قصابی شغلی است که در آن قصاب با خرید انواع مواد پروتئینی گوشتی از کشتارگاه ها اقدام به کسب درآمد می کند و انواع گوشت گاو ، گوساله ، گوسفند ، شتر ، کله و پاچه ، سیرابی ، دل و جیگر و دیگر موارد را در مغازه ای کوچک یا بزرگ می فروشد و با سودی که به صورت درصدی روی محصولات خود می کشد ، برای خودش درآمد کسب می کند .

راه اندازی شغل قصابی :

قصابی شغلی است که با بهداشت سر و کار دارد و همواره باید محیط مغازه تمیز و دارای دکوراسیون شیک و بهداشتی باشد تا مشتریان ، مغازه شما را نسبت به دیگر رقبا ترجیح دهند . بنابراین برای راه اندازی شغل قصابی لازم است در ابتدا مجوز لازم را از وزرات بهداشت و صنف مربوطه دریافت نمایید . پس از دریافت مجوز ، لازم است محیطی شیک و بهداشتی را برای قصابی یا سوپر گوشت فراهم کنید . دکوراسیون داخلی شیک بچینید . دکوراسیون اصلی قصابی را یخچال تشکیل می دهد . لازم است با توجه به میزان توسعه ی کار خود یک سری وسایل برای قصابی تهیه کنید که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

یخچال مخصوص پروتئینی :

گوشت یکی از مواد پروتئینی است که به سرعت خراب می شود و بو می گیرد ، بنابراین لازم است تعدادی یخچال با توجه به مساحت مغازه و نیاز تهیه کنید .

چرخ گوشت صنعتی :

داشتن چرخ گوشت یکی از ملزومات قصابی است زیرا بسیاری از مشتریان برای خرید گوشت چرخ کرده به مغازه قصابی مراجعه می کنند .

ترازو :

برای اینکه اندازه ، وزن و قیمت گوشت برای مشتریان و قصاب مشخص باشد لازم است یک ترازو تهیه شود .

قلاب سلاخی :

گوشتها به صورت تکه های بزرگ وارد قصابی می شوند و لازم است برای چیدمان شیک تر یخچال و برش راحتر از میله هایی به نام قلاب سلاخی آویزان شوند .

میز کار :

برای خرد کردن و تیکه کردن گوشت ها ، قصاب نیاز به یک میزکار صنعتی دارد که در مقابل ضربات ساتور مقاوم باشد .

انواع چاقو و ساتور :

چاقو و ساتور از ابزارهای کار قصابی هستند که برای برش و خرد کردن گوشت ها بکار می روند .

درآمد قصابی چقدر است ؟

قصاب گوشت را از کشتارگاه ها با قیمت کمتر می خرد و سپس هر بخش از اجزای گوشت گاو ، گوسفند یا شتر را به صورت کیلویی با درصدی سود ، می فروشد .

مزایای شغل قصابی :

  • نیاز دائمی و همیشگی مشتری
  • درآمد ثابت و دائم
  • سود مناسب و کافی

معایب شغل قصابی :

  • نظارت شدید وزارت بهداشت
  • خرابی گوشت در اثر عدم فروش به موقع
  • کار با چاقو و ساتور سلامتی افراد را به چالش می کشد .
  • گوشت هر روز صبح زود از کشتارگاه تهیه می شود ، کم فروشی در طول روز منجر به فاسد شدن گوشت می شود و اگر میزان فروش بالا برود ممکن است مشتریان مراجعه کنند و گوشتی برای فروش نباشد .

تابلو تبلیغاتی مغازه قصابی و سوپر گوشت :

پس از اینکه مغازه قصابی را راه اندازی کردیم و دکوراسیون داخلی آن را چیدیم لازم است برای زیباسازی دکوراسیون بیرونی مغازه و جذب مشتریان بیشتر و معرفی مغازه قصابی از یک تابلوی تبلیغاتی زیبا استفاده کنیم .

تابلوسازی مغازه قصابی و سوپر گوشت :

تابلوسازی گوشت فروشی یکی از مواردی است که علاوه بر تبلیغات ، زیبایی و جذابیت را برای دکوراسیون بیرونی مغازه فراهم می کند و مغازه را به عموم رهگذاران معرفی می نماید و این تبلیغ آنقدر تکرار می شود که در حافظه بلند مدت افراد جای می گیرد و زمانی که افراد به گوشت و محصولات پروتئینی نیاز پیدا کردند ، مغازه شما را برای خرید گوشت و مواد پروتئینی انتخاب می کنند .

تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت :

تابلو مغازه گوشت فروشی در سر درب قصابی نصب می شود و معرف و تبلیغ خوبی برای فروش بیشتر و کسب درآمد بالاتر است .

انواع تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت :

انواع متفاوتی برای سفارش تابلو وجود دارد که می توان سفارش داد ، در ادامه به هر یک از آنها اشاره خواهیم نمود .

ایده هایی ناب برای سفارش تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت :

ایده های جذاب زیادی هستند که می توانید به عنوان تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت سفارش دهید که عبارتند از :

تابلو چلنیوم مغازه قصابی و سوپر گوشت :

چلنیوم یکی از متریال های پرکاربرد در حوزه ی تابلوسازی است که به صورت ورق آلومینیومی می باشد و برای رویه ی حروف نیز از پلکسی گلاس استفاده می شود . برای اینکه بتوان از چلنیوم تابلوهایی با چهره و ظاهر متفاوت ایجاد کرد ، تابلوساز برش هایی هندسی شکل بر روی پلکسی گلاس دوبل ایجاد می کند که نحوه برش متفاوت است و سبب می شود نور به شکل های مختلفی مثل الماس ، ستاره یا کریستال به چشم انسانها برخورد نماید . از جمله مدل های مختلف تابلو چلنیوم می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تابلو کامپوزیت مغازه قصابی و سوپر گوشت :

بدلیل اینکه گوشت فروشی نیاز به یک فضای بهداشتی و با نظافت بالا دارد و دائما توسط وزارت بهداشت نظاره و کنترل می شود ، برای ایجاد دکوراسیون بیرونی شیک و بهداشتی و عاری از آلودگی های ناشی از محیط ، می توان تابلو کامپوزیت را به همراه نمای کامپوزیت برای قصابی اجرا و پیاده سازی کرد تا روش ایده آل و جذاب برای مغازه به اجرا گذاشته شود .

تابلو ترموود مغازه قصابی و سوپر گوشت :

ترموود نوعی تابلوی چوبی است که یک نمای چوبی و طببعی زیبا را برای مغازه قصابی فراهم می کند . با تابلو ترموود می توانید یک نمای شیک و کلاسیک را برای مغازه و نمای آن بسازید تا از دوردست نیز نظر هر کسی جذب تابلوی تبلیغاتی قصابی و سوپر گوشت شود و مغازه شما را برای خرید انتخاب کند .

تابلو وکیوم مغازه قصابی و سوپر گوشت :

وکیوم تابلویی با حروف برجسته است که نسبت به دیگر حروف برجسته ، برجستگی بیشتری دارد . قابلیت دیگری که حروف وکیوم شده دارند ، اجرای طرح های فانتزی و شیک است که شما به راحتی می توانید عکس یا لوگو را طراحی کنید و در قالب از پیش ساخته شده پرس نموده و به نمایش بگذارید .

تابلو ال ای دی مغازه قصابی و سوپر گوشت :

تابلو ال ای دی به دو دسته تقسیم می شود :
1) تابلو ال ای دی ثابت :
تابلو ال ای دی ثابت تابلویی از نوع دیجیتال است که حروف ، تصاویر و محتوای تبلیغاتی در آن با استفاده از حرکت های انیمیشنی به اجرا گذاشته نمی شوند بلکه فقط تابلو با افکت های نوری در رنگ های مختلف و زننده اقدام به معرفی برند و محتوای تبلیغاتی می کند .
2) تابلو ال ای دی روان :
تابلو ال ای دی روان نسبت به نوع ثابت آن گران تر است زیرا می تواند هر گونه افکت و انیمیشن اجرایی را به نمایش بگذارد . حرکت های انیمیشنی در تابلو روان با جلوه های بصری زیبا می توانند نگاه هر بیننده ای را معطوف به تبلیغات مندرج در آن نماید .

تابلو پیکسلی مغازه قصابی و سوپر گوشت :

تابلو پیکسلی تابلویی است که نور آن توسط پیکسل تامین می شود و پیکسل ها نقش اساسی در تولید و انتشار نور دارند . پیکسل ها و نورهای رنگی آن با استفاده از برنامه از پیش نوشته شده به نمایش گذاشته می شود . نمایش انیمیشنی پیکسل ها شامل حرکت نوری در زمینه و حروف برجسته تابلو است .

تابلو پولکی مغازه قصابی و سوپر گوشت :

پولکی بودن تابلو به منزله ی اجرای نوعی تابلو با زیرساز پولکی است که در شکل های هندسی مختلف بویژه دایره و مربع به نمایش گذاشته می شود . پولکی ها در جای خودشان می لغزند و محال است که نظر بیننده ای جذب زیبایی این تابلو و تبلیغات مندرج بر روی آن نشود .

تابلو فلکسی مغازه قصابی و سوپر گوشت :

یکی از تابلوهای ارزان قیمت و مقاوم چاپی ، تابلو فلکس است که توسط دستگاه چاپ فلکس بر روی متریال های مختلف مثل کاغذ ، چوب ام دی اف و پارچه انجام می شود . تابلو فلکس را به دلیل مقاومت بالا و قیمت مناسب توسط بیشتر قصابی ها به عنوان تابلوی تبلیغاتی سفارش داده می شود .

تابلو بنری مغازه قصابی و سوپر گوشت :

تابلو بنری گوشت فروشی تابلویی ارزان قیمت است و طرح تابلو بنر مغازه قصابی و سوپر گوشت در سایتها برای دانلود و ویرایش موجود است که توسط مشتریان خریداری شده و پس از ویرایش به چاپ می رسد . یکی دیگر از کاربردهایی که بنر دارد اطلاع رسانی عمومی است . مثلاً برای قصابی می توانید تخفیفات ویژه فروش ، فروش گوشت های خاص وارداتی ، فروش گوشت دولتی و دیگر موارد را از طریق چاپ بنر اطلاع رسانی کنید .

تابلو لاسوگاسی مغازه قصابی و سوپر گوشت :

لاسوگاسی جزء تابلوهایی با نورپردازی متفاوت است که در آن لامپ های 12 یا 24 ولتی به جای لامپ های اس ام دی و ال ای دی برای نورپردازی استفاده می شود . تفاوتی که این لامپ ها با لامپ های اس ام دی و ال ای دی دارند این است که در لامپ های لاسوگاسی امکان اجرای رنگ نور در هر حرف از حروف برجسته به طور جداگانه فراهم است .

تابلو نئون مغازه قصابی و سوپر مارکت :

تابلو نئون دو شکل متفاوت برای اجرا دارد . در حالتی که نوع نئون پلاستیک باشد ، حروف با استفاده از ورق های پلکسی گلاس ساخته می شوند و جهت نورپردازی آن از لامپ های اس ام دی استفاده می شود اما در حالتی که به صورت تابلو نئون شیشه ای سفارش داده شود ، حروف با استفاده از لامپ های شیشه ای که نور آنها توسط گاز نئون و جریان الکتریکی تامین می شود ، ساخته می شود .

تابلو فلزی مغازه قصابی و سوپر گوشت :

تابلو فلزی تابلویی زیبا و مقاوم است که با استفاده از فلزات مختلف از جمله استیل به شکل حروف برجسته اجرا و پیاده سازی می شود .


اگر تمایل دارید در مورد تابلو استیل بیشتر بدانید ، مطلب زیر را بخوانید .

 

تابلو استیل و انواع آن ( قیمت + ویدئو )

 

تابلو لایت باکس مغازه قصابی و سوپر گوشت :

لایت باکس نوعی تابلوی چاپی است که در داخل باکس یا جعبه قرار می گیرد و برای نورپردازی آن از پشت تابلو استفاده می شود . تابلو لایت باکس می تواند به شکل تابلو تبلیغاتی در سر در مغازه قصابی و به شکل تابلو راهنما در صورت بزرگ بودن سوپر گوشت برای معرفی بخش های مختلف مثلاً صندوق و یا به شکل تابلو تزئیناتی با چاپ عکس مثلاً تعدادی گاو و گوسفند در داخل یک مزرعه به نمایش گذاشته شود .

 

قیمت تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت :

عوامل متعددی در قیمت تابلو مغازه گوشت فروشی دخیل هستند که چند مورد آن عبارتند از :

متر محیط :
متر محیط شامل طول و عرض تابلو است که منبع  اصلی قیمت تابلوهای تبلیغاتی است .
نورپردازی :
تابلوهایی که نورپردازی در آنها از عوامل اصلی است مثل تابلو چلنیوم ، تابلو پیکسلی ، تابلو ال ای دی و تابلو لاسوگاسی ، هر کدام نحوه نورپردازی و تکنیک های متفاوتی دارند که نوع لامپها و برند تولید کننده آنها سبب افزایش و کاهش قیمت تابلو تبلیغاتی مغازه قصابی و سوپر گوشت می شود .
استفاده از تصاویر یا لوگو :
هر چه محتوای تبلیغاتی بیشتر باشد قیمت ساخت تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت نیز بالا می رود .
زیرساز تابلو :
تابلویی که ساخته می شود می تواند با استفاده از زیرسازهایی مثل کامپوزیت ، چوب ترموود ، پی وی سی ، شیشه یا سنگ به اجرا گذاشته شود که هر کدام قیمت های خاص خود را دارند .
دستگاه خنک کننده :
تابلوهایی که نورپردازی می شوند برای اینکه داغ نکنند و لامپ های آنها نسوزد ، نیاز به استفاده از دستگاه خنک کننده دارند که توسط برندهای مختلف و با قیمت های متفاوت تولید و وارد بازار می شوند .
تایمر :
تایمر ابزاری است که برخی ترجیح می دهند داشته باشند تا زمانی که مغازه آنها بسته است ، نورپردازی تابلو خاموش شود .


در زیر لیست کامل از قیمت انواع حروف برجسته ارائه شده است که می توانید ملاحظه نمایید .

لیست قیمت حروف برجسته

 

مراحل ساخت تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت :

مرحله 1) طراحی تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت با استفاده از نرم افزارهای طراحی مثل کورل و تری دی مکس
مرحله 2) چاپ طرح ترسیم شده یا برش حروف برجسته بر روی متریال مدنظر
مرحله 3) شیاردهی و مونتاژ حروف برجسته
مرحله 4) لبه چسبانی حروف
مرحله 5) نورپردازی حروف که شامل نصب لامپ های اس ام دی بر روی ورق پی وی سی می باشد .
مرحله 6) آماده سازی زیرساز و سوار کردن حروف بر روی آن
مرحله 7) نصب تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت در محل با استفاده از پیچ یا پرچ

 

مزایای تابلو مغازه قصابی و سوپر گوشت :

  • معرفی برند و نام مغازه گوشت فروشی به صورت شبانه روز
  • کسب مشتریان بیشتر و دسترسی به درآمد بالاتر
  • زیباسازی دکوراسیون بیرونی مغازه