طراحی تابلو مغازه در زیبا جلوه کردن یک تابلو تبلیغاتی بسیار حائز اهمیت است . طراحی تابلو مغازه باید به شکل حرفه ای و تلفیقی اجرا شود تا بتواند جلوه بصری جذاب تری را برای مکان کسب شما به ارمغان آورد . طراحی تابلو مغازه با استفاده از نرم افزارهای طراحی انجام می شود . طرحی که ترسیم می شود به شکل سه بعدی به مشتریان در ابتدای کار نشان داده می شود . در صورتی که مشتریان طرح را پسند کنند ، همان پیاده سازی می شود . اما در صورت انتقاد از طرح تابلو مغازه ، تغییرات لازم اعمال می شود و بعد نوبت به ساخت طرح می رسد .

 

 

تابلو مغازه لبنیات

 

 

طرح تابلو مغازه :

 

طرح تابلو مغازه به نوع تابلو مغازه ، نحوه نورپردازی ، پانچی بودن ، رینگی بودن و متریال هایی که تابلوساز می خواهد در ساخت یک تابلو بکار بگیرد ، بستگی دارد . طرحی که ترسیم می شود بستگی به نوع درخواست مشتریان دارد . گاهی مشتری یک طرح شلوغ را سفارش می دهد و گاهی یک طرح ساده . تابلوساز در ترسیم طرح می بایست جایگاه مناسبی را برای کاراکترها ، افکت ها ، لوگو و اشکال و تصاویر در نظر بگیرد تا تابلویی که خلق می شود یک تابلوی تبلیغاتی منحصر به فرد و جذاب باشد .

 

 

حروف برجسته

 

 

نمونه طرح تابلو مغازه :

 

نمونه طرح تابلو مغازه ، نمونه طرح تابلو فروشگاهی و یا نمونه طرح تابلو شرکتی در سایت های تابلوسازی ، کارگاه های تابلوسازی و مغازه های تابلوسازی موجود است . مشتریان قبل از سفارش تابلو می توانند این نمونه ها را ببینند و با موکاپ تابلو تبلیغاتی می توانند پیش نمایشی از تابلویی را که خود آنها سفارش داده اند را نیز قبل از مرحله ساخت مشاهده نمایند . سپس اقدام به سفارش تابلوی مدنظر خود کنند . گروه نمارنگ نیز نمونه های زیادی را ارائه کرده و در دسترس مشتریان قرار داده است .

 

قیمت طراحی تابلو مغازه :

 

طراحی تابلو مغازه قیمت خاصی ندارد . تابلوسازان برای اینکه قیمت تابلو مغازه را به مشتریان ارائه کنند در ابتدا اقدام به طراحی تابلو می نمایند . در واقع قیمت تابلو مغازه با استفاده از نرم افزار پس از ترسیم طرح برآورد می شود . متریال ها نیز در بالا و پایین بردن قیمت نهایی تابلو مغازه تاثیرگذارند . برای سفارش تابلو اگر از متریال های اصلی ، کره ای و باکیفیت بالا استفاده کنید قطعاً تابلو قیمت بالاتری خواهد داشت و بادوام تر خواهد بود . در صورت استفاده از متریال های بی کیفیت ، ساخت تابلو با قیمت کمتری تمام می شود اما درصد کیفیت و ماندگاری پایین می آید .

 

سفارش ساخت تابلو مغازه :

 

کسب و کارها جهت سفارش تابلو مغازه ممکن است به چندین کارگاه تابلوسازی ، مغازه های تابلوسازی و یا سایت های تابلوسازی مراجعه کنند . ممکن است مشتریان هنگام مراجعه به هر کدام از این تابلوسازان ، قیمت تابلوسازی را با ارقام متفاوتی دریافت کنند . عواملی که سبب این تفاوت می شوند متریال هایی است که در ساخت تابلو استفاده می شود .  برای راحتی خیال مشتریان می توانید با استفاده از موکاپ تابلو که پیش نمایشی از تابلو تبلیغاتی است برای مشتریان آسودگی خیال فراهم کنید تا نسبت به انتخاب خود یقین حاصل نمایند و با خیال راحت تابلوی نهایی خود را جهت مصارف متعدد تبلیغاتی انتخاب کنند .

 

اگر می خواهید در مورد موکاپ بیشتر بدانید به مطلب زیر مراجعه کنید .

 

موکاپ و انواع آن

 

کلیات طرح تابلو مغازه :

 

طراحی ، یک هنر ماندگار است که به سبک های متفاوتی انجام می پذیرد . زمانی که چند نقاش از یک منظره یکسان طرحی را می کشند ، هر کدام طبق سبکی که دارند بخشی از فضا را ترسیم می کنند و به آن رنگ و لعاب می دهند که با نقاشی های دیگر هنرمندان متفاوت است . تابلوسازی تبلیغاتی نیز اینگونه است . در سطح شهر تعداد زیادی کارگاه تابلوسازی و یا مغازه های تابلوسازی که در زمینه ساخت تابلوهای تبلیغاتی فعالیت دارند ، وجود دارد . زمانی که شما برای سفارش تابلو به آنها مراجعه می کنید قیمت های متفاوتی را برای سبک های یکسان ارائه می دهند . این قیمت  بستگی به نوع طراحی و نحوه پیاده سازی تابلو و متریال های مصرفی دارد  .

 

 

تابلو سفره خانه

 

 

در طراحی تابلو مغازه به چه عواملی اهمیت داده می شود ؟

 

به طور کل در طراحی تابلو مغازه چند رویکرد متفاوت مطرح می شود که عبارتند از :

 • طراحی حروف برجسته تبلیغاتی ، لوگوی تبلیغاتی و پیام تبلیغاتی مندرج بر روی تابلو
 • طراحی پس زمینه تابلو که نمای اصلی تابلو را به رخ می کشد و می تواند از متریال هایی نظیر ورق پی وی سی ، ورق کامپوزیت ، آجر ، سنگ ، شیشه و چوب ترموود باشد .
 • یک تابلو می تواند با قاب و یا بدون قاب باشد .
 • نحوه چیدمان لامپ های اس ام دی

 

انواع تابلو مغازه :

 

امروزه به واسطه دستگاه های پیشرفته ای که وارد حوزه تابلوسازی شده اند ، تابلوسازها قادر به طراحی و پیاده سازی تابلوهای تبلیغاتی با اسامی و انواع متفاوت می باشند . هر یک کارکردها ، مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه به تشریح مختصری از آنها می پردازیم :

 

 

عصر جدید

 

 

تابلو مغازه چلنیوم :

 

تابلو چلنیوم از تابلوهای مدرن و درخشان است که در حال حاضر جایگاه یکم را در حوزه تابلوسازی به خود اختصاص داده است . تابلوساز با برش هایی که بر روی پلکسی ایجاد می کند انواع تابلو چلنیوم همچون موارد زیر را خلق می کند .

 • تابلو چلنیوم طلایی

 • تابلو چلنیوم ستاره ای
 • تابلو چلنیوم الماسی
 • تابلو چلنیوم کریستالی
 • تابلو چلنیوم لترمکس
 • تابلو چلنیوم دوبل
 • تابلو چلنیوم پانچی
 • تابلو چلنیوم ساده

 

قیمت تابلو چلنیوم با توجه به نوع تابلو و همچنین متریال هایی که در ساخت تابلو بکار برده می شود در ابتدای طراحی سنجیده و به مشتریان اعلام می شود .

 

برای آشنایی بیشتر با نحوه محاسبه قیمت تابلو چلنیوم به مطلب زیر رجوع کنید .

 

قیمت تابلو چلنیوم

 

تابلو مغازه فلزی :

 

فلزات جزء اولین تابلوهایی بودند که انسان ها برای معرفی کسب و کارشان آنها را به کار گرفتند . فلزات دو مشکل عمده داشتند . اولین مشکل تغییر رنگ به مرور زمان و دومین مشکل عدم نورپردازی بود . با اختراع دستگاه های پیشرفته در حوزه های مختلف ، تابلوسازان قادر شدند تابلوهایی مثل تابلو نئون پلاستیک که اولین تابلوی نورپردازی شده بود را بسازند . به همین دلیل استفاده از تابلو فلزی کمی رنگ باخت . اما با این حال باز هم کسب و کارهایی هستند که مقاومت تابلو فلزی را نسبت به دیگر تابلو ها ترجیح می دهند .

 

اگر تمایل دارید در مورد تابلو فلزی و انواع متریال های آن بیشتر بدانید گروه نمارنگ مقاله ای مفصل ارائه کرده که در صورت تمایل می توانید آن را مطالعه کنید .

 

تابلو فلزی و انواع آن (حروف برجسته فلزی)

 

 

حروف برجسته پانچی

 

 

تابلو مغازه استیل :

 

تابلو استیل از سبک تابلو های فلزی پیروی می کند و با استفاده از فلز استیل ساخته می شود . تنها عیبی که تابلو استیل داشت عدم استفاده از نور بود . زیرا استیل قادر به انتشار نور نیست . اما تابلوسازان با ترفندی خلاقانه توانستند بین حروف و زمینه تابلو فاصله ای ایجاد نمایند . در این فاصله لامپ های ال ای دی را جاسازی کنند . بدین شکل تابلو استیل نور اندریک پا به دنیای تابلوسازی نهاد . یک تابلو استیل با نور . اما نمی توان از این تابلو نور درخشانی همچون نوری که توسط تابلو چلنیوم منعکس می شود ، انتظار داشت . نور تابلو استیل فقط زمینه تابلو را روشن می کند .

ترفند دیگری که جدیداً در ساخت تابلو استیل به کار می برند ، ترکیب دو آلیاژ استیل و پلاستیک است . این ترکیب منجر به ساخت تابلو پلاستیل می شود . با اجرای این روش یک تابلوی ترکیبی از استیل و پلاستیک خواهید داشت که قابلیت نورپردازی با نور یکنواخت را نیز دارد .

 

قیمت تابلو استیل را عوامل مختلفی تعیین می کنند . می خواهید بدانید آن عوامل چیست ؟ ما در مطلب زیر مفصلاً در مورد آن به بحث و گفتگو پرداخته ایم . در صورت تمایل می توانید این مطلب را بخوانید .

 

قیمت تابلو استیل

 

تابلو مغازه فلکسی :

 

تابلو فلکسی با استفاده از صفحه هایی ساخته می شود که منعطف است . خاصیت روکش ابریشمی و پوشش کوتینگ آنها عامل مقاوم سازی آن در برابر شرایط جوی شده است . روکش های تابلو فلکس به دو صورت سپری کلیپسی و پرچی بر روی تابلو نصب می شوند . محتوای تبلیغاتی آن با دستگاه مخصوص چاپ فلکس بر روی آن چاپ می شود .

 

تابلو مغازه کامپوزیت :

 

تابلو کامپوزیت یکی از تابلوهای مدرن و پیشرفته است که قابلیت اجرای کلیه حروف برجسته بر روی آن فراهم است . در ساخت این مدل به جای زیرساز پی وی سی تابلو ، از ورق های کامپوزیت استفاده می شود . بدین ترتیب تابلو کامپوزیت می تواند ترکیبی از کلیه حروف برجسته نظیر حروف برجسته پلکسی ، حروف برجسته لاسوگاسی ، حروف برجسته وکیوم ، حروف برجسته استیل ، حروف برجسته فلزی و دیگر حروف برجسته باشد . علاوه بر تابلو مغازه شما می توانید بخش نمای بیرونی مغازه را با استفاده از ورق های کامپوزیت تزیین نمایید و یک نمای کامپوزیت جذاب را هم برای تابلو و هم برای ظاهر نمای مغازه به نمایش بگذارید .

 

 

تابلو داروخانه

 

تابلو مغازه وکیوم :

 

اگر شما به دنبال تابلو دو بعدی و سه بعدی با حجم بیشتر هستید ، تابلو وکیوم برترین گزینه است . این تابلو توسط خلاء و حرارت بر روی پلکسی پرس می شود . قابلیت افزایش میزان برجستگی حروف و اجرای سه بعدی حروف به راحتی در آن محیاست .

 

تابلو مغازه ال ای دی :

 

تابلو ال ای دی از جدیدترین و پرکاربردترین نوع تابلوهاست که به صورت دیجیتالی و با استفاده از ماژول ها به دو روش تابلو ال ای دی ثابت و تابلو روان پیاده سازی می شود . اگر تمایل به سفارش تابلوی تبلیغاتی همراه با افکت های نوری و طراحی خلاقانه انیمیشنی دارید تابلو ال ای دی روان را سفارش دهید . اما اگر می خواهید تابلو تبلیغاتی مغازه شما فقط با افکت های نوری جذاب نظر مخاطبان را جذب کند تابلو ال ای دی ثابت تابلوی مدنظر شماست .

 

تابلو مغازه پیکسلی :

 

تابلو پیکسلی قابلیت برنامه ریزی هم برای افکت های نوری که در حروف برجسته اجرا می شود را دارد و هم برای افکت های نوری در پس زمینه تابلو . در ساخت تابلو پیکسلی هر چقدر فواصل بین پیکسل ها کمتر باشد تابلو از کیفیت نوری بالاتری برخوردار خواهد بود .

 

تابلو مغازه پولکی :

 

تابلو پولکی از تابلوهای مدرن است که جذابیت خارق العاده ای را به نمایش می گذارد . در ساخت تابلو پولکی از تایل های پولکی که می تواند به شکل دایره ، مستطیل ، لوزی ، ستاره و یا اشکال هندسی دیگر باشد ، استفاده می شود . تایل ها از نوعی پلاستیک ساخته می شوند که براقیت فوق العاده ای دارند و لغزان هستند . حالت لغزان آنها چشمان هر بیننده ای را متحیر می کند . از تایل های پولکی می توان به عنوان زیرساز هر نوع تابلوی حروف برجسته ای که مدنظر شماست بهره برد .

 

تابلو مغازه بنری :

 

بنر یکی از متریال های پراستفاده در حوزه تابلوسازی است که قابلیت پیاده سازی به عنوان تابلو را داراست . محتوای تبلیغاتی توسط دستگاه چاپ بنر ، بر روی پارچه ای از نوع ام دی اف ، چاپ می شود و بر روی زیرساز فلزی چسبانده می شود . علاوه بر تابلو بنری از بنر چاپ شده جهت اطلاع رسانی های عمومی ، تخفیفات ویژه ، فروش ویژه و خبررسانی های انتقال مکان کسب یا بازگشایی آن استفاده می شود .

 

 

تابلو با لبه های استیل

 

 

تابلو مغازه پلکسی :

 

پلکسی نوعی پلاستیک مشابه شیشه است اما نسبت به شیشه شفاف تر و مقاوم تر می باشد . انواع پلکسی در بازار جهت کاربرد در صنایع متعدد موجود است . چند مورد از آن در حوزه تابلوسازی در رنگ ها و طرح های متفاوت جهت ساخت تابلوهای تبلیغاتی از جمله تابلو پلکسی مورد استفاده واقع می شود . زمانی که تابلو تمام پلکسی سفارش داده می شود ، رویه و لبه های حروف هر دو با استفاده از ورق پلکسی گلس ساخته می شود .

 

تابلو مغازه یونولیتی :

 

در ساخت تابلو یونولیتی از نوعی یونولیت فشرده دانه ریز که توسط دستگاه برش لیزری نیز قابلیت برش دارد ، استفاده می شود . این مدل از تابلو توسط رنگ های آکریلیک و رنگ های پلاستیک رنگ آمیزی می شود . از این مدل تابلو بیشتر به عنوان تابلو سالنی و تابلو نمایشگاهی استفاده می شود . یونولیت اگر در داخل قاب قرار نگیرد مقاومتی در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی نخواهد داشت .

 

تابلو مغازه نئون :

 

تابلو نئون جزء لاینفک تابلوهای تبلیغاتی است که از دیرباز تا کنون به عنوان تابلو مغازه مورد استفاده هر صنفی واقع شده و می شود . تابلو نئون به دو شیوه متفاوت طراحی و پیاده سازی می شود :

 

تابلو نئون پلاستیک :

 

در این روش از پلاستیک برای ساخت رویه و لبه های حروف برجسته پلاستیکی بهره می برند . پلاستیک به راحتی می تواند نور را به طور یکنواخت منتشر نماید به همین دلیل تابلو نئون پلاستیک به عنوان یک تابلو حروف برجسته با قیمت مناسب چندین سال است که در حوزه تابلوسازی مورد استفاده مغازه داران واقع می شود .

 

تابلو نئون شیشه ای :

 

این تابلو با استفاده از شیشه های خام درست می شود . برای ساخت تابلو نئون شیشه ای ، تابلوساز از بازار شیشه های خام تهیه نموده و سپس با استفاده از حرارت آنها را به شکل مدنظر در می آورد . پس از آماده سازی حروف با استفاده از گازهای متعدد نور آنها را تامین می کند .

 

 

تابلو لایت باکس

 

 

تابلو مغازه لایت باکس :

 

تابلو لایت باکس تابلویی است که محتوای تبلیغاتی آن در داخل یک باکس یا جعبه با ابعاد متعدد جای می گیرد . این تابلو به دو شکل با نور و بدون نور و به صورت آویز ، ایستاده و دیواری مورد استفاده واقع می شود .

 

اگر می خواهید با انواع متفاوتی از لایت باکس ها آشنا شوید مطلب زیر را بخوانید .

 

تابلو لایت باکس چیست و چه کاربردهایی دارد ؟ (به همراه قیمت ، انواع لایت باکس و مزایا)

 

تابلو مغازه لاسوگاسی :

 

تابلو لاسوگاسی نسبت به دیگر تابلوهای حروف برجسته کمی متفاوت است . به جای لامپ های اس ام دی ، از لامپ های 12 و 24 ولتی در ساخت تابلو استفاده می شود . لامپ ها با فاصله بیشتری نسبت به دیگر مدل های تابلو در کنار هم قرار می گیرند . برای هر کاراکتر می توان یک رنگ نور متفاوتی را به نمایش گذاشت . این مدل از شهر لاسوگاس به دیگر جاها منتقل شده است . چون افراد این شهر تمایل زیادی به سفارش تابلوهای نورانی و درخشان دارند .

 

تابلو مغازه ترموود :

 

برای اینکه یک تابلو ترموود ساخته شود ، در بخش زیرساز از چوب ترموود استفاده می شود . چوب ترموود یک نوع چوب مقاوم است که در طرح ها و رنگ های مختلف تولید می شود . از این چوب می توان در مکان های مختلف برای کارکردهای زیادی استفاده کرد . آیا می خواهید در مورد کارکردهای آن بیشتر بدانید . مطلب زیر را بخوانید .

 

ترموود چیست ؟

 

استند تبلیغاتی مغازه :

 

استندها به سه صورت استند تبلیغاتی ، استند نمایشگاهی و استند فروشگاهی در داخل مغازه ها و غرفه های نمایشگاهی و همیچنین در خارج از مغازه به شکل های متفاوتی همچون استند رول آپ ، استند رومیزی ، استند زمینی یا ایستاده ، استند ایکس ، استند چرخشی ، استند جا کاتالوگی ، استند اداری و استند تبلیغاتی محصول جهت قرار دادن نمونه محصولات ، مورد استفاده واقع می شود .

 

 

تابلو فلزی پشت بامی

 

 

سبک های طراحی تابلو مغازه :

 

سبک های متعددی برای طراحی تابلو مغازه مورد استفاده واقع می شوند که عبارتند از :

 

طراحی تابلو مغازه به سبک مینیمال :

 

این تکنیک ساخت به دنبال سادگی و روان نویسی است . در این روش محتوای تبلیغاتی به روشی ساده بر روی تابلو با فونت های ساده و درشت که قابلیت خوانایی بالایی دارند ، درج می شوند . تابلوساز در استفاده از فونت هایی با پیچ و خم زیاد پرهیز می کند . این سبک برای ساخت هر نوع تابلویی مناسب است و مورد استفاده واقع می شود .

 

طراحی تابلو مغازه به سبک لاسوگاسی :

 

این سبک پیرو طرح های شلوغ و زرق و برق دار است . بیشتر جهت مغازه های اسباب بازی فروشی ، رستوران ها ، فست فودی ها ، لباس فروشی ها و به طور کلی مغازه هایی که با کودکان ، نوجوانان و جوانان سر و کار دارد ، مورد استفاده واقع می شوند . این سبک قطر قلم و فونت های درشتی را به نمایش می گذارد .

 

طراحی تابلو مغازه به سبک سنتی :

 

فونت های اصیل ، نستعلیق و شکسته نستعلیق در این سبک جای دارند .

 

طراحی تابلو مغازه به سبک فانتزی و مدرن :

 

تابلوهای جدید و پرنور و زرق و برق دار همچون تابلو چلنیوم ، تابلو ترموود ، تابلو پولکی ، تابلو کامپوزیت و تابلو وکیوم در این جایگاه قرار دارند . زیبایی خارق العاده ای دارند و چشمان هر بیننده ای را خیره می کنند .

 

 

تابلو تمام فلز

 

 

نکات مهم در طراحی تابلو مغازه :

 

انتخاب مکان نصب تابلو تبلیغاتی :

 

مکان نصب تابلو مغازه و ابعاد تابلو و جای دادن در نقطه دید با زوایای مناسب ، بسیار حائز اهمیت است . زیرا اگر تابلو در مکانی نصب شود که زاویه دید مناسبی نداشته باشد و حروف مندرج بر روی آن براحتی قابل خواندن نباشند ، از لحاظ تاثیر دید بصری بیننده ، ضعیف عمل می کند و نمی تواند آنچنان که باید شما را به هدف تبلیغاتی که همان جذب مشتریان بیشتر است نائل کند .

 

خوانایی و گیرایی محتوای تبلیغاتی :

 

کلام تبلیغاتی که بر روی تابلو نوشته می شود علاوه بر کوتاه بودن می بایست خاص ، منحصر به فرد و آهنگین باشد . طوری که بیننده در مدت زمان چند ثانیه بتواند آن اسم را بخواند و به یاد بسپارد . علاوه بر آن پیام تبلیغاتی مندرج در تابلو باید به گونه ای باشد که با نوع کسب و کار شما مرتبط باشد و مخاطبان با خواندن یا مشاهده پیام تبلیغاتی ، پی به نوع کسب و کار شما در داخل مغازه ، فروشگاه و یا شرکت ببرند .

 

انتخاب عکس های مناسب :

 

عکس در تابلو تبلیغاتی استفاده چندانی ندارد . معمولاً کسانی هم که تمایل در درج تصویری بر روی تابلو دارند می بایست یک عکس با ابعاد کوچک که ترسیم کننده نوع کسب شان است را انتخاب نمایند . اما عکس در بیلبوردهای تبلیغاتی ، لمپوست بنر ، استرابورد تبلیغاتی ، تابلو لایت باکس و بنر که در حیطه تابلوسازی طراحی و پیاده سازی می شوند ، بسیار حائز اهمیت است . خصوصاً در طراحی بیلبورد عکس ها می توانند در فضای فرابیلبوردی نیز جای بگیرند و جلوه سه بعدی و زیبایی را در بیلبورد خلق کنند که چشمان هر بیننده ای را متحیر نماید .

 

اگر تمایل دارید در مورد ساخت یک بیلبورد حرفه ای بیشتر بدانید به مطلب زیر مراجعه کنید .

 

بیلبورد چیست ؟

 

 

تابلو جواهری

 

 

استفاده از عنوان مناسب برای تابلو مغازه ، تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی :

 

عنوانی که انتخاب می شود می بایست تمثیلی از فعالیت داخل مغازه باشد . یک اسم کلاسیک و مدرن و جدیدی که تا حال به گوش نرسیده ، می تواند ماندگاری بیشتری را در ذهن مشتری داشته باشد . چرا که انسانها همواره به دنبال کاراکترهای خاص و تازه هستند . استفاده از عناوین عجیب و غریب که تا حالا مشتریان ندیده باشند و جدید باشد ، می تواند نظر هر مخاطبی را جذب کرده و او را وادار به پرسش این سوال نماید که معنی این عنوان یا کلمه چیست ؟ 

قطعاً طراحی جذاب و با کیفیت تابلو مغازه می تواند سبب جلب نظر رهگذاران شده و آنها را به یک مشتری تبدیل کند .

 

استفاده از حالت های دو بعدی و یا سه بعدی در سفارش تابلو می تواند بر جذابیت آن بیفزاید .

 

استفاده از تابلوهای به روز و مدرن فراهم کننده محیط تجاری مدرنیته و شیک برای مکان کسب می شوند . با وجود اینکه تابلوهایی همچون تابلو فلکسی ، تابلو نئون ، تابلو استیل ، تابلو لایت باکس جزئی از تابلوهای قدیمی محسوب می شوند ، باز هم کارکردهای زیادی در دنیای بازاریابی و تبلیغات دارند و همچنان مورد استفاده اصناف واقع می شوند .

اگر می خواهید نمای محیط تجاری و یا کسب و کار شما همگام با دنیای مدرنیته پیش رود می بایست با سفارش تابلوسازی مدرن و یا تابلو مغازه جدید همچون تابلو چلنیوم ، تابلو پیکسلی ، تابلو ترموود ، تابلو کامپوزیت ، تابلو وکیوم ، تابلو پولکی و یا تابلو ال  ای دی اقدام به سفارش تابلو تبلیغاتی نمایید تا تاثیرگذاری مثبتی در ذهن رهگذارانی که از مقابل مکان کسب شما در حال گذر هستند داشته باشید .

 

 انتخاب رنگ مناسب جهت تابلو مغازه ، حروف برجسته و زیرساز تابلو :

 

روانشناسی رنگ در تبلیغات یکی از ضروریات دانش یک تابلوساز است . شناخت رنگ ها سبب می شود تابلوساز پس از دریافت سفارش تابلو تبلیغاتی ، در هنگام طراحی بتواند از ترکیب رنگ های متناسب برای ساخت تابلو استفاده نماید . استفاده از ترکیب رنگ متناسب سبب زیباسازی هر چه بیشتر تابلوی تبلیغاتی می شود . استفاده از رنگ های نامتناسب زیبایی تابلو را زیرسوال می برد و از جذابیت آن می کاهد .

 

روانشناسی رنگ به شما کمک می کند تبلیغات بهتری را به نمایش بگذارید . برای اینکه با رنگ ها و کاربردهای آنها آشنا شوید مطلب زیر را بخوانید .

 

روانشناسی رنگ ها در تبلیغات

 

 

تابلو مغازه موبایل فروشی

 

 

اهمیت تابلو مغازه از بعد روان شناسی :

 

تابلو مغازه و محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی آن قطعاً بر ذهن بصری بینندگانی که از مقابل مغازه در حال گذر هستند ، تاثیر می گذارد . تابلو مغازه جزئی از هویت و اعتبار محل کسب به شمار می آید . شاید شما در حالت عادی ادعا داشته باشید که به تابلوهای تبلیغاتی نصب شده در سر در مغازه ها اهمیتی نمی دهید و توجهی ندارید . اما این ادعا کاملاً اشتباه است . زیرا زمانی که می خواهید آدرس یک مکان را به یک شخصی که چندین بار از آن مکان گذر کرده است بدهید قطعاً نامی که در تابلو نمایان است را به زبان خواهید آورد و این نمایانگر تاثیر دراز مدت تابلو مغازه در ذهن بصری بینندگان است .

 

حال دو سوال مطرح می شود و آن اینکه :

 1. آیا نصب تابلو مغازه یک هزینه سربار است ؟
 2. آیا تابلو مغازه سرمایه گذاری بلند مدت جهت معرفی کسب و کار است ؟

 

جواب این سوالات کاملاً واضح و روشن است . تابلو مغازه یا هر نوع ابزار تبلیغاتی که در دنیای بازاریابی و تبلیغات به نمایش گذاشته می شود ، قطع به یقین نه تنها هزینه سربار نیست ، بلکه یک سرمایه بلند مدت همچون پس انداز قرض الحسنه است . امروز بذر آن کاشته می شود و مدتی بعد محصول برداشت می شود .

تابلو مغازه برای مکان تجاری شما هویت و اعتبار فراهم می سازد . بدون وجود تابلو یک خلاء و فضای خالی که کاملاً آشکار است ، در محل کسب نظر هر بیننده ای را جذب می کند . علاوه بر آن نمای ظاهری محل کسب را زیر سوال می برد و از زیبایی محل کسب می کاهد .

تابلو مغازه یا هر نوع تبلیغات دیگر می تواند تاثیر بسزایی در معروفیت برند تجاری شما داشته باشد . به شرط آنکه در زاویه دید متناسب نصب شود . اگر از ابزار تبلیغاتی دیگر همچون بیلبورد ، لمپوست بنر ، استرابورد تبلیغاتی ، تلویزیون شهری و تبلیغات سمپلینگ استفاده می کنید ، می بایست تبلیغات در زمان و مکان مناسبی انجام پذیرد تا بتواند تاثیرگذاری دلخواه شما را داشته باشد . اما اگر تبلیغات در زمان  و مکان نامناسب نصب شود ممکن است هزینه تبلیغاتی شما به هدر رود . تبلیغات می بایست بهینه باشد تا جواب دهد .