با تابلو کتابفروشی و لوازم التحریر به کسانی که از مقابل محل کسب و تجارت شما می گذرند می گویید که انواع کتاب ها و لوازم نوشتاری در مغازه یا فروشگاه شما به فروش می رسد . مزیتی که روش تابلوسازی نسبت به دیگر روش های تبلیغات دارد این است که تابلوسازی یک روش دائمی و پایدار جهت معرفی برند تجاری است . یعنی با کمترین هزینه می توانید در بیشترین بازه زمانی به تبلیغات بپردازید .  روش های تبلیغاتی زیادند . از روش های چاپی گرفته تا روش های مبتنی بر وب و شبکه های اجتماعی . به جز تابلوسازی همه ی روش ها مستلزم تمدید بازه زمانی جهت نمایش تبلیغات هستند . به همین خاطر کسب و کارها چه خرد باشند چه کلان ، همه از روش تبلیغاتی تابلوسازی جهت معرفی نام برند تجاری در نقطه فروش استفاده می کنند .

 

تابلوسازی به شیوه های مختلف اجرا و پیاده سازی می شود . اگر تمایل دارید در این مورد بیشتر بدانید مطلب زیر را بخوانید .

 

تابلوسازی چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟ + ویدئو

 

تابلو کتابفروشی :

 

تابلو کتابفروشی در مکانی نصب می شود که صاحب مغازه یا فروشگاه ، در آن مکان انواع کتابهای رمان ، روانشناسی ، سیاسی ، جغرافیا ، آشپزی ، درسی ، کنکوری و دیگر موارد را به فروش می رساند .

در اطراف ما مغازه های زیادی وجود دارند که برای تامین نیازهای اساسی و غیرضروری خود به آن مغازه ها مراجعه می کنیم تا بتوانیم احتیاجات خود را تامین کنیم . حال اگر آدرس آن مغازه هایی که می بایست برای تامین مایحتاج به آنها رجوع کنید بدانیم و نسبت به محل مغازه مدنظر آشنایی کافی داشته باشیم ، به راحتی به سراغ آن می رویم . اما اگر دقیقاً ندانیم کجاست ، با استفاده از آدرس به محل رفته و با استفاده از تابلو تبلیغاتی نصب شده در سر درب ، مغازه مدنظر خود را پیدا می کنیم  . تابلو کتابفروشی راهنمای بسیار مناسب برای کسانی است که به دنبال کتابی خاص و یا لوازم نوشت افزار هستند .

 

تابلو مغازه کتابفروشی :

 

کتاب فروشی ها مکان هایی هستند که در آنجا ما می توانیم انواع ابزارها و لوازم نوشتاری ، طراحی و تزئیناتی را پیدا کنیم . تابلو مغازه کتاب فروشی نمایانگر نوع کسب و کار داخل مغازه است . این تابلو  به رهگذران اعلام می کند که در آن مکان می توانید انواع ابزارهای تحریر و نوشتار را بیابید .

 

حال ممکن است یک سوال پیش آید اینکه برای راه اندازی یک مغازه کتاب فروشی صاحب مغازه می بایست چه چیزهایی را به فروش برساند ؟

 • انواع لوازم التحریر
 • لوازم نقاشی و بوم
 • کلیه ابزارهای نوشتاری اداری
 • ابزارهای طراحی و مهندسی
 • فروش انواع نمودار خام و پرشده
 • فروش ابزارها و لوازم فانتزی و کادویی
 • انواع لوازم معماری ، طراحی و گرافیک
 • انواع کتاب های درسی ، کمک درسی ، آشپزی ، رمان ، داستان ، کتاب های کودکان ، کتاب های تست و کنکور ، تاریخی ،  روانشناسی ، شعر و دیگر موارد
 • لوازم گل سازی
 • خدماتی از قبیل تکثیر ، چاپ ، کپی ، فنرزنی ، صحافی ، فکس ، پرس کارت ، رایت سی دی ، سیمی کردن جزوات و دیگر خدمات

 

تابلو لوازم التحریر :

 

تابلو لوازم التحریر به عموم رهگذران نوع کسب داخل مغازه را معرفی نموده و افراد را ترغیب می کند که وارد مغازه شوند و ابزارهای مدنظر خود را خریداری نمایند . تابلو لوازم التحریر معرف مغازه ای است که انواع اجناس و لوازم تزئینی ، درسی ، نوشتاری و طراحی را به فروش می رساند . لوازم التحریر به کلیه ابزارهایی اطلاق می شود که جهت نوشتن ، ترسیم ، طراحی و نقاشی کردن مورد استفاده واقع می شود . این ابزارها در مکان های متعدد همچون ادارات ، بیمارستان ها ، مراکز آموزشی ، تجاری و منازل و توسط افراد متعدد با هر سن و جنسیتی مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله ابزارهای پرکاربرد لوازم التحریر می توان به مداد ، خودکار ، پاک کن ، تراش ، دفتر ، خط کش  ، کاغذ ، کلیربوک ، کاور کاغذ ، طلق و شیرازه اشاره نمود . این ابزارها توسط عموم افراد در مکان های متعدد و برای کارکردهای مختلف مورد استفاده واقع می شود .

 

تابلو نوشت افزار :

 

تابلو نوشت افزار معرف ارائه خدماتی از قبیل تکثیر ، چاپ و کپی ، فنرزنی ، صحافی ، فکس ، پرس کارت ، رایت سی دی و سیمی کردن جزوات و دیگر موارد می باشد .

 

تابلو فروشگاه کتابفروشی :

 

فروشگاه کتابفروشی کلیه اجناس لوازم التحریر ، انواع اسباب بازی ها ، انواع لوازم تزئیناتی و انواع کتابها را به صورت یکجا به مشتریان ارائه می دهد . نصب تابلو فروشگاه کتابفروشی به عنوان تابلو راهنما ، می تواند مشتریانی را که مغازه شما را نمی شناسند به سوی محل کسب شما بکشاند .

 

تبلیغات فراهم کننده بستر کسب درآمد بیشتر :

 

در کسب و کار علاوه بر زیباسازی فضای تجاری ، تبلیغات نقش بسیار پررنگی را در جذب مشتریان بیشتر ایفا می کنند . همان طور که اشاره شد یکی از برترین روش های تبلیغاتی موثر در کسب مشتریان بیشتر تابلوسازی است . تابلوسازی خود بخش گسترده ای را شامل می شود و طرح تابلو کتاب فروشی  اسامی متفاوتی دارند و به شیوه های مختلف اجرا و پیاده سازی می شوند که در ادامه به تشریح مختصری از هر یک خواهیم پرداخت :

 

انواع تابلوسازی مغازه کتابفروشی :

 

تابلو چلنیوم کتابفروشی :

 

طبعاً به دلیل معروفیتی که تابلو چلنیوم در دنیای تابلوسازی برای خود رقم زده ، اسم آن را شنیده اید . خصوصاً تابلو چلنیوم طلایی یا تابلو چلنیوم ستاره ای که بسیار پرکاربردند . اما شاید فکر کنید که قیمت تابلو چلنیوم نسبت به سایر قیمت تابلوسازی بیشتر است . شاید این چنین باشد اما تابلو چلنیوم به دلیل روش های متعدد پیاده سازی که دارد ، می تواند با هر بودجه ای سازگار باشد . اگر هزینه کمی جهت سفارش تابلو چلنیوم کتاب فروشی دارید ، می توانید تابلو چلنیوم ساده یا تابلو چلنیوم لترمکس را سفارش دهید تا با هزینه کمتری تمام شود .

 

برای آشنایی بیشتر با قیمت تابلو چلنیوم مقاله زیر را بخوانید .

 

قیمت تابلو چلنیوم

 

تابلو فلکسی کتابفروشی :

 

تابلو فلکسی کتاب فروشی تابلویی است که با نمای کاملاً ساده و بدون نور اجرا و پیاده سازی می شود  . در صورتی که بخواهید تابلو نور داشته باشد ، می بایست با نصب پرژکتور در اطراف تابلو نور آن را تامین کنید . اما جدیداً بین محتوای چاپی و زیرسازی ، فضایی ایجاد می کنند و در آن فضا از لامپ های اس ام دی جهت نورپردازی تابلو فلکسی استفاده می نمایند . تابلو فلکس با استفاده از دستگاه چاپ فلکس ، چاپ می شود . سپس بر روی سازه فلزی نصب می گردد . قیمت تابلو فلکس بسیار مرقوم به صرفه است . خیلی راحت با هر هزینه ای می توانید برای مغازه خود تابلو سفارش دهید .

 

تابلو ال ای دی کتابفروشی :

 

تابلو ال ای دی به دو شکل متفاوت اجرا می شود که عبارتند از :

 

تابلو ال ای دی ثابت :

 

خب شاید این سوال پیش آید که منظور از ثابت بودن تابلو چیست ؟

منظور از ثابت بودن تابلو ال ای دی ، ثابت بودن تصاویر و کاراکترهای تبلیغاتی روی آن است . وظیفه ماژول های تابلو ال ای دی تامین نور است . نحوه بازی و نمایش تابلو ال ای دی به صورت آفلاین و آنلاین برنامه ریزی می شود و یا در حافظه تابلو نصب می شود . یا اینکه توسط یک حافظه ثانویه بر روی آن اجرا می شود . در حالتی که نوع تابلوی تبلیغاتی خود را از نوع تابلو ال ای دی ثابت انتخاب کنید ، تابلو قادر به نمایش انیمیشنی تصاویر و پیغام تبلیغاتی نخواهد بود و فقط با نورپردازی و افکت های نوری به معرفی کاراکترهای تبلیغاتی می پردازد .

 

تابلو ال ای دی روان :

 

روان بودن تابلو ال ای دی یعنی اینکه به راحتی می توانید هر نوع تصویر و متنی را با هر نوع اجرا به نمایش بگذارید و چشمان مخاطبان را معطوف تابلو تبلیغاتی که به عنوان تابلو مغازه نصب کرده اید ، نمایید .

 

تلویزیون شهری :

 

شما با خرید یا اجاره تلویزیون شهری می توانید انواع کلیپ های تبلیغاتی مرتبط با محصولات و خدمت رسانی خود را به نمایش بگذارید .

 

تابلو فلزی کتابفروشی :

 

تابلو فلزی با استفاده از یکی از فلزات مثل آهن ، روی ، برنج ، مس ، استیل ، برنز و آلومینیوم اجرا و پیاده سازی می شود . مقاومت برترین ویژگی و کدری رنگ از معایب این مدل ، تابلوی تبلیغاتی محسوب می شود .

 

تابلو استیل کتابفروشی :

 

استیل متریالی است که در صنایع متعدد از جمله تابلوسازی مورد استفاده واقع می شود . شما اگر قصد سفارش تابلو فلزی کتابفروشی را دارید ، استیل بهترین گزینه برای سفارش تابلو فلزی است . با اینکه قیمت تابلو استیل نسبت به دیگر فلزات نظیر مس ، برنج ، آهن کمی گرانتر است اما در عوض هم زیبایی بهتری را به نمایش می گذارد و همچون دیگر فلزات ، نیاز به پرداخت مجدد ندارد و هم از مقاومت و دوام بالایی برخوردار است .

 

تابلو وکیوم کتابفروشی :

 

حروف برجسته وکیوم با استفاده از دستگاه های تمام اتومات توسط پرس و حرارت بر روی پلکسی شکل می گیرند . در صورت تمایل می توانید با استفاده از عمل فانتاکروم و یا آبکاری براقیت و جذابیت حروف را بالا ببرید . اگر تمایل دارید در مورد تابلو وکیوم و نحوه ساخت آن اطلاعات کاملتری بدست آورید ، تابلوسازی نمارنگ در این زمینه مطلب مفصلی ارائه کرده که می توانید آن را بخوانید .

 

انواع مدل تابلو وکیوم و مراحل ساخت آن چگونه می باشد؟

 

تابلو پیکسلی کتابفروشی :

 

در این تابلو ، افکت های نوری و نحوه اجرای انیمیشنی آنها توسط نرم افزار برنامه ریزی می شود و پس از پیاده سازی تابلو به نمایش گذاشته می شود . در یک تابلو پیکسلی می توان به صورت جداگانه جهت هر کاراکتر اجرای متفاوتی را برنامه ریزی کرد .

 

تابلو لایت باکس کتابفروشی :

 

تابلو لایت باکس به شیوه های متفاوتی همچون لایت باکس کریستالی ، مگنتی ، پارچه ای ، اسنپ ،اسنپ فریم ، اسکرول و لایت باکس چوبی و به شکل بانور و بدون نور  پیاده سازی می شود . جهت سفارش تابلو لایت باکس کتاب فروشی به راحتی می توانید هر یک از آنها را مطابق با سلیقه شخصی خود انتخاب نموده و سفارش دهید .

 

اگر دوست دارید با کاربردهای هر یک از لایت باکس ها و نحوه اجرای آن مطلع شوید با مطالعه مقاله زیر همراه ما باشید .

 

تابلو لایت باکس چیست و چه کاربردهایی دارد ؟ (به همراه قیمت ، انواع لایت باکس و مزایا)

 

تابلو پولکی کتابفروشی :

 

تابلو پولکی تابلویی با نما و ظاهر لغزنده و درخشان است که هر نوع حروف برجسته ای را می توان بر روی آن سوار کرد . تابلو پولکی تابلویی است که در زیرساز آن از تایل های پولکی به شکل های متفاوت دایره ، لوزی ، مربع ، مستطیل و دیگر اشکال با نمایی براق و درخشنده استفاده می شود .

 

کسب اطلاعات کاملتر در مورد تابلو پولکی در مقاله زیر :

 

تابلو پولکی

 

تابلو ترموود کتابفروشی :

 

به دلیل اینکه لوازم التحریر از چوب به عمل می آیند ، تابلو ترموود گزینه مناسبی برای القاء حس درونی طبیعت است که جلوه طبیعی را برای یک مغازه تامین نموده و فضای مدرن و کلاسیکی را برای تابلو مغازه شما به ارمغان می آورد .

 

تابلو بنری کتابفروشی :

 

تابلو بنری تابلویی است که در سریعترین زمان ممکن با دستگاه چاپ بنر ، اجرا و پیاده سازی می شود .

 

بنر کتابفروشی :

 

طرح بنر مغازه کتابفروشی به صورت لایه باز در سایت ها جهت دانلود فراهم است . بنر ابزاری است که در صنف کتابفروشان بسیار حائز اهمیت است . زیرا می توانند عواملی از قبیل ثبت نام کتابهای درسی و اطلاع رسانی های دیگر را توسط بنر به نمایش بگذارند .

 

تابلو کامپوزیت کتابفروشی :

 

کامپوزیت نوعی ورق سبک است که کارایی های متعددی از جمله ساخت تابلوهای تبلیغاتی و اجرای نمای ساختمان دارد . اگر کتابفروشی شما مساحت بزرگی دارد ، می توانید از ورق های کامپوزیت هم در زیباسازی نمای مغازه کتابفروشی و هم جهت زیرسازی تابلو تبلیغاتی استفاده نموده و بر روی این زیرساز انواع حروف مدنظر خود را به اجرا درآورید . می پرسید چگونه ؟ مطلب زیر را بخوانید .

 

تابلو کامپوزیت و کاربردهای آن در تابلوسازی

 

تابلو لاسوگاسی کتابفروشی :

 

لاوگاس شهری است که وقتی وارد آن می شوید انواع تابلوهای رنگا رنگ جهت معرفی برندها در سر در مغازه ها نصب شده است . تابلو لاس وگاس پا به کشور ما نیز نهاده است . در این روش لامپ هایی که در داخل حروف جاسازی می شوند ، در فاصله های بیشتری از یگدیگر قرار می گیرند . همین امر سبب جلوه متفاوت این تابلو می شود . مزیت دیگری که نسبت به دیگر تابلوها دارد این است که می توان برای هر حرف از حروف تبلیغاتی رنگ نور متفاوتی را به نمایش گذاشت .

 

تابلو پانچی کتابفروشی :

 

این تابلو مختص به تابلوهایی است که با استفاده از چلنیوم ، استیل ، پلکسی و نئون ساخته می شوند . به راحتی می توان لبه های حروف را توسط دستگاه مخصوص پانچ ، پانچ نمود . پس از روشنایی تابلو نور علاوه بر رویه حروف از لبه های پانچ شده نیز به چشمان مخاطبان متصاعد شده و جلوه جذابتری را به خود بگیرد .

 

تابلو رینگی کتابفروشی :

 

تابلو رینگی تابلویی است که لبه های حروف با استفاده از دستگاه مخصوص برش کاری می شود . از جمله متریال هایی که جهت تابلو رینگی استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • استیل با رینگ استیل
 • استیل با رینگ پلکسی گلاس
 • پلکسی گلاس با رینگ استیل
 • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
 • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس

 

تابلو راهنما کتابفروشی :

 

از تابلو راهنما جهت بخش های متعدد یک مکان تجاری بزرگ استفاده می شود . تابلو راهنمای کتابفروشی در صورت بزرگ بودن مغازه کتابفروشی می تواند به صورت فلزی یا استیل سفارش داده شود و جهت تقسیم بندی بخش های متعدد و راحتی مخاطبان مورد استفاده واقع شود . برای مثال اگر کتابفروشی شما بزرگ است و انواع کتابها را به فروش می رسانید ، می توانید قفسه کتابها را با استفاده از نصب تابلوهای راهنما تقسیم بندی کنید . مثلا کتابهای جغرافیا ، کتابهای روانشناسی ، کتابهای عمومی ، کتابهای اقتصادی و دیگر موارد .

 

تابلو یونولیتی کتابفروشی :

 

این تابلو گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در نمایشگاه های بین المللی کتاب ، غرفه ها و داخل سالن هاست . تابلو یونولیت با استفاده از یونولیت دانه فشرده نرم ساخته می شود . این نوع یونولیت به راحتی قابلیت برش و خمکاری دارد . می توان هر نوع حروفی را با استفاده از این یونولیت ساخت .

 

استیکرهای تبلیغاتی :

 

برچسب هایی هستند که توسط متخصصین و طراحان بر روی زمین یا دیوار به شکل سه بعدی ترسیم می شوند و پیش نمایشی از محل کسب و یا خدمات را به نمایش می گذارند .

 

استرابورد تبلیغاتی :

 

اگر مغازه کتابفروشی و لوازم التحریر بزرگی دارید و می خواهید در سطح محل یا شهر تبلیغات داشته باشید ، با سفارش استرابورد تبلیغاتی که جثه ای بزرگ دارد ، می توانید محتوای تبلیغاتی خود را به نمایش بگذارید .

 

لمپوست بنر :

 

لمپوست بنر سازه ای است که به صورت دو وجهی یا چهار وجهی در سطح محلی یا شهری به نمایش گذاشته می شود . شما می توانید تصاویر منحصر به فرد را همراه با یک پیام کوتاه و آهنگین جهت معرفی خدمات و یا محصولات به نمایش بگذارید .

 

قیمت تابلو مغازه کتابفروشی :

 

ممکن است برای خیلی از افراد این سوال پیش آید که قیمت تابلوسازی بر چه مبنایی اعلام می شود ؟

 

زمانی که شما برای سفارش تابلو تبلیغاتی به کارگاه تابلوسازی و یا مغازه های تابلوسازی مراجعه می کنید ، برای ساخت یک تابلو مشابه هر کدام از تابلوسازها ، قیمت های متفاوتی را ارائه می دهند . شما دچار سردرگمی شوید ، اما آن چیزی که اهمیت دارد و سبب وجه تمایز قیمت ها می شود تنها و تنها برند تولید کننده و جنس متریال های مصرفی است .

برای مثال چلنیوم توسط کشورهای متعدد همچون اسپانیا ، کره ، چین و ایران تولید می شود . اما چلنیوم تولید شده با مارک آلوراپید از همه نوع ورق های چلنیوم به قیمت بالاتری عرضه می شود . چرا ؟ چون با کیفیت ترین نوع ورق چلنیوم است و ماندگاری و دوام بالاتری دارد .

مثال دوم را می توان معطوف لامپ های اس ام دی نمود . لامپ های اس ام دی به قیمت ها و با برندهای متفاوتی عرضه  می شود . نوع کره ای آن دوام بالاتری دارد و به راحتی نمی سوزد و تابلو شما کمتر دچار خاموشی لامپ می شود .

عامل دیگری که علاوه بر متریال ها ، تعیین کننده قیمت تابلوهاست ، متر محیطی است که توسط حروف برجسته اشغال می شود . همین عوامل سبب تفاوت قیمت تابلوها می شوند . نکته ای که می بایست به آن توجه نمود این است که در هنگام سفارش تابلو ، تابلوی مدنظر خود را اگر با کمی قیمت بالاتر سفارش دهید ، تابلوی با دوام تری خواهید داشت و پول کمتری را صرف هزینه تعمیرات خواهید کرد .

 

عوامل موثر در راه اندازی کتابفروشی پردرآمد و موفق :

 

برای راه اندازی یک کتابفروشی ، پس از کسب مجوزهای لازم و فراهم سازی یک فضای بزرگ ، نیاز دارید تا موارد زیر را مورد توجه قرار دهید . با رعایت این موارد ، می توانید مشتریان بیشتری را جذب کرده و فروش بیشتری نسبت به رقبای خود داشته باشید .

 

الف ) تکمیل کلیه ابزارها و لوازم التحریر :

 

در یک فروشگاه لوازم التحریر بسیاری از اجناس ریز و درشت مرتبط با کتاب ، نوشتار ، طراحی ، مهندسی و تزئیناتی ارائه می شود ، برای اینکه بتوانید نسبت به رقبای خود پیشگام باشید و مشتریان بیشتری را جذب کنید می بایست همواره جنس داخل مغازه جور باشد تا بتوانید نیاز هر مشتری با هر سن و سلیقه ای را برآورده نمایید .  به طور کل اگر می خواهید پاسخگوی نیاز هر مشتری باشید ، می بایست چک لیست کامل لوازم التحریر را تهیه نمایید . از نمونه چک لیست هایی که بسیار حائز اهمیت است و نیاز هر مشتری می باشد می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • انواع خودکار با رنگ های مختلف
 • انواع مداد با رنگ های مختلف
 • مداد تراش معمولی ، رومیزی ، برقی
 • انواع پاک کن
 • انواع مداد رنگی
 • مارکرهای رنگی یا هایلاتر
 • انواع چسب همچون چسب نواری و چسب مایع
 • انواع مداد نوکی
 • انواع کاغذ
 • انواع دفتر و دفترچه یادداشت
 • لاک غلط گیر
 • جامدادی
 • کاغذ یادداشت چسب دار
 • انواع کاغذ کادویی
 • جعبه کادویی
 • وسایل تزیینی و کادویی همچون ساعت ، عطر ، ادکلن
 • انواع اسباب بازی
 • گیره یا کلیپس کاغذ
 • پانچ
 • انواع ماشین حساب
 • بوک
 • انواع قلم
 • آبرنگ ، گواش

 

ب ) تبلیغات :

 

اولین و موثرترین تبلیغی که می توانید برای جذب مشتریان مورد استفاده قرار دهید ، تابلوسازی است . با سفارش یک تابلوی تبلیغاتی زیبا و درج یک پیام آهنگین بر روی آن همراه با تصاویری جذاب می توانید نگاه مشتریان را معطوف به کسب و کار خود نمایید . تابلوسازی علاوه بر تبلیغات جنبه زیباسازی محیط را نیز دارد . سپس می توانید با نصب استند تبلیغاتی ، چاپ تراکت ، چاپ بروشور ، چاپ کاتالوگ محصولات ، نصب بنر ، استفاده از نایلون های فانتزی که تبلیغات کتابفروشی روی آن درج شده جهت بسته بندی محصولات خریداری شده ، بگ های پارچه ای ، ارائه اشانتیون ها و هدایای تبلیغاتی با آرم ، مشخصات و لوگوی مغازه کتابفروشی و دیگر موارد ، اقدام به تبلیغات کنید .ل

 

پ) ارتباط صمیمی و دلنشین با مشتریان :

 

نحوه برخورد با مشتریان از عوامل کلیدی در جذب مشتریان و وفاداری آنهاست . به دلیل اینکه مغازه کتابفروشی مکانی است که کلیه افراد با هر سنی به آنجا مراجعه می کنند ، می بایست بتوانید با هر قشر و سن متناسب با خلق و خوی خودش رفتار کنید تا رضایت آنها جذب نمایید .

 

ت) تعامل با سازمان ها و مدارس :

 

یکی دیگر از روش های جذب درآمد و مشتری برای مغازه کتابفروشی ، تعامل با سازمان ها ، شرکت ها ، بانک ها ، مدارس ، دفاتر مهندسی ، بیمارستان ها و به طور کل مکان هایی است که کتاب و لوازم التحریر از نیازهای اساسی و همیشگی آنهاست . اگر بتوانید از طریق بازاریابی با این ارگان ها قرارداد کاری ببندید به راحتی می توانید به درآمد مناسبی دست یابید .

 

ث) قیمت و کیفیت مناسب :

 

خب طبیعتاً مانند هر کسب و کار دیگری کتابفروشی نیز رقبای خود را دارد . برای اینکه بتوانید نسبت به رقبای خود بهتر عمل کنید ، می بایست اجناس موجود در داخل مغازه را با قیمت و کیفیت مناسبی ارائه دهید . اگر می خواهید در زمینه کتابفروشی موفق عمل کنید ، بهتر است کتابفروشی را در مکانی افتتاح کنید که به مراکز دانشگاهی ، مدارس ، مهد کودک ها و آمادگی ها نزدیک باشد .

 

ج) نورپردازی :

 

نور همواره می تواند زیباسازی محیط را دوچندان کند . پس اگر میخواهید مغازه شما جلوه جذابتری داشته باشد از نورهای تزئینی جهت زیباسازی فضا بهره ببرید .

 

چ) رنگ ها :

 

 رنگ ها همواره نقش اساسی را در زندگی ما انسانها بازی می کنند . هر فرد مطابق با روحیه و تفکرات فکری و سلایق خویش رنگ یا ترکیب رنگ های متفاوتی را پسند می کند . توجه به روانشناسی رنگ در تبلیغات نکته اساسی برای جذب مشتریان بیشتر است . استفاده از ترکیب رنگ مناسب به طوری که بتواند همه سلایق را تحریک به خرید کند ، می تواند تاثیر شگرفی در جذب مشتریان بیشتر باشد . رنگ بندی قفسه ها ، رنگ نور محیط ، داشتن اجناس با تنوع رنگ های متعدد ، همه و همه از راه های جذب مشتریان به شمار می آیند .

 

ح) دکوراسیون داخلی :

 

دکوراسیون داخلی یکی از عوامل موثر جهت زیباسازی محیط و چشمگیر بودن آن است . نحوه چیدمان قفسه ها ، دسته بندی محصولات در قفسه ها به طور مرتب ، چیدمان کتاب های با موضوعات مشترک در یک بخش و به طور کل دسترسی راحت و سریع به هر آن چیزی که نیاز مشتریان است .

 

خ) حضور در نمایشگاه کتاب :

 

نمایشگاه بین المللی کتاب هر ساله چندین بار برگزار می شود . شرکت در این نمایشگاه ها می تواند در جذب مشتریان و کسب درآمد بیشتر تاثیر بسزایی را ایفا کند .

 

د) استند تبلیغاتی

 

استفاده از استند فروشگاهی جهت جاسازی اجناس کوچک  و نمایش اجناس به مشتریان

 

طرح تابلو کتابفروشی :

 

نمونه طرح تابلو کتابفروشی در سایت های متعدد به صورت لایه باز ارائه شده است . با دانلود آنها می توانید طرح مدنظر خود را انتخاب کرده و تغییرات دلخواه خود را بر روی آنها انجام دهید . با موکاپ تابلو کتابفروشی ، پیش نمایشی از طرح تابلو کتاب فروشی نهایی را ملاحظه نموده و با اطمینان طرح مدنظر خود را سفارش دهید .