یکی از ابزارهایی که کار حفاظت از اماکن و محل کسب و کار را برای صاحبین و مدیران راحت کرده است ، استفاده از دوربین های مدار بسته می باشد . دوربین های مدار بسته چند سالی است  توسط برندهای متفاوت و با قیمت های مختلف در بازار موجود است و امری است که باعث شده صاحبین کسب و کارها ، دارندگان اماکن ، مغازه داران ، ویلاداران ، باغ داران و دیگر موارد بتوانند با خیالی آسوده ملک تجاری یا مسکونی خودشان را به دست حفاظت انسانی بسپارند و یا اینکه بدون حضور حفاظت عوامل انسانی بتوانند از راه دور نظارتی بر املاک و مکان های تجاری و کسب و کار خود داشته باشند .


دوربین مدار بسته (Closet circuit television):

دوربین مدار بسته جزء تجهیزات امنیتی برای محیط های اداری ، تجاری و مسکونی است که امکان نظارت بر فرآِیند رفت و آمد را فراهم می کند . دوربین های مدار بسته دو بخش دارند . یک بخش تصویربرداری و یک بخش DVR یا NVR برای انتقال تصویر ضبط شده به داخل حافظه .
سنسوری که بر روی دوربین مدار بسته قرار می گیرد دارای دو نوع CCD و CMOS می باشد . هر دوربین حاوی لنز است که نوع لنز و قیمت آن ، کیفیت فیلم ضبط شده را تعیین می کند . هر دوربین مداربسته بستگی به نوع تولید و برند آن دارای بدنه های مختلفی همچون مینیاتوری ، اسپید دام ، بولت ، باکس ، کیوب و دیگر موارد است .

 

تابلو مغازه دزدگیر و دوربین مدار بسته


انواع دوربین مدار بسته :

دوربین های مداربسته با توجه به نوع سینگال ، شکل و قاب به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از :

انواع دوربین مدار بسته از لحاظ سیگنال :

 • دوربین مدار بسته آنالوگ
 • دوربین مدار بسته آی پی تحت شبکه
 • دوربین مداربسته دو منظوره

انواع دوربین مدار بسته از لحاظ شکل :

 • دوربین مدار بسته دام
 • دوربین مدار بسته صنعتی
 • دوربین مدار بسته مینیاتوری
 • دوربین مدار بسته مادون قرمز
 • دوربین مدار بسته اسپید دام
 • دوربین مدار بسته چرخشی
 • دوربین مداربسته دید در شب

انواع دوربین از نظر نوع قاب :

 • دوربین مخفی
 • دوربین مدار بسته با قاب فانتزی
 • دوربین مدار بسته ضد آب با قاب پمپ بنزینی یا بزرگ

 

کاربردهای دوربین مداربسته :

 • نصب دوربین مدار بسته در کنترل ترافیک راهنمایی و رانندگی
 • نصب دوربین مداربسته در شرکت ها ، ادارات و کارخانجات
 • نصب دوربین مداربسته در فروشگاه های زنجیره ای
 • نصب دوربین مداربسته در مغازه ها
 • نصب دوربین مداربسته در بیمارستانها
 • نصب دوربین مداربسته در فرودگاه ها
 • نصب دوربین مدار بسته در ترمینال ها
 • نصب دوربین مداربسته در راه آهن و مترو
 • نصب دوربین مداربسته در مراکز آموزشی و دانشگاه ها

 

باز کار و درآمد نصب دوربین مداربسته :

نصب دوربین مداربسته امروزه یکی از الزامات برای محیط هایی است که نیاز به حفاظت ، کنترل و رفت و آمد دارند و به علت کم بودن تعداد رقبا در سطح شهر درآمد نسبتاً خوبی دارد  . برای نصب دوربین مدار بسته نیاز به آموزش و تخصص است . برای متخصص شدن در زمینه دوربین مدار بسته می بایست یا به صورت شاگرد در کنار یک استاد کار آموزش ببینید و یا در رشته کار و دانش و در شاخه برق تحصیل نمایید .


یک نصاب دوربین های مدار بسته چه تخصص هایی نیاز دارد ؟

 1. نصب دوربین مداربسته
 2. تنظیم تصاویر دوربین
 3. انتقال تصاویر دوربین مدار بسته بر روی موبایل ، سیستم یا لپ تاب
 4. نصب و تنظیم دستگاه های DVR  و NVR
 5. دات کشی و کابل کشی
 6. برق کاری ساختمان
 7. نصب انواع BNC
 8. طراحی اتاق کنترل و مدیریت دوربین ها

 

شاخه های مرتبط با کسب و کار دوربین مدار بسته :

افرادی که در زمینه نصب ، سرویس و تعمیر دوربین مدار بسته فعالیت داند در شاخه های دیگر مثل نصب دزدگیر اماکن و سیستم های اعلان سرقت ، نصب سیستم های کنترل تردد و پارکینگ هوشمند و نصب درب های برقی و کرکره ای نیز فعالیت دارند .
حال که آموزش ، تخصص و تبهر کافی در زمینه دوربین مدار بسته و شاخه های مرتبط با آن را دریافت کردید لازم است یک مغازه و سایت برای فروش دوربین ها و ارائه خدمات سرویس و تعمیر احداث کنید .

 

تابلو مغازه دزدگیر و دوربین مدار بسته

 

تابلو مغازه دوربین مدار بسته :

مغازه فروش و خدمات دوربین مدار بسته برای اینکه در بین مردم و در محل شناخته شود نیاز به نصب تابلو دوربین مدار بسته جهت معرفی نام و برند تجاری دارد . تابلو مغازه دزدگیر و دوربین مدار بسته می تواند عنوان شغلی شما را به کسانی که از مقابل مکان کسب شما عبور می کنند ، بشناساند . تابلو مغازه دوربین مدار بسته معرف و تبلیغات بسیار خوبی است که می تواند به صورت بیست و چهار ساعت از شبانه روز خدمات شما را معرفی کند تا در صورتی که افرادی نیازمند این خدمات بودند ، نام شما در ذهن آنها بدلیل تکرار زیاد تداعی شود و به سراغ شما بیایند .

 

تابلو فروشگاه دوربین مدار بسته :

اگر در کنار دوربین مدار بسته خدمات و محصولات زیادی می فروشید لازم است فروشگاهی احداث کنید تا بتوانید کلیه اجناس را در داخل فروشگاه به صورت قفسه بندی برای انتخاب راحت مشتریان به نمایش بگذارید . با نصب تابلو فروشگاه دزدگیر و دوربین مدار بسته می توانید نام برند تجاری خود را به عموم افرادی که ممکن است گاهی به خدمات شما نیاز داشته باشند ، معرفی کنید .
برای اینکه در بین عموم شناخته شوید و مشتریان بیشتری بدست آورید و به درآمد بالاتر برسید ، لازم از روش های تبلیغاتی مختلفی استفاده کنید . برای شغل نصب ، سرویس و تعمیر دوربین های مدار بسته روش های تبلیغاتی زیادی را می توان به اجرا گذاشت که بستگی به میزان بودجه ، موقعیت تجاری و تجهیزات کسب و کار شما دارد . از جمله روش های تبلیغاتی که می توانید به اجرا بگذارید عبارتند از :

بیلبورد :
تبلیغی که من به شخصه برای دوربین های مدار بسته زیاد دیده ام ، بیلبورد است . افراد متخصص در زمینه نصب و سرویس دوربین مدار بسته از طریق نصب بیلبورد در سطح شهر همچون میادین ، بزرگراه ها و کنار جاده ها می توانند تبلیغات بهینه ای برای شناخته شدن نام برند تجاری و تخصصی که دارند ، انجام دهند .
استرابورد تبلیغاتی :
استرابوردها نیز همچون بیلبوردها گزینه مناسبی برای تبلیغات دوربین مدار بسته محسوب می شود . استرابوردها نسبت به بیلبوردها جثه ای کوچکتر دارند و امکان توضیحات بیشتر در مورد خدماتی که ارائه می دهید بر روی  آن فراهم است .
لمپوست بنر :
با نصب یک تصویر جذاب و کنجکاو برانگیز و یک کلمه آهنگین بر روی لمپوست های بنر و نصب آنها پشت سر هم در بلوارها و کنار جاده ها می توانید تبلیغات بهینه ای از خدمات خود به نمایش بگذارید .
استند تبلیغاتی :
از استندها می توان برای نمایش تصاویر تبلیغاتی به همراه توضیحات در بخش های مختلف فروشگاه به شکل های متفاوت استفاده کرد .
استیکرهای تبلیغاتی :
استیکرهای تبلیغاتی به صورت برچسب بر کف خیابان ها برای معرفی خدمات دوربین مداربسته زیاد مورد استفاده قرار می گیرند و قطعاً شما یک مدل از این روش تبلیغاتی را مشاهده کرده اید .
تبلیغات چاپی :
تبلیغات چاپی برای شغل دوربین مدار بسته می تواند به شکل کاتالوگ انواع دوربین ، بروشور محصولات و خدمات و یا تراکت انجام شود . بنر نیز نوع دیگری از تبلیغات چاپی برای شناسایی نام و برند تجاری است .تابلوسازی مغازه دوربین مدار بسته :
تابلوسازی :

تابلوسازی از جمله روش های ماندگار و ارزان برای هر نوع کسب و کار از جمله کسب و کار مرتبط با دوربین مدار بسته است . تابلوسازی برای مغازه یا فروشگاه دوربین مداربسته به شیوه های مختلفی قابل اجراست که در ادامه به توضیح مختصری از بهترین و به روزترین تابلوهای تبلیغاتی که می توانید برای کسب و کار دوربین مداربسته سفارش دهید ، خواهیم پرداخت .

 

با ما همراه باشید .

 

تابلو چلنیوم ساده مغازه دوربین مدار بسته

 

بهترین مدلها برای سفارش تابلو مغازه جهت راه اندازی کسب و کار دوربین مدار بسته :

 

تابلو چلنیوم :
اگر به دنبال تابلویی مدرن با جذابیت و درخشندگی خارق العاده هستید ، تابلو چلنیوم بهترین گزینه برای سفارش تابلو مغازه دوربین مداربسته و یا تابلو فروشگاه دوربین مداربسته است . تنوع تابلو چلنیوم زیاد است و با هر بودجه و سلیقه ای که دارید ، یکی از مدل های آن پاسخگوی نیاز شما خواهد بود . از مدل های تابلو چلنیوم می توان موارد زیر را نام برد :

 

نمای تابلو مغازه دوربین مدار بسته در شب

 

تابلو فلزی :
اگر در انتخاب تابلو حساس نیستید و می خواهید قیمت بالایی نداشته باشد تابلو فلزی نیز گزینه مناسبی است به شرط اینکه نور محیط برای دید در شب کافی باشد تا تابلو پس از تاریکی هوا به خوبی رویت شود . اگر هم که در داخل پاساژ فعالیت دارید ، نور کافی را برای دید تابلو دارد . تابلو استیل برترین نوع تابلو فلزی است که توسط مشتریان بیشتر سفارش داده می شود .


برای آشنایی با تابلو استیل مطلب زیر را بخوانید .

 

تابلو استیل و انواع آن ( قیمت + ویدئو )


تابلو وکیوم :
انتخاب مناسب دیگری که می توانید برای راه اندازی و نصب یک تابلوی تبلیغاتی شیک و زیبا برای کسب و کار دوربین مداربسته داشته باشید ، تابلو وکیوم است که بر اساس حرارت و فشرده کردن پلکسی در داخل قالب ، حروف برجسته تبلیغاتی شکل می گیرند و میزان برجستگی حروف هم قابل تنظیم است .
تابلو پیکسلی :
از تابلوهای نورپردازی شده جدید و زیبا که دارای سیستم نورپردازی پیکسلی است و برای کسب و کار دوربین مدار بسته گزینه مناسبی می باشد ، تابلو پیکسلی است که امکان مانور نوری برنامه ریزی شده هم در حروف برجسته و هم در زیرسازی تابلو را داراست .
تابلو پولکی :
اگر بدنبال تابلویی جذاب با درخشندگی بالا هستید تابلو پولکی گزینه ای برتر است . این تابلو با استفاده از تایل هایی پلاستیکی که در شکل های مختلف هندسی است ، قابل اجرا می باشد . این تایل ها قابل اجرا در زیرساز اکثریت حروف برجسته که مدنظر شماست ، می باشند .
تابلو ترموود :
اگر می خواهید تابلویی کلاسیک برای کسب و کارتان سفارش دهید ، انتخاب تابلو ترموود کار عاقلانه ای است . نمای چوبی ترموود فضایی کلاسیک و مدرن را برای تابلوی تبلیغاتی به ارمغان می آورد .
تابلو کامپوزیت :
ورق کامپوزیت نه تنها در تابلو بلکه در نمای ساختمان ها نیز کاربرد دارد و خود جزء ابزارهای طراحی دکوراسیون فضاهای داخلی و خارجی است . سفارش تابلو مدار بسته برای مغازه یا فروشگاه با زیرساز کامپوزیت می تواند جلوه بصری خارق العاده ای را برای مکان تجاری فراهم کند .
تابلو ال ای دی :
از تابلو ال ای به دو شکل متفاوت می توان استفاده کرد :
نوع اول ) تابلو ال ای دی ثابت :
یک نوع تابلوی دیجیتالی است که نوشته ها و تصاویر تبلیغاتی به شکل ثابت با رنگهای نوری قرمز ، آبی ، سبز و زرد به نمایش گذاشته می شوند .
نوع دوم ) تابلو ال ای دی روان :
در این نوع از تابلوی دیجیتال ، نوشته و تصاویر تبلیغاتی متحرکند و می توانند با حرکات انیمیشنی دورانی ، لغزان ، چشمک زن ، آبشاری و حرکتی چپ و راست ، جلوه بصری خارق العاده ای را به نمایش بگذارند که محال است نگاه کسی را جذب تبلیغات شما نکنند .
تابلو لایت باکس :
از تابلو لایت باکس می توان هم به عنوان یک تابلوی تزئینی برای نمایش مدل های مختلف از دوربین های مداربسته استفاده کرد . هم می توان به عنوان یک تابلو تبلیغاتی در سر درب مغازه و یا به شکل تابلو ایستاده در جلوی درب ورودی مغازه یا فروشگاه استفاده نمود . علاوه بر اینها می توان از این تابلو به عنوان تابلو راهنما برای معرفی بخش های مختلف فروشگاه یا مغازه به شکل آویز استفاده کرد .
تابلو نئون :
تابلو نئون دو شکل برای اجرا دارد .
شکل اول ) تابلو نئون پلاستیک :
تابلو نئون پلاستیک با استفاده از حروف برجسته پلاستیکی از نوع پلکسی ساخته می شود . نوری که از حروف برجسته پلاستیکی منتشر می شود براق و جذاب است و جزء اولین تابلوهای حروف برجسته از نوع نورپردازی شده می باشند .
شکل دوم ) تابلو نئون شیشه ای :
این تابلو با استفاده از شیشه های خام که توسط حرارت شکل حروف تبلیغاتی را به خود می گیرد ، طراحی و پیاده سازی می شود و به صورت تابلو تبلیغاتی یا پشت ویترینی نصب می شود . تابلو نئون شیشه ای نور زننده ای دارد که از دوردست چشمها  را خیره به محتوای تبلیغاتی می نماید .

 

تابلو دوربین مداربسته برای مغازه


تابلو فلکسی :
اگر بدنبال سفارش تابلویی چاپی و ارزان قیمت هستید ، تابلو فلکسی بهترین گزینه است .
تابلو بنری :
طرح لایه باز تابلو بنری دوربین مدار بسته به صورت لایه باز در سایت های مختلف ارائه می شود که می توانید آنها را دانلود کرده و چاپ کنید . با استفاده از تابلو بنری نیز می توانید یک تابلوی ارزان قیمت سفارش دهید اما نه ایده آل .
تابلو پانچی :
اگر لبه ها یا رویه حروف در تابلوهای تبلیغاتی توسط دستگاه مخصوص پانچ در ابعاد مشخص ، سوراخ شوند موجب انتشار زیبای نور از بخش های سوراخ شده می شوند و جلوه بصری جذابی را برای تابلو فراهم می کنند .
تابلو رینگی :
رینگ نوعی برش کاری است که بر روی لبه های حروف برجسته به شکل های مختلف هندسی انجام می پذیرد و تجسمی زیبا از نور را به نمایش می گذارد .

 

قیمت تابلو مغازه دوربین مداربسته :

بسته به اینکه تابلو از کدام مدل است ، عوامل زیر می توانند در تعیین قیمت تابلو دخیل باشند :

 • متر محیط
 • ارتفاع تابلو
 • نوع زیرساز
 • استفاده از قاب
 • استفاده از حروف ترکیبی
 • نوع متریال های مصرفی

 

مزایای نصب تابلو دوربین مدار بسته :

 • معرفی و شناساندن برند
 • کسب مشتریان بیشتر
 • رسیدن به درآمد بالاتر
 • کسب اعتبار برای نام تجاری
 • کسب هویت برای مکان تجاری
 • زیباسازی دکوراسیون بیرونی مکان تجاری