طراحی تابلو مغازه

طراحی تابلو مغازه

طراحی تابلو مغازه :

طراحی تابلو مغازه در دنیای تابلوسازی به شیوه های متفاوتی انجام می پذیرد و سلیقه افراد سفارش دهنده تابلو مغازه و میزان بودجه ای که برای تابلو در نظر گرفته اند تعیین کننده نوع تابلویی است که به عنوان تابلو مغازه ، تابلو شرکتی و یا تابلو فروشگاهی نصب می شود .

نمونه طرح تابلو مغازه :

نمونه طرح تابلو مغازه ، نمونه طرح تابلو فروشگاهی و یا نمونه طرح تابلو شرکتی در سایت های تابلوسازی ، کارگاه های تابلوسازی و مغازه های تابلوسازی موجود است که مشتریان قبل از سفارش تابلو می توانند این نمونه ها را ببینند و با موکاپ تابلو تبلیغاتی می توانند پیش نمایشی از تابلویی را که خود آنها سفارش داده اند را نیز قبل از مرحله ساخت مشاهده نمایند و سپس اقدام به سفارش تابلوی مدنظر خود نمایند .

قیمت طراحی تابلو مغازه :

طراحی تابلو مغازه ، طراحی تابلو فروشگاهی و طراحی تابلو شرکتی همه با استفاده از نرم افزارهای طراحی همچون تری دی ، اتوکد ، فتوشاپ و کرل و سایر نرم افزارها انجام می پذیرد و متراژ تابلو و دیگر موارد تعیین کننده قیمت تابلو تبلیغاتی ، پس از اتمام مراحل طراحی توسط نرم افزارها و تابلوساز می باشد سپس طرح به کارفرما نمایش داده شده و در صورت وجود نواقص و تغییرات احتمالی ، طرح بروزرسانی شده و در نهایت پس از تایید کارفرما تابلو ظرف مدت زمان بیست و چهار ساعت در کارگاه تابلوسازی ایمن نورتاب ساخته شده و در محل نصب می شود .

سفارش ساخت تابلو مغازه :

کسب و کارها جهت سفارش ساخت تابلو مغازه ممکن است به چندین کارگاه تابلوسازی ، مغازه های تابلوسازی و یا سایت های تابلوسازی مراجعه نمایند که هر کدام قیمت تابلوسازی را با ارقام متفاوتی به مشتریان ارائه می دهند که تماماً به نوع ساخت تابلو و متریال های کاربردی بستگی دارد اما برای راحتی خیال مشتریان می توانید با استفاده از موکاپ تابلو که پیش نمایشی از تابلو تبلیغاتی است برای مشتریان آسودگی خیال فراهم کنید تا نسبت به انتخاب خود یقین حاصل نمایند و با خیال راحت تابلوی نهایی خود را جهت مصارف متعدد تبلیغاتی انتخاب کنند .

کلیات طرح تابلو مغازه :

طراحی ، یک هنر ماندگار است که به سبک های متفاوتی انجام می پذیرد زمانی که چند نقاش از یک منظره یکسان طرحی را می کشند هر کدام طبق سبکی که دارند بخشی از فضا را ترسیم می کنند و به آن رنگ و لعاب می دهند که با نقاشی های دیگر هنرمندان متفاوت است تابلوسازی تبلیغاتی نیز اینگونه است . در سطح شهر تعداد زیادی کارگاه تابلوسازی و یا مغازه های تابلوسازی که در زمینه ساخت تابلوهای تبلیغاتی فعالیت دارند وجود دارد و زمانی که شما برای سفارش تابلو به آنها مراجعه می کنید قیمت های متفاوتی را برای سبک های یکسان ارائه می دهند که بستگی به نوع طراحی و نحوه پیاده سازی تابلو و متریال های مصرفی دارد  . به طور کل در طراحی تابلو مغازه چند رویکرد متفاوت مطرح می شود که عبارتند از :

طراحی حروف برجسته تبلیغاتی ، لوگوی تبلیغاتی و پیام تبلیغاتی مندرج بر روی تابلو

طراحی پس زمینه تابلو که نمای اصلی تابلو را به رخ می کشد و می تواند از متریال هایی نظیر ورق پی وی سی ، ورق کامپوزیت ، آجر ، سنگ ، شیشه و چوب ترموود باشد .

یک تابلو می تواند با قاب و یا بدون قاب باشد

نحوه چیدمان لامپ های ال ای دی یا اس ام دی

انواع تابلو مغازه :

امروزه به واسطه دستگاه های پیشرفته ای که وارد حوزه تابلوسازی شده اند تابلوسازها قادر به طراحی و پیاده سازی تابلوهای تبلیغاتی با اسامی متفاوت می باشند که هر یک کارکردها ، مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه به تشریح مختصری از هر یک می پردازیم :

تابلو چلنیوم مغازه :

تابلو چلنیوم از تابلوهای مدرن و درخشان است که در حال حاضر جایگاه یکم را در حوزه تابلوسازی به خود اختصاص داده است . تابلوساز با برش هایی که بر روی پلکسی ایجاد می کند انواع تابلو چلنیوم همچون تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم کریستالی ، تابلو چلنیوم لترمکس ، تابلو چلنیوم دوبل ، تابلو چلنیوم پانچی و تابلو چلنیوم ساده را بنا به نیاز مشتریان طراحی و پیاده سازی می کند . قیمت تابلو چلنیوم با توجه به نوع تابلو و همچنین متریال هایی که در ساخت تابلو بکار برده می شود در ابتدای طراحی سنجیده و به مشتریان اعلام می شود .

تابلو استیل مغازه :

تابلو استیل از سبک تابلو های فلزی پیروی می کند و با استفاده از فلز استیل ساخته می شود . تنها عیبی که تابلو استیل داشت عدم استفاده از نور بود زیرا استیل قادر به عبور نور نیست اما تابلوسازان با ترفندی خلاقانه توانستند بین حروف و زمینه تابلو فاصله ای ایجاد نمایند و در این فاصله لامپ های ال ای دی را جاسازی کنند بدین شکل تابلو استیل نور اندریک پا به دنیای تابلوسازی نهاد یک تابلو استیل با نور اما نمی توان از این تابلو نور درخشانی همچون نوری که توسط تابلو چلنیوم منعکس می شود انتظار داشت نور تابلو استیل فقط زمینه تابلو را روشن می کند اما ترفند دیگری که جدیداً در ساخت تابلو استیل به کار می برند ترکیب دو آلیاژ استیل و پلاستیک است که منجر به ساخت تابلو پلاستیل می شود . با اجرای این روش یک تابلوی ترکیبی از استیل و پلاستیک خواهید داشت که قابلیت نورپردازی با نور یکنواخت را نیز دارد . قیمت تابلو استیل با در نظر گرفتن نوع ورق استیل کاربردی ، نحوه ساخت تابلو و متر محیط آن سنجیده می شود .

تابلو فلکسی مغازه :

تابلو فلکسی با استفاده از صفحه هایی ساخته می شوند که منعطف می باشند و خاصیت روکش ابریشمی و پوشش کوتینگ آنها عامل مقاوم سازی آن در برابر شرایط جوی شده است روکش های تابلو فلکس به دو صورت سپری کلیپسی و پرچی بر روی تابلو نصب می شوند و محتوای تبلیغاتی آن با دستگاه مخصوص چاپ فلکس بر روی آن چاپ می شود .

تابلو کامپوزیت مغازه :

تابلو کامپوزیت یکی از تابلوهای مدرن و پیشرفته است که قابلیت اجرای کلیه حروف برجسته بر روی آن فراهم است و به جای زیرساز پی وی سی تابلو ، از ورق های کامپوزیت استفاده می شود بدین ترتیب تابلو کامپوزیت می تواند ترکیبی از کلیه حروف برجسته نظیر حروف برجسته پلکسی ، حروف برجسته لاسوگاسی ، حروف برجسته وکیوم ، حروف برجسته استیل ، حروف برجسته فلزی و دیگر حروف برجسته باشد . علاوه بر تابلو مغازه شما می توانید بخش نمای بیرونی مغازه را با استفاده از ورق های کامپوزیت تزیین نمایید و یک نمای کامپوزیت جذاب را هم برای تابلو و هم برای ظاهر نمای مغازه به نمایش بگذارید .

تابلو وکیوم مغازه :

اگر شما به دنبال تابلو دو بعدی و سه بعدی با حجم بیشتر هستید تابلو وکیوم برترین گزینه است . این تابلو توسط خلاء و حرارت بر روی پلکسی پرس می شود و قابلیت افزایش میزان برجستگی حروف برجسته و اجرای سه بعدی حروف به راحتی در آن محیاست .

تابلو ال ای دی مغازه :

تابلو ال ای دی از جدیدترین و پرکاربردترین نوع تابلوهاست که به صورت دیجیتالی و با استفاده از ماژول ها به دو روش تابلو ال ای دی ثابت و تابلو روان پیاده سازی می شود . اگر تمایل به سفارش تابلوی تبلیغاتی همراه با افکت های نوری و طراحی خلاقانه انیمیشنی دارید تابلو ال ای دی روان را سفارش دهید اما اگر می خواهید تابلو تبلیغاتی مغازه شما فقط با افکت های نوری جذاب نظر مخاطبان را جذب کند تابلو ال ای دی ثابت تابلوی مدنظر شماست.

تابلو پیکسلی مغازه :

تابلو پیکسلی قابلیت برنامه ریزی هم برای افکت های نوری که در حروف برجسته اجرا می شود را دارد و هم برای افکت های نوری در پس زمینه تابلو ، در ساخت تابلو پیکسلی هر چقدر فواصل بین پیکسل ها کمتر باشد تابلو از کیفیت نوری بالاتری برخوردار خواهد بود .

تابلو پولکی مغازه :

تابلو پولکی از تابلوهای مدرن است که جذابیت خارق العاده ای را به نمایش می گذارد . در ساخت تابلو پولکی از تایل های پولکی که می تواند به شکل دایره ، مستطیل ، لوزی ، ستاره و یا اشکال هندسی دیگر باشد استفاده می شود . تایل ها از نوعی پلاستیک ساخته می شوند که براقیت فوق العاده ای دارند و لغزان هستند که حالت لغزان آنها چشمان هر بیننده ای را متحیر می کند . از تایل های پولکی می توان به عنوان زیرساز هر نوع تابلوی حروف برجسته ای که مدنظر شماست بهره برد .

تابلو بنری مغازه :

بنر یکی از متریال های پراستفاده در حوزه تابلوسازی است که قابلیت پیاده سازی به عنوان تابلو را داراست . محتوای تبلیغاتی توسط دستگاه چاپ بنر ، چاپ شده و بر روی زیرساز فلزی چسبانده می شود و به عنوان تابلو سر درب مغازه و یا تبلیغات محیطی جهت فروش ویژه محصولات و یا تخیفات ویژه به نمایش گذاشته می شود .

تابلو پلکسی مغازه :

پلکسی نوعی پلاستیک مشابه شیشه است اما نسبت به شیشه شفاف تر و مقاوم تر می باشد و انواع پلکسی در بازار جهت کاربرد در صنایع متعدد موجود است که چند مورد از آن در حوزه تابلوسازی در رنگ ها و طرح های متفاوت جهت ساخت تابلوهای تبلیغاتی از جمله تابلو پلکسی مورد استفاده واقع می شود .

تابلو یونولیتی مغازه :

در ساخت تابلو یونولیتی از نوعی یونولیت فشرده دانه ریز که توسط دستگاه برش لیزری برش داده شده و با استفاده از رنگ های آکریلیک و رنگ های پلاستیک رنگ آمیزی می شود ، ساخته می شود و بیشتر به عنوان تابلو سالنی و تابلو نمایشگاهی مورد استفاده واقع می شود .

تابلو نئون :

تابلو نئون جزء لاینفک تابلوهای تبلیغاتی است که از دیرباز تا کنون به عنوان تابلو مغازه مورد استفاده هر صنفی واقع شده و می شود . تابلو نئون به دو شیوه متفاوت طراحی و پیاده سازی می شود :

تابلو نئون پلاستیک :

در این روش از پلاستیک برای ساخت رویه و لبه های حروف برجسته پلاستیکی بهره می برند . پلاستیک به راحتی می تواند نور را به طور یکنواخت منتشر نماید به همین دلیل تابلو نئون پلاستیک به عنوان یک تابلو حروف برجسته با قیمت مناسب چندین سال است که در حوزه تابلوسازی مورد استفاده مغازه داران واقع می شود .

تابلو نئون شیشه ای :

این تابلو با استفاده از شیشه های خام درست می شود برای ساخت تابلو نئون شیشه ای ، تابلوساز از بازار شیشه های خام تهیه نموده و سپس با استفاده از حرارات آنها را به شکل مدنظر در می آورد و پس از آماده سازی حروف با استفاده از گازهای متعدد نور آنها را تامین می کند .

تابلو لایت باکس مغازه :

تابلو لایت باکس تابلویی است که محتوای تبلیغاتی آن در داخل یک باکس یا جعبه با ابعاد متعدد جای می گیرد که به دو شکل با نور و بدون نور و به صورت آویز ، ایستاده و دیواری مورد استفاده واقع می شود .

تابلو لاسوگاسی مغازه :

تابلو لاس وگاس مغازه نوعی از تابلوهای حروف برجسته است که در ساخت آن ، لامپ های ال ای دی یا اس ام دی با فواصل دورتری از یکدیگر در داخل حروف برجسته جای می گیرند که قابلیت استفاده از لامپ ها با رنگ نور متفاوت برای هر کاراکتر از حروف برجسته فراهم است و جلوه متفاوتی را به نمایش می گذارد .

تابلو ترموود مغازه :

تابلو ترموود یک تابلوی چوبی است که برای ساخت آن از چوب ترموود بهره می برند که این چوب بسیار مقاوم است و سبب ایجاد یک نمای مدرن و کلاسیک برای تابلو مغازه می شود .

استند تبلیغاتی مغازه :

استندها به سه صورت استند تبلیغاتی ، استند نمایشگاهی و استند فروشگاهی در داخل مغازه ها و غرفه های نمایشگاهی و همیچنین در خارج از مغازه به شکل های متفاوتی همچون استند رول آپ ، استند رومیزی ، استند زمینی یا ایستاده ، استند ایکس ، استند چرخشی ، استند جا کاتالوگی ، استند اداری و استند تبلیغاتی محصول جهت قرار دادن نمونه محصولات ، مورد استفاده واقع می شود .

سبک های طراحی تابلو مغازه :

سبک های متعددی برای طراحی تابلو مغازه یا طراحی تابلو فروشگاهی و یا طراحی تابلو شرکتی مورد استفاده واقع می شوند که عبارتند از :

طراحی تابلو مغازه به سبک مینیمال :

این تکنیک ساخت به دنبال سادگی و روان نویسی است در این روش محتوای تبلیغاتی به روشی ساده بر روی تابلو با فونت های ساده و درشت که قابلیت خوانایی بالایی دارند درج می شوند و تابلوساز در استفاده از فونت هایی با پیچ و خم زیاد پرهیز می کند. این سبک برای ساخت هر نوع تابلویی مناسب است و مورد استفاده واقع می شود .

طراحی تابلو مغازه به سبک لاسوگاسی :

این سبک پیرو طرح های شلوغ و زرق و برق دار است و بیشتر جهت مغازه های اسباب بازی فروشی ، رستوران ها ، فست فودی ها ، لباس فروشی ها و به طور کلی مغازه هایی که با کودکان ، نوجوانان و جوانان سر و کار دارد مورد استفاده واقع می شوند که قطر قلم و فونت های درشتی را به نمایش می گذارد .

طراحی تابلو مغازه به سبک سنتی :

فونت های اصیل ، نستعلیق و شکسته نستعلیق در این سبک جای دارند .

طراحی تابلو مغازه به سبک فانتزی و مدرن :

تابلوهای جدید و پرنور و زرق و برق دار همچون تابلو چلنیوم ، تابلو ترموود ، تابلو پولکی ، تابلو کامپوزیت و تابلو وکیوم در این جایگاه قرار دارند که زیبایی خارق العاده ای دارند و چشمان هر بیننده ای را خیره می کنند .

نکات مهم در طراحی تابلو مغازه :

انتخاب مکان نصب تابلو تبلیغاتی :

مکان نصب تابلو مغازه و ابعاد تابلو ، جای دادن در نقطه دید با زوایای متناسب بسیار حائز اهمیت است زیرا اگر تابلو در مکانی نصب شود که زاویه دید مناسبی نداشته باشد و حروف مندرج بر روی آن براحتی قابل خواندن نباشند از لحاظ تاثیر دید بصری بیننده ، ضعیف عمل می کند و نمی تواند آنچنان که باید شما را به هدف تبلیغاتی که همان جذب مشتریان بیشتر است نائل کند .

خوانایی و گیرایی محتوای تبلیغاتی :

کلام تبلیغاتی که بر روی تابلو نوشته می شود علاوه بر کوتاه بودن می بایست خاص ، منحصر به فرد و آهنگین باشد به طوری که بیننده در مدت زمان چند ثانیه بتواند آن اسم را بخواند و یاد بسپارد علاوه بر آن پیام تبلیغاتی مندرج در تابلو باید به گونه ای باشد که با نوع کسب و کار شما مرتبط باشد و مخاطبان با خواندن یا مشاهده پیام تبلیغاتی ، پی به نوع کسب و کار شما در داخل مغازه ، فروشگاه و یا شرکت ببرند .

انتخاب عکس های مناسب :

عکس در تابلو تبلیغاتی استفاده چندانی ندارد و معمولاٌ کسانی هم که تمایل در درج تصویری بر روی تابلو دارند می بایست یک عکس با ابعاد کوچک که ترسیم کننده نوع کسب شماست انتخاب نمایند اما عکس در بیلبوردهای تبلیغاتی ، لمپوست بنر ، استرابورد تبلیغاتی ، تابلو لایت باکس و بنر که در حیطه تابلوسازی طراحی و پیاده سازی می شوند بسیار حائز اهمیت است خصوصاً در طراحی بیلبورد عکس ها می توانند در فضای فرابیلبوردی نیز جای بگیرند و جلوه سه بعدی و زیبایی را در بیلبورد خلق کنند که چشمان هر بیننده ای را متحیر نماید .

استفاده از عنوان مناسب برای تابلو مغازه ، تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی :

عنوانی که انتخاب می شود می بایست تمثیلی از فعالیت داخل مغازه باشد و یک اسم کلاسیک و مدرن و جدیدی که تا حال به گوش نرسیده می تواند ماندگاری بیشتری را در ذهن مشتری داشته باشد چرا که انسانها همواره به دنبال کاراکترهای خاص و تازه هستند . استفاده از عناوین عجیب و غریب که تا حالا مشتریان ندیده باشند و جدید باشد می تواند نظر هر مخاطبی را جذب کرده و او را وادار به پرسش این سوال نماید که معنی این عنوان یا کلمه چیست ؟ قطعاً طراحی جذاب و با کیفیت تابلو مغازه می تواند سبب جلب نظر رهگذاران شده و آنها را به یک مشتری تبدیل کند .

استفاده از حالت های دو بعدی و یا سه بعدی در سفارش تابلو می تواند بر جذابیت آن بیفزاید .

استفاده از تابلوهای به روز و مدرن فراهم کننده محیط تجاری مدرنیته و شیک برای مکان کسب می شوند ، با وجود اینکه تابلوهایی همچون تابلو فلکسی ، تابلو نئون ، تابلو استیل ، تابلو لایت باکس جزئی از تابلوهای قدیمی محسوب می شوند باز هم کارکردهای زیادی در دنیای بازاریابی و تبلیغات دارند و همچنان مورد استفاده اصناف واقع می شوند اما اگر می خواهید نمای محیط تجاری و یا کسب و کار شما همگام با دنیای مدرنیته پیش رود می بایست با سفارش تابلوسازی مدرن و یا تابلو مغازه جدید همچون تابلو چلنیوم ، تابلو پیکسلی ، تابلو ترموود ، تابلو کامپوزیت ، تابلو وکیوم ، تابلو پولکی و یا تابلو ال  ای دی اقدام به سفارش تابلو تبلیغاتی نمایید تا تاثیرگذاری مثبتی در ذهن رهگذارانی که از مقابل مکان کسب شما در حال گذر هستند داشته باشید .

 انتخاب رنگ مناسب جهت تابلو ، حروف برجسته و زیرساز تابلو :

روانشناسی رنگ در تبلیغات یکی از ضروریات دانش یک تابلوساز است که سبب می شود تابلوساز پس از دریافت سفارش تابلو تبلیغاتی ، در هنگام طراحی بتواند از ترکیب رنگ های متناسب برای ساخت تابلو استفاده نماید چرا که استفاده از ترکیب رنگ متناسب سبب زیباسازی هر چه بیشتر تابلوی تبلیغاتی می شود و استفاده از رنگ های نامتناسب زیبایی تابلو را زیرسوال می برد و از جذابیت آن می کاهد .

اهمیت تابلو مغازه از بعد روان شناسی :

تابلو مغازه و محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی آن قطعاً بر ذهن بصری بینندگانی که از مقابل مغازه در حال گذر هستند تاثیر می گذارد و جزئی از هویت و اعتبار محل کسب به شمار می آید . شاید شما در حالت عادی ادعا داشته باشید که به تابلوهای تبلیغاتی نصب شده در سر در مغازه ها اهمیتی نمی دهید و توجهی ندارید اما این ادعا کاملاً اشتباه است چرا که زمانی که می خواهید آدرس یک مکان را به یک شخصی که چندین بار از آن مکان گذر کرده است بدهید قطعاً نامی که در تابلو نمایان است را به زبان خواهید آورد و این نمایانگر تاثیر دراز مدت تابلو مغازه در ذهن بصری بینندگان است .

حال یک سوال مطرح می شود و آن اینکه آیا نصب تابلو مغازه یک هزینه سربار است  و یا یک سرمایه گذاری بلند مدت جهت معرفی کسب و کار ؟

جواب این سوال کاملاً واضح و روشن است تابلو مغازه یا هر نوع ابزار تبلیغاتی که در دنیای بازاریابی و تبلیغاتی به نمایش گذاشته می شود قطع به یقین نه تنها هزینه سربار نیست بلکه یک سرمایه بلند مدت همچون پس انداز قرض الحسنه است که امروز بذر آن کاشته می شود و مدتی بعد محصول برداشت می شود . تابلو مغازه به مکان تجاری شما هویت و اعتبار فراهم می سازد و بدون وجود تابلو یک خلاء و فضای خالی که کاملاً آشکار است در محل کسب نظر هر بیننده ای را جذب می کند و علاوه بر آن نمای ظاهری محل کسب را زیر سوال می برد و از زیبایی محل کسب می کاهد .

تابلو مغازه یا هر نوع تبلیغات دیگر می تواند تاثیر بسزایی در معروفیت برند تجاری شما داشته باشد به شرط آنکه در زاویه دید متناسب نصب شود و اگر از ابزار تبلیغاتی دیگر همچون بیلبورد ، لمپوست بنر ، استرابورد تبلیغاتی ، تلویزیون شهری و تبلیغات سمپلینگ استفاده می کنید می بایست تبلیغات در زمان و مکان مناسبی انجام پذیرد تا بتواند تاثیرگذاری دلخواه شما را داشته باشد اما اگر تبلیغت در زمان  و مکان نامناسب نصب شود ممکن است هزینه تبلیغاتی شما به هدر رود .