تابلوسازی در همدان :

تابلوسازی در همدان یکی از برترین نوع ابزارهای های تبلیغاتی است . تابلو سازی در همدان به شیوه های مختلفی همچون تابلو چلنیوم ، تابلو استیل ، تابلو فلزی ، تابلو وکیوم ، تابلو پیکسلی ، تابلو لاسوگاسی و دیگر تابلوها طراحی و پیاده سازی می شود . تابلوسازی در همدان دارای قیمت های متعددی است . مبنای اصلی تعیین قیمت در تابلو سازی متر محیط است . اما متریال هایی که در ساخت تابلو استفاده می شوند نیز در نرخ قیمت تابلو سازی تاثیرگذار هستند .

 

تابلو مغازه کافی شاپ

 

قیمت تابلوسازی در استان همدان :

قیمت تابلوهای تبلیغاتی که در حوزه تابلوسازی ساخته می شوند ، کاملاً متفاوت است . هر تابلو برای ساخت ، نیاز به متریال های متعدد نظیر پلکسی ، سنگ ، شیشه ، ورق کامپوزیت ، چوب ترموود ، قاب ، انواع فلزات همچون استیل ، آهن ، روی و مس ، زیرساز پی وی سی ، دستگاه خنک کننده ، تایمر و دیگر متریال ها دارد . هر متریال توسط شرکتی در کشورهای مختلف تولید می شود . هر شرکت با کیفیت و قیمت متفاوتی این محصولات را عرضه می کند . نوع کره ای آن خیلی کیفیت بالاتری نسبت به اجناس ایرانی و چینی دارد . علاوه بر متریال ها ، متر محیط تابلو و میزان ارتفاع آن از زمین نیز یکی دیگر از ارکان تعیین قیمت است . پس از طراحی ، قیمت نهایی تابلو به مشتریان اعلام شده و پس از توافق اقدام به ساخت تابلو می شود .

در لیست زیر قیمت کل حروف برجسته که توسط گروه نمارنگ اجرا و پیاده سازی شده است نشان داده می شود .

لیست قیمت حروف برجسته

تابلوسازی در استان همدان :

در حال حاضر تابلوسازی در همدان نسبت به گذشته بسیار مدرن تر و جذاب تر اجرا و پیاده سازی می شود و اقسام و مدل های خاص زیادی جهت سفارش وجود دارند که کسب و کارها با توجه به سلیقه ، نیاز و بودجه ای که دارند یک مدل را برای معرفی برند تجاری خود در نقطه فروش انتخاب می کنند . در ادامه به تشریح مختصری از هر یک از آنها می پردازیم  :

انواع تابلوهای تبلیغاتی در استان همدان :

تابلوهای تبلیغاتی ابزاری مفید و موثر هستند که علاوه بر جنبه تبلیغات ، سبب زیباسازی دکوراسیون بیرونی مکان تجاری می شود و به عنوان برترین گزینه برای تبلیغات توسط هر صنفی مورد استفاده قرار می گیرد .

تابلو چلنیوم در استان همدان :

تابلو چلنیوم در همدان یک نوع تابلوی تبلیغاتی پرسفارش بویژه برای مغازه های پوشاک و انواع غذاخوری ها است و جلوه بصری زیبایی را برای مکان کسب شما خلق می کند . روش های اجرای تابلو چلنیوم متفاوت است و از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

قیمت تابلو چلنیوم برای ساخت هر روش متفاوت است و بستگی به نوع متریال های مصرفی دارد . تابلوساز پس از اندازه گیری مکان نصب تابلو ، اقدام به طراحی تابلو نموده و مبلغ ساخت آن را تعیین می کند . سپس مبلغ نهایی را به مشتری اعلام نموده و پس از توافق با مشتریان ، اقدام به ساخت مدل مدنظر مشتری می نماید .

تابلو فلزی در استان همدان :

تابلو فلزی در همدان جزء تابلوهایی است که با استفاده از فلزات مختلف ساخته می شود . بدلیل مقاوم بودن فلز از این مدل تابلو بیشتر در ارتفاعات و محیط های باز استفاده می شود . اگر تمایل دارید دارید می توانید با مطالعه مطلب زیر اطلاعات کامل تری در مورد تابلو فلزی و نحوه ساخت آن کسب کنید .

 

تابلو فلزی و انواع آن (حروف برجسته فلزی)

 

فروشگاه توحید

 

تابلو استیل در استان همدان :

استیل نوعی ورق درخشان و مقاوم است که برای انواع کاربردها مورد استفاده واقع می شود . تابلوسازی یکی از آن کاربردهاست . استیل بهترین گزینه برای ساخت تابلو فلزی است . چرا که به مرور زمان کدر نمی شود . در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد . تابلو استیل را می توان به سه شکل متفاوت پیاده سازی نمود :

روش اول ) تابلو استیل ساده یا تابلو استیل بدون نور : در این روش رویه و بدنه حروف برجسته از نوع استیل می باشد . به دلیل اینکه استیل قادر به عبور نور از خود نیست نمی توان در این روش مانور نوری داشت .

روش دوم ) تابلو استیل نور اندریک : در این روش تابلوساز با پیاده سازی ترفندی بین حروف برجسته و زمینه تابلو فضایی یک سانتی متری جهت تعبیه لامپ های ال ای دی ایجاد می نماید . پس از روشنایی تابلو ، یک زمینه سایه و روشن در تابلو ایجاد شده و زیبایی خاصی را برای تابلو به ارمغان می آورد .

روش سوم ) تابلو پلاستیل : تابلو پلاستیل ترکیبی از آلیاژ استیل و پلاستیک است . قابلیت نورپردازی نیز در آن میسر می باشد و یک نوع تابلو منحصر به فرد است .

تابلو نئون در استان همدان :

تابلو نئون در همدان یکی از پرطرفدارترین تابلوها در حوزه تابلوسازی است که به دو شکل پیاده سازی می شود :

تابلو نئون پلاستیک :

در این روش رویه و لبه حروف برجسته هر دو از نوع پلاستیک ساخته می شوند و می توانند نور را به صورت یکنواخت منتشر کنند .

تابلو نئون شیشه ای :

در این روش نیز تابلوساز برای ساخت حروف شیشه ای ، شیشه های خام را از بازار تهیه نموده و با استفاده حرارت به شکل مدنظر خم می نماید . سپس با عبور جریان الکتریسته و با استفاده از گازهای متعدد نور منعکس شده از لامپ ها تامین می شود .

تابلو ال ای دی در استان همدان :

تابلو ال ای دی در همدان به دو شکل متفاوت اجرا می شود :

تابلو ال ای دی ثابت :

با اجرای این روش متون و تصاویر تبلیغاتی قادر به اجرای افکت های انیمیشنی نیستند . فقط با جلوه های نوری زیبا می توانند سبب جذب مشتری شوند .

تابلو ال دی دی روان :

یکی از پراستفاده ترین نوع تابلوهاست که می تواند به عنوان تابلو سر در مغازه ، دور درب ورودی ، تابلو پشت ویترینی و تابلو تبلیغات محیطی مورد استفاده واقع شود . با استفاده از تابلو روان می توانید هرگونه افکت های انیمیشنی را به اجرا درآورید .

تابلو فلکسی در استان همدان :

تابلو فلکس در همدان از قدیمی ترین و در عین حال ارزان ترین و پراستفاده ترین نوع تابلوهاست . این تابلو با دستگاه چاپ فلکس به چاپ رسیده و بر روی یک اسکلت فلزی جای می گیرد .

 

تابلو کامپوزیت

 

 

تابلو کامپوزیت در استان همدان :

تابلو کامپوزیت در همدان تابلویی است که از ورق های کامپوزیت به عنوان زیرساز هر نوع حروف برجسته ای استفاده می شود . زیرساز کامپوزیت جلوه زیبا و براقی را به نمایش می گذارد . علاوه بر زمینه تابلو ، از ورق های کامپوزیت برای اجرای نمای ساختمان نیز استفاده می کنند . شما می توانید برای زیباسازی دکوراسیون بیرونی محل کسب خود از این متریال استفاده کنید .

تابلو وکیوم در استان همدان :

میزان برجستگی حروف برجسته وکیوم نسبت به سایر حروف در حوزه تابلوسازی بیشتر است و قابلیت نمایش سه بعدی را نیز داراست . حروف وکیوم نما و جلوه متفاوتی نسبت به دیگر مدل ها دارند . کسب اطلاعات کاملتر در مطلب زیر :

 

انواع مدل تابلو وکیوم و مراحل ساخت آن چگونه می باشد؟

 

تابلو لایت باکس در استان همدان :

تابلو لایت باکس قابلیت اجرا هم به صورت تبلیغات سالنی و هم به عنوان تبلیغات محیطی را دارد . می توان انواع تصاویر و متون تبلیغاتی را با چاپ بک لایت بر روی آن به صورت با قاب و بدون قاب و به دو شکل آویز یا ایستاده به نمایش گذاشت .

تابلو لایت باکس در همدان به شیوه های مختلفی ساخته می شود . اگر تمایل دارید با مدل های آن آشنا شوید و کارکرد هر یک را بدانید مقاله زیر را بخوانید .

 

تابلو لایت باکس چیست و چه کاربردهایی دارد ؟ (به همراه قیمت ، انواع لایت باکس و مزایا)

 

 

تابلو لایت باکس

 

تابلو ترموود در استان همدان :

ترموود از برش چوبهای متعدد جنگلی و سپس اعمال فرآیند حرارت دهی حاصل می شود . ترموود بسیار مقاوم است و در برابر فرسایش ، رطوبت و آلودگی های شیمیایی و قلیایی مقاومت بالایی را از خود نشان می دهد . علاوه بر اجرای نمای ساختمان در تابلوسازی نیز به عنوان متریال زیرساز ، برای ساخت هر نوع تابلو با هر حروف برجسته ای مورد استفاده واقع می شود .

تابلو پولکی در استان همدان :

تابلو پولکی در همدان تابلویی است با زمینه پولک ، این پولک ها می توانند حاوی انواع و اقسام اشکال هندسی همچون لوزی ، دایره ، مستطیل ، ستاره و دیگر اشکال باشند . تایل های پولکی از نوعی پلاستیک تشکیل می شوند که بر روی زیرساز قرار می گیرد و سپس حروف برجسته بر روی آن جای می گیرند و نمای تابلو را دو چندان می کنند .

تابلو لاسوگاسی در استان همدان :

تابلو لاسوگاس محصولی از شهر لاسوگاس است . ظاهری متفاوت با دیگر تابلوها دارد . برای نورپردازی آن به جای لامپ های اس ام دی ، از لامپ های 12 یا 24 ولتی استفاده می شود . این لامپ ها در فواصل دورتری از یکدیگر و با ترتیب مشخصی کنار هم قرار می گیرند . امکان اجرای رنگ های متفاوت برای هر کاراکتر موجود در تابلو فراهم است .

تابلو پیکسلی در استان همدان :

تابلو پیکسلی تابلویی است که بر اساس پیکسل عمل می کند . هر چه فاصله پیکسل ها کمتر باشد ، وضوح و درخشندگی تصاویر بالاتر می شود . با تابلو پیکسلی در همدان می توان برای هر کاراکتر از حروف برجسته افکت نمایشی متفاوتی را برنامه ریزی نمود .

تابلو یونولیتی در استان همدان :

تابلو یونولیت از نوعی یونولیت فشرده دانه ریز تهیه می شود . یونولیت قابلیت رنگ آمیزی با رنگ های پلاستیکی را دارد . بیشتر به عنوان تابلو نمایشگاهی و یا تابلو سالنی مورد استفاده واقع می شود . اگر تمایل دارید در محیط باز این تابلو را اجرا کنید می بایست آن را در داخل یک قاب و یا زیر یک سرپوش قرار دهید .

تابلو پلکسی در استان همدان :

پلکسی نوعی پلیمر مشابه شیشه است که نسبت به شیشه دوام بالاتری دارد و شفاف تر نیز می باشد . لبه و رویه حروف هر دو از پلکسی درست می شوند . پلکسی به راحتی قابلیت برش توسط دستگاه برش لیزری را دارد . در تابلوسازی از انواع پلکسی برای ساخت تابلوهای متفاوت استفاده می شود .

تابلو راهنما در استان همدان :

همدان شهری است که میزبان مسافران زیادی است . اگر می خواهید مسافران در این شهر دچار سردرگمی نشوند و به راحتی از مکان های تاریخی ، زیارتی ، سیاحتی و تجارتی دیدن کنند با نصب تابلو راهنما به راحتی می توانید مسافران  را به مکان مورد نظر هدایت کنید . علاوه بر آن نصب تابلو راهنمایی و رانندگی و اسامی کوچه ها و خیابان ها توسط شهرداری ها ، ابزار بسیار مناسبی جهت هدایت افراد در سطح شهرهاست .

 

برای آشنایی با انواع تابلو راهنما می توانید مطلب زیر را بخوانید .

 

تابلو راهنما

 

تابلو نورپردازی شده

 

تابلو بنری در استان همدان :

طرح لایه باز تابلو بنری و انواع بنر در بسیاری از سایت ها جهت مصارف متعدد همچون طرح لایه باز تابلو بنری مشاور املاک ، طرح لایه باز تابلو بنری مغازه پوشاک ، طرح لایه باز تابلو بنری داروخانه ، طرح لایه باز تابلو بنری گل فروشی ، طرح لایه باز تابلو بنری سوپر مارکت و دیگر موارد وجود دارد که سبب راحتی کار در انتخاب تابلو شده است . تابلو بنری به راحتی در ظرف مدت زمان بسیار کوتاه آماده می شود . شما می توانید برای آگهی های ویژه یا اطلاع رسانی ها جهت تخفیفات و فروش محصولات از تابلو بنری و بنر استفاده کنید .

استند تبلیغاتی در استان همدان :

استندها ابزاری بسیار مفید برای نمایش محصولات و تبلیغات هستند . استندها به شکل استند تبلیغاتی ، استند نمایشگاهی و استند فروشگاهی سفارش داده می شوند . شکل های متفاوتی همچون استند رول آپ ، استند رومیزی ، استند زمینی یا ایستاده ، استند ایکس ، استند چرخشی ، استند جاکاتالوگی ، استند اداری و استند تبلیغاتی برای سفارش وجود دارند . هر کدام برای کاربردهای متعدد مورد استفاده واقع می شود .

 

برای آشنایی با کاربردهای هر یک از استندها مطلب زیر را بخوانید .

 

استند تبلیغاتی و انواع آن

 

استرابورد تبلیغاتی در استان همدان :

استرابوردهای تبلیغاتی یک سازه بزرگ برای نمایش تبلیغاتی است که صاحبین مشاغل می توانند با خرید استرابورد تبلیغاتی و یا اجاره استرابورد تبلیغاتی اقدام به درج تبلیغات خود در مکان های پرازدحام و کنار جاده ها نمایند .

لمپوست بنر در استان همدان :

اجزاء لمپوست بنر را یک براکت ، دو بازوی نگهدارنده بنر ، ستون فلزی و فونداسیون تشکیل می دهند . محتوای چاپی آن توسط دستگاه چاپ بنر چاپ می شود . معمولاً لمپوست ها در کنار جاده ها و بین بلوارها به صورت چاپ یک طرفه و یا دو طرفه نصب می شوند . لمپوست ها علاوه بر تبلیغات نمای بسیار جذابی را برای محیط در صورت نصب استاندارد فراهم می سازند .

بیلبوردهای تبلیغاتی در استان همدان :

اجاره بیلبورد ، خرید بیلبورد و فروش بیلبورد یکی از مشاغل پردرآمد برای آژانس های تبلیغاتی است . بیلبوردها تاثیر شگرفی در کسب درآمد و معرفی بالقوه محصولات و خدمات دارند . به شرط اینکه محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی بیلبورد به شکلی کوتاه ، آهنگین و گیرا در مکان مناسب و زمان مناسب در مقابل دیدگان عموم قرار گیرد .

تلویزیون شهری در استان همدان :

تلویزیون شهری یک نمایشگر عظیم الجثه تبلیغاتی است که در مکان های پرازدحام قرار می گیرد . صاحبین مشاغل می توانند با خرید تلویزیون شهری و یا در صورت کمبود بودجه با اجاره تلویزیون شهری اقدام به نمایش کلیپ های تبلیغاتی خود نمایند .

 

فروژن

 

تابلوسازی یکی از نیازهای اساسی برای تبلیغات در نقطه فروش :

یکی از ضروریات که می تواند به ظاهر و نمای بیرونی هر مکان کسبی جلوه دهد و زیباسازی را برای آن مکان تجاری فراهم سازد ، تابلوسازی یا همان تابلوی تبلیغاتی است . بدون وجود آن یک کمبود یا خلاء در مکان کسب نمایان می شود . مشتریان معمولاً به مغازه هایی که تابلو نصب شده ندارد و یا ویترین آن حاوی اجناس شیک و مدرنی نیست ، وارد نمی شوند . مگر اینکه نسبت به اجناس آن مغازه از قبل آشنایی داشته باشند .

بنابراین با سفارش تابلو تبلیغاتی با یک تیر دو نشان می زنید . هم برای مکان کسب خود زیباسازی را فراهم می سازید و اعتبار به همراه می آورید و هم تبلیغات مستمر انجام می دهید . تابلوسازی یک تبلیغات مستمر و دائم است که مشتریان را به سوی مکان کسب شما هدایت می کند . تابلوسازی در همدان نیز یکی از پرکاربردترین نوع تبلیغات است که سبب جذب مشتریان خصوصاً مشتریان تازه وارد به این استان می شود . مشتریانی که برای تجارت ، سیاحت و تماشای دیدنی های زیبای این استان عازم سفر می شوند .

مشخصات جغرافیایی استان همدان :

استان همدان یکی از استان های بزرگ کشور عزیزمان ایران است . همدان در منطقه غرب واقع شده و از جمله استان های کوهستانی و سردسیری محسوب می شود . مرکز استان همدان ، شهر همدان می باشد . این استان در دامنه کوه الوند و در 1.741 متری از سطح دریا واقع شده است . استان همدان حدود 20.173 کیلومتر مربع وسعت دارد .

همسایگان استان همدان :

استان همدان از قسمت شمال با استان های زنجان و قزوین ، از جنوب با استان لرستان ، از بخش شرقی با استان مرکزی و از قسمت غربی با استان های کردستان و کرمانشاه همسایه می باشد . از شهرستان های استان همدان تویسرکان ، ملایر ، نهاوند ، همدان ، کبودرآهنگ ، اسدآباد ، بهار ، رزن و فامنین هستند . هر کدام گویش ها ، لهجه ها ، آداب و رسم و رسومات خاص خود را دارند .

تاریخچه استان همدان :

همدان حدود 700 سال قبل از میلاد مسیج بنا شده است . در زمان های ابتدایی در دوران پادشاه ماد ، شهر همدان را اکباتان و هگمتانه نامیدند . به عنوان پایتخت برگزیدند . شهر همدان در زمان فرمانروایی بخت النصر ویران شد و سپس توسط داریوش مجدداً مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت .

مکان های عمومی و توریستی استان همدان :

از جمله مکان های دیدنی که در هر شهرستان استان همدان واقع شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • کاخ هگمتانه
 • آرامگاه‌ بوعلی
 • آرامگاه‌ باباطاهر
 • آرامگاه استر
 • گنبد علویان
 • قبر اسکندر
 • آرامگاه عارف
 • عین ‌القضات‌
 • برخ قربان
 • خانه شهبازیان
 • شیر سنگی
 • عمارت باغ نظر
 • سرای قلمدانی
 • تلسکوپ همدان
 • میدان امام
 • قلعه دختر
 • تپه هگمتانه
 • تپه پیسا
 • تپه مصلی
 • تپه حاج عنایت
 • حمام امیرافخم
 • پل شکسته
 • کاروانسرای گلشن
 • پل جهان آباد
 • کتیبه گنج نامه
 • مقبره استرومردخای
 • کلیسای پروتستان
 • کلیسای رافائیل

از جاذبه های طبیعی استان همدان می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • پیست اسکی
 • آبشارگنجنامه
 • رودخانه قره چای
 • غار هیزج
 • غار بگلیجه
 • غار قلعه جوق
 • غار آق قایا
 • غار قوری قلعه
 • دره زینا
 • دوزخ دره
 • دریاچه پشت سد اکباتان

مساجد و امامزاده های استان همدان :

 • مسجد جامع همدان
 • مسجد علویان
 • مسجد شورین
 • مسجد هگمتانه
 • امامزاده خضر
 • امامزاده هود
 • امامزاده محسن
 • امامزاده حسین
 • امامزاده علی
 • امامزاده عبدالله
 • امامزاده یحیی
 • امامزاده محمد
 • امامزاده ضیاء آباد

شهرستان های استان همدان :

شهرستان اسد آباد :

این شهرستان در فاصله 305 کیلومتری جنوب غربی تهران و 36 کیلومتری غرب همدان واقع شده است . از جمله مراکز دیدنی آن می توان به آب انبارشاه عباس ، یادبود سید جمال ، حمام گلستان ، کتیبه آقاجان بلاغی ، سنگ ‌نوشته ‌مسجدجامع ، تالاب پیرسلیمان و مسجدسلطانی اشاره نمود .

شهرستان بهار :

این شهرستان در شمال غرب همدان واقع شده است . مردم آن به زبان ترکی و فارسی و در برخی از مناطق به زبان لری و کردی حرف می زنند . دارای مراتع بین دره ای می باشد که سبب جذب عشایر و دامداران از استان های لرستان و کرمانشاه بوده است .

شهرستان تویسرکان :

یکی از شهرهای قدیمی رودآور است که دارای سه قصبه توی ، سرکان و شکان بود . در زمان های دور پس از حمله مغولان از اهمیت آن کاسته شد و مردم آن به قصبه توی روی آوردند و در آنجا سکنی گزیدند . در حال حاضر تویسرکان از ترکیب دو کلمه توی وسرکان ساخته شده که همان قصبه توی قدیمی است . از جمله مراکز دیدنی این شهرستان می توان به آرامگاه آرتیمانی ، آرامگاه حبقوق ، مدرسه ‌شیخ ‌علیخانی ، خانه مسعودی ، قلعه اشتران ، پل فرسفج ، کاروانسرای شاه عباس ، دره گزند سرابی ، دره سرکان ، دره آرتیمان ، درخت ‌دوهزار ساله ، مسجد شیخ علیخان زنگنه ، مسجد جامع ، بقعه زید ابن علی ، بقعه حبقوق نبی اشاره نمود .

شهرستان رزن :

رزن در یکی از دشت های حاصلخیز که در مسیر جاده اصلی همدان به تهران قرار دارد واقع شده است . این شهرستان دارای بخش های زیادی همچون قروه ، درجزین ، دمق ، سردرود و جزین می باشد . از جذاب ترین مکان های تفریحی و دیدنی آن می توان رودخانه تلوار را نام برد و امام زاده هود مکانی مناسب برای علاقمندان مذهبی است .

شهرستان کبودرآهنگ :

کبودرآهنگ نیز در دشت وسیعی واقع شده که از نظر وسعت دومین شهرستان استان همدان به حساب می آید . از مراکز دیدنی آن می توان کاروانسرای یارم قیه ، پل کوریجان ، غار علیصدر ، غار سوباشی ، غار سراب ، محیط‌ زیست کبودرآهنگ را نام برد . از جاذبه های طبیعی زیارتی آن می توان به امامزاده ازنا و امامزاده اظهربن علی اشاره نمود .

شهرستان ملایر :

نظریه های متفاوتی نسبت به این شهر ارائه شده است . یکی از این نظریه ها این است که در زمان مادها با روشن کردن آتش بر روی تپه ها و کوه ها اخبار را به سایر مناطق اعلام می کردند . به همین دلیل ملایر را مل آگر یعنی تپه آتش ، می نامند . یک روایت دیگر در مورد نام این شهرستان این بوده که در زمان های دور ، اعراب به این سرزمین سفر کرده اند و در این منطقه به آبی دست نیافته اند . به همین جهت آنرا ماء لا یری یعنی آب دیده نمی شود ، نامیده اند .

مراکز دیدنی شهرستان ملایر :

از جمله مراکز دیدنی این شهر قدیمی می توان به مقبره حاج سیف الدوله ، ارگ نوشیجان ، برج سامن ، خانه‌ لطفعلیان ، یخچال میرقتاح ، قلعه نوشیجان ، قلعه چوبین ، تپه گوراب ، آتشکده نوشیجان و از جاذبه های دیدنی می توان غار دره فراخ ، غار سرد کوه ، دره شهرستانه ، محیط زیست ملایر و منطقه حفاظت شده لشگردر اشاره نمود .

شهرستان نهاوند :

شهرستان نهاوند دارای دو بخش ، هفت دهستان ، هفت مرکز دهستان و دو شهر می باشد . خط الراس شمال غربی کوه گرین در بخش جنوبی این شهرستان حد طبیعی شهرستان های نهاوند و خرم آباد را تشکیل می دهد . بلندترین قله آن 3188 متر مشرف به سرچشمه گاماسیاب است . چشمه سارها و سراب های کم نظیری همچون سراب گاماسیاب ، گیان ، فارسبان ، ملوسان ، گنبد کبود ، کنگاور کهنه ، گردکانه ، بنفشه و رازانه تمامی منطقه را سیراب و به یک قطب بزرگ کشاورزی بدل می‌سازد.

منطقه نهاوند دارای مناطق دیدنی و توریستی بسیاری است . از جمله آنها می توان مقبره باباپیر ، مقبره در شیخ ، معبد لا اودیسه ، تپه گیان ، تپه بابا قاسم ، حمام حاج ‌آقا تراب ، مسجد جامع و از جاذبه های طبیعی آن می توان به قله چهل نابالغان ، گاماسیاب رود ، سرآب‌فارسیان‌وگیان ، دره زینا ، دوزخ دره ، محیط زیست نهاوند ، منطقه  شکار ممنوع ملوسان و تالاب کردخورد اشاره نمود .

 

تابلو شرکتی

 

تبلیغات ابزاری جهت جذب گردشگران :

این همه جلوهای زیبا در استان همدان سبب جذب گردشگران زیادی به این منطقه شده است . یکی از مزیت های شهرهای توریستی افزایش درآمد اقشار متعدد آن منطقه از طریق فروش محصولات و کالاها می باشد . فروش بیشتر محصولات و کالاها نسبت به سایر رقبا استفاده از روش های تبلیغات را می طلبد . از برترین نوع روش های تبلیغاتی ، تابلوسازی است . چرا که هم سبب زیباسازی فضای تجاری می شود و هم اگر به صورتی استاندارد نصب شود سبب زیباسازی شهر نیز می شود . اگر بتوانید تابلو مغازه ، تابلو فروشگاه و یا تابلو شرکتی مدنظر خود را به شکلی خاص و زیبا سفارش دهید ، می توانید مشتریان بیشتری را برای مکان کسب خود فراهم سازید .

زبان و قومیت استان همدان :

مردم استان همدان مسلمان و شیعه هستند . اما در برخی مناطق مذهب اهل سنت و یارسان هم ساکن می باشند . از اقلیت های دیگر همچون یهودی ، مسیحی و بهانی نیز به ندرت یافت می شود  . زبان اکثریت مردم استان همدان فارسی می باشد که بیشتر در شهر همدان و ملایر ساکن هستند . اما در بخش های دیگر و سایر شهرستان ها ، مردم علاوه بر زبان فارسی به زبان ترکی آذربایجانی ، لری ، لکی و کردی هم صحبت می کنند . اما ترک های همدانی بیشتر در نواحی شرقی و شمالی استان همدان و در شهرستان های رزن ، کبودرآهنگ ، بهار و فامنین ، بخش هایی از نواحی تویسرکان و روستاهای اسدآباد سکونت دارند و برخی هم در خود شهر همدان ساکن هستند .

پوشاک سنتی استان همدان :

با اتکاء به این نکته که مردم استان همدان حاوی چهار محور فرهنگی فارس ، ترک ، لر و کرد می باشند ، در استان همدان هر قومی پوشاک مختص به خود را دارند .  اما برخی لباس ها و پوشش ها همچون گیوه های شهرستان ملایر که آجیده نام دارد توانسته نسبت به سایر پوشاک به عنوان یک پوشاک سنتی و خاص ، زبان زد شود .

غذاهای سنتی استان همدان :

از جمله غذاهای سنتی استان همدان می توان به بروش ، تله گنجی ، کاچی ، کلم قمری ، بادمجان ، آبگوشت ، چنجه و انواع نان ها همچون گرده ، کاک ، کولره ، ساجی و فتیر اشاره نمود .  آبگوشت بز باش از جمله غذاهای اصیل همدان  است که مواد اصلی آن گوشت و سبزیجات خشک هستند . از غذاهای اصیل دیگر اِیران شوربا و ترش شوربا را می توان نام برد . از جمله شیرینی جات استان همدان می توان به برساقی ، سرجوق ، باسلوق ، واگردک ، پیکه چو و مرباهای متعدد اشاره نمود .

سوغاتی های استان همدان :

وقتی مردم به شهرستان و یا کشور غریبه ای سفر می کنند ، معمولاً از آن جا سوغاتی هایی را برای دوستان و اقوام خود تهیه می نمایند . استان همدان نیز از جهت سوغاتی بسیار غنی است و شما می توانید سوغاتی هایی همچون کماج ، شیره انگور ، کشمش ، سیر تند ، انگشت پیچ ، قالی ، گیوه ، منبت ، عسل ، نقل ، گردو ، سفال ، سرامیک ، خمیر صنل ، حلوا گردویی ، روغن حیوانی ، حلوا شکری ، صنایع چرمی ، انواع گیاهان دارویی کوهستانی ، صابون محلی و قیسی را از استان همدان به عنوان سوغاتی تهیه نموده و برای عزیزان خود ببرید .

دیگر ابزارهای تبلیغاتی :

مراکز دیدنی و گردشگری در استان همدان بسیار زیاد است . به همین علت سالانه افراد از اقصی نقاط ایران و جهان برای تماشای مناظر بکر و زیبای استان همدان به این دیار سفر می کنند . بنابراین صاحبین مشاغل ، دارندگان مغازه ، شرکت و یا فروشگاه جهت کسب مشتریان بیشتر و دسترسی به درآمد بالاتر می بایست از روش های تبلیغاتی متعدد بهره ببرند تا مشتریان را به سمت مکان کسب خود هدایت کنند .

روش های تبلیغاتی بسیار زیادند که از جمله آنها می توان به تبلیغات چاپی همچون چاپ بنر ، چاپ تراکت ، چاپ کاتالوگ محصولات ، تابلوسازی ، تبلیغات بیلبوردی ، تبلیغات سمپلینگ ، تبلیغات چریکی ، تبلیغات در سایت ها و شبکه های اجتماعی اشاره نمود . اما روشی که بیشتر می تواند به عنوان تبلیغات محیطی نظر مخاطبان را به صورت همیشگی و ماندگار با صرف هزینه کمتر جذب کند ، تابلوسازی است . صاحبین مغازه ها و فروشگاه ها برای جذب مشتریان بیشتر نسبت به رقبای خود می بایست مکان کسب خود را با اجرای دکوراسیون داخلی و نمای ظاهری زیباسازی نمایند تا از دور دست بتوانند نظر مشتریان را جذب کرده و آنها را به سمت مغازه یا فروشگاه خود بکشانند .