راهنمای مطالعه

 1. تابلو روان
 2. LED یا تابلو روان چیست؟
 3. قطعات تابلو روان
  1. ماژولها در تابلو ال ای دی روان
  2. نمایشگر تابلو ال ای دی روان
  3. بردهای کنترل کننده در تابلو ال ای دی روان
 4. انواع تابلوهای LED
  1. تابلو LED ثابت
  2. تابلو LED روان
   1. تابلو LED روان تک رنگ
   2. تابلو LED  روان رنگی
   3. LED نواری پیکسلی RGB  هوشمند 
   4. LED های نواری پبکسلی
   5. کنترل LED نواری آرجی بی معمولی
   6. کنترل LED نواری آی سی دار هوشمند
 5. انواع ماژول تابلو ال ای دی 
  1. ماژول در تابلو روان چیست؟
  2. ماژول تابلو روان
  3. جریان مصرفی در ماژول ها چقدر است؟
  4. عوامل موثر در کیفیت ماژول های موجود در تابلو روان led
 6. کنترلر یا برد کنترل تابلو ال ای دی چیست؟
 7. منبع تغذیه تابلو روان
 8. واشر آب بندی تابلو روان 
 9. گارانتی تابلو روان
 10. فروش تابلو روان
 11. انواع تابلو روان
 12. عوامل موثر در قیمت تابلو روان
 13. قیمت تابلو روان
 14. مشخصات تابلو روان
  1. چه عواملی در تعیین اندازه تابلو روان موثر هستند؟
 15. مزایای تابلو روان
 16. معایب تابلو روان
 17. از چه رنگی استفاده کنیم تا تبلیغ موثرتر واقع شود؟
  1. قرمز
  2. سبز
  3. سفید
  4. آبی
 18. قابلیت های تابلو روان

تبلیغات محیطی یکی از پرکاربردترین روش هایی هستند که توسط آنها اصناف و کسبه می توانند نام برند خود را به عموم افراد رهگذر معرفی کنند وعلاوه بر این سبب زیباسازی فضای بیرونی مکان تجاری خود شوند.

از جمله روش های تبلیغات محیطی می توان به مواردی همچون تبلیغات سمپلینگ، تبلیغات چاپی، تبلیغات بیلبوردی، استرابورد، لمپوست بنر، استندهای تبلیغاتی و تابلوسازی اشاره کرد.

نابلوسازی یکی از روش های بسیار مفید و پرسفارش است که تمام شرکت ها، فروشگاه ها و مغازه داران آن را به عنوان یکی از اصلی ترین ابزارهای تبلیغاتی برای معرفی نام برند خود مورد استفاده قرار می دهند.

بیشترین کاربرد سفارش تابلوهای تبلیغاتی، تابلو مغازه است و اصناف و کسبه تابلوسازی را به عنوان یک ابزار تبلیغاتی قدرتمند و وسیله ای جهت زیباسازی دکوراسیون داخلی همواره در کنار دیگر تبلیغات مورد استفاده قرار می دهند.

یکی از روش های سفارش تابلو تبلیغاتی، تابلو ال ای دی است که به دو شکل متفاوت تابلو ال ای دی روان و تابلو ال ای دی ثابت اجرا و پیاده سازی می شود . در ادامه مطلب ما می خواهیم مفصلاً در مورد تابلو ال ای دی روان به بحث و گفتمان بپردازیم.

تابلو ال ای دی روان
تابلو ال ای دی روان

 

تابلو روان

تابلو روان یکی از تابلوهای تبلیغاتی از نوع دیجیتال است که با اسامی متعددی همچون تابلو روان، تابلو ال ای دی متحرک، تابلو LED  و تابلو دیجیتال در بازار و بین کسب و کارها شناخته می شود.

تابلو روان یکی از تابلوهایی است که شما می توانید با استفاده از آن نام برند، نام محصولات و اشکال متعددی از آن را به صورت نورهای رنگی همراه با افکت ها و انیمیشن های زیبا به نمایش بگذارید.

تابلو روان این قابلیت را دارد که به راحتی بتوانید با استفاده از نرم افزار و کنترلر، محتوای تبلیغاتی آن را تعویض کنید . تابلو روان به صورت تک رنگ، سه رنگ، هفت رنگ و فول کالر قابل اجرا است.

تابلو روان شیک تبلیغاتی
تابلو روان شیک تبلیغاتی

 

LED یا تابلو روان چیست؟

LED  اختصار کلمات Light Emitting Diode  که به معنای دیود ساطع کننده نور می باشد و با عبور جریان الکتریکی از آنها وقتی الکترونی از لایه ای جدا می شود انرژی آزاد شده آن به صورت نور در می آید و باعث روشن شدن تابلو می شود.

تابلو روان یک نمایشگر است که به صورت دیجیتال عمل می کند و ماژول ها ایفا کننده نقش اصلی در نمایش دیجیتالی آن هستند . استفاده از ماژول در انواع تابلو تبلیغاتی دیگر به جز تابلو ال ای دی و تلویزیون شهری کاربردی ندارد.

تابلو روان
تابلو روان

 

قطعات تابلو روان

قطعات تشکیل دهنده تابلو روان شامل ماژول، منبع تغذیه، برد کنترل و فریم می باشد.

ماژولها در تابلو ال ای دی روان

تابلو روان از ماژول ها تشکیل می شود و ماژول ها به مجموعه LED ها و بردهای مورد استفاده جهت تعیین آدرس و واشرهای آب بندی در کنار هم اطلاق می شوند که فاصله LED ها و ماژول ها نشان دهنده کیفیت تابلوهای LED و میزان درخشندگی و برد دید تابلو است.

تابلو ال ای دی هتل
تابلو ال ای دی هتل

 

نمایشگر تابلو ال ای دی روان

نمایشگر LED  از دیودهای نورانی که از کنارهم قرار گرفتن کابینت های مجزا که مشابه یک تلویزیون کوچک هستند ساخته می شود . در واقع این کابینت ها هستند که به عنوان محفظه ای ماژول ها را در خود جای می دهند.

جنس کابینت ها از فولاد است و سطح آن را با رنگ الکترواستاتیک پوشانده اند و این کابینت ها کیفیت، دقت و یکنواختی سطح نمایشگر شما را تضمین می نمایند، زیرا همه نیازمندی های نمایشگر از جمله ماژول ها، سیستم تهویه هوا و مدارهای الکترونیکی بر روی آن قرار داده شده است.

تابلو مغازه دزدگیر فروشی
تابلو مغازه 

 

بردهای کنترل کننده در تابلو ال ای دی روان

برای برنامه ریزی ماژول ها و مدیریت نمایشگر می بایست از برد کنترل کننده استفاده نمود . این بردها در پشت ماژول ها و در داخل کابینت قرار می گیرند.

این بردها به دو صورت قابل اتصال به کامپیوتر و عدم نیاز اتصال دائم به کامپیوتر اجرا می شوند که توسط یک کابل یا کارت حاقظه به کامپیوتر متصل می گردد.

بردها نقش تعیین کننده در ارائه کیفیت برنامه ریزی و متن های نوشتاری، تصاویر مدنظر برای نمایش کلیپ ها در رنگهای متفاوت را دارا می باشند.

هر تابلو ال ای دی روان دارای دو قطب منفی و مثبت هستند  و فلاشرها وظیفه قطع و وصل جریان بین این دو قطب را عهده دار می باشند.  

در تابلوسازی فلاشرها به قطب مثبت متصل هستند و وظیفه قطب منفی خاموش و روشن نمودن فلاشرها است که  تعداد کانال فلاشرها براساس تعداد کلمات برای اتصال تعیین می شود . زمینه LED ها از جنس MDF  و مدار چاپی و یا پلاستیک آکرولیک می باشد.

از جمله کارایی هایی که  بردهای کنترل کننده در تابلوهای LED  دارا می باشند، می توان به قابلیت تغییر متون و افکت ها و طراحی گرافیک و انیمیشن و تنظیم ساعت و تاریخ توسط کاربر، نمایش انواع پیامهای متنی به زبان های مورد نظر و عدم محدودیت در میزان متن قابل نمایش اشاره کرد.

تابلو ال ای دی با پایه فلزی
تابلو ال ای دی با پایه فلزی

 

انواع تابلوهای LED

تابلو ال ای دی بر اساس نوع اجرا به چند دسته تقسیم می شود.

تابلو LED ثابت

همان طور که از اسمش پیداست این نوع تابلوسازی توانایی حرکت دهی متن ها و تصاویر را ندارد و محتوای تبلیغاتی در آن هیچ انیمیشنی به نمایش نمی گذارد و ثابت است و فقط با نورهای رنگی جلب توجه می کند . این نوع تابلوها جایگزین مناسبی برای نئون می باشد.

تابلو ال ای دی هفت رنگ
تابلو ال ای دی هفت رنگ

 

تابلو LED روان

این نوع از تابلوها خود به انواع مختلف تقسیم می گردند که به شرح زیر می باشد :

تابلو LED روان تک رنگ

تابلو ال ای دی روان تک رنگ  فقط از یک نوع رنگ برای نمایش متون و تصاویر تبلیغاتی استفاده می کند.

تابلو ال ای تک رنگ
تابلو ال ای تک رنگ

 

تابلو LED  روان رنگی

تابلو ال ای دی روان فول کالر توانایی نمایش متون در رنگهای مختلف و همچنین نمایش  فیلم وعکس و تیزرهای تبلیغاتی و … را همراه با صدا و حتی به صورت پخش زنده و آنلاین دارد.

تابلو ال ای دی هوشمند
تابلو ال ای دی هوشمند

 

LED نواری پیکسلی RGB  هوشمند 

این نوع LED رشته ای بلند و منعطف از LED ها است که می توان برای هر کدام از LED ها به طور مجزا رنگی در نظر گرفت به همین علت به آنها LED های هوشمند اطلاق می گردد.

روش کار در این نوع  LED ها به این صورت است که با تغییر رنگ قرمز، سبز و آبی در هر LED، ترکیب رنگهای بیشماری بوجود می آید و تراشه های بین LED ها فرمان های صادر شده از یک کنترلر را اجرا می کنند.

تابلو ال ای دی جذاب
تابلو ال ای دی جذاب

 

LED های نواری پبکسلی

در این نوع LED ها می توان از منبع تغذیه ۱۲ ولتی و یا ۵ ولتی استفاده نمود که نوارهای پیکسلی دو تا دوتا و یا سه تا سه تا از هم جدا شده اند و درجات متفاوتی از ویژگی ضد آب بودن و میزان متفاوتی از تراکم LED در هر متر از نوار قابل رویت است.

تمام نوارهای هوشمند به درایورهای دیجیتال یا همان میکروکنترلرها مجهز شده اند که این درایورها داده ها را از طریق یک گذرگاه دیجیتال دریافت می کنند و یک یا چند LED را به طور مجزا و مستقل کنترل می کنند.

در نوارهای RGB  معمولی امکان مستقل بودن فراهم نیست زیرا همه LED ها فرمان یکسانی را دریافت می کنند و رنگشان با یک فرمان تعویض می شود اما در نوارهای هوشمند، شما روی تک تک LED ها کنترل دارید و می توانید هر رنگ را به تنهایی تعویض نمایید.

تابلو ال ای دی پیکسلی
تابلو ال ای دی پیکسلی

 

کنترل LED نواری آرجی بی معمولی

کنترل این نوع با یک تنظیم گر روشنایی یا دیمر به سادگی انجام می پذیرد که ساده ترین نوع از این کنترلرها RGB است که دارای سه کانال برای تنظیم می باشند.

تابلو LED
تابلو LED

 

کنترل LED نواری آی سی دار هوشمند

در کل دارای سه نوع کنترلر دیجیتال می باشد که به صورت مستقل یا آفلاین، تابع یا آنلاین، قابل برنامه ریزی یا کنترل از راه دور است که شامل موسیقی و رقص نور می باشد . این کنترل ها به شما اجازه می دهند که هر پیکسل را بدون تاثیر بر روی دیگر پیکسل ها به طور جداگانه تنظیم نمایید.

برنامه های کنترلی هم به شکل آفلاین مثلاً برروی یک حافظه جانبی و یا به صورت آنلاین از طریق پروتکل ذخیره و منتقل می شوند.

تابلو ال ای دی روان
تابلو ال ای دی روان

 

انواع ماژول تابلو ال ای دی 

ماژول های تابلو روان یا تلویزیون شهری بلوک های آماده برای ساخت نمایشگرهای ال ای دی می باشند . طراحی ماژول ها مثل چیدمان مکعب های موجود در بازیهای رایانه ای کنار یکدیگر می باشد.

این ماژول ها در تابلو ال ای دی یا تلویزیون شهری کنار یکدیگر قرار می گیرند تا بتوانند تصاویر، ویدیوها و نوشته های متحرک زیبا را به معرض نمایش درآورند .

هسته مرکزی تابلوهای روان حاوی یک برد یا مدار چاپی است . یک طرف برد را قطعات الکترونیکی و مدارهای ارتباطی تشکیل می دهند و طرف دیگر را ال ای دی های نشانگر ماژول.

ال ای دی ها وظیفه نمایش اطلاعات مدنظر مشتری را در ساخت تابلو تبلیغاتی بر عهده دارند . کل این تشکیلات بر روی یک قاب پلاستیکی که حکم بدنه را دارد، قرار می گیرد.

تابلو روان شیک
تابلو روان شیک

 

ماژول در تابلو روان چیست؟

ماژول ها در واقع بلوک های ال ای دی هستند که قابلیت جداسازی و پیوند مجدد را دارند.

ماژول تابلو روان

ماژولها با استفاده از یک کابل که فلت نام دارد، به صورت سری در کنار هم قرار می گیرند و تشکیل تابلو ال ای دی را می دهند . ماژول ها تعیین کننده رنگ های نمایشی در تابلو روان هستند.

هر چه کیفیت ماژول در تابلو روان بالاتر باشد، سبب درخشندگی و انتشار نور بهتر از تابلو می شود . به همین دلیل نوع ماژول مصرفی یکی از عوامل موثر در قیمت تابلو روان به حساب می آید.

تابلو ال ای دی روان
تابلو ال ای دی روان

 

جریان مصرفی در ماژول ها چقدر است؟

محاسبه میزان جریان مصرفی در هر ماژول فول کالر به نوع اسکن ماژول ها و تعداد ال ای دی های بکار رفته در ماژول ها بستگی دارد.

عوامل موثر در کیفیت ماژول های موجود در تابلو روان led

1) رنگ ماژول

رنگ مهمترین مشخصه در تابلو روان است . برای انتخاب رنگ مناسب باید کمی در زمینه روانشناسی رنگ در تبلیغات آگاهی داشته باشید .

پس از نصب تابلو تبلیغاتی به عنوان تابلو سر در مغازه یا تابلو فروشگاهی و یا هر کاربری دیگر، رنگ تابلوی تبلیغاتی که جلوه خاصی را به نمایش می گذارد در میزان اثر بخشی نگاه بصری رهگذران بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 به طور کلی ماژول های ال ای دی با در نظر گرفتن ساختار پیکسلی که دارند به سه دسته تقسیم بندی می شوند :

الف)  تک رنگ

ب) سه رنگ

پ) فول کالر

تابلو روان با انیمیشن های اجرایی
تابلو روان با انیمیشن های اجرایی

 

2) دات پیچ

دات پیچ چیست و چه نقشی را در تابلو روان بازی می کند؟

یک نوع از روشهای ساخت تابلو تبلیغاتی، استفاده از تابلو روان یا ال ای دی است که منبع اصلی این نوع تابلو ماژول می باشد . ماژول ها از پیکسل ها تشکیل شده اند و فاصله مرکز تا مرکز پیکسل های ماژول دات پیچ نامیده می شود.

هر پیکسل تشکیل دهنده در ماژول های تک رنگ حاوی یک ال ای دی، در ماژول های دوال حاوی دو led و در ماژول های فول کالر حاوی سه یا چهار LED می باشد.

اگر می خواهید پس از ساخت تابلو تبلیغاتی، کار اجرا شده کیفیت بالاتری داشته باشد، بهتر است از دات پیچ ماژول های ال ای دی کوچک استفاده نمایید . زیرا هر چقدر پیکسلهای بکار رفته در ماژول ها به هم نزدیکتر باشند و در واحد سطح تعداد پیکسل های بیشتری جای داده شوند، به همان میزان کیفیت بالاتر خواهد بود.

تابلو ال ای دی روان پیکسلی
تابلو ال ای دی روان پیکسلی

 

3) نوع راه اندازی تابلو روان

برای اینکه تابلو روان را به عنوان تابلو سر در مغازه خود راه اندازی کنید، لازم است با روشهای راه اندازی این نوع تابلو تبلیغاتی آشنا شوید.

برای راه اندازی تابلو برجسته روان دو مفهوم Driving  و Data Apply  مطرح می گردد . دادن فرمان روشن و خاموش به ال ای دی Data Apply نامیده می شود . اعمال جریان تغذیه در این نوع تابلوهای تبلیغاتی Driving است.

فرمان Driving ارتباط مستقیم با فرمان روشن و خاموش ال ای دی دارد . یعنی اگر فرمان روشن صادر شود بعد از Driving ال ای دی روشن و اگر فرمان خاموش صادر شود بعد از Driving ال ای روشن نخواهد شد.

تابلو ال ای دی با پایه فلزی
تابلو ال ای دی با پایه فلزی

 

در تقسیم بندی کلی می توان نوع Driving ماژول ها را به دو دسته کلی تقسیم بندی نمود:

دسته اول) استاتیک

در این روش برای هر کدام از ال ای دی ها به طور مستقل دستور صادر می شود و پس از آنکه فرمان برای تمام ال ای دی ها صادر شد، به طور همزمان همه آنها Driving می شوند.

دسته دوم) رفرش

در این روش دستورات به صورت سطری صادر می شود . ابتدا به یک سطر فرمان صادر شده و سپس تمام ال ای دی های آن سطر Driving می شود . سپس  به نوبت، تمام سطرها Driving می شوند.

تابلو ال ای دی بزرگ
تابلو ال ای دی بزرگ

 

تفاوت ماژول های استاتیک و رفرش

در ساخت تابلوهای تبلیغاتی به روش ماژولهای استاتیک، IC های بیشتری استفاده می شود . به همین علت بهترین ماژول تابلو روان، این ماژول ها هستند که نسبت به ماژول رفرش قیمت بالاتری دارند . ماژول رفرش تابلو روان نسبت به ماژول استاتیک ارزانتر می باشد . به دلایل زیر :

 • از دات پیچ های پایین نمی توان برای ماژول های استاتیک استفاده نمود، زیرا موجب کاهش رزولوشن تصویر نمایشی می شوند.
 • برق مصرفی توسط ماژول های استاتیک نسبت به رفرش زیادتر است.
 • در ماژول های استاتیک طول عمر ال ای دی ها کمتر است و با ریزش بیشتری مواجه می شوند . زیرا فشار بار زیادی را متحمل می شوند.
 • درخشندگی ماژول های رفرش نسبت به استاتیک کمتر است.
تابلو روان متحرک
تابلو روان متحرک

 

4) درخشندگی

درخشندگی یا Luminance نشان دهنده میزان شدت نور یک ماژول می باشد . شدت نور را واحد سطح تعیین می کند.

5) ساختار پیکسلی

در ساخت تابلو تبلیغاتی به روش تابلو روان، هر پیکسل بیانگر این است که چه تعداد LED  و با چه رنگ هایی تشکیل شده است.

اگر از ماژول تک رنگ هنگام ساخت و نصب تابلو تبلیغاتی به روش تابلو برجسته روان استفاده کرده اید، هر پیکسل حاوی یک ال ای دی می باشد و رنگ بکار رفته در این ال ای دی به نوع ماژول بکار رفته بستگی دارد که می تواند در چهار رنگ قرمز، سبز، سفید، آبی و یا زرد باشد.

ماژول های سه رنگ متشکل از دو یا سه LED و ماژول های فول کالر متشکل از سه و یا چهار LED می باشند.

تابلو ال ای دی روان فول کالر
تابلو ال ای دی روان فول کالر

 

6) چیپ ست

چیپ ست عنصر کوچکی است که سبب تولید نور می شود و در داخل فضای مقعری شکل به نام Reflective cavity قرار می گیرد . شکل این فضا سبب ایجاد جهت و زاویه و تقویت نور می گردد. این عنصر از اندازه ای کوچکتر نسبت به ال ای دی برخوردار است.  

به طور کلی LED از دو پایه کاتد (منفی) و آند(مثبت) تشکیل شده است . محل قرارگیری چیپ معمولاً بر روی پایه کاتد است که توسط یک رشته فلزی از یک سو هم به پایه آند متصل می شود.

درواقع کیفیت چیپ بسیار حائز اهمیت است . چون متصاعد کننده نور محسوب می شود . این قطعه کوچک در اندازه های 6 تا 10 میل موجود است . هر چقدر اندازه آن بیشتر شود، نور تولید شده توسط آن نیز بیشتر خواهد شد و قیمت تابلو روان led بالاتر خواهد بود.

 کل ساختار موجود در تابلو ال ای دی توسط ماده ای خاص از جنس آپوکسی که مسئولیت جهت دهی نور را عهده دار است، محافظت می شود.

7) هاب ارتباطی

در تابلو ال ای دی، نوع مسیر ارتباطی ما بین کارت برد کنترل و ماژول، هاب نامیده می شود . اگر برد کنترل از نوع بدون طیف باشد، هاب بر روی خود برد است . اگر کنترلر از نوع طیف دار باشد، هاب بصورت جداگانه بر روی کارت کنترل بسته می شود و ارتباط بین برد کنترل و ماژول را برقرار می کند.

8) جنس ماژول

جنس ماژول های بکار رفته در تابلوی تبلیغاتی ال ای دی به سه دسته قابل تقسیم بندی است که قیمت ماژول تابلو روان با توجه به جنس آنها متفاوت می باشد.

 1. Indoor
 2. Semioutdoor
 3. Outdoor

جنس ماژول Outdoor بسیار عالی و باکیفیت است و کاملاً ضد آب و قابل شستشو می باشد . امکان نفوذ آب به داخل آن غیر ممکن است، برای همین قابل نصب در هر مکانی است . اما  جنس ماژول های Indoor و Semioutdoor ضد آب نیستند و برای محیط های بسته بهتر و مقرون به صرفه تر هستند.

تابلو ال ای دی در محیط شهری
تابلو ال ای دی در محیط شهری

 

کنترلر یا برد کنترل تابلو ال ای دی چیست؟

برد کنترلر تابلو روان وظیفه برنامه ریزی انیمیشن نمایشی در ساخت تابلو تبلیغاتی به روش ال ای دی را بر عهده دارد .  نرم افزار تابلو روان بر روی کامپیوتر نصب می شود و کاربر براحتی می تواند متن دلخواه خود را با فونت و رنگ مدنظر به نمایش درآورد . هر کنترلر حاوی یک پورت ورودی usb می باشد که از طریق آن می تواند به فلش متصل شود.

پس از طراحی انیمیشن نمایشی متحرک توسط نرم افزار تابلو روان، فایل ایجاد شده را بر روی یک فلش کپی می کنند و با اتصال فلش به درگاه usb موجود بر روی برد کنترل، فایل موجود در حافظه ذخیره شده و به اجرا در می آید. 

یک قطعه به نام هاب وظیفه برقراری ارتباط بین فایل کنترلر و ماژولهای ال ای دی را دارد . پس از کپی نمودن فایل در حافظه برد کنترل، می توان فلش را از usb جدا کرد.

مدل های متفاوتی از برد کنترل موجود است که از جمله آنها می توان به مواردی همچون CPOWER ، M31 ، M20 ، C10 و HD-Q41 اشاره نمود.

تابلو روان شیک و ساده
تابلو روان شیک و ساده

 

منبع تغذیه تابلو روان

منبع تغذیه یکی از متریالهایی است که وظیفه تامین برق مورد نیاز ماژول ها را بر عهده دارد و نام دیگری که برای آن بکار می رود، پاور است.

منبع تغذیه سوئیچینگ مخفف کلمه Switch-Mode Power Supply می باشد که یک نوع منبع تغذیه الکترونیکی است که حاوی یک کنترلر سویچینگ است تا بتواند میزان توان الکتریکی را به ولتاژ قابل استفاده برای یک ابزار یا دستگاه تبدیل نماید.

یکی از بزرگترین مزیت های ترانزیستورها این است که به صورت مداوم در حال خاموش و روشن شدن هستند تا بتوانند کمترین اتلاف توان را داشته باشند . این امر سبب می شود ولتاژ خروجی که در منابع تغذیه سوئیچینگ بکار می روند توسط ترانزیستورها طبق تنظیمات انجام شده خاموش و روشن شوند . این مزیتی قابل توجه نسبت به منبع تغذیه خطی است که با اتلاف انرژی در ترانزیستورها، راندمان کار را کاهش می دهند.

یک منبع تغذیه سوئیچینگ به راحتی جریان و ولتاژ را کنترل می کند و بسته به نوع خروجی، میزان ولتاژ لازم را تولید خواهد نمود . یک منبع می تواند بدون هیچ اتلاف انرژی از صد در صد راندمان استفاده کند.

منبغ تغذیه در تابلو روان
منبغ تغذیه در تابلو روان

 

واشر آب بندی تابلو روان 

تابلو روان بیشترین کاربرد را در فضای بیرونی در حوزه تابلوسازی دارد . حال تابلوهای فضای شهری بویژه تابلو دیجیتال همچون تابلو ال ای دی روان لازم است آب بندی شوند تا ماژول های آن از آسیب مصون بمانند . برای اینکار از چسب های مخصوص و واشر آب بندی استفاده می شود.

گارانتی تابلو روان

تابلوهای روان معمولاً همگی دارای گارانتی 18 تا 36 ماهه هستند و تابلوهایی که برای فضای باز سفارش داده می شوند کاملاً ضد آب هستند و در صورت نفوذ آب به داخل آنها محصولات قابل عودت می باشند.

فروش تابلو روان

فروش تابلو روان به صورت پک کامل و یا تلویزیون شهری، ماژول تابلو روان، قاب تابلو روان، ترانس و دیگر متریال ها به صورت جداگانه انجام می پذیرد.

انواع تابلو روان

 • تابلو روان ال ای دی تک رنگ که می تواند حاوی هر یک از رنگ های سبز، قرمز، آبی و سفید به تنهایی باشد.
 • تابلو روان ال ای دی سه رنگ که می تواند در دو نوع RG2 و RB2 اجرا شود.
 • تابلو روان ال ای دی هفت رنگ که یک نوع از آن RGB2 می باشد.
 • تابلو ای ای دی فول کالر همچون تلویزیون شهری
تابلو روان تک رنگ
تابلو روان تک رنگ

 

عوامل موثر در قیمت تابلو روان

عواملی هستند که قیمت تابلو ال ای دی روان را تعیین می کنند.

قیمت تابلو روان

 1. تابلو ال ای دی به دو شیوه آفلاین و آنلاین قابل طراحی و پیاده سازی است . تفاوت این دو روش این است که در روش نصب تابلو تبلیغاتی led به روش آنلاین از وسیله ای با نام ویدیو پروسسور استفاده می کنند که این وسیله قادر به نمایش تصاویر و ویدیوها به صورت ناهمگون و در ابعاد بزرگتر و بیشتر است . در ساخت تابلو ال ای دی به این روش به جای ذخیره انیمیشن در حافظه تابلو از یک دستگاه گیرنده تلویزیونی استفاده می شود . تصاویر، نوشته های متحرک و ویدیوها با ورودی های متفاوت توسط این پروسسور به صورت منظم و پشت سر هم به نمایش گذاشته می شوند . به علت استفاده از این ابزار، قیمت تابلو روان آنلاین بیشتر از تابلو ال ای دی روان آفلاین می باشد.

 2. تعداد رنگ هایی که در نمایش تابلو موثرند، بستگی به نوع ماژول ها دارند و همین امر یکی دیگر از عوامل تعیین قیمت است.

 3. اندازه و ابعاد تابلو روان نیز از جمله فاکتورها جهت تعیین قیمت تابلو روان می باشد.

 4. قاب تابلو روان یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت تابلو ال ای دی روان است.

 5. نوع لامپ های مورد استفاده در ماژول ها

 6. برد یا مین برد تابلو روان نیز از عواملی است که می تواند سبب کاهش یا افزایش قیمت تابلو روان باشد . مین برد حاوی چند نوع متفاوت U60 ، U6B ، U62 ، U63 ، D10 ، D20 ، D30 ، C10 و C30

 7. قیمت تابلو ال ای دی روان بر اساس ابزارهایی که در ساخت آنها مورد استفاده واقع می شود و نوع گارانتی هر یک از آنها محاسبه می شوند . تعداد رنگ های بکار رفته، کیفیت ماژول ها، قالب تابلو و دیگر فاکتورها از عوامل کلیدی برای تعیین قیمت تابلو ال ای دی روان هستند.

تابلو ال ای دی فول کالر
تابلو ال ای دی فول کالر

 

مشخصات تابلو روان

 1. قابل اجرا به صورت فول کالر

 2. قابل برنامه ریزی به شیوه های دلخواه

 3. قابلیت اجرا به شیوه های تبلیغات محیطی، تابلو سالنی و تابلو سر درب

 4. قابل پیاده سازی در سایزها و اندازه های دلخواه

چه عواملی در تعیین اندازه تابلو روان موثر هستند؟

اندازه استانداردی که برای این نوع تابلوهای تبلیغاتی مدرن استفاده می شود، بیشتر در ارتفاع 16 و طول 32 می باشد . اما با توجه به انتظاری که از ساخت تابلو تبلیغاتی داریم  و همچنین مکان نصب تابلو تبلیغاتی، این اندازه ها می تواند متغیر باشد.

تابلو ال ای دی روان تبلیغاتی
تابلو ال ای دی روان تبلیغاتی

 

مزایای تابلو روان

 • متحرک بودن متن نمایشی باعث جذابیت بصری و در نتیجه جذب بیشتر مشتری از طریق ساخت و نصب تابلو ال ای دی می گردد.

 • تابلو ال ای دی روان همچون تلویزیون شهری قابلیت اجرا در تمام رنگهای دلخواه شما را دارد . روانشناسی رنگ ها در تبلیغات با توجه به نوع کسب و کار بسیار حائز اهمیت است . اما در ساخت تابلو روان بیشتر از رنگ های قرمز، سبز، سفید و آبی استفاده می شود.

 • برای اجرای تابلوهای برجسته روان به علت استفاده از ماژول های ال ای دی نیاز به استفاده از ولتاژ بالا نیست.

 • تابلو روان دارای عمر مفید است . بنابراین می توانید از آن به عنوان تابلو سر در مغازه و یا تبلیغات محیطی، برای مدت زمان طولانی استفاده نمایید.

 • تابلو روان قابلیت برنامه ریزی به شیوه دلخواه و ایجاد تصاویر گرافیکی، نمایش ویدیویی و متن های جذاب با رنگ های  مورد پسند شما را دارد.

 • دارای شدت نور و کیفیت خارق العاده می باشد.

 • درگیر نمودن حافظه دیداری رهگذران و تاثیرگذاری ماندگار

 • ساخت تابلو تبلیغاتی روان به شیوه Outdoor  کاملاً ضد آب بوده و قابل نصب در محیط های باز می باشد.

 • قابلیت تعویض فایل موجود در حافظه تابلو ال ای دی و برنامه ریزی مجدد

معایب تابلو روان

 1. واردات بی رویه ماژول ها و تابلو چینی بی کیفیت و ارزان که دارای هیچ گارانتی و ضمانتی نمی باشند و پس از مدتی نور آنها کم رنگ شده و رنگشان تیره می شود.

 2. ساخت تابلوی تبلیغاتی روان به شیوه های Indoor و Semioutdoor مقاومتی در برابر آب ندارند و فقط قابل نصب در مکان های بسته می باشند . البته این نکته قابل توجه است که  قیمت ماژول تابلو روان Indoor و Semioutdoor کمتر از نوع ماژول Outdoor می باشد.

از چه رنگی استفاده کنیم تا تبلیغ موثرتر واقع شود؟

برای آشنایی با رنگ ها، می بایست کمی اطلاعات در مورد رنگ ها داشته باشید . گروه تبلیغاتی سامان در زمینه ی رنگ ها مقاله ای مفصل با عنوان روانشناسی رنگ ها در تبلیغات ارائه نموده است که می توانید مطالعه کنید.

در ساخت تابلو ال ای دی ترتیب اهمیت رنگ ماژول های انتخابی به شرح زیر می باشند:

 • قرمز

 • سبز

 • سفید

 • آبی

تابلو ال ای دی تک رنگ
تابلو ال ای دی تک رنگ

 

قابلیت های تابلو روان

 • قابلیت نمایش متون متعدد با فونت ها و زبان های متنوع

 • قابلیت نمایش تصاویر، انیمیشن و فیلم با انواع فرمت ها

 • قابلیت تقسیم بندی تابلو به چند بخش متعدد و نمایش محتوای متنوعی در هر بخش با افکت های مختلف

 • امکان ایجاد حاشیه در دور تا دور نمایشگر ال ای دی با رنگ ها و طرح های مختلف

 • قابلیت کنترل از طریق کابل شبکه، شبکه بیسیم و فیبر نوری

 • امکان تنظیم زمان خاموش و روشن شدن تابلو روان ال ای دی به صورت اتومات و یا از طریق نرم افزار

 • هیچ گونه محدودیتی در میزان ارسال موارد ذخیره شده و تغییر در نوع محتوای نمایشی ندارد.

 • قابلیت نمایش ساعت با فرمت های متعدد و در اشکال هندسی مختلف از جمله آنالوگ و دیجیتال

 • قابلیت نمایش پارامتر های محیطی همچون دما و رطوبت

 • امکان راه اندازی سیستم تهویه با استفاده از نرم افزار به صورت دستی یا اتومات

امروزه به دلیل ازدیاد رقابت ما بین کسب و کارهای مختلف افراد حقیقی یا حقوقی برای شناساندن کسب و کار خود به افراد مصرف کننده دست به شیوه های تبلیغات مختلفی می زنند.

انتخاب روش تبلیغاتی بستگی به نوع بازار کار مربوط و اشخاص مصرف کننده دارد . برای انجام تبلیغات موثر ابتدا باید نیاز بازار و مصرف کننده شناسایی شود و عملکرد رقبا و نحوه تبلیغات آنها بررسی گردد . سپس با توجه به عملکرد مصرف کننده  تصمیم گرفت که از کدام شیوه تبلیغات استفاده کرد.

مثلاً اگر کسب و کار شما به طور آنلاین است و مشتریانتان از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی با شما ارتباط برقرار می کنند، بهتر است از روشهایی مثل تابلو بنری و یا ساخت تابلو لوگو در سایت های مربوط به کسب و کار و یا تبلیغات در شبکه های اجتماعی بهره ببرید.

اگر تبلیغات سنتی پاسخگوی نیاز بازار کار شماست، بهتر است از انواع تابلوهای تبلیغاتی به شیوه هایی همچون ساخت تابلو فلکسی، لایت باکس تبلیغاتی، تابلو پلکسی گلاس، چلنیوم لترمکس، تابلو برجسته با پوست ،  تابلو چلنیوم، تابلو کامپوزیت، تابلو نئون پلاستیک، تابلو ال ای دی و سایر روشها استفاده نمایید.

تبلیغات در کسب و کار و ارائه خدمات حرف اول را می زند و تلویزیوهای شهری LED به عنوان یکی از بهترین ابزاهای تبلیغاتی در کلیه شهرهای بزرگ، میادین، بزرگرراهها و چهارراه ها قابل طراحی و پیاده سازی و نصب می باشد که با طراحی ها و رنگها و افکت های متنوع در ذهن ها نقش می بندد و می تواند تاثیر فوق العاده ای در جذب مشتری داشته باشد.