فانتاکروم | دستگاه فانتاکروم | تابلوسازی فانتاکروم 

تابلوسازی فانتاکروم :

فناوری و تکنوژی هر روز در حال پیشرفت و ترقی است و دنیای صنعت هم روز به روز متحول می شود و دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته ای پا به عرصه صنعت می گذارد که سبب راحتی کار ما انسانها شده و همچنین صرفه جویی در هزینه و زمان می شوند . از جمله این دستگاه ها می توان به دستگاه های آبکاری فانتاکروم ، دستگاه مخمل پاش ، دستگاه هیدروگرافیک ، دستگاه برش لیزری اشاره نمود . دستگاه فانتاکرم نیز یک نوع روش جدید برای ایجاد پوشش و آبکاری سطوح متعدد می باشد . صاحبین مشاغل و کسب و کارها برای مطرح شدن برند خود نیاز به استفاده از روش های تبلیغاتی متعددی از جمله تبلیغات کاغذی ، تبلیغات چریکی ، تبلیغات بیلبوردی ، تبلیغات بنری ، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و رسانه ها ، تبلیغات در سایت های مرتبط و پربازدید و تابلوسازی دارند .

تابلوهای تبلیغاتی نقش پررنگی را در معروفیت و مطرح شدن نام برند ایفا می نمایند و افراد در هر نوع که کسب و کاری فعالیت دارند ناچارند برای مطرح شدن در بین رقبا و کسب محبوبیت بیشتر بین مخاطبان تبلیغات مستمر و دائم داشته باشند . تابلوسازی یک شیوه تبلیغاتی نامحدود می باشد که مورد استفاده هر نوع صنفی واقع شده و می شود و به شیوه ها و روش های متعددی همچون تابلو چلنیوم  ، تابلو استیل ، تابلو وکیوم ، تابلو ال ای دی ، تابلو روان ، تابلو راهنما ، تابلو ترموود ، تابلو لایت باکس ، تابلو فلکسی ، تابلو نئون و ... اجرا و پیاده سازی می شود . یکی از روش هایی که سبب زیبایی تابلو تبلیغاتی می شود ، آبکاری فانتاکروم می باشد که براقیت و سطح صاف و صیغلی برای حروف برجسته به ارمغان می آورد و از این روش تقریباً می توان برای اکثریت حروف برجسته استفاده نمود .

تابلو فانتاکروم :

تابلو فانتاکروم یک نوع تابلوی تبلیغاتی است که تابلوساز پس از ساخت و پیاده سازی حروف ، برای زیباتر و براق تر شدن حروف برجسته با استفاده از دستگاه آبکاری فانتاکروم ، بر روی سطح حروف ، یک لایه براق مشابه آینه ایجاد می نماید . استفاده از روش فانتاکروم برای کلیه سطوح امکان پذیر است و می توان از این روش برای زیباتر نمودن حروف خصوصاً حروف برجسته وکیوم استفاده نمود .

قیمت تابلو فانتاکروم :

قیمت تابلو فانتاکروم همچون دیگر تابلوهای تبلیغاتی به قطر قلم ، محیطی که حروف برجسته اشغال می کنند و متریالهای کاربردی بستگی دارد .

دستگاه فانتاکروم چیست ؟

برای آبکاری پاششی بر روی سطوح از دستگاه های پاششی که به اصطلاح دستگاه مخمل پاش نامیده می شوند استفاده می نمایند که دستگاه پاششی فانتاکروم نوع جدید از دستگاه های مخمل پاش است و یک نوع روش پوششی و آبکاری محسوب می شود . روش فانتاکروم  برای اولین بار 25 سال پیش توسط فردی به نام پیک کارلو در کشور ایتالیا ابداع شد  و به عنوان یک استاندارد پاششی مورد استفاده قرار گرفت و توانست جایگزین مناسبی برای انواع کروم  های قدیمی باشد . روش های آبکاری سنتی یا آبکاری گالوانیزه همچون روش آبکاری وکیوم و یا خلاء ، به درستی قادر نبودند کلیه نقاط اجسام و سطوح پیچیده را پوشش دهند و آبکاری بصورت یکنواخت انجام نمیشد و همین نقص سبب می شد که آن قسمت ها به رنگ تیره در بیایند اما آبکاری فانتاکروم همه این مشکلات را برطرف نموده است . قیمت دستگاه فانتاکروم مناسب و مقروم به صرفه می باشد و توسط کشورهای زیادی مورد استفاده واقع می شود و می تواند سبب ایجاد مشاغل متعدد در زمینه های استارتاپ باشد . حروف برجسته آبکاری شده در حوزه تابلوسازی دارای ظاهری براق و درخشنده همچون حروف برجسته استیل و یا حروف برجسته فلزی دارد و تابلوساز با استفاده از دستگاه فانتاکروم پس از ساخت و آماده سازی حروف برجسته یک پوشش براق بر روی سطح حروف ایجاد می نماید. یکی از بزرگترین مزایایی که استفاده از روش فانتاکروم برای زینت دادن سطوح ، حروف و اشیاء مختلف دارد این است که این روش هیچ محدودیتی ندارد و قابل اجرا بر روی کلیه سطوح نظیر کاشی ، سرامیک ، فلزات ، مبلمان ، چوب ، شیشه ، بلور ، پلاستیک ، فیبر کربن ،  پلی استر ، سفال ، حروف برجسته و دیگر موارد می باشد . با استفاده از اجرای روش فانتاکروم قادر خواهید بود که هر سطحی را به یک سطح براق وصاف همچون آینه تبدیل نمایید .

دستگاه فانتاکروم حاوی دو کاربرد می باشد :

دستگاه فانتاکروم خانگی : همچون دستگاه فانتاکروم صنعتی عمل می نماید اما ظرفیت آن در زمان استفاده و تعداد پوشش محصولات نسبت به نوع صنعتی کم و قدرت پایین تری دارد اما گزینه مناسبی برای ایجاد یک کسب و کار خانگی برای افراد می باشد . قیمت فانتاکروم خانگی بسیار مقروم به صرفه می باشد و می توانید توسط آن بر روی انواع سطوح و اشیاء که در دکوراسیون مورد استفاده واقع می شود و یا آبکاری قطعات خودرو، دوچرخه و یا موتور استفاده نمایید و از این طریق کسب در آمد کنید .

دستگاه فانتاکروم صنعتی : برای آبکاری وسایل و سطوح متعدد در صنعت مورد استفاده واقع می شود.

فروش دستگاه فانتاکروم خانگی ، فروش دستگاه فانتاکروم صنعتی یا فروش دستگاه مخمل پاش و هیدروگرافیک توسط شرکت های متعددی صورت می پذیرد که در هنگام خرید می بایست به مزیت و کیفیت محصولات خریداری شده توجه نمایید علاوه بر آن هنگام خرید مواد فانتاکروم به نوع اصل و فرع آنها توجه نمایید و نوع اصلی آن را خریداری نمایید تا محصولات آبکاری شده دارای کیفیت و براقیت فوق العاده ای باشند .

 

 

 

دستگاه فانتاکروم چگونه عمل می کند ؟

مراحل آبکاری فانتاکروم :

به طور کل برای اعمال آبکاری سطوح توسط دستگاه آبکاری فانتاکروم سه مرحله به شرح زیر اجرا می شود :

مرحله اول : پرایمر و زیرکاری :

قطعاتی که دارای سطح صیغلی باشند همچون سرامیک و شیشه نیازی به گذراندن این مرحله ندارند اما برای سطوح نامسطح ،  در ابتدا می بایست شی یا سطح مدنظر خودتان را توسط پرایمر که جهت مسطح نمودن و یا سیقل دادن سطوح یا اجسام ناهموار بکار می رود ،  به شکل پاششی و یا حالت غوطه ور پوشش دهید با این کار سطح اجسام صاف ، شفاف ، براق و صیغلی می شود . با کمک پرایمر می توان چسبندگی نقره و سطح را تقویت نمود تا نقره چسبندگی فوق العاده ای رو سطح داشته باشد .

مرحله دوم : آبکاری فانتاکروم یا کروم :

در این مرحله با استفاده از دستگاه فانتاکروم که حاوی پیسوله دو جزئی می باشد مواد اصلی آبکاری بر روی سطح مورد نظر پاشیده  می شود و یک سطح نقره ای بر روی اجسام تشکیل می گردد .

مرحله سوم : کوتینگ یا روکاری :

با پاشش کوتینگ رنگ مشخص می شود . با گذراندن مرحله کوتینگ آنتی یودی ، ضدخش ، base های رنگی 64 درصدی آنتی یووی سطح آبکاری شده تکمیل می گردد و یک سطح کاملاً صیغلی مشابه فلز یا آینه خلق می شود .

روش کار فانتاکروم :

دستگاه فانتاکروم با استفاده از یک پیسوله دو جزئی به صورت پاششی عمل می نماید . مواد آبکاری فانتاکروم همچون مواد آبکاری سنتی ، ساختار اسیدی ندارد و مواد آبکاری آن حاوی آب می باشد و هیچ گونه مواد اسیدی و قلیایی در آن استفاده نمی شود . با هر پک مواد فانتاکروم می توان به طور متوسط 45 تا 50 متر مربع را آبکاری نمود . دستگاه آبکاری فانتاکروم هیچ محدودیتی برای سطوح ندارد و قادر است کلیه سطوح و هر گونه شی را آبکاری نماید . دستگاه آبکاری فانتاکروم نیاز به حداقل فضا نسبت به دستگاه آبکاری سنتی دارد . موادی که برای آبکاری سطوح بکار می رود دارای نمونه و پک اصلی و تقلبی می باشد ، فانتاکروم اصلی از مواد با کیفیت و با بهره گیری از فناوری نانو نقره تولید می شوند و مقاومت بالایی داشته و برای سلامتی و محیط زیست هیچ گونه زیانی ندارند اما فانتاکروم تقلبی بر مبنای نیترات تولید می شود و ظرف مدت زمان کوتاهی کیفیت خود را از دست می دهد و هنگام آبکاری ، مواد به کندی  پاشیده می شوند .

 

 

 

 

 

 

پک کامل مواد فانتاکروم شامل چه چیزهای می باشد ؟

1) تنشواکتیو  THENSHOW ACTIVE :

مواد تنشواکتیو  THENSHOW ACTIVE چیست و چه عملی را انجام می دهد ؟

این مواد منافذ و سوراخ های ریزی را به صورت نامحسوس بر روی سطحی که می خواهیم آبکاری نمایید ایجاد نموده تا مواد آبکاری به طور کامل در جسم مدنظر نفوذ نماید درواقع زیرسازی محکمی برای سطح آبکاری شده فراهم می سازد و علاوه بر آن مواد تنشواکتیو حالت پاک کنندگی و میکروب زادیی قوی درسطح ایجادمی کند . از مواد تنشواکتیو در هر پک به میزان 60 لیتر موجود است .

2) اکتیواتور ACTIVATOR :

مواد اکتیواتور ACTIVATOR چیست و چه نقشی را در آبکاری ایفا می نماید ؟

از مواد اکتیواتور برای آماده سازی سطوح مدنظر برای پذیرفتن عملیات آبکاری بهره می برند . در یک پک از مواد اکتیواتور به اندازه 40 لیتر موجود می باشد .

3) ای سولیشن A SOLUTION :

مواد ای سولیشن A SOLUTION چیست و انجام دهنده چه کاری است ؟

جزء مواد اصلی آبکاری روی سطح است و از این مواد جهت آبکاری سطح اجسام استفاده می شود  این ماده یک لایه نازک از ژرمنیوم را برروی سطح جهت آماده سازی ایجاد می نماید و زمینه را برای نفوذ نانو نقره و تثبیت  آن روی سطح محیا نموده و سبب می شود که نقره توسط آلونیوم کدر و مات نشود . از این مواد به اندازه 50 لیتر در پک موجود است .

4) بی سولیشن B SOLUTION  :

مواد بی سولیشن چیست و در پک آبکاری فانتاکروم چه نقشی را ایفا می نماید ؟

جزء مواد آبکاری سطوح می باشد که متشکل از نانو نقره است . این مواد در خلا توسط دستگاه های خاصی تولید می شود و استقرار مواد ای سولیشن را فراهم نموده و با کمک مواد دیگر سطح براقیت و استحکام عملیات آبکاری را افزایش می دهد .

5) پرایمر PRIMER :

پرایمر چیست و چه نقشی در آبکاری فانتاکروم دارد ؟

از مواد پرایمر جهت آماده سازی سطح ناهموار استفاده می شود . این مواد سطح ناهموار را مسطح نموده و زمینه جذب مواد نانو نقره و ژرمنیوم را فراهم می سازد و سبب تثبیت و جذب دو مواد بی سولیشن و ای سولیشن می شود .

6) کوتینگ COTING :

کوتینگ چیست ؟

یک نوع لاک است که جهت حفاظت از مواد آبکاری استفاده می شود و  در انتهای کار بر روی سطوح یا اشیاء مدنظر اعمال می شود و عمل تثبیت را انجام می دهد .

7) هاردنر کوتینگ HARDNER COTING :

هاردنر کوتینگ HARDNER COTING چیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد ؟

یک نوع کلر مخصوص آبکاری است که جهت خشک کردن مواد کوتینگ یا لاک کوتینگ مورد استفاده واقع می شود .

8) هاردنرپرایمر HARDNER PRIMER :

هاردنرپرایمر HARDNER PRIMER برای چیست ؟

لایک پرایمر توسط این مواد خشک می شود .

9) آب مقطر WATHER :

به علت اینکه مواد آبکاری واتربیس است یعنی پایه آن آب است دارای هیچ گونه املاح و مواد اسیدی نمی باشد برای همین منظور از آب مقطر ، آب بدون املاح و رسوب استفاده می شود.

10) ریموور REMOVER :

ریموور REMOVER چیست و چه کاربردی در آبکاری فانتاکروم دارد ؟

جهت پاکسازی آبکاری از بخش های مدنظر مورد استفاده واقع می شود .

11) bass های رنگ :

جهت تغییر و تعیین نوع رنگ آبکاری کاربرد دارد .

12) سوپر کروم  SUPERCHROME :

مواد سوپر کروم  SUPERCHROME چیست و به چه منظوری مورد استفاده واقع می شود ؟

یک نوع رنگ است که 60 درصد از براقیت کروم را در بر می گیرد .

مزایای فانتاکروم:

مقاومت و ضربه پذیر اجسام و سطوح را بالا می برد

پوشش دهی سطح یا اشیاء با سرعت بالاتری انجام می پذیرد .

آبکاری سبب عدم خوردگی سطح یا اشیاء می شود .

دستگاه آبکاری فانتاکروم یک دستگاه حرفه ای است که به آسانی قابل انتقال است و نیاز به فضای کمی دارد .

قابل اجرا بر روی هر سطح و یا هر شی می باشد .

قیمت دستگاه آبکاری فانتاکروم نسبت به قیمت دستگاه آبکاری سنتی با صرفه تر است و کارایی بهتری دارد .

آبکاری سنتی زمان بیشتری را نسبت به آبکاری با فانتاکروم می طلبد .

مقاوم در برابر حرارت

ایجاد آبکاری پاششی رنگی

امکان پیاده سازی افکت های زیبا

پوشش ضد زنگ