تابلو چلنیوم از محبوب ترین تابلوهای تبلیغاتی حال حاضر است که با استفاده از پلکسی گلس ساخته می شود و تاثیرگذاری بسیاری در زیباسازی دکوراسیون بیرونی و موفقیت در جلب توجه و فروش بیشتر دارد.

تابلو سازی تبلیغاتی

تابلوسازی تبلیغاتی یکی از برترین نوع شیوه های تبلیغاتی برای شناساندن برند و معرفی آن به عموم مردم می باشد که از دیرباز تا کنون مورد اهمیت ویژه ای قرار دارد.

هر مغازه ای یک تابلو برای معرفی نوع کسب و کارش به عنوان تابلو سر درب نصب کرده است و شاید به ندرت دیده باشید که مغازه داری در بالای سر درب مکان تجاری خودش هیچ تابلوی تبلیغاتی نصب نکرده باشد. همین مساله قدرت و تاثیر فرآیند ساخت تابلوی تبلیغاتی را به عنوان یکی از ضروریات کسب و کار نشان می دهد.

می توان چنین عنوان کرد که یک تابلو تبلیغاتی به عنوان شناسنامه کسب و کارها محسوب می شود و نصب آن به عنوان تابلو سر در مغازه یا تابلو فروشگاهی نه تنها هزینه ای محسوب نمی شود، بلکه می تواند در کسب سود بیشتری به شما یاری برساند.

اگر در زمینه کسب و کارهای کلان مشغول به کار هستید، می توانید علاوه بر نصب تابلو مغازه از ترفندهای تبلیغاتی در حوزه گسترده ای مانند طراحی و ساخت بیلبورد، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، سفارش و نصب بنرهای تبلیغاتی در سایت های پربازدید، تبلیغات سمپلینگ، تبلیغات چریکی، نصب استیکرهای سه بعدی و سایر تبلیغات رایج در بستر اینترنتی و فضای شهری استفاده کنید.

تابلو چلنیوم تبلیغاتی

تابلو چلنیوم یکی از بهترین و زیباترین نوع تابلو های تبلیغاتی است که بر اساس نوع متفاوتی از نورپردازی ها و نام های متنوع، این روزها خصوصاً در کشور ما توانسته طرفداران زیادی را در عرصه تابلو سازی به سمت خود جذب نماید.

تابلو چلنیوم قدمت دیرینه ای در صنعت تابلوسازی دارد و تاریخچه آن به سال 2000 میلادی برمی گردد که کشور اسپانیا در آن زمان توانست بر روی آلیاژهای آلومینیوم، ورق هایی با سطح آینه که شبیه فلز استیل بود ایجاد نماید.

شرکت اسپانیایی MCI نام تجاری آلوراپید را بر روی این ورق ها حک نمود و آنها را روانه بازار کرد که یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده چلنیوم می باشد و کیفیت بی نظیری دارد.

پس از اسپانیا، تایوان نیز محصولی با نام آلوباند روانه بازار نمود که این محصول نیز از کیفیت مناسبی برخوردار است و بعد از تایوان هم کشور چین که از هیچ قافله ای عقب نمی ماند، محصولاتی با کیفیت های متفاوت با نام های آلوشاین، آلوتیپ، سهند و نوع های دیگر را وارد بازار نمود.

روش ساخت تابلو چلنیوم

ابتدا طرح تابلو توسط نرم افزارها طراحی می شود. برای ساخت تابلو چلنیوم می توان از روش دستی و یا از دستگاه برش لیزری استفاده کرد. زمانی که کار توسط دستگاه صورت می گیرد، تمام مراحل ساخت تابلو چلنیوم توسط دست تابلوساز صورت می پذیرد و فقط برش پلکسی گلاس که رویه تابلو بر روی آن نصب می شود، توسط دستگاه برش لیزری انجام می شود.

پس از انجام برش و آماده سازی حروف و اتمام مراحل خم کاری نوبت به نصب تابلو و نورپردازی آن می رسد. تابلو چلنیوم با توجه به نحوه ایجاد برش بر روی پلکسی گلاس می تواند به صورت های متفاوتی از خود نور متصاعد کند.

انواع تابلو چلنیوم تبلیغاتی

تابلو چلنیوم تبلیغاتی به شیوه های متفاوتی قابل اجرا و پیاده سازی می باشد.

تابلو چلنیوم ساده

ابتدایی ترین روش طراحی تابلو چلنیوم است که به صورت ساده و بر اساس حروف برجسته ساخته می شود که نوع پلکسی و رنگ لبه های حروف می تواند تفاوت هایی در ساخت این نوع تابلو ایجاد نماید.

تابلو چلنیوم کریستالی با زیرساز ترموود
تابلو چلنیوم کریستالی با زیرساز ترموود

تابلو چلنیوم دوبل

طراحی و ساخت آن مشابه تابلو چلنیوم ساده است با این تفاوت که در ساخت آن از یک پلکسی اضافی بهره می برند. استفاده از دو پلکسی با رنگ های متفاوت می تواند رنگ و لعاب خاصی برای تابلوی تبلیغاتی شما فراهم کند.

تابلو چلنیوم کریستالی با لبه های پانچی
تابلو چلنیوم کریستالی با لبه های پانچی

تابلو چلنیوم الماسی

تابلوساز در ساخت این نوع از تابلو چلنیوم با ایجاد برش های هندسی شکل بر روی صفحه پلکسی در فاصله های معین، شکاف هایی ایجاد می نماید که پس از نصب لامپ های اس ام دی بر روی تابلو نور به  شکل خاصی از این شکافها با چشم برخورد نموده و سبب می شود که بیننده نور را به صورت اشکال هندسی خاص مشاهده نماید.

تابلو چلنیوم دوبل الماسی
تابلو چلنیوم دوبل الماسی

تابلو چلنیوم کریستال

در این روش از تابلو سازی، از  پلکسی گلاس شیشه ای همراه با دانه های کریستال استفاده می شود.

تابلو چلنیوم کریستالی رستوران
تابلو چلنیوم کریستالی رستوران

تابلو چلنیوم لبه پانچ

کنار لبه های حروف چلنیوم سوراخ هایی پانچ مانند در اشکال هندسی منظم و غیرمنظم و به صورت ردیفی و در قطرهای متفاوت ایجاد می شود که نور از آن سوراخ ها به شکلی بسیار زیبا تابیده می شود.

تابلو چلنیوم لبه رینگی

در این مدل لبه های حروف چلنیوم توسط دستگاه خاصی در شکل های مختلف هندسی برش می خورند.

تابلو چلنیوم رینگی
تابلو چلنیوم رینگی

تابلو چلنیوم طلایی

لایه رویی این تابلو تبلیغاتی از پلکسی گلاس است و برای ساخت لبه های  آن از رول رنگ طلایی استفاده می شود.

تابلو چلنیوم RGB 

برای ساخت آن از پلکسی گلاس سفید استفاده می شود.  برای لبه های حروف هم  می توان از هفت رنگ استفاده نمود.

تابلو چللنیوم طلق دوبل
تابلو چللنیوم طلق دوبل

تابلو چلنیوم ستاره ای

در روش ساخت این نوع تابلو نیز با ایجاد برش های مشبک شکل و یک لایه پلکسی شفاف شیشه ای، نورهایی با نمای ستاره ای تولید می شود.

تابلو چلنیوم ستاره ای
تابلو چلنیوم ستاره ای

عوامل موثر در زیبا سازی تابلو چلنیوم

عوامل زیادی هستند که سلیقه ای می باشند و هر کدام می تواند تاثیر شگرفی در زیبایی تابلو چلنیوم داشته باشد.

نحوه نورپردازی تابلو چلنیوم

همان طور که اشاره کردیم در تابلو چلنیوم نحوه انعکاس نور است که آن را از سایر تابلوهای دیگر متمایز می کند، زیرا این تابلو دارای افکت های نوری  متعددی است.

حجیم سازی تابلو چلنیوم

دادن بعد و حجم مناسب به تابلو با توجه به ارتفاع آن از سطح زمین نیز یکی از عواملی است که رعایت آن زیبایی تابلو را چندین برابر می کند.

تابلو چلنیوم طلق دوبل
تابلو چلنیوم طلق دوبل

رنگ آمیزی تابلو چلنیوم

یک تابلو ساز برای آنکه بتواند از ترکیب رنگ های مناسب در ساخت تابلو چلنیوم استفاده نماید، نیاز دارد تا کمی اطلاعات در زمینه روانشناسی رنگ ها در تبلیغات داشته باشد تا بتواند با ترکیب رنگ های دل پذیر، زیبایی تابلو شما را چندین برابر بالا ببرد.

تابلو چلنیوم دوبل الماسی با زیرساز ترموود
تابلو چلنیوم دوبل الماسی با زیرساز ترموود

نوار گردگیر تابلو چلنیوم

لبه چلنیوم حاوی یک نوار اسفنجی گردگیر است که از ورود گرد و خاک و آلودگی های محیطی به داخل حروف جلوگیری می نماید و همین عامل سبب می شود که همیشه یک تابلو درخشان داشته باشید.

تابلو چلنیوم ساده
تابلو چلنیوم ساده

استفاده از متریال های اصلی و باکیفیت برای ساخت تابلو چلنیوم

درست است که همیشه اجناس با کیفیت دارای قیمت بالاتری است اما پرداخت مبلغ ناچیزی نسبت به نوع فرعی هنگام سفارش تابلو تبلیغاتی سبب می شود که طول عمر تابلو تبلیغاتی بیشتر شود و هیچ وقت دچار زنگ زدگی و تغییر رنگ نشود، کدر نشده و درخشندگی خود را از دست ندهد.

تابلو چلنیوم الماسی
تابلو چلنیوم الماسی

طراحی جذاب تابلو چلنیوم

یکی از عوامل اساسی در زیبایی تابلوهای چلنیوم، طراحی مناسب آن‌ها است. طراحی باید جذاب و چشم‌نواز باشد و به پیام تبلیغاتی یا محتوای مورد نظر بپردازد. استفاده از رنگ‌های جذاب، فونت‌های خوانا، و تصاویر با کیفیت می‌تواند زیبایی تابلو را تضمین کند.

تابلو چلنیوم ساده شیک
تابلو چلنیوم ساده شیک

کیفیت بالای پلکسی گلس در ساخت تابلو چلنیوم

پلکسی گلس ورق شفافی است که توسط برند های مختلف و با کیفیت های متفاوت تولید و روانه بازار می شود. هر چقدر ورق پلکسی شفاف تر باشد، براقیت بیشتری را به نمایش می گذارد و اثرات نامطلوبی که در اثر انعکاس نور خورشید به روی تابلو حاصل می شود را خنثی می کند.

تابلو چلنیوم خارق العاده زیبا
تابلو چلنیوم خارق العاده زیبا

مکان نصب تابلو چلنیوم

قرارگیری تابلو چلنیوم در یک مکان مناسب و با زاویه دید کلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند سبب خوانایی بیشتر تابلو از طرفین نیز باشد.

تابلو چلنیوم طلق دوبل با نمای چوبی
تابلو چلنیوم طلق دوبل با نمای چوبی

استفاده از محتوا و پیام موثر در تبلیغات تابلوسازی

تابلوسازی جزء ابزارهای تبلیغاتی موثر و ماندگار است که در حد دو تا سه کلمه طراحی می شود. هر چه پیام تبلیغاتی درج شده بر روی تابلو چلنیوم جذاب تر باشد، به همان میزان می تواند نگاه های بیشتری را به تبلیغات شما معطوف کند.

خلاصه مطلب

اگر می خواهید زیباترین و جذاب ترین تابلو چلنیوم را برای کسب و کار خود سفارش دهید، بهتر است عوامل موثر در زیبایی تابلو چلنیوم را که مفصلاً در مورد آن صحبت کردیم، در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین مدل را سفارش دهید.

سوالات متداول

کدام تابلو چلنیوم زیباتر است؟

انتخاب بهترین مدل تابلو چلنیوم برای کسب و کارها، اولاً بستگی به نوع کسب و کار دارد، دوماً کمی هم به سلیقه سفارش دهنده برمی گردد. به نظر من تابلو چلنیوم ستاره ای و تابلو چلنیوم الماسی با لبه های پانچی یا رینگی از دیگر مدل های تابلو چلنیوم جذاب تر و زیباتر هستند.

قیمت تابلو چلنیوم به چه عواملی بستگی دارد؟

متر محیط اصلی ترین عامل محاسبه قیمت تابلو چلنیوم است که در کنار عوامل بیشمار دیگر مثل نوع متریال ها و برندهای تولید کننده آنها تعیین کننده قیمت تابلو چلنیوم هستند.