راهنمای مطالعه

 1. تابلوسازی دفتر پیشخوان دولت
 2. تابلو دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و مدل های مختلف جهت سفارش آن
 3. انواع تابلو دفتر پیشخوان دولت
  1. تابلو چلنیوم دفتر پیشخوان دولت
  2. تابلو بنری دفتر پیشخوان دولت
  3. تابلو فلکسی دفتر پیشخوان دولت
  4. تابلو نئون پلاستیک دفتر پیشخوان دولت
  5.  تابلو فلزی دفتر پیشخوان دولت
  6. تابلو استیل دفتر پیشخوان دولت
  7. تابلو کامپوزیت دفتر پیشخوان دولت
  8. تابلو راهنما دفتر پیشخوان دولت
  9. تابلو لایت باکس دفتر پیشخوان دولت
 4. قیمت تابلو دفتر پیشخوان دولت
 5. نصب تابلو دفتر پیشخوان دولت
 6. مزایای تابلو دفتر پیشخوان دولت
 7. انواع خدمات دفتر پیشخوان
  1. خدمات مرتبط با ثبت احوال
  2. خدمات مربوط به شرکت آب و فاضلاب
  3. خدمات مرتبط با شرکت گاز
  4. خدمات مرتبط با شهرداری
  5. خدمات مرتبط با بیمه
  6. احراز هویت کد بورسی
  7. امور مالیاتی
  8. ثبت نام خودروهای اینترنتی
  9. شارژ انواع کارت های اعتباری
  10. خدمات سامانه همتا
  11. فروش، شارژ و ارائه خدمات مرتبط با انواع سیم کارت دائمی و اعتباری
  12. کپی
 8. راه اندازی دفاتر پیشخوان دولت
 9. حرف آخر

دفتر پیشخوان دولت یکی از دفاتری است که مجوز آن توسط وزارت ارتباطات و فناوری و اطلاعات به بخش خصوصی واگذار می شود و گرفتن مجوز تاسیس چنین دفاتری نیاز به داشتن برخی از امتیازات دارد که بعضی ها مدارک کافی دارند و چنین دفاتری را راه اندازی می کنند تا خدمات متعددی ارائه دهند و کسب درآمد کنند. برای اینکه ارباب رجوع راحت تر بتوانند محل دفتر شما را پیدا کنند یکی از بهترین روش تبلیغاتی نصب تابلو دفتر پیشخوان است.

تابلوسازی دفتر پیشخوان دولت

تابلوسازی دفاتر پیشخوان دولت یک مدل از تابلو تبلیغاتی است که معمولاً در ابعاد بزرگی سفارش داده می شود و می تواند اسم دفتر، شماره ثبت دفتر، شماره تماس و دیگر راه های ارتباطی را به نمایش بگذارد. در ادامه به انواع تابلوهایی که می توانید برای سفارش جهت دفتر پیشخوان دولت مورد استفاده قرار دهید، اشاره خواهیم نمود .

تابلوسازی دفتر پیشخوان دولت
تابلوسازی دفتر پیشخوان دولت

 

تابلو دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی و مدل های مختلف جهت سفارش آن

تابلو دفتر پیشخوان تابلویی است معرف نام دفتر پیشخوان و می تواند شامل پیام تبلیغاتی که معمولاً به صورت دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی باشد که در زیر آن نیز نام مدیریت یا صاحب امتیاز دفتر، شماره مجوز و معرفی انواع خدماتی که توسط دفتر ارائه می شود را می توان نام برد.

انواع تابلو دفتر پیشخوان دولت

تابلوها بر اساس سلیقه و میزان بودجه افراد در طرح ها و مدل های مختلفی سفارش داده می شوند.

تابلو چلنیوم دفتر پیشخوان دولت

تابلو چلنیوم از تابلوهای زیبا و حروف برجسته ای است که می توان تابلو چلنیوم ساده ، تابلو چلنیوم دوبل و تابلو چلنیوم لترمکس را به عنوان یک تابلو چلنیوم شیک و ساده که جلوه جذابی دارد را برای دفتر پیشخوان سفارش داد.

تابلو چلنیوم دفتر پیشخوان دولت
تابلو چلنیوم دفتر پیشخوان دولت

 

تابلو بنری دفتر پیشخوان دولت

تابلو بنری یکی از تابلوهای پرفروش برای دفاتر پیشخوان دولت است و طرح لایه باز تابلو بنری دفتر پیشخوان بصورت یک فایل لایه باز در قالب psd توسط طراحان مختلف طراحی و پیاده سازی شده است که به صورت خیلی کم به شکل رایگان و اکثریت به شکل پولی به مشتریان عرضه می شود. شما با خرید و دانلود این طرح ها می توانید با استفاده از نرم افزار فتوشاپ طرح را باز کرده و محتوای نوشتاری آن را تغییر دهید، سپس اقدام به چاپ طرح کنید . از بنر نیز می توانید به صورت یک ابزار تبلیغاتی برای معرفی دفتر، جابجایی یا معرفی خدمات ویژه و اطلاع رسانی ها استفاده کنید.

تابلو فلکسی دفتر پیشخوان دولت

یکی از تابلوهایی که برای دفاتر پیشخوان دولت زیاد استفاده می شود، تابلو فلکسی است و چاپ آن با استفاده از دستگاه چاپ فلکس انجام می پذیرد و نسبت به تابلو بنری مقاومت و دوام بیشتری دارد و قابلیت نورپردازی نیز دارد که در بنر این امکان فراهم نیست.

چاپ تابلو فلکسی نسبت به بنر از مقاومت بالاتری در برابر شرایط آب و هوایی برخوردار است. قبلاً برای نورپردازی تابلو فلکس از پرژکتور استفاده می شد. امروزه می توان با نصب لامپ های اس ام دی بین زمینه فلزی و محتوای چاپ شده برای تابلو فلکس نورمخفی نیز فراهم کرد.

تابلو چلنیوم دفتر پیشخوان دولت
تابلو چلنیوم  دفتر پیشخوان دولت

 

تابلو نئون پلاستیک دفتر پیشخوان دولت

تابلو نئون پلاستیک تابلویی از جنس پلاستیک مشابه شیشه است که شفافیت بالایی دارد و جزء دسته ی حروف برجسته به حساب می آید. مدیرانی که برای ظاهر و نمای بیرونی دفتر پیشخوان خود ارزش بیشتری قائل هستند، می توانند این مدل از تابلو را که حالتی شیک و کاملاً مدرن دارد را برای تابلوی تبلیغاتی خودشان انتخاب کنند.

 تابلو فلزی دفتر پیشخوان دولت

تابلو فلزی یکی از تابلوهای مقاوم است که با استفاده از انواع فلزات مثل روی، آهن، مس، برنج، استیل و برنز ساخته می شود و برای دفاتر پیشخوان بیشتر از فلز آهنی برای سفارش و نصب تابلو پشت بامی دفتر پیشخوان استفاده می کنند. این تابلو بر روی پشت بام نصب می شود و موقعیت دفتر پیشخوان را به عموم افراد معرفی می کند.

تابلو استیل دفتر پیشخوان دولت

تابلو استیل جزء تابلوهای فلزی است که با استفاده از ورق استیل ساخته می شود. تابلو استیل به شکل تابلو استیل ساده، تابلو استیل مات و تابلو استیل خش دار قابل سفارش است که بصورت تابلو تبلیغاتی دفتر پیشخوان دولت و یا تابلو راهنما برای معرفی بخش های مختلف دفتر پیشخوان مورد استفاده قرار می گیرد.

تابلو کامپوزیت دفتر پیشخوان دولت

تابلو کامپوزیت تابلویی است که در بخش زیرساز آن از ورق کامپوزیت استفاده می شود و کاربرد اصلی این ورق در دکوراسیون داخلی و بیرونی است و به همین علت هم نسبت به ورق پی وی سی که به طور عموم در زیرساز تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد، گران قیمت تر است.

تابلو کامپوزیت دفتر پیشخوان دولت
تابلو کامپوزیت دفتر پیشخوان دولت

 

تابلو راهنما دفتر پیشخوان دولت

بدلیل بخش بندی خدمات در داخل دفتر پیشخوان دولت، لازم است بخش های مختلف و خدماتی که ارائه می شود توسط تابلوهای راهنما مشخص و تفکیک شوند تا ارباب رجوع به راحتی بتوانند به خدمات مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند. از تابلو راهنما به شکل های مختلف مثل تابلو اسامی، تابلو معرفی بخش، تابلو طبقات، تابلو سالن، تابلو شماره اتاق و دیگر موارد می توان استفاده کرد.

تابلو لایت باکس دفتر پیشخوان دولت

تابلو لایت باکس جزء تابلوهای چاپی است و شما می توانید خدمات ویژه ی خودتان را به صورت چاپی در داخل باکس به شکل ایستاده و دیواری به مشتریان اعلام کنید و همچنین این تابلو را به صورت یک تابلو تبلیغاتی دفتر پیشخوان خدمات دولت در سر درب دفتر نصب کنید.

تابلو لایت باکس دفتر پیشخوان دولت
تابلو لایت باکس دفتر پیشخوان دولت

 

قیمت تابلو دفتر پیشخوان دولت

قیمت تابلوها متفاوت است و براساس موارد زیر تغییر می کند.

نوع تابلو

تابلوهایی که گزینه مناسبی برای دفاتر پیشخوان بودند را معرفی کردیم که با توجه به نوع تابلو دارای قیمت های متفاوتی هستند و بیشتر از تابلو فلکسی و تابلو بنری برای دفاتر خدماتی استفاده می شود که قیمت تابلو فلکسی نسبت به قیمت تابلو بنری گران تر است.

متر محیط

تابلو بر اساس متر محیطی که اشغال می کند قیمت متفاوتی دارد و تابلو فلکسی و بنری بر اساس نوع چاپ، متریال مصرفی، دستگاه چاپ، زیرساز کار، کیفیت و ماندگاری تعیین قیمت می شوند.

زیرساز تابلو

تابلوهای چاپی مثل فلکس و بنر معمولاً با استفاده از زیرساز فلزی نصب و پیاده سازی می شوند. در صورتی که تابلوهای حروف برجسته سفارش دهید، زیرساز پی وی سی است ، مگر اینکه خود سفارش دهنده متریال دیگری بخواهد.

قاب دار بودن تابلو

بعضی از سفارش دهندگان دوست دارند تابلوی تبلیغاتی آنها دارای قاب باشد، بویژه اگر تابلو از نوع چاپی باشد. قاب می تواند چهره تابلو را جذاب تر کند. قاب تابلو هزینه می طلبد و در نتیجه سبب افزایش قیمت تابلو می شود.

تابلو سازی دفتر پیشخوان دولت
تابلو سازی دفتر پیشخوان دولت

 

نصب تابلو دفتر پیشخوان دولت

مراحل نصب تابلو دفتر پشخوان خدمات دولت و بخش عمومی به شرح زیر می باشد:

مرحله اول) اندازه برداری ابعاد تابلو
مرحله دوم) طراحی تابلو پیشخوان دولت با استفاده از نرم افزار تری دی مکس
مرحله سوم) اگر تابلو از نوع چاپی باشد مثل تابلو بنری یا فلکس، طرح مدنظر بر روی متریال هایی مثل ام دی اف، پارچه یا کاغذ چاپ می شود. اگر تابلو از نوع حروف برجسته باشد، در این مرحله حروف توسط دستگاه برش لیزری، برش داده شده و سپس مونتاژ می شود.
مرحله چهارم) آماده سازی زیرساز تابلو با استفاده از متریال هایی نظیر فلز یا پی وی سی
مرحله پنجم) سوار کردن محتوای تبلیغاتی بر روی زیرساز
مرحله ششم) نصب تابلو دفتر پیشخوان دولت در محل

مزایای تابلو دفتر پیشخوان دولت

 1. معرفی دفتر پیشخوان به عموم افراد
 2. شناساندن موقعیت دفتر پیشخوان دولت
 3. زیباسازی دکوراسیون بیرونی دفتر پیشخوان دولت
 4. ایجاد هویت و اعتبار برای مکان
 5. راهنمای مناسب در یافتن دفتر پیشخوان
تابلوسازی حروف برجسته دفتر پیشخوان
تابلوسازی حروف برجسته دفتر پیشخوان

 

انواع خدمات دفتر پیشخوان

امروزه بسیاری از ادارات با همکاری دفتر پیشخوان بیشتر خدمات خود را به این ارگان خصوصی واگذار کرده است. دفاتر پیشخوان دفاتری هستند که چند سالی است بازگشایی شده اند و به افراد خدمات مختلفی از قبیل موارد زیر ارائه می کنند.

خدمات مرتبط با ثبت احوال

در گذشته برای دریافت خدماتی مثل تعویض شناسنامه، کارت ملی، ثبت وقایع ازدواج و طلاق، بررسی درخواست های حل اختلافات و صدور گواهی تجرد، می بایست به اداره ثبت احوال مراجعه می شد، امروزه این خدمات بصورت کامل و یا بخشی از آن توسط دفاتر خدمات پیشخوان دولت در محل به سادگی قابل اجراست.

خدمات مربوط به شرکت آب و فاضلاب

خدماتی که شرکت آب و فاضلاب اجازه انجام کل یا بخشی از آن را به دفاتر پیشخوان دولت داده است عبارتند از حوادث قطع و وصل انشعاب، تعیین قطر انشعاب با ظرفیت قراردادی، تغییر انشعاب آب موقت به دائمی، صدور تسویه حساب آب بها، پرادخت هزینه آب بهاء، تغییر نام اشتراک، جابجایی کنتور و دیگر موارد می باشد.

خدمات مرتبط با شرکت گاز

خدماتی مثل پرداخت فیش گاز، قطع و وصلی جریان گاز، ثبت انشعاب جدید و درخواست افزایش یا کاهش قدرت کنتور توسط خدمات امور مشترکین به افراد قابل ارائه می باشد.

خدمات مرتبط با شهرداری

اموری مثل پرادخت عوارض انواع خودرو و موتور سیکلت و ثبت بیمه سلامت نیز می تواند بخشی از خدمات مرتبط با شهرداری در دفاتر پیشخوان باشد.

خدمات مرتبط با بیمه

برخی از خدماتی که قبلاً برای آنها مجبوریم بودیم کلی راه بریم و هزینه خرج کنیم تا به دفاتر بیمه برسیم، امروزه به راحتی از طریق دفاتر خدمات پیش خوان دولت در محل قابل انجام است مثل ثبت نام و دریافت بیمه بیکاری که افراد دائماً نیاز دارند.

احراز هویت کد بورسی

بورس یک نوع معامله ارزی و دیجیتالی است که بسیاری از افراد با سنین مختلف در آن فعالیت دارند و برای اینکه بتوان در سازمان بورس سهامی خرید، در ابتدا نیاز به ثبت نام و احراز هویت می باشد. جهت احراز هویت نیاز به پر کردن یک سری فرم، انگشت نگاری و عکس می باشد که کلیه این خدمان در سامانه سجام و توسط دفاتر پیشخوان دولت انجام می پذیرد.

امور مالیاتی

اصناف، کسبه، اشخاص عادی، دارندگان خودرو، مغازه یا منزل همه لازم است مالیات خود را بصورت سالیانه پرداخت کنند و هر ساله اظهارنامه مالیاتی پر کنند تا مشمول جریمه نشوند. این کار توسط دفاتر پیشخوان که به سیستم های دولت الکترونیک دسترسی دارند، انجام می شود.

ثبت نام خودروهای اینترنتی

بعضی از افراد تمایل دارند به عنوان سفیر تاکسی اینترنتی مشغول به کار شوند، بنابراین با ارائه مدارکی مثل کارت خودرو، بیمه نامه خودرو، گواهینامه و کارت ملی خود به دفاتر پیشخوان رفته و با ثبت تقاضای خود و احراز هویت توسط پلیس امنیت به عنوان راننده در تاکسی های اینترنتی فعالیت خودشان را آغاز می کنند.

شارژ انواع کارت های اعتباری

برخی از خدمات مثل پیدا کردن یا گرفتن کارت دانشجویی، کارت اعتباری مترو و کارت شارژ اینترنتی نیز از طریق دفاتر پیشخوان دولت عرضه می شود.

خدمات سامانه همتا

یکی از دغذغه هایی که برای گوشی های قاچاق وجود داشت، رجیستری بود که توسط سامانه همتا چند وقتی است ارائه می شود و افراد می توانند به دفاتر پیشخوان دولت بروند و امور مرتبط با رجیستری گوشی و لپ تاب خود را انجام دهند.

فروش، شارژ و ارائه خدمات مرتبط با انواع سیم کارت دائمی و اعتباری

یکی دیگر از خدماتی که دفاتر پیشخوان ارائه می کنند، ثبت نام ، فروش و تعویض انواع سیم کارت های ایرانسل، همراه اول و رایتل است. همین طور فروش شارژ این سیم کارت ها نیز توسط دفاتر پیشخوان به مشتریان ارائه می شود.

کپی

اکثریت دفاتر دارای دستگاه های چاپگر هستند و خدمات کپی را نیز انجام می دهند.

راه اندازی دفاتر پیشخوان دولت

پس از کسب مجوزهای مورد نیاز، اجاره، خرید یا رهن یک مکان نسبتاً بزرگ، لازم است. دکوراسیون داخلی دفتر نیز می بایست بصورت باکس بندی و پارتیشن بندی آماده شود و تجهیزات مختلف مثل صندلی و میز کارکنان، کامپیوتر و تجهیزات جانبی دیگر محیا شود.

سپس برای شناسایی دفتر پیشخوان نیاز به تبلیغات است. تبلیغات برای دفاتر پیشخوان می تواند از طریق های مختلف مثل نصب بیلبورد، استرابورد، لمپوست بنر، تبلیغات چاپی و کاغذی، دیوار نویسی، تبلیغات روی پل و تابلوسازی انجام پذیرد. مهمترین و پرکاربردترین روش تبلیغاتی برای دفاتر پیشخوان دولت تابلوسازی دفتر پیشخوان دولت است که علاوه بر تبلیغات، سبب شناساندن مکان دفتر و زیباسازی دکوراسیون بیرونی و کسب هویت بیشتر می شود.

حرف آخر

تابلوسازی از گذشته های دور تا به امروز به عنوان یک ابزار تبلیغاتی قدرتمند و هدفمند بوده که توانسته علاوه بر تبلیغات جنبه زیباسازی و کسب اعتبار تجاری را نیز به همراه داشته باشد. تابلوسازی دفتر پیشخوان دولت می تواند بهترین ابزار برای معرفی و تبلیغات خدمات شما باشد.