تابلو حروف برجسته سه بعدی :


به طور کل تابلو حروف برجسته سه بعدی به تابلویی اطلاق می شود که حروف برجسته مندرج بر روی آن پس از طراحی و برش توسط دستگاه سی ان سی ، با استفاده از مکنده ای که در زیر دستگاه قرار می گیرد کشیده شده و در قالبی چوبی که معمولاً جنس آن ام دی اف است و قبل از برش حروف ساخته می شود ، بر روی ورق پلکسی گلس ، شکل می گیرد . تابلو حروف برجسته سه بعدی با دیگر انواع حروف برجسته کاملا متمایز است و دارای بعد و زاویه می باشد و در شکل دهی ، زاویه دادن و ایجاد فرمت های خاص دست تابلوساز کاملا باز است .

 

 

داینر

 


با پیشرفت هایی که در زمینه تولید و اجرای حروف برجسته به شیوه های متفاوت ایجاد شده است تابلوسازی حروف برجسته سه بعدی با الگوبرداری از کشورهای مدرن و پیشرفته پا به عرصه نهاد . در ساخت این حروف از دستگاه های فوق پیشرفته که  با حروف فارسی هم  سازگاری دارند استفاده می شود که  این نوع دستگاه ها حروف ایجاد شده را به صورت یکپارچه و تحت فشار و پرس های حرارتی و با تکیه بر دانش روز تولید می کنند . حروف تولید شده توسط این دستگاه های فوق مدرن خارجی  سبک هستند و با توجه به سبک بودن آن از استحکام و دوام بالایی برخوردارند . تولید این حروف با استفاده از مدلهای متنوع بسیار و نورپردازی های زیبا و کلاسیک باعث خلق ابتکارات نوین و جذاب در صنعت تابلوسازی گشته است که می توان طرح ها و مدلهای خارق العاده که بسته به میزان بودجه مشتری و میزان خلاقیت تابلوساز دارد خلق نمود . ساخت حروف برجسته وکیوم با بهره گیری از دستگاه های پیشرفته در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می گیرد.

 

برای آشنایی با انواع متفاوت حروف برجسته ای که می توانید از آنها جهت سفارش تابلوی تبلیغاتی خودتان استفاده کنید با مقاله ذیل با ما همراه باشید.

 

حروف برجسته

 

 

حروف برجسته سه بعدی

 

حروف برجسته سه بعدی :


به طور کل در دنیای تابلوسازی حروف سه بعدی حروفی هستند که در اثر گرما و حرارت ، بر روی ورق پلکسی ، در قالب از پیش ساخته شده ، پرس می شوند .

 

تابلو مغازه حروف برجسته سه بعدی :

 

تابلو مغازه یکی از پرکاربردترین کارکاردهایی است که در حوزه تابلوسازی جهت سفارش تابلو تبلیغاتی مورد استفاده واقع می شود . تابلو مغازه سه بعدی از جمله تابلوهای مدرن و جزء متدهای روز دنیا محسوب می شود که می تواند نمایی جذاب را به نمایش بگذارد . بعد حروف ، میزان برجستگی ، ایجاد انحنا در زوایای متعدد حروف و ایجاد بعد در لبه ها ، همگی از عواملی هستند که مشتریان را ترغیب به سفارش تابلو مغازه سه بعدی می نماید و محیطی جذاب را در فضای دکوراسیون بیرونی محل کسب فراهم می سازد .

 

 

 

مک آفی

 

 

نحوه ساخت حروف برجسته سه بعدی :


مرحله اول )
 ابتدا مرحله طراحی حروف توسط برنامه های کرل یا اتوکد صورت می گیرد.


مرحل دوم )
در مرحله بعد با توجه به طرح ترسیم شده ، قالبی چوبی برای طرح ها آماده میشود ، آماده سازی قالب چوبی مستلزم صرف زمان و دقت است چرا که کوچکترین براده یا ضایعات چوبی به راحتی می توانند به حروف برجسته سه بعدی که در قالب جای می گیرند ، آسیب برساند به همین دلیل هم هست که قالب های چوبی سمباده زنی می شوند و پس از سمباده کاری ، بر روی قالب بتونه زده می شود تا تمام پستی بلندی های کار از بین برود .


مرحله سوم )
حال که قالب آماده شد نوبت به این می رسد که حروف مدنظر توسط دستگاه سی ان سی برش بخورند .


مرحله چهارم )
بر اساس قالبی که آماده کردیم ، ورق پلکسی گلس که حروف برجسته سه بعدی بر روی آن شکل می گیرند را به اندازه ای که می خواهیم برجسته می کنیم .


مرحله پنجم )
حروف را توسط دستگاه حرارتی صنعتی و براساس قالبی که بر آن شکل گرفته و با استفاده از خلاء بر روی ورق پلکسی به صورت یک تکه پرس می کنیم تا شکل قالب را به خود بگیرد .


مرحله ششم )
پس از اتمام مرحله پرس حروف در قالب چوبی ، حال حروف برجسته سه بعدی شده و به شکل دلخواه تابلوساز در آمده است .


مرحله هفتم )
تابلوساز قالب را بر روی یک میز مخصوص قرار داده و حروف برجسته و سه بعدی شده را از قالب خارج می کند .

 


مرحله هشتم )
در صورتی که حروف برجسته نیاز به رنگ آمیزی و یا برای جلوه جذابتر نیاز به آبکاری داشته باشند در این مرحله این کار انجام می پذیرد .


اطلاعات کاملتر در مورد آبکاری با مقاله

 

تابلوسازی فانتاکروم


مرحله نهم )
در این مرحله اگه تمایل به نورپردازی داشته باشید ، کار نورپردازی حروف انجام می شود ،

 

نورپردازی حروف سه بعدی

 

روش های نورپردازی حروف برجسته سه بعدی :

 

 • نورپردازی از رویه حروف برجسته سه بعدی
 • نورپردازی از لبه های حروف
 • نور پردازی از زیر حروف که به نورمخفی مرسوم است .

 

نمای جذاب حروف سه بعدی

 

 

حروف برجسته سه بعدی شامل چه عناصری است :


1) حروف :
حروف عناصر و کاراکترهایی هستند که با کنار هم قرار گرفتن ، نام برند تبلیغاتی شما را بر روی تابلو حروف برجسته سه بعدی تشکیل می دهند . حروف برجسته سه بعدی دارای دو بخش رویه و لبه هستند که هر کدام به طور جداگانه طراحی شده و سپس به صورت یک تکه بر روی پلکسی شکل می گیرند .


2) زیرساز تابلو :
زیرساز تابلو حروف برجسته سه بعدی می تواند با استفاده ورق پی وی سی ، ورق کامپوزیت و چوب ترموود طراحی و پیاده سازی می شود .


گروه نمارنگ یک مطلب کامل در مورد ترموود ارائه نموده که اگر تمایل دارید می توانید آن را مطالعه کنید .

 

ترموود


3) لامپ های اس ام دی :
اس ام دی ها در حوزه تابلوسازی جهت نورپردازی حروف برجسته به شکل ردیفی یا موازی اجرا می شوند . نورپردازی حروف برجسته سه بعدی نیز معمولاً از پشت حروف برجسته انجام می پذیرد .

 

 

 

ای وک

 

انواع روش های اجرای حروف برجسته سه بعدی :

 

 • حروف برجسته سه بعدی
 • حروف برجسته سه بعدی آلومینیومی رنگی
 • حروف برجسته سه بعدی آلومینیومی طرح دار
 • حروف برجسته سه بعدی استیل
 • حروف برجسته سه بعدی فانتزی

و

 • حروف برجسته سه بعدی وکیوم

 

 

حروف برجسته وکیوم سه بعدی


گفتیم وکیوم


وکیوم در واقع یکی از معروفترین نوع حروف برجسته سه بعدی است .


می توانید مقاله ما در مورد تابلو وکیوم را مطالعه نمایید .

 

هر آنچه که می خواهید در مورد تابلو وکیوم ، حروف برجسته سه بعدی وکیوم و قیمت تابلو وکیوم بدانید

 

تابلو وکیوم یکی از پرفروش ترین نوع از محصولات سه بعدی است که بر اساس حرارت و خلاء پدید می آید و به طور کل می توان چنین عنوان کرد که به هر نوع حروفی که توسط خلا و حرارت و پرس در قالب شکل می گیرد وکیوم اطلاق می شود . تابلو وکیوم همچون تابلو چلنیوم از زیبایی خارق العاده ای برخوردار است و به راحتی می تواند از دوردست نظر رهگذاران را معطوف حروف تبلیغاتی مندرج شده بر روی تابلو نماید .

 

اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد تابلو چلنیوم بدانید مقاله گروه تولیدی نمارنگ را با عنوان تابلو چلنیوم چیست؟ (قیمت، انواع تابلوها و مزایا) را مطالعه کنید .


 

 

تابلو وکیوم سه بعدی

 

 

مزایای حروف برجسته سه بعدی :

 

 • در برابر شرایط محیطی و تغییرات آب و هوایی و تابش شدید نور خورشید کاملا مقاوم  می باشند و به هیچ عنوان تغییر رنگ نمی دهند .
 • به راحتی می توان در حروف حالت و اشکال متفاوتی ایجاد نمود که جلوه زیبایی به حروف می بخشد .
 • می توان به شکل های دلخواه و در بخش های متفاوت حروف نورپرازی نمود و همچنین از نورپردازی ترکیبی بهره مند شد.
 • ساخت این حروف بسیار سبک است و با وجود سبکی آن هم انعطاف پذیری بالایی دارد و هم مقاوم است .
 • ساخت تابلو حروف برجسته با استفاده از حروف سه بعدی یکپارچگی ، زیبایی ، دوام و عمر طولانی مدت را در پی خواهد داشت .
 • به راحتی می توانید هر نوع رنگی را بر روی حروف برجسته وکیوم طراحی و پیاده سازی نمایید .
 • برای ساخت این حروف می توان از همانند سازی حروف پرداخت شده مشابه برنج ، آلومینیوم و فلزهای دیگر بهره جست .

 

 

تابلو حروف وکیوم