تبلیغات و بازاریابی نیاز اساسی هر کسب و کاری است که می خواهد در دنیای رقبا و تورم بازار پابرجا بماند. شیوه های مختلفی از روش های تبلیغاتی برای جذب مشتری بیشتر وجود دارد که یکی از برترین آنها تابلوسازی است.

چرا گفتیم تابلوسازی؟

چون روش های تبلیغاتی مثل تبلیغات چاپی یا تبلیغات محیطی همچون بیلبوردها همگی محدود هستد. یعنی چی؟ یعنی آژانس تبلیغاتی از شما یک مبلغی دریافت می کند و به اندازه مدت مشخص مثلاً یکسال تبلیغات شما را روی بیلبورد به نمایش می گذارد.

حال که قرارداد تبلیغات شما طی یکسال به اتمام رسید، می بایست برای اجرا شدن دوباره یک بازه ی زمانی دیگر در مقابل مبلغی دیگر تمدید شود.

این در حالی است که تابلوسازی یکبار سفارش داده می شود و سالها مورد استفاده قرار می گیرد و با وجود کهنه شدن هم خیلی از کسب و کارها هنوز تصمیم به تعویض تابلو تبلیغاتی در محل کسب و کار خود ندارند.

امروزه با استفاده از تکنولوژی های مدرنیته و ورود دستگاه های پیشرفته به صنعت تابلوسازی امکان ساخت تابلوهای تبلیغاتی زیبا همراه با نورها و افکت های رنگی فراهم شده است و تنوع ساخت تابلوهای تبلیغاتی آنقدر زیاد شده که هنگام سفارش یک تابلو، گاهی برای انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی که می خواهیم به عنوان تابلو مغازه، تابلو فروشگاهی یا تابلو شرکتی سفارش دهیم، دچار سردرگمی می شویم.

با این همه، تابلو چلنیوم در کشور ما توانسته گوی سبقت را نسبت به تابلوهای تبلیغاتی دیگر برباید و پیشتاز باشد .  حروف برجسته به صورت های متفاوت همچون حروف برجسته چلنیوم، حروف برجسته استیل، حروف برجسته پترن، حروف ترکیبی، حروف برجسته رینگی و حروف برجسته پلاستیکی ساخته می شوند.

هر مشتری با توجه به نیاز، سلیقه و بودجه ای که برای ساخت تابلو در نظر گرفته است، تابلوی تبلیغاتی خود را سفارش می دهد.

با ما همراه باشید تا شما را به صورت مختصر با حروف برجسته رینگی آشنا کنیم.

تابلو حروف برجسته رینگی

تابلو برجسته رینگی به تابلویی اطلاق می شود که با استفاده از استیل یا پلکسی گلاس برش می خورد و سپس طی یک سری فرآیندها آماده سازی می شود . حروف برجسته رینگی طبق متدها و ترفندهای خاص خود توسط دو متریال رینگ استیل و رینگ پلکسی گلاس ساخته می شود.

حال با توجه به این دو متریال، ساخت حروف برجسته رینگی می تواند بر اساس چهار روش پیاده سازی شود که به شرح زیر می باشد :

  • استیل با رینگ استیل
  • استیل با رینگ پلکسی گلاس
  • پلکسی گلاس با رینگ استیل
  • پلکسی گلاس با رینگ پلکسی گلاس
  • چلنیوم با رینگ پلکسی گلاس
حروف چلنیوم کریستالی با لبه های رینگی
حروف چلنیوم کریستالی با لبه های رینگی

روش ساخت حروف برجسته رینگی

می شود چنین عنوان کرد که مراحل ساخت کلیه حروف برجسته مشابه هم هستند و تمامی آنها مراحل یکسانی را برای ساخت طی می کنند و تفاوتی که در این بین مطرح می شود، در نحوه انتخاب اجناس مصرفی در ساخت تابلو تبلیغاتی همچون نوع حروف، جنس رویه و لبه حروف، نوع لامپ های  led ،smd و دیگر موارد می باشد.

همان طور که می دانید در بازار هر نوع کالایی که تهیه می شود، حاوی دو نوع اصل و فرع می باشد. در صنعت تابلوسازی نیز اینگونه است، پس اگر می خواهید تابلو تبلیغاتی که میسازید دوام و عمر بالایی داشته باشد با صرف کمی هزینه بالاتر از اجناس مرغوب و با کیفیت استفاده کنید.

مراحل ساخت تابلو رینگی

مرحله اول) بررسی محل نصب تابلو و اندازه گیری

مرحله دوم) طراحی حروف برجسته مدنظر مشتری با استفاده از نرم افزارهایی نظیر کرل، اتوکد و تری دی مکس و برآورد محیطی که توسط حروف برجسته اشغال می شوند و ابزارهای مدنظر مثل جنس پلکسی گلاس، نوع لامپ های ال ای دی، نوع ورق کاربردی و تعیین قیمت.

مرحله سوم) حروف برجسته طراحی شده در این مرحله با توجه به متد ساخت با استفاده از دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی گلاس یا استیل برش داده می شوند.

مرحله چهارم) پس از برش حروف برجسته رینگی، رول های استیل یا پلکسی گلاس را به صورت رینگ برش می دهند. در این مرحله نحوه برش حروف بسیار حائز اهمیت است و توسط تابلوساز به صورت تخصصی انجام می پذیرد تا عاری از هر گونه خط و خش و چین خوردگی باشد.

مرحله پنجم) آماده سازی زیرساز که معمولاً از جنس pvc می باشد، اما اگر تمایل دارید می توانید از ورق های کامپوزیت نیز برای زیرسازی حروف برجسته استفاده کنید.

مرحله ششم) نصب بلوک های SMD

مرحله هفتم) نصب تابلو در مکان

تابلو چلنیوم رینگی جذاب
تابلو چلنیوم رینگی جذاب

 

نحوه ساخت تابلو چلنیوم رینگی

در مرحله ساخت حروف برجسته چلنیوم رینگی پس از طراحی حروف، حروف مدنظر بر روی پلکسی برش داده می شوند و سپس از یک پلکسی دیگر که رنگ آن توسط مشتری انتخاب شده است، استفاده می کنند.

پلکسی رینگ معمولاً دارای ضخامت 5 میلی متر می باشد و آن را به شکل رینگ برش می دهند . پس از انجام مرحله برش، آن را روی پلکسی گلاس اصلی با فاصله یک سانتی متر و با استفاده از کلروفرم قرارمی دهند و لبه چلنیوم را دور تا دور پلکسی می چسبانند.

قیمت تابلو چلنیوم رینگی به علت اینکه که یک‌ لایه دیگر از جنس پلکسی گلاس دور تا دور حروف به‌ صورت رینگی  قرار می‌ گیرد و رنگ آن توسط مشتری انتخاب می شود، نسبت به تابلو چلنیوم معمولی کمی بالاتر است.

نحوه ساخت تابلو استیل رینگی

روش ساخت حروف استیل رینگی نیز پس از طی مرحله طراحی و برش، به این صورت است که بین حروف و زمینه یک فضای یک سانتی متری ایجاد می کنند و لامپ های SMD داخل این فضا جاسازی می شود و سبب روشنایی تابلو استیل برجسته می گردد.

برای ساخت صفحه استیل پلاستیک با رینگ دوبل نیز از ورق 0/6 تا یک میلیمتری استفاده می کنند و به صورت استروک دادن، بیرون صفحه را با سایز دلخواه آماده سازی کرده و از داخل یک لبه دیگر به صفحه متصل شده و همچون حروف تمام پلکسی در داخل حروف استیل با ضخامت 3 میلی متر جای داده می شود.

تابلو چلنیوم زیبا و جذاب
تابلو چلنیوم زیبا و جذاب

 

قیمت تابلو رینگی

مسائل زیادی هستند که می تواند قیمت تابلو برجسته رینگی را تحت تاثیر قرار دهند که عبارتند از:

متر محیط حروف برجسته

شکل هندسی برش

تابلو حروف برجسته رینگی ترکیبی

استفاده از برش لیزری در تابلوسازی چه مزایایی دارد؟

تابلو رینگی تابلویی است دارای لبه های برش خورده که عملیات برش توسط  دستگاه انجام می پذیرد و از مزایای برش توسط دستگاه می توان موارد زیر را نام برد :

ایجاد سوراخ در اندازه و شکل دلخواه

دستگاه برش لیزری می تواند انواع سوراخ در شکل های مختلف هندسی را بر روی متریال های مختلف مثل ورق پلکسی گلاس، چلنیوم، استیل و انواع فلزات ایجاد نماید که این کار توسط دست به سختی و گاهی غیرممکن است.

دقت بالا

دستگاه برش لیزری قادر است کلیه اشکال منتظم و نامنتظم هندسی را بر روی متریال های مختلف با دقت بالا و با کمترین خطا در یک ردیف و یک شکل به صورت منظم پیاده سازی کند.

سرعت بالا

استفاده از دستگاه برش لیزری سبب می شود که کار برش قطعات تابلوسازی به شکل سریع، ظرف مدت زمان بسیار کوتاه به انجام برسد. کاری که با دست به کندی انجام می پذیرد و گاهی هم غیر ممکن است، می توان توسط دستگاه هر طرح دلخواهی  را بر روی متریال به اجرا درآورد.

عدم ایجاد لبه های موج دار

در گذشته که خبری از دستگاه های برش لیزری نبود، کار برش فلزات به کندی صورت می گرفت و سبب ایجاد لبه های موج دار می شد که گاهی سبب خدشه دار شدن ظاهر کار می شدند. اما برش توسط دستگاه لیزری، کوچکترین موج را بر روی لبه های متریال ها از خود به جا نمی گذارد.

افزایش کیفی کار

استفاده از دستگاه های حروف ساز به دلیل دقت و سرعت بالا، سبب افزایش کیفیت نهایی در کار تابلوسازی شده اند.

سوالات متداول

آیا تابلو رینگی با تابلو پانچی متفاوت است؟

نحوه ی ساخت هر دو یکسان است اما شکل ظاهری متفاوتی به خاطر برش های ایجاد شده دارند. در واقع تابلو پانچی تابلویی که لبه های حروف توسط دستگاه پانچ به صورت منظم سوراخ می شود اما تابلو رینگی تابلویی است لبه های تابلو توسط دستگاه به هر شکل دلخواه قابل برش است.

آیا هزینه ی تابلو پانچی و تابلو رینگی برابر است؟

تابلو رینگی قیمت بالاتری دارد چون برش های پیچیده ای بر روی آن انجام می شود.

تابلو رینگی زیباتر است یا تابلو پانچی؟

کاملاً سلیقه ای است و هر کدام زیبایی های مختص به خود دارند اما اگر می خواهید تابلو جذابتر باشد، تابلو رینگی نسبت به تابلو پانچی جذابیت بیشتری دارد.