انواع تابلو چلنیوم در تابلوسازی :


انواع تابلو چلنیوم در تابلوسازی و همچنین رنگ ها و طرح های قابل پیاده سازی برای ساخت تابلو چلنیوم بسیار گسترده است و به راحتی می توان با هر بودجه ای ، نوعی از تابلو چلنیوم را سفارش را داد و برای کاربردهای ذیل مورد استفاده قرار داد :

 

 

 

املاک رز

 

تابلو چلنیوم یکی از درخشانترین و زیباترین نوع تابلوهای تبلیغاتی است  که با استفاده از ورق پلکسی گلاس شفاف و رول چلنیوم اجرا و پیاده سازی می شود و برای روشنایی حروف برجسته چلنیوم از لامپ های اس ام دی بهره می برند . انواع تابلو چلنیوم در تابلوسازی بسیار زیاد است و صاحبین مشاغل با هر سلیقه ای که داشته باشند می توانند نوعی از تابلو چلنیوم را انتخاب نمایند .


برای آشنایی با انواع حروف برجسته با مقاله زیر با ما همراه باشید .

 

حروف برجسته

 

انواع تابلو چلنیوم :

 

تابلو چلنیوم ساده :

 

اجزاء تشکیل دهنده این نوع تابلو تبلیغاتی شامل لبه چلنیوم ، پلکسی گلاس ، pvc ، smd و منبع تغذیه می باشد که با ظاهری ساده و در رنگهای مختلف با استفاده از پلکسی گلاس ساخته و طراحی می شوند .

 

 

ادونس گروپ

 

تابلو چلنیوم پلکسی دوبل :


تابلو چلنیوم دوبل ، تابلویی است که برای ساخت آن می توان از دو پلکسی گلاس در طرح و رنگ های متعدد بهره برد . تابلو چلنیوم با پلکسی دوبل ، با استفاده از پلکسی که دور تا دور آن را چلنیوم می پوشاند اجرا و پیاده سازی می شود و برای زیرساز آن می توان از انواع ورق کامپوزیت ، سنگ ، چوب ، ورق پی وی سی و ترموود بهره برد .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترموود با این مقاله با ما همراه باشید . ترموود

 

تابلو چلنیوم RGB :


ساخت تابلو چلنیوم به شیوه RGB با بکارگیری SMD های RGB و بورد کنترل و پلکسی گلاس سفید انجام می گیرد .   ساخت تابلو چلنیوم RGB مستلزم استفاده از اس ام دی های RGB و کنترلر RGB و آمپر می باشد که نوع آمپر بستگی به تعداد RGB ها دارد .

 

تابلو چلنیوم نور اندریک :

 

در ساخت تابلو چلنیوم نور اندریک یا تابلو چلنیوم نور مخفی ، تابلوساز بین حروف برجسته چلنیوم و زمینه تابلو ، یک فضای یک سانتی متری ایجاد می کند که در این فضا لامپ های اس ام دی جاسازی می شوند پس از اتمام مراحل ساخت تابلو چلنیوم و نصب آن در محل ، با روشن شدن لامپ های اس ام دی ، علاوه بر رویه حروف ، یک نور مخفی از زیر حروف به زمینه تابلو ، می تابد که یک جلوه کلاسیک و مدرن را برای تابلو تبلیغاتی فراهم می سازد .

 

 

حروف برجسته لبه پانچی

 

 

تابلو چلنیوم لترمکس :

 

تنها تفاوتی که با تابلو چلنیوم ساده دارد این است که رویه حروف از دو قسمت رویه و لبه تشکیل می شود . تابلوساز از یک سطح شیشه ای یک سانتی متری در لبه های حروف استفاده می کند که نور از این سطح شیشه ای نیز به چشمان مخاطبان متصاعد شده و جلوه جذابتری برای تابلو فراهم می سازد.

 

تابلو چلنیوم فول کالر :


نوع دیگری از انواع تابلوهای چلنیوم است که این نوع تابلو چلنیوم با بهره گیری از برد کنترل مخصوص قابلیت نمایش تعداد رنگهای بیشتر تا حدود 16 میلیون رنگ دارد . برای ساخت تابلو چلنیوم فول کالر  از بلوک های چلنیوم رنگی آی سی دار که در اکثر اوقات به شکل سه سیم هستند استفاده می شود.

 

تابلو چلنیوم پانچ :

 

کاربری این شیوه از تابلوسازی فقط مختص به چلنیوم نیست بلکه این روش در تابلو برجسته استیل و تابلو نئون پلاستیک نیز کاربرد دارد . در این شیوه از ساخت تابلو تبلیغاتی ، حروف برجسته با استفاده از اشکال مختلف هندسی مانند دایره یا ستاره توسط دستگاه لیزر برش داده شده و بر روی پلکسی گلاس پانچ می شود ، در مرحله بعد به دلیل عبور نور از قسمت برش داده شده نور دچار شکستگی شده و در نتیجه نمای زیباتری به تابلو تبلیغاتی می دهد . این نوع تابلو تبلیغاتی با نام های مختلفی همچون تابلو چلنیوم پانچ ، تابلو چلنیوم الماسی و تابلو چلنیوم ستاره ای  فراخوانی می شود.
نقاط پانچ شده در اندازه و فواصل معین به شکل ردیفی یا زیگزالی سوراخ کاری می شوند که در هنگام پانچ لبه می بایست به سه قسمت قطر پانچ ، تراکم پانچ و قطر لبه های پانچ ، دقت کافی داشته باشید تا لامپ های اس ام دی از قسمت های پانچ شده نمایان نشوند و جلوه بدی را برای تابلوی تبلیغاتی شما فراهم نسازند .

 

 

حرف ام کریستالی

 

 

تابلو چلنیوم کریستال :


در ساختار این مدل از تابلو چلنیوم از پلکسی گلاس شیشه ای و دانه های کریستال استفاده می شود البته لازم به ذکر است که از دانه های کریستال می توان در ساخت تمام تابلوهای تبلیغاتی که با استفاده از حروف برجسته ساخته می شود بهره جست . گروه تابلوسازی نمارنگ برای ساخت تابلو چلنیوم با طرح کریستال از ورق پلکسی گلس تک لایه با برند تایوانی ، لبه چلنیوم 0.4 مشکی پانچ با طرح سوپر ساید ، اس ام دی های بلوکی ، پی وی سی 10 میل با برش سی ان سی و دانه های کریستالی بهره می برد .

 

تابلو چلنیوم رینگی :


تابلو چلنیوم رینگی تابلویی است که رویه حروف با استفاده از چلنیوم و لبه ها با استفاده از رینگ پلکسی گلاس و یا رینگ استیل طراحی و پیاده سازی می شود . حروف برجسته  رینگی نیز دلیل برخورداری از لبه های برش داده شده می توانند علاوه بر رویه حروف ، نور را از قسمت های برش خورده به شکل های متعددی هندسی به نمایش بگذارند و جذابیت تابلو تبلیغاتی شما را دوچندان نمایند .

 

تابلو چلنیوم طلایی :


تابلو چلنیوم طلایی با استفاده از پلکسی گلس با رنگ طلایی و اس ام دی زرد رنگ طراحی و پیاده سازی می شود امکان ساخت تابلو چلنیوم طلایی پانچی یا تابلو چلنیوم طلایی رینگی نیز فراهم است . تابلو چلنیوم طلایی رنگ یکی از پر استفاده ترین نوع تابلو چلنیوم است چرا که درخشان ترین ظاهر را دارد و می تواند نگاه هر بیننده ای را جذب خود نماید .

 

تابلو چلنیوم ستاره ای :


تابلو چلنیوم ستاره ای یکی دیگر از پرکاربردترین نوع تابلو چلنیوم است که نمایی جذاب به درخشندگی ستاره های آسمان در شب دارد . در ساخت تابلو چلنیوم ستاره ای از دو پلکسی گلس استفاده می شود . در هنگام ساخت تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلوساز برش هایی بر روی پلکسی گلس دوم ایجاد می نماید که این برش ها سبب شکست نور شده و پس از نصب تابلو و روشن شدن لامپ های اس ام دی ، نقاط نورانی به شکل ستاره های شب در آسمان ، چشم نوازی می کنند .

 

 

ترنج

 

تابلو چلنیوم الماسی :


تابلو چلنیوم الماسی نیز همچون تابلو چلنیوم ستاره ای از دو پلکسی گلس ساخته می شود و برش های ایجاد شده بر روی پلکسی دوم اشکالی مشابه با الماس را به نمایش می گذارند و نقاط الماسی شکل در تابلو می توانند نظر هر رهگذری را معطوف به خود نمایند .

 

ساخت تابلو چلنیوم :

 

تابلو چلنیوم یکی از زیباترین و پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی در صنعت تابلوسازی می باشد که به شیوه های مختلف همچون تابلو چلنیوم طلایی ، تابلو برجسته چلنیوم ، تابلو حروف برجسته چلنیوم ساخته و طراحی می شود . ساختار تابلو چلنیوم از ترکیب پلکسی گلاس و آلیاژ آلومینیوم می باشد که بر روی ورق کامپوزیت و یا pvc تعبیه می شود . رول چلنیوم در اندازه های 30 تا 50 متری در رنگهای متفاوت  به بازار عرضه می شود  که قیمت رول چلنیوم با توجه به متراژ آن متغیر می باشد . این شیوه از طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی دارای مقاومت بالا در برابر شرایط جوی و محیطی است و در رنگهای مختلف قابل پیاده سازی است برای همین به یکی از پرکاربردترین نوع تابلوهای تبلیغاتی تبدیل گشته است .

 

 

املاک اصفهانیا

 

 

تعریف حروف برجسته چلنیوم و نحوه ساخت و طراحی حروف برجسته

 

حروف برجسته چلنیوم ترکیبی از چند حروف زیبا با اشکال و زاویه های متفاوت است که کاملاً انعطاف پذیر بوده و می توان در قالب دلخواه آن را طراحی نمود . پس از مرحله طراحی ، حروف پلکسی گلاس توسط دستگاه لیزر بریده شده و به وسیله سوهان لبه های آن صاف می شود سپس حروف را بر روی میز محکم می کنند و با استفاده از پایه فلزی ، لبه چلنیوم را با کمک چسب مخصوص دور پلکسی می چرخانند در مرحله بعد طرح حروف بر روی pvc  ترسیم می شود و با وسیله ای به نام عمود بر ، برش داده شده و حروف آماده نصب بر روی بدنه یا زیر کار می شود که معمولاً از جنس ورق کامپوزیت و یا pvc می باشد ، سپس با استفاده از لامپ های LED و یا SMD نورپردازی انجام شده و سیم های اضافی به زیر کار منتقل می گردد و پس از اطمینان از نوردهی کامل رویه کار بسته شده و نصب تابلو تبلیغاتی با موفقیت به پایان می رسد .


مزایای انواع تابلو چلنیوم :

  • مواد مورد نیاز برای ساخت این شیوه تبلیغاتی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و برای همین در برابر شرایط محیطی و اشعه آفتاب کاملاً مقاوم بوده و شکل ظاهری آن تغییر نمی کند .
  • به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی نمی  شود .
  • برای ساخت لبه تابلو چلنیوم از نوار اسفنجی استفاده می کنند که این کار از نفوذ گرد و خاک و آب به درون حروف جلوگیری نموده و حروف همیشه تمیز می ماند .
  • پس از اتمام مراحل کار از روکش نایلونی بر روی کار استفاده می شود که هنگام نصب ، حروف برجسته چلنیوم دچار خط و خش نشوند و پس از اتمام مراحل نصب تابلو تبلیغاتی روکش نایلونی توسط تابلوساز براحتی از روی کار جدا می شود .

 

نکته فنی در سفارش تابلو چلینوم باکیفیت و بادوام :

 

همان طور که در هر نوع کالایی جنس اصلی و چینی موجود است در ساخت تابلو چلنیوم نیز از هر دو مدل در بازار یافت می شود اگر می خواهید تفاوت بین چلنیوم اصلی و چینی را تشخیص دهید به لبه های چلنیوم دقت نمایید . لبه چلنیوم اصل ضخیم بوده و در حدود 8/2 میلیمتر می باشد اما لبه های چلنیوم چینی بسیار نازک هستند که این نازکی به قدری است که گاهی با فشار کم سوراخ می شود و یا تغییر حالت می دهد . با این وجود استفاده از چلنیوم چینی برای ساخت حروف کوچک بسیار مناسب است و براحتی خم می شود و حالت می گیرد .

 

قیمت تابلو چلنیوم


قیمت تابلو چلنیوم بر اساس متریال هایی که در هنگام ساخت مورد استفاده واقع می شوند همچون رول چلنیوم ، ورق پلکسی گلس ، ورق پی وی سی ، لامپ های اس ام دی ، دستگاه خنک کننده ، تایمر ، قاب تابلو و دیگر ابزارهایی که در ساخت تابلو بکار می روند و متر محیط حروف برجسته در ابتدای کار پس از مرحله طراحی به مشتریان اعلام می شود .