تابلو روان :


تابلو روان یکی از تابلوهای تبلیغاتی از نوع دیجیتال است که با اسامی متعددی همچون تابلو روان ، تابلو ال ای دی متحرک ، تابلو LED  و تابلو دیجیتال در بازار و بین کسب و کارها شناخته می شود . تابلو روان یکی از تابلوهایی است که شما می توانید با استفاده از آن نام برند ، نام محصولات و اشکال متعددی از آن را به صورت نورهای رنگی همراه با افکت ها و انیمیشن های زیبا به نمایش بگذارید . تابلو روان این قابلیت را دارد که به راحتی بتوانید با استفاده از نرم افزار و کنترلر  ، محتوای تبلیغاتی آن را تعویض کنید . تابلو روان به صورت تک رنگ ، سه رنگ ، هفت رنگ و فول کالر قابل اجراست .

 

 

مدل اول از تابلو ال ای دی

 


یکی از روش های ساخت و پیاده سازی تابلو ال ای دی ، تابلو ال ای دی روان یا همان تابلو روان است . تابلو روان تابلویی است که قادر است هر گونه تصاویر و کلمات کلیدی که برای تبلیغات محصولات و خدمات خود نیاز دارید را همراه با افکت ها و نورپردازی های ویژه به صورت فول کالر و انیمیشن های زیبا ، به نمایش بگذارد و چشم هر رهگذری را خیره کرده و سبب حیرت تماشاگران شود .

به طور کل تابلو ال ای دی به سه شکل متفاوت قابلیت اجرا دارد که عبارتند از :

تلویزیون شهری

تابلو ای دی ثابت

تابلو روان

 

 

مدل دوم از تابلو ال ای دی

 

 

تابلو ال ای دی روان :


تابلو ال ای دی روان قادر است کلمات تبلیغاتی شما را به شکل های متفاوت و در زاویه های مختلف و به صورت اشکال هندسی متعدد به نمایش درآورد . ماژول ها قطعات الکترونیکی هستند که وظیفه نمایش در تابلو ال ای دی روان را بر عهده دارند.

 

 

مدل سوم از تابلو ال ای دی

 

 

تابلو روان یا تابلو led  چیست ؟


در ساخت تابلوهای تبلیغاتی مدرن از روشهای زیادی استفاد می شود که یکی از این روشها ساخت تابلو روان می باشد . تابلو روان یک نمایشگر است که به صورت دیجیتال عمل می کند و ماژول ها ایفا کننده نقش اصلی در نمایش دیجیتالی آن هستند . استفاده از ماژول در انواع تابلو تبلیغاتی دیگر به جز تابلو ال ای دی و تلویزیون شهری کاربردی ندارد .

 

 

مدل چهارم تابلو ال ای دی

 

 

قطعات تابلو روان :


قطعات تشکیل دهنده تابلو روان شامل ماژول ،  منبع تغذیه ، برد کنترل  و فریم می باشد .

 

 

مدل ششم از تابلو ال ای دی

 

 

عوامل موثر در قیمت تابلو روان

 

قیمت تابلو روان :

 

 1. تابلو ال ای دی  به دو شیوه آفلاین و آنلاین قابل طراحی و پیاده سازی است . تفاوت این دور روش این است که در روش نصب تابلو تبلیغاتی led  به روش آنلاین از وسیله ای با نام ویدیو پروسسور استفاده می کنند که این وسیله قادر به نمایش تصاویر و ویدیوها به صورت ناهمگون و در ابعاد بزرگتر و بیشتر است . در ساخت تابلو ال ای دی به این روش به جای ذخیره انیمیشن در حافظه تابلو از یک دستگاه گیرنده تلویزیونی استفاده می شود . تصاویر ، نوشته های متحرک و ویدیوها با ورودی های متفاوت توسط این پروسسور به صورت منظم و پشت سر هم به نمایش گذاشته می شوند  . به علت استفاده از این ابزار ، قیمت تابلو روان به شیوه آنلاین بیشتر از آفلاین می باشد .
 2. تعداد رنگ هایی که در نمایش تابلو موثرند ، بستگی به نوع ماژول ها دارند و همین امر یکی دیگر از عوامل تعیین قیمت است .
 3. اندازه و ابعاد تابلو روان نیز از جمله فاکتورها جهت تعیین قیمت تابلو روان می باشد .
 4. قاب تابلو روان یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت تابلوست .
 5. نوع لامپ های مورد استفاده در ماژول ها
 6. برد یا مین برد تابلو روان نیز از عواملی است که می تواند سبب کاهش یا افزایش قیمت تابلو روان باشد . مین برد حاوی چند نوع متفاوت U60 ، U6B ، U62 ، U63 ، D10 ، D20 ، D30 ، C10 و C30
 7. قیمت تابلو ال ای دی روان بر اساس ابزارهایی که در ساخت آنها مورد استفاده واقع می شود و نوع گارانتی هر یک از آنها محاسبه می شوند . تعداد رنگ های بکار رفته ، کیفیت ماژول ها ، قالب تابلو و دیگر فاکتورها از عوامل کلیدی برای تعیین قیمت تابلو ال ای دی روان هستند .

 

 

 

 

انواع ماژول تابلو ال ای دی  :

 

ماژول های تابلو روان یا تلویزیون شهری بلوک های آماده برای ساخت نمایشگرهای ال ای دی می باشند . طراحی ماژول ها مثل چیدمان مکعب های موجود در بازیهای رایانه ای کنار یکدیگر می باشد . این ماژول ها در تابلو ال ای دی یا تلویزیون شهری کنار یکدیگر قرار می گیرند تا بتوانند تصاویر ، ویدیوها و نوشته های متحرک زیبا را به معرض نمایش درآورند  .

هسته مرکزی تابلوهای روان حاوی یک برد یا مدار چاپی است . یک طرف برد را قطعات الکترونیکی و مدارهای ارتباطی تشکیل می دهند و طرف دیگر را ال ای دی های نشانگر ماژول . ال ای دی ها وظیفه نمایش اطلاعات مدنظر مشتری را در ساخت تابلو تبلیغاتی بر عهده دارند . کل این تشکیلات بر روی یک قاب پلاستیکی که حکم بدنه را دارد ، قرار می گیرد .

 

ماژول چیست ؟

 

ماژول تابلو روان  :


ماژول ها در واقع بلوک های ال ای دی هستند که قابلیت جداسازی و پیوند مجدد را دارند . ماژولها با استفاده از یک کابل که فلت نام دارد به صورت سری در کنار هم قرار می گیرند و تشکیل تابلو ال ای دی را می دهند . ماژول ها تعیین کننده رنگ های نمایشی در تابلو روان هستند . هر چه کیفیت ماژول در تابلو روان بالاتر باشد ، سبب درخشندگی و انتشار نور بهتر از تابلو می شود . به همین دلیل نوع ماژول مصرفی یکی از عوامل موثر در قیمت تابلو روان به حساب می آید .

 

 

مدل هفتم از تابلو ال ای دی

 


جریان مصرفی در ماژول ها چقدر است ؟


محاسبه میزان جریان مصرفی در هر ماژول فول کالر به نوع اسکن ماژول ها و تعداد ال ای دی های بکار رفته در ماژول ها بستگی دارد.

 

عوامل موثر در کیفیت ماژول های موجود در تابلو روان led :

 

1) رنگ ماژول:

 

رنگ مهمترین مشخصه در تابلو روان است . برای انتخاب رنگ مناسب باید کمی در زمینه روانشناسی رنگ در تبلیغات آگاهی داشته باشید . زیرا پس از نصب تابلو تبلیغاتی به عنوان تابلو سر در مغازه یا تابلو فروشگاهی و یا هر کاربری دیگر ، رنگ تابلوی تبلیغاتی که جلوه خاصی را به نمایش می گذارد ، در میزان اثر بخشی بصری رهگذران بسیار تاثیرگذار خواهد بود .

 

 به طور کلی ماژول های ال ای دی با در نظر گرفتن ساختار پیکسلی که دارند به سه دسته تقسیم بندی می شوند :

 

ا)  تک رنگ

2) سه رنگ

3) فول کالر

 

 

مدل یازدهم از تابلو ال ای دی

 

 

2) دات پیچ :

 

دات پیچ چیست و چه نقشی را در تابلو روان بازی می کند ؟

 

یک نوع از روشهای ساخت تابلو تبلیغاتی ، استفاده از تابلو روان یا ال ای دی است که منبع اصلی این نوع تابلو ماژول می باشد . ماژول ها از پیکسل ها تشکیل شده اند . فاصله مرکز تا مرکز پیکسل های ماژول دات پیچ نامیده می شود . هر پیکسل تشکیل دهنده در ماژول های تک رنگ حاوی یک ال ای دی ،  در ماژول های دوال حاوی دو led و در ماژول های فول کالر حاوی سه یا چهار LED می باشد .

اگر می خواهید پس از ساخت تابلو تبلیغاتی ، کیفیت بهتر داشته باشید ، بهتر است از دات پیچ ماژول های ال ای دی کوچک استفاده نمایید . زیرا هر چقدر پیکسلهای بکار رفته در ماژول ها ، به هم نزدیکتر باشند و در واحد سطح تعداد پیکسل های بیشتری جای داده شوند ، به همان میزان کیفیت بالاتر خواهد بود .

 

3) نوع راه اندازی تابلو روان :

 

برای اینکه تابلو روان را به عنوان تابلو سر در مغازه خود راه اندازی کنید ، لازم است با روشهای راه اندازی این نوع تابلو تبلیغاتی آشنا شوید . برای راه اندازی تابلو برجسته روان دو مفهوم Driving  و Data Apply  مطرح می گردد . دادن فرمان روشن و خاموش به ال ای دی Data Apply نامیده می شود . اعمال جریان تغذیه در این نوع تابلوهای تبلیغاتی Driving است . فرمان Driving ارتباط مستقیم با فرمان روشن و خاموش ال ای دی دارد . یعنی اگر فرمان روشن صادر شود بعد از Driving ال ای دی روشن و اگر فرمان خاموش صادر شود بعد از Driving ال ای روشن نخواهد شد .

 

در تقسیم بندی کلی می توان نوع Driving ماژول ها را به دو دسته کلی تقسیم بندی نمود :

 

دسته اول : استاتیک : 

در این روش برای هر کدام از ال ای دی ها به طور مستقل دستور صادر می شود و پس از آنکه فرمان برای تمام ال ای دی ها صادر شد ، به طور همزمان همه آنها Driving می شوند .

دسته دوم : رفرش :

در این روش دستورات به صورت سطری صادر می شود . ابتدا به یک سطر فرمان صادر شده و سپس تمام ال ای دی های آن سطر Driving می شود . سپس  به نوبت ، تمام سطرها Driving می شوند .

 

تفاوت ماژول های استاتیک و رفرش :

 

در ساخت تابلوهای تبلیغاتی به روش ماژولهای استاتیک ، IC های بیشتری استفاده می شود . به همین علت بهترین ماژول تابلو روان ، این ماژول ها هستند که نسبت به ماژول رفرش قیمت بالاتری دارند . ماژول رفرش تابلو روان نسبت به ماژول استاتیک ارزانتر می باشد . به دلایل زیر :

 • از دات پیچ های پایین نمی توان برای ماژول های استاتیک استفاده نمود ، زیرا موجب کاهش رزولوشن تصویر نمایشی می شوند .
 • برق مصرفی توسط ماژول های استاتیک نسبت به رفرش زیادتر است .
 • در ماژول های استاتیک طول عمر ال ای دی ها کمتر است و با ریزش بیشتری مواجه می شوند . زیرا فشار بار زیادی را متحمل می شوند .
 • درخشندگی ماژول های رفرش نسبت به استاتیک کمتر است .

 

4) درخشندگی :

 

درخشندگی یا Luminance نشان دهنده میزان شدت نور یک ماژول می باشد . شدت نور را واحد سطح تعیین می کند .

 

5) ساختار پیکسلی :

 

در ساخت تابلو تبلیغاتی به روش تابلو روان ، هر پیکسل بیانگر این است که چه تعداد LED  و با چه رنگ هایی تشکیل شده است . اگر از ماژول تک رنگ هنگام ساخت و نصب تابلو تبلیغاتی به روش تابلو برجسته روان استفاده کرده اید ، هر پیکسل حاوی یک ال ای دی می باشد و رنگ بکار رفته در این ال ای دی به نوع ماژول بکار رفته بستگی دارد . می تواند در چهار رنگ قرمز ، سبز ، سفید ، آبی و یا زرد باشد . ماژول های سه رنگ متشکل از دو یا سه LED و ماژول های فول کار متشکل از سه و یا چهار LED می باشند .

 

6) چیپ ست :

 

چیپ ست عنصر کوچکی است که سبب تولید نور می شود و در داخل فضای مقعری شکل به نام Reflective cavity قرار می گیرد . شکل این فضا سبب ایجاد جهت و زاویه و تقویت نور می گردد . این عنصر از اندازه ای کوچکتر نسبت به ال ای دی برخوردار است .  به طور کلی LED از دو پایه کاتد (منفی) و آند(مثبت) تشکیل شده است . محل قرارگیری چیپ معمولاً بر روی پایه کاتد است که توسط یک رشته فلزی از یک سو هم به پایه آند متصل می شود .

درواقع کیفیت چیپ بسیار حائز اهمیت است . چون متصاعد کننده نور محسوب می شود . این قطعه کوچک در اندازه های 6 تا 10 میل موجود است . هر چقدر اندازه آن بیشتر شود ، نور تولید شده توسط آن نیز بیشتر خواهد شد و قیمت تابلو روان led بالاتر خواهد بود .

 کل ساختار موجود در تابلو ال ای دی توسط ماده ای خاص از جنس آپوکسی که مسولیت جهت دهی نور را عهده دار است ، محافظت می شود .

 

7) هاب ارتباطی :

 

در تابلو ال ای دی ، نوع مسیر ارتباطی ما بین کارت برد کنترل و ماژول ، هاب نامیده می شود . اگر برد کنترل از نوع بدون طیف باشد ، هاب بر روی خود برد است .  اما اگر کنترلر از نوع طیف دار باشد ، هاب بصورت جداگانه بر روی کارت کنترل بسته می شود و ارتباط بین برد کنترل و ماژول را برقرار می کند .

 

8) جنس ماژول :

 

جنس ماژول های بکار رفته در تابلوی تبلیغاتی ال ای دی به سه دسته قابل تقسیم بندی است که قیمت ماژول تابلو روان با توجه به جنس آنها متفاوت می باشد .

 1. Indoor
 2. Semioutdoor
 3. Outdoo

 

جنس ماژول Outdoo بسیار عالی و باکیفیت است و کاملاً ضد آب و قابل شستشو می باشد . امکان نفوذ آب به داخل آن غیر ممکن است ، برای همین قابل نصب در هر مکانی است . اما  جنس ماژول های Indoor و Semioutdoor ضد آب نیستند و برای محیط های بسته بهتر و مقرون به صرفه تر هستند .

 

کنترلر یا برد کنترل تابلو ال ای دی چیست ؟


برد کنترلر تابلو روان وظیفه برنامه ریزی انیمیشن نمایشی در ساخت تابلو تبلیغاتی به روش ال ای دی را بر عهده دارد .  نرم افزار تابلو روان بر روی کامپیوتر نصب می شود و کاربر براحتی می تواند متن دلخواه خود را با فونت و رنگ مدنظر به نمایش درآورد . هر کنترلر حاوی یک پورت ورودی usb می باشد که از طریق آن می تواند به فلش متصل گردد . 

پس از طراحی انیمیشن نمایشی متحرک  توسط نرم افزار تابلو روان  ، فایل ایجاد شده را بر روی یک فلش کپی می کنند و با اتصال فلش به درگاه usb موجود بر روی برد کنترل ، فایل موجود در حافظه ذخیره شده و به اجرا در می آید .  یک قطعه به نام هاب وظیفه برقراری ارتباط بین فایل کنترلر و ماژولهای ال ای دی را دارد . پس از کپی نمودن فایل در حافظه برد کنترل ، می توان فلش را از usb جدا کرد . مدل های متفاوتی از برد کنترل موجود است که از جمله آنها می توان به مواردی همچون CPOWER ، M31 ، M20 ، C10 و HD-Q41 اشاره نمود .

 

 

مدل نهم از تابلو ال ای دی

 

 

منبع تغذیه تابلو روان :


منبع تغذیه یکی از متریالهایی است که وظیفه تامین برق مورد نیاز ماژول ها را بر عهده دارد و نام دیگری که برای آن بکار می رود ، پاور است . منبع تغذیه سوئیچینگ مخفف کلمه Switch-Mode Power Supply می باشد که یک نوع منبع تغذیه الکترونیکی است که حاوی یک کنترلر سویچینگ است تا بتواند میزان توان الکتریکی را به ولتاژ قابل استفاده برای یک ابزار یا دستگاه تبدیل نماید .

یکی از بزرگترین مزیت های ترانزیستورها این است که به صورت مداوم در حال خاموش و روشن شدن هستند تا بتوانند کمترین اتلاف توان را داشته باشند . این امر سبب می شود ولتاژ خروجی که در منابع تغذیه سوئیچینگ بکار می روند توسط ترانزیستورها طبق تنظیمات انجام شده خاموش و روشن شوند . این مزیتی قابل توجه نسبت به منبع تغذیه خطی است که با اتلاف انرژی در ترانزیستورها ، راندمان کار را کاهش می دهند .


یک منبع تغذیه سوئیچینگ به راحتی جریان و ولتاژ را کنترل می کند و بسته به نوع خروجی ، میزان ولتاژ لازم را تولید خواهد نمود . یک منبع می تواند بدون هیچ اتلاف انرژی از صد در صد راندمان استفاده کند .

 

 

مدل یازدهم از تابلو ال ای دی

 


واشر آب بندی تابلو روان  :


تابلو روان بیشترین کاربرد را در فضای بیرونی در حوزه تابلوسازی دارد . اگر تمایل دارید در مورد تابلوسازی و انواع روش های اجرای آن اطلاعات کسب کنید مقاله ذیل را مطالعه کنید .

 

تابلو سازی مغازه با توضیحات کامل + ویدئو

 


حال تابلوهای فضای شهری بویژه تابلو دیجیتال همچون تابلو ال ای دی روان لازم است آب بندی شوند تا ماژول های آن از آسیب مصون بمانند . برای اینکار از چسب های مخصوص و واشر آب بندی بهره می برند .

 

 

 

 

مدل دوازدهم از تابلو ال ای دی

 

 

گارانتی تابلو روان :


تابلوهای روان معمولا همگی دارای گارانتی 18 تا 36 ماهه هستند و تابلوهایی که برای فضای باز سفارش داده می شوند کاملاً ضد آب هستند و در صورت نفوذ آب به داخل آنها محصولات قابل عودت می باشند .

 

فروش تابلو روان :


فروش تابلو روان به صورت پک کامل و یا تلویزیون شهری ، ماژول تابلو روان ، قاب تابلو روان ، ترانس و دیگر متریال ها به صورت جداگانه انجام می پذیرد .

 

 

مدل سیزدهم از تابلو ال ای دی

 

 

انواع تابلو روان :

 

 • تابلو روان ال ای دی تک رنگ که می تواند حاوی هر یک از رنگ های سبز ، قرمز ، آبی و سفید به تنهایی باشد .
 • تابلو روان ال ای دی سه رنگ که می تواند در دو نوع RG2 و RB2 اجرا شود.
 • تابلو روان ال ای دی هفت رنگ که یک نوع از آن RGB2  می باشد.
 • تابلو ای ای دی فول کالر همچون تلویزیون شهری

 

 

مدل نوزدهم از تابلو ال ای دی

 

 

مشخصات تابلو روان :

 

 1. قابل اجرا به صورت فول کالر
 2. قابل برنامه ریزی به شیوه های دلخواه
 3. قابلیت اجرا به شیوه های تبلیغات محیطی ، تابلو سالنی و تابلو سر درب
 4. قابل پیاده سازی در سایزها و اندازه های دلخواه

 

 

 

مدل چهاردهم تابلو ال ای دی

 

 

چه عواملی در تعیین اندازه تابلو روان موثر هستند ؟


اندازه استانداردی که برای این نوع تابلوهای تبلیغاتی مدرن استفاده می شود ، بیشتر در ارتفاع 16 و طول 32 می باشد . اما با توجه به انتظاری که از ساخت تابلو تبلیغاتی داریم  و همچنین مکان نصب تابلو تبلیغاتی ، این اندازه ها می تواند متغیر باشد .

 

 

مدل هجدهم از تابلو ال ای دی

 

 

مزایای تابلو روان :

 

 • متحرک بودن متن نمایشی باعث جذابیت بصری و در نتیجه جذب بیشتر مشتری از طریق ساخت و نصب تابلو ال ای دی می گردد.
 • تابلو ال ای دی روان همچون تلویزیون شهری قابلیت اجرا در تمام رنگهای دلخواه شما را دارد . روانشناسی رنگ ها در تبلیغات با توجه به نوع کسب و کار بسیار حائز اهمیت است . اما در ساخت تابلو روان بیشتر از رنگ های قرمز ، سبز ، سفید و آبی استفاده می شود .
 • برای اجرای تابلوهای برجسته روان به علت استفاده از ماژول های ال ای دی نیاز به استفاده از ولتاژ بالا نیست .
 • تابلو روان دارای عمر مفید است . بنابراین می توانید از آن به عنوان تابلو سر در مغازه و یا تبلیغات محیطی ، برای مدت زمان طولانی استفاده نمایید  .
 • تابلو روان قابلیت برنامه ریزی به شیوه دلخواه و ایجاد تصاویر گرافیکی ، نمایش ویدیویی و متن های جذاب با رنگ های  مورد پسند شما را دارد .
 • دارای شدت نور و کیفیت خارق العاده می باشد .
 • درگیر نمودن حافظه دیداری رهگذران و تاثیرگذاری ماندگار
 • ساخت تابلو تبلیغاتی روان به شیوه Outdoor  کاملاً ضد آب بوده و قابل نصب در محیط های باز می باشد .
 • قابلیت تعویض فایل موجود در حافظه تابلو ال ای دی و برنامه ریزی مجدد

 

 

مدل پانزدهم از تابلو ال ای دی

 

 

معایب تابلو روان :

 

 1. واردات بی رویه ماژول ها و تابلو چینی بی کیفیت و ارزان که دارای هیچ گارانتی و ضمانتی نمی باشند و پس از مدتی نور آنها کم رنگ شده و رنگشان تیره می گردد .

 2. ساخت تابلوی تبلیغاتی روان به شیوه های Indoor و Semioutdoor مقاومتی در برابر آب ندارند و فقط قابل نصب در مکان های بسته می باشند . البته این نکته قابل توجه است که  قیمت ماژول تابلو روان Indoor و Semioutdoor کمتر از نوع ماژولOutdoor می باشد .

 

 

مدل پانزدهم از تابلو ال ای دی

 

 

از چه رنگی استفاده کنیم تا تبلیغ موثرتر واقع شود ؟

 

برای آشنایی با رنگ ها ، می بایست کمی اطلاعات در مورد روانشناسی رنگ ها در تبلیغات کسب کنید . پس با ما با مطالعه مقاله ذیر همراه باشید .

 

 

در ساخت تابلو ال ای دی ترتیب اهمیت رنگ ماژول های انتخابی به شرح زیر می باشند :

 • قرمز

 • سبز

 • سفید

 • آبی

 به ترتیب پرطرفدارترین رنگها برای نصب تابلو های تبلیغاتی زیر می باشند :

 

 

 

مدل هفدهم از تابلو ال ای دی

 

قابلیت های تابلو روان :

 • قابلیت نمایش متون متعدد با فونت ها و زبان های متنوع

 • قابلیت نمایش تصاویر ، انیمیشن و فیلم با انواع فرمت ها

 • قابلیت تقسیم بندی تابلو به چند بخش متعدد و نمایش محتوای متنوعی در هر بخش با افکت های مختلف

 • امکان ایجاد حاشیه در دور تا دور نمایشگر ال ای دی با رنگ ها و طرح های مختلف

 • قابلیت کنترل از طریق کابل شبکه ، شبکه بیسیم و فیبر نوری

 • امکان تنظیم زمان خاموش و روشن شدن تابلو روان ال ای دی به صورت اتومات و یا از طریق نرم افزار

 • هیچ گونه محدودیتی در میزان ارسال موارد ذخیره شده و تغییر در نوع محتوای نمایشی ندارد .

 • قابلیت نمایش ساعت با فرمت های متعدد و در اشکال هندسی مختلف از جمله آنالوگ و دیجیتال

 • قابلیت نمایش پارامتر های محیطی همچون دما و رطوبت

 • امکان راه اندازی سیستم تهویه با استفاده از نرم افزار به صورت دستی یا اتومات

 

امروزه به دلیل ازدیاد رقابت ما بین کسب و کارهای مختلف افراد حقیقی یا حقوقی برای شناساندن کسب و کار خود به افراد مصرف کننده دست به شیوه های تبلیغات مختلفی می زنند . انتخاب روش تبلیغاتی بستگی به نوع بازار کار مربوط و اشخاص مصرف کننده دارد . برای انجام تبلیغات موثر ابتدا باید نیاز بازار و مصرف کننده شناسایی شود و عملکرد رقبا و نحوه تبلیغات آنها بررسی گردد . سپس با توجه به عملکرد مصرف کننده  تصمیم گرفت که از کدام شیوه تبلیغات بهره جست . مثلاً اگر کسب و کار شما به طور آنلاین است و مشتریانتان از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی با شما ارتباط برقرار می کنند ، بهتر است از روشهایی مثل تابلو بنری و یا ساخت تابلو لوگو در سایت های مربوط به کسب وکار و یا تبلیغات در شبکه های اجتماعی بهره ببرید . اما اگر تبلیغات سنتی پاسخگوی نیاز بازار کار شماست ، بهتر است از انواع تابلوهای تبلیغاتی به شیوه هایی همچون ساخت تابلو فلکسی ، لایت باکس تبلیغاتی ، ساخت تابلو برجسته ، تابلو پلکسی گلاس ، چلنیوم لترمکس ، تابلو برجسته با پوستر ،  تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو کامپوزیت ، تابلو نئون پلاستیک و یا تابلو ال ای دی و سایر روشها استفاده نمایید .

در این مقاله ما مفصلاً شما را با تابلو ال ای دی آشنا کردیم که می توانید به عنوان یکی از روش های تبلیغاتی سالنی ، سردرب و یا تبلیغات محیطی از آن  استفاده کنید .