تابلو حروف برجسته رینگی ‏

تابلو حروف برجسته رینگی ‏

تابلو حروف برجسته رینگی

قبل از اینکه در مورد حروف رینگی به بحث بپردازیم ابتدا نگاهی گذرا به حروف برجسته مورد استفاده در تابلوسازی می اندازیم . در سال های اخیر با ورود دستگاه های حروف ساز به حوزه تابلوسازی ، ساخت تابلو حروف برجسته در میان اصناف و کسب و کارهایی که قصد دارند برند خود را به مشتریانشان معرفی نمایند و فروش بیشتری داشته باشند مرسوم شد . در گذشته های نه چندان دور تابلوها به روشی ساده و توسط چسباندن یک بنر بر روی یک اسکلت فلزی یا به صورت تابلو فلکسی بدون نور ، به شکلی کاملا ساده بدون استفاده از نور و زییایی خاص صرفا جهت معرفی نوع کسب و کار ساخته می شد اما امروزه با استفاده از تکنولوژی های مدرنیته و ورود دستگاه های پیشرفته به صنعت تابلوسازی امکان ساخت تابلوهای تبلیغاتی زیبا همراه با نورها و افکت های رنگی فراهم شده است و تنوع ساخت تابلوهای تبلیغاتی آنقدر زیاد شده است که هنگام سفارش یک تابلو ، گاهی برای انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی که می خواهیم به عنوان تابلو سر در مغازه نصب کنیم دچار سردرگمی می شویم چرا که هر تابلو ،  زیبایی مختص به خود را دارد . با این همه تابلو چلنیوم در کشور ما توانسته گوی سبقت را نسبت به تابلوهای تبلیغاتی دیگر برباید و پیشتاز باشد .  حروف برجسته به صورت های متفاوت همچون حروف برجسته چلنیوم ، حروف برجسته استیل ، حروف برجسته پترن ، حروف ترکیبی ، حروف برجسته رینگی و حروف برجسته پلاستیکی ساخته می شوند که هر مشتری با توجه به نیاز و سلیقه و بودجه ای که برای ساخت تابلو در نظر گرفته است تابلوی تبلیغاتی خود را سفارش می دهد . با ما همراه باشید تا شما به صورت مختصر با حروف برجسته رینگی آشنا کنیم .

تابلو حروف برجسته رینگی چیست ؟

حروف برجسته رینگی طبق متدها و ترفندهای خاص خود توسط دو متریال رینگ استیل و رینگ پلکسی گلاس ساخته می شود .

حال با توجه به این دو متریال ، ساخت حروف برجسته رینگی می تواند بر اساس چهار روش پیاده سازی شود که به شرح زیر می باشد :

استیل با رینگ استیل

استیل با رینگ پلکسی گلاس

پلکسی گلاس با رینگ استیل

پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس

چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس

روش ساخت حروف برجسته رینگی :

تقریبا می شود چنین عنوان کرد که مراحل ساخت کلیه حروف برجسته مشابه هم هستند و تمامی آنها مراحل یکسانی را برای ساخت طی می کنند و تفاوتی که در این بین مطرح می شود در نحوه انتخاب اجناس مصرفی در ساخت تابلو تبلیغاتی همچون نوع حروف ، جنس  رویه و لبه حروف ، نوع لامپ های  led و   smdو دیگر موارد می باشد ، همان طور که می دانید در بازار هر نوع کالایی که تهیه می شود حاوی دو نوع اصل و فرع می باشند ، در صنعت تابلوسازی نیز اینگونه است پس اگر می خواهید تابلو تبلیغاتی که میسازید دوام و عمر بالایی داشته باشد با صرف کمی هزینه بالاتر از اجناس مرغوب و با کیفیت بهره ببرید .

برای ساخت حروف برجسته رینگی مراحل زیر طی می شود :

مرحله اول) بررسی محل نصب تابلو و اندازه گیری

مرحله دوم) طراحی حروف برجسته مدنظر مشتری با استفاده از نرم افزارهایی نظیر کرل ، اتوکد ، و تری دی مکس و برآورد محیطی که توسط حروف برجسته اشغال می شوند و ابزارهای مدنظر نظیر جنس پلکسی گلاس ، نوع لامپ های ال ای دی ، نوع ورق  کاربردی و تعیین قیمت

مرحله سوم : حروف برجسته طراحی شده در این مرحله با توجه به متد ساخت با استفاده از دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی گلاس یا استیل برش داده می شوند .

مرحله چهارم : پس از برش حروف برجسته رینگی ، رول های استیل یا پلکسی گلاس را به صورت رینگ برش می دهند ، در این مرحله نحوه برش حروف بسیار حائز اهمیت است و توسط تابلوساز به صورت تخصصی انجام می پذیرد تا عاری از هر گونه خط و خش و چین خوردگی باشد

مرحله پنجم : آماده سازی زیرساز که معمولا از جنس pvc می باشد اما اگر تمایل دارید می توانید از ورق های کامپوزیت نیز برای زیرسازی حروف برجسته بهره مند شوید

مرحله ششم : نصب بلوک های SMD

مرحله هفتم : نصب تابلو در مکان

نحوه ساخت تابلو چلنیوم رینگی :

در مرحله ساخت حروف برجسته چلنیوم رینگی پس از طراحی حروف ،  حروف مدنظر بر روی پلکسی برش داده می شوند و سپس از یک پلکسی دیگر که رنگ آن توسط مشتری انتخاب شده است بهره می برند پلکسی رینگ معمولا دارای ضخامت 5 میلی متر می باشد و آن را به شکل رینگ برش می دهند پس از انجام مرحله برش ، آن را روی پلکسی گلاس اصلی با فاصله یک سانتی متر و با استفاده از کلروفرم قرارمی دهند و لبه چلنیوم را دور تا دور پلکسی می چسبانند . قیمت تابلو چلنیوم رینگی به علت اینکه که یک‌ لایه دیگر از جنس پلکسی گلاس دورتا دور حروف به‌ صورت رینگی  قرار می‌ گیرد و رنگ آن توسط مشتری انتخاب می شود نسبت به تابلو چلنیوم معمولی کمی بالاتر است .

نحوه ساخت حروف استیل رینگی :

روش ساخت حروف استیل رینگی نیز پس از طی مرحله طراحی و برش ، به این صورت است که بین حروف و زمینه یک فضای یک سانتی متری ایجاد می کنند و لامپ های SMD داخل این فضا جاسازی می شود و سبب روشنایی تابلو استیل برجسته می گردد . برای ساخت صفحه استیل پلاستیک با رینگ دوبل نیز از ورق 0/6 تا یک میلیمتری استفاده می کنند و به صورت استروگ دادن ، بیرون صفحه را با سایز دلخواه آماده سازی کرده و از داخل یک لبه دیگر به صفحه متصل می گردد و همچون حروف تمام پلکسی در داخل حروف استیل با ضخامت 3 میلی متر جای داده می شود .