تابلوساز و تابلوسازی

 

تابلوساز :

روش های تبلیغاتی زیادی در پیرامون ما وجود دارد که صاحبین مشاغل می توانند از طریق این روش ها ، برند خود را به مشتریان شناسانده و محبوبیت کسب نمایند زیرا بدون وجود روش های تبلیغاتی موثر ، کسب و کار شما شناخته و معرف حضور مشتریان واقع نمی شود و کسب درآمد بالا همچون رویا در خفا باقی می ماند . امروزه تعداد رقبا در هر نوع حیطه کاری بسیار زیاد است و برای اینکه بتوان بین این همه رقیب مطرح شد ، تنها راه چاره تبلیغات گسترده است . روش های تبلیغاتی متعددی همچون تبلیغات سمپلینگ ، تبلیغات چریکی ، تبلیغات کاغذی ، طراحی بیلبورد ، تابلوسازی ، تبلیغات در شبکه های اجتماعی ، تبلیغ در رسانه ها ، تبلیغ در سایت های پربازدید ، بهره مندی از روش های دیجیتال مارکتینگ و بسیاری از روش های دیگر وجود دارد که صاحبین مشاغل و تجار بنا به نیازی که دارند یک یا چند مدل از این روش ها را برای تبلیغات خود برمی گزینند .

اینکه از میان این همه روش های تبلیغاتی کدامیک را برگزینیم نیاز به شناخت دقیق مشتریان ، رصد رفتار مشتریان و بازار و رقبا ، روش های برقراری تعامل مشتریان با شما ، بودجه و دیگر موارد دارد . اما آنچه که کاملاً واضح است این است که همه این روش های تبلیغاتی توسط آژانس های تبلیغاتی و یا تابلوسازی ها انجام می پذیرد . تابلوسازی یکی از برترین روش های تبلیغاتی است که صاحبین مشاغل ، شرکت ها ، ادارات و همه و همه حتی شده یکبار از این روش تبلیغاتی بهره برده اند . بدون وجود تابلوی تبلیغاتی در سر در محل کسب هویت آن مکان تجاری پنهان می ماند و شناخته نمی شود و یقیناً مشتریان به یک مکان بی نام و نشان که حاوی تابلوی تبلیغاتی سر در نباشد اعتماد پیدا نخواهند کرد زیرا تابلو تبلیغاتی به عنوان شناسنامه کسب و کار معرف هویت و برند می باشد و برای محل کسب شما اعتبار و اعتماد به ارمغان می آورد . به دلیل اینکه تابلوسازی نسبت به سایر روش های تبلیغاتی ، یک تبلیغ مستمر و دائم و نامحدود است براحتی می تواند طی گذشت مدت زمان کوتاهی نام برند شما را در ذهن افراد حک نموده و هنگام نیاز مخاطبان به کالاها و خدمات شما ، نام برند شما را یادآور شده و مشتری را به سمت شما می کشاند . برای ساخت تابلو تبلیغاتی مدنظر خود سعی کنید به یک تابلوسازی حرفه ای مراجعه نمایید تا بتواند یک تابلوی زیبا و منحصر به فرد با متریال های باکیفیت را برای شما محیا نماید .

تابلوسازی جز لاینفک روش های تبلیغاتی است و هر شرکت ، مغازه ، فروشگاه ، اداره یا هر نوع صنف دیگر از انواع تابلوهای تبلیغاتی به عنوان تابلو مغازه ، تابلو شرکتی ، تابلو فروشگاهی ، تابلو اداری ، تابلو راهنما ، تابلو سالنی ، تابلو ورود ، تابلو خروج اضطراری ، تابلو طبقات ، تابلو اسامی و ... استفاده کرده اند . تابلوهای تبلیغاتی که به عنوان تابلو سر در مغازه یا تابلو شرکتی و یا فروشگاهی می شوند تنها هدفی که دارند کسب مشتریان بیشتر و رسیدن به درآمد بالاتر است  که با نصب تابلو تبلیغاتی این هدف کاملاً تداعی می شود زیرا افرادی که در طول شبانه روز از مقابل محل کسب شما در حال گذر هستند دائما این تبلیغ را مشاهده می نمایند به طوری دیگر نام برند شما در ذهن مخاطبان نقش می بندد و در زمانی که به محصولات یا خدمات شما نیاز پیدا می کنند به سراغ شما می آیند .

تابلوسازی قدمتی دیرینه دارد و از دیرباز تاکنون به عنوان یک روش تبلیغاتی موثر مورد استفاده واقع شده است  به گونه ای نمای شهری پر از تابلوهای تبلیغاتی زیبا است . پیش از ورود دستگاه های پیشرفته همچون دستگاه برش لیزری ، دستگاه حک ، دستگاه آبکاری ، دستگاه پی وی سی و سی ان سی ، تابلو ها تا این اندازه تنوع مدل ، نور و رنگ را نداشتند و به صورت ساده ساخته و نصب می شدند اما امروزه با وجود دستگاه های پیشرفته انواع تابلوهای تبلیغاتی ساخته و پیاده سازی می شوند و کسی که تابلو را با این زیبایی و ظرافت طراحی و پیاده سازی می نماید کسی نیست جز تابلوساز .

 

 

 

تابلوساز کیست ؟

تابلوساز کسی است که است که با مراجعه افراد به محل کسب و کار آنها رفته و پس از بازدید محل و اندازه گیری اقدام به طراحی مدل تابلوی تبلیغاتی با استفاده از نرم افزارهای طراحی همچون کرل یا اتوکد می نماید ، سپس مدل و طرح آماده شده را به مشتری نشان داده و پس از نظرسنجی ها و انتقادات و پیشنهادات ، مشتری را در انتخاب تابلوی متناسب با محل کسب راهنمایی می کند و پس از توافق طرفین اقدام به ساخت تابلو می نماید . پیش از ورود دستگاه های پیشرفته همچون دستگاه برش لیزری ، تابلوساز کلیه مراحل ساخت از قبیل برش حروف برجسته ، خم کاری ، شیار دادن حروف ، لبه چسبانی و غیره را توسط دست به انجام می رساند اما امروزه فقط بخشی از کار را توسط دست انجام می دهد و بخش اعظم آن با کمک دستگاه انجام می پذیرد به همین خاطر روند ساخت یک تابلو بسیار سریعتر شده است . کارگاه تابلوسازی ایمن نورتاب با متراژی بزرگ و دارنده انواع دستگاه های مدرن و به روز ،  با کادری مجرب و متخصص و با مشاوره رایگان در ظرف مدت بیست و چهار ساعت ، تابلوی دلخواه مشتریان را به صورت تضمینی آماده و نصب می نماید .

تبلیغات تابلوسازی پیشرفت های زیادی کسب نموده و تابلوها بسیار زیبا و متنوع شده اند و کمتر مغازه هایی را مشاهده می نمایید که دارای تابلوهای بی روح اولیه همچون تابلو بنری یا فلکس و یا نئون پلاستیک بدون نور باشند و اکثریت مغازه داران و کاسبین تابلوهای تبلیغاتی سر درب محل کسب خود را بازسازی نموده و تابلوهای مدرن با نورپردازی های متفاوت همچون تابلو چلنیوم را سفارش می دهند .

در ادامه برای آشنایی بهتر با انواع تابلوهای تبلیغاتی با ما همراه باشید :

انواع تابلوهای تبلیغاتی که در کارگاه تابلوسازی ساخته و آماده نصب می شوند عبارتند از :

 

 

 

1) تابلو چلنیوم :

جایگاه تابلو چلنیوم در کشور ما در حال حاضر به دلیل داشتن زیبایی و براقیت فوق العاده ، مدرن بودن ، تنوع رنگ ، تنوع نورپردازی ، داشتن روکش محافظ برای جلوگیری از گرد و غبار به داخل حروف برجسته رتبه یک را به خود اختصاص داده است و در مدل های متعددی همچون تابلو چلنیوم ساده ، تابلو چلنیوم لترمکس ، تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم کریستالی قابل اجرا و پیاده سازی است که برای زیباتر شدن این مدل ها می توان از دو پلکسی با دو رنگ متفاوت استفاده نمود و یک تابلو چلنیوم دوبل با زیبایی دو برابر به نمایش گذاشت .

2) تابلو نئون پلاستیک :

این تابلو جزء تابلوهای قدیمی است که در حوزه تابلوسازی مورد استفاده اصناف واقع شده و میشود . در گذشته تابلو نئون پلاستیک به صورت بدون نور ساخته می شد اما با ورود لامپ های نئون ، ال ای دی و اس ام دی این تابلوها به صورت بانور پیاده سازی می شوند . جنس لبه و رویه حروف برجسته تابلو نئون پلاستیک از نوع پلاستیک می باشد و پلاستیک به راحتی نور را از خود عبور می دهد و جلوه زیبایی برای تابلو تبلیغاتی به ارمغان می آورد .

3) تابلو نئون شیشه ای :

این مدل روش بسیار قدیمی است و اکثریت صاحبین مشاغل از این مدل تابلو به صورت پشت ویترینی استفاده می کنند و بیشترین کاربرد تابلو نئون شیشه ای ، تابلو مشاور املاک یا تابلو بنگاه معاملاتی است که همه آنها از تابلو نئون شیشه ای به عنوان تابلو دوم در پشت درب یا ویترین استفاده می نمایند . تابلو نئون شیشه ای از شیشه های خامی ساخته می شود که این شیشه های خام توسط حرارت به فرم دلخواه برای ساخت حروف برجسته تبدیل می شوند .

 

 

 

4) تابلو فلکسی :

یکی از قدیمی ترین و ابتدایی ترین تابلوهاست که در گذشته به صورت بدون نور پیاده سازی می شد اما امروزه با استفاده از لامپ های فلورسنت و یا مهتابی نور آن تامین می شود و به عنوان یک تابلوی تبلیغاتی زیبا و با نور و همچنین دارای قیمت ارزان سفارش داده می شود . تابلو فلکسی به صورت مکعبی ، ریلی ، سپری و اسکلت فلزی با پوشش فلکسی ساخته و تحویل مشتری می گردد .

5) تابلو ال ای دی :

یکی دیگر از تابلوهای تبلیغاتی فوق العاده زیبا که می تواند از دور نظر افراد را جلب نماید تابلو ال ای دی است . این تابلو دارای انیمیشن ، رقص نور و تنوع رنگ بصورت فول کالر می باشد که به عنوان تابلو سر در مغازه یا در مسافتی دورتر از محل کسب و یا به صورت نواری دور درب ورودی محل کسب نصب می شود . تابلو ال ای دی دارای دو نوع متفاوت می باشد که عبارتند از :

تابلو ال ای دی ثابت : این نوع تابلو قادر به حرکت دادن تصاویر و متون تبلیغاتی نمی باشد و فقط با رقص نور در رنگ های متفاوت جلب توجه می نماید .

تابلو ال ای دی روان : این نوع تابلو قادر به حرکت دادن هر نوع تصویر و یا نوشته می باشد و امکان پیاده سازی افکت های نوری متفاوت از طریق این تابلو فراهم می باشد .

6) تابلو استیل :

تابلو استیل جزء تابلوهای اولیه در صنعت تابلوسازی محسوب می شود . در روزگاران قدیم تابلو استیل با استفاده از فلزاتی همچون برنج ، مس و یا آهن ساخته می شد که این فلزات به مرور زمان سیاه می شدند و زیبایی خود را از دست می دادند و نیاز به پرداخت مجدد داشتند تا اینکه استیل جایگزین آنها شد . استیل اصل براق ، شفاف و زیباست و در مقابل شرایط جوی و آب و هوایی بسیار مقاوم است و زیبایی و براقیت آن کاسته نمی شود اما نمی تواند نور را از خود عبور دهد و نور خود را از محیط اطراف دریافت می نماید ، از این رو اگر می خواهید یک تابلو استیل با نور داشته باشید می توانید مدل تابلو استیل نور اندریک را سفارش دهید در این روش تابلو ساز با ایجاد فاصله ای بین حروف و زمینه ، فضایی برای جاسازی لامپ های ال ای دی یا اس ام دی فراهم می سازد که پس از نصب تابلو و روشن نمودن آن ، پرتاب نور از پشت حروف به صورت نور مخفی یا نور اندریک به چشم متصاعد می شود و یک فضای سایه و روشن زیبا برای تابلوی تبلیغاتی شما به ارمغان می آورد . تابلو استیل با پلکسی مات نیز یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی است که به صورت نورمخفی قابل اجراست . تابلو پلاستیل نیز ترکیبی از حروف نئون پلاستیک و استیل می باشد که هم زیبایی تابلو نئون پلاستیک و هم زیبایی تابلو استیل را در بردارد .

7) تابلو وکیوم :

این تابلو از جدیدترین تابلوهاست که به صورت سه بعدی قابل اجراست . اگر می خواهید تابلوی تبلیغاتی که سفارش می دهید دارای بعد و حجم باشد تابلو وکیوم بهترین گزینه می باشد .

8) تابلو راهنما :

تابلوهای راهنما جزء برترین تابلوها هستند که وظیفه آنها هدایت افراد در خیابان ها ، معابر و مکان های اداری ، تجاری ، مسکونی پرازدحام با بخش ها ، طبقات ، راهروهای متعدد می باشد . از جمله تابلوهای راهنما می توان به تابلوهای هشدار دهنده ، تابلوهای راهنمایی و رانندگی ، تابلوهای موجود در مکان های اختصاصی و عمومی همچون تابلو ورود ، تابلو خروج اضطراری ، تابلو طبقات ، تابلو اسامی ، تابلو سالنی و غیره اشاره نمود .

9) تابلو لایت باکس :

تابلو لایت باکس از جعبه یا باکس های نورانی که دارای جنس پلاستیک ، چوب یا آلومینیوم می باشند ساخته می شود و سپس عکس یا پوستر تبلیغاتی در داخل آن جاسازی می گردد و تابلوساز لامپ های تامین نور را در پشت آن جاسازی می نماید . تابلو لایت باکس حاوی دو نوع لایت باکس ایستاده و آویز می باشد .

10) تلویزیون شهری :

یک گیرنده دیجیتال است که به راحتی می تواند کلیپ های تبلیغاتی شما را به نمایش بگذارد . اگر توان خرید تلویزیون شهری را ندارید می توانید با اجاره تلویزیون شهری اقدام به تبلیغ محصولات و خدمات خود نمایید .

11)  تابلو رینگی :

برای ساخت این تابلو تبلیغاتی زیبا ، تابلوساز پلکسی رینگی  را به شکل رینگ در اندازه ها و ضخامت های دلخواه برش می دهد . این تابلو را می توان بر روی چلنیوم و استیل پیاده سازی نمود.

 

 

12) تابلو ترموود : یک نوع تابلوی بسیار زیبا و کلاسیک است که به جای ورق پی وی سی از چوب ترموود برای زیرسازی حروف برجسته استفاده می شود که می توان برای تزیین دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی نیز از چوب ترموود استفاده نمود .

13) تابلو کامپوزیت : در این روش هم به جای ورق پی وی سی از ورق های کامپوزیت به عنوان زیرساز حروف برجسته بهره برده می شود که علاوه بر تابلوی تبلیغاتی ، می توان برای زیباسازی محل کسب از نمای کامپوزیت هم بهره برد و یک محیط بسیار شیک برای محل کسب فراهم ساخت .

کاربردهای پلکسی در تابلوسازی :

پلکسی یک نوع ورق پلاستیکی مشابه شیشه است که نسبت به شیشه مقاومت بالاتری دارد و در حوزه تابلوسازی استفاده های متعددی از این ورق می شود و چنین می توان بیان نمود که تابلوساز برای ساخت کلیه حروف برجسته از ورق پلکسی بهره می برد و حروف برجسته پس از طراحی بر روی پلکسی برش داده می شوند .