​کله پاچه یکی از غذاهای پرچرب و چیلی و سرشار از ویتامین ایرانی است که جزء غذاهای سنتی ایران به حساب می آید و از دیرباز تا کنون مورد توجه کل افراد با هر سن و سالی و ذائقه ای بوده و هست. کله پزی مکانی است که کله و پاچه گوسفند را به مشتریان ارائه می کند و معمولاً طباخی ها از ساعت 4 صبح تا 11 صبح فعال هستند و برخی از آنها نیز تایمی از بعد از ظهر اقدام به طبخ سیرابی و ارائه آن به مشتریان می نمایند.

یکی از بهترین روش ها برای معرفی مکان و اسم کله پزی، تابلو مغازه کله پزی و طباخی است که سبب می شود افرادی که در طول شبانه روز از مقابل کله پزی عبو می کنند، این تابلو را ببینند و زمانی که هوس کله پاچه کردند، اولین جایی که در ناخودآگاه مغز آنها درج شده است، تابلو تبلیغاتی مغازه کله پزی و طباخی شما باشد. قبل از اینکه بخواهیم در مورد تبلیغات کله پزی صحبت کنیم، ابتدا در مورد راه اندازی آن بحث می کنیم تا نوبت به تبلیغات برسد.

کسب مجوز طباخی

مجوز طباخی توسط صنف طباخان در رسته های شغلی کله پزی، سیرابی فروشی و عمده فروشی کله و پاچه با سیرابی خام صادر می شود. برای درخواست مجوز لازم است در ابتدا در سامانه ایرانیان اصناف در خواست خود را صادر کنید. پس از صدور درخواست به مدت حداکثر ده روز، درخواست بررسی می شود و می بایست مدارک لازم به صنف مربوطه برای صدور مجوز ارائه شود.

چقدر سرمایه برای راه اندازی کله پزی نیاز است؟

برای راه اندازی کله پزی در ابتدا لازم است یک مکان رهن، اجاره یا خریداری شود که با توجه به نوع مکان بودجه ی متفاوتی می طلبد. حال که مکان فراهم شد، به اجاق و تعدادی ظروف جهت پخت و پز نیاز است. بعد از اینکه فضا آماده شد لازم است تعدادی میز و صندلی جهت نشستن مشتریان و یک دکوراسیون داخلی شیک فراهم شود.

شغل کله پزی چه مزایایی دارد؟

درآمدی دائمی و روز مره دارد که نقداً پرداخت می شود.

تابلو مغازه کله پزی
تابلو مغازه کله پزی

 

روش های تبلیغاتی برای کله پزی و طباخی

روش های تبلیغاتی متفاوتی مثل بیلبورد، استرابورد تبلیغاتی، لمپوست بنر، تبلیغات چاپی و دیگر روش ها که می توانید با استفاده از آنها برای مغازه خود تبلیغ کنید. ترجیح مغازه های کله پزی و طباخی در تبلیغات استفاده از روش تبلیغاتی تابلوسازی است.

در واقع بیشتر طباخی ها و کله پزی ها روش تابلوسازی را برای تبلیغات انتخاب می کنند و از دیگر روش های تبلیغاتی بهره نمی برند، مگر اینکه بخواهند در سطح شهر خیلی معروف شوند.

تابلوسازی طباخی و کله پزی

تابلوسازی سر در مغازه طباخی و کله پزی یکی از ابزارهای تبلیغاتی پراستفاده است که موجب معروف شدن نام طباخی و کله پزی می شود.

وقتی که افراد برای اولین بار در یک مکان جدید دنبال مغازه یا کله پزی می گردند، با استفاده از تابلوی تبلیغاتی مغازه طباخی، کله پزی مورد نظر خود را پیدا می کنند. پس از اینکه وارد مغازه شدند و از پاکیزگی و دکوراسیون داخلی مغازه رضایت کافی داشتند و از طعم کله و پاچه نیز لذت بردند، زمانی که از مغازه بیرون می روند، نامی که بر روی تابلو سر درب مغازه طباخی و کله پزی نوشته شده است را به یاد می سپارند و اگر بخواهند برای کسی یک کله پزی معرفی کنند، نام درج شده بر روی تابلو را معرفی خواهند کرد، چون این نام معرف مغازه کله پزی و راهنمای یافتن آن است.

تابلو مغازه طباخی و کله پزی

تابلو مغازه طباخی تابلویی است که در سر درب مغازه کله پزی نصب می شود و نام کله پزی را به کسانی که دنبال مکانی برای خوردن کله و پاچه یا سیرابی هستند، معرفی می کند.

تابلو مغازه طباخی
تابلو مغازه طباخی

 

بهترین ایده های سفارش تابلو مغازه طباخی و کله پزی

تابلوهای زیادی هستند که می توان از آنها برای سفارش تابلو مغازه کله پزی و طباخی استفاده کرد که در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم.

تابلو چلنیوم مغازه طباخی

تابلو چلنیوم از تابلوهای مدرن با قابلیت نورپردازی است که جلوه زیبا و درخشانی را برای محیط تجاری و کسب و کار فراهم می کند و در انواع متفاوتی قابل اجرا و پیاده سازی است که عبارتند از :

 • تابلو چلنیوم طلایی
 • تابلو چلنیوم الماسی
 • تابلو چلنیوم کریستالی
 • تابلو چلنیوم ستاره ای
 • تابلو چلنیوم لترمکس
 • تابلو چلنیوم دوبل
 • تابلو چلنیوم ساده

تابلو نئون مغازه طباخی

تابلو نئون جزء دسته اول تابلوهای حروف برجسته است که قابلیت نورپردازی را برای اولین بار به نمایش گذاشت. تابلو نئون به دو شکل متفاوت اجرا و پیاده سازی می شود.

دسته اول ) تابلو نئون پلاستیک

لبه و رویه ی تابلو نئون پلاستیک هر دو از نوعی پلاستیک به نام پلکسی ساخته می شوند و نورپردازی آن با استفاده از نصب لامپ های اس ام دی بر روی پی وی سی که در پشت حروف قرار می گیرد، انجام می شود.

دسته دوم ) تابلو نئون شیشه ای

این روش اجرای متفاوتی دارد و جزء حروف برجسته نیست بلکه حروف به صورت شیشه ای در پشت ویترین، درب ورودی و یا زیرساز فلزی نصب می شوند و نور آنها توسط گاز نئون به علاوه برخی از افزودنی های مکمل تامین می شود.

تابلو وکیوم مغازه طباخی

تابلو وکیوم از تابلوهایی است که حروف آن نسبت به دیگر تابلوها، برجسته تر است و می توان هر گونه شکل و ایده های فانتزی را با استفاده از آن به نمایش گذاشت.

تابلو فلزی مغازه طباخی

تابلو فلزی از تابلوهای مقاوم است که با استفاده از متریال های مختلف اجرا و پیاده سازی می شود :

 • تابلو فلزی آهنی
 • تابلو فلزی برنجی
 • تابلو فلزی برنزی
 • تابلو فلزی مسی
 • تابلو فلزی آلومینیومی
 • تابلو فلزی استیل

تابلو استیل از پراستفاده ترین نوع تابلوهای فلزی است . اگر می خواهید در مورد نحوه طراحی و پیاده سازی آن بیشتر بدانید، مطلب زیر را بخوانید.

تابلو استیل و انواع مدل های آن جهت سفارش ( قیمت + ویدئو )

 تابلو کامپوزیت مغازه طباخی

تابلو کامپوزیت نوعی تابلو است که زیرساز آن با استفاده از ورق آلومینیومی کامپوزیت ساخته می شود که بر روی این زیرساز می توان هر نوع حروف برجسته ای را اجرا و پیاده سازی کرد.

تابلو پیکسلی مغازه طباخی

تابلو پیکسلی گزینه مناسبی برای مغازه هایی مثل بستنی و آبمیوه فروشی، فست فودی، رستوران و طباخی می باشد و با جلوه ی زیبا و نورپردازی خاص خود، می تواند فضایی متفاوت و زیبا را برای دکوراسیون بیرونی مغازه فراهم کند.

تابلو پولکی مغازه طباخی

تابلو پولکی تابلویی است که در زمینه حروف برجسته آن از پولکی های لغزان، براق و درخشان در طرح های مختلف مثل دایره، لوزی، مربع و مستطیل استفاده می شود و با خاصیت لغزندگی خود می تواند نگاه هر مخاطبی را شیفته محتوای تبلیغاتی درج شده بر روی تابلو نماید.

تابلو ترموود مغازه طباخی

ترموود تابلویی خارق العاده شیک و جذاب برای زیباسازی فضای بیرونی مکان کسب است و در صورتی که در نما و دکوراسیون داخلی مکان تجاری از چوب ترموود نیز استفاده شود، زیبایی بسیار جذابی به نمایش گذاشته می شود.

تابلو لایت باکس مغازه طباخی

لایت باکس نوعی تابلو است که می تواند به شکل تابلو تبلیغاتی، تابلو نمایشگاهی و تابلو تزئیناتی مورد استفاده قرار گیرد. لایت باکس نوعی تابلو از نوع چاپی است که در داخل باکس یا جعبه قرار می گیرد و نورپردازی آن از پشت تابلو انجام می شود.

شما می توانید تصاویری مثل کله گوسفند یا خود آن را چاپ کنید و به عنوان تابلو تزئیناتی در دیوار مغازه کله پزی نصب کنید. با استفاده از لایت باکس، می توانید تصاویر مرتبط با کار طباخی را بر روی تابلو مغازه سفارشی خود درج کنید تا جذاب تر و مشتری پسندتر شود.

تابلو یونولیتی مغازه طباخی

تابلو یونولیتی تابلویی است که با استفاده از فیبری به نام یونولیت دانه فشرده که قابلیت برش با استفاده از دستگاه برش لیزری را دارد، به اجرا گذاشته می شود.

تابلو یونولیتی قابلیت رنگ آمیزی با استفاده از رنگ های آکریلیک و پلاستیک را دارد و می تواند به عنوان یک تابلو ارزان قیمت حروف برجسته برای معرفی نام برند تجاری مورد استفاده واقع شود.

تابلو لاسوگاسی

تابلو لاسوگاسی بدلیل داشتن ظاهر نوستالژیک و پتینه یکی از گزینه های جذاب برای سفارش تابلو طباخی و کله پزی است و می تواند نمای خارق العاده و جذابی را برای مکان تجاری شما فراهم کند.

تابلو بنری مغازه طباخی

بنر یکی از پراستفاده ترین نوع تبلیغات چاپی است که می تواند به شکل تابلو مغازه و ابزار تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد. طرح لایه باز بنر طباخی توسط طراحان در سایت های مختلف به شکل فایل ارائه شده است که قابلیت ویرایش دارند و شما با دانلود آنها می توانید طرح مدنظر خودر را چاپ کرده و به نمایش بگذارید.

تابلو فلکسی مغازه طباخی

فلکسی نیز یک مدل از روش های چاپی است که با استفاده از دستگاه مخصوص چاپ فلکس اجرا و پیاده سازی می شود. تابلو مغازه فلکسی نسبت به تابلو بنر مغازه طباخی مقاومت و دوام بیشتری دارد و می توان برای مدت زمان بیشتری از آن جهت معرفی برند تجاری استفاده کرد.

تابلو لبه سوئدی مغازه طباخی

حروف لبه سوئدی حروفی هستند که دارای لبه های آلومینیومی و رویه پلکسی گلاس می باشند و رویه و لبه دقیقاً مماس با هم در یک راستا ساخته می شوند.

تابلو مغازه طباخی و کله پزی
تابلو مغازه طباخی و کله پزی

 

قیمت تابلو مغازه طباخی و کله پزی

عوامل زیر می توانند در قیمت تابلو مغازه کله پزی و طباخی دخیل باشند:

1) متر محیط
متر محیط شامل محیطی است که حروف برجسته تبلیغاتی بر روی تابلو اشغال می کنند.
2) زیرسازی تابلو
زیرساز تابلو توسط متریال های مختلف مثل ورق کامپوزیت، چوب ترموود، پی وی سی، سنگ، فلز و دیگر متریال ها قابل اجراست. پی وی سی بیشترین کاربرد را دارد، مگر اینکه خود مشتری بخواهد از متریال های دیگر استفاده کند.
3) قاب دار بودن تابلو
با توجه به سلایق افراد برخی ها تمایل دارند تابلو قاب داشته باشد و برخی ها تابلو را بدون قاب پسند می کنند. افزودن قاب به تابلو افزایش هزینه را در بردارد.
4) نوع لامپ های نورپردازی
با توجه به نوع تابلو و درخواست مشتری از لامپ های مختلفی مثل اس ام دی، ال ای دی، لامپ های 12 ولتی و لامپ های 24 ولتی برای نورپردازی تابلوهای تبلیغاتی استفاده می شود. هر کدام از این لامپ ها توسط کشورهای مختلف و با برندهای متفاوت تولید و روانه بازار می شود که بر اساس درجه کیفی که دارند، بر روی آنها قیمت گذاشته می شود.
5) تایمر
تایمر ابزاری است که در تابلوهای نورپردازی شده مورد استفاده قرار می گیرد و می توان با استفاده از آن تایمی را جهت روشن و خاموشی تابلو تعیین نمود.
6) استفاده از دستگاه خنک کننده
برای اینکه تابلوهای نورپردازی شده خنک شود و در اثر داغ شدن بیش از حد لامپ ها نسوزد، لازم است از دستگاه خنک کننده استفاده کنید.
7) نوع حروف برجسته
حروف برجسته انواع مختلفی دارند که هر کدام با استفاده از متریال های متعدد اجرا و پیاده سازی می شوند. نوع متریال ها و شرکت تولید کننده آنها از نظر کیفی و قیمت متفاوت هستند و هر چه از متریال های با کیفیت استفاده شود، به همان میزان قیمت و عمر تابلو بالاتر می رود.

مزایای تابلو مغازه طباخی و کله پزی

 1. معروفیت برند تجاری
 2. کسب مشتریان بیشتر و دسترسی به درآمد بالاتر
 3. زیباسازی دکوراسیون بیرونی طباخی
 4. راهنمای موثر برای کسانی که به دنبال مغازه کله پزی هستند.