​در دنیای تابلوسازی مدل های مختلفی از تابلوها ساخته و در سر در مغازه ها، شرکت ها و فروشگاه ها نصب می شوند تا بتوانند معرف نام برند تجاری باشند.

یکی از قدیمی ترین و در عین حال پرسفارش ترین مدل های ساخت تابلو، تابلو استیل می باشد . تابلو استیل قابلیت اجرا به شکل تکی و یا ترکیبی با دیگر متریال ها را دارد.

تابلو استیل یکی از انواع تابلوهای فلزی است که با استفاده از ورق استیل در دو طرح ساده و خش دار و در رنگ های متعدد ساخته می شود.

تابلو استیل ارزان

اگر به دنبال یک تابلو استیل ارزان قیمت هستید، سفارش تابلو استیل ساده می تواند برای شما مرقوم به صرفه باشد . تابلو استیل ارزان را می توانید از فروشگاه ها و شرکت های معتبر در ساخت تابلوهای تبلیغاتی به روش های نقد و اقساط خریداری کنید.

در واقع با خرید اقساط برای افرادی که هزینه ی کالا برایشان اهمیت دارد هیچ فشار مالی را حس نخواهند کرد و با توجه به قوانین فروش اقساطی شرکت، می توانند تسویه کنند.

اگر به دنبال تابلو استیل ارزان هستید، می توانید با استفاده از متریال های ارزان قیمت این کار را انجام مثلاً از اجناس ایرانی یا چینی استفاده کنید.

اما اگر تابلویی با کیفیت بالا و طول عمر زیاد می خواهید باید بگوییم همچین چیزی امکان پذیر نیست که با قیمت ارزان ارائه شود .

از ورق استیل برای ساخت حروف برجسته استیل و از آهن بیشتر جهت شاسی کشی تابلوهای پشت بامی در حوزه تابلوسازی استفاده می شود.

تابلو استیل ارزان با استفاده از متریال های ارزان قیمت ساخته می شود اما بدلیل فلزی بودن کار دوام قابل قبولی را ایفا می کند.  

تابلو استیل با توجه به زیبایی که دارد می تواند بهترین انتخاب برای مشتریانی باشد که نمی خواهند هزینه ی زیادی را صرف سفارش تابلو تبلیغاتی نمایند.

در تابلو سازی حروف برجسته تابلو استیل که آلیاژ خاصی دارد باعث مقاومت بالا در برابر تابش مستقیم نور خورشید، سرما و گرما می شود از این رو ماندگاری آن بیشتر و بهتر است . استیل با هر نوع روکش یعنی روکش مات، براق و خش دار، می تواند در چشم عابرین و مردم فوق العاده به نظر آید.

تابلو استیل دو لبه رینگ
تابلو استیل دو لبه رینگ

 

عوامل تاثیر گذار بر قیمت تابلو استیل

 1. هرچه کیفیت ساخت تابلوهای تبلیغاتی بالا باشد، می بایست هزینه ی بیشتری هم پرداخت شود.
 2. تابلوهای استیل بیشترین جلوه و زیبایی را در بین نسل جدید تابلوهای تبلیغاتی فلزی دارند . ترکیب پلاستیک و ورق های استیل و بیرون آمدن نور از بین آن ها چشمان بصری هر فردی را به خود جذب کرده و می تواند به کسب و کارتان رونق ببخشد.
 3. جنس لبه های به کار رفته شده در ساخت حروف تابلو استیل نیز بر روی قیمت آن موثر است به طور مثال به تازگی لبه هایی با نام سایدپا روانه بازار شده اند که چشمگیر بودن تابلو استیل را چند برابر می کند.
 4. اندازه و قطر حروف برجسته مندرج بر روی تابلو استیل از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت تابلو است.
 5. طول و عرض تابلو
 6. متریال هایی که در ساخت تابلو استفاده می شوند.
 7. زیرساز کار
 8. بانور یا بدون نور بودن تابلو
 9. ساخت تابلو ترکیبی
قیمت تابلو استیل با پایه مفتول
قیمت تابلو استیل با پایه مفتول
قیمت تابلو استیل بی نور
قیمت تابلو استیل بی نور
قیمت تابلو پلاستیل
قیمت تابلو پلاستیل
قیمت تابلو استیل دوغی
قیمت تابلو استیل دوغی
قیمت تابلو استیل رینگی
قیمت تابلو استیل رینگی

 

تابلو مغازه استیل

یکی از کارکردهایی که ورق استیل دارد ساخت تابلو مغازه می باشد . تابلو مغازه استیل به صورت بی نور یا با نور اجرا می شود و در صورتی که از نور استفاده شود، نورپردازی به شکل نورمخفی خواهد بود.

تابلو استیل بدون نور
تابلو استیل بدون نور

 

راه های سفارش تابلو مغازه حرفه ای و مدرن

در حوزه تابلوسازی از ورق استیل جهت ساخت انواع تابلو استیل همچون موارد ذیل استفاده می شود.

الف ) تابلو استیل طلایی

در ساخت این نوع از تابلو از ورق استیل طلایی رنگ می توان در دو طرح ساده و خش دار استفاده نمود.

ب ) تابلو استیل نقره ای

یکی دیگر از تابلوهای پرطرفدار از نوع استیل، استفاده از ورق های نقره ای در ساخت آن است.

پ) تابلو استیل لبه پانچی

برای اینکه استیل بتواند نور را انتشار دهد، لازم است سوراخ هایی در سطح یا لبه ها ایجاد شود تا نور از قسمت های پانچ شده منعکس شود.

تابلو استیل با پایه مفتول
تابلو استیل با پایه مفتول

 

ت) تابلو استیل نور اندریک

روش دیگر برای داشتن یک تابلو استیل زیبا که بتواند همراه با کمی نور باشد، ایجاد ترفندی با نام نور مخفی می باشد، بدین طریق یک فاصله یک سانتی بین حروف برجسته استیل و زمینه تابلو ایجاد می شود و با قرارگیری لامپ های اس ام دی در این فضا، نوری لایت بر روی زمینه تابلو تابیده می شود.

ث ) تابلو استیل پلاست

از جدیدترین روش تولید تابلو استیل محسوب می شود که برای ساخت رویه از پلکسی و برای ساخت لبه ها از استیل استفاده می شود .  بدین شکل یک تابلوی ترکیبی به نمایش گذاشته می شود که رویه مشابه تابلو نئون پلاستیک است اما لبه ها تمثیلی از تابلو استیل.

حروف استیل پلاست
حروف استیل پلاست

 

ج) تابلو مغازه استیل رینگی

در این روش لبه های استیل با استفاده از دستگاه مخصوص برش به صورت اشکال هندسی برش داده می شود و در آن فضا لامپ های اس ام دی، جهت نوردهی تابلو جای داده می شود.

از قدیم تا به الان از فلزات متعدد استفاده های زیادی در صنایع مختلف شده است که بستگی به نوع کارکرد فلزات دارد . فلزات انواع متعددی دارند که منجر به ساخت تابلو فلزی می شوند و یکی از آنها استیل است.

تابلو استیل پلاست
تابلو استیل پلاست

 

انواع فلزات

در کل فلزات به دو دسته تقسیم می شوند:

1) فلزات آهنی

به طور کل آهن، چدن و انواع فلزات که حاوی فولاد هستند جزء فلزات آهنی محسوب می شوند  و به دلیل اینکه این گونه فلزات بسیار مستحکم هستند کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارند.

آهن تجارتی یا Ferrite

بخش اعظم این نوع فلز را آهن تشکیل می دهد و کمی هم کربن به آن اضافه می گردد و به شکل تیرآهن یا پروفیل وارد عرصه بازار می شود .

حروف استیل با پایه مفتول
حروف استیل با پایه مفتول

 

فولاد یا Steel

ترکیب فولاد و آهن سبب بوجود آمدن فلزات متعددی می شود که در ساخت آنها از کربن، کروم، نیکل و کبالت استفاده می شود این امر سبب افزایش فولاد در برابر خوردگی و ساییدگی می شود.

استیل ورقی است که برای ساخت آن از درصد بالایی آهن و 0.2 درصد کربن بهره می برند .  ورق استیل توسط کشورهای متعدد نظیر آمریکا، ژاپن، آلمان، چین، تایوان و آفریقای جنوبی تولید و وارد بازارهای جهانی می شود.

خانواده فولاد ها به دو دسته کربنی و آلیاژی تقسیم می شوند . مواردی همچون کربن، سیلیسیم، منگنز، گوگرد و فسفر عناصر تشکیل دهنده فولادهای کربنی هستند اما با افزودن عنصرهای دیگر همچون کروم به فولاد می توان استیل ضد زنگ یا استینلس استیل تولید کرد که در مقابل حوادثی همچون خوردگی، سایش و تغییر رنگ مقاوم هستند.

حال ممکن است این سوال پیش آید که چه عواملی سبب ضد زنگ شدن فولاد ها می شوند؟

افزودن مقداری کروم سبب می شود که فولاد پس از قرارگیری در مجاورت هوا با کسیژن ترکیب شود و اکسید شود . با این عمل لایه ای روی استیل شکل می گیرد که نمایان نیست اما سبب مقاوم بودن استیل در برابر شرایط جوی می شود . عناصری نظیر نیکل و مولیبدن نیز سبب تقویت لایه ایجاد شده و افزایش ضد زنگ بودن فولاد می شود.

انواع ورق استیل

 • ورق استیل بگیر
 • ورق استیل نگیر
 • ورق استیل براق
 • ورق استیل مات
 • ورق استیل ساده
 • ورق استیل خش دار
 • ورق استیل روکش دار
 • ورق استیل نسوز
 • ورق استیل ضد اسید

استیل چه مزایایی در بر دارد؟

 • همان طور که نامش پیداست استیل یک نوع فولاد ضد زنگ است که همیشه براق و درخشان باقی می ماند.
 • در برابر شرایط محیطی و قلیایی مقاوم است.
 • بهره وری حروف برجسته استیل بالاست.
 • قابلیت اجرای ترکیبی با دیگر متریال ها را دارد.
 • در طرح ها و رنگ های متعدد تولید می شود.

چدن یا Castiron

چدن از ترکیب آهن، کربن و سیلیسیم چدن حاصل می شود که مقدار کربن در چدن، نسبت به فولاد بیشتر است و بیشترین کاربرد را در صنعت ماشین سازی دارد که در برابر ضربه مقاومت چندانی ندارد اما با چکش کاری کمی مقاومت آن افزایش می یابد.

حروف استیل بدون نور
حروف استیل بدون نور

 

2) فلزات غیرآهنی یا رنگین

کلیه فلزاتی که در ساخت آنها از آهن استفاده نشده است فلزات رنگین نام دارند همچون مس، روی، برنز، برنج، آلومینیوم، سرب، نیکل و قلع.

مس Copper

مس بیشترین کاربرد را در صنعت برق دارد . کوره های مس دارای دمایی ما بین 1200 تا 1300 درجه سانتی گراد است و برای فلزاتی دارای نقطه ذوب 1084 درجه سانتی گراد مناسب می باشد.

سطح بیرونی مس در برابر هوا اکسید شده و لایه بیرونی بسیار نحیف آن، بخش های دیگر فلز را در برابر پوسیدگی ایمن می کند به همین دلیل یکی از آلیاژهایی است که مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی از خود نشان می دهد.

آلومینیوم Aluminium

این نوع از فلزات نیز بدلیل ذوب شدن در دمای 658 درجه سانتیگرادی در مقابل پوسیدگی همچون مس مقاومت پیدا می کند و دارای  خواص الکتریکی و گرمایشی است و بیشترین مصرف را در حوزه هواپیماسازی دارد.

تابلو استیل دوغی
تابلو استیل دوغی

 

روی Spelter

روی بیشتر حالت پوششی را دارد و برای پوشش ورق های فولای همچون برنز، برنج و لحیم کاری از روی استفاده می شود . روی نیز جزء فلزات ضد زنگ است که رنگی مایل به آبی دارد.

قلع Tin

قلع در صنایع مختلف جهت ساخت برنز، لحیم کاری نرم و اندود کردن ظروف مسی استفاده می شود که رنگی سفید نقره ای دارد و به راحتی خم می شود و بیشتر به شکل شمش به فروش می رسد.

سرب Lead

درجه انبساط بالایی دارد به همین دلیل در مجاورت هوا اکسید شده و زنگ می زند . سرب حاوی پوسته نازک خاکستری رنگ است.

برنز Bronze

نود درصد برنز از مس و ده درصد آن از قلع حاصل می شود . بیشتر شبیه آلیاژ برنج است اما رنگ آن از برنج تیره تر و به مس نزدیکتر می باشد.

نیکل Nickl

یکی از فلزات سخت دیگر نیکل است که دارای رنگ سفید نقره ای است و در برابر مجاورت هوا مقاومت خوبی دارد اما جزء فلزات کمیاب محسوب می شود و در ساخت آن از سیلیکات نیکل آهن و منیزیم استفاده می شود.