تابلو برجسته | تابلو برجسته تبلیغاتی | تابلو تبلیغاتی برجسته :

تابلو برجسته :

وقتی صحبت تابلو برجسته به میان می آید ناخودآگاه افکار ما به سوی تابلو برجسته که برای تزئینات خانگی و دکوراسیون مورد استفاده واقع می شود جلب می گردد . تابلو  برجسته تزئیناتی به صورت گل های زیبا با برجستگی های شکیل و با استفاده از خمیر سرامیک ، خمیر تکسچر و یا با پودر مل و چسب چوب و دیگر چسب ها و با بهره گیری از ابزارهایی نظیر بوم ، کاردک ، پالت رنگ ، تکسچر بسکت ، رنگ آکریلیک ، قلمو ، ورق طلا ، چسب ورق ، شاپان ، انواع شابلون و انواع ورق های مرتبط با گل سازی انجام می پذیرد . اما نوع دیگری که تابلو برجسته نام دارد و علاوه بر محیط ها و دکوراسیون داخلی در فضای شهری و محیط بیرونی مورد استفاده واقع می شود تابلو برجسته جهت نصب به عنوان تابلو مغازه ، تابلو شرکتی و یا تابلو فروشگاهی می باشد .

تابلو برجسته تبلیغاتی :

تابلو برجسته تبلیغاتی چند سالی است که پا به عرصه بازاریابی و تبلیغات نهاده است و به یکی از زیباترین و قدرترین تابلوهای تبلیغاتی تبدیل شده است . برجستگی حروف در تابلو برجسته با توجه به نوع تابلو و سفارش مشتریان می تواند متغیر باشد . تابلوهای برجسته تبلیغاتی زیبایی خارق العاده ای برای مکان کسب فراهم می آورند و با نورپردازی های ویژه ای که تابلوساز بر روی هر یک از تابلوها و یا حروف برجسته انجام می دهد جلوه متفاوتی را برای تابلو رقم می زند .

تابلو تبلیغاتی برجسته :

در گذشته های نه چندان دور که هنوز دستگاه های پیشرفته ساخت حروف برجسته پا به دنیای تبلیغات نگذاشته بودند کلیه مراحل ساخت و اجرای تابلوهای تبلیغاتی توسط دست تابلوساز انجام می گرفت و حروف برجسته توسط قیچی دستی و یا اره برقی برش داده می شدند که این عمل هم روند کارها را کندتر می نمود و هم سبب ایجاد لبه های نوک تیز ، موجدار و برّنده در حروف برجسته می شد اما با پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی و صنعت پدیدار شد کارها نسبت به گذشته آسانتر شد که این روند در حوزه تابلوسازی نیز میسر شده و با ورود دستگاه های پیشرفته ای نظیر دستگاه برش لیزری ، دستگاه پی وی سی ، دستگاه سی ان سی ، دستگاه آبکاری فانتاکروم ، دستگاه پانچ و دیگر دستگاه ها امکان ساخت انواع حروف برجسته فراهم شده و دستگاه برش لیزری قادر است حروف برجسته را ظرف مدت زمان بسیار کوتاه و با سرعت و دقت بالا برش دهد .

با ورود انواع دستگاه ها امروزه تابلوساز ها قادرند در ظرف مدت زمان بسیار کوتاه انواع تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته را طراحی ، پیاده سازی و آماده نصب نمایند .

با ما همراه باشید تا شما را با انواع تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته که می توانید به عنوان تابلو مغازه ، تابلو شرکتی و یا تابلو فروشگاهی مورد استفاده قرار دهید ، آشنا نماییم که می توانید از آنها به عنوان تابلو سالنی و یا تابلو جهت تبلیغات محیطی بهره ببرید :

انواع تابلو حروف برجسته :

تابلو برجسته چلنیوم :

حروف برجسته چلنیوم یکی از برترین تابلوی برجسته تبلیغاتی است که فراهم آورنده یک تابلو برجسته مدرن و زیباست که از دوردست می تواند چشم هر رهگذری را خیره نموده و توجه مشتریان را جلب کند . تابلو برجسته چلنیوم به شکل های متفاوت نظیر تابلو برجسته چلنیوم ساده ، تابلو برجسته چلنیوم الماسی ، تابلو برجسته چلنیوم ستاره ای ، تابلو برجسته چلنیوم کریستالی ، تابلو برجسته چلنیوم دوبل ، تابلو برجسته چلنیوم لترمکس ، تابلو برجسته چلنیوم پانچی ، تابلو برجسته چلنیوم نور اندریک و دیگر موارد اجرا و پیاده سازی می شود .

آموزش ساخت تابلو برجسته چلنیوم :

تابلو برجسته چلنیوم پس از طراحی حروف با استفاده از نرم افزارهای طراحی توسط دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی برش داده می شود سپس لبه ها و رویه حروف توسط چسب به هم چسبانده شده و عمل نصب لامپ های ال ای دی جهت تامین نور انجام می پذیرد سپس حروف برجسته چلنیوم بر روی زیرساز که اکثراً از نوع پی وی سی می باشد پیاده سازی می شود . در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید از تایل های پولکی به عنوان زیرساز حروف برجسته بهره ببرید در این صورت هم زیبایی تابلو چلنیوم و هم زیبایی تابلو پولکی را به صورت یکجا خواهید داشت .

تابلو برجسته چلنیوم پانچی :

در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید با استفاده از دستگاه پانچ لبه های حروف را به شکل ردیفی و یا زیگزالی پانچ نمایید در این صورت نور از قسمت های پانچ شده نیز به چشم متصاعد شده و زیبایی بیشتری را برای تابلو به ارمغان خواهد آورد .

قیمت تابلو برجسته چلنیوم :

قیمت تابلو چلنیوم به نوع تابلو چلنیوم و نوع وسایل و برندهای تولید کننده آنها و همچنین متر محیط حروف برجسته بستگی دارد . با توجه به اینکه از هر متریال تولید شده اجناس اصلی و فرعی وجود دارد و قطعاً اجناس اصل مرغوبیت و کیفیت بالاتری نسبت به اجناس فرع دارد از قیمت بالاتری برخوردار می باشد به همین دلیل ماندگاری و دوام بیشتری دارد .

تابلو برجسته استیل :

تابلو استیل یکی از ابتدایی ترین تابلوهاست که از خانواده تابلو فلزی محسوب می شود . تابلو برجسته فلزی در گذشته توسط متریال هایی نظیر مس ، آهن و گالوانیزه اجرا و پیاده سازی می شد اما به دلیل اینکه این متریال ها به مرور زمان دچار تیرگی رنگ و کدری می شدند و نیاز به پرداخت مجدد داشتند منسوخ شدند و تابلو استیل این عیب را از میان برداشت و تابلو فلزی براق و درخشان را رونمایی کرد . تابلو استیل حروف برجسته در ابتدای کار بدون نور طراحی و پیاده سازی می شد اما تابلوساز با ترفند خاصی توانست برای حروف برجسته استیل نورپردازی محیا نماید . ترفند بدین شکل بود که هنگام ساخت تابلو استیل بین حروف و زمینه یک فضای یک سانتی متری در نظر گرفته می شد که در این فضا لامپ های ال ای دی گنجانده می شود و سبب ایجاد یک زمینه سایه و روشن در تابلو می گردد که این نور به هیچ وجه قابل قیاس با نور متصاعد شده از تابلو چلنیوم نخواهد بود اما زیبایی خود را به نمایش خواهد گذاشت . ترفند دیگری که در ساخت تابلو استیل بکار می رود ترکیب متریال استیل و پلاستیک است این ترکیب سبب ساخت تابلویی با نام تابلو پلاستیل می شود که همراه با نور می باشد .

تابلو برجسته نئون پلاستیک :

تابلو نئون پلاستیک نیز جزء قدیمی ترین و در عین حال پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی است که می تواند نور را به صورت یکنواخت منتشر نماید . جنس رویه و لبه های حروف برجسته پلاستیکی هر دو از نوع پلاستیک است و لامپ های ال ای دی در درون حروف برجسته جاسازی می شود . امروزه روش های جدیدی برای ساخت تابلو نئون پلاستیک فراهم شده که منجر به ساخت تابلو نئون پلاستیک لبه کنشکاف و تابلو نئون پلاستیک لبه هندی و یا تابلو نئون پلاستیک وکیوم چفتی می شود .

تابلو برجسته وکیوم :

تابلو وکیوم از جدیدترین ترفندهای ساخت تابلو تبلیغاتی است که نسبت به دیگر حروف برجسته ، برجستگی بیشتری دارد . برای ساخت حروف برجسته وکیوم پس از طراحی حروف با استفاده از دستگاه تمام اتومات طرح مورد نظر برش داده شده و بر روی دستگاه وکیوم قرار می گیرد و با بهره گیری از فرآیند حرارت دهی پلکسی گلاس شکل قالب را به خود می گیرد . برجستگی حروف برجسته وکیوم نسبت به سایر حروف برجسته بیشتر است و در صورت سفارش مشتریان می توان میزان بعد و برجستگی آن را به شکل ویژه پیاده سازی نمود .

تابلو برجسته ترموود :

ترموود نوعی چوب با مقاومت بالا در برابر سایش و فرسودگی است که در حوزه تابلوسازی جهت ساخت تابلو چوبی مورد استفاده واقع می شود . برای ساخت تابلو ترموود هم می توان از انواع حروف برجسته بهره برد اما برای زیرسازی حروف برجسته از چوب ترموود استفاده می شود که فضایی مدرن و کلاسیک را برای محل کسب و تجارت به ارمغان می آورد .

تابلو برجسته پیکلسی :

تابلو پیکسلی یکی از پیشرفته ترین نوع تابلو های تبلیغاتی است که می توان با استفاده از میکروکنترلر برای هر یک از پیکسل های آن برنامه ریزی نمود تا هر پیکسل در هر ثانیه بتواند رنگ و افکت نوری مجزایی را به نمایش بگذارد در واقع تابلو پیکسلی بر اساس پیکسل پیاده سازی می شود که پیکسل ها کوچکترین واحد سازنده تصویر به شمار می آیند و زمانی که روی یک تصویر زوم می کنیم به حالت چهار خانه های رنگی قابل مشاهده می شود که این چهار خانه ها همان پیکسل های منظمی هستند که در کنار یکدیگر قرار می گیرند و وضوح و یکپارچگی را برای تصویر فراهم می سازند . بعضی ها می پندارند که تابلو پیکسلی مشابه تابلو ال ای دی روان است که گمان اشتباهی است زیرا در تابلو ال ای دی خبری از پیکسل های نوری نیست و آنها با استفاده از ماژول نورپردازی می شوند .

تابلو پیکسلی انواع متفاوتی دارد که از جمله آنها می توان به تابلو پیکسلی مربعی ، تابلو پیکسلی انگشتی ، تابلو پیکسلی دایره ای و تابلو تیوب دیجیتال اشاره نمود که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند .

تابلو برجسته پلکسی یا تابلو پلکسی گلاس :

تابلو پلکسی یکی از پرکاربردترین متریال ها در صنعت تابلوسازی است و انواع پلکسی با توجه به نوع کاربرد در بازار موجود است و می توان به انواع تابلو پلکسی همچون تابلو پلکسی ساده ، تابلو پلکسی دوبل ، تابلو پلکسی ستاره ای ، تابلو پلکسی الماسی ، تابلو پلکسی کریستالی ، تابلو پلکسی لبه کنشکاف و تابلو پلکسی لبه هندی اشاره نمود .

تابلو برجسته یونولیتی :

تابلو یونولیت با استفاده از نوعی یونولیت فشرده و دانه ریز ساخته می شود که پس از طراحی ، حروف برجسته با استفاده از دستگاه برش لیزری بر روی یونولیت برش داده شده و به شکل مدنظر در می آید . تابلو یونولیتی وزن سبکی دارد و از قیمت ارزانی برخوردار است و بیشتر برای تبلیغات سالنی و دکوراسیون داخلی مورد استفاده واقع می شود .

تابلو برجسته لاسوگاسی :

تابلو برجسته لاسوگاس نسبت به انواع تابلوهای برجسته دیگر جلوه متمایزی دارد . در اجرای تابلو برجسته لاس وگاس ، لامپ های ال ای دی در فواصل دورتری از یکدیگر جاسازی می شوند و امکان پیاده سازی افکت های نوری برای هر حرف از حروف برجسته لاسوگاسی فراهم است .

تابلو برجسته پولکی :

بر روی تابلو پولکی می توان هر نوع حروفی اعم از حروف برجسته فلزی ، حروف برجسته پلاستیکی ، حروف برجسته استیل ، حروف برجسته وکیوم و حروف برجسته چلنیوم را اجرا و پیاده سازی نمود فقط در زیرساز تابلو از تایل های پولکی که با استفاده از اشکال هندسی متفاوتی تزیین شده استفاده می شود .

تابلو برجسته کامپوزیت :

ورق های کامپوزیت بسیار سبک و مقاوم هستند و فراهم کننده جلوه ای براق و مدرن برای نمای ساختمان ها و تابلوهای مغازه می باشند . از ورق کامپوزیت به عنوان زیرساز تابلوی تبلیغاتی استفاده می شود که قابلیت پیاده سازی کلیه حروف برجسته بر روی ورق های کامپوزیت محیاست .

تابلو برجسته فانتاکروم :

فانتاکروم نوعی مواد آبکاری است که به منظور براق تر و مقاوم سازی نمودن حروف برجسته توسط دستگاه آبکاری فانتاکروم بر روی حروف برجسته آلومینیومی همچون چلنیوم و حروف برجسته وکیوم  پاشیده می شود .

تابلو برجسته راهنما :

تابلو راهنما از جمله تابلوهایی است که در معابر شهری ، خیابان ها و اماکن خصوصی ، تجاری ، اداری و مسکونی به چشم می بینیم . این تابلوها بیشترین کاربرد را در زندگی ما انسانها ایفا می کنند و بدون وجود آنها وقت و انرژی ما به تعدیل رفته و دچار سردرگمی خواهیم شد . تابلوهای راهنما معمولاً به شکلی ساده نه به صورت برجسته و با استفاده از متریال هایی نظیر فلز ، استیل ، آهن ، چلنیوم و لایت باکس اجرا می شوند اما در صورتی که بخواهید بیشتر جلب توجه کنید می توانید آن را به صورت برجسته نیز سفارش دهید .

تابلو برجسته رینگی :

تابلو برجسته  رینگی با استفاده از استیل با رینگ استیل ، استیل با رینگ پلکسی گلاس ، پلکسی گلاس با رینگ استیل ، پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس و چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس قابل اجرا و پیاده سازی است که جلوه زیبایی دارد و نور را به شکلی زیبا و جذاب منتشر می نماید .

موکاپ تابلو برجسته :

موکاپ تابلو برجسته در سایت های زیادی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید پیش نمایشی از تابلو تبلیغاتی مورد سفارش خود را ببینید و با اطمینان اقدام به سفارش تابلو نمایید .

قیمت تابلو برجسته تبلیغاتی :

قیمت تابلو برجسته با در نظر گرفتن نوع سفارش مشتریان و استفاده از متریال های مدنظر آنها و براساس متر محیطی که توسط حروف برجسته اشغال شده ، سنجیده می شود .