راهنمای مطالعه

 1. تابلو ال ای دی ثابت
  1. دیود در تابلو ال ای دی چیست؟
 2. تابلو ال ای دی ثابت چیست؟
 3. تابلو ال ای دی ثابت به چند روش ساخته می شود؟
  1. روش اول) روش اتصال سری با ولتاژ 220 در تابلو ال ای دی ثابت
  2. روش دوم) روش اتصال ترکیبی موازی – سری بدون استفاده از مقاومت در تابلو ال ای دی ثابت
  3. روش سوم) روش اتصال ترکیبی سری – موازی با استفاده از مقاومت در تابلو ال ای دی ثابت
 4. قیمت تابلو ال ای دی ثابت
  1. محاسبه قیمت تابلو ال ای دی به صورت متری
  2. محاسبه قیمت تابلو ال ای دی به صورت تعدادی
 5. چیدمان ال ای دی در تابلو ال ای دی ثابت به چند شکل انجام می پذیرد؟
 6. ساخت تابلو تبلیغاتی ال ای دی ثابت به چه ابزاری نیاز دارد؟
 7. آموزش ساخت تابلو ال ای دی ثابت
  1. ساخت تابلو ال ای دی ثابت بدون مقاومت چگونه است؟
 8. انواع تابلو ال ای دی در تابلوسازی
 9. انواع تابلو ال ای دی ثابت
  1. انواع ال ای دی ثابت از منظر تنوع
  2. انواع ال ای دی از منظر اندازه
  3. انواع ال ای دی از لحاظ رنگ های نمایشی
  4. انواع ال ای دی از نظر ولتاژ کاری
  5. انواع ال ای دی از لحاظ جریان و توان مصرفی
 10. قاب تابلو ال ای دی ثابت 
 11. تابلو ال ای دی ثابت دوربری یا پشت شیشه
 12. تابلو ال ای دی دوربری ثابت
 13. برق مصرفی تابلو ال ای دی ثابت
 14. روش های اجرای تابلو ال ای دی ثابت
  1. تابلو ال ای دی ثابت کتیبه ای
  2. تابلو ال ای دی ثابت برشی
 15. مزایای تابلو ال ای دی ثابت

تابلوهای تبلیغاتی ارزشمندترین ابزارها برای معرفی برند تجاری هستند که به شیوه های مختلف اجرا و پیاده سازی می شوند . یکی از پرطرفدارترین مدل های تابلو تبلیغاتی حال حاضر تابلوهای دیجیتالی هستند و یکی از پرفروش ترین آنها تابلو ال ای دی می باشد.

تابلو ال ای دی تابلویی دیجیتالی است که همراه با انیمیشن و افکت های نوری جذابیت زیادی برای تبلیغات به همراه دارد و به دو شیوه تابلو روان و تابلو ال ای دی ثابت اجرا و پیاده سازی می شود . در این مقاله ما می خواهیم مفصلاً در مورد تابلو ال ای دی ثابت به بحث و گفتمان بپردازیم.

تابلو ال ای دی برای تبلیغات
تابلو ال ای دی برای تبلیغات

 

تابلو ال ای دی ثابت

تابلو ال ای دی ثابت نوعی تابلوی تبلیغاتی دیجیتالی است و ماژول ها منبع اصلی تولید نور در این نوع از تابلوهای دیجیتالی هستند . بارزترین ویژگی تابلو ال ای دی ثابت امکان نمایش نوشته ها و تصاویر در رنگ ها و افکت های متعدد نوری است و قادر است هر گونه انیمیشن مدنظر شما را به شکل ثابت به نمایش بگذارد .

LED اختصار کلمه Light Emitting Diode می باشد که به معنای دیود ساطع کننده نور است . ال ای دی حاوی یک سیم اتصال می باشد که این سیم وظیفه اتصال چیپ به پایه های ال ای دی را بر عهده دارد.

سیم اتصال وظیفه انتقال گرما و برق را در تابلو ال ای دی ثابت بر عهده دارد . پایه های ال ای دی بر روی یک کلاهک پلاستیکی فیکس شده اند . مابین چیپ و سطح داخلی کلاهک پلاستیکی گازهایی تعبیه شده است که می توانند نورهایی با طول موج های متفاوت ایجاد نمایند.

تابلو تبلیغاتی ال ای دی
تابلو تبلیغاتی ال ای دی

 

دیود در تابلو ال ای دی چیست؟

دیود یک قطعه الکترونیکی نیمه رساناست و ال ای دی قطعه ای در زیر مجموعه دیود است . قطعه الکترونیکی موجود در تابلو ال ای دی چیپ نام دارد که تعیین کننده میزان روشنایی، مصرف برق، تولید و حرارات و طول عمر لامپ های ال ای دی است.

تابلو ال ای دی ثابت چیست؟

تابلو ال ای دی ثابت یکی از پرکاربردترین تابلوهای نمایشی در حوزه تابلوسازی می باشد که قابلیت نمایش متون و تصاویر را به صورت ثابت دارد و می تواند جایگزین مناسبی برای تابلو نئون تلقی شود.

علارقم تابلو روان، تابلو ال ای ثابت نمی تواند متون و تصاویر را با استفاده از انیمشن های جذاب به نمایش بگذارد اما می توان با استفاده از قابلیت هایی همچون استفاده از نورهای رنگی و افکت های زیبا، تابلو ال ای ثابت زیبایی ساخت و به معرض نمایش درآورد . این تابلوها قادر به نمایش متون در رنگ های متعدد می باشند.

تابلو ال ای دی بستنی فروشی
تابلو ال ای دی بستنی فروشی

 

تابلو ال ای دی ثابت به چند روش ساخته می شود؟

تابلو ال ای دی ثابت را می توان به سه شکل پیاده سازی نمود :

روش اول) روش اتصال سری با ولتاژ 220 در تابلو ال ای دی ثابت

در این روش نیازی به استفاده از آداپتور نیست و ال ای دی ها به صورت دسته های مثلاً 100 تایی با هم سری می شوند . استفاده از این روش دو عیب عمده دارد :

1) به علت عدم برخوداری از آداپتور قیمت آن پایین می باشد اما گاهاً به دلیل استفاده از ولتاژ بالای مستقیم برای سازنده و مشتری و نوسانات برق شهری مشکلاتی فراهم می نماید و همین امر سبب کاهش عمر تابلو می شود.
2) اگر یک ال ای دی در یک دسته خاموش شود منجر به خاموش شدن کلیه لامپ های موجود در آن دسته می شود.

روش دوم) روش اتصال ترکیبی موازی – سری بدون استفاده از مقاومت در تابلو ال ای دی ثابت

تنها تفاوتی که با روش اتصال سری با ولتاژ 220 ولت دارد این است که در صورت خاموشی یک لامپ کلیه لامپ های موجود در سری خاموش نمی شود.

روش سوم) روش اتصال ترکیبی سری – موازی با استفاده از مقاومت در تابلو ال ای دی ثابت

مقاومت تنها تفاوت این روش با دو روش قبلی است . در این روش تعیین مقدار مقاومت بسیار حائز اهمیت است چرا که اگر مقدار مقاومت ها به درستی تعیین نشود ممکن است سبب کاهش نور بازتابی از تابلو شود و اگر ولتاژ بیش از حد باشد سبب آسیب رساندن به ال ای دی ها خواهد شد.

تابلو ال ای دی ثابت
تابلو ال ای دی ثابت

 

قیمت تابلو ال ای دی ثابت

قیمت تابلو ال ای دی به دو شکل متفاوت برآورد می شود :

محاسبه قیمت تابلو ال ای دی به صورت متری

نحوه محاسبه قیمت تابلو ال ای دی ثابت بدین شکل است که در یک متر با تراکم زیاد می توان حدود 160 ال ای دی جاسازی کرد و تعداد ال ای دی های بکار رفته به میزان تراکم بستگی دارد . هر چه تراکم کمتر باشد تعداد ال ای دی ها نیز کمتر خواهد بود.

محاسبه قیمت تابلو ال ای دی به صورت تعدادی

پس از طراحی تابلو ال ای دی با استفاده از نرم افزارها، کل تعداد ال ای دی ها محاسبه شده و به مشتریان اعلام می شود . برای ساخت تابلو ال ای دی ثابت می توان از بردهای مسی استفاده کرد . برد مسی به علت مستحکم نگه داشتن اتصالات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

طراحی تابلو ال ای دی ثابت با برد مسی سبب می شود که هنگام اجرای استیکرهای تبلیغاتی تابلو نما و جذابیت خوبی داشته باشد و همین امر سبب افزایش قیمت آن نسبت به نمونه پلکسی و فیبر شده است . قیمت تابلو ال ای دی ثابت نسبت به قیمت تابلو ال ای دی روان کمتر می باشد.

تابلو ال ای دی جذاب
تابلو ال ای دی جذاب

 

چیدمان ال ای دی در تابلو ال ای دی ثابت به چند شکل انجام می پذیرد؟

 • پرتراکم
 • تراکم متوسط
 • کم تراکم

چیدمان ال ای دی ها بر روی پلکسی، فیبر و یا برد مسی انجام می پذیرد . برد مسی طول عمر و استحکام بالایی دارد و سبب زیبایی هر چه بیشتر تابلو ال ای دی ثابت حتی در هنگام خاموشی تابلو می شود.
پلکسی نیز نوعی ورق پلاستیکی شفاف است که در ساخت انواع تابلو های تبلیغاتی بویژه تابلو چلنیوم کاربرد دارد و در طرح ها و رنگ های مختلف تولید و وارد بازار می شود.

کسب اطلاعات کاملتر در مورد پلکسی و انواع آن در مقاله انواع پلکسی

ساخت تابلو تبلیغاتی ال ای دی ثابت به چه ابزاری نیاز دارد؟

1) صفحه برش خورده که می تواند از جنس چوب  ترموود، پلاستیک، مس و پلکسی باشد.
2) سیم لحیم
3) دستگاه هویه
4) روغن لحیم
5) لامپ های ال ای دی
6) مقاومت
7) منبع تغذیه
8) سویچینگ : معمولا برای ال ای دی های بزرگ از سوییچینگ استفاده می شود، سوییچینگ ها دارای جنس فلزی می باشند.
9) فلاشر : از فلاشر برای رقص نور استفاده می شود هر چه تعداد ال ای دی ها بیشتر باشد تعداد کانال های فلاشر افزایش می یابد.
10) کف چین : پس از اعمال مرحله لحیم کاری، پایه های اضافی ال ای دی توسط کف چین قیچی می شود.

تابلو ال ای دی ثابت هفت رنگ
تابلو ال ای دی ثابت هفت رنگ

 

آموزش ساخت تابلو ال ای دی ثابت

ساخت تابلو ال ای دی ثابت در چند مرحله به شرح زیر انجام می شود.

مرحله اول) ترسیم طرح  و تعیین اندازه متون و اشکال آن همچنین تعیین رنگ و فونت آنها با توجه به سفارش مشتریان

مرحله دوم) مشخص کردن محل قرارگیری لامپ های ال ای دی در داخل طرح که بستگی به نوع ال ای دی، پایه ها، حاشیه و سایز حاشیه دارد.

چیدمان ال ای دی ها نیز توسط ابزارهای موجود در نرم افزارهای کرل دراو و نرم افزارهای جانبی مثل LEDToll5 قابل تنظیم می باشد . پایه های ال ای دی می تواند به صورت پشت سر هم یا سری و هم به صورت برعکس و موازی قرار بگیرند.

این روش ها با وجود اینکه سرعت کار را افزایش می دهند، گاهاً دچار خطاهایی می شوند مثلاً ممکن است در بعضی جاها فاصله ال ای دی ها کم یا زیاد شود و یا چیدمان نامرتب باشد که این خطاها به صورت دستی قابل رفع می باشند. 

نکته قابل توجهی که در مرحله طراحی تابلو وجود دارد این است که با توجه به نوع دستگاه لیزر و روشی که اپراتور مد نظر قرار می دهد گاهی لازم است حاشیه دور ال ای دی ها حذف شود.

مرحله سوم) این مرحله شامل برش و سوراخ کاری می باشد . پس از آماده سازی طرح، حروف مدنظر توسط دستگاه برش لیزری بر روی ورق هایی از جنس پلکسی، ام دی اف، چوب ترموود یا هر متریالی که مدنظر مشتری است پیاده سازی می شود.

مرحله چهارم) در این مرحله نوبت به جای دادن ال ای دی ها بر روی متریال مدنظر و برقراری اتصال آنها می رسد . برای انجام این مرحل در وهله اول محل جایگیری پایه های مثبت را علامت گذاری می نماییم و در کنار سوراخ آن پایه یک نقطه ایجاد می کنیم و سپس ال ای دی ها را با در نظر گرفتن تعداد مشخص برای سری نمودن در حفره ها قرار می دهیم.

اگر بخواهیم از ال ای دی های دو پایه استفاده کنیم، می بایست پایه بلند مثبت باشد و پایه کوتاه منفی . برای سری نمودن لامپ های ال ای دی پایه منفی ال ای دی اول را به پایه مثبت ال ای دی دوم وصل می کنیم تا روند سری به طور کامل اتمام یابد.

پس از طی مرحله سری نمودن لامپ ها، نوبت به لحیم کاری روی برد می رسد . برای لحیم کاری، پایه های لامپ ها به طور سری خم شده و با هویه بر روی برد لحیم می شوند . اما قبل از آن چند نکته حائز اهمیت می باشد که عبارتند از:

اگر در تابلو از چند روش برای برقراری اتصالات استفاده می کنید می بایست آن قسمت ها را از هم جدا نمایید . منظور از روش، 1)چیدمان موازی روش بدون مقاومت 2) چیدمان سری روش با مقاومت می باشد.
اگر ال ای دی ها به صورت سری در کنار هم قرار می گیرند، لازم است تا تعداد لامپ های ال ای دی با مقدار جریانی که از ولتاژ می گذرد هماهنگ باشد.

تعداد ال ای دی ها توسط نرم افزارهای طراحی محاسبه و نمایش داده می شوند اما زمانی که می خواهیم برای ساخت تابلو تبلیغاتی از مقاومت استفاده کنیم با مد نظر قرار دادن رنگ حروف تعداد در نظر گرفته می شود . به ازای یک مقاومت حداقل سه عدد ال ای دی لازم است و اگر رنگ ال ای دی قرمز باشد به ازای هر پنج مقاومت یک ال ای دی لازم است.

پس از محاسبه دقیق میزان ال ای دی ها و قرار دادن آن ها به صورت سری در کنار هم، یک صفحه برد آماده می کنیم و سپس لامپ های ال ای دی را با در نظر گرفتن طرح در کنار هم قرار می دهیم.

حال اگر از طراحی رضایت کامل داشتید محل قرارگیری لامپ ها را علامت زده و LED را خارج نمایید . پس از ثبات دقیق لامپ ها و علامت گذاری جایگاه هریک، طرح ایجاد شده از حروف را با علامت گذاری به قسمت پشت برد منتقل نمایید تا تصویری آینه ای مانند در پشت صفحه نمایان شود.

اگر ال ای دی های مورد استفاده حاوی رنگ های متعددی می باشند در نظر گرفتن این نکته که هر رنگ ولتاژ مصرفی خود را دارا می باشد حائز اهمیت است و ممکن است بر نحوه برقراری اتصال هر یک تاثیرگذار باشد و اگر قصد استفاده از مدارات فلاشر یا چشمک زن را دارید باید دقت نمایید که برقراری اتصال هر کدام جدا از قسمت های دیگر باشد.

مرحله پنجم) در این مرحله ال ای دی ها سر جای خود قرار داده می شوند و اتصالات بین آنها برقرار می شود . در این بخش قسمت های اضافی را توسط فرز یا اره از بخش اصلی جدا نمایید.

مرحله ششم) در این مرحله با اتصال نمودن آداپتور تابلو روشن می شود اما اگر از روش با مقاومت، تابلوی تبلیغاتی خود را می سازید می بایست مقدار مقاومت را به طور صحیح تعیین نمایید. 

اگر مقدار مقاومت کمتر محاسبه شود، ولتاژ روی ال ای دی ها افزایش یافته و به مرور زمان ازبین می روند . اگر مقدار مقاومت زیاد محاسبه شود، ولتاژ روی ال ای دی ها کاهش یافته و در نتیجه نور تابلو کم می شود . پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که از روش های علمی برای محاسبه ولتاژ مناسب استفاده کنید.

اگر می خواهید هر حرف از تابلو به یک کانال از فلاشر به صورت جداگانه متصل شود و به صورت واحد عمل نماید، در این مرحله اتصال هر حرف را برقرار نموده تا با اتصال آدابتور روشن شود، برای اطمینان از عملکرد درست می توان از ولت متر استفاده کرد تا افت ولتاژهای صحیح نمایان شود.

مرحله هفتم) در این مرحله نوبت به ساخت قاب تابلو ال ای دی ثابت و نصب تابلو ال ای دی ثابت می رسد.

مرحله هشتم) در این مرحله نوبت به اتصال مدار فلاشر به تابلوی ساخته شده می رسد . قبل از ساخت و خرید فلاشر دو سوال مطرح می شود .
1) تابلوی تبلیغاتی که می خواهید بسازید به فلاشر چند کاناله نیازمند است؟
2) هر کانال از فلاشر چه مقدار جریان را می تواند از خود عبور دهد؟

مدارهای فلاشر به مدارهای رقص نور و چشمک زن هم معروفند و حاوی انواع متعددی نظیر دست ساز، تولید شرکت های داخلی و یا وارداتی هستند.

تابلو ال ای دی زیبا
تابلو ال ای دی زیبا

 

فلاشر چه نقشی در تابلو ال ای ثابت یا تابلو ال ای دی روان ایفا می کند؟

توسط فلاشر می توان قسمت های متعدد تابلو تبلیغاتی را طبق متدهای دلخواه مشتری خاموش و روشن نمود . به طور کلی مدارهای فلاشر به دو دسته قابل برنامه ریزی و غیر قابل برنامه ریزی تقسیم می شوند.

تفاوت این دو در این است که فلاشرهای غیر قابل برنامه ریزی فقط قابلیت ایجاد یک نور چشمک زن را در تابلو دارند اما فلاشرهای قابل برنامه ریزی توسط میکروکنترلها ساخته می شوند و امکان ایجاد افکت ها و نورپردازی ها و انیمیشن های مدنظر مشتری را دارند و قابل برنامه ریزی به شیوه های متعدد می باشند.

هر تابلو ال ای دی دارای یک قطب منفی کاتد و یک قطب مثبت آند است . وظیفه فلاشر قطع و وصل کردن جریان ما بین این دو قطب می باشد که معمولاً قطب مثبت به طور پیوسته اتصال دارد اما قطب منفی تابلو را روشن و خاموش می نماید و تعداد کانال فلاشر متناسب با تعداد کلمات اتصال به فلاشر می  باشد.

هر فلاشر داری دو مشخصه اصلی است :
1) تعداد کاناهای خروجی
2) جریان دهی هر کانال

ساخت مدار فلاشر یا چشمک زن نیاز به تخصص و مهارت های خاص خود دارد که عبارتند از:

1) نصب نرم افزارهای طراحی مورد نیاز

نرم افزارهای مورد نیاز برای ساخت مدار فلاشر یا چشمک زن عبارتند از:

 • Bascom
 • Avr Studio
 • Proteus

2) ویرایش و شبیه سازی برنامه آماده

برای انجام این مرحله می بایست با میکروکنترلرهای AVR آشنایی کامل داشته باشیم و بتوانیم برنامه های شبیه سازی را ویرایش نموده و نتایج ویرایش خود را در شبیه ساز مشاهده کنیم.

3) پروگرام میکروکنترلر از طریق پورت

 • آشنایی با پروگرامر USB
 • نحوه نصب پروگرامر بر روی ویندوز
 • پروگرامر میکروکنترلر توسط Bascom
 • پروگرامر میکروکنترلر توسط Arv Studio

4) مونتاژ سخت افزاری مدار فلاشر

 • مدار تقویت کننده ترانزیستوری
 • نقشه نهایی مدار در Proteus
 • تست مدار روی برد آزمایشگاهی
 • تشریح مدارمونتاژ شده نهایی

ساخت تابلو ال ای دی ثابت بدون مقاومت چگونه است؟

پس از طراحی تابلو ال ای دی ثابت، ال ای دی ها بر روی فیبر، پلکسی و یا برد مسی چیده می می شوند و پایه های مثبت و منفی با کف چین بریده شده و به هم متصل می شوند.

نکته ای که در متصل کردن پایه ها وجود دارد توجه به رنگ آنهاست . ال ای دی های رنگ قرمز، ولتاژی برابر با 2 تا 2.10 دارند و با استفاده از منبع تغذیه 12 ولتی کار می کنند و مجموع ولتاژ آن ها 12 ولت است . پس می بایست به صورت 6 تایی باهم سری شوند.

رنگ های سبز، سفید، آبی و بنفش نیاز به ولتاژ 3 دارند و به صورت 4 تایی سری می شوند و رنگ زرد به دلیل ولتاژ 2 به صورت 6 تایی سری می شوند.

تابلو ال ای دی هفت رنگ
تابلو ال ای دی هفت رنگ

 

انواع تابلو ال ای دی در تابلوسازی

در دنیای تابلوسازی و در شاخه ساخت تابلوهای تبلیغاتی دیجیتالی سه شکل متفاوت از تابلوها قابل ساخت است :

 1. تابلو ال دی ثابت
 2. تابلو ال ای دی روان

 3. تلویزیون شهری

انواع تابلو ال ای دی ثابت

تابلو ال ای دی ثابت را می توان از لحاظ های مختلف دسته بندی کرد.

انواع ال ای دی ثابت از منظر تنوع

الف) ال ای دی اوال یا بیضوی

یک نوع لامپ ال ای دی است و علت نامگذاری آن بیضی بودن مقطع زیرین حباب ها می باشد . این نوع لامپ ها دارای شدت نور بالایی است . زاویه دید 130 درجه ای دارند و معمولاً مات هستند.

ب) ال ای دی کلاهی

سر این نوع از ال ای دی مشابه شیشه می باشد و به شکل دایره ای است و ارتفاع آنها نسبت به ال ای دی های معمولی کمتر می باشد و نسبت به اوال خصوصاً در طول روز نور کمتری از خود متصاعد می کند . برای خرید هر دو مدل بهتر است نوع HG را سفارش دهید.

انواع ال ای دی از منظر اندازه

به  سه دسته 3 ، 5 و 10 میلی متری تقسیم می شود که منظور از هر میلیمتر قطر سطح مقطع زیرین حباب است.

انواع ال ای دی از لحاظ رنگ های نمایشی

تک رنگ، سه رنگ و هفت رنگ است و می تواند رنگ هایی نظیر سبز، قرمز، آبی، سفید و دیگر رنگ های مورد دلخواه باشد .

انواع ال ای دی از نظر ولتاژ کاری

ولتاژ ال ای دی ها با توجه به رنگ و نوع آنها متفاوت است و در هنگام خرید نوع ولتاژ مصرفی بر روی بسته ذکر می شود . این ولتاژ نیز با در نظر گرفتن محدوده ولتاژ آنها تغییر می کند . تعیین ولتاژ مناسب و تقسیم بندی آنها در محدوده اعمال شده توسط تابلوساز انجام می پذیرد.

انواع ال ای دی از لحاظ جریان و توان مصرفی

عبور جریان الکتریکی با ولتاژ مناسب، سبب تولید نور می شود و جریان الکتریکی ال ای دی ها معمولاً بین 15 تا 20 میلی آمپر است که توان مصرفی آن از حاصل ضرب ولتاژ ال ای دی در جریان عبوری بدست می آید.

تابلو ال ای دی تبلیغاتی
تابلو ال ای دی تبلیغاتی

 

قاب تابلو ال ای دی ثابت 

قاب هایی که در تابلو ال ای دی ثابت مورد استفاده واقع می شوند معمولاً از جنس آلومینیوم می باشند.

تابلو ال ای دی ثابت دوربری یا پشت شیشه

در این روش برشی دور کلمات ایجاد می شود و توسط دکمه هایی بر روی شیشه با قطر تقریبی 2.5 سانتی نصب می شود.

تابلو ال ای دی دوربری ثابت

آداپتور تابلو ال ای دی ثابت در پشت تابلو و بصورت پشت شیشه نصب می شود و برای ساخت آن از برد مسی استفاده می کنند.

برق مصرفی تابلو ال ای دی ثابت

ولتاژ مورد نیاز برای روشن نمودن تابلو ال ای دی ثابت معمولاً 12 ولت می باشد که بسیار مرقوم به صرفه است.

روش های اجرای تابلو ال ای دی ثابت

ساخت تابلو ال ای دی ثابت به دو شکل متفاوت انجام می پذیرد :

تابلو ال ای دی ثابت کتیبه ای

این نوع از تابلو ال ای دی ثابت بر روی صفحه ساخته می شود و سپس در داخل قاب قرار گرفته و در محل مدنظر نصب می گردد.

تابلو ال ای دی ثابت برشی

در این روش دور حروف برش داده شده و به دیوار یا شیشه چسبانده می شود.

مزایای تابلو ال ای دی ثابت

 • درخشندگی و جلب توجه از دوردست
 • قابلیت نمایش مستقیم و دید کامل در روز و در هنگام شب
 • قیمت تابلو ال ای ثابت نسبت به قیمت تابلو ال ای دی روان و تلویزیون شهری کمتر می باشد.
 • ضد آب
 • ضد ضربه
 • قابل شستشو
 • دوام و استحکام بالا