تابلو شیرینی سرا :


تابلو شیرینی سرا معرف نام شیرینی فروشی است و مشتریان آن مغازه شیرینی فروشی را با آن نام می شناسند . مغازه شیرینی فروشی یکی از مغازه هایی است که افراد برای خرید انواع شیرینی ها و تنقلات به آنجا مراجعه می کنند . یک مکانی است که همه انتظار بهداشتی و تمیز بودن آن را دارند . یکی از جلوه های بصری زیبا برای مغازه قنادی ، تابلو شیرینی سراست که علاوه بر تبلیغات ، می تواند زیبایی را برای مکان تجاری شما فراهم کند .


شیرینی از خوراکی های محبوب ما انسانهاست که در اکثریت مراسم ها و جشن ها مورد استفاده واقع می شود . شیرینی ها با توجه به طرز پخت و تهیه به دو دسته کلی شیرینی خشک و شیرینی تر تقسیم می شوند . در مغازه شیرینی فروشی اقلام متعدد کیک ها ، شیرینی ها ، تخمه ، انواع آجیل ، پسته ، فندق ، وسایل و ابزارهای تزئیناتی تولد و سفره عقد ، انواع حلوا ، انواع شکلات ، انواع کاکائو ، انواع بیسکویت و دیگر موارد ارائه و عرضه می شوند . مشتریان به مصرف  خوراکی های شیرینی علاقه بسیار زیادی دارند و رقابت در حوزه شیرینی پزی بسیار است .

بنابراین برای جذب مشتریان بیشتر لازم است از روش های تبلیغاتی متعددی استفاده شود که یکی از برترین و تاثیرگذارترین ابزارهای تبلیغاتی در این حوزه که بسیار پرکاربرد و ضروری است تابلوسازی می باشد . با سفارش یک تابلو تبلیغاتی زیبا و نصب آن در سر در مغازه می توانید نام برند خود را برای همیشه در ذهن مشتریان حک نمایید تا در صورتی که مشتری نیاز به محصولات شما پیدا کرد براحتی نام برند حک شده در ذهن مشتری برای او یادآور شود و مشتری به سراغ شما بیاید .

 

 

تابلو مغازه شیرینی فروشی

 

 

تابلو مغازه قنادی :

 

قنادی ها ارائه دهنده انواع شیرینی و تنقلات هستند و تابلو قنادی یک معرف مناسب برای مغازه قنادی است . تابلو شیرینی و کیک یک نوع تابلو تبلیغاتی است که برای معرفی نام برندینگ قنادی یا شیرینی پزی در سر در مغازه نصب می شود . مشتریانی که از شما خرید می کنند مغازه شما را با نامی که بر روی تابلو درج شده است می شناسند . در مواردی که شیرینی ها طعم لذت بخشی را در مشتری پدید آورد و مشتری برای بار دیگر بخواهد از آن شیرینی ها تهیه نماید تابلو مغازه کاری می کند که مشتری به راحتی نام برند شما را در ذهن خود داشته باشد و به مغازه شما مراجعه نماید . پس برای مراجعه مجدد مشتریان به مغازه ، نیاز است که محصولات ارائه شده به مشتریان طعم و کیفیت مرغوبی داشته باشند تا مشتری را به برند شما وفادار نماید .

 

قیمت تابلو مغازه شیرینی سرا و قنادی :

 

قیمت تابلو مغازه شیرینی سرا با توجه به نوع تابلو و متریال های مصرفی و موارد زیر تعیین می شود :

 • متر محیط حروف برجسته
 • قاب تابلو
 • استفاده از تایمر
 • استفاده از دستگاه خنک کننده
 • نوع زیرسازی
 • نوع حروف برجسته
 • استفاده از لایت باکس
 • ساخت ترکیبی
 • افکت های ویژه نوری

 

 

 

نمونه تابلو شیرینی فروشی

 

 

نمونه تابلو شیرینی سرا :


نمونه کارها بسیار زیاد است و  انتخاب مدل تابلو شیرینی سرا بستگی به بودجه و سلیقه مشتریان دارد . گروه تابلوسازی نمارنگ دارای نمونه طرح تابلو شیرینی سرا به شکل های مختلف می باشد . طرح تابلو مغازه شیرینی فروشی به صورت طرح لایه باز جهت چاپ بنر و فلکس موجود می باشد که مشتریان به راحتی می توانند نوع تابلوی تبلیغاتی خود را برگزینند .

 

انواع تابلو مغازه شیرینی فروشی :


برای ساخت و سفارش انواع تابلو شیرینی سرا می توانید از انواع تابلوهای تبلیغاتی زیر بهره ببرید :

 

تابلو چلنیوم شیرینی سرا :


یکی از برترین نوع تابلوهای تبلیغاتی حال حاضر تابلو چلنیوم است . می توان از انواع متعدد آن برای تابلو شیرینی فروشی استفاده کرد که عبارتند از :

 1.  تابلو چلنیوم ستاره ای شیرینی سرا
 2. تابلو چلنیوم الماسی شیرینی سرا
 3. تابلو چلنیوم کریستالی شیرینی سرا
 4. تابلو چلنیوم دوبل شیرینی سرا
 5. تابلو چلنیوم لترمکس شیرینی سرا
 6. تابلو چلنیوم ساده

 

تابلو چلنیوم بهترین گزینه برای مغازه شیرینی فروشی است . چون شیرینی فروشی ها مکان هایی هستند که افراد به محض ورود به دکوراسیون داخلی و نظافت آن توجه می کنند . در وهله اول مشتری برای ورود به داخل مغازه ، به نمای ساختمان یا مغازه و تابلو سر در توجه می نماید . هر چه تابلوی تبلیغاتی تعبیه شده در سر در مغازه زیباتر و شیک تر باشد و نمای مغازه جلوه مناسبی داشته باشد به راحتی می تواند مشتریان را جذب نماید . پس از ورود مشتری به داخل مغازه و عمل خرید ، برای وفاداری او لازم است تا شیرینی های پخته شده و سایر اقلام خوراکی ، طعم و لذت کافی را برای مشتری به ارمغان بیاورد .


حروف برجسته چلنیوم زیبایی و درخشندگی خارق العاده ای دارند . تنوع ساخت آن بالاست و هر کس با هر سلیقه و بودجه ای که دارد می تواند یک نوع از آن را انتخاب کند . شیرینی فروش های نیاز به یک دکوراسیون داخلی و بیرونی زیبا دارند . تابلو چلنیوم با زیرساز کامپوزیت ست جذابی برای سفارش تابلو مغازه شیرینی سرا است ، نما و جلوه زیبایی فراهم می کند .

 

تابلو ال ای دی شیرینی سرا :


تابلو ال ای دی شیرینی فروشی یک تابلوی تبلیغاتی دیجیتالی است که به دو شکل متفاوت اجرا می شود :


الف ) تابلو ال ای دی ثابت : این تابلو قادر به حرکت نوشته ها و تصاویر نیست اما با نورپردازی های ویژه ای که بر روی آن پیاده سازی می شود به راحتی می تواند نظر هر رهگذری را جلب کند.
ب) تابلو ال ای دی روان : یکی از جذاب ترین تابلوهای تبلیغاتی است که به عنوان تابلو شیرینی سرا مورد استفاده بالقوه ای واقع می شود . در واقع قنادی ها یا شیرینی سراها برای معرفی برند خود به عموم مردم ، از دو نوع تابلو استفاده می کنند که یک نوع تابلو سر در مغازه است و نوع دیگر تابلو ال ای دی است . این تابلو به عنوان تابلو سر در مغازه و یا به عنوان تابلو تبلیغاتی در مسافتی دورتر از مغازه برای معرفی برندینگ نصب می شود . شیرینی سراها جدیداً از تابلو ال ای دی جهت دور درب ورودی به صورت تابلو ال ای دی نواری استفاده می کنند که جلوه بهتری را برای مکان کسب فراهم می سازد .

 

 

 

شیرینی سرای تهران

 

 

تابلو کامپوزیت شیرینی سرا :


تابلو کامپوزیت هم جزء تابلوهایی است که توسط صنف شیرینی پزی مورد استقبال زیادی واقع شده است . در واقع می توان از انواع حروف برجسته برای ساخت تابلو کامپوزیت استفاده کرد  . تابلوساز معمولاً در ساخت پس زمینه تابلوهای تبلیغاتی ، از پی وی سی استفاده می کن د. زمانی که مشتریان تمایل داشته باشند که زیرساز تابلوی تبلیغاتی آنها با استفاده از ورق های کامپوزیت ساخته شود ، تابلوساز به جای پی وی سی از ورق های کامپوزیت برای ساخت تابلو استفاده می کند  . ورق های کامپوزیت براق و درخشان هستند و جلوه و نمای شیک تری را برای تابلو به ارمغان می آورند .

 

برای آشنایی بیشتر با تابلو کامپوزیت و کاربردهای آن مقاله زیر را مطالعه کنید .

 

تابلوکامپوزیت و کاربردهای آن در تابلوسازی

 

تابلو ترموود شیرینی سرا:


ترموود را می توانید هم در نما و هم در ساخت زمینه تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار دهید . ترموود نیز مثل کامپوزیت نما و دکور زیبایی دارد و می تواند محیط فرح بخشی را برای مکان تجاری شما به همراه داشته باشد . در ساخت تابلو ترموود ، از چوب ترموود برای زیرسازی کار استفاده می شود .

 

اگر در مورد چوب ترموود اطلاعات کافی ندارید به مقاله زیر رجوع کنید .

 

ترموود چیست ؟

 

 

آرم تابلو شیرینی سرای

 

 

تابلو نئون شیرینی سرا :


تابلو نئون یکی از تابلوهای بسیار قدیمی است . در واقع جزء تابلوهای اولیه حروف برجسته است . البته به دو شکل متفاوت اجرا و پیاده سازی می شود .


الف ) تابلو نئون پلاستیک :
جنس حروف تمام پلکسی است . یعنی همه رویه و هم لبه ، هر دو با استفاده از پلکسی گلس ساخته می شود . قابلیت نورپردازی جذابی دارد و قیمت آن مناسب است .


ب ) تابلو نئون شیشه ای :
یک نوع تابلوی کاملاً متفاوت است که با استفاده از شیشه های بسیار ظریف خمکاری شده به نمایش گذاشته می شود . شیشه ها به صورت خام از بازار تهیه می شوند . سپس با استفاده از حرارت ، به شکل دلخواه مشتریان در می آیند . پس از فرآیند شکل دهی ، در داخل آن ها یک نوع گاز نئون پر می شود و با اتصال الکترود به دوسر آن حروف نئون شیشه ای به  رنگ دلخواه روشن می شوند . جذابیت نوری آن بسیار بالاست و از دور دست می تواند توجه هر کسی را جذب کند .

 

تابلو وکیوم شیرینی سرا :


تابلو وکیوم یک از تابلوهای حروف برجسته است که قابلیت ساخت به شیوه سه بعدی و تزئیناتی را دارد . حروف برجسته پس از طراحی و کنده کاری در قالب چوبی ام دی اف ، توسط حرارت با فشار در داخل قالب پرس می شوند .

 

تابلو فلزی شیرینی سرا :


تابلو فلزی از قدیمی ترین تابلوهاست که با استفاده از متریال های مختلف همچون موارد زیر قابل پیاده سازی است :

 • فلز
 • برنج
 • آهن
 • استیل
 • برنز

در میان تابلوهای فلزی ، تابلو استیل از پرکاربردترین آنهاست چرا که به هیچ وجه زنگ نمی زند ، فرسوده نمی شود و در برابر عوامل محیطی کاملاً مقاوم است . تابلو استیل نیازی به رنگ آمیزی ندارد و در دو نوع ساده و خش دار و در رنگ های مختلف تولید می شود .

 

تابلو فلکسی شیرینی فروشی :


یک نوع تابلوی چاپی است که با استفاده از دستگاه مخصوص چاپ فلکس ، بر روی انواع متریال ها چاپ و پیاده سازی می شود .

 

تابلو لایت باکس شیرینی سرا :


تابلو لایت باکس هم می تواند به عنوان تابلو سر درب مورد استفاده واقع شود و هم در بخش های داخلی مغازه یا مکان کسب . این تابلو به صورت لایت باکس ایستاده و یا لایت باکس آویز برای معرفی محصولات و یا خدمات مورد استفاده قرار می گیرد . تصاویر و یا پیام تبلیغاتی در داخل باکس تبلیغاتی به صورت چاپی به اجرا گذاشته می شود . برای تابلو مغازه شیرینی فروشی می توانید تصویری از انواع شیرینی های خوشمزه را چاپ و در تابلو لایت باکس به نمایش در آورید .

 

تابلو پولکی شیرینی سرا :


ترفند جدیدی که برای زیبایی بیشتر تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد ، فراهم کردن یک زیرساز براق و لغزان است . این زیرساز تایل نام دارد و می توان انواع اشکال هندسی دلخواه را بر روی این تایل ها پیاده سازی کرد . وقتی از تایل های پولکی در زیرساز کار استفاده می شود ، تایل ها به واسطه فضایی که در بالاترین نقطه تابلو قرار دارد ، به حرکت در می آیند و زیبایی یک تابلوی تبلیغاتی را دو چندان می کنند .

 

تابلو پیکسلی شیرینی سرا :


پیکسل ها وضوح یک تصویر را می سازند . هر چه میزان پیکسل ها بیشتر و فشرده تر باشد به همان میزان رزولوشن تصویر افزایش می یابد . تابلو پیکسلی تابلویی است که هم در زمینه و هم در خود حروف برجسته از افکت های نوری استفاده می شود . نحوه نمایش این افکت های نوری با استفاده از یک کنترلر انجام می شود و شما به راحتی می توانید برنامه نمایش نوری این تابلو را تغییر دهید .

 

تابلو بنری شیرینی سرا :


بنر بیشتر برای اطلاع رسانی های عمومی کاربرد دارد . در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید برای معرفی تصاویر و نام محصولات از بنر در نقطه های مختلف از جمله تابلو مغازه استفاده کنید .

 

تابلو یونولیتی شیرینی سرا :


با نام یونولیت همه آشنا هستنید ، علاوه بر ساختمان سازی و ایجاد دکوراسیون داخلی ، یونولیت قابل برش به صورت حروف برجسته نیز می باشد . به همین علت از یونولیت به عنوان ابزاری جهت ساخت حروف برجسته یونولیتی استفاده می کنند . حروف یونولیتی قابلیت رنگ آمیزی طبق سلایق مشتریان را دارد .

 

تابلو لاسوگاسی شیرینی سرا :


این تابلو نورپردازی متفاوتی نسبت به دیگر حروف برجسته دارد . از لامپ های 20 ولت یا 12 ولت برای ساخت تابلو لاسوگاسی استفاده می شود . چیدمان لامپ ها با فاصله ای بیشتر نسبت به دیگر حروف برجسته انجام می پذیرد .

 

اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تابلو لاسوگاسی دارید می توانید مطلب زیر را مطالعه کنید .

 

تابلو لاسوگاسی

 


تلویزیون شهری تابلو سرا :


تلویزیون شهری نیز ابزار تبلیغاتی بسیار مفیدی است که در شیرینی پزی کاربردهای زیادی دارد . شما برای جذب مشتریان بیشتر و بدست آوردن اعتماد مشتریان ، می توانید از نحوه پخت شیرینی ها در کارگاه شیرینی پزی و بخش های متعدد مغازه و محصولات متعدد عکسبرداری نمایید و سپس به صورت کلیپ های تبلیغاتی در تلویزیون شهری در مکان های پرازدحام و عمومی به معرض نمایش بگذارید .

 

 

شیرینی سرای

 

 

حال می خواهیم کمی در مورد خود شیرینی بحث کنیم .

 

تاریخچه شیرینی :


تاریخچه شیرینی به  قرن هفتم میلادی و به ایران باستان برمی گردد . در زمان امپراتوری ایران باستان ، قنادها برای نخستین بار کیکی به نام لاویش را آماده کردند . در آن زمان شیرینی های متعددی همچون کوکی ، کیک های خشک ، شیرینی های فینگر فودی و دیگر شیرینی ها که با استفاده از موادی مثل آرد ، کره ، تخم مرغ و شکر ، توسط کشورهای مختلف به صورت مشترک طبخ و آماده استفاده می شدند . اما اگر بخواهیم نگاهی به تاریخچه شیرینی در ایران بیاندازیم می بایست سری به دوران ناصرالدین شاه بزنیم . در آن زمان ها اقلامی نظیر قند ، نقل و نبات در مغازه ها به فروش می رفت  که آن مغازه ها را قنادی می نامیدند . با وجود تلاش های بسیار زیاد ناصرالدین شاه در آن دوران ، ایران قادر به تولید قند ایده آلی نبود و قند را از کشورهای متعدد مثل بلژیک و روسیه وارد می کردند .

در آن دوران قندهایی که توسط کشور ما تولید می شد از شکر جوشانده بدست می آمد و طعم چندان جالبی نداشتند . در حالی که قندهای بلژیکی نرم و خوشمزه بودند . قندهای روسی نیز خوشمزگی داشتند اما سفت و سخت بودند . اما قندهای ایرانی هیچ طعم جالبی نداشتند . این امر سبب نارضایتی ناصرالدین شاه بود تا اینکه تصمیم گرفت کارخانه قندسازی در کهریزک احداث کند . به دلیل برخی عوامل خارجی این کارخانه نتوانست بیشتر از 12 روز به کار خود ادامه دهد . زیرا کشورهای بلژیک و روسی همچنان در صدد بودند که ایران قند را از آنها بخرد . چیزی نگذشت که رضاخان توانست مجدداً کارخانه را باز نموده و علاوه بر آن ، کارخانه های دیگری جهت تولید قند بازگشایی شدند .

با وجود زیادی قند و شکر و تولید داخلی کم کم قنادها با استفاده از ترفندها و خلاقیت ها اقدام به تولید شیرینی نمودند . در دوران هخامنش نیز جو به عنوان یک ماده غذایی به شکل های متفاوت مورد استفاده واقع می شد . انسان ها در آن زمان ، جو را نیم کوب می کردند و با استفاده از شیر و آرد ، انواع شیرینی ها و نان ها را می پختند .

بیسکویت نیز یکی دیگر از کشفیات است . در رم باستان ، انسانها برای اطمینان از داغی تنور ، یک تکه خمیر کوچک را به داخل تنور می انداختند و بعد از پخت نان ، خمیر هم برشته و خوشمزه می شد . پس از آن شکر و کاکائو و دیگر مواد شیرینی پزی وارد بازار شدند و در آن زمان ها اروپاییان با شکر یک شیرینی با نام شیرینی کوکی می پختند که همان بیسکویت است ، یعنی چیزی که دو بار پخته می شود .

در قرن پانزدهم هم پخت پنکیک آغاز شد و در قرن نوزدهم و با انقلاب صنعتی طبخ انواع کیک ، بیسکویت و ژله به صورت انبوه آغاز شد و از قرن نوزدهم تهیه انواع دونات در شیرینی پزی ها مرسوم گشت . امروزه انسانها برای برگزاری جشن تولد ها ، عروسی ها ، پای کوبی ها و اعیاد از انواع شیرینی ها ، تخمه ، آجیل ، شکلات و دیگر تنقلات استفاده می کنند و شیرینی جزء یکی از ضروریات در جشنها و پای کوبی هاست.

 

 

 

تابلو شیرینی پامچال

 

 

تاریخچه شیرینی پزی در اروپا :


اروپا قرن ها بعد از آسیا اقدام به طبخ شیرینی کرد . اما عسل زودتر از آسیا در اروپا مورد استفاده واقع شد . بعد از لشکرکشی مسلمانان به اروپا و به کشور اسپانیا و جنگ های صلیبی ، انواع ادویه جات و مواد غذایی و مواد شیرینی پزی و طرز طبخ آنها از کشورهای آسیایی به کشورهای اروپایی منتقل شد .


در اواخر قرن چهاردهم میلادی ویفرهای کوچک که توسط کرم های رنگی پر شده بودند در پاریس برای مصرف عموم مردم در شیرینی پزی ها عرضه شدند . سپس انواع کیک توسط اروپاییان طبخ شد . اولین کیک های اسفنجی در قرن هجدهم پخته شد . در آن زمان برای پف کردن کیک از تخم مرغ استفاده می شد . اما در سال 1850 بکینگ پودر به عنوان موادی جهت پف کیک مورد استفاده واقع گشت .

 

انواع شیرینی ها :


امروزه در سطح شهر ، تعداد زیادی مغازه شیرینی فروشی وجود دارد که انواع شیرینی های تر و خشک را طبخ نموده و در ویترین های مغازه در معرض نمایش گذاشته اند . در کشور ما ، هر شهر ، شیرینی های خاص خود را دارا می باشد که به عنوان سوغاتی مورد استفاده شهرهای دیگر واقع می شود . شیرینی های تهیه شده در هر شهر جزء سنت آن شهر محسوب می شود . برای مثال شیرینی هایی همچون قطاب ، کیک یزدی ، باقلوا ، پشمک یزدی و حاجی بادام توسط استان یزد ارائه می شود و تابلوسازی در یزد نیز هنگام ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی نام این شیرینی ها را در بخشی از تابلو می آورد .

استان کرمانشاه شیرینی هایی همچون کاک ، نان برنجی و نان خرمایی را به عنوان سوغات معرفی می نماید . سوغات معروف استان قم سوهان است . گیلانی ها رشته خوشکار ، نان پنجره ای ، شیرینی کاکا و کدو حلوایی را ارائه می کنند . گز هم یکی از بهترین سوغات اصفهان محسوب می شود . دیگر استان ها نیز انواع متعددی از شیرینی ها را طبخ و روانه بازار می کنند . اما برخی از شیرینی ها همچون کشمشی ، دانمارکی ، شیرینی آلمانی ، شیرینی نخودچی و دیگر شیرینی های تر توسط کلیه شهرهای ایران طبخ شده و در مغازه های شیرینی فروشی به فروش می رسند .

 

 

نقش تابلو مغازه شیرینی فروشی در کسب سود :


تابلو مغازه نقش شگرفی در معرفی برند ایفا می کند و می تواند به طور مستمر و دائم برندینگ شما را به رهگذرانی که از مقابل محل کسب شما در حال عبور و مرور هستند ، معرفی نماید . با تکرار مستمر و دائم نام برند شما در ذهن رهگذران حک می شود و برندینگ شما خواه ناخواه در ذهن مشتری نقش می بندد و در زمان نیاز ، نام برند شما اولین چیزی است که از حافظه بلند مدت مشتری به ذهن یادآور می شود و مشتریان را به سمت کسب و کار شما سوق می دهد .