کلینیک دامپزشکی مکانی است که حیوانات خانگی  مثل سگ ، گربه ، پرندگان و موارد دیگر را برای رفع مشکلات سلامتی و جسمانی به آنجا می برند . در سطح شهر کلینیک دامپزشکی کم است و این صنف همچون داروخانه ها رقابت تنگاتنگی ندارند . در سالهای اخیر نگهداری حیوانات خانگی در کشور ما طرفداران زیادی پیدا کرده است و سگ ، گربه و انواع پرندگان توسط افراد در خانه ها نگهداری می شوند . هر کسی که حیوان خانگی دارد لازم است برای دریافت خدمات مورد نیاز حیواناتشان هر چند وقت یکبار به کلینیک دامپزشکی مراجعه کند .

 

از جمله خدماتی که در یک کلینیک دامپزشکی ارائه می شود عبارتند از :

 1. چکاپ سلامت جسمی حیوانات
 2. انجام واکسیناسیون دوره ای
 3. ارائه انواع قرص ها و شربت های انگل زدایی
 4. کوتاهی مو و ناخن
 5. تمیز کردن گوش
 6. ارائه انواع مکمل های غذایی
 7. ارائه انواع ابزارهای نگهداری حیوانات مثل قفس و وسایل مخصوص شستشو
 8. صدور شناسنامه برای حیوان
 9. صدور گواهینامه سلامت
 10. کاشت میکروچیپ
 11. جراحی

 

چه افرادی در کلینیک های دامپزشکی فعالیت دارند ؟

 

 • دکتر دامپزشک
 • دستیار دامپزشک
 • مسئول پذیرش
 • کارآموزان
 • آرایشگر حیوانات
 • مسئول خدمات و پت شاپ

 

چه زمانی به کلینیک دامپزشکی مراجعه می شود ؟

 

 در زمان هایی که برای حیوانات خانگی مشکلاتی از قبیل شکستگی ، خراشیدگی و ناراحتی های جسمانی پدید می آید می بایست سریعاً به کلینیک دامپزشکی مراجعه نمود .

 

دامپزشک چه خدماتی را می تواند به مراجعه کنندگان که حیوان خانگی دارند ، ارائه دهد ؟

 

 • حیوانات ممکن است گاهاً دچار بیماریهای عفونی ، حرکتی و تغذیه ای شوند و رفتار و حرکات غیر عادی از خود بروز دهند . در این صورت دامپزشک می بایست بر اثر شواهد موجود ، بیماری حیوان را تشخیص دهد .
 • گاهی حیوانات بدلیل عدم نگهداری درست و یا شیطنت دچار آسیب و زخم می شوند که توسط دامپزشک مداوا می شود .
 • دست و پای حیوانات در معرض شکستگی قرار دارد که در این صورت جراحی های لازم در کلینیک انجام می پذیرد .
 • دامپزشک به کسانی که حیوانات خانگی دارند در مورد نحوه نگهداری و تغذیه درست ، مشاوره لازم را ارائه می دهد .
 • دارندگان حیوانات ، مشاوره لازم جهت پیشگیری بیماریهای مشترک حیوان با انسان مثل هاری را از دامپزشک دریافت می کنند .
 • انواع آزمایشات ، سونوگرافی و نوار قلب توسط دامپزشک بر روی حیوان اجرا می شود .
 • انجام واکسناسیون دوره ای حیوانات توسط دامپزشک انجام می پذیرد .
 • تجویز دارو برای حیوانات

 

راه اندازی کلینیک نیاز به چه چیزهایی دارد ؟

 

جهت راه اندازی یک کلینیک دامپزشکی در ابتدا نیاز به یک مکان نسبتاً بزرگی داریم که می بایست خریداری یا رهن شود . پس از آماده سازی مکان لازم است مجوزهای لازم کسب شود . پس از کسب مجوز ، لازم است کلیه امکانات و ابزارهای مرتبط با سلامت انواع حیوانات خانگی را محیا نمود .

 

چه منابعی مجوز کلینیک دامپزشکی را تایید می کنند ؟

 

 1. وزارت جهاد کشاورزی
 2. سازمان نظام پزشکی
 3. شورای نظام پزشکی

 

حال که کلینیک دامپزشکی راه اندازی شد لازم است برای اینکه در بین آحاد مردم نام کلینیک شناخته شود ، از روش های تبلیغاتی استفاده نمود . بدلیل اینکه کلینیک دامپزشکی رقبای چندانی در سطح شهر ندارد ، روند شهرت و تبلیغات سرعت بالاتری خواهد داشت .

 

از جمله روش های تبلیغاتی که می توان برای معرفی یک کلینیک دامپزشکی ارائه کرد عبارتند از :

 

تابلوسازی کلینیک دامپزشکی :

 

از بهترین روش ها برای معرفی نام برند کلینیک دامپزشکی نصب یک تابلو در سر درب کلینیک دامپزشکی می باشد . توسط این تابلو می توان به عموم رهگذران اعلام کرد که در این مکان خدمات دامپزشکی ارائه می شود . چون پیدا کردن کلینیک دامپزشکی در سطح شهر بدلیل کم بودن کاری دشوار است ، افراد خودشان پس از شناخت موقعیت کلینیک ، نامی را که بر روی تابلوی تبلیغاتی کلینیک دامپزشکی درج شده است را به صورت دهان به دهان به دیگران معرفی خواهند کرد .

 

تابلو کلینیک دامپزشکی :

 

تابلو کلینیکی دامپزشکی در سر درب کلینیک نصب می شود و نامی که دامپزشک برای کلینیک خود انتخاب کرده است را به صورت شبانه روز به نمایش می گذارد . تابلو کلینیک دامپزشکی می تواند به شیوه های متفاوت سفارش داده شود . در ادامه به تشریح مختصری از انواع تابلوهای تبلیغاتی کلینیک دامپزشکی اشاره خواهیم نمود .

 

تابلو فلکسی کلینیک دامپزشکی :

 

یکی از تابلوهای ارزان قیمتی که سریع آماده نصب می شود تابلو فلکسی است . این مدل از تابلو جزء تبلیغات چاپی است . برای نورپردازی آن از پرژکتور یا نورمخفی استفاده می شود .

 

تابلو نئون کلینیک دامپزشکی :

 

نئون تابلویی است که دو شکل متفاوت برای اجرا دارد . شما از هر دو مدل می توانید برای کلینیک استفاده کنید . از تابلو نئون پلاستیک که جزئی از تابلوهای حروف برجسته است و با استفاده از نوعی پلاستیک به نام پلکسی ساخته می شود ، می توانید به عنوان تابلو سر در کلینیک دامپزشکی استفاده کنید . از تابلو نئون شیشه ای که حروف تبلیغاتی در آن با استفاده از شیشه به نمایش گذاشته می شود ، می توانید در پشت درب ورودی کلینیک استفاده کنید . این مدل از تابلو نور زننده ای دارد و از دوردست می تواند نظر هر بیننده ای را جلب کند .

 

تابلو چلنیوم کلینیک دامپزشکی :

 

تابلو چلنیوم جزء تابلوهای براق و درخشانی است که طرفداران زیادی دارد اما نه در حوزه کلینیک دامپزشکی بلکه در کلینیک های زیبایی . اما اگر به ظاهر و نما و دکوراسیون بیرونی کلینیک خود اهمیت می دهید می توانید از این تابلو استفاده کنید .

تابلو چلنیوم انواع متفاوتی برای اجرا دارد که می توانید با توجه به سلیقه ای که دارید نوعی از آن را انتخاب کنید . اگر تمایل دارید با انواع تابلو چلنیوم بیشتر آشنا شوید مطلب زیر را بخوانید .

 

انواع تابلو چلنیوم و کاربردهای آنها در تابلوسازی

 

 

تابلو بنری کلینیک دامپزشکی :

 

تابلو بنری جزء پرکاربردترین نوع تابلوها برای کلینیک های دامپزشکی است . این تابلو هم سریع آماده می شود و هم هر نوع طرح را می توانید بر روی آن چاپ کنید و به معرض نمایش درآورید . طرح لایه باز تابلو بنر کلینیک دامپزشکی به شکل های متفاوت توسط سایتها ارائه شده است . شما با خرید این طرح های قابل ویرایش می توانید طرح مدنظر خود را جهت چاپ بر روی بنر انتخاب کنید و سفارش ساخت تابلو بنری کلینیک دامپزشکی را بدهید .

 

تابلو وکیوم کلینیک دامپزشکی :

 

تابلو وکیوم جزء تابلوهای حروف برجسته است که بیشترین میزان برجستگی حروف را با استفاده از این تابلو می توان به نمایش گذاشت .

 

تابلو ال ای دی کلینیک دامپزشکی :

 

تابلو ال ای دی برای کلینیک دامپزشکی بسیار مناسب است . شما می توانید از این تابلو هم در سر درب کلینیک و هم در مسافت هایی دورتر از محل کلینیک برای تبلیغات و معرفی برندتان استفاده کنید . این تابلو به دو شکل تابلو ال ای دی ثابت و تابلو ال ای دی روان قابل اجراست .

 

تابلو کامپوزیت کلینیک دامپزشکی :

 

بدلیل اینکه کلینیک یک موقعیتی است که نظافت و سلامت در آن حرف اول را می زند و ورق کامپوزیت تمثیلی از زیبایی و پاکیزگی است گزینه مناسبی برای سفارش تابلو کلینیک دامپزشکی است . شما هر تابلوی حروف برجسته ای را می توانید سفارش دهید که در بخش زیرساز آن از ورق کامپوزیت استفاده شده باشد .

 

کسب اطلاعات کاملتر درمورد تابلو کامپوزیت در مقاله زیر :

 

تابلو کامپوزیت و کاربردهای آن در تابلوسازی

 

 

تابلو لایت باکس کلینیک دامپزشکی :

 

اگر کلینیک شما بزرگ است و دارای بخش ها و اتاق های زیاد ، استفاده از تابلو لایت باکس ایستاده یا آویز می تواند کمک شایانی در معرفی بخش های مختلف کلینیک شما باشد .

 

تابلو ترموود کلینیک دامپزشکی :

 

ترموود تابلویی است با نماد چوبی که جلوه ای مدرن و کلاسیک را برای تابلوی تبلیغاتی شما فراهم می سازد .

 

بیلبورد کلینیک دامپزشکی  :

 

بیلبورد برترین و گران ترین نوع تبلیغات برای یک کلینیک دامپزشکی است . در سطح شهر می توانید بیلبوردهای تبلیغاتی را برای معرفی نام کلینیک خود نصب کنید تا به این شکل نام برند خود را به افراد بیشتری معرفی کنید .

 

استرابورد تبلیغاتی کلینیک دامپزشکی :

 

استرابورد از بیلبورد کمی کوچکتر است و در فضاهای کوچکتر قابل اجراست .

 

لمپوست بنر کلینیک دامپزشکی :

 

لمپوست ها در ابعاد یک در سه متر بر روی یک ستون نگهدارنده فلزی ، در وسط بلوارها و کنار جاده ها به صورت یک طرفه چاپ یا دو طرفه چاپ قابل اجرا هستند .

 

تلویزیون شهری :

 

اگر کلینیک بزرگی دارید که خدمات رسانی بسیار خوبی دارد می توانید با فیلم برداری از بخش های مختلف آن و نحوه خدمات رسانی خود را در فضاهای عمومی در یک تلویزیون شهری به نمایش بگذارید تا عموم افراد با کلینیک شما آشنا شوند و در صورت نیاز به کلینیک مراجعه کنند .