تبلیغات بخش غیرقابل انکار هر نوع کسب و کاری است که به نوعی با مشتری درگیر است. اگر می خواهید مشتریان بیشتری به سمت کسب و کار شما بیایند و به طور کل اگر می خواهید دیده شوید، می بایست دست به ترفندهای تبلیغاتی بزنید. زیرا بدون تبلیغات شما هرگز دیده نخواهید شد و حیطه کاری شما توسعه پیدا نخواهد کرد.

در هر نوع کسب و کاری که فعالیت دارید حرف اول مشتری است. برای حفظ مشتریان قدیمی و کسب مشتریان جدید باید رقابت کنید. کالاهای باکیفیت و با قیمت مرقوم به صرفه ارائه نمایید و رفتار بازار و مشتریان را رصد کنید تا از قافله رقابت جا نمانید.

در دنیای مدرن امروزی طراحی دکوراسیون داخلی و بیرونی محل کسب و کار بسیار حائز اهمیت است. بیشتر مشتریان فقط به مکان هایی مراجعه می کنند که شیک و مدرنیته طراحی شده باشد و دارای ویترین و نمای خارجی جذاب باشد. یکی از عواملی که سبب زیبایی نما و دکوراسیون مغازه و محل کسب می شود، تابلو های تبلیغاتی می باشد.

به طور کل تابلوهای تبلیغاتی برای سه کارکرد متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند:

  • تابلو مغازه

  • تابلو شرکتی

  • تابلو فروشگاهی 

انواع متفاوتی از تابلوها در دنیای تابلوسازی برای تبلیغات و معرفی برند در مکان کسب، مورد استفاده قرار می گیرند. دارندگان مغازه، فروشگاه یا شرکت با توجه به سلیقه و بودجه ای که دارند نوعی از تابلوی تبلیغاتی را سفارش می دهند.

تنوع تابلوها بسیار زیاد و دست مشتری برای انتخاب باز است. با وجود تنوع بسیار زیاد تابلوها، تابلویی که این روزها بیشتر از هر تابلوی دیگر در سر درب مکان تجاری بویژه مغازه ها ملاحظه می کنیم، تابلویی است به نام تابلو چلنیوم. تابلو چلنیوم انواع و اقسام متعددی دارد  که هر کدام بر اساس تکنیک های ساخت و نحوه نورپردازی نام گذاری شده اند. 

با ورود دستگاه های چلنیوم ساز ساخت انواع حروف برجسته چلنیوم با استفاده از متدها و ترفندهای خاص در صنعت تابلوسازی مطرح شد.

از ورق های چلنیوم برای ساخت حروف ترکیبی نیز بهره می برند. با این همه مزایا و با اینکه تابلو چلنیوم زیبا، با دوام و یک تابلوی به روزی است اما قیمت تابلو چلنیوم نسبت به سایر تابلوهای تبلیغاتی همچون تابلو استیل، تابلو نئون پلاستیک، تابلو فلکسی و تابلو کامپوزیت کمی بالاتر است.

برای همین هم اکثر افرادی که بودجه کمتری برای ساخت تابلو تبلیغاتی در نظر گرفته اند و یا طبق سلیقه ای که دارند سایر تابلوها را به عنوان تابلو سر در مغازه انتخاب می کنند.

اگر می خواهید تابلوی به روزی داشته باشید تابلو چلنیوم بهترین گزینه برای حال  حاضر است. تابلو چلنیوم با اسامی متعدد همچون تابلو چلنیوم الماسی، تابلو چلنیوم ستاره ای، تابلو چلنیوم کریستال، تابلو چلنیوم لترمکس و غیره ساخته می شود. 

هر کدام از مدل های تابلو چلنیوم تکنیک های ساخت مختص به خود را دارند. در اینجا می خواهیم به طور مختصر در مورد تابلو چلنیوم نوراندریک به بحث بپردازیم.

تابلو چلنیوم دوبل نور اندریک
تابلو چلنیوم دوبل نور اندریک

تابلو چلنیوم نوراندریک

تابلو چلنیوم نور اندریک یا تابلو چلنیوم نور مخفی به نوعی از تابلوی چلنیوم اطلاق می شود که در آن علاوه بر نورپردازی رویه حروف برجسته چلنیوم، لامپ های اس ام دی بین زمینه تابلو و حروف برجسته نیز جاسازی می شوند و این کار سبب می شود پس از روشن شدن اس ام دی ها، نور از زیر حروف برجسته به زمینه تابلو بتابد و جلوه بصری جذابتری را برای تابلو چلنیوم فراهم کند.

تابلوسازی نور اندریک

هنگام ساخت تابلو چلنیوم اگر علاوه بر نورپردازی داخل حروف برجسته چلنیوم، پشت کار نیز نورپردازی داشته باشد به اصطلاح تابلوسازی نوراندریک یا نور مخفی (space) گفته می شود.

نحوه ساخت تابلو چلنیوم نوراندریک

برای ساخت تابلو چلنیوم نوراندریک نیز مانند سایر تابلوهای تبلیغاتی در ابتدا حروف برجسته توسط نرم افرارها طراحی می شود. سپس حروف توسط دستگاه برش لیزری بر روی پلکسی لیزر می شود. 

برای ساخت تابلوی تبلیغاتی نور اندریک نیز از متریال چلنیوم و پلکسی گلاس استفاده می شود. اگر می خواهید تابلوی بادوام و با کیفیتی داشته باشید، می توانید از ورق های پلکسی گلاس تک لایه با برند چوچن یا یرلانگ تایوان استفاده کنید.

پس از لیزر نمودن حروف برجسته، لبه ی چلنیوم دور تا دور پلکسی چسبانده می شود و تمام شیارها و مراحل خم کاری حروف در این مرحله از کار انجام می گیرد.

لبه تابلو چلنیوم نور اندریک با برندهای متفاوت وارد بازار می شوند که یکی از بهترین نوع آن آلوراپید می باشد. مارک آلوراپید از کیفیت فوق العاده ای برخوردار است و در مقابل شرایط محیطی مقاوم می باشد.

استفاده از برند آلوراپید دارای هزینه بالاتری است. اگر بودجه کمتری برای ساخت تابلو در نظر گرفته اید، می توانید از برندهای محبوبی نظیر آلووان و یا آلوشاین نیز استفاده نمایید. این اجناس نیز دارای مرغوبیت خوبی در حوزه تابلوسازی می باشند.

پس از تمام شدن مرحله چسباندن لبه حروف، نوبت به زیرسازی حروف برجسته می رسد. برای زیرسازی نیز بهتر است از ورق های پی وی سی 10 میل با برش CNC استفاده نمایید. حال نوبت به نورپردازی حروف برجسته نوراندریک می رسد.

تابلو استیل دوغی نور اندریک
تابلو استیل دوغی نور اندریک

نحوه نورپردازی تابلو چلنیوم نور اندریک

برای نورپردازی تابلو برجسته نور اندریک از لامپ های SMD  استفاده می شود. این لامپ ها بر روی لایه زیرین تابلو چلنیوم نور اندریک نصب می شوند. برای نوردهی بهتر بر روی لایه زیرساز پشت حروف برجسته، لامپ های SMD نصب می شود.

نورپردازی تابلو چلنیوم نور اندریک به دو روش به صورت همزمان اجرا می شود:

روش اول) نورپردازی داخل حروف

در این مرحله لامپ های اس ام دی بر روی ورق پی وی سی به صورت بلوکی یا ردیفی نصب می شوند. پس از مونتاژ حروف، این ورق در پشت حروف برجسته جای می گیرد و سبب انتشار نور از داخل حروف به بیرون می شود.

روش دوم) نور مخفی

نور مخفی نوری است که از زیر حروف برجسته به زمینه تابلو می تابد و یک حاله سایه روشن در زمینه تابلو پدیدار می شود.  

در این روش یک فضای خالی چند سانتی متری از حروف نسبت به زمینه کار ایجاد می شود تا نور بتواند از پشت کار به زمینه تابلو بتابد. این روش را به اصطلاح نوراندریک می گویند.

در طراحی تابلو چلنیوم نوراندریک برای خلق تابلوی زیباتر و مشتری پسندتر، می توانیم از ترکیب دو یا چند رنگ که به اصطلاح استروک دادن نامیده می شود، استفاده نماییم. انجام این کار با چسباندن برچسب های استیکر و یا توسط چسباندن یک ورق بر رو یا زیر لایه اولیه انجام می پذیرد. 

تابلوهای تبلیغاتی نور اندریک با پایه های چند سانتی متری بر روی نمای تابلو نصب می شوند و جلوه زیبایی را به عنوان تابلو مغازه برای شما به ارمغان می آورند.

تابلو استیل دوغی با نورپردازی مخفی
تابلو استیل دوغی با نورپردازی مخفی

تابلو چلنیوم نور اندریک و انواع آن

تابلو چلنیوم نوراندریک می تواند فقط با چلنیوم و یا به صورت ترکیبی با متریال های مختلف اجرا شود که در ادامه به هر یک از آنها مختصراً اشاره خواهیم نمود.

تابلو چلنیوم نوراندریک ترکیبی با استیل

در این روش می توانید تابلو چلنیوم را به صورت ترکیبی سفارش دهید. برای مثال جهت ساخت لبه های حروف برجسته چلنیوم نوراندریک می توانید از ورق استیل استفاده کنید.

استیل حاوی رنگ های مختلفی است که  رنگ طلایی و نقره ای آن بسیار پرطرفدار است. استیل دو نوع براق و خش دار از جنس یک میل نگیر می باشد که توسط آهنربا جذب نمی شود. برای ساخت لبه حروف با استفاده از ورق استیل، از تسمه استیل 1.5 تا 3 سانتی متر استفاده می شود. 

تابلو چلنیوم نوراندریک
تابلو چلنیوم نوراندریک

تابلو چلنیوم نوراندریک ترکیبی با تایل پولکی

یکی دیگر از روش های ترکیبی جهت سفارش تابلو چلنیوم نور اندریک استفاده از زیرساز پولکی است . با سفارش این روش شما علاوه بر زیبایی تابلو چلنیوم می توانید از براقیت و لغزان بودن تایل های پلاستیکی تابلو پولکی نیز استفاده کنید. 

تابلو چلنیوم نوراندریک ترکیبی با لایت باکس

روش دیگری که در ساخت تابلو چلنیوم نور اندریک قابل اجرا است، استفاده از لایت باکس می باشد. شما می توانید لوگو یا تصویری را به صورت لایت باکس در کنار حروف برجسته چلنیوم بکار ببرید. این حالت های ترکیبی بر زیبایی کار می افزاید و سبب می شود تابلوی تبلیغاتی که سفارش داده اید به یک تابلوی ویژه جذاب تبدیل شود.

تابلو چلنیوم نوراندریک ترکیبی با کامپوزیت

کامپوزیت نوعی ورق آلومینیومی شفاف و براق در طرح ها و رنگ های مختلف است که به جای زیرساز پی وی سی در زیر حروف برجسته چلنیوم نور اندریک قرار می گیرد و جلوه بسیار جذابی را برای تابلو به ارمغان می آورد.

تابلو چلنیوم نوراندریک ترکیبی با ترموود

چوب ترموود چوبی مقاوم است که در زیرساز حروف برجسته مورد استفاده قرار می گیرد. شما با اجرای این روش علاوه بر زیبایی حروف برجسته چلنیوم می توانید کلاسیک بودن تابلو چوبی ترموود را نیز ادغام کنید و یک  تابلوی منحصر به فرد را به نمایش بگذارید.

تابلو استیل دوغی با نورپردازی نور اندریک
تابلو استیل دوغی با نورپردازی نور اندریک

سوالات متداول

کدام زیرساز در تابلو چلنیوم نوراندریک زیباتر است؟

اگر بدنبال زیبایی برای تابلوی تبلیغاتی خود هستید، سفارش تابلو چلنیوم نور اندریک با زیرساز کامپوزیت، ترموود و یا تایل پولکی انتخاب شیک تری است.

آیا زیبایی تابلوهای نورپردازی شده با تکنیک نور اندریک بیشتر است یا تابلوهای بدون نور؟

این کاملاً سلیقه ای است. استفاده از تکنیک نور اندریک در تابلوهای نورپردازی شده امکان نور بیشتر برای تابلو را فراهم می کند و نور می تواند هم ار رویه، هم لبه و هم از زیر حروف به چشم متصاعد شود. اما در تابلوهای بدون نور، استفاده از تکنیک بک لایت می تواند جلوه ی کلاسیکی را برای تابلو با یک نور مخفی فراهم کند.

آیا جنس و برند اجناس در ساخت تابلو چلنیوم نور اندریک اهمیت دارد؟

قطعاً هر جنسی با برند خاصی کیفیت های متفاوتی دارد. برندهای تایوانی حرف اول را در تولید رول چلنیوم و پلکسی می زنند و استفاده از اجناس باکیفیت سبب ماندگاری، درخشندگی و جذابیت بیشتر تابلوها می شود.

تابلو چلنیوم ساده جذاب تر است یا تابلو چلنیوم نور اندریک؟

تابلو چلنیوم نوراندریک با ایجاد نمای کلاسیک رخ بهتری را به نمایش می گذارد.