تبلیغات بخش غیرقابل انکار هر نوع کسب و کاری است که به نوعی با مشتری درگیر است . اگر می خواهید مشتریان بیشتری به سمت کسب و کار شما بیایند و به طور کل اگر می خواهید دیده شوید ، می بایست دست به ترفندهای تبلیغاتی بزنید . زیرا بدون تبلیغات شما هرگز دیده نخواهید شد و حیطه کاری شما توسعه پیدا نخواهد کرد . در هر نوع کسب و کاری که فعالیت دارید حرف اول مشتری است . برای حفظ مشتریان قدیمی و کسب مشتریان جدید باید رقابت کنید . کالاهای باکیفیت و با قیمت مرقوم به صرفه ارائه نمایید و رفتار بازار و مشتریان را رصد کنید تا از قافله رقابت جا نمانید .

در دنیای مدرن امروزی طراحی دکوراسیون داخلی و بیرونی محل کسب و کار بسیار حائز اهمیت است . بیشتر مشتریان فقط به مکان هایی مراجعه می کنند که شیک و مدرنیته طراحی شده باشد و دارای ویترین و نمای خارجی شیکی باشد . یکی از عواملی که سبب زیبایی نما و دکوراسیون مغازه و محل کسب می شود ، تابلو های تبلیغاتی می باشد .

به طور کل تابلوهای تبلیغاتی برای سه کارکرد متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند :

 

انواع متفاوتی از تابلوها در دنیای تابلوسازی برای تبلیغات و معرفی برند در مکان کسب ، مورد استفاده قرار می گیرند . دارندگان مغازه ، فروشگاه یا شرکت با توجه به سلیقه و بودجه ای که دارند نوعی از تابلوی تبلیغاتی را سفارش می دهند . تنوع تابلوها بسیار زیاد و دست مشتری برای انتخاب باز است . با وجود تنوع بسیار زیاد تابلوها ، تابلویی که این روزها بیشتر از هر تابلوی دیگر در سر درب مکان تجاری بویژه مغازه ها ، ملاحظه می کنیم تابلویی است به نام تابلو چلنیوم . تابلو چلنیوم انواع و اقسام متعددی دارد  که هر کدام بر اساس تکنیک های ساخت و نحوه نورپردازی نام گذاری شده اند . 

 

اگر تمایل دارید در مورد تابلو چلنیوم بیشتر بدانید مطلب زیر را مطالعه کنید .

 

تابلو چلنیوم (قیمت، انواع تابلوها و مزایا+ویدئو)

 

با ورود دستگاه های چلنیوم ساز ساخت انواع حروف برجسته چلنیوم با استفاده از متدها و ترفندهای خاص در صنعت تابلوسازی مطرح شد . از ورق های چلنیوم برای ساخت حروف ترکیبی نیز بهره می برند . با این همه مزایا و با اینکه تابلو چلنیوم زیبا ، با دوام و یک تابلوی به روزی است اما قیمت تابلو چلنیوم نسبت به سایر تابلوهای تبلیغاتی همچون تابلو استیل ، تابلو نئون پلاستیک ، تابلو فلکسی و تابلو کامپوزیت کمی بالاتر است . برای همین هم اکثر افرادی که بودجه کمتری برای ساخت تابلو تبلیغاتی در نظر گرفته اند و یا طبق سلیقه ای که دارند سایر تابلوها را به عنوان تابلو سر در مغازه انتخاب می کنند .

اگر می خواهید تابلوی به روزی داشته باشید تابلو چلنیوم بهترین گزینه برای حال  حاضر است . تابلو چلنیوم با اسامی متعدد همچون تابلو چلنیوم الماسی ، تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم کریستال ، تابلو چلنیوم لترمکس و غیره ساخته می شود . هر کدام تکنیک های ساخت مختص به خود را دارند ، در اینجا می خواهیم به طور مختصر در مورد تابلو چلنیوم نوراندریک به بحث بپردازیم.

 

تابلو چلنیوم نوراندریک :

 

تابلو چلنیوم نور اندریک یا تابلو چلنیوم نور مخفی به نوعی از تابلوی چلنیوم اطلاق می شود که در آن علاوه بر نورپردازی رویه حروف برجسته چلنیوم ، لامپ های اس ام دی بین زمینه تابلو و حروف برجسته نیز جاسازی می شوند و این کار سبب می شود پس از روشن شدن اس ام دی ها ، نور از زیر حروف برجسته به زمینه تابلو بتابد و جلوه بصری جذابتری را برای تابلو چلنیوم فراهم کند .

 

 

تابلو کافی شاپ

 

 

تابلوسازی نور اندریک :

 

هنگام ساخت تابلو چلنیوم اگر علاوه بر نورپردازی داخل حروف برجسته چلنیوم ، در پشت کار نیز نورپردازی انجام پذیرد به اصطلاح تابلوسازی نوراندریک یا نور مخفی (space) گفته می شود .

 

 

تابلو قهوه بونو

 

 

نحوه ساخت تابلو چلنیوم نوراندریک :

 

برای ساخت تابلو چلنیوم نوراندریک نیز مانند سایر تابلوهای تبلیغاتی در ابتدا حروف برجسته توسط نرم افرارها طراحی می شود . سپس حروف توسط دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی لیزر می شود . برای ساخت تابلوی تبلیغاتی نور اندریک نیز از متریال چلنیوم و پلکسی گلاس استفاده می شود . اگر می خواهید تابلوی بادوام و با کیفیتی داشته باشید ، می توانید از ورق های پلکسی گلاس تک لایه با برند چوچن یا یرلانگ تایوان استفاده کنید . پس از لیزر نمودن حروف برجسته ، لبه چلنیوم دور تا دور پلکسی چسبانده می شود و تمام شیارها و مراحل خم کاری حروف در این مرحله از کار انجام می پذیرد .

لبه تابلو چلنیوم نور اندریک با برندهای متفاوت وارد بازار می شوند که یکی از بهترین نوع آن آلوراپید می باشد . مارک آلوراپید از کیفیت فوق العاده ای برخوردار است و در مقابل شرایط محیطی مقاوم می باشد . استفاده از برند آلوراپید دارای هزینه بالاتری است . اگر بودجه کمتری برای ساخت تابلو در نظر گرفته اید می توانید از برندهای محبوبی نظیر آلووان و یا آلوشاین نیز استفاده نمایید . این  اجناس نیز دارای مرغوبیت خوبی در حوزه تابلوسازی می باشند .

پس از تمام شدن مرحله چسباندن لبه حروف ، نوبت به زیرسازی حروف برجسته می رسد . برای زیرسازی نیز بهتر است از ورق های پی وی سی 10 میل با برش CNC استفاده نمایید . حال نوبت به نورپردازی حروف برجسته نوراندریک می رسد .

 

 

تابلو پت لاو

 

 

نحوه نورپردازی تابلو چلنیوم نور اندریک :

 

برای نورپردازی تابلو برجسته نور اندریک از لامپ های SMD  استفاده می شود . این لامپ ها بر روی لایه زیرین تابلو چلنیوم نور اندریک نصب می شوند . برای نوردهی بهتر بر روی لایه زیرساز از پشت حروف برجسته ، لامپ های SMD نصب می گردد . نورپردازی تابلو چلنیوم نور اندریک به دو روش به صورت همزمان اجرا می شود :

روش اول) نورپردازی داخل حروف :

در این مرحله لامپ های اس ام دی بر روی ورق پی وی سی به صورت بلوکی یا ردیفی نصب می شوند . پس از مونتاژ حروف ، این ورق در پشت حروف برجسته گنجانده شده و سبب انتشار نور از داخل حروف به بیرون می شود .

روش دوم) نور مخفی :

نور مخفی نوری است که از زیر حروف برجسته به زمینه تابلو می تابد و یک حاله سایه روشن در زمینه تابلو پدیدار می شود .  در این روش یک فضای خالی چند سانتی متری از حروف نسبت به زمینه کار ایجاد می شود تا نور بتواند از پشت کار به زمینه تابلو بتابد . این روش را به اصطلاح نوراندریک می گویند . در طراحی تابلو چلنیوم نوراندریک برای خلق تابلوی زیباتر و مشتری پسندتر ، می توانیم از ترکیب دو یا چند رنگ که به اصطلاح استروک دادن نامیده می شود ، استفاده نماییم . انجام این کار با چسباندن برچسب های استیکر و یا توسط چسباندن یک ورق بر رو یا زیر لایه اولیه انجام می پذیرد . تابلوهای تبلیغاتی نور اندریک با پایه های چند سانتی متری بر روی نمای تابلو نصب می شوند و جلوه زیبایی را به عنوان تابلو مغازه برای شما به ارمغان می آورند .

 

تابلو چلنیوم ترکیبی نور اندریک و انواع آن :

 

تابلو چلنیوم نوراندریک ترکیبی با استیل :

 

در این روش می توانید تابلو چلنیوم را به صورت ترکیبی سفارش دهید . برای مثال جهت ساخت لبه های حروف برجسته چلنیوم نوراندریک می توانید از ورق استیل استفاده کنید . استیل حاوی رنگ های مختلفی است که  رنگ طلایی و نقره ای آن بسیار پرطرفدار است . استیل دو نوع براق و خش دار از جنس یک میل نگیر می باشد که توسط آهنربا جذب نمی شود . برای ساخت لبه حروف با استفاده از ورق استیل ، از تسمه استیل 1.5 تا 3 سانتی متر استفاده می شود . 

 

تابلو چلنیوم نوراندریک ترکیبی با تایل پولکی :

 

یکی دیگر از روش های ترکیبی جهت سفارش تابلو چلنیوم نور اندریک استفاده از زیرساز پولکی است . با سفارش این روش شما علاوه بر زیبایی تابلو چلنیوم می توانید از براقیت و لغزان بودن تایل های پلاستیکی تابلو پولکی نیز استفاده کنید . 

 

 

تابلو ترکیبی

 

 

تابلو چلنیوم نوراندریک ترکیبی با لایت باکس :

 

روش دیگری که در ساخت تابلو چلنیوم نور اندریک قابل اجراست ، استفاده از لایت باکس است . شما می توانید لوگو یا تصویری را به صورت لایت باکس در کنار حروف برجسته چلنیوم بکار ببرید . این حالت های ترکیبی بر زیبایی کار می افزاید و سبب می شود تابلوی تبلیغاتی که سفارش داده اید به یک تابلوی ویژه جذاب تبدیل شود .

 

تابلو چلنیوم نوراندریک ترکیبی با کامپوزیت :

 

کامپوزیت نوعی ورق آلومینیومی شفاف و براق در طرح ها و رنگ های مختلف است که به جای زیرساز پی وی سی در زیر حروف برجسته چلنیوم نور اندریک قرار می گیرد و جلوه بسیار جذابی را برای تابلو به ارمغان می آورد .

 

تابلو چلنیوم نوراندریک ترکیبی با ترموود :

 

چوب ترموود چوبی مقاوم است که در زیرساز حروف برجسته مورد استفاده قرار می گیرد . شما با اجرای این روش علاوه بر زیبایی حروف برجسته چلنیوم می توانید کلاسیک بودن تابلو چوبی ترموود را نیز ادغام کنید و یک  تابلوی منحصر به فرد را به نمایش بگذارید .