در گذشته های نه چندان دور که هنوز دستگاه های پیشرفته ساخت حروف برجسته پا به دنیای تبلیغات نگذاشته بودند، کلیه مراحل ساخت و اجرای تابلوهای تبلیغاتی توسط دست تابلوساز انجام می گرفت و حروف برجسته توسط قیچی دستی و یا اره برقی برش داده می شدند که این عمل هم روند کارها را کندتر می نمود و هم سبب ایجاد لبه های نوک تیز، موجدار و برّنده در حروف برجسته می شد.

با پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی و صنعت پدیدار شد، کارها نسبت به گذشته آسانتر شد. این روند در حوزه تابلوسازی نیز میسر شده و با ورود دستگاه های پیشرفته ای نظیر دستگاه برش لیزری، دستگاه پی وی سی، دستگاه سی ان سی، دستگاه آبکاری فانتاکروم، دستگاه پانچ و دیگر دستگاه ها، امکان ساخت انواع تابلو برجسته تبلیغاتی فراهم شده و دستگاه برش لیزری قادر است حروف برجسته را ظرف مدت زمان بسیار کوتاه و با سرعت و دقت بالا برش دهد.

تابلو برجسته تبلیغاتی

تابلو برجسته تبلیغاتی، تابلویی است که با استفاده از متریال های مختلف مثل رول چلنیوم، استیل، فلز و پلکسی ساخته می شود. تابلو برجسته دارای حروف تبلیغاتی است که این حروف دارای ارتفاع هستند که در اثر چسبانده شدن لبه و رویه بوجود می آیند و در واقع داخل آن ها همچون مکعب های توخالی است.

تابلو تبلیغاتی برجسته

تابلو تبلیغاتی حروف برجسته چند سالی است که پا به عرصه بازاریابی و تبلیغات نهاده است و به یکی از زیباترین و قدرترین تابلوهای تبلیغاتی تبدیل شده است. برجستگی حروف در تابلو برجسته با توجه به نوع تابلو و سفارش مشتریان می تواند متغیر باشد.

تابلو تبلیغاتی برجسته پس از ساخته شدن بر روی زیرساز که معمولاً از نوع پی وی سی است، سوار می شود. زیرسازی تابلو برجسته تبلیغاتی در صورت درخواست مشتریان می تواند با استفاده از متریال هایی مثل ورق کامپوزیت و چوب ترموود یا هر متریال دیگری، اجرا شود.

تابلوهای برجسته تبلیغاتی زیبایی خارق العاده ای برای مکان کسب فراهم می آورند و با نورپردازی های ویژه ای که تابلوساز بر روی هر یک از تابلوها و یا حروف برجسته انجام می دهد، جلوه متفاوتی را برای تابلو رقم می زند.

انواع تابلو برجسته تبلیغاتی

تابلو برجسته تبلیغاتی با استفاده از متریال های مختلفی ساخته می شود که نوع متریال و روش نورپردازی و اجرای آن تعیین کننده مدل تابلو تبلیغاتی می باشد.

تابلو برجسته چلنیوم

تابلو برجسته چلنیوم

تابلو برجسته تبلیغاتی چلنیوم یکی از برترین تابلوی برجسته تبلیغاتی است که فراهم آورنده یک تابلو برجسته مدرن و زیباست که از دوردست می تواند چشم هر رهگذری را خیره نموده و توجه مشتریان را جلب کند. تابلو چلنیوم به شکل های متفاوت نظیر تابلو برجسته چلنیوم ساده، تابلو برجسته چلنیوم الماسی، تابلو برجسته چلنیوم ستاره ای، تابلو برجسته چلنیوم کریستالی، تابلو برجسته چلنیوم دوبل، تابلو برجسته چلنیوم لترمکس، تابلو برجسته چلنیوم پانچی، تابلو برجسته چلنیوم نور اندریک و دیگر موارد اجرا و پیاده سازی می شود.

تابلو برجسته فلزی

تابلو فلزی در گذشته توسط متریال هایی نظیر مس، آهن و روی اجرا و پیاده سازی می شد. به دلیل اینکه این متریال ها به مرور زمان دچار تیرگی رنگ و کدری می شدند و نیاز به پرداخت مجدد داشتند، منسوخ شدند. باز هم از فلزات گاهی به عنوان تابلو فلزی بویژه در تابلوهای پشت بامی زیاد استفاده می شود.

تابلو برجسته استیل

تابلو برجسته استیل

تابلو استیل نقص های دیگر فلزات را از میان برداشت و تابلو فلزی براق و درخشان را رونمایی کرد. تابلو استیل حروف برجسته در ابتدای کار بدون نور طراحی و پیاده سازی می شد. در حال حاضر، تابلوساز با ترفند خاصی می تواند برای حروف برجسته استیل نورپردازی ایجاد کند که نور مخفی یا بک لایت نام دارد.

ترفند نور اندریک بدین شکل است که هنگام ساخت تابلو استیل بین حروف و زمینه یک فضای یک سانتی متری در نظر می گیرد و در این فضا لامپ های اس ام دی قرار می گیرند و سبب ایجاد یک زمینه سایه و روشن در تابلو می شوند.

ترفند دیگری که در ساخت تابلو استیل بکار می رود، ترکیب متریال استیل و پلاستیک است. این ترکیب سبب ساخت تابلویی با نام تابلو پلاستیل می شود که همراه با نور می باشد.

تابلو برجسته نئون پلاستیک

تابلو برجسته نئون پلاستیک

تابلو نئون پلاستیک نیز جزء قدیمی ترین و در عین حال پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی است که می تواند نور را به صورت یکنواخت منتشر نماید. جنس رویه و لبه های حروف برجسته پلاستیکی هر دو از نوع پلاستیک است و لامپ های ال ای دی در درون حروف برجسته جاسازی می شود.

امروزه روش های جدیدی برای ساخت تابلو نئون پلاستیک فراهم شده که منجر به ساخت تابلو نئون پلاستیک لبه کنشکاف و تابلو نئون پلاستیک لبه هندی و یا تابلو نئون پلاستیک وکیوم چفتی می شود.

تابلو برجسته وکیوم

تابلو وکیوم از جدیدترین ترفندهای ساخت تابلو تبلیغاتی است که نسبت به دیگر حروف برجسته، برجستگی بیشتری دارد. برای ساخت حروف برجسته وکیوم، پس از طراحی حروف با استفاده از دستگاه تمام اتومات، طرح مورد نظر برش داده شده و بر روی دستگاه وکیوم قرار می گیرد. با بهره گیری از فرآیند حرارت دهی پلکسی گلاس شکل قالب را به خود می گیرد.

برجستگی حروف برجسته وکیوم نسبت به سایر حروف برجسته بیشتر است و در صورت سفارش مشتریان می توان میزان بعد و برجستگی آن را به شکل ویژه پیاده سازی نمود.

تابلو برجسته وکیوم

تابلو برجسته ترموود

ترموود نوعی چوب با مقاومت بالا در برابر سایش و فرسودگی است که در حوزه تابلوسازی جهت ساخت تابلو چوبی مورد استفاده واقع می شود. برای ساخت تابلو ترموود می توان از انواع حروف برجسته استفاده کرد. برای زیرسازی حروف برجسته از چوب ترموود استفاده می شود که فضایی مدرن و کلاسیک را برای محل کسب و تجارت به ارمغان می آورد.

تابلو برجسته پیکلسی

تابلو پیکسلی یکی از پیشرفته ترین نوع تابلو های تبلیغاتی است که می توان با استفاده از میکروکنترلر برای هر یک از پیکسل های آن برنامه ریزی نمود تا هر پیکسل در هر ثانیه بتواند رنگ و افکت نوری مجزایی را به نمایش بگذارد.

در واقع تابلو پیکسلی بر اساس پیکسل پیاده سازی می شود که پیکسل ها کوچکترین واحد سازنده تصویر به شمار می آیند و زمانی که روی یک تصویر زوم می کنیم به حالت چهار خانه های رنگی قابل مشاهده می شود که این چهار خانه ها همان پیکسل های منظمی هستند که در کنار یکدیگر قرار می گیرند و وضوح و یکپارچگی را برای تصویر فراهم می سازند.

تابلو پیکسلی انواع متفاوتی دارد که از جمله آنها می توان به تابلو پیکسلی مربعی، تابلو پیکسلی انگشتی، تابلو پیکسلی دایره ای و تابلو تیوب دیجیتال اشاره نمود که هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند.

تابلو برجسته پلکسی

تابلو برجسته پلکسی یا تابلو پلکسی گلاس

تابلو پلکسی یکی از پرکاربردترین متریال ها در صنعت تابلوسازی است و انواع پلکسی با توجه به نوع کاربرد در بازار موجود است. می توان به انواع تابلو پلکسی همچون تابلو پلکسی ساده، تابلو پلکسی دوبل، تابلو پلکسی ستاره ای، تابلو پلکسی الماسی، تابلو پلکسی کریستالی، تابلو پلکسی لبه کنشکاف و تابلو پلکسی لبه هندی اشاره نمود.

تابلو برجسته یونولیتی

تابلو یونولیت با استفاده از نوعی یونولیت فشرده و دانه ریز ساخته می شود که پس از طراحی، حروف برجسته با استفاده از دستگاه برش لیزری بر روی یونولیت برش داده شده و به شکل مدنظر در می آید. تابلو یونولیتی وزن سبکی دارد و از قیمت ارزانی برخوردار است و بیشتر برای تبلیغات سالنی و دکوراسیون داخلی مورد استفاده واقع می شود.

تابلو برجسته لاسوگاسی

تابلو برجسته لاسوگاس نسبت به انواع تابلوهای برجسته دیگر جلوه متمایزی دارد. در اجرای تابلو برجسته لاس وگاس، لامپ های ال ای دی در فواصل دورتری از یکدیگر جاسازی می شوند و امکان پیاده سازی افکت های نوری برای هر حرف از حروف برجسته لاسوگاسی فراهم است.

تابلو برجسته پولکی

بر روی تابلو پولکی می توان هر نوع حروفی اعم از حروف برجسته فلزی، حروف برجسته پلاستیکی، حروف برجسته استیل، حروف برجسته وکیوم و حروف برجسته چلنیوم را اجرا و پیاده سازی نمود فقط در زیرساز تابلو از تایل های پولکی که با استفاده از اشکال هندسی متفاوتی تزیین شده استفاده می شود.

تابلو برجسته کامپوزیت

ورق های کامپوزیت بسیار سبک و مقاوم هستند و فراهم کننده جلوه ای براق و مدرن برای نمای ساختمان ها و تابلوهای مغازه می باشند. از ورق کامپوزیت به عنوان زیرساز تابلوی تبلیغاتی استفاده می شود که قابلیت پیاده سازی کلیه حروف برجسته بر روی ورق های کامپوزیت محیاست.

تابلو برجسته فلزی

تابلو برجسته فانتاکروم

فانتاکروم نوعی مواد آبکاری است که به منظور براق تر و مقاوم سازی نمودن حروف برجسته توسط دستگاه آبکاری فانتاکروم بر روی حروف برجسته آلومینیومی همچون چلنیوم و حروف برجسته وکیوم  پاشیده می شود.

تابلو برجسته راهنما

تابلو راهنما از جمله تابلوهایی است که در معابر شهری، خیابان ها و اماکن خصوصی، تجاری، اداری و مسکونی به چشم می بینیم. این تابلوها بیشترین کاربرد را در زندگی ما انسانها ایفا می کنند و بدون وجود آنها وقت و انرژی ما به تعدیل رفته و دچار سردرگمی خواهیم شد.

تابلوهای راهنما معمولاً به شکلی ساده نه به صورت برجسته و با استفاده از متریال هایی نظیر فلز، استیل، آهن، چلنیوم و لایت باکس اجرا می شوند اما در صورتی که بخواهید بیشتر جلب توجه کنید. می توانید آن را به صورت برجسته نیز سفارش دهید.

تابلو برجسته رینگی

تابلو برجسته  رینگی با استفاده از استیل با رینگ استیل، استیل با رینگ پلکسی گلاس، پلکسی گلاس با رینگ استیل، پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس و چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس قابل اجرا و پیاده سازی است که جلوه زیبایی دارد و نور را به شکلی زیبا و جذاب منتشر می نماید.

موکاپ تابلو برجسته

موکاپ تابلو برجسته در سایت های زیادی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید پیش نمایشی از تابلو تبلیغاتی مورد سفارش خود را ببینید و با اطمینان اقدام به سفارش تابلو نمایید.

قیمت تابلو برجسته تبلیغاتی

قیمت تابلو برجسته با در نظر گرفتن نوع سفارش مشتریان و استفاده از متریال های مدنظر آنها و براساس متر محیطی که توسط حروف برجسته اشغال شده، سنجیده می شود.