​مشاور املاک به مغازه ای گفته می شود که در آن تعاملات مختلفی از جمله خرید و فروش زمین، واحد، باغ، باغچه، سوله و یا شرکت انجام می شود و یا یک واحد، مغازه یا شرکت به رهن و اجاره می رود.

در واقع بنگاه معاملاتی یک واسطه است بین خریدار و فروشنده یا مستاجر و موجر . بنگاه های معاملاتی در قبال معامله ای که انجام می دهند یک درصدی برای خود اعلام می کنند که طرفین خریدار و فروشنده ملزم به پرداخت آن درصد هستند.

تابلو مشاور املاک

تابلو مشاور املاک تابلویی تبلیغاتی است که بنگاه های معاملاتی از آن جهت معرفی نام بنگاه یا املاک خود استفاده می کنند.

تابلو مشاور املاک تابلویی است که در سر درب مغازه املاک و یا به صورت تابلو نئون شیشه ای در پشت ویترین و یا شیشه های درب ورودی نصب می شود.

فرقی نمی کند که مغازه شما کوچک باشد یا بزرگ، مهم دکوراسیون بیرونی زیبا و چیدمان شیک داخل مغازه است . حال که همه اینها فراهم شد، نحوه برخورد شما با مشتریان است که سبب می شود مشتریان از مغازه شما راضی بیرون بروند و برای دفعات بعدی نیز به مغازه شما جهت انجام معاملات مراجعه کنند.

تابلو مغازه مشاور املاک
تابلو مغازه مشاور املاک

 

تابلو مغازه مشاوره املاک

تابلو مغازه مشاور املاک در جایی نصب می شود که نوع کسب و کار جاری در داخل مغازه ، خرید و فروش و انجام معاملات بین خریدار و فروشنده است.

مشاور املاک جایی است که افراد برای خرید، فروش یا اجاره مسکن، باغ، ویلا، مغازه و دیگر موارد به آنجا مراجعه می کنند.

با وجود اینکه در موقع نیاز به چنین مواردی، افراد تعداد زیادی از بنگاه های معاملاتی را می چرخند اما در بین املاک هایی که در نزدیکی هم قرار دارند اگر شما ظاهر و دکور داخلی و بیرونی مغازه املاک خود را به شیوه ای زیبا بچینید قطعاً مشتریان بیشتری به سراغتان خواهند آمد.

تابلو چلنیوم پانچی زیبا
تابلو چلنیوم پانچی زیبا

 

تابلوسازی مشاور املاک

تابلوسازی مشاور املاک به مشتریان نام برند شما را نمایش می دهد . اعتماد سازی را همراه می آورد و دکوراسیون بیرونی مغازه املاک شما را به شکلی زیبا و جذاب به نمایش می گذارد.

مدل های مختلفی از تابلوسازی جهت سفارش تابلو مغازه املاک وجود دارد و سفارش هر کدام از آنها به عنوان تابلو مشاوره املاک مناسب است و انتخاب مدل دلخواه بستگی به میزان بودجه و سلایق افراد دارد.

حروف چلنیوم پانچی برای املاک
حروف چلنیوم پانچی برای املاک

 

 قیمت تابلو مشاور املاک

قیمت تابلو بنگاه معاملاتی با توجه به موارد زیر تعیین می شود :

 • متر محیط حروف برجسته
 • نوع زیرساز تابلو . زیرسازهای کامپوزیت و ترموود نیاز به پول بیشتری جهت ساخت دارند.
 • قاب دار یا بدون قاب بودن تابلو
 • نوع تابلو
 • پانچ بودن تابلو . پانچ به سوراخ هایی می گویند که با استفاده دستگاه مخصوص پانچ بر روی لبه یا رویه حروف اعمال می شود و سبب انتشار نور از بخش های سوراخ شده می گردد.
 • رینگی بودن تابلو . رینگ برش هایی هندسی شکل است که بر لبه های حروف برجسته اعمال می شود و جذابیت بیشتری را برای تابلو فراهم می کند.
 • نحوه نورپردازی تابلو
 • استفاده از دستگاه خنک کننده برای تابلوهای با نور
 • استفاده از تایمر جهت تنظیم خاموشی و روشنی تابلو
حروف چلنیوم دوبل با نمای طلایی
حروف چلنیوم دوبل با نمای طلایی

 

طراحی تابلو مشاور املاک

طراحی تابلو بنگاه معاملاتی با استفاده از نرم افزار تری دی مکس یا کورل و توسط مهندس طراح ترسیم می شود و سپس طبق طرح ترسیم شده تابلوساز به ساخت تابلو با استفاده از متریال های انتخاب شده توسط مشتری اقدام می کند.

اگر می خواهید یک تابلو مشاور املاک زیبا داشته باشید که هر مشتری با دیدن آن محو تماشا شود، به شما پیشنهاد می کنم از تابلوهای ترکیبی استفاده کنید.

می پرسید منظور از ترکیبی چیست؟

تابلو ترکیبی تابلویی است که در ساخت آن از مدل ها و متریال های مختلف استفاده می شود . برای مثال شما می توانید برای سفارش تابلو ترکیبی املاک از حروف برجسته چلنیوم به همراه زیرساز کامپوزیت یا ترموود استفاده کنید و لوگو و راه های ارتباطی بین خود و مشتریان را با استفاده از لایت باکس طراحی کنید . در این صورت یک تابلوی خارق العاده و ترکیبی به نمایش خواهید گذاشت.

حروف کارگاهی ساخته شده برای تابلو املاک
حروف کارگاهی ساخته شده برای تابلو املاک

 

ساخت تابلو مغازه املاک

ساخت تابلو بنگاه معاملاتی در چندین مرحله انجام می شود که عبارتند از :

مرحله اول: اندازه برداری

مرحله دوم: طراحی

مرحله سوم: تایید و شروع کار

مرحله چهارم: تهیه متریال ها و ابزارهای لازم جهت ساخت تابلو

مرحله پنجم: برش حروف

مرحله ششم: مونتاژ حروف

مرحله هفتم: آماده سازی زیرساز کار

مرحله هشتم: نصب لامپ های اس ام دی روی پی وی سی جهت نورپردازی

مرحله نهم: نصب کلیه محتوای تبلیغاتی بر روی زیرساز

مرحله دهم: انتقال  تابلو به محل و نصب آن

مرحله یازدهم: خدمات پس از فروش و گارانتی

تابلو چلنیوم لایت باکس
تابلو چلنیوم لایت باکس

 

نورپردازی تابلو مشاور املاک

یکی از جلوه های بصری جذاب در ساخت تابلوهای امروزی، استفاده از نور است . این موضوع آنقدر اهمیت پیدا کرده که ساخت تابلو تبلیغاتی بدون نور دیگر چنگی به دل نمی زند.

تابلو مشاور املاک هم یکی از تابلوهایی است که باید پر زرق و برق باشد تا در همان نگاه اول مشتریان، بتواند جلب توجه کند.

تابلوهای حروف برجسته همگی قابلیت نورپردازی با جلوه های بصری زیبا دارند . در بین تابلوهای تبلیغاتی به شیوه های مختلف یکی از پرسفارش ترین نوع تابلوها برای سفارش تابلو مشاور املاک، تابلو چلنیوم می باشد.

تابلو چلنیوم کریستالی
تابلو چلنیوم کریستالی

 

نبود تابلو مغازه املاک چه عواقبی دارد؟

تابلو مشاوره املاک فراهم کننده حس اعتماد در مشتری است . نبود تابلو مشاور املاک باعث می شود که افراد اعتماد کافی به کسب و کار شما نداشته باشند.

زمانی که مغازه شما برای ارباب رجوع معرفی نشده باشد، شاید مراجعین گمان کنند که شما موقتاً آنجا هستید و برای انجام معاملات به شما اعتماد نکنند.

چون در معاملات همیشه پول زیادی جا به جا می شود و در بعضی از معاملات مشکلاتی پیش می آید . برای همین علت درصد بالایی از افراد سعی می کنند در جاهایی معامله خودشان را انجام بدهند که فرد بنگاه دار را بشناسند و به موقعیت بنگاه یقین داشته باشند.

می توانیم اجاره یا رهن یک واحد را برای شما مثال بزنیم . وقتی یک مستاجر یک مکانی را اجاره یا رهن می کند در طول مدت اجاره یا رهن، گاهی مشکلاتی پیش می آید مثلاً پمپ آب خراب می شود یا بخشی از ساختمان دچار رطوبت می شود.

صاحب خانه به مستاجر می گوید که هزینه خرابی و تعمیرات بر عهده مستاجر است و مستاجر می گوید به عهده صاحب خانه است . بعد درگیری پیش می آید و مغازه مشاور املاک به عنوان واسطه میان این دو میانجی گری کرده و سعی در برطرف کردن مشکل می کند.

مثال دیگر، ممکن است فردی یک زمین قولنامه ای را به چندین نفر بفروشد و در هنگام ساخت آن زمین، چند نفر مدعی پیدا شود.

در این صورت نیز مغازه بنگاه معاملاتی می بایست پاسخگو باشد . این مثال ها رو گفتم به این نتیجه برسیم که اعتماد سازی یک بنگاه معاملاتی بسیار حائز اهمیت است . یکی از ابزارهایی که می تواند سبب جذب اعتماد مشتریان شود تابلوسازی و درج مشخصات ارتباطی بر روی تابلو مغازه است.

عوامل موثر در جذب مخاطبان توسط بنگاه معاملاتی

1) یک مشاور املاک برای اینکه بتواند در میان رقبای خود بهترین باشد، می بایست به بخش تبلیغات، طراحی زیبای دکوراسیون داخلی و بیرونی مغازه خود اهمیت زیادی قائل شود تا رهگذران را به سمت خود بکشاند و با ایجاد یک فضای دلنشین اعتماد مشتریان را جلب کند . دفاتر املاک می بایست حاوی یک مکان با نشیمن صمیمی و راحت برای مشتریان باشد.

2) در بنگاه هایی که به سبک مدرن کار می کنند برای نشیمن مشتریان یک فضای دنج و راحت همراه با انواع خوراکی ها و نوشیدنی ها در نظر می گیرند . برای طراحی کلی فضای املاک همچون کف، دیوار و سقف نیز از متریالهای متعدد همراه با نور استفاده می کنند.
3) همانطور که در سطح شهر مشاهده می کنید تعداد املاک در هر منطقه و خیابان بسیار زیاد است . هر کدام این مغازه ها، سعی می کنند نسبت به رقیب هایشان عملکرد بهتری در تبلیغات داشته باشند . زیرا تبلیغات است که مشتری را به سمت یک کسب و کار می کشاند . مراحل بعدی نحوه برخورد شما و کیفیت خدمات رسانی است که بستر وفاداری مشتریان را فراهم می کند.

نکات مهم در ساخت تابلو املاک

1) انتخاب یک اسم مناسب و مرتبط با نوع کسب و کار برای تابلو مغازه
2) استفاده از نور و انتخاب تابلو تبلیغاتی مناسب با توجه به موقعیت مغازه
3) استفاده از رنگ های زیبا و شیک برای تابلو که پیشنهاد می کنیم ترکیب رنگ را به تابلوساز بسپارید تا تابلوی زیبایی داشته باشید . زیرا تابلوساز با توجه به تخصص خود در زمینه روانشناسی رنگ در تبلیغات، رنگ های مناسبی را برای تابلوی تبلیغاتی شما انتخاب می کند.
4) عواملی که باعث بهتر دیده شدن و جذب مشتری با استفاده از یک تابلو تبلیغاتی می شود، طراحی متفاوت، جنس کار، رنگ و شکیل بودن تابلو است.

تابلو کارگاهی با حروف استیل
تابلو کارگاهی با حروف استیل

 

مدل های تابلو مشاور املاک

مدل های تابلو بنگاه معاملاتی زیاد است اما چند تا از آنها جلوه بصری جذابتری برای تابلو بنگاه معاملاتی دارند که ما در ادامه توضیح مختصری از آنها ارائه می دهیم.

تابلو چلنیوم املاک

همان طور که اشاره کردیم تابلو چلنیوم یکی از متریال های پر کاربرد و مقاوم در صنعت تابلوسازی است . متقاضیان زیادی بویژه برای ساخت تابلو املاک دارد . یکی از دلایل کاربرد تابلو چلنیوم استحکام آن در برابر شرایط محیطی و آب و هوایی است.

این تابلو در طولانی مدت دچار فرسودگی و تغییر رنگ نمی شود . کار املاک دارای بازار رقابتی شدیدی است که یکی از راه های جذب مشتری جدا از فوت و فن کار، استفاده از تابلو تبلیغاتی زیبا است.

برای آنکه بتوانید در بین این همه مشاور املاک در سطح شهر، پای مشتری را به مغازه خود باز کنید، باید به فضا و دکوراسیون اهمیت بدهید . تمیزی و حس امنیت فضای کار شما، از دیگر عواملیست که باعث  تمایل مشتری به معامله با املاک شما می شود.

از دیگر ویژگی های تابلو چلنیوم می توان به گستردگی طیف رنگی لبه های چلنیوم اشاره کرد که بسته به دکور و سلیقه مشتری انتخاب می شود.

انواع تابلو چلنیوم املاک

تابلو های چلنیوم در انواع مختلفی  ساخته می شوند . هر کدام جلوه و زیبایی خاص خودشان را دارند . تبلیغات مشاورین املاک به دلیل آنکه معمولاً متن بلندی ندارند و مشتریان تنها نام املاک و لوگو را بر روی تابلو درج می کنند.

برای شکیل بودن و زیبایی تابلو بنگاه معاملاتی، استفاده از تابلو چلنیوم برای تبلیغات فضای بیرونی مغازه آن ها توصیه می شود . شما در انتخاب نوع و طرح گزینه های زیادی پیش رو دارید.

تابلو چلنیوم ساده

این نوع تابلو ها با استفاده از پلکسی گلاس و لبه چلنیوم ساخته می شوند . برای زیر کار هم از ورق pvc استفاده می کنند . همچنین برای نورپرداری تابلو های چلنیوم هم از لامپ های کم مصرف smd بهره می برند.

تابلو چلنیوم پلکسی دوبل

دقیقاً همانند تابلو چلنیوم های ساده ساخته می شود . تنها تفاوت آن با چلنیوم ساده در تعداد استفاده از پلکسی گلاس می باشد . از دو ورق پلکسی برای ساخت این مدل تابلو استفاده می شود.

تابلو چلنیوم فول کالر

برای ساخت چلنیوم های فول کالر از smd های فول کالر استفاده می شود. این اس ام دی ها دارای ریموت کنترلر های مخصوصی است و قابلیت پخش 16 میلیون رنگ را دارد.

تابلو چلنیوم RGB

این تابلوها از smd های rgb ساخته شده اند و دارای ریموت کنترلر هستند . از ورق پلکسی گلاس سفید برای ساخت این مدل تابلو ستفاده می شود . این تابلوها قابلیت نمایش 7 رنگ را دارند.

تابلو چلنیوم پانچی

این تابلو ها جزء زیباترین تابلوهای چلنیوم به شمار می آیند . تاثیر زیادی در جذب مشتری دارند . برای ساخت  این تابلوها اشکال مختلفی مانند ستاره یا دایره را بر روی پلکسی گلاس برش می دهند که در زمان نوردهی باعث شکست نور می شود و زیبایی هر چه بیشتر تابلو را فراهم می کند.

تابلو چلنیوم کریستال

این تابلو ها جزء جدیدترین تابلوهای چلنیوم به شمار می آیند . برای ساخت آن از پلکسی گلاس شیشه ای و دانه های کریستال استفاده می کنند.

تابلو چلنیوم طلایی

این نوع تابلو ها مانند تابلو چلنیوم ساده می باشند . با این تفاوت که رنگ لبه چلنیوم  و رنگ پلکسی، طلایی است . تابلو چلنیوم طلایی را می توان به شکل پانچی و یا انواع دیگر مدل های چلنیوم ساخت.

حروف چلنیوم ساده برای املاک
حروف چلنیوم ساده برای املاک

 

تابلو املاک کامپوزیت

در ساخت تابلو کامپوزیت املاک از ورق کامپوزیت در زیرساز، به جای پی وی سی استفاده می شود . چون تابلو مشاور املاک است، برای تزیین کاراکترهای روی تابلو بهتر است از حروف برجسته چلنیوم یا وکیوم استفاده شود.

تابلو املاک ترموود

تابلو ترموود املاک به تابلویی می گویند که در زیرساز کار از چوب ترموود استفاده شده است . می توانید یک نماد یا تصویری جذاب مثل یک کلبه یا خانه با استفاده از چوب ترموود یا لایت باکس بسازید.

از چوب ترموود می توانید برای زیباسازی فضای داخلی نیز استفاده کنید و یک محیط توام با آرامش،  همچون آرامشی که در طبیعت حاکم است برای بنگاه خود فراهم کنید.

تابلو پولکی املاک

یکی از تابلوهای ترکیبی و جذاب جدید تابلویی است که در بخش زیرین حروف برجسته آن، از نوعی تایل با جنس پلاستیک استفاده می شود.

این تایل ها حالتی فوق العاده لغزان و براق دارند . جلوه بصری متفاوتی را برای تابلو فراهم می کنند . شما به راحتی می توانید هر نوع حروف برجسته ای را بر روی آن پیاده سازی کنید.

تابلو وکیوم املاک

با این تابلو می توانید برجستگی بیشتری در حروف برجسته داشته باشید . اگر بخواهید حالت فانتزی نیز در تابلو خود داشته باشید با این مدل براحتی می توانید هر نوع شکل فانتزی را پیاده سازی کنید.

تابلو نئون پلاستیک املاک

یکی از تابلوهای قدیمی اما پرطرفدار، تابلو نئون است . شما این تابلو را در بسیاری از مغازه معاملاتی دیده اید . اکثریت بنگاه داران از تابلو نئون شیشه ای در پشت درب ورودی مغازه استفاده می کنند . چون نور تابلو نئون میزان درخشندگی بالایی دارد و از دوردست جلب توجه می کند.

تابلو فلکسی املاک

تابلو فلکسی جزء تابلوهای چاپی است . نورپردازی جذاب ندارد . اما باز هم بسیاری از بنگاه های معاملاتی که نمی خواهند برای تابلو سر درب مغازه خودشان پول زیاد خرج کنند از تابلو فلکسی استفاده می کنند . می توان هر نوع تصویر یا نوشته ای را به صورت چاپ فلکس برای روی این تابلو اجرا کرد.

تابلو پیکسلی املاک

این مدل هم جزء تابلوهایی است که می توان هر نوع انیمیشن نوری را اجرا کرد . جلوه بصری جذاب و افکت های نوری ویژه ای را به نمایش می گذارد.

تابلو فلزی املاک

تابلو فلزی از تابلوهای مقاوم است که با انواع فلزات مثل برنج، مس، روی، آهن، برنز و استیل قابل ساخته می شود . اما از پرسفارش ترین نوع آن، تابلو استیل است . چون نیاز به رنگ آمیزی ندارد . به مرور زمان رنگ آن کدر و سیاه نمی شود .

تابلو لایت باکس

از لایت باکس می توان هم به عنوان تابلو سر درب مغازه املاک و هم به عنوان تابلوی تزئینی در داخل مغازه املاک، به دو شکل با نور و بدون نور استفاده کرد.

تابلو استیل دوغی
تابلو استیل دوغی

 

طرح لایه باز تابلو مشاور املاک

در حیطه تابلوسازی به دلیل ازدیاد و تنوع طرح های موجود برای سفارش های متعدد، مختص چاپ بنر و فلکس، نوع طراحی و استفاده از فونتهای متعدد و زیبایی هریک بسیار حائز اهمیت است.

هر مشتری بنا به سلیقه ای که دارد طرح مدنظر خود را انتخاب می کند . طراحی بنر برای مغازه های متعدد مثل تابلو سالن زیبایی، تابلو سوپر مارکت، تابلو فروشگاهی، تابلو اغذیه فروشی، تابلو رستوران و غیره، حجم زیادی از سفارشات را در بر می گیرند . این قضیه شامل تابلو مشاور املاک نیز می باشد.

طرح های لایه باز برای هر صنفی حاوی مزایای بسیاری است . اصولاً سایت ها لینک دانلود نمونه طرح های لایه باز را در اختیار کاربران خود قرار می دهند.

مزایای طرح لایه باز برای مشاغل مختلف

 1. طرح لایه باز بنر تابلوسازی و طرح لایه باز فلکس تابلوسازی، سبب دسترسی سریع به طرح ها و استفاده بهینه از زمان می شود.
 2. امکان ایجاد تغییرات در رنگ طرح
 3. امکان ایجاد تغییرات در فونت طرح لایه باز
 4. طرح ها به راحتی می توانند بدون کوچکترین بهم ریختگی بر روی بنر یا فلکس چاپ شوند.