کسب و کارها برای اینکه بتوانند مشتری بیشتری پیدا کنند و به درآمد بالاتری برسند نیاز دارند از روش های تبلیغاتی استفاده کنند . یکی از بهترین روش های تبلیغاتی برای هر نوع کسب و کاری، معرفی نام برند تجاری با استفاده از نصب تابلو تبلیغاتی می باشد.

تابلوهای تبلیغاتی به سه شکل متفاوت قابل اجرا هستند.

  1. تابلو مغازه
  2. تابلو فروشگاهی
  3. تابلو شرکتی

زمانی که تابلو در سردرب مکان تجاری نصب می شود، به مکان هویت و اعتبار می بخشد و زیبایی و جذابیت خارق العاده ای را برای مکان فراهم می کند.

تابلو حروف برجسته
تابلو حروف برجسته

 

ارتباط تابلو مغازه با کسب و کار

به دلیل ازدیاد رقبا در هر حرفه یا مشاغلی، کسب و کارها مجبور هستند از ترفندهای تبلیغاتی برای شناساندن و معرفی برند خود به مشتریان استفاده کنند و هر کالا یا خدمتی که نام آن برای عموم مردم آشناست نشانگر صرف هزینه های تبلیغاتی بالاتر می باشد.

یکی از شیوه های تبلیغاتی رایج تابلوسازی است و امروزه هنگام گذر از معابر انواع تابلو سر در مغازه را مشاهده می کنید که گاهی اوقات بعضی از تابلوها به قدری زیبا و هنرمندانه طراحی شده اند که برای ما جالب به نظر می رسد و چند ثانیه ای مکث کرده و در مورد متن درج شده بر روی آن کنجکاو می شویم.

تابلو مغازه فلزی بک لایت
تابلو مغازه فلزی بک لایت

 

ساخت تابلو تبلیغاتی تاثیرگذار

انواع تابلو سردرمغازه زمانی می تواند در میزان جذب مشتری موثر باشد که به صورت هوشمندانه، خلاق و استراتژیک طراحی شود . درواقع مزمون پبام تبلیغاتی موجود بر روی تابلو از اهمیت ویژه ای برخوردار است . چون نمی توان از متون بلند بالا در تابلوسازی استفاده کرد.

متن کوتاهی که بر روی تابلو تبلیغاتی درج می شود بهتر است آهنگین باشد و با همان چند کلمه کوتاه معرف برند یا محصول باشد یا اینکه طوری طراحی شود که ذهن بیننده را درگیر نماید و بیننده نسبت به پیام  تبلیغاتی کنجکاو شود و در مورد آن پرس و جو نماید.

طراحی تابلو مغازه زیبا می تواند تاثیر بصری خوبی بر روی افکار رهگذران داشته باشد . تابلو مغازه با شکل ها، رنگ ها و شیوه های مختلف ساخته می شود.

شرکت ها و موسسات ساخت تابلوهای تبلیغاتی زیادی وجود دارد، بنابراین اگر می خواهید تاثیر بیشتری بر روی مخاطبان مدنظر خود داشته باشید  به مراکز معتبری رجوع کنید که شناخت کافی به بازار و رقبای مرتبط با کسب و کار شما داشته باشند و بتوانند با توجه به هدف کسب و کار شما، بازار و رقبا را کاملاً شناسایی کرده و نمونه طرح تابلو مغازه شما را طوری طراحی نمایند که از سایر رقبا پیشی بگیرید.

تابلوهایی که سفارش داده می شوند تنوع بسیار زیادی دارند اما در میان این همه تنوع تابلو چلنیوم، تابلو نئون، تابلو ال ای دی، تابلو کامپوزیت، تابلو ترموود، تابلو فلکسی و تابلو بنری بیشترین سفارش را به خود اختصاص داده اند.

شرکت ها و فروشگاه ها معمولاً برای سفارش تابلو تبلیغاتی هزینه ی زیادی صرف نمی کنند و با سفارش تابلو فلکس یا تابلو بنر که نسبت به تابلوهای حروف برجسته قیمت کمتری دارند، برند خود را به عموم معرفی می کنند.

مغازه داران سعی می کنند تابلوهای به روز و مدرنی را سفارش دهند که زیبایی آن چشم رهگذران را معطوف کرده و دکور و نمای شیکی را برای مغازه ی آنها به همراه داشته باشد.

مغازه داران تابلوهای حروف برجسته مثل تابلو نئون پلاستیک و تابلو چلنیوم را بیشتر سفارش می دهند چون این دو مدل زیبایی خارق العاده ای دارند و اگر با نما و زیرساز ترموود یا کامپوزیت اجرا شوند، زیبایی بیشتری را نیز خواهند داشت.

تابلو مغازه جواهری
تابلو مغازه جواهری

 

عوامل تاثیرگذار در نمای تابلو تبلیغاتی

اینکه یک تابلو تبلیغاتی در چه شرایطی نصب شود علاوه بر بهتر دیده شدن تابلو، تاثیر زیادی در نمای فضای شهری نیز دارد . چیدمان تابلوهای تبلیغاتی انبوه با ترکیب رنگی ناهمگون و ابعاد مختلف در یک مکان به صورت نزدیک به هم نه تنها نمی تواند تاثیر مطلوبی در جذب نگاه مشتری داشته باشد بلکه باعث دلزدگی از آن مکان و سردرگمی  می شود.

اخیراً در اکثر کشورها برای تبلیغات شهری و نصب تابلوهای تبلیغاتی قوانینی همچون ارتفاع مجاز تابلو از زمین، ابعاد تابلو، تعیین مرز برای نصب عمودی یا افقی بودن تابلو، رنگ و فونت بکار رفته در تابلو درج شده است.

پیروی از قوانین و استانداردهای تعریف شده برای نصب و پیاده سازی تبلیغات، نظم و زیبایی خاصی به محیط می بخشد که نه تنها نظم شهر را مخدوش نمی کند بلکه تابلوها جلوه زیبایی به منظر شهری ارائه می کنند و مشتری پسندتر می شوند و می توانند به هدفی که برای آن طراحی و پیاده سازی شده اند، دست یابند.

تابلو حروف برجسته بدون نور
تابلو حروف برجسته بدون نور

 

انواع تابلوسردرمغازه

ساخت تابلو مغازه برای معرفی برند و محصول یا خدمت ارائه شده راهی برای رشد و شناساندن کسب و کار به افرادی است که روزانه در حال عبور و مرور از مقابل مکان کسب و کار شما هستند.

اگر شما در سر در مغازه خود تابلویی نصب نکرده اید قطع به یقین کمتر دیده خواهید شد و زمانی که یکی از مشتریان ثابت شما بخواهد آدرس مغازه ی شما را برای کسی بگوید، در صورت نداشتن تابلو دچار سردرگمی می شود چون تابلو مثل شماره پلاک منازل برای مغازه ها محسوب می شود.

انواع تابلو مغازه که می توانید مورد استفاده قرار دهید بسیار زیاد است . قیمت تابلو سر در مغازه به میزان بودجه و کیفیتی که مدنظر شما مشتریان گرامی می باشد بستگی دارد.

هر چه هزینه بیشتری برای سفارش تابلوهای تبلیغاتی صرف نمایید تابلو بهتر و باکیفیت تری نصب می  کنید که عمر و دوام بیشتری داشته باشد.

تابلو مغازه در انواع متفاوتی طراحی و پیاده سازی می شود که در تعداد رنگ، میزان برجستگی حروف، نورپردازی و نمای تابلو تنوع بسیار است و مشتری می تواند براحتی هر طرح و مدل مدنظر خود را انتخاب نماید.

حروف برجسته تبلیغاتی
حروف برجسته تبلیغاتی

 

کدام مدل تابلوی تبلیغاتی برای سفارش مناسب است؟

اینکه چه نوع تابلویی را انتخاب کنیم بسته به سلیقه و بودجه مشتری دارد که بیشتر تابلوهایی که در منظر شهری می بینیم تابلوهای ساده با نوشته است که فقط معرف کسب و کار می باشد.

اگر می خواهید تابلویی داشته باشید که بیشتر در ذهن رسوخ نماید و تاثیرگذارتر باشد، همچنین جلوه زیبایی را برای نمای محیط تجاری شما فراهم کند بهتر است از تابلو چلنیوم یا دیگر تابلوهای حروف برجسته استفاده کنید چرا که این تابلوها دارای روشنایی و نورپردازی هستند و نمای ویژه ای را برای مکان تجاری فراهم می کنند.