تابلو لایت باکس | تابلو لایت باکس تبلیغاتی | انواع لایت باکس | چاپ لایت باکس | قیمت انواع لایت باکس

تابلو لایت باکس | تابلو لایت باکس تبلیغاتی | انواع لایت باکس | چاپ لایت باکس | قیمت انواع لایت باکس

تابلو لایت باکس | تابلو لایت باکس تبلیغاتی | انواع لایت باکس | چاپ لایت باکس | قیمت انواع لایت باکس 

تابلو لایت باکس :

تابلو لایت باکس یک نوع تابلو تبلیغاتی بسیار زیباست که به صورت ترکیبی از متریال هایی همچون آلومینیوم یا ام دی اف و پلکس گلاس می باشد و به دو صورت بانور و بدون نور پیاده سازی می شود که می توان آنرا به صورت آویز ، ایستاده ، سقفی ، یک طرفه و دو طرفه اجرا نمود . استفاده از تابلو لایت باکس تبلیغاتی یک روش بسیار شیک و زیبا برای معرفی تبلیغات و برند تجاری محسوب می شود . قیمت تابلو لایت باکس بر اساس نوع متریال های چاپی ، با نور یا بدون نور بودن ، آویز یا ایستاده بودن و سایر ابزارهای کاربردی سنجیده می شود . چاپ لایت باکس به شیوه های مختلف همچون چاپ پارچه ای ، چاپ بر روی استیکر ، چاپ طلقی ، چاپ بک لایت انجام می پذیرد که مشتریان بر اساس نوع نیاز و ماندگاری که از یک تابلو لایت باکس انتظار دارند نوع تابلو لایت باکس خود را انتخاب می نمایند . 

آموزش ساخت لایت باکس تبلیغاتی :

برای ساخت لایت باکس تبلیغاتی ، تابلوساز از ورق های متعددی همچون پلکسی و چاپ بک لایت استفاده می نماید و برای ساخت قاب تابلو می توان از متریال هایی نظیر آلومیینیوم ، چوب ، ام دی اف ، پی وی سی و انواع دیگر استفاده نمود .

در ابتدای کار طرح مورد نظر توسط طراحان آماده سازی می شود و سپس با استفاده از دستگاه برش لیزری طرح برش داده می شود و پیام تبلیغاتی بر روی پلکسی گنجانده می شود . چاپ بک لایت به شیوه های متفاوتی همچون چاپ جوهرافشان ، چاپ لیزری و چاپ اسکرین انجام می شود  . کیفیت و ضخامت متریالهای چاپی در تابلو لایت باکس متفاوت است  منبع نور در تابلو بک لایت از نوع لامپ های ال ای دی می باشد . تابلو لایت باکس با نور ، بسیار زیباتر از تابلو لایت باکس بدون نور است و می تواند تصویر تبلیغاتی را با وضوح به نمایش بگذارد . برای نورپردازی این تابلوی تبلیغاتی زیبا معمولاً از پشت قاب استفاده می شود و منبع روشنایی در پشت قاب جاسازی می گردد و توسط یک آداپتور روشنایی تابلو تامین می شود .

 

 

قیمت تابلو لایت باکس :

قیمت لایت باکس بر اساس نوع تابلو ، اندازه تابلو و متریال چاپی بکار رفته در آن با توجه به جنس باکس آن وهمچنین Indoor  یا Outdoor بودن آن تعیین می شود .

انواع تابلو لایت باکس :

تابلو لایت باکس :

تابلو لایت باکس معمولی یک تابلو لایت باکس ساده است که با استفاده از متریال دلخواه چاپ و پیاده سازی می شود .

تابلو لایت باکس کریستالی :

در ساخت این نوع لایت باکس ، تابلوساز از دو پلکسی گلاس استفاده می نماید و ما بین این دو لایه پلکسی گلاس شفاف هم از چاپ بک لینت استفاده می نماید . تابلو لایت باکس کریستال نوردهی فوق العاده ای دارد و تبلیغات چاپی مندرج بر روی آن به راحتی ظرف مدت زمان بسیار کوتاهی بدون نیاز به حضور افراد متخصص قابل تعویض است و به دو صورت ایستاده و آویز قابل اجراست .

تابلو لایت باکس مگنتی :

در ساخت و پیاده سازی لایت باکس مگنتی یا مگنت ، صفحه پلکسی گلاس توسط یک آهنربا یا مگنت روی لایت باکس نصب می شود و برای چاپ محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی آن از فیلم بک لایت استفاده می شود . فریم بکار رفته در ساخت لایت باکس مگنت با استفاده از آنادایز آلومینیوم با ضخامت های متفاوتی انجام می پذیرد تا تابلو در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاومت بیشتری داشته باشد .  از جمله مزایایی که تابلو لایت باکس مگنتی دارد می توان به ضخامت کم و استحکام آن اشاره نمود .

قیمت لایت باکس مگنتی :

قیمت لایت باکس مگنتی بر اساس نوع پلکسی ، آنادایز کردن ، اندازه تابلو و متریال چاپی و کلیه اقلام مصرفی تعیین می شود .

تابلو لایت باکس مگنتی دو طرفه :

در این روش می توان از دو طرف قاب لایت باکس برای درج دو پیام تبلیغاتی متفاوت بهره جست .

تابلو لایت باکس فریم لس یا لایت باکس بدون قاب :

این لایت باکس ها طوری طراحی شده اند که بتوان به حداقل فریم دستیابی پیدا کرد و تصویر نمایشی به طور کامل به گوشه های باکس متصل می شود و ما هیچ فضای خالی را در اطراف تصویر مشاهده نمی کنیم . در این روش چاپ تصاویر بر روی پارچه های مخصوص چاپ بک لیت انجام می شود . ضخامت لایت باکس فریم لس در حالت یک طرفه بین 5 تا 7 سانتی متر و در حالت دو طرفه 12 سانتی متر است که به صورت استند تبلیغاتی ، دیواری و یا آویز قابل استفاده است و جهت روشنایی آن از لامپ های ال ای دی استفاده می شود . این نوع لایت باکس پرتابل است و به راحتی می توان آن را باز کرد و از مکانی به مکان دیگر جا به جا نمود . فایلی که برای چاپ این مدل استفاده می شود دارای روزلوشن با حداقل Dpi 150  به صورت Cmky و فرمت Jpeg می باشد .

نصب لایت باکس پارچه ای فریم لس یک طرفه  :

پس از طراحی و آماده سازی ، بعد از مونتاژ فریم از گونیاهای فلزی کوچک برای نصب استفاده می شود سپس تبلیغات چاپ شده در شیار روی فریم جاسازی می شود .

تابلو لایت باکس اسنپ فریم :

یکی دیگر از انواع تابلوهای لایت باکس است که با حذف پلکسی نگهدارنده چاپ در قسمت بیرونی تابلو و کاهش ضخامت سطح ، این تابلو را به یک تابلوی سبک و باریک تبدیل کرده است . مقاومت بسیار زیادی دارد و می توانید در طولانی مدت از آن برای تبلیغات خود بهره ببرید . برای ساخت این مدل از قاب آلومینیومی استفاده می شود و برای ساخت قسمت پشت این تابلو نیز می تواند از انواع متریال ها نظیر ام دی اف یا پی وی سی استفاده کرد . این نوع تابلو  به راحتی قابل باز و بست شدن است و از چاپ بک لایت برای این تابلو استفاده می شود و به دو صورت دیواری یا آویز قابل استفاده است و با استفاده از یک آداپتور به برق وصل شده و نور و روشنایی آن توسط لامپ های ال ای دی تامین می گردد.

تابلو بک لایت فلت فریم :

نوعی تابلو بک لایت ثابت است که تصاویر و پیام تبلیغاتی مندرج بر روی آن قابل تعویض نیست و به طور دائم باقی می ماند اما بسیار نازک است و وزن کمی دارد

تابلو لایت باکس اسنپی اسلیم :

لایت باکس اسنپ اسلیم بسیار باریک طراحی می شود اما امکان ساخت با اندازه سفارشی و دلخواه شما را دارد و از یک باکس آلومینیومی برای ساخت آن بهره می برند و برای تعویض پیام یا تصویر تبلیغاتی به راحتی می توانید چهار طرف قاب اسنپی را باز کنید محتوای چاپی را تعویض کرده و مجدداً ببندید .

تابلو لایت باکس اسکرول :

لایت باکس اسکرول نوعی تابلوی تبلیغاتی است که در محیط های باز مورد استفاده واقع می شوند و دارای جنس سخت و مقاوم اسکرول هستند و حاوی یک درب شیشه ای هستند که پوستر یا بنر تبلیغاتی در داخل آن جای می گیرد و نور آن توسط لامپ های کم مصرف ال ای دی تامین می شوند و شما می توانید برای تبلیغات کسب و کار خود از آن به عنوان تابلو مغازه ، تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی بهره ببرید

لایت باکس چوبی :

در ساخت لایت باکس چوبی ، قاب یا باکسی که تصویر و پیام تبلیغاتی در آن درج می شود را از جنس چوب ام دی اف می سازند .

تابلو لایت باکس فریم لس پارچه ای یک طرفه :

برای ساخت این مدل تابلو پس از طراحی و ترسیم ، طرح مورد نظر بر روی بک لایت های پارچه ای چاپ می شود که پارچه های چاپ شده کاملاً دوردوزی شده و در لبه های لایت باکس جای می گیرند تا چروک نشوند  و سپس بر روی بدنه آلومینیومی نصب می شود . این نوع لایت باکس بسیار سبک و مقاوم است و هم در فضای شهری و هم در فضاهای داخلی قابل پیاده سازی است . برای تعویض پیام تبلیغاتی نیز کافی است چاپ پارچه ای قبلی را از لبه های آلومینیومی بیرون بکشید و متریال چاپی جدید را جایگزین نمایید .

لایت باکس فریم لس پارچه ای دو طرفه :

روش ساخت و پیاده سازی همچون لایت باکس فریم لس پارچه ای یک طرفه است فقط از دو طرف تابلو می توان برای درج پیام تبلیغاتی بهره برد .

 

 

انواع روش های پیاده سازی تابلو لایت باکس :

تابلو لایت باکس دیواری

تابلو لایت باکس ایستاده

تابلو لایت باکس آویز

تابلو لایت باکس گردان

تابلو لایت باکس ال ای دی

تابلو لایت باکس آویز دوطرفه

روش های اجرای لایت باکس :

لایت باکس های محیط بیرونی یا outdoor :

این نوع لایت باکس به دلیل قرارگیری در فضای شهری و محیط های باز نیاز دارند که از متریال های بادوام و باکیفیت برای ساخت آنها استفاده شود . جنس بدنه و باکس تابلوهایی که در فضای بیرون نصب می شوند از ورق های گالوانیزه ، کامپوزیت و یا آلومینیوم می باشد و نوع چاپ آن نیز می تواند فلکسی ، پی وی سی و یا پارچه ای باشد .

لایت باکس های محیط داخلی یا indoor :

این تابلوها به دلیل اینکه در فضای داخل قرار می گیرند نیاز به دوام و مقاومت چندانی ندارند و می توانید در ساخت آنها از چاپ کاغذی و ارزان قیمت استفاده کنید و یک  تابلو لایت باکس ارزان قیمت را سفارش دهید .

انواع چاپ بک لایت و تفاوت آنها با یکدیگر :

یک نوع چاپی که برای بک لایت استفاده می شود چاپ کاغذی است که با استفاده از لمینت و ورق پلکسی گلاس پیاده سازی می شود اما دارای کیفیت خوبی نیست و پایداری  چندان چشمگیری ندارد . نوع دوم از چاپ بک لایت فیلم وینیلی است که در آن جنس چاپ از نوع وینیل پلیمری که این ماده دارای چسب می باشد و براحتی بر روی پلکسی چسبانده می شود و در برابر شرایط جوی مقاومت بهتری دارد . نوع سوم از چاپ لایت باکس شامل فیلم های پلی استری است در این روش از دو پلکسی استفاده می شود و فیلم های پلی استری بین دو لایه پلکسی گلاس گنجانده می شود و این کار سبب افزایش عمر و دوام چاپ می شود . در این روش نیز از لمینت استفاده می شود اما وینیلی نسبت به پلی استر مقاومت بالاتری دارد . قیمت چاپ بک لایت با استفاده از شیوه های گفته شده هر کدام متفاوت است اما اگر می خواهید هزینه کمتری برای ساخت تابلو صرف کنید نوع چاپ کاغذی از هزینه کمتری برخوردار است .

نوع چاپ است که تعیین کننده مقاومت چاپ تابلو لایت باکس می باشد اگر قصد چاپ تصاویر و پیام تبلیغاتی را برای مدت زمان طولانی دارید و می خواهید برای مدت زمان بیشتری از این روش بهره ببرید بهتر است از چاپ اسکرین برای چاپ استفاده کنید زیرا نوع جوهر چاپی در این نوع چاپ دارای کیفیت و مقاومت بالاتری است .

روش های  چاپ لایت باکس:

چاپ بک لایت :

این چاپ بسیار با کیفیت و به راحتی قابل تعویض است و مشتریان می توانند پس از مدتی استفاده در صورت نیاز بدون داشتن مهارت کافی پیام تبلیغاتی مندرج در لایت باکس را با پیام تبلیغاتی جدید تعویض نمایند .

چاپ بر روی طلق :

برای چاپ طرح به این روش نیاز به دستگاه های لارج فرمت برای چاپ مستقیم بر روی پلکسی داریم و معمولاً سفارش دهندگانی از این روش بهره می برند که نمی خواهند برای مدت زمان طولانی پیام و یا تصاویر تبلیغاتی خود را تعویض کنند زیرا در این روش امکان تعویض طلق وجود ندارد و می بایست برای درج پیام جدید ، از طلق جدیدی استفاده کنید .

چاپ استیکر :

در این روش هم نیاز به دستگاه لارج فرمت برای چاپ بر روی استیکرهای تبلیغاتی و یا دیگر استکیرها دارید و سپس استیکر بر روی طلق چسبانده می شود . تبلیغاتی که توسط دستگاه های لارج فرمت چاپ می شوند کیفیت متریال های چاپی که توسط دستگاه های چاپ دیجتیال چاپ می شوند را ندارند .

روش نصب لایت باکس :

روش نصب دیواری :

در این روش تابلو لایت باکس توسط میخ یا پیچ به دیوار نصب می شود و فقط در نوع کریستال آن پایه های فیکسچر بر روی دیوار پیچ و رول پلاک می شود و سپس تابلو با استفاده از پیچ رول پلاک در جای خود محکم می شود .

روش نصب به صورت آویز :

برای نصب تابلو لایت باکس به صورت آویز از دو زنجیر و یا یک سیم بکسل مختص نصب تابلو استفاده می شود و در نظر گرفتن مقاومت زنجیر یا سیم بستگی به وزن تابلو دارد .

روش استند تبلیغاتی :

در این روش لایت باکس بر روی پایه هایی که بر روی زمین قرار می گیرند تعبیه می شود . از این روش برای لابت باکس هایی با ابعاد بزرگ استفاده می شود . در تکنولوژی جدید ساخت تابلو استند تبلیغاتی به روش بک لایت از تجهیزاتی شامل شارژ تلفن همراه استفاده می کنند که این استندها با نام استند شارژ ، استند تلفن همراه و یا استند شارژ تبلیغات محیطی فراخوانی می شوند .

جایگاه تابلو لایت باکس تبلیغاتی در تبلیغات و بازاریابی :

تابلو لایت باکس یک نوع تابلوی تبلیغاتی بسیار کلاسیک و مدرن است که از آن می توان برای معرفی برند و محصولات خود در مکان عمومی و فضای شهری و همچنین در مکان های خاص و داخلی محل کسب استفاده نمود .

جایگاه تابلو لایت باکس در دکوراسیون داخلی :

لایت باکس یک نوع تابلو با کیفیت مناسب است که هر نوع متریال چاپی را می توان در داخل باکس آن جاسازی نمود . لایت باکس در دکوراسیون داخلی برای ساخت انواع تابلوهای تزیینی ، سقف مجازی ، پنجره مجازی ، آسمان مجازی کاربرد دارد و می توان انواع طرح های رویایی و خیال انگیز را توسط این تابلو به نمایش گذاشت .

 

 

طراحی لایت باکس :

طراحی و پیاده سازی لایت باکس توسط دست هنرمندان طراح و تابلوسازی ها انجام می پذیرد و نوع طرح پیاده سازی شده بستگی به سفارش مشتریان و ایده پردازی تابلوساز یا طراح دارد .

لایت باکس گردان :

این مدل از تابلو لایت باکس حاوی یک موتور برای انجام عمل چرخش می باشد و موتورهایی که بر روی این مدل از تابلو تبلیغاتی گمارده می شود حاوی دو نوع متفاوت است . یک مدل موتور ساده است که با سرعت کمی تابلو را می چرخاند اما نوع دیگر موتور هوشمند است که بر اساس برنامه ریزی که برای آن اعمال شده عمل چرخش صورت می گیرد .

نحوه سفارش لایت باکس تبلیغاتی :

اگر قصد سفارش یک تابلوی تبلیغاتی زیبا را دارید که بتواند نظر هر رهگذری را جذب نموده و در دنیای رقابت نام برند شما را مطرح نماید می توانید با مشاورین مجرب ما در تابلوسازی ایمن نورتاب تماس حاصل نموده و نوع تابلو لایت باکس مدنظر خود را انتخاب نمایید و در اسرع وقت تحویل بگیرید .

مزایای تابلو لایت باکس :

قابل جا به جایی و انتقال آسان

تعویض متریال چاپی مندرج در انواع تابلو لایت باکس به آسانی و در مدت زمان کوتاهی انجام می شود .

تصاویر و پیام تبلیغاتی چاپ شده با توجه به نوع چاپ هر کدام دارای زیبایی های مختص به خود هستند و از کیفیت و وضوح بالایی برخوردارند .

صرفه اقتصادی دارد و با وجود اینکه یک تابلو بسیار زیباست هزینه ساخت و سفارش تابلو بک لایت نسبت به تابلوهای تبلیغاتی دیگر نظیر تابلو چلنیوم ، تابلو وکیوم ، تابلو کامپوزیت و غیره بسیار کم است .

نصب آسان

دارای تنوع در اجرا ، رنگ ، ضخامت ، کاربرد و مدل

ماندگاری بالا

مصرف برق پایین

قابل اجرا به صورت آویز ، ایستاده و یا دیواری

کاربردهای لایت باکس :

دکوراسیون داخلی

ساخت تابلوی تبلیغاتی

استند تبلیغاتی

 داخل مترو

سالن سینما

غرفه های نمایشگاهی

بازار موبایل

قابل استفاده در فروشگاه ها

رستوران ها

دفاتر کاری و تجاری

ادارات