رو به بالا وجود دارد. تابلوی شما هر چقدر هم که ساده باشد، با اجرای نمای پولکی در زیرساز آن می توانید تابلو را به یک تابلوی مدرن تبدیل کنید.

قیمت تابلو سوپر مارکت

تابلو سوپرمارکت یا تابلو هایپر مارکت که شما برای محل کسب خود سفارش می دهید، دارای قیمت های متنوعی است. قیمت تابلو سوپر مارکت را عواملی همچون موارد زیر تعیین می کنند:

  1. نوع تابلو تبلیغاتی سوپر مارکت
  2. متر محیط تابلو
  3. ارتفاع تابلو از زمین
  4. برند تولید کننده هر یک از متریال ها و کیفیت آنها
  5. لامپ های اس ام دی
  6. زیرسازی تابلو
  7. قاب تابلو سوپر مارکت
  8. نوع حروف برجسته
  9. تایمر
  10. دستگاه خنک کننده

طراحی تابلو مغازه سوپرمارکت به چه صورت انجام می پذیرد؟

مراحل ساخت کلیه تابلوهای تبلیغاتی در کارگاه تابلوسازی طی می شود. در کارگاه تابلوسازی، پس از طراحی حروف مدنظر مشتریان، با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته، همچون دستگاه برش لیزری و هنر دست تابلوساز و استفاده از وسایل و ابزارهای مورد نیاز، همچون سمباده، قیچی دستی و دیگر ابزارهای کاربردی، تابلو ساخته شده و به محل مدنظر برده می شود. پس از انجام سیم کشی ها و انتقال اضافات به پشت کار در محل نصب شده و تحویل مشتری داده می شود.

طرح تابلو سوپرمارکت معمولاً با یک نام به همراه یک تصویر انجام می شود. طراحی تابلو سوپرمارکت، معمولاً ساده است و بیشتر از تابلو بنری و تابلو فلکسی برای سفارش تابلو مغازه سوپرمارکت استفاده می کنند.

مزایای استفاده از تابلو سوپرمارکت  برای سر درب مغازه

در شهرهای شلوغی مانند تهران که انبوهی از فروشگاه ها و مراکز مختلف تجاری وجود دارد. هر کدام از صاحبین سوپرمارکت ها، تلاش کرده اند به بهترین شکل معرف برند و فروشگاه یا مغازه خود باشند.

تابلو تبلیغاتی بایستی به نوعی خاص با طراحی و رنگ و لعاب منحصر به فرد به مخاطبان معرفی شود. این امر مستلزم برخورداری از هنر و فن تابلوسازی می باشد.

تابلوسازی در درجه اول یک هنر است و تابلوسازان بایستی از مبانی هنر اطلاعات کافی داشته باشند. پس از آن فن و تکنیک ساخت تابلو می باشد که با سابقه بالا و استفاده از بهترین دستگاه ها و رنگ ها با تکیه بر توانمندی تابلوسازان به دست می آید. حروف برجسته به روش دستی و دستگاهی برش داده می شود. برای به حداقل رساندن خطا و زیبایی هر چه بیشتر تابلو ها از دستگاه های برش لیزری استفاده می شود.

ویژگی یک تابلو سوپر مارکت خوب چیست؟

•    استفاده از یک متن جذاب و کوتاه
•    استفاده بهینه از ابعاد تابلو
•    استفاده از رنگ های شارپ و خیره کننده
•    استفاده از المان های مناسب با شغل و پیشه مشتریان
•    انتخاب یک محل و فضای مناسب برای نصب تابلو
•    طراحی هنرمندانه و چیدمان متن و تصویر به بهترین شکل
•    استفاده از بهترین متریال برای ساخت تابلو و استحکام آن در برابر عوامل خارجی و شرایط جوی
•    نورپردازی نقش مهمی در زیبایی یک تابلوی تبلیغاتی ایفا می کند.
•    استفاده از ابزارها، ورق ها و لامپ های اس ام دی با کیفیت بالا و دارای برند شناخته شده اسپانیایی و تایوانی، می تواند سبب داشتن تابلویی زیبا شود که به مرور زمان کدر نشده و ماندگاری بلند مدتی را همراه داشته باشد.
•    انتخاب اسم های زیبا و معنی دار برای تابلو سوپرمارکت
•    انتخاب طرح مناسب تابلو سوپرمارکت با توجه به موقعیت مکانی محل کسب