تابلو رستوران و فست فود

تابلو رستوران و فست فود

تابلو رستوران :

 

تابلو رستوان به رهگذران اعلام می کند که در مکان مدنظر غذا سرو می شود . در واقع تابلو رستوان معرف نام رستوران هاست . هر چقدر این تابلو زیباتر طراجی و پیاده سازی شود به همان میزان می تواند مشتریان بیشتری را به سوی یک رستوران هدایت کند .

تابلو رستوران یکی از ملزومات برای معرفی برند و نام رستوران می باشد که به عنوان یکی از روش های تبلیغاتی توسط صاحبین رستوران مورد استفاده واقع می شود . زمانی یک تابلو رستوان می تواند از نظر تبلیغات مفید واقع شود که در جای مناسب نصب گردد . نصب تابلو رستوان باید به گونه ای باشد که از تمام زوایا دید کافی داشته باشد . افراد زمانی که گرسنه هستند و مکانی برای غذاخوردن نمی شناسند به کمک تابلو رستوران یک مکان را برای خورد و خوراک پیدا می کنند . اگر شما تابلوی تبلیغاتی رستوان خود را در مکان مناسب نصب نکرده باشید قطعاً دیده نخواهد شد و تابلوهای دیگر رقبا مشتری را به سمت خودشان خواهند کشاند .

 

 

تابلو رستوران روژان

 

 

طراحی و نصب تابلو رستوان :

 

طراحی تابلو رستوران می بایست با جلوه های بصری زیبا اجرا شود و با طراحی شیک و جذاب که تمثیلی از محیط داخلی آن رستوان باشد ، همراه شود . ترکیبی از چند متریال جذاب در تابلوسازی می تواند شما را به آنچه می خواهید برساند .

بدلیل اینکه رستوران محلی برای غذاخوردن است ، افراد به ظرافت ، زیبایی و بهداشتی بودن محیط ارزش بسیاری قائلند . بنابراین مکانی را انتخاب می کنند که در همان نگاه اولیه به دل بنشیند . مکانی به دل خواهد نشست که از لحاظ دکوراسیون داخلی و بیرونی شیک ، جذاب و بهداشتی به نظر برسد . من خودم در یکی از سفرهام به یک استان ناشناس ، با وجود اینکه از وقت ناهار هم گذشته بود و خیلی گرسنه بودم اما برای انتخاب یک رستوران مناسب چندین غذاخوری را رد کردم تا اینکه یکی از آنها را که ظاهری شیک تر و تمیزتر داشت برای غذاخوردن انتخاب کردم .

 

تاریخچه رستوران :

 

فلسفه و تاریخچه رستوران به سالهای دور حدود سال 1760 بر می گردد . در آن دوران ها شخصی با نام Boulanger اقدام به تاسیس مغازه هایی در کشور فرانسه کرد و نام مغازه های خود را restaurants  که به معنای مکانی برای خوردن و نوشیدن است نامید . بعد از Boulanger در سال 1782 در پاریس فردی با نام Antoine Beauvilliers اولین رستوران لوکس را افتتاح کرد و نام آن را La Grande Taveme de Londres  گذاشت . علاوه بر آن او کتابی در مورد هنر آشپزی و غذاهای فرانسوی نوشت . در سال 1872 نیز شخصی با نام Bon Marche مجدداً در فرانسه رستورانی شیک را بازگشایی نمود که امروزه با نام پدر دپارتمان استوری شناخته می شود .

 

بعد از آن افراد متعدد و آشپزها اقدام به تاسیس رستوران هایی نموده اند که هر یک سبک ها و غذاهای مختص با ذائقه های متفاوت را سرو می کردند . با ایجاد رستوران ها تنوع در نحوه خدمات رسانی بسیار زیاد شد . تا اینکه امروزه با توجه به نوع خدمات رسانی و غذاهای سرو شده در ایران سالن های غذاخوری با نام های متعددی فراخوانی می شوند که عبارتند از :

 

رستوران :

 

رستوران به چه معناست ؟

 

رستوران ها حاوی مکان های نسبتاً بزرگی هستند که در آنجا تعدادی میز وجود دارد که دور آنها صندلی چیده شده است . زمانی که افراد وارد این مکان ها می شوند بر روی صندلی ها می نشینند و گارسون یا پیش خدمت به آنها منوی غذا و انواع نوشیدنی را ارائه می نماید . سپس افراد پس از اعلام سفارش ، غذای مورد نظر را دریافت نموده ، میل می کنند و هزینه آن را می پردازند .

 

تابلو فست فود :

 

فست فود جزء غذاهایی است که چند سالی است پا به زندگی و خورد و خوراک ما انسانها گذاشته است و تبدیل به یکی از پرمخاطب ترین خوراکی ها شده است . افراد نسل جوان علاقه زیادی به خوردن غذاهای فست فودی دارند . به همین دلیل رقابت بر سر آن بسیار است و صاحبین رستوران ها علاوه بر سرو غذاهای محلی ، سنتی و فرنگی  اقدام به سرو غذاهای فست فودی می کنند . به دلیل ازدیاد رقبا برای رونق کسب و کار و جذب مشتریان بیشتر ، علاوه بر داشتن مکان یا همان رستوران شیک و زیبا نیاز است که بخش بیرونی مغازه را نیز با استفاده از طراحی تابلو فست فودی و نمای ساختمان یا مغازه بسیار زیبا تزیین نمایید .

مهمترین بخشی که سبب جذب مشتریان و وفاداری آنها نسبت به یک سالن غذاخوری می شود ، رعایت بهداشت ، ایمنی ، زیبایی و شکیل بودن محیط است . تابلو فست فود می تواند تاثیر فوق العاده ای در جذب مشتری داشته باشد . با سفارش تابلو تبلیغاتی بسیار زیبا می توانید مشتریان بیشتری جذب نمایید .

 

تابلو طباخی :

 

تابلو طباخی می گوید شما می توانید انواع خوراکی ها مثل کله پاچه ، خوراک مغز و خوراک زبان را در این مکان سرو کنید . به دلیل اینکه برخی از ایرانی ها علاقه زیادی به خوراک کله پاچه دارند در ارتباط با این نوع غذا مغازه های زیادی بازگشایی شده اند و رقابت در این حیطه نیز زیاد است . برای اینکه بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید می بایست علاوه بر طبخ غذای بسیار زیبا و داشتن مکانی شیک و دنج ، با استفاده از تابلو طباخی افراد رهگذر از خیابان را به سمت خود کشانده و آنها را به یک مشتری وفادار و همیشگی تبدیل کنید .

 

تابلو دیزی سرا :

 

تابلو دیزی سرا تابلویی است که در سر درب مکان دیزی سرا به عنوان تابلو مغازه نصب می شود . اگر این تابلو طبق متدهای روز دنیا و به صورتی شکیل طراحی و نصب شود ، می تواند از دوردست نظر هر رهگذری را به خود جلب کند . دیزی یکی از غذاهای سنتی و انکارناپذیر بر سفره های ایرانیان است . افراد از گذشته تا به امروز از این غذای خوشمزه و لذت بخش را می خوردند . دیزی که در منزل طبخ می شود با دیزی هایی که در دیزی سراها طبخ می شود بسیار تفاوت دارد و معمولاً بسیاری از افراد ترجیح می دهند که برای خوراک دیزی به دیزی سراها مراجعه نمایند .

 

تابلو چایخانه :

 

چایخانه در زمان های قدیم در ایران نسبت به دوران امروزی رونق بهتری داشت . معمولاً افراد در این مکان گرد هم می آمدند چایی می نوشیدند و به گفتگو می پرداختند و علاوه بر چای در این مکان دمنوش های گیاهی نیز سرو می شد .

 

با وجود اینکه رونق چایخانه نسبت به قدیم بسیار کمتر شده است اما باز هم افرادی هستند که به این مکان ها مراجعه می کنند . پس اگر می خواهید مشتریانتان زیاد باشد و رونقی به کسب و کار خود دهید بهتر است علاوه بر دکوراسیون داخلی زیبا و شیک از تابلو تبلیغاتی بسیار شکیل و جذاب برای جذب مشتری بیشتر استفاده کنید .

 

 

رستوران مرکزی

 

 

تابلو کافی شاپ :

 

کافی شاپ مکانی بسیار شیک و دنج است که افراد برای داشتن حس آرامش و رفع خستگی به این مکان های زیبا مراجعه می کنند . مشتریان در یک کافی شاپ از انواع کافی و کافی میکس ها برای افزایش انرژی خود استفاده می نمایند . بسیاری از قرار ملاقات ها در این مکان گذاشته می شود . افراد علاوه بر نوشیدن انواع کافی یا قهوه به بحث و گفتگو در این مکان می پردازند .

امروزه به دلیل استقبال مشتریان از کافی ، تعداد رقبای فعال در این حیطه بسیار زیاد شده است . بنابراین برای جذب مشتریان بیشتر و جلب توجه رهگذران در ابتدا می بایست به دکوراسیون نمای بیرونی کافی شاپ اهمیت زیادی قائل شوید . رهگذران در وهله اول از منو یا خوشمزگی انواع کافی ها همچون اسپرسو ((Espresso ، کاپوچینو ( (Cappuccino)، لاتهLatte) ) ، آمریکانو (Americano) ، کورتادو/جیبرالتار (Cortado/Gibraltar)  ، ماکیاتو (Macchiato) ، فلت وایت (Flat White)  و دیگر خدماتی که توسط برند و مغازه شما ارائه می شود ، خبری ندارند . در نگاه اول با توجه به زیبایی تابلو کافی شاپ و نمای بیرونی مکان ، تصمیم می گیرند که وارد محل کسب شما شوند یا خیر . بنابراین همان طور که مستحضر هستید استفاده از روش های تبلیغات به شیوه های متعدد می تواند شما را در پله ای بالاتر از رقبایتان قرار دهد به شرط آن که تبلیغات شما به صورتی منحصر به فرد و به شکلی زیبا طراحی و پیاده سازی شود .

 

 

 

سفره خانه سنتی

 

 

تابلو سفره خانه :

 

سفره خانه یک مکان با معماری سنتی و چوبی است که بیشتر از چوب ترموود و سایر چوب ها برای تزیین این مکان ها استفاده می شود . انواع غذاهای سنتی و چای و قلیان در این مکان سرو می شود .  سفره خانه نیز تعداد فعالان زیادی دارد و برای پیش گرفتن از سایر رقبا نیاز است که مکان سفره خانه بسیار شیک و همراه با تزئینات مصنوعی متعدد باشد . علاوه بر آن استفاده از تابلو سفره خانه به صورتی شیک و زیبا می تواند تاثیر بسزایی در جذب مشتریان داشته باشد .

 

 

تابلو چلوکبابی

 

 

تابلو چلوکبابی :

 

چلوکبابی ها مکانی برای طبخ انواع کباب های ایرانی و ترکی هستند و محیطی زیبا توام با آرامش را برای مشتریان فراهم می نمایند . زیبایی محیط و بهداشتی بودن آن از جمله ویژگی هایی است که می تواند مشتریان را به آن مکان سوق دهد . تابلو چلوکبابی همراه با لوگوی زیبا و شکیل می تواند در جذب مشتریان به کسب و کار شما یاری رسان باشد .

 

 

تابلو پیتزا و ساندویچی :

 

پیتزا و ساندویچ نیز از جمله غذاهای فست فودی است که به وفور توسط افراد زیادی مورد مصرف واقع می شود . معمولاً افراد هنگام نیاز به خوردن پیتزا یا ساندویچ به مکان هایی مراجعه می کنند که از لحاظ ظاهری حاوی فضایی شیک و دلنشین باشد و بتواند دقایقی خاطره انگیز را برای مشتریان فراهم سازد . بنابراین برای پیشی گرفتن از رقبای خود می بایست به دکوراسیون داخلی و بیرونی مغازه از جمله تابلو سر در مغازه اهمیت ویژه ای قائل شوید . از تابلو پیتزا فروشی و یا تابلو ساندویچی بسیار شیک طبق متدهای روز و مدرن برای مغازه خود استفاده کنید .

 

با توجه به اینکه انواع غذاخوری ها ، فست فودی ها ، کافی شاپ ها و سفره خانه ها در سطح شهر بسیار زیادند و تعداد رقبا در حوزه تغذیه افراد زیاد است ، می بایست در وهله اول با استفاده از تبلیغات گسترده ، نام برند و مکان تجاری خود را به عموم مردم بشناسانید تا مشتری به سراغتان بیاید . روش های تبلیغاتی بسیار زیادی برای تبلیغات در این حوزه وجود دارد که از جمله آنها می توان به چاپ بروشور ، تراکت ، طراحی و نصب بیلبورد ، استرابورد تبلیغاتی ، لمپوست بنر و دیگر موارد اشاره نمود . اما از برترین روش های تبلیغاتی در حوزه رستوران و فست فود ، تابلوسازی می باشد که تاثیر خارق العاده ای در جذب مشتری دارد به شرط آنکه در طراحی آن خلاقیت به خرج داده شود و از مواد عالی و با کیفیت اصلی در ساخت تابلو استفاده شود .

 

برای آشنایی کامل با انواع تابلوها و ویژگی های هر یک مطلب زیر را دنبال کنید .

 

تابلوسازی چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟ + ویدئو

 

 

تابلو رستوران قلعستان

 

 

انواع تابلو رستوران :

 

از انواع تابلوهای تبلیغاتی که به عنوان تابلو رستوران ، تابلو فست فود و یا تابلو کافی شاپ استفاده می شود ، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

تابلو چلنیوم :

 

این روزها زمانی که به سر در مغازه ها نظری می کنیم متوجه می شویم که تابلوهایی براق و چشمک زن نصب شده اند که این تابلوها با نام تابلو چلنیوم شناخته می شوند . تابلو چلنیوم در حال حاضر یکی از جدیدترین نوع تابلوی تبلیغاتی است که به شیوه های متعدد همچون موارد زیر اجرا و پیاده سازی می شود .

  • تابلو چلنیوم ستاره ای
  • تابلو چلنیوم الماسی
  • تابلو چلنیوم کریستالی
  • تابلو چلنیوم لترمکس
  •  تابلو چلنیوم ساده
  • تابلو چلنیوم طلایی

 

تابلوساز با توجه به نوع سفارش مشتریان هنگام ساخت تابلو بر روی پلکسی برش هایی ایجاد می کند . نحوه برش های ایجاد شده و شکل های آن تعیین کننده نوع تابلو چلنیوم می باشد .

 

قیمت تابلو چلنیوم برای اجرای هر مدل براساس فاکتورهایی اعمال می شود . در صورتی که تمایل دارید در مورد نحوه محاسبه قیمت تابلو چلنیوم اطلاعات کسب کنید پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید .

 

قیمت تابلو چلنیوم

 

تابلو ترموود :

 

یکی از پرکاربردترین تابلوها در حوزه غذاخوری ، تابلو ترموود یا تابلو چوبی می باشد . این تابلو با زمینه چوبی یک فضای طبیعی و آرامش بخش را برای مشتریان به ارمغان می آورد . علاوه بر تابلو چوبی اکثریت فست فودها ، سفره خانه ها و دیگر سالن های غذاخوری برای تزیین نمای بیرونی و داخلی مکان از چوب ترموود به عنوان نمای ساختمان استفاده می کنند تا فضایی دلنشین را برای مشتریان همچون طبیعت بکر و واقعی فراهم سازند .

 

در صورت تمایل به کسب اطلاعات در مورد انواع روش های اجرای نمای ساختمان به مطلب زیر مراجعه کنید .

 

بررسی انواع نمای ساختمان

 

تابلو لاسوگاسی :

 

یکی دیگر از تابلوهایی که می تواند در حوزه غذاخوری مورد استفاده واقع شود ، تابلو لاسوگاس است . این نوع تابلو جلوه و نورپردازی های ویژه ای دارد و می تواند نظر رهگذران را جلب کند . حروف لاسوگاسی از جنس فلز ساخته می شوند . سپس بر روی آنها رنگ پاشیده می شود . پس از آماده سازی حروف لاسوگاسی از یک صفحه آهنی برای اتصال حروف استفاده می کنند و حروف برجسته لاسوگاسی به صفحه متصل شده و رویه کار بین دو لبه قرار می گیرد .

 برای نورپردازی حروف لاسوگاسی ، از لامپ های 12 و 24 ولتی استفاده می شود . چیزی که سبب تمایز و زیبایی تابلو لاسوگاسی با سایر تابلوها می شود این است که می توان رنگ ، ابعاد و میزان نوردهی هر یک از حروف لاسوگاسی را به طور جداگانه پیاده سازی نمود و افکت های نوری متفاوتی بر روی هر یک از حروف اجرا کرد .

 

 

تابلو لایت باکس رستوران

 

 

تابلو لایت باکس :

 

یکی از زیباترین تابلوهای تبلیغاتی که می توانید در حوزه غذاخوری برای معرفی منوهای مرتبط با انواع کافی ها ، غذاها ، سالادها و نوشیدنی ها مورد استفاده قرار دهید تابلو لایت باکس است . با استفاده از تابلو بک لایت به راحتی می توانید یک منوی زیبا و جذاب را لیست نموده و در داخل باکس در مقابل دید مشتریان قرار دهید تا مشتری به راحتی نوع خدمات درخواستی خود را انتخاب نماید .

 

تابلو وکیوم :

 

یکی دیگر از جدیدترین تابلوهاست که دارای بعد و حجم است . این تابلو می تواند از دوردست نظر هر رهگذری را جلب نماید . اگر تمایل دارید در مورد تابلو وکیوم و روش های ساخت و پیاده سازی آن بیشتر بدانید مقاله زیر را بخوانید .

 

انواع مدل تابلو وکیوم و مراحل ساخت آن چگونه می باشد؟

 

 

تابلو رستوران ال مور

 

 

تابلو راهنما :

 

اگر رستوران یا فست فود مکان کسب شما دارای مساحت بزرگی است و حاوی بخش های متعددی است ، برای راحتی مشتریانتان می توانید با استفاده از تابلو راهنما بخش های متعدد مکان را به مشتریان معرفی نمایید تا آنها بتوانند به سادگی به مکان های دلخواه خود مراجعه نمایند . از جمله تابلوهای راهنما می توان به تابلو خروج اضطراری ، تابلو منو ، تابلو دیجیتال و تابلو ورود اشاره نمود .

 

یکی از پرکاربردترین نوع تابلوهای راهنما ، تابلو خروج اضطراری است که می توانید نمونه طرح های آن را ملاحظه کنید .

 

تابلو خروج اضطراری

 

 

تابلو رستوران مزش قشنگه

 

 

تابلو فلزی :

 

تابلو فلزی از قدیمی ترین متدها برای ساخت یک تابلوی تبلیغاتی مقاوم است . تابلو فلزی با استفاده از فلزاتی مثل آهن ، برنج ، مس ، برنز و استیل طراحی و پیاده سازی می شود .

 

برای آشنایی کاملتر با تابلو فلزی مقاله زیر را مطالعه کنید .

 

تابلو فلزی و انواع آن (حروف برجسته فلزی)

 

تابلو استیل :

 

از قدیمی ترین اما در حین حال پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی است که در گذشته به صورت بدون نور پیاده سازی می شد . در حال حاضر می توان تابلو استیل تابان نیز سفارش داد . این نوع تابلو با نام تابلو استیل نور اندریک شناخته می شود . تابلوساز هنگام ساخت حروف برجسته استیل بین حروف و زمینه تابلو فاصله ای اعمال می کند و در این فاصله لامپ های ال ای دی را جاسازی می نماید . پس از روشن شدن تابلو یک نور زیبا بر روی زمینه تابلو تابیده می شود . تابلو استیل با پلکسی مات و یا تابلو استیل طلایی نیز توانسته طرفداران زیادی در حوزه تبلیغات کسب کند . امروزه می توان تابلو استیل را به صورت ترکیبی از استیل و پلاستیک ساخت و پیاده سازی نمود که با نام تابلو پلاستیل شناخته می شود .

 

تابلو ال ای دی :

 

یک نوع تابلوی تبلیغاتی دیجیتال است که می تواند با اجرای انیمشین های متفاوت و نورپردازی و دیزاین های شیک از دوردست نظر مشتریان را جلب کرده و آنها را به سمت مکان کسب شما سوق دهد . تابلو ال ای دی به دو شکل متفاوت قابل پیاده سازی است :

 

تابلو ال ای دی ثابت :

 

در این روش ، تابلو به گونه ای طراحی می شود که قادر به حرکت دادن حروف و تصاویر نیست و فقط می توان از افکت های نوری برای زیباسازی آن بهره جست .

 

تابلو ال ای دی روان :

 

تابلو روان بسیار زیبا و جذاب است و می تواند هر گونه تصویر و یا نوشته ای را به حرکت درآورد . برای هر کاراکتر حروف برجسته مندرج در تابلو می توان ، افکت نوری و حرکتی متفاوتی در نظر گرفت و جذابیت تابلو را دو چندان نمود .

 

تلویزیون شهری :

 

با اجاره تلویزیون شهری و یا خرید تلویزیون شهری می توانید از بخش های متفاوت رستوران یا فست فود محل کسب خود عکسبرداری نموده و با ساخت کلیپ های کوتاه مدت از نحوه ارائه خدمات خود ، مشتریان بیشتری را جذب نمایید .

 

 

تابلو رستوران باتو

 

 

تابلو فلکسی :

 

این تابلو یک مدل چاپی است که قدمتی دیرینه در حوزه تابلوسازی دارد . قیمت آن نسبت به سایر تابلوهای تبلیغاتی مرقوم به صرفه می باشد .

 

تابلو بنری :

 

بنر یکی از سریعترین روش های ساخت یک ابزار جهت تبلیغات و اطلاع رسانی است . توسط بنر می توانید محصولات ، نحوه خدمات رسانی و یا ساعات کاری خود را به اطلاع عموم برسانید .

 

تابلو یونولیتی :

 

تابلو یونولیت از یونولیت های دانه ریز طراحی و پیاده سازی می شود . شما می توانید از این مدل علاوه بر سردرب مغازه ، جهت خوش آمد گویی نیز در بخشی از رستوان ، کافی شاپ ، فست فود استفاده کنید . کلمه Wellcome یا خوش آمدید یکی از پرکاربردترین طرح هایی است که با استفاده یونولیت قابل اجرا و پیاده سازی است .

 

 

تابلو رستوران پامینی

 

 

تابلو پولکی :

 

جدیداً از یک نوع پلاستیک در طرح های مختلف مثل لوزی ، مربع ، دایره و شش ضلعی در بخش زیرین حروف برجسته استفاده می شود که زیبایی و براقیت خارق العاده ای دارد و لغزان است . این مدل از تابلوی تبلیغاتی تابلو پولکی نام دارد و جلوه بصری جذابی را برای یک تابلو فراهم می کند .

 

تابلو پیکسلی :

 

نحوه انیمیشن و نمایش نوری در این تابلو توسط برنامه ها قابل طراحی و پیاده سازی است . طبق برنامه ای که به حافظه تابلو پیکسلی ارسال می شود ، نحوه نمایش نور در این تابلو مشخص می شود . تابلو پیکسلی به صورت فول کالر قادر است ترکیب رنگ های ویژه ای را به نمایش بگذارد .