تابلو پزشکی :

 

تابلو پزشکی یک نوع تابلوست که در سر درب مکان ها و مجتمع هایی که مطب در آنجا واقع شده است ، قرار می گیرد . تابلو پزشکی معرف نام پزشک و تخصص پزشکان است .  تابلو پزشکی اهمیت زیادی در معرفی یک پزشک و جذب نگاه مشتریان و بیماران ایفا می کند . بسیاری از بیماران برای اولین بار از طریق تابلو پزشکی به پزشک مدنظر خود مراجعه می کنند . برای خود من بارها پیش آمده که به دنبال یک پزشک خاص در شهر خودم بودم و پزشک معرفی نداشتم بنابراین با دنبال کردن تابلوهای پزشکی نصب شده در داخل خیابان ها پزشک مدنظر خودم را پیدا کردم .

یکی از پرکاربردترین تابلوهایی که به عنوان تابلو راهنما در سطح شهر جهت معرفی مطب های متعدد ملاحظه می کنیم تابلو مطب یا تابلو پزشکی است . پزشکان زیادی در سطح شهر در حال فعالیت هستند و پزشکان جهت معرفی اسامی و تخصص های خود از تابلو پزشکی استفاده می کنند . بیماران معرفی شده یا بیمارانی که در سطح شهر به دنبال یک پزشک متخصص مرتبط هستند می توانند با استفاده از تابلو مطب ، پزشک مدنظر را بیابند .

 

بر روی تابلو پزشکی چه مشخصاتی درج می شود ؟

 

یک تابلو پزشکی حاوی نام و تخصص یک پزشک است . برخی از پزشکان بر روی تابلو پزشکی تخصص های زیادی را به نمایش می گذارند و این از نظر من صحیح نیست و بهتر است توضیحات مختصری در مورد یک تخصص بر روی تابلو پزشکی ارائه شود .

 

جنس بدنه تابلو پزشکی :

 

جنس بدنه تابلو پزشکی معمولاً از متریال هایی مثل آهن ، آلومینیوم ، استیل و دیگر فلزات ساخته می شود .

 

جنس محتوای تبلیغاتی تابلو پزشکی :

 

محتوای تبلیغاتی درج شده در تابلو پزشکی می تواند با استفاده از پلکسی گلس و یا لایت باکس با چاپ استیکر به اجرا در بیاید .

 

تابلو پزشکی به چند شکل قابل اجراست ؟

 

تابلو پزشکی یک طرفه :

 

اگر از تابلو پزشکی یک طرفه جهت تبلیغات استفاده شود  بر روی زیرساز فلزی محتوای تبلیغاتی قرار می گیرد که حاوی یک طلق پلکسی گلاس با صفحه تخت همراه با نورپردازی می باشد .

 

تابلو پزشکی دو طرفه :

 

در این روش هر دو سوی تابلو دارای محتوای تبلیغاتی است . این محتوا با استفاده از ورق پلکسی گلس اجرا و پیاده سازی می شود .

 

نورپردازی تابلو پزشکی :

 

نورپردازی تابلو پزشکی با استفاده از لامپ های مهتابی انجام می شود . اینکه چه تعداد لامپ در داخل یک تابلو بکار ببریم بستگی به اندازه و ابعاد تابلو پزشکی دارد . علاوه بر آن می توان در صورت تمایل مشتریان از لامپ های نئون و یا لامپ های ال ای دی نیز برای نورپردازی تابلو مطب استفاده کرد .

 

 

 

تابلو پزشکی

 

 

قیمت تابلو پزشکی :

 

قیمت تابلو مطب به عوامل زیر بستگی دارد :

 • اندازه تابلو
 • نوع تابلو که بیشتر به شکل لایت باکس است .
 • نحوه نورپردازی تابلو
 • استفاده از پلکسی گلس
 • نوع چاپ

 

تابلو مطب :

 

تابلو مطب از جمله تابلوهایی است که ما در طول شبانه روز در سطح شهر مشاهده می کنیم . اگر تابلو مطب به شیوه ای زیبا و جذاب طراحی و پیاده سازی شود به راحتی توسط مراجعینی که به پزشک خاصی نیاز دارند دیده می شود . بنابراین اگر مراجعین کمی در مطب خود دارید می بایست در ساخت تابلو مطب خود تجدید نظر کرده و یک تابلو زیبا سفارش دهید تا تابلو مطب شما توسط مراجعین و بیماران بیشتری دیده شود و تعداد مراجعین شما بالا برود .

 

جنس تابلو مطب :

 

جنس بدنه تابلو مطب معمولاً از فلز است .

 

جنس چاپ تابلو مطب :

 

چاپ تابلو مطب معمولاً بر روی سطح پلکسی گلس که نوعی ورق شفاف است صورت می گیرد .

 

اگر تمایل دارید در مورد پلکسی گلس و انواع آن اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید مقاله زیر را بخوانید .

 

انواع پلکسی

 

جنس چاپ تابلو مطب :

 

تابلو دکتری دارای چاپ های مختلفی است که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 

 • چاپ بر روی پلکسی با استفاده از استکیر وینیل
 • چاپ بر روی پلکسی با استفاده از استیکر شبرنگ

 

اندازه استاندارد برای سفارش تابلو پزشکی چقدر است ؟

50*70 سانتی متر

90*60 سانتی متر

 

 

 

تابلو کیلینیک

 

 

انواع تابلو پزشکی :

 

تابلو پزشکی شامل انواع متعددی می باشد که عبارتند از :

 

تابلو آزمایشگاه :

 

آزمایشگاه ها مکان هایی برای تست و انواع آزمایشات همچون آزمایش خون و دیگر موارد هستند . تعداد آزمایشگاه ها در سطح شهر زیاد است و همواره انسان ها برای تشخیص ، پی گیری و درمان برخی از بیماریها به دنبال آزمایشگاه هستند . بنابراین برای پیش پا افتادن از رقبایتان در حوزه آزمایشگاهی می بایست یک تابلو آزمایشگاهی زیبا و با جذابیت بالا سفارش دهید . از پرکاربردترین تابلوهای آزمایشگاهی می توان به تابلو ال ای دی ، تابلو فلکسی و تابلو لایت باکس اشاره نمود .

 

تابلو رادیولوژی :

 

رادیولوژی مکانی است که در آن مکان  انواع عکسبرداری ها از بدن انسان انجام می پذیرد . انسانهای زیادی همواره برای رفع درد و تشخیص پزشکی به رادیولوژی مراجعه می نمایند . در هنگام مراجعه معمولاً اکثریت شناختی به آن مکان ندارند و از طریق تابلو رادیولوژی آن مکان را می یابند . بنابراین اگر می خواهید مشتریان بیشتری در این خصوص بدست آورید با سفارش تابلو رادیولوژی زیبا می توانید نسبت به رقبای خود پیشتاز شوید .

 

تابلو سونوگرافی :

 

سونوگرافی نیز یک نوع تصویربرداری است که با استفاده از پرتو و اشعه بی خطر انجام می پذیرد . این دستگاه با استفاده از امواج صوتی با فرنکانس بالا برای مشاهده و تصویربرداری از اجزاء بدن مورد استفاده واقع می شود . گاهی افراد برای تشخص و کنترل دوران بارداری و سایر مشکلات جسمانی مجبورند عکس برداری و تصویربرداری انجام دهند . مراکز تصویربرداری پزشکی در حومه شهر زیاد است و برای اینکه بتوانید مشتریان بیشتری نسبت به دیگر رقبا داشته باشید با سفارش تابلو سونوگرافی می توانید به راحتی مشتریان را به مرکز تصویربرداری خود هدایت کنید .

 

تابلو سی تی اسکن :

 

سی تی اسکن نیز در مراکز تصویربرداری صورت می پذیرد . سی تی اسکن یک دستگاه پیشرفته پزشکی است که قادر است بافت های درون بدن را بررسی نموده و به شکل یک تصویر نمایش دهد . تصویر برداری سی تی اسکن نیز توسط اشعه ایکس انجام می شود . این اشعه پس از بررسی هایی که روی بافت های بدن انجام می دهد از بدن خارج می شود و هیچ تاثیر منفی و مضر از خود باقی نمی گذارد . با استفاده از تابلو سی تی اسکن می توانید بیمارانی را که به دنبال چنین مکانی جهت تصویربرداری هستند را به مرکز تصویربرداری خود هدایت نمایید .

 

تابلو ام آر آی :

 

ام آر آی نیز یک دستگاه تصویر برداری با تشدید مغناطیس است که همچون رادیوگرافی و سی تی اسکن با تابش اشعه از بافت های درونی بدن تصویربرداری می نماید . پزشکان متخصص برای تشخیص و درمان برخی از بیماریها نیاز دارند که بافت های بدنی و سلول های آن را مورد بررسی قرار دهند . برای همین منظور تصویربرداری ام آر آی برای برخی از بیماران تجویز می شود و شما با داشتن تابلو ام آر آی شیک و زیبا می توانید بیماران بیشتری را به سمت کیلینیک تصویربرداری خود هدایت نمایید .

 

تابلو دندانپزشکی :

 

دندانپزشکی یکی از تخصص هایی است که خواه ناخواه همه افراد جامعه برای مراقبت و نگهداری یا ترمیم دندانهای خود به مطب دندان پزشکی مراجعه می نمایند . رقابت و تنوع قیمت و کیفیت کار سبب شده است که افراد همواره به دنبال مکان های خوبی برای ترمیم دندانها و مراقبت از آنها باشند . بنابراین با تابلو دندان پزشکی می توانید مراجعین را به سمت مطب دندان پزشکی خود هدایت نمایید و به درآمد بالاتری برسید .

 

تابلو چشم پزشکی :

 

چشم پزشکی مکانی برای درمان و مراقبت از چشمهاست . مراجعین زیادی به چشم پزشکی رجوع می نمایند . گاهاً زمانی که افراد برای اولین بار می خواهند به مطب چشم پزشکی مراجعه نمایند بدون اینکه پزشک معرفی داشته باشند به تابلو مطب توجه می کنند و با اولین تابلویی که می بینند به آن مکان مراجعه می نمایند . پس اگر می خواهید مشتریان بیشتری برای مطب خود بدست آورید نیاز دارید یک تابلو چشم پزشکی بک لایت یا نئون پلاست سفارش دهید تا مورد استقبال واقع شود . در چشم پزشکی می توان از تابلو ال ای دی برای ساخت چارت بینایی سنجی بهره برد که معمولاً با ریموت حاوی تست کورنگی و آستیگماتیک برخوردار است .

 

تابلو ارتوپدی :

 

کلیه بیماریهای مرتبط با استخوان و مفاصل شامل ارتوپد می باشد . این روزها افراد زیادی با دردهای استخوان و مفاصل مواجه هستند و به دنبال مطب پزشکان و متخصصان ارتوپدی می باشند . برای یافتن چنین مکان هایی از تابلو مطب یا تابلو پزشکی بهره می برند .

 

تابلو متخصص مغز و اعصاب :

 

این تابلو معرف اسامی پزشکانی است که با ناراحتی های مغز و اعصاب سر و کار دارند .

 

تابلو متخصص اعصاب و روان :

 

این تابلو نیز معرف پزشکان متخصص اعصاب و همچنین مشاورین پزشکی هستند که می توانند مشکلات روحی و روانی افراد را درمان کنند .

 

تابلو متخصص گوش و حلق و بینی :

 

متخصصان در زمینه گوش ، حلق و بینی نیز زیادند و برای اینکه بتوانید بیماران بیشتری را به سمت مطب خودتان هدایت کنید علاوه بر کیفیت پزشکی می بایست با نصب تابلو مطب یا تابلو پزشکی براحتی زمینه را برای مراجعه بیماران بیشتر فراهم سازید .

 

تابلو پزشک عمومی :

 

پزشک عمومی کسی است که با یک نگرش کلی می تواند مشکلات عمومی جسمانی و بیماریهای حاد و مزمن را در درمان نماید . تابلو پزشک عمومی بیانگر این است که پزشک یک مهارت نسبی در زمینه درمان برخی از بیماریهای مرتبط با ارگانهای کلی بدن را دارا می باشد اما نه در حد تخصصی ، اگر بیماری بیش از حد پیشرفت کرده باشد بیمار را به یک پزشک متخصص ارجاع می دهد .

 

تابلو متخصص قلب و عروق :

 

پزشکان قلب و عروق در زمینه بررسی قلب و رگ های خونی تخصص دارند و چنانچه در این زمینه برای فردی مشکلاتی فراهم شود به پزشک قلب و عروق مراجعه می نماید . اکثریت افراد با استفاده از تابلو پزشکی برای درمان ، یک پزشک را انتخاب می نمایند .

 

تابلو متخصص بیماریهای کلیوی :

 

متخصص کلیوی و بیماریهای مجاری در سطح شهر معمولاً دارای تعداد اندکی نسبت به سایر تخصص ها هستند و افراد بیمار در یافتن متخصص کلیه دچار مشکلاتی می شوند . بهتر است تابلو مطب در جایی نصب شود که دید کافی از تمام زوایا داشته باشد .

 

تابلو متخصص ارولوژی :

 

پزشکان اورولوژی نیز در زمینه غدد ، کلیه ، مجاری و بیماری های مرتبط با مثانه و منی سر و کار دارند . تخصص آنها شامل بخش گسترده ای از اعضای بدن انسان است و روزانه بیماران زیادی برای رفع مشکلات جسمانی خود به این پزشکان نیاز پیدا می کنند . بنابراین اگر پزشک معرفی نداشته باشند با استفاده از تابلو ارولوژی به دنبال یک پزشک حازق می گردند .

 

 

تابلو تجهیزات پزشکی

 

 

تابلو مراکز بهداشت و درمان :

 

مرکز بهداشت و درمان در شهرها و روستاهای مختلف دایر است و افراد برای برخی بیماریها ، کنترل ، نظارت و پیشگیری و یا تست آزمایش خون جهت ازدواج به این مراکز مراجعه می کنند . گاهاً افراد نسبت به آدرس این مکان ها ، آشنایی ندارند بنابراین با استفاده از آدرس و تابلو مرکز بهداشت و درمان این مکان را جستجو کرده و پیدا می کنند . پس با نصب تابلو مرکز بهداشت و درمان می توانید از اتلاف وقت ارباب رجوع خودداری کرده و مرکز درمانی خود را به عموم مردم معرفی نمایید .

 

ساخت تابلو پزشکی :

 

ساخت تابلو پزشکی با استفاده از متریال های متعددی می تواند انجام شود . در ساخت تابلو پزشکی پس از طراحی حروف ، لوگو و کاراکترهای مورد نیاز ، این تابلو با توجه به نوع تابلو و متدهای اجرایی توسط ورق آهن ، گالوانیزه ، فلز ، استیل و یا محتوای چاپی ، ساخته و آماده می شود . سپس با استفاده از لامپ های نئون و یا لامپ های ال ای دی نورپردازی شده و در محل نصب می گردد . هر پزشک با توجه به نوع سفارش تابلو مطب نوعی از متریال را بر می گزیند و تابلو راهنمای خود را سفارش می دهد . با توجه به اینکه پزشکان متخصص در سطح شهر بسیارند و تابلو پزشکی نیز به شیوه های متعدد ساخته شده و در مسافتی دورتر یا در سر در مطب پزشکی نصب می شود .

 

انواع تابلو پرشکی :

 

در ادامه شما را با پرکاربردترین نوع تابلوهایی که می توانید آنها را به عنوان تابلو پزشکی سفارش دهید ، آشنا خواهیم کرد . 

 

با ما همراه باشید .

 

انواع تابلو پزشکی به شرح زیر قابل طراحی و پیاده سازی است :

 

 

تابلو استیل

 

 

تابلو استیل :

 

تابلو مطب می تواند با استفاده از متریال استیل طراحی و پیاده سازی شود . در این روش تابلو به صورت قابدار یا بدون قاب و به شکل استیل با حروف پلکس یا استیل با حروف پلکس قابدار طراحی و پیاده سازی می شود . تابلو استیل طلایی بالاترین کاربرد را در ساخت تابلو مطب استیل دارد .

 

 

 

تابلو فلزی

 

 

تابلو فلزی :

 

تابلو فلزی معمولاً با استفاده از فلزاتی همچون آهن ، برنج و مس ساخته می شود که این فلزات در طی زمان نیاز به پرداخت مجدد دارند .

 

تابلو لایت باکس :

 

لایت باکس بهترین و پرکاربردترین نوع تابلوی تبلیغاتی مطب می باشد . نورپردازی بک لایت مطب یا با استفاده از لامپ مهتابی و یا با استفاده از لامپ های ال ای دی یا اس ام دی طراحی می شود . چاپ لایت باکس بر روی طلق ، استیکر و یا بر روی بک لایت انجام می شود . طرحی که داخل اکثریت تابلو لایت باکس درج می شود معمولاً براحتی قابل تعویض است که این طرح ها توسط دستگاه برش لیزری بریده شده و بر روی پلکسی چسبانده می شوند .

 

اگر با نحوه برش لیزری و انواع دستگاه های آن آشنایی ندارید مطلب زیر را دنبال کنید .

 

برش لیزری و کاربردهای دستگاه برش لیزری در تابلوسازی

 

 

 

تابلو فلکسی

 

 

 

تابلو فلکسی فیس :

 

تابلو فلکسی فیس نوع دیگری از روش ساخت تابلو مطب یا تابلو پزشکی است . تابلو فلکسی نوع ساده ای از تابلو با روکش سپری کلیپسی و یا پرچی ساخته می شود و می تواند براحتی محتوای تبلیغاتی شما را به نمایش بگذارد .

 

تابلو ال ای دی :

 

تابلو ال ای دی از جدیدترین متدها برای معرفی و نمایش محتوای تبلیغاتی است که نه به عنوان تابلو پزشکی بلکه بیشتر جهت معرفی مراکزی نظیر تصویربرداری ام آر آی ، سی تی اسکن و رادیولوژی و همچنین آزمایشگاه مورد استفاده واقع می شود .

 

تابلو ال ای دی به دو شکل قابل اجراست :

تابلو ال ای دی ثابت

تابلو ال ای دی روان

 

بنر :

 

از بنر  معمولاً برای معرفی آدرس مطب ها ، آزمایشگاه و مراکز تصویربرداری پزشکی در سطح شهر و روی پل های عابر پیاده استفاده می شود .

 

تابلو راهنما :

 

به طور کل تابلو پزشکی و یا تابلو مطب خود بیشتر حکم تابلو راهنما را دارد تا تابلو تبلیغاتی . از تابلو اسامی ، تابلو طبقات ، تابلو راهروها ، تابلو سالن ، تابلو خروج اضطراری ، تابلو شماره اتاق و دیگر موارد بیشتر در مراکز بزرگ درمانی که دارای بخش های متعددی هستند استفاده می شود تا از اتلاف وقت ارباب رجوع ممانعت به عمل آید .

 

برای آشنایی کاملتر با انواع تابلو راهنما مطلب زیر را بخوانید.

 

تابلو راهنما

 

تابلو نئون :

 

از تابلو نئون و یا تابلو نئون پلاست نیز می توان به عنوان تابلو پزشکی بهره برد . این تابلو پس از انجام عملیات طراحی و برش لیزری بر روی انواع متریال ها همچون پلکسی یا پی وی سی ، پس از اعمال نورپردازی در محل نصب می شود.

 

ویژگی های تابلو پزشکی :

 • دارای بدنه فلزی ، آهنی و گالوانیزه
 • قابلیت اجرا به صورت یک طرفه و دو طرفه
 • چاپ به صورت استیکر
 • قابل ساخت با پلکسی گلس
 • قابل اجرا در رنگ های طلایی ، متالیک و سیلور