چلنیوم لترمکس ‏

چلنیوم لترمکس ‏

چلنیوم لترمکس :

امروزه حروف برجسته بخشی جداناپذیر در ساخت تابلوهای تبلیغاتی می باشند که همه اصناف جهت ساخت تابلو تبلیغاتی به عنوان  تابلو سر در مغازه خود طالب سفارش تابلوهایی هستند که بر مبنای حروف برجسته ساخته می شوند . در این میان تابلو چلنیوم بسیار مطرح شده است و در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین تابلوهایی است که بر مبنای حروف برجسته ساخته میشود ، البته ناگفته نماند که تابلوهای تبلیغاتی دیگر همچون تابلو استیل ، تابلو نئون پلاستیک و تابلو کامپوزیت نیز جزء پرکاربردترین تابلوها هستند و نحوه گزینش تابلو تبلیغاتی همه به سلایق شخصی ،  مکان کسب و متراژ محیطی که برای ساخت تابلو در نظر گرفته شده است بستگی دارد . اصنافی که تمایل به تعویض یا سفارش تابلوی تبلیغاتی دارند برای تابلو مدنظر خود بیشتر تابلوهایی که بر مبنای حروف برجسته ساخته می شود را سفارش می دهند .

 تابلو برجسته به تابلویی اطلاق می شود که در آن حروف درج شده دارای رویه و لبه می باشد و به دلیل عمقی که به لبه حروف می دهند اصطلاحی مانند برجسته بودن بر روی زبان جاری می شود . چلنیوم لترمکس نیز از این امر مستثنی نبوده و جزء یکی از تابلوهای تبلیغاتی است که بر مبنای حروف برجسته ساخته می شود .

تابلوسازی لترمکس تلفیقی از چلنیوم و نئون پلاستیک می باشد با این تفاوت که در میان کناره های محفظه ای شیشه ای ، نواری حول محورحروف کشیده می شود و پس از عبور نور در زمینه تابلو سایه ای روشن از رنگ مدنظر مشتری نمایان می گردد .

حروف برجسته انواع متعددی همچون حروف برجسته پلاستیک ، حروف برجسته استیل ، حروف برجسته فلزی ، حروف برجسته چلنیوم دارد که در این مبحث ما می خواهیم مختصراً در مورد حروف برجسته لترمکس صحبت کنیم پس با ما همراه باشید .

چلنیوم لترمکس چیست ؟

چلنیوم لترمکس همان طور که از نامش پیداست نوعی خاصی از حروف برجسته چلنیوم می باشد و تنها تفاوت آن با تابلو چلنیوم ایجاد سطحی به شکل شیشه با ضخامت یک سانیتمتر بر روی لبه چلنیوم می باشد که این سطح شیشه ای سبب انتشار نور از کناره های حروف نیز می شود .

جنس چلنیوم لترمکس :

برخلاف چلنیوم ، لترمکس از مواد مرکزی آلومینیوم ساخته نمی شود بلکه تمام دیواره آن از نوعی پلاستیک مشابه فلز است که حالت منحنی ندارد و به علت عدم برخورداری از چگالی یکسان ، تراکم مواد در قسمت بالای آن بیشتر از سایر نقاط می باشد . لبه برگشت حروف لترمکس نسبت به چلنیوم بیشتر است و پس از ساخت آن حروف دارای ضخامت بیشتری می باشد .

تفاوت تابلو چلنیوم با تابلو لترمکس :

حروف برجسته چلنیوم لترمکس مانند چلنیوم دارای یک رویه و یک لبه است و پس از لبه کاری حروف از ورق های پی وی سی برای زیرسازی و از لامپ های smd برای روشنایی تابلو بهره برده می شود و تنها تفاوتی که با تابلو چلنیوم دارد این است هنگام ساخت تابلو چلنیوم لترمکس دو شیار پلاستیکی بر روی لبه آلومینیومی آن ایجاد می شود ، ایجاد این شکاف که اندازه آن بستگی به سلیقه تابلو ساز و نحوه سفارش مشتری دارد می تواند چیزی مابین یک تا سه سانتیمتر باشد ، سبب می شود که پس از نصب تابلو نور هم از قسمت رویه حروف و هم از قسمت شکاف ایجاد شده بر روی لبه های حروف به چشم اصابت کند .

نحوه ساخت چلنیوم لترمکس :   

ساخت تابلو لترمکس با استفاده از سشوارهای صنعتی انجام می پذیرد و فرآیند تولید این تابلو با استفاده از دستگاه های حروف ساز به صورت اتومات قابل انجام است . حروف برجسته لترمکس توسط دستگاه برش لیزری و سی ان سی برش می خورند

مزایای  تابلو چلنیوم لترمکس :

شیک و زیبا

قابلیت انتشار نور از قسمت رویه و لبه حروف

مقاوم و بادوام

معایب تابلو چلنیوم لترمکس :

با وجود داشتن زیبایی و تنوع در نحوه انتشار نور هنوز هم آنگونه که باید مطرح نبوده و سفارش داده نمی شود .

قیمت چلنیوم لترمکس :

در کارگاه تابلوسازی حروف برجسته بر مبنای متر محیطی که توسط حروف اشغال می شوند محاسبه می شود .