مبل فروشی یکی از شغل های پردرآمد و باکلاس است که دارای بازار رقابتی تنگاتنگی است اما از نیازهای اساسی یک منزل ، محیط کار ، شرکت ها ، کارخانجات و مغازه ها محسوب می شود و هر چقدر هم که تعداد رقبا زیاد باشد باز هم می تواند درآمد مناسبی را عاید شما نماید .  راه اندازی شغل مبل فروشی به سه طریق قابل اجراست .

1) راه اندازی تولیدی مبلمان :

تولیدی مبلمان نیاز به سرمایه ی اولیه ی بالا و مکانی با مساحت زیاد نیاز دارد تا بتوان انواع مبل ها را در آنجا طراحی و پیاده سازی کرد . برای تولید مبلمان نیاز به اکیپ زیادی همچون نجار ، رنگ کار ، خیاط ، بازاریاب و فروشنده داریم ، تا بتوانیم محصولاتی را که تولید می کنیم به مشتری بفروشیم .

نحوه فعالیت تولید مبلمان چگونه است ؟

برای اینکه یک تولیدی مبلمان راه اندازی شود نیاز به یک مکان بزرگ می باشد . پس از آماده سازی کارگاه ، دستگاه ها ، مواد اولیه ، نیروی کار و دیگر وسایل مورد نیاز ، در ابتدا طرح انواع مبلمان راحتی ، استیل و سلطنتی توسط طراح آماده سازی می شود و سپس طرح به مرحله ی اجرا در می آید . پس از طراحی بیس کار با استفاده از چوب ، استیل و دیگر فلزات توسط نجار آماده می شود و پس از آماده سازی به مرحله رنگ آمیزی می رسد . بعد از  آن نوبت به دوخت پارچه مبل می رسد و بر اساس طرح مبل ، رویه توسط خیاط دوخته شده و با استفاده از ابر ، اسفنج و یا فوم پر می شود و بوسیله ی چسب بر روی اسکلت مبلمان چسبانده می شود . حال که مبلمان آماده شد ، با استفاده از روش های بازاریابی می توانیم مبل های تولیدی خود را به مغازه ها یا فروشگاه های مبلمان بفروشیم و یا مستقیماً خودمان وارد عرصه فروش و کسب درآمد شویم . یکی از روش های مختلفی که با استفاده از آن می توان کارگاه تولیدی را به عموم افراد معرفی کرد ، سفارش تابلو تولیدی مبلمان است .

تابلو تولیدی مبل :

این تابلو در سر درب تولیدی نصب می شود و افراد از طریق آن متوجه می شوند که در آن مکان انواع مبلمان با توجه به نوع فعالیت تولید می شود و تولید عرضه مستقیم دارد و مشتریان می توانند بدون واسطه و با قیمت تولید و به قیمت درب کارخانه مبلمان خود را خریداری نمایند .

2) راه اندازی فروشگاه مبلمان :

فروشگاه مبلمان مکانی بزرگ است که در آنجا انواع و اقسام مبلمان ، سرویس خواب ، کمد دکوری و لباس و دیگر موارد چوبی به فروش می رسد . در فروشگاه مبلمان کلیه مبل ها در کنار هم چیده شده اند و شما به راحتی می توانید تفاوت آنها را ببنید و انتخاب بهتری داشته باشید . فروشگاه مبلمان نیازمند یک فضای نسبتاً بزرگ است و سرمایه زیادی برای راه اندازی می طلبد . برای اینکه فروشگاه مبلمان شما در سطح شهر یا منطقه معروف شود و بتوانید به مشتریان زیادی دسترسی داشته باشید ، می بایست از روش های تبلیغاتی مثل نصب بیلبورد ، تلویزیون شهری ، بنر ، استرابورد و تابلوسازی استفاده کنید که در بین همه ی این روش های تبلیغاتی ، تابلو سازی فروشگاه مبلمان گزینه ی مناسبی است و هر فروشگاهی آن را مورد استفاده قرار می دهد .

تابلو فروشگاه مبلمان :

تابلو فروشگاه مبلمان معرف نام برندی است که برای فروشگاه انتخاب می شود . بوسیله ی تابلو فروشگاه مبلمان علاوه بر معرفی نام فروشگاه و برند تجاری ، می توانید زیبایی دکوراسیون بیرونی فروشگاه را نیز با سفارش تابلو فروشگاه مبلمان شیک و مدرن تکمیل کنید .

3) راه اندازی نمایشگاه مبلمان :

نمایشگاه مبلمان فروشگاه به دو شکل متفاوت قابل اجرا و پیاده سازی است .
الف) نمایشگاه فروش مبلمان :
نمایشگاه فروش مبلمان مکانی است که تولید کنندگان مبلمان راه اندازی می کنند و محصولات تولیدی خود را در داخل نمایشگاه برای فروش به نمایش می گذارند . با نصب تابلو نمایشگاه مبل می توانید علاوه بر زیباسازی دکوراسیون بیرونی نمایشگاه ، نام نمایشگاه و تولیدی خود را به عموم افراد بصورت بیست و چهار ساعته معرفی کنید تا افراد در هنگام نیاز ، اولین گزینه ای که به ذهنشان خطور می کند نام نمایشگاه شما باشد و به جای رقبا ، نمایشگاه شما را برای خرید انتخاب کنند .
ب) نمایشگاه بین المللی مبل و وسایل چوبی :
همان طور که می دانید هر ساله تعدادی نمایشگاه بین المللی برای صنایع و موارد مورد نیاز مصرف کنندگان برگزار می شود و افراد علاقمند در بازه زمانی مشخص از این نمایشگاه ها دیدن می کنند . تولید کنندگان مبل نیز برای اینکه بتوانند محصولات خود را به طیف وسیعی از مشتریان و خریداران عمده معرفی کنند ، در این نمایشگاه ها شرکت می کنند و محصولاتشان را به نمایش می گذارند . تابلو نمایشگاه مبل جزء تابلوهایی است که در سردرب غرفه های نمایشگاه های بین المللی نصب می شود و معرف نام برند تجاری شما برای مشتریانی است که به دنبال محصولات تولیدی شده ی شما هستند .

تابلو گالری مبل فروشی :

گالری مبلمان مکانی است که مبلمان های خاص ، گران قیمت ، باکیفیت و جذاب در سه طرح راحتی ، استیل و سلطنتی به فروش می رسد . هر کجا که تابلو گالری مبلمان نصب می شود ، مشتری را متوجه این قضیه می کند که می تواند شاهد تماشای مبل های زیبا در طرح ها و رنگ های جذاب باشد .

تابلو مغازه مبل فروشی :

تابلو مغازه مبل فروشی در سر درب مغازه هایی نصب می شود که نه چندان بزرگ هستند و چندین دست مبل را در مغازه چیده اند و بقیه را از روی آلبوم عکس به مشتریان نمایش می دهند و در صورت انتخاب مشتری ، سفارش خود را در کارگاه خودشان آماده می کنند و یا مستقیماً از بازار می خرند .

روش های تبلیغاتی مبل فروشی :

هر نوع کسب و کاری که راه اندازی شود برای کسب مشتری و دسترسی به درآمد بالاتر نیاز به استفاده از روش های تبلیغاتی دارد و برای مبل فروشی نیز روش های تبلیغاتی زیادی وجود دارد که در ادامه به چند مورد آن اشاره خواهیم نمود .

طراحی و نصب بیلبورد :

یکی از روش هایی که جهت بازاریابی و فروش مبلمان زیاد مورد استفاده قرار می گیرد ، بیلبورد است . در کشور ما وارد هر استانی که می شویم ، بیلبوردهایی  را در سطح شهر می بینیم که یکی از آنها متعلق به مبل فروشی ، تولیدی های مبلمان و بازار مبل است . در تهران نیز مکان های معروف زیادی برای فروش مبلمان مثل بازار مبل یافت آباد وجود دارد و مبل فروشی ها برای معرفی نام برند تجاری مغازه ، فروشگاه یا نمایشگاه از بیلبورد استفاده کنند . بیلبوردها از ابزارهای خارق العاده موثر در تبلیغات هستند و می توانند در صورتی که به صورت بهینه اجرا و پیاده سازی شوند ، تاثیر زیادی در کسب مشتریان بیشتر و دسترسی به درآمد بالاتر داشته باشند .

استرابورد تبلیغاتی :

بعد از بیلبورد ، استرابورد نیز از تابلوهای تبلیغاتی بزرگ است که نسبت به بیلبورد ها جای مانور بیشتری برای درج نوشته ، توضیحات یا عکس دارد .

لمپوست بنر :

لمپوست ها تبلیغات ریز بنری هستند که به صورت پشت سر هم در کنار جاده ها یا وسط بلوارها به صورت یک عکس یا نوشته به نمایش گذاشته می شوند .

تلویزیون شهری :

شما می توانید با ساخت کلیپ هایی از تولیدی مبلمان یا فروشگاه خود و نمایش آن در مکان های عمومی در تلویزیون های عظیم الجثه بنام تلویزیون شهری ، اقدام به بازاریابی و کسب مشتریان بیشتر نمایید .

راه اندازی وب سایت :

یکی دیگر از روش های شیک و پردرآمد برای معرفی برند تجاری ، ایجاد وب سایت و قرار دادن محصولات در آن است . امروزه با پیشروی هایی که در زمینه خرید آنلاین و غیرحضوری و راه های امنیتی برای تبادلات اطلاعات مالی و خریدهای آنلاین فراهم شده است ، افراد زیادی تمایل دارند خریدهای خود را به صورت برخط انجام دهند . با ایجاد یک وب سایت می توانید علاوه بر فروش حضوری ، به مشتریان اینترنتی نیز خدمات ارائه دهید .

استفاده از شبکه های اجتماعی :

شبکه های اجتماعی چند سالی است که به عنوان ابزار سرگرمی و مورد علاقه افراد با هر سن و جنسیتی واقع شده اند و بیشترین تایم اوقات فراغت مردم در این شبکه ها می گذرد . بنابراین تبلیغات و ایجاد کانال های ارتباطی با افراد مختلف می تواند تاثیر خارق العاده ای در فروش محصولات شما داشته باشد و نباید وجود این شبکه ها و فعالیت در آنها را نادیده بگیرید .

تابلوسازی مبل فروشی :

از روش های انکار ناپذیر برای مغازه ، فروشگاه و نمایشگاه مبلمان ، تابلو تبلیغاتی مبل فروشی است که علاوه بر وجه ی تبلیغاتی ، سبب زیباسازی دکوراسیون بیرونی محل فروش مبلمان و دیگر وسایل چوبی می شود . تابلوسازی مبل مدل های مختلفی برای سفارش دارد که در ادامه به مختصراً به تشریح آنها خواهیم پرداخت .

با ما همراه باشید .

تابلو مبل فروشی و مدل های مختلف سفارش آن :

روش های زیر گزینه های مناسب ارزان قیمت و گران قیمت برای سفارش هستند که مختصراً توضیح داده شده اند .

تابلو چلنیوم مبل فروشی :

تابلو چلنیوم گزینه شیک و مناسبی برای مغازه ، نمایشگاه و یا گالری مبل فروشی است و به شیوه های مختلفی قابل پیاده سازی است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

مزیتی که تابلو چلنیوم نسبت به دیگر تابلوهای تبلیغاتی دارد ، مدرنیته ، باکلاس ، زیبا و شیک بودن آن است ، علاوه بر این مزایا دارای نور اسفنجی گردگیر است که از بروز گرد و غبار به داخل حروف جلوگیری می کند و باعث می شود همیشه داخل حروف تمیز و درخشان باشند .

تابلو فلزی مبل فروشی :

تابلو فلزی از تابلوهای قدیمی اما پرکاربرد است که به شکل های متفاوت مثل تابلو فلزی آهنی ، تابلو فلزی برنجی ، تابلو فلزی برنزی ، تابلو فلزی آلومینیومی ، تابلو فلزی مسی و تابلو فلزی استیل قابل اجرا و پیاده سازی است که بسیار دوام بالایی دارد و تنها عیب آن کدر شدن رنگ فلزات به جز استیل به مرور زمان است که آن هم با رنگ آمیزی مجدد و یا پرداخت قابل جبران می باشد .

تابلو استیل مبل فروشی :

تابلو استیل جزء تابلوهای فلزی است که نیازی به رنگ آمیزی ندارد و خود استیل دارای خواص براقیت و درخشندگی خودکار است و در دو طرح ساده و خش دار ، در رنگ های مختلف تولید و وارد عرصه ی تابلوسازی می شود . تابلو استیل گزینه بسیار شیک و مناسبی برای مبل فروشی هاست و می تواند نمای شیکی را برای دکوراسیون بیرونی محل کسب و کار فراهم کند .

تابلو استیل به شکل های مختلفی اجرا و پیاده سازی می شود ، اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه دارید با مطالعه مطلب زیر ما را همراهی کنید .

 

تابلو استیل و انواع آن ( قیمت + ویدئو )

 

تابلو وکیوم مبل فروشی :

وکیوم جزء تابلوهای تبلیغاتی شیک و جذاب است که حالتی سه بعدی دارد و می تواند تم جذابی را برای مکان تجاری شما فراهم کند . با سفارش تابلو وکیوم مبل فروشی می توانید هر گونه عکس ، اشکال یا طرح های فانتزی را به صورت سه بعدی به نمایش بگذارید .

تابلو لایت باکس مبل فروشی :

لایت باکس یکی از زیباترین و جذاب ترین تابلوهای چاپی است که در داخل یک باکس یا جعبه قرار می گیرد و برای نورپردازی آن هم از پشت تابلو استفاده می شود . تابلو لایت باکس تابلویی است که به صورت ایستاده ، دیواری ، آویز و یا سقفی قابل اجرا و پیاده سازی است و به شکل تابلو تبلیغاتی ، تابلو راهنما و تابلو تزئیناتی مورد استفاده قرار می گیرد .

تابلو نئون مبل فروشی :

تابلو نئون گزینه ی بسیار مناسب و جذابی برای سفارش تابلو مبلمان است که به دو شکل تابلو نئون شیشه ای و تابلو نئون پلاستیک قابل اجراست .

اگر می خواهید در مورد تابلو نئون و دو روش پیاده سازی آن بیشتر بدانید ، مطالعه مطلب زیر خالی از لطف نیست .

 

انواع تابلو نئون + قیمت و ویدیو

 

تابلو کامپوزیت مبل فروشی :

انتخاب تابلو کامپوزیت گزینه مناسب و باکلاسی برای مغازه مبل فروشی است و علاوه بر تبلیغات می تواند نمای خارق العاده شیکی را برای دکوراسیون بیرونی محیط تجاری شما فراهم کند . تابلو کامپوزیت تابلویی است که زیرساز آن با استفاده از ورق های آلومینیومی در طرح ها و رنگ های مختلف اجرا و پیاده سازی می شود و بر روی آن می توان انواع حروف برجسته را به دلخواه پیاده کرد .

تابلو ترموود مبل فروشی :

ترموود جزء تابلوهایی با نمای چوبی و کلاسیک است که جلوه بصری شیکی را هم برای تابلوهای تبلیغاتی و هم برای نما فراهم می کند . شما با ست کردن نما و تابلوی تبلیغاتی می توانید جذابیت و زیبایی مکان تجاری خود را چندین برابر کنید . در ساخت تابلو ترموود مبل فروشی از چوب ترموود در طرح ها و رنگ های مختلف استفاده می شود و سپس حروف برجسته بر روی زیرساز چوبی ترموود سوار می شوند .

تابلو ال ای دی مبل فروشی :

یکی از تابلوهای جذاب و دیجیتال برای مبل فروشی تابلو ال ای دی است که تم بسیار شیکی دارد و در دو شکل روان و ثابت به نمایش گذاشته می شود . تابلو ال ای دی می تواند به شکل تابلو سر در مغازه ، تابلو دور درب ورودی و یا تابلوی تبلیغاتی در مسافتی دورتر به اجرا در بیاید و با جلوه بصری جذابی که دارد ، مشتریان را به سوی مبل فروشی شما هدایت کند . تابلو ال ای دی روان حالتی انیمیشنی دارد و می توان هر گونه پیام ، طرح تبلیغاتی و عکس را با انیمیشن های حرکتی مختلف در آن به نمایش گذاشت . در حالتی که تابلو ال ای دی ثابت سفارش داده شود با افکت های نوری تبلیغات به نمایش در می آیند و خبری از انیمیشن های حرکتی نیست .

تابلو فلکسی مبل فروشی :

یکی از تابلوهای ارزان قیمت چاپی با مقاومت بالا تابلو فلکس است که قابلیت نورپردازی نیز دارد و می تواند به عنوان یک تابلوی تبلیغاتی چاپی شیک مورد سفارش قرار گیرد ، البته زیبایی آن به زیبایی حروف برجسته نیست اما اگر تمایل ندارید هزینه زیادی برای سفارش تابلو مبلمان بپردازید ، می توانید تابلو فلکس را انتخاب کنید .

تابلو بنری مبل فروشی :

بنر نیز از تابلوهای چاپی است که با قیمت ارزانی سفارش داده می شود و به عنوان یک تابلو با ماندگاری و عمر کم است که بیشتر برای تبلیغات جهت فروش ویژه ، تخفیفات ، جشنواره ها و انتقال و جابجایی مورد سفارش قرار می گیرد تا تابلو سر درب مغازه . طرح لایه باز تابلو بنری مبل فروشی در قالب psd توسط طراحان مختلف و در سایت های مختلف به فروش می رسد . شما می توانید این طرح ها را بخرید و با تغییرات جزئی در محتوای تبلیغاتی آن ، محتوای خود را درج نموده و چاپ کنید .

تابلو پولکی مبل فروشی :

تابلو پولکی تابلویی است با نمای براق و درخشان پولک که در طرح های مختلف هندسی مثل دایره ، لوزی ، مربع و دیگر موارد به اجرا در می آید . در بالاترین بخش تابلو پولکی فضایی وجود دارد که آن فضا این امکان را فراهم می کند تا پولکی ها امکان حرکت و لغزش داشته باشند و بتوانند در جای خود بلغزند . لغزش پولکی ها باعث می شود این تابلو به یک تابلوی جذاب و خارق العاده زیبا تبدیل شود . مبل فروشی ها این تابلو را خیلی کم برای تبلیغات انتخاب می کنند و بیشتر حالت حروف برجسته مثل چلنیوم ساده را سفارش می دهند . بنابراین انتخاب تابلو پولکی می تواند منجر به سفارش یک تابلو منحصر به فرد نسبت به دیگر رقبا باشد .

تابلو یونولیتی مبل فروشی :

تابلو یونولیتی تابلویی است که می تواند به شکل یک تابلوی تزئیناتی وروردی در جلوی درب گالری مبلمان ، تابلوی تبلیغاتی سر در مغازه مبل فروشی و تابلو نمایشگاهی مبل فروشی به اجرا در بیاید . تابلو یونولیتی تابلویی است که با استفاده از فیبر دانه فشرده ریز ساخته می شود و حروف پس از برش با دستگاه برش لیزری ، به شکل طرح مدنظر برش می خورد و در تم های رنگی مختلف با استفاده از رنگ پلاستیکی یا الکترواستاتیک رنگ آمیزی می شود .

تابلو پیکسلی مبل فروشی :

تابلو پیکسلی تابلویی است که پیکسل ها در زمینه و حروف برجسته ، نور تولید می کنند و این نورها در حرکت های انیمیشنی برنامه ریزی شده به حرکت در می آیند و جلوه بسیار شیکی را برای محیط تجاری فراهم می کنند .

اگر می خواهید در مورد تابلو پیکسلی بیشتر بدانید ، گروه نمارنگ مقاله ای مفصل در این زمینه ارائه کرده که می توانید مطالعه کنید .

 

تابلو پیکسلی

 

طراحی تابلو مبل فروشی :

طراحی تابلو مبل فروشی با استفاده نرم افزار تری دی مکس انجام می پذیرد و سپس طرح تابلو گالری مبل به صورت موکاپ تابلو مبل فروشی به مشتری در دو صورت خاموش و روشن نمایش داده می شود و پس از تاییید مشتری ، طرح وارد مرحله ی ساخت و پیاده سازی می شود .

ساخت تابلو مبل فروشی :

ساخت تابلو گالری مبل در چندین مرحله قابل اجرا و پیاده سازی است که عبارتند از :
مرحله اول ) اندازه برداری طول ، عرض و ارتفاع تابلو
مرحله دوم ) طراحی سه بعدی تابلو
مرحله سوم ) برش حروف برجسته یا چاپ طرح
مرحله چهارم ) مونتاژ رویه و لبه ی حروف
مرحله پنجم ) آماده سازی ورق پی وی سی و نصب لامپ های اس ام دی به شکل سری یا موازی بر روی آن
مرحله ششم ) آماده سازی زیرساز تابلو که می تواند متریالی نظیر ورق پی وی سی ، ورق کامپوزیت ، چوب ترموود ، شیشه و یا سنگ باشد .
مرحله هفتم ) نصب حروف بر روی زیرساز
مرحله هشتم ) انتقال کار به محل و نصب و پیاده سازی تابلو تبلیغاتی مبل فروشی
مرحله نهم ) برطرف سازی عیوب احتمالی و خدمات پس از فروش


مزایای تابلو مبل فروشی :

  1. زیباسازی محیط تجاری
  2. فراهم سازی دکوراسیون بیرونی شیک و زیبا
  3. معرفی شبانه روزی نام و برند مبل فروشی
  4. تبلیغاتی دائمی و ماندگار
  5. تبلیغاتی ارزان قیمت