نوآوری در ساخت تابلو تبلیغاتی ‏

نوآوری در ساخت تابلو تبلیغاتی ‏

نوآوری در ساخت تابلو تبلیغاتی :

انسان ها در هر شغلی که مشغول به فعالیت هستند برای ترقی نسبت به  رقبای خود  و رسیدن به سود بیشتر و مطرح شدن در میان آحاد مردم  نیاز دارند که طبق متدهای روز دنیا گام بردارند و از ترفندهایی استفاده کنند که دیگر رقبا از آنها بهره نبرده باشند ، به این طریق می توانند خاص باشند و خاص بودن چیزی است که همه به دنبال آن هستند . تابلوسازی نیز یک شغل پر رقیب می باشد که با ورود دستگاه های پیشرفته به این حوزه نظیر دستگاه برش لیزری امکان ساخت تابلوهای متفاوت نظییر تابلو چلنیوم ، تابلو استیل ، تابلو کامپوزیت ، تابلو ترموود ، تابلو لایت باکس ، تابلو نئون و دیگر تابلوهای تبلیغاتی با استفاده از متریال های مختلف و یا به صورت حروف ترکیبی فراهم شده است و دیگر همچون گذشته تابلوها در سطح یک نوشته ساده صرفا به صورت پلکسی یا فلکس بدون نور نیست بلکه  در حال حاضر در حوزه تابلوسازی پیشرفت های چشمگیری حاصل شده است و تنوع تابلوها تبلیغاتی بسیار زیاد است و هر فرد با هر سلیقه و سبکی می تواند تابلوی تبلیغاتی خود را سفارش دهد همین امر سبب رقابت شدیدی بین تابلوسازان گشته است و آنچه که در موفقیت یک تابلوسازی کارساز است نوآوری و ابداع شیوه های مختلف در جهت ساخت هر چه بهتر تابلوهای تبلیغاتی می باشد. طراحی و ساخت نوآورانه تابلو های تبلیغاتی می تواند وجه تمایز اساسی بین تابلوسازی های سطح شهر باشد . 

از آنجا که تبلیغات بخش انکارناپذیر هر کسب و کاری است ، برای داشتن یک تبلیغات موثر و هدفمند نیازمند ایده های نو و خلاقانه می باشیم. موفقیت در هر کسب و کاری مستلزم ایده های نو می باشد ، هر ایده ای مخصوص به یک کار است ، چه در زمینه طراحی و چه در زمینه ساخت ، ایده های تکراری نمی تواند مشتریان را به سمت کسب و کاری جذب کند بلکه یک ایده هر چند کوچک می تواند در مشتری حس منحصر به فرد بودن نسبت به دیگر رقبا را بیدار کند .  برای متمایز بودن در حوزه تابلوسازی نیز می توان ترفندهای زیادی در طراحی زیبا به خرج داد و با استفاده و تسلط به ماهیت روانشناسی رنگ در تبلیغات برای ساخت تابلوی تبلیغاتی رنگ هایی متناسب با نوع کار انتخاب نمود تا تابلوی تبلیغاتی ساخته شده متمایزتر از دیگر تابلوهای ساخته شده که به عنوان تابلو مغازه یا تابلو فروشگاهی نصب شده اند باشد .

این همه از نوآوری و خلق ایده های نو بحث کردیم حال یک سوال مطرح می شود :

نوآوری چیست ؟

نوآوری به مفهوم بهره مندی از شرایط موجود  ، محصولات ، خدمات ، مدل کسب و کار به شیوه ای جدید و اثربخش است که سبب ایجاد سود ، ارزش افزوده ، تبلیغ دهان به دهان ، مطرح شدن برند و کسب و کار و به طور کلی ارتقاء توان مالی فرد یا سازمان حقیقی یا حقوقی می شود .

برای ایجاد نوآوری در هر کسب و کاری نیاز است تا اطلاعات جمع آوری شود و سپس مورد آنالیز و تجزیه و تحلیل قرار گیرد و پس از فرآیند پردازش ، اطلاعات تبدیل به داده هایی می شود که با استفاده از این داده ها می توان یک روش منحصر به فرد که تا به حال از آن بهره گیری نشده است بدست آورد و سپس یک محصول ویژه فراهم نمود ، برای مثال در حوزه تابلوسازی در ابتدای ورود تابلو چلنیوم  ، این تابلو به صورت کاملا ساده ساخته می شد اما به مرور زمان و با خلاقیت هایی که تابلوسازها در طراحی کشف کردند ، تابلوسازهای حرفه ای و شرکت های تولید کننده با ایجاد شیارهایی بر روی پلکسی توانستند نور را به شکل های متفاوت به چشم بازتاب نمایند و تابلو چلنیوم کریستالی ، تابلو چلنیوم ستاره ای یا تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو رینگی یا تابلو پانچی با طراحی های دوبعدی و سه بعدی پا به عرصه بازار گذاشتند و محبوبیت زیادی نیز کسب کردند چون متمایز از دیگر محصولات بودند و به علت جلوه زیبایی که داشتند توانستند به یکی از پر فروش ترین محصولات تابلوسازی بدل شوند .

تابلوسازان برای مطرح شدن در بین رقبای خود نیازمند استفاده از روش هایی هستند که تغییر ایجاد کند ، برای مثال طراحی های دو بعدی و سه بعدی در حوزه تابلوسازی ، طراحی و ساخت تابلوهای ابداعی و نوآورانه باید به گونه ای باشد که نیازهای مشتری را مرتفع سازد و بتواند حرفی برای گفتن در بازار کار داشته باشد و همچنین از ماهیت اصلی تابلو خارج نشود و استحکام و مقاومت آن پا برجا بماند و از همه مهمتر ضمن حفظ مزایای فنی کار بر زیبایی و تاثیرگذاری هر چه بیشتر آن بیفزاید .

برای اینکه از صنعت تابلوسازی در سطح جهان عقب نمانیم مستلزم توجه به محیط پیرامون و رعایت استفاده از تکنولوژی و فناوری های روز دنیا می باشیم. عصر امروز عصر تکنولوژیست و در همه شاخه ها و رشته تکنولوژی نفوذ کرده و روش های سنتی و قدیمی را رد کرده تا شرایط راحت تری در زمینه زندگی خصوصی و کاری مردم فراهم آورد. در این میان آنچه که می تواند بیش از پیش موثر واقع شود تبلیغات خوب توسط تکنولوژی روز است که یکی از شاخه های تبلیغات تابلوسازی می باشد.

در صنعت تابلوسازی با تکیه بر مهارت و توانایی گروهی و با به کارگیری از تکنولوژی روز و خلاقیت و نوآوری می توان باعث هدف اصلی ساخت تابلو های تبلیغاتی که همان جذب مشتری و خرید و استفاده از خدمات سفارش دهندگان است شد که البته لازمه تمامی این کارها حرفه ای بودن تابلوسازان می باشد.

امروزه ترکیب متریالهایی نظیر ورق های کامپوزیت و یا چوب ترموود با دیگر حروف برجسته می تواند یک تابلوی تبلیغاتی زیبا به ارمغان بیاورد . تابلو چوبی مغازه یکی از مقاوم ترین تابلوهاست که وقتی با نمای چوبی ادغام می شود یک محیط کلاسیک و آرامش بخش را برای مشتریان فراهم می آورد یا می توانید  از متریال کامپوزیت به عنوان زیرساز بهره ببرید و سپس از حروف نئون پلاستیک، حروف چلنیوم و حروف استیل برای ساخت حروف برجسته استفاده کنید و یک تابلوی تبلیغاتی ترکیبی زیبا به نمایش بگذارید .

ساخت حروف برجسته یکی از نوآوری های صنعت تابلوسازی به شمار می آید و لازمه آن نگاه و بررسی دقیق در مدل های متعدد ساخت تابلو ، بازدید از کارخانه های ساخت حروف خارجی ، صرف هزینه های بسیار و البته مفید جهت ارتباط  با کارخانه های حروف ساز و رفع ایرادات دستگاه ها و الگو قرار دادن نمونه های برجسته کشورهای صاحب نام در امر تابلوسازی بوده است.

یکی از مشکلات ساخت حروف برجسته در ایران عدم هماهنگی دستگاه های برش برای حروف فارسی می باشد که تا حد زیادی توانسته اند این دستگاه ها را ارتقا دهند ولی باز هم خالی از ایراد نیست که در نهایت به دست تابلوسازان حرفه ای به شکل صحیح و دقیقی ساخته و اصلاح می شوند .

حرفه تابلوسازی یک تبلیغات مستقیم است و اولین ابزاری است که با مخاطب سر و کار دارد و کالا یا خدمات شما را به عموم مردم معرفی می کند پس باید طراحی و ساخت آن به گونه ای باشد که در نگاه اول در ذهن مخاطب نقش ببندد.

گاهی ممکن است شما از یک تابلو مغاٰزه بسیار استقبال کنید و به دلتان بنشیند و شما را به سوی خود جذب کند اما اگر بخواهید دقیقا همان طرح و ساخت را برای تابلو سر درب خود استفاده نمایید در درجه اول احتمال دارد آن طراحی و متریال و رنگ ، مناسب حرفه شما نباشد و در درجه دوم تکرار یک اثر از ارزش آن می کاهد و در نظر بیننده دیگر جذابیت اولیه را نخواهد داشت و در اینجا است که اهمیت نوآوری و طراحی خلاقانه را می توانیم بیشتر درک کنیم که این مساله تنها از سوی تابلوسازان هنرمند و متبحر و کاربلد انجام می شود و خوشبختانه ما توانسته ایم در تابلوسازی ایمن نورتاب با به خدمت گرفتن کادری مجرب یکی از بهترین تابلوسازان در سطح کشور باشیم که رضایت تمامی مشتریان را دارا می باشد.