طراحی تابلو مغازه

طراحی تابلو مغازه با استفاده از نرم افزارهای مخصوص طراحی انجام می شود. بسته به نوع کارگاه و حرفه طراح متخصص، طراحی تابلو مغازه در تابلوسازی سامان با استفاده از نرم افزارهای طراحی به صورت کاملاً حرفه ای و در اسرع وقت انجام می شود و تابلو ظرف مدت زمان بیست و چهار ساعت پس از سفارش، طراحی، آماده سازی و نصب می شود.

طرح تابلو مغازه

طرح تابلو مغازه به نوع تابلو مغازه، نحوه نورپردازی، پانچی بودن، رینگی بودن و متریال هایی که تابلوساز می خواهد در ساخت تابلو بکار بگیرد، بستگی دارد. طرحی که ترسیم می شود، بستگی به نوع درخواست مشتریان دارد.

گاهی مشتری یک طرح شلوغ و گاهی یک طرح ساده  را سفارش می دهد. تابلوساز در ترسیم طرح می بایست جایگاه مناسبی را برای کاراکترها، افکت ها، لوگو و اشکال و تصاویر در نظر بگیرد تا تابلویی که خلق می شود یک تابلوی تبلیغاتی منحصر به فرد و جذاب باشد.

طراحی تابلو مغازه

نمونه طرح تابلو مغازه

نمونه طرح تابلو مغازه، نمونه طرح تابلو فروشگاهی و یا نمونه طرح تابلو شرکتی در سایت های تابلوسازی، کارگاه های تابلوسازی و مغازه های تابلوسازی موجود است. مشتریان قبل از سفارش تابلو می توانند این نمونه ها را ببینند و با موکاپ تابلو تبلیغاتی، می توانند پیش نمایشی از تابلویی را که خود آنها سفارش داده اند را نیز قبل از مرحله ساخت مشاهده نمایند و سپس اقدام به سفارش تابلوی مدنظر خود کنند.

تابلوسازی گروه سامان نمونه مدل ها و طرح های تابلو مغازه زیادی در صفحه اصلی سایت و همچنین در بخش محصولات به نمایش گذاشته و شما به راحتی می توانید هر یک از آنها را بررسی کرده و با خیالی آسوده سفارش خود را ثبت کنید.

 قیمت طراحی تابلو مغازه

طراحی تابلو مغازه قیمت خاصی ندارد. تابلوسازان برای اینکه قیمت تابلو مغازه را به مشتریان ارائه کنند، در ابتدا اقدام به طراحی تابلو می نمایند. در واقع قیمت تابلو مغازه با استفاده از نرم افزار پس از ترسیم طرح برآورد می شود. متریال ها نیز در بالا و پایین بردن قیمت نهایی تابلو مغازه تاثیرگذارند.

برای سفارش تابلو اگر از متریال های اصلی، کره ای و باکیفیت بالا استفاده کنید، قطعاً تابلو قیمت بالاتری خواهد داشت و بادوام تر خواهد بود. در صورت استفاده از متریال های بی کیفیت، ساخت تابلو با قیمت کمتری تمام می شود، اما درصد کیفیت و ماندگاری پایین می آید.

طرح تابلو مغازه زیبا و جذاب

 سفارش ساخت تابلو مغازه

کسب و کارها جهت سفارش تابلو مغازه ممکن است به چندین کارگاه تابلوسازی، مغازه های تابلوسازی و یا سایت های تابلوسازی مراجعه کنند. ممکن است مشتریان هنگام مراجعه به هر کدام از این تابلوسازان، قیمت تابلوسازی را با ارقام متفاوتی دریافت کنند. عواملی که سبب این تفاوت می شوند متریال هایی است که در ساخت تابلو استفاده می شود. 

برای راحتی خیال مشتریان می توانید با استفاده از موکاپ تابلو که پیش نمایشی از تابلو تبلیغاتی است برای مشتریان آسودگی خیال فراهم کنید تا نسبت به انتخاب خود یقین حاصل نمایند و با خیال راحت تابلوی نهایی خود را جهت مصارف متعدد تبلیغاتی انتخاب کنند.

کلیات طرح تابلو مغازه

طراحی، یک هنر ماندگار است که به سبک های متفاوتی انجام می پذیرد. زمانی که چند نقاش از یک منظره یکسان طرحی را می کشند، هر کدام طبق سبکی که دارند بخشی از فضا را ترسیم می کنند و به آن رنگ و لعاب می دهند که با نقاشی های دیگر هنرمندان متفاوت است. تابلوسازی تبلیغاتی نیز اینگونه است.

در سطح شهر تعداد زیادی کارگاه تابلوسازی و یا مغازه های تابلوسازی که در زمینه ساخت تابلوهای تبلیغاتی فعالیت دارند، وجود دارد. زمانی که شما برای سفارش تابلو به آنها مراجعه می کنید، قیمت های متفاوتی را برای سبک های یکسان ارائه می دهند. این قیمت  بستگی به نوع طراحی و نحوه پیاده سازی تابلو و متریال های مصرفی دارد.

جذابیت طراحی تابلو مغازه

در طراحی تابلو مغازه به چه عواملی اهمیت داده می شود؟

به طور کل در طراحی تابلو مغازه چند رویکرد متفاوت مطرح می شود که عبارتند از :

  1. طراحی حروف برجسته تبلیغاتی، لوگوی تبلیغاتی و پیام تبلیغاتی مندرج بر روی تابلو
  2. طراحی پس زمینه تابلو که نمای اصلی تابلو را به رخ می کشد و می تواند از متریال هایی نظیر ورق پی وی سی، ورق کامپوزیت، آجر، سنگ، شیشه و چوب ترموود باشد.
  3. یک تابلو می تواند با قاب و یا بدون قاب باشد.
  4. نحوه چیدمان لامپ های اس ام دی

سبک های طراحی تابلو مغازه

سبک های متعددی برای طراحی تابلو مغازه مورد استفاده واقع می شوند که عبارتند از:

 طراحی تابلو مغازه به سبک مینیمال

این تکنیک ساخت به دنبال سادگی و روان نویسی است. در این روش محتوای تبلیغاتی به روشی ساده بر روی تابلو با فونت های ساده و درشت که قابلیت خوانایی بالایی دارند، درج می شوند. تابلوساز در استفاده از فونت هایی با پیچ و خم زیاد پرهیز می کند. این سبک برای ساخت هر نوع تابلویی مناسب است و مورد استفاده واقع می شود.

 طراحی تابلو مغازه به سبک لاسوگاسی

این سبک پیرو طرح های شلوغ و زرق و برق دار است. بیشتر جهت مغازه های اسباب بازی فروشی، رستوران ها، فست فودی ها، لباس فروشی ها و به طور کلی مغازه هایی که با کودکان، نوجوانان و جوانان سر و کار دارد، مورد استفاده واقع می شوند. این سبک قطر قلم و فونت های درشتی را به نمایش می گذارد.

 طراحی تابلو مغازه به سبک سنتی

فونت های اصیل، نستعلیق و شکسته نستعلیق در این سبک جای دارند.

 طراحی تابلو مغازه به سبک فانتزی و مدرن

تابلوهای جدید و پرنور و زرق و برق دار همچون تابلو چلنیوم، تابلو ترموود، تابلو پولکی، تابلو کامپوزیت و تابلو وکیوم در این جایگاه قرار دارند. زیبایی خارق العاده ای دارند و چشمان هر بیننده ای را خیره می کنند.

طراحی جذاب تابلو مغازه

نکات مهم در طراحی تابلو مغازه

1) انتخاب مکان نصب تابلو تبلیغاتی

مکان نصب تابلو مغازه و ابعاد تابلو و جای دادن در نقطه دید با زوایای مناسب، بسیار حائز اهمیت است. زیرا اگر تابلو در مکانی نصب شود که زاویه دید مناسبی نداشته باشد و حروف مندرج بر روی آن براحتی قابل خواندن نباشند، از لحاظ تاثیر دید بصری بیننده، ضعیف عمل می کند و نمی تواند آنچنان که باید شما را به هدف تبلیغاتی که همان جذب مشتریان بیشتر است نائل کند.

2) خوانایی و گیرایی محتوای تبلیغاتی

کلام تبلیغاتی که بر روی تابلو نوشته می شود، علاوه بر کوتاه بودن می بایست خاص، منحصر به فرد و آهنگین باشد، طوری که بیننده در مدت زمان چند ثانیه بتواند آن اسم را بخواند و به یاد بسپارد.

علاوه بر این مساله، پیام تبلیغاتی مندرج در تابلو باید به گونه ای باشد که با نوع کسب و کار شما مرتبط باشد و مخاطبان با خواندن یا مشاهده پیام تبلیغاتی، پی به نوع کسب و کار شما در داخل مغازه، فروشگاه و یا شرکت ببرند.

3) انتخاب عکس های مناسب

عکس در تابلو تبلیغاتی استفاده چندانی ندارد. معمولاً کسانی هم که تمایل در درج تصویری بر روی تابلو دارند، می بایست یک عکس با ابعاد کوچک که ترسیم کننده نوع کسب شان است را انتخاب نمایند. عکس در بیلبوردهای تبلیغاتی، لمپوست بنر، استرابورد تبلیغاتی، تابلو لایت باکس و بنر که در حیطه تابلوسازی طراحی و پیاده سازی می شوند، بسیار حائز اهمیت است. خصوصاً در طراحی بیلبورد عکس ها می توانند در فضای فرابیلبوردی نیز جای بگیرند و جلوه سه بعدی و زیبایی را در بیلبورد خلق کنند که چشمان هر بیننده ای را متحیر نماید.

4) استفاده از عنوان مناسب برای تابلو مغازه، تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی

عنوانی که انتخاب می شود، می بایست تمثیلی از فعالیت داخل مغازه باشد. یک اسم کلاسیک و مدرن و جدیدی که تا حال به گوش نرسیده، می تواند ماندگاری بیشتری را در ذهن مشتری داشته باش، چرا که انسانها همواره به دنبال کاراکترهای خاص و تازه هستند.

استفاده از عناوین عجیب و غریب که تا حالا مشتریان ندیده باشند و جدید باشد، می تواند نظر هر مخاطبی را جذب کرده و او را وادار به پرسش این سوال نماید که معنی این عنوان یا کلمه چیست؟

قطعاً طراحی جذاب و با کیفیت تابلو مغازه می تواند سبب جلب نظر رهگذاران شده و آنها را به یک مشتری تبدیل کند.

5) استفاده از حالت های دو بعدی و یا سه بعدی در سفارش تابلو می تواند بر جذابیت آن بیفزاید.

استفاده از تابلوهای به روز و مدرن فراهم کننده محیط تجاری مدرنیته و شیک برای مکان کسب می شوند. با وجود اینکه تابلوهایی همچون تابلو فلکسی، تابلو نئون، تابلو استیل و تابلو لایت باکس جزئی از تابلوهای قدیمی محسوب می شوند، باز هم کارکردهای زیادی در دنیای بازاریابی و تبلیغات دارند و همچنان مورد استفاده اصناف واقع می شوند .

اگر می خواهید نمای محیط تجاری و یا کسب و کار شما همگام با دنیای مدرنیته پیش رود، می بایست با سفارش تابلوسازی مدرن و یا تابلو مغازه جدید همچون تابلو چلنیوم، تابلو پیکسلی، تابلو ترموود، تابلو کامپوزیت ، تابلو وکیوم، تابلو پولکی و یا تابلو ال  ای دی اقدام به سفارش تابلو تبلیغاتی نمایید تا تاثیرگذاری مثبتی در ذهن رهگذارانی که از مقابل مکان کسب شما در حال گذر هستند داشته باشید.

6) انتخاب رنگ مناسب جهت تابلو مغازه، حروف برجسته و زیرساز تابلو

روانشناسی رنگ در تبلیغات یکی از ضروریات دانش یک تابلوساز است. شناخت رنگ ها سبب می شود، تابلوساز پس از دریافت سفارش تابلو تبلیغاتی، در هنگام طراحی بتواند از ترکیب رنگ های متناسب برای ساخت تابلو استفاده نماید. استفاده از ترکیب رنگ متناسب سبب زیباسازی هر چه بیشتر تابلوی تبلیغاتی می شود. استفاده از رنگ های نامتناسب زیبایی تابلو را زیرسوال می برد و از جذابیت آن می کاهد. روانشناسی رنگ به شما کمک می کند تبلیغات بهتری را به نمایش بگذارید.

طرح تابلو مغازه با بهترین ایده ها

اهمیت تابلو مغازه از بعد روان شناسی

تابلو مغازه و محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی آن قطعاً بر ذهن بصری بینندگانی که از مقابل مغازه در حال گذر هستند، تاثیر می گذارد. تابلو مغازه جزئی از هویت و اعتبار محل کسب به شمار می آید.

شاید شما در حالت عادی ادعا داشته باشید که به تابلوهای تبلیغاتی نصب شده در سر در مغازه ها اهمیتی نمی دهید و توجهی ندارید، اما این ادعا کاملاً اشتباه است. زیرا زمانی که می خواهید آدرس یک مکان را به یک شخصی که چندین بار از آن مکان گذر کرده است، بدهید قطعاً نامی که در تابلو نمایان است را به زبان خواهید آورد و این نمایانگر تاثیر دراز مدت تابلو مغازه در ذهن بصری بینندگان است.

حال دو سوال مطرح می شود و آن اینکه :

  1. آیا نصب تابلو مغازه یک هزینه سربار است؟
  2. آیا تابلو مغازه سرمایه گذاری بلند مدت جهت معرفی کسب و کار است؟

جواب این سوالات کاملاً واضح و روشن است. تابلو مغازه یا هر نوع ابزار تبلیغاتی که در دنیای بازاریابی و تبلیغات به نمایش گذاشته می شود، قطع به یقین نه تنها هزینه سربار نیست، بلکه یک سرمایه بلند مدت همچون پس انداز قرض الحسنه است. امروز بذر آن کاشته می شود و مدتی بعد محصول برداشت می شود.

تابلو مغازه برای مکان تجاری شما هویت و اعتبار فراهم می سازد. بدون وجود تابلو یک خلاء و فضای خالی که کاملاً آشکار است، در محل کسب نظر هر بیننده ای را جذب می کند. علاوه بر آن نمای ظاهری محل کسب را زیر سوال می برد و از زیبایی محل کسب می کاهد.

تابلو مغازه یا هر نوع تبلیغات دیگر می تواند تاثیر بسزایی در معروفیت برند تجاری شما داشته باشد. به شرط آنکه در زاویه دید متناسب نصب شود. اگر از ابزار تبلیغاتی دیگر همچون بیلبورد، لمپوست بنر، استرابورد تبلیغاتی، تلویزیون شهری و تبلیغات سمپلینگ استفاده می کنید، می بایست تبلیغات در زمان و مکان مناسبی انجام پذیرد تا بتواند تاثیرگذاری دلخواه شما را داشته باشد.اگر تبلیغات در زمان  و مکان نامناسب نصب شود، ممکن است هزینه تبلیغاتی شما به هدر رود. تبلیغات می بایست بهینه باشد تا جواب دهد.

طراحی تابلو مغازه حرفه ای با بهترین چیدمان

​نتیجه گیری

طراحی تابلو مغازه حرفه ای یکی از نکات حائز اهمیت در زیبایی تابلوهای تبلیغاتی است، چون اندازه فونت ها، رنگ قلم، فاصله بین حروف تبلیغاتی، استفاده از تصاویر زیبا و استفاده از رنگ های مناسب، همگی از مواردی هستند که در جذابیت تابلو و جلب توجه نگاه مخاطبان دخیل هستند و همه اینها در ابتدای کار و در مرحله طراحی تابلو مغازه تعیین می شود و در مرحله طراحی به راحتی می توانید انتقاد، پیشنهاد و ایده های جذاب خود را برای هر چه زیباتر شدن تابلو بیان کنید.