ارتباط تابلو مغازه و کسب و کار :


تابلو مغازه یکی از ابزارهای تبلیغاتی است که جهت معرفی کسب و کار در نقطه فروش مورد استفاده قرار می گیرد . ارتباط تابلو مغازه و کسب و کار بسیار تنگاتنگ است چرا که تابلو مغازه برای مکان کسب ، هویت و اعتبار به همراه دارد و سبب اعتمادسازی تجارت شما می شود و علاوه بر این زیبایی را برای مکان تجاری شما محیا می کند .


امروزه به دلیل ازدیاد رقبا در هر حرفه ، صاحبین مشاغل مجبور به استفاده از ترفندهای تبلیغاتی برای شناساندن و معرفی برند خود به مشتریان می باشند و هر کالا یا خدمتی که نام آن برای عموم مردم آشناست نشانگر صرف هزینه های تبلیغاتی بالاتر می باشد . تابلوسازی یکی از شیوه های تبلیغاتی رایج است و امروزه هنگام گذر از معابر انواع تابلو سر در مغازه را مشاهده می کنید که گاهی اوقات بعضی از تابلوها به قدری زیبا و هنرمندانه طراحی شده اند که برای ما جالب به نظر می رسد و چند ثانیه ای مکث کرده و در مورد متن درج شده بر روی آن کنجکاو می شویم .

 

جهت کسب اطلاعات کامل در مورد تابلوسازی به مقاله زیر مراجعه کنید .

 

تابلوسازی چیست و چه هدفی را دنبال می کند؟ + ویدئو

 

 

پامچال

 

 

تابلو مغازه و تاثیر آن بر موفقیت کسب و کار :


تابلو مغازه معرف نام برند تجاری شماست که مشتریان با آن نام مغازه شما را می شناسند و زمانی که بخواهند نام برند شما را به افراد دیگر معرفی کنند از نام درج شده بر روی تابلو مغازه استفاده می کنند بنابراین نصب یک تابلو مغازه زیبا و منحصر به فرد می تواند علاوه بر جلوه بصری زیبا ، مشتریان بیشتری را به سوی مغازه شما هدایت کند .

 

تاثیر تابلو مغازه بر کسب درآمد :


تابلو مغازه سبب افزایش درصد دیده شدن نام برند توسط عموم رهگذاران می شود و آنها را ترغیب به گرفتن تصمیم  برای ورود به مغازه شما می نماید و در صورتی که ارتباط شما با مشتریان عالی باشد و اجناس داخل مغازه از لحاظ رنگ ، طرح و مد جور باشد ، مطمناً مشتری به یک خریدار تبدیل می شود در نتیجه درآمد بالاتر می رود .

 

 

تابلو شیرینی سرای تهران

 

 

چه کسب و کارهایی نیاز به نصب تابلو مغازه دارند ؟


فرقی نمی کند شما در کدام حرفه مشغول به کار هستید و برای آن مغازه راه اندازی کرده اید . هر مغازه ای که داشته باشید مطمناً علاوه بر داشتن مشتریان دائمی ، وفادار و همیشگی نیاز دارید برند خود را معرفی کنید تا کسانی که شما را نمی شناسند اما به محصولات شما نیازمند هستند با دیدن تابلو مغازه ، به شما مراجعه کنند . در امتداد یک خیابان که قدم می زنید تعداد زیادی از مغازه هایی که اجناس مشابه می فروشند و رقبای شما محسوب می شوند ، زیادند و فقط افرادی که مشتریان دائم هستند به سراغ شما می آیند اما افرادی که ناشناس هستند با استفاده از تبلیغات هدفمند ، چیدمان دکوراسیون داخلی و بیرونی تصمیم می گیرند که از میان مغازه های رقیب ، مغازه شما را انتخاب کنند و به جای مغازه های رقبا ، وارد مغازه شما شوند .

 

ساخت تابلو تبلیغاتی تاثیرگذار :


انواع تابلو سردرمغازه زمانی می تواند در میزان جذب مشتری موثر باشد که به صورت هوشمندانه ، خلاق و استراتژیک طراحی شود . درواقع مزمون پیام تبلیغاتی موجود بر روی تابلو از اهمیت ویژه ای برخوردار است . چون نمی توان از متون بلند بالا در تابلوسازی استفاده کرد بنابراین متن کوتاهی که بر روی آن درج می شود بهتر است آهنگین باشد و با همان چند کلمه کوتاه معرف برند یا محصول باشد یا اینکه طوری طراحی شود که ذهن بیننده را درگیر نماید و بیننده نسبت به پیام  تبلیغاتی کنجکاو شود و در مورد آن پرس و جو نماید.


یک طراحی تابلو مغازه زیبا می تواند تاثیر بصری خوبی بر روی افکار رهگذران داشته باشد . تابلو مغازه با شکل ها ، رنگ ها و شیوه های مختلف ساخته می شوند . امروزه شرکت ها و موسسات ساخت تابلوهای تبلیغاتی زیادی وجود دارد بنابراین اگر می خواهید تاثیر بیشتری بر روی مخاطبان مدنظر خود داشته باشید  به مراکز معتبری رجوع کنید که شناخت کافی به بازار و رقبای مرتبط با کسب و کار شما داشته باشند و بتوانند با توجه به هدف کسب و کار شما بازار و رقبا را کاملاً شناسایی کرده و نمونه طرح تابلو مغازه شما را طوری طراحی نمایند که از سایر رقبا پیشی بگیرید .

 

عوامل تاثیرگذار در نمای تابلو :


اینکه یک تابلو تبلیغاتی در چه شرایطی نصب شود علاوه بر بهتر دیده شدن تابلو ، تاثیر زیادی در نمای فضای شهری نیز دارد . چیدمان تابلوهای تبلیغاتی انبوه با ترکیب رنگی ناهمگون و ابعاد مختلف در یک مکان به صورت نزدیک به هم نه تنها نمی تواند تاثیر مطلوبی در جذب مشتری داشته باشد بلکه باعث دلزدگی از آن مکان و سردرگمی  می شود .
اخیرا در اکثر کشورها برای تبلیغات شهری و نصب تابلوهای تبلیغاتی همچون ارتفاع مجاز از زمین ،  ابعاد تابلو ، تعیین مرز برای نصب عمودی یا افقی بودن تابلو ، رنگ و فونت بکار رفته در تابلو قوانینی درج شده است که پیروی از آن قوانین نظم و زیبایی خاصی به محیط می بخشد که نه تنها نظم شهر را مخدوش نمی کند بلکه تابلوها جلوه بصری زیبایی برای منظر شهری فراهم می کنند و مشتری پسندتر می شوند و می توانند به هدفی که برای آن طراحی و پیاده سازی شده اند دست یابند .

 

 

تابلو رینگی مغازه

 

 

انواع تابلو سر در مغازه :


ساخت تابلو مغازه برای معرفی برند و محصول یا خدمت ارائه شده راهی برای رشد و شناساندن کسب و کار به افرادی است که روزانه در حال عبور و مرور از مقابل مغازه شما هستند و اگر شما در سر درمغازه خود تابلویی نصب نکرده اید قطع به یقین کمتر دیده خواهید شد و افراد کمی برای خرید به سراغ مغازه شما خواهند آمد . انواع تابلو مغازه که می توانید مورد استفاده قرار دهید بسیار زیاد است ، قیمت تابلو سر در مغازه به میزان بودجه و کیفیتی که مدنظر شما مشتریان گرامی می باشد بستگی دارد ، هر چه هزینه بیشتری صرف نمایید تابلو بهتر و باکیفیت تری نصب می  کنید که عمر و دوام بیشتری داشته باشد . تابلو مغازه در انواع متفاوتی طراحی و پیاده سازی می شود که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • تابلو چلنیوم
 • تابلو استیل
 • تابلو وکیوم
 • تابلو فلزی
 • تابلو کامپوزیت
 • تابلو نئون پلاستیک
 • تابلو ال ای دی
 • تابلو پولکی
 • تابلو پیکسلی
 • تابلو لاسوگاسی
 • تابلو یونولیتی
 • تابلو پانچی
 • تابلو رینگی

 

رنگ ، میزان برجستگی حروف ، نورپردازی و نمای تابلو دارای تنوع بسیار زیادی است و مشتری می تواند براحتی هر طرح و مدل مدنظر خود را انتخاب نماید .

 

کدام مدل از تابلو مغازه  را انتخاب کنیم ؟


اینکه چه نوع تابلویی را انتخاب کنیم بسته به سلیقه و بودجه مشتری دارد . بیشتر تابلوهایی که در فضای شهرها می بینیم تابلوهای ساده با نوشته است که فقط معرف کسب و کار می باشد اما اگر می خواهید تابلویی داشته باشید که بیشتر در ذهن رسوخ نماید و تاثیرگذارتر باشد و همچنین جلوه زیبایی را برای مکان کسب و کار شما فراهم کند بهتر است از تابلو چلنیوم یا حروف برجسته استفاده نمایید چرا که این تابلوها دارای روشنایی و نورپردازی هستند و نمای ویژه ای را به نمایش می گذارند .

 

 

تابلو مغازه بک لایت


 

 

نکاتی که می بایست در هنگام سفارش تابلو مغازه مورد توجه قرار دهید عبارتند از :


در نظر گرفتن نوع کسب و کار :


تابلویی که سفارش می دهید باید تمثیلی از نوع کسب و کار داخل مغازه باشد و در طراحی تابلو مغازه می بایست از المان ها و تصاویری که بیانگر نوع محصولات و خدمات شماست استفاده کنید تا رهگذرانی که از دوردست نظاره گر تابلوی تبلیغاتی شما هستند پی به نوع کسب و کار شما ببرند . برای مثال بر روی یک تابلو مغازه فست فودی یا غذاخوری می توانید از یک تصویر جذاب در ارتباط با غذا که حس گرسنگی را در افراد تحریک کند ، استفاده کنید . به دلیل اینکه غذاخوری ها مکان هایی هستند که افراد تمایل دارند برای ساعاتی در آن مکان به آرامش برسند می توانید با اجرای نمای کامپوزیت و یا ترموود یک محیط کلاسیک و خارق العاده برای مشتریانتان فراهم کنید تا لحظاتی خاطره انگیز برای آنها در مکان کسب شما فراهم شود .

 

 

 

تابلو مغازه جواهری

 

 

سبک طراحی تابلو مغازه :


سبک طراحی یک تابلو مغازه بسیار اهمیت دارد برای مثال مغازه هایی همچون طلافروشی ها و جواهر فروشی ها مستلزم نصب تابلویی هستند که همچون طلا براق و درخشنده باشد برای مثال تابلو چلنیوم برترین گزینه است و می تواند در انواع متفاوتی همچون روش های زیر سفارش داده شود .

 

 

تابلو چلنیوم ستاره ای

 

 

استفاده از رنگ های متناسب در ساخت تابلو مغازه :


رنگ یکی از ارکان های اساسی در ساخت یک تابلوست و ایجاد کنتراست رنگی بین اجزاء یک تابلو و متناسب با نوع کسب می تواند بر زیبایی هر چه بیشتر تابلو بیفزاید .


جهت کسب اطلاعات کاملتر در مورد انتخاب رنگ مقاله زیر را مطالعه کنید .

 

روانشناسی رنگ ها در تبلیغات

 

 

تابلو فلزی

 


نورپردازی :


نور یکی دیگر از المان های زیباسازی تابلوهای تبلیغاتی است و امروزه اکثریت افراد ترجیح می دهند یک تابلو با نور سفارش دهند تا جلوه بصری جذابتری داشته باشد . تابلو چلنیوم از برترین نوع تابلوهای با نور است که بالاترین قیمت را نیز دارد .


برای کسب اطلاعات کاملتر در مورد قیمت تابلو چلنیوم گروه نمارنگ مقاله ای مفصل ارائه نموده که در صورت تمایل می توانید آن را مطالعه کنید .

 

قیمت تابلو چلنیوم

 


اجناس مصرفی در ساخت تابلو مغازه :


هر تابلو حاوی اجزاء مختلفی است که هر کدام از آنها توسط برندهای مختلف با کیفیت ها و قیمت های متعدد وارد عرصه بازار می شوند . استفاده از اجناس با کیفیت می تواند بر جذابیت و ماندگاری تابلو تبلیغاتی بیفزاید . هر چه اجناس با کیفیت تر باشد تابلو درخشان تر و براق تر خواهد بود .

 

 

تابلو مغازه ترکیبی

 


تابلوسازی حرفه ای :


ساخت یک تابلوی حرفه ای می تواند کسب و کار شما را نسبت به کسب و کار رقبایتان که در نزدیکی شما هستند متمایزتر کند . تابلوسازی حرفه ای می تواند شامل سفارش یک تابلو به صورتی تلفیقی از متریال های متعدد باشد برای مثال شما می توانید زیبایی های نمای کامپوزیت یا ترموود را با زیبایی تابلو چلنیوم و یا تابلو لایت باکس ادغام کنید و یک تابلوی ترکیبی جذاب سفارش دهید .

 


قیمت انواع تابلو مغازه :


هر تابلویی در دنیای تابلوسازی با توجه به متریال های مصرفی دارای قیمت های متعددی است . مبنای تعیین قیمت در یک تابلو تبلیغاتی مترمحیط است اما عوامل زیر نیز در افزایش یا کاهش قیمت تابلو تاثیرگذارند .


جنس متریال های بکار رفته در ساخت تابلو :


یک تابلو از متریال های مختلفی ساخته می شود و هر متریال توسط برندهای متعدد چینی ، ایرانی و کره ای وارد بازار می شود که نوع کره ای با کیفیت تر و دارای قیمت بالاتری است .

 

 

تابلو مغازه استیل


 

زیرسازی تابلو :


زیرسازی تابلو معمولاً با استفاده از ورق پی وی سی اجرا می شود که خود دارای قیمت های متفاوتی است برای زیباتر شدن تابلو می توانید از متریال هایی نظیر ورق کامپوزیت و چوب ترموود نیز استفاده کنید که قیمت بالاتری نسبت به ورق پی وی سی دارند .


استفاده از قاب :


قاب تابلو نیز سلیقه ای است و برخی ترجیح می دهند تابلو را در داخل باکس قرار دهند که قیمت خود را دارد .


نورپردازی :


طبیعتاً تابلوهای نورپردازی شده هم زیباتر هستند و هم قیمت بالاتری دارند و نوع لامپ های اس ام دی و نحوه اجرای آنها در افزایش و کاهش قیمت تابلو مغازه تاثیرگذار است .

 

 

تابلو مغازه جواهری ماه

 


استفاده از دستگاه خنک کننده :


دستگاهی است که برای خنک نگه داشتن تابلوهای نورپردازی شده بکار می رود .


استفاده از تایمر :


با استفاده از تایمر می توانید زمان روشنی و خاموشی تابلو مغازه خود را تنظیم کنید .