راهنمای مطالعه

 1. راه اندازی شغل قصابی
  1. یخچال مخصوص پروتئین
  2. چرخ گوشت صنعتی
  3. ترازو
  4. قلاب سلاخی
  5. میز کار
  6. انواع چاقو و ساتور
 2. درآمد قصابی چقدر است؟
 3. مزایای شغل قصابی
  1. معایب شغل قصابی
 4. تابلو تبلیغاتی مغازه قصابی و سوپر گوشت
 5. تابلوسازی مغازه قصابی و سوپر گوشت
 6. تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت
 7. انواع تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت
  1. تابلو چلنیوم مغازه قصابی و سوپر گوشت
  2. تابلو کامپوزیت مغازه قصابی و سوپر گوشت
  3. تابلو ترموود مغازه قصابی و سوپر گوشت
  4. تابلو وکیوم مغازه قصابی و سوپر گوشت
  5. تابلو ال ای دی مغازه قصابی و سوپر گوشت
  6. تابلو پیکسلی مغازه قصابی و سوپر گوشت
  7. تابلو پولکی مغازه قصابی و سوپر گوشت
  8. تابلو فلکسی مغازه قصابی و سوپر گوشت
  9. تابلو بنری مغازه قصابی و سوپر گوشت
  10. تابلو لاسوگاسی مغازه قصابی و سوپر گوشت
  11. تابلو نئون مغازه قصابی و سوپر مارکت
  12. تابلو فلزی مغازه قصابی و سوپر گوشت
  13. تابلو لایت باکس مغازه قصابی و سوپر گوشت
 8. قیمت تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت
 9. مراحل ساخت تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت
 10. مزایای تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت
 11. سوالات متداول
  1. بهترین تابلو مغازه قصابی کدام است؟
  2. مناسب ترین رنگ برای تابلو مغازه قصابی چه رنگی است؟
  3. نور تابلو مغازه سوپرگوشت بهتر است چه رنگی باشد؟

قصابی شغلی است که در آن قصاب با خرید انواع مواد پروتئینی گوشتی از کشتارگاه ها، اقدام به کسب درآمد می کند و انواع گوشت گاو، گوساله، گوسفند، شتر، کله و پاچه، سیرابی، دل و جیگر و دیگر موارد را در مغازه ای کوچک یا بزرگ می فروشد و با سودی که به صورت درصدی روی محصولات خود می کشد، برای خودش درآمد کسب می کند.

راه اندازی شغل قصابی

قصابی شغلی است که با بهداشت سر و کار دارد و همواره باید محیط مغازه تمیز و دارای دکوراسیون شیک و بهداشتی باشد تا مشتریان، مغازه شما را نسبت به دیگر رقبا ترجیح دهند. بنابراین برای راه اندازی شغل قصابی لازم است در ابتدا مجوز لازم را از وزرات بهداشت و صنف مربوطه دریافت نمایید.

پس از دریافت مجوز، دکوراسیون داخلی شیک بچینید. دکوراسیون اصلی قصابی را یخچال تشکیل می دهد. لازم است با توجه به میزان توسعه ی کار خود یک سری وسایل برای قصابی تهیه کنید که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

یخچال مخصوص پروتئین

گوشت یکی از مواد پروتئینی است که به سرعت خراب می شود و بو می گیرد، بنابراین لازم است تعدادی یخچال با توجه به مساحت مغازه و نیاز تهیه کنید.

چرخ گوشت صنعتی

داشتن چرخ گوشت یکی از ملزومات قصابی است، زیرا بسیاری از مشتریان برای خرید گوشت چرخ کرده به مغازه قصابی مراجعه می کنند.

ترازو

برای اینکه اندازه، وزن و قیمت گوشت برای مشتریان و قصاب مشخص باشد، لازم است یک ترازو تهیه شود.

قلاب سلاخی

گوشتها به صورت تکه های بزرگ وارد قصابی می شوند و لازم است برای چیدمان شیک تر یخچال و برش راحتر از میله هایی به نام قلاب سلاخی آویزان شوند.

میز کار

برای خرد کردن و تیکه کردن گوشت ها، قصاب نیاز به یک میزکار صنعتی دارد که در مقابل ضربات ساتور مقاوم باشد.

انواع چاقو و ساتور

چاقو و ساتور از ابزارهای کار قصابی هستند که برای برش و خرد کردن گوشت ها بکار می روند.

درآمد قصابی چقدر است؟

قصاب گوشت را از کشتارگاه ها با قیمت کمتر می خرد و سپس هر بخش از اجزای گوشت گاو، گوسفند یا شتر را به صورت کیلویی با درصدی سود، می فروشد.

مزایای شغل قصابی

 • نیاز دائمی و همیشگی مشتری
 • درآمد ثابت و دائم
 • سود مناسب و کافی

معایب شغل قصابی

 • نظارت شدید وزارت بهداشت
 • خرابی گوشت در اثر عدم فروش به موقع
 • کار با چاقو و ساتور سلامتی افراد را به چالش می کشد.
 • گوشت هر روز صبح زود از کشتارگاه تهیه می شود، کم فروشی در طول روز منجر به فاسد شدن گوشت می شود و اگر میزان فروش بالا برود ممکن است مشتریان مراجعه کنند و گوشتی برای فروش نباشد.

حالا که کمی در مورد شغل قصابی صحبت کردیم، برای فروش بیشتر، لازم است تبلیغات داشته باشیم و بهترین تبلیغات مغازه قصابی نصب تابلو تبلیغاتی است.

تابلو تبلیغاتی مغازه قصابی و سوپر گوشت

پس از اینکه مغازه قصابی را راه اندازی کردیم و دکوراسیون داخلی آن را چیدیم، لازم است برای زیباسازی دکوراسیون بیرونی مغازه و جذب مشتریان بیشتر و معرفی مغازه قصابی از یک تابلوی تبلیغاتی زیبا استفاده کنیم.

تابلوسازی مغازه قصابی و سوپر گوشت

تابلوسازی گوشت فروشی یکی از مواردی است که علاوه بر تبلیغات، زیبایی و جذابیت را برای دکوراسیون بیرونی مغازه فراهم می کند و مغازه را به عموم رهگذاران معرفی می نماید و این تبلیغ آنقدر تکرار می شود که در حافظه بلند مدت افراد جای می گیرد و زمانی که افراد به گوشت و محصولات پروتئینی نیاز پیدا کردند، مغازه شما را برای خرید گوشت و مواد پروتئینی انتخاب می کنند.

تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت

تابلو مغازه گوشت فروشی در سر درب قصابی نصب می شود و معرف و تبلیغ خوبی برای فروش بیشتر و کسب درآمد بالاتر است

انواع تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت

انواع متفاوتی از تابلوهای تبلیغاتی در دنیای تابلوسازی وجود دارد که می توان سفارش داد، در ادامه به هر یک از آنها اشاره خواهیم نمود .

ایده های ناب برای سفارش تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت زیادند که شما می توانید بر اساس سلیقه آنها را سفارش دهید که عبارتند از :

تابلو چلنیوم مغازه قصابی و سوپر گوشت

چلنیوم یکی از متریال های پرکاربرد در حوزه ی تابلوسازی است که به صورت ورق آلومینیومی می باشد و برای رویه ی حروف نیز از پلکسی گلاس استفاده می شود. برای اینکه بتوان از چلنیوم تابلوهایی با چهره و ظاهر متفاوت ایجاد کرد، تابلوساز برش هایی هندسی شکل بر روی پلکسی گلاس دوبل ایجاد می کند که نحوه برش متفاوت است و سبب می شود نور به شکل های مختلفی مثل الماس، ستاره یا کریستال به چشم انسانها برخورد نماید. از جمله مدل های مختلف تابلو چلنیوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تابلو کامپوزیت مغازه قصابی و سوپر گوشت

بدلیل اینکه گوشت فروشی نیاز به یک فضای بهداشتی و با نظافت بالا دارد و دائما توسط وزارت بهداشت نظاره و کنترل می شود، برای ایجاد دکوراسیون بیرونی شیک و بهداشتی و عاری از آلودگی های ناشی از محیط، می توان تابلو کامپوزیت را به همراه نمای کامپوزیت برای قصابی اجرا و پیاده سازی کرد تا روش ایده آل و جذاب برای مغازه به اجرا گذاشته شود.

تابلو ترموود مغازه قصابی و سوپر گوشت

ترموود نوعی تابلوی چوبی است که یک نمای چوبی و طببعی زیبا را برای مغازه قصابی فراهم می کند. با تابلو ترموود می توانید یک نمای شیک و کلاسیک را برای مغازه و نمای آن بسازید تا از دوردست نیز نظر هر کسی جذب تابلوی تبلیغاتی قصابی و سوپر گوشت شود و مغازه شما را برای خرید انتخاب کند.

تابلو وکیوم مغازه قصابی و سوپر گوشت

تابلو وکیوم تابلویی با حروف برجسته است که نسبت به دیگر حروف برجسته، برجستگی بیشتری دارد. قابلیت دیگری که حروف وکیوم شده دارند، اجرای طرح های فانتزی و شیک است که شما به راحتی می توانید عکس یا لوگو را طراحی کنید و در قالب از پیش ساخته شده پرس نموده و به نمایش بگذارید.

تابلو ال ای دی مغازه قصابی و سوپر گوشت

تابلو ال ای دی به دو دسته تقسیم می شود:
1) تابلو ال ای دی ثابت
تابلو ال ای دی ثابت تابلویی از نوع دیجیتال است که حروف، تصاویر و محتوای تبلیغاتی در آن با استفاده از حرکت های انیمیشنی به اجرا گذاشته نمی شوند، بلکه فقط تابلو با افکت های نوری در رنگ های مختلف و زننده اقدام به معرفی برند و محتوای تبلیغاتی می کند.
2) تابلو ال ای دی روان
تابلو ال ای دی روان نسبت به نوع ثابت آن گران تر است، زیرا می تواند هر گونه افکت و انیمیشن اجرایی را به نمایش بگذارد. حرکت های انیمیشنی در تابلو روان با جلوه های بصری زیبا می توانند نگاه هر بیننده ای را معطوف به تبلیغات مندرج در آن نماید.

تابلو پیکسلی مغازه قصابی و سوپر گوشت

تابلو پیکسلی تابلویی است که نور آن توسط پیکسل تامین می شود و پیکسل ها نقش اساسی در تولید و انتشار نور دارند. پیکسل ها و نورهای رنگی آن با استفاده از برنامه از پیش نوشته شده به نمایش گذاشته می شود. نمایش انیمیشنی پیکسل ها شامل حرکت نوری در زمینه و حروف برجسته تابلو است.

تابلو پولکی مغازه قصابی و سوپر گوشت

پولکی بودن تابلو به منزله ی اجرای نوعی تابلو با زیرساز پولکی است که در شکل های هندسی مختلف بویژه دایره و مربع به نمایش گذاشته می شود. پولکی ها در جای خودشان می لغزند و محال است که نظر بیننده ای جذب زیبایی این تابلو و تبلیغات مندرج بر روی آن نشود.

تابلو فلکسی مغازه قصابی و سوپر گوشت

یکی از تابلوهای ارزان قیمت و مقاوم چاپی، تابلو فلکس است که توسط دستگاه چاپ فلکس بر روی متریال های مختلف مثل کاغذ، چوب ام دی اف و پارچه انجام می شود. تابلو فلکس را به دلیل مقاومت بالا و قیمت مناسب، توسط بیشتر قصابی ها به عنوان تابلوی تبلیغاتی سفارش داده می شود.

تابلو بنری مغازه قصابی و سوپر گوشت

تابلو بنری گوشت فروشی تابلویی ارزان قیمت است و طرح تابلو بنر مغازه قصابی و سوپر گوشت در سایتها برای دانلود و ویرایش موجود است که توسط مشتریان خریداری شده و پس از ویرایش به چاپ می رسد. یکی دیگر از کاربردهایی که بنر دارد اطلاع رسانی عمومی است. مثلاً برای قصابی می توانید تخفیفات ویژه فروش، فروش گوشت های خاص وارداتی، فروش گوشت دولتی و دیگر موارد را از طریق چاپ بنر اطلاع رسانی کنید.

تابلو لاسوگاسی مغازه قصابی و سوپر گوشت

تابلو لاسوگاسی جزء تابلوهایی با نورپردازی متفاوت است که در آن لامپ های 12 یا 24 ولتی به جای لامپ های اس ام دی و ال ای دی برای نورپردازی استفاده می شود. تفاوتی که این لامپ ها با لامپ های اس ام دی و ال ای دی دارند این است که در لامپ های لاسوگاسی امکان اجرای رنگ نور در هر حرف از حروف برجسته به طور جداگانه فراهم است .

تابلو نئون مغازه قصابی و سوپر مارکت

تابلو نئون دو شکل متفاوت برای اجرا دارد. در حالتی که تابلو نئون پلاستیک باشد، حروف با استفاده از ورق های پلکسی گلاس ساخته می شوند و جهت نورپردازی آن از لامپ های اس ام دی استفاده می شود، اما در حالتی که به صورت تابلو نئون شیشه ای سفارش داده شود، حروف با استفاده از لامپ های شیشه ای که نور آنها توسط گاز نئون و جریان الکتریکی تامین می شود، ساخته می شود .

تابلو فلزی مغازه قصابی و سوپر گوشت

تابلو فلزی تابلویی زیبا و مقاوم است که با استفاده از فلزات مختلف از جمله استیل به شکل حروف برجسته اجرا و پیاده سازی می شود .


اگر تمایل دارید در مورد تابلو استیل بیشتر بدانید ، مطلب تابلو استیل و انواع مدل های آن جهت سفارش ( قیمت + ویدئو ) را بخوانید.

تابلو لایت باکس مغازه قصابی و سوپر گوشت

لایت باکس نوعی تابلوی چاپی است که در داخل باکس یا جعبه قرار می گیرد و برای نورپردازی آن از پشت تابلو استفاده می شود. تابلو لایت باکس می تواند به شکل تابلو تبلیغاتی در سر در مغازه قصابی و به شکل تابلو راهنما در صورت بزرگ بودن سوپر گوشت برای معرفی بخش های مختلف مثلاً صندوق و یا به شکل تابلو تزئیناتی با چاپ عکس مثلاً تعدادی گاو و گوسفند در داخل یک مزرعه به نمایش گذاشته شود.

قیمت تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت

عوامل متعددی در قیمت تابلو مغازه گوشت فروشی دخیل هستند که چند مورد آن عبارتند از:

متر محیط
متر محیط شامل طول و عرض تابلو است که منبع  اصلی قیمت تابلوهای تبلیغاتی است.
نورپردازی
تابلوهایی که نورپردازی در آنها از عوامل اصلی است، مثل تابلو چلنیوم، تابلو پیکسلی، تابلو ال ای دی و تابلو لاسوگاسی، هر کدام نحوه نورپردازی و تکنیک های متفاوتی دارند که نوع لامپها و برند تولید کننده آنها سبب افزایش و کاهش قیمت تابلو تبلیغاتی مغازه قصابی و سوپر گوشت می شود.
استفاده از تصاویر یا لوگو
هر چه محتوای تبلیغاتی بیشتر باشد، قیمت ساخت تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت نیز بالا می رود.
زیرساز تابلو
تابلویی که ساخته می شود، می تواند با استفاده از زیرسازهایی مثل کامپوزیت، چوب ترموود، پی وی سی، شیشه یا سنگ به اجرا گذاشته شود که هر کدام قیمت های خاص خود را دارند.
دستگاه خنک کننده
تابلوهایی که نورپردازی می شوند، برای اینکه داغ نکنند و لامپ های آنها نسوزد، نیاز به استفاده از دستگاه خنک کننده دارند که توسط برندهای مختلف و با قیمت های متفاوت تولید و وارد بازار می شوند.
تایمر
تایمر ابزاری است که برخی ترجیح می دهند، داشته باشند تا زمانی که مغازه آنها بسته است، نورپردازی تابلو خاموش شود.

مراحل ساخت تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت

مرحله 1) طراحی تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت با استفاده از نرم افزارهای طراحی مثل کورل و تری دی مکس
مرحله 2) چاپ طرح ترسیم شده یا برش حروف برجسته بر روی متریال مدنظر
مرحله 3) شیاردهی و مونتاژ حروف برجسته
مرحله 4) لبه چسبانی حروف
مرحله 5) نورپردازی حروف که شامل نصب لامپ های اس ام دی بر روی ورق پی وی سی می باشد .
مرحله 6) آماده سازی زیرساز و سوار کردن حروف بر روی آن
مرحله 7) نصب تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت در محل با استفاده از پیچ یا پرچ

مزایای تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت

 • معرفی برند و نام مغازه گوشت فروشی به صورت شبانه روز
 • کسب مشتریان بیشتر و دسترسی به درآمد بالاتر
 • زیباسازی دکوراسیون بیرونی مغازه

سوالات متداول

بهترین تابلو مغازه قصابی کدام است؟

تابلوهای حروف برجسته ی نورپردازی شده با نمای کامپوزیت بهترین و شیک ترین تابلوهای تبلیغاتی برای سفارش تابلو مغازه سوپرگوشت هستند.

مناسب ترین رنگ برای تابلو مغازه قصابی چه رنگی است؟

به نظر من چون این شغل با گوشت و جگر همچنین با گاو و گوسفند رابطه ی تنگاتنگی دارد، بهتر است از رنگ های قرمز، جگری، زرد، سبز، طلایی و مشکی استفاده کنید.

نور تابلو مغازه سوپرگوشت بهتر است چه رنگی باشد؟

نور قرمز مناسب ترین رنگ برای این مدل تابلو است.