تابلوسازی در آذربایجان شرقی (تابلو سازی در تبریز)

تابلوسازی در آذربایجان شرقی (تابلو سازی در تبریز)

تابلوسازی در آذربایجان شرقی :


یکی از شغل های رایج در استان آذربایجان شرقی تابلوسازی است . تابلوسازی در آذربایجان شرقی یکی از محبوب ترین ابزارها جهت تبلیغات و بازاریابی است . به علت زیبا بودن استان آذربایجان شرقی سالانه مسافران زیادی جهت دید و بازدید به این استان سرسبز سفر می کنند . در حین سفر افراد مایحتاج خود را از مغازه ها تهیه می کنند . بدلیل اینکه افراد غریبه مغازه خاص یا آشنایی سراغ ندارند ، تنها با دنبال کردن محتوای درج شده بر روی تابلوهای تبلیغاتی ، به مغازه مدنظر خود مراجعه می کنند . حال اگر تابلو مغازه ای که سفارش می دهید نسبت به تابلوهای رقبایتان زیباتر و جذاب تر باشد ، می تواند در نگاه اول چشم مخاطبان را جذب کرده و آنها را به سوی مغازه شما هدایت کند .

 

اگر تمایل دارید در مورد تابلو مغازه و روش های اجرای آن بیشتر بدانید مقاله زیر را دنبال کنید .

 

تابلو مغازه و انواع مدل های آن

 

 

تابلوی تبلیغاتی فیزیوتوراپی

 

 

تابلوسازی در تبریز :


یکی از برترین و موثرترین روش های تبلیغاتی که سنتی دیرینه محسوب می شود و همچنان هم امری مهم و ضروری برای هر کسب و کاری تلقی می گردد ، تابلوسازی است . با وجود اینکه امروزه تبلیغات مبتنی بر وب و شبکه های اجتماعی بسیار مرسوم شده و بسیاری از افراد از طریق کانالهای اجتماعی و سایت ها بصورت آنلاین خریدهای خود را انجام می دهند و تبلیغات محیطی دیگر ، همچون تبلیغات سمپلینگ نیز مرسوم گشته اما با این وجود باز هم بسیاری از افراد ترجیح می دهند به صورت سنتی و فیزیکی خریدهای خود را انجام دهند .

زمانی که افراد وارد شهر جدیدی می شوند و به مسافرت می روند با کمک تابلوهای نصب شده در سر در مغازه ها ، مکان مدنظر خود را برای خرید مایحتاج خود پیدا می کنند . پس با سفارش تابلوهای تبلیغاتی زیبا و شکیل می توانید مشتریان غریبه و ناشناس را به سمت محل کسب خود جذب کنید .

 

 

قیمت تابلو تبلیغاتی در آذربایجان شرقی :
قیمت تابلو تبلیغاتی در تبریز :

 

زمانی که شما می خواهید تابلو تبلیغاتی سفارش دهید ممکن است که به صورت حضوری به چندین آژانس تابلوساز رجوع کنید و یا در اینترنت به سایت های متعدد مراجعه نمایید . هر کدام از تابلوسازی ها قیمت های متفاوتی را برای یک تابلو مشابه ، به شما اعلام خواهند کرد . نکته حائز اهمیت در این تفاوت قیمت ها ، جنس متریال های کاربردی و ابزارهای اضافی است که طبق سلیقه متفاوت اشخاص سفارش داده می شود .

بنابراین عوامل زیر می توانند در تعیین قیمت و تفاوت آن دخیل باشند .

 • متر محیط تنها عامل ثابت در تعیین قیمت
 • نوع تابلو
 • ارتفاع تابلو
 • زیرساز کار
 • قاب دار بودن
 • نوع حروف برجسته
 • نحوه نورپردازی
 • نوع لامپ ها
 • استفاده از موارد مصرفی دیگر مثل دستگاه خنک کننده و تایمر

 

 

 

تابلوی تونل آرش

 

 

انواع تابلوهای تبلیغاتی در آذربایجان شرقی :

انواع تابلوهای تبلیغاتی در تبریز :

 


تابلوهای تبلیغاتی تنوع بسیار زیادی دارند که با توجه به محل کسب ، ارتفاع تابلو از زمین ، نور محیط و میزان بودجه در نظر گرفته شده توسط افراد به شیوه های متفاوت سفارش داده می شوند که عبارتند از :

 

تابلو چلنیوم در آذربایجان شرقی :
تابلو چلنیوم در تبریز :

 

تابلو چلنیوم نوع پیشرفته همراه با نورپردازی های ویژه است که می تواند نظر هر رهگذری با هر سلیقه ای را به خود معطوف نماید . تابلو چلنیوم به شیوه های متفاوت از جمله موارد زیر قابل اجراست :

 1. تابلو چلنیوم ساده
 2. تابلو چلنیوم ستاره ای
 3. تابلو چلنیوم کریستالی
 4. تابلو چلنیوم الماسی
 5. تابلو چلنیوم لترمکس
 6. تابلو چلنیوم دوبل
 7. تابلو چلنیوم طلایی

 

علاوه بر داشتن این همه تنوع ، تابلو چلنیوم دارای یک روکش محافظ است که از بروز گرد و غبار به داخل حروف برجسته چلنیوم ممانعت می نماید و سبب پاکیزگی و درخشندگی هر چه بیشتر حروف می شود . قیمت تابلو چلنیوم بر اساس نوع روش اجرا ، متریال های کاربردی ، استفاده از تایمر و دیگر موارد سنجیده می شود .

 

 

تابلو باشگاه ورزشی

 

 


تابلو استیل در آذربایجان شرقی :
تابلو استیل در تبریز :

 

تابلو استیل یکی از روش های قدیمی است که در گذشته به جای استیل از مس ، برنج و یا گالوانیزه استفاده می شد . این آلات فلزی به مرور زمان کدر می شدند و زیبایی تابلو را خدشه دار می نمودند و نیاز به پرداخت مجدد داشتند . اما با جایگزین نمودن استیل به جای دیگر فلزات این مشکل برطرف شد . زیرا استیل همواره براق و درخشان است و کدر نمی شود . اما تنها ایرادی که داشت عدم قابلیت انتشار نور بود . به همین دلیل تابلو استیل به صورت بدون نور اجرا می شد . تا اینکه تابلوسازها با ترفندی توانستند با ایجاد فضایی ، مقدار کمی نور را در زمینه تابلو استیل فراهم سازند . ترفند جدیدتری که برای ساخت تابلو استیل فراهم شده است تابلو پلاستیل است . این تابلو ترکیبی از پلاستیک و استیل است و قابلیت نورپردازی یکنواخت را دارد و می تواند زیبایی پلاستیک و استیل را به صورت همزمان به نمایش بگذارد .

 

تابلو وکیوم در آذربایجان شرقی :
تابلو وکیوم در تبریز :

 

این تابلو با استفاده از دستگاه تمام اتومات و با استفاده از فرآیند حرارت دهی پلکسی انجام می پذیرد . برای ساخت تابلو وکیوم ابتدا حروف طراحی می شوند سپس توسط دستگاه سی ان سی ، الگوی برش داده شده بر روی دستگاه وکیوم قرار می گیرد . سپس روی الگوی طراحی شده ، ورق پلکسی گلاس جای داده شده و حرارت داده می شود . پس از اعمال فرآیند حرارت دهی ساکشن شده و به شکل قالب در می آید . حروف برجسته وکیوم می توانند با استفاده از رینگ استیل ، چلنیوم و پلاستیک اجرا و پیاده سازی شوند .

 

تابلو فلکسی در آذربایجان شرقی :
تابلو فلکسی در تبریز :

 

تابلو فلکس از قدیمی ترین تابلوهاست که هنوز هم به عنوان تابلو تبلیغاتی در سر در اکثریت مغازه ها ، خصوصاً تابلو مغازه تعمیرگاه مشاهده می شود . تابلو فلکسی با چاپ فلکس دوام خوبی دارد و به عنوان یک تابلو ارزان قیمت مورد سفارش زیادی واقع می شود . اما اگر در سفارش تابلو ، نور برای شما اولویت داشته باشد این تابلو نمی تواند انتخاب مناسبی باشد . زیرا قابلیت نورپردازی حروف فلکسی را ندارد . فقط با نصب پرژکتور در طرفین تابلو می توانید برای آن نور فراهم نمایید .

 

تابلو ال ای دی در آذربایجان شرقی :
تابلو ال ای دی در تبریز :

 

تابلو ال ای دی به دو شکل متفاوت یعنی تابلو ال ای دی ثابت و تابلو روان اجرا می شود . عوامل زیادی از جمله نوع ال ای دی ها ، قاب یا فریم ، دوربری یا پشت شیشه ، تعداد ماژولها و جنس آنها و نوع ثابت یا روان بودن آنها می توانند تعیین کننده قیمت تابلو ال ای دی باشند .

 

 

تابلو لایت باکس

 

 

تابلو لایت باکس در آذربایجان شرقی  :
تابلو لایت باکس در تبریز :

 

تابلو لایت باکس به دو شیوه سالنی و محیطی برای مصارف متعدد مورد استفاده واقع می شود . جنس بدنه و باکس های آن می تواند از نوع ورق گالوانیزه ، کامپوزیت و یا آلومینیوم باشد . چاپ آنها نیز می تواند به صورت چاپ فلکسی ، چاپ بک لایت ، چاپ بر روی طلق یا چاپ استیکر انجام پذیرد . این تابلو به شکل آویز ، ایستاده و یا دیواری مورد استفاده واقع می شود .

 

تابلو راهنما در آذربایجان شرقی :
تابلو راهنما در تبریز :

 

تابلو راهنما جزء یکی از پرکاربردترین تابلوهاست که به شکل فلزی ، لایت باکس و یا استیل مورد استفاده واقع می شود و معرف اسامی خیابانها ، معابر ، مکان های تفریحی و تجاری ، بازارهای شهری ، هتل ها و اجزاء و بخش های متعدد یک مکان عمومی ، خصوصی و پرازدحام است .

 

برای آشنایی با انواع تابلو راهنما می توانید مطلب زیر را بخوانید .

 

تابلو راهنما

 

 

 

تابلوی تبلیغاتی

 

 

تابلو نئون در آذربایجان شرقی  :
تابلو نئون در تبریز :

 

تابلو نئون هم نقشی پررنگ را در دنیای کسب و کار و تجارت ایفا می کند . این تابلو به دو شکل متفاوت قابل پیاده سازی است .

1) تابلو نئون پلاستیک : روش اجرای این مدل بدین شکل است که رویه و بدنه حروف هر دو از جنس پلاستیک هستند و نورپردازی خارق العاده ای  را به نمایش می گذارند .

2) تابلو نئون شیشه ای :  این مدل با استفاده از شیشه های خام و سپس حرارت دهی و شکل دهی آنها انجام می شود . شدت نور بالایی دارد و به راحتی می تواند نظر هر رهگذری  را جلب کند .

 

تابلو پولکی در آذربایجان شرقی :
تابلو پولکی در تبریز :

 

شما برای سفارش تابلو پولکی می توانید هر نوع از حروف برجسته ای را که تمایل دارید انتخاب نمایید . فقط در تابلو پولکی آن چیزی که سبب تمایز می شود زمینه پولکی آن است . این زمینه پولکی بسیار براق و درخشان است و در انواع اشکال هندسی قابل اجراست .

 

تابلو پیکلسی در آذربایجان شرقی :
تابلو پیکسلی در تبریز :

 

تابلو پیکسلی نیز یک نوع تابلو مدرن است که نحوه انتشار نور و انیمیشن های اجرایی هم در زمینه تابلو و هم در تک تک حروف برجسته قابل برنامه ریزی می باشد . می توانید با اجرای متفاوت ، هر کسی را محو تماشای انیمیشن های اجرایی تابلو مغازه یا تابلو فروشگاهی مکان کسب خود نمایید .

 

تابلو لاسوگاسی در آذربایجان شرقی :
تابلو لاسوگاسی در تبریز :

 

تابلو لاسوگاسی نسبت به دیگر تابلوها از لحاظ نورپردازی و نحوه چیدمان لامپ های ال ای دی ظاهری کاملاً متفاوت دارد . به دلیل نوپا بودن هنوز توسط صاحبین مشاغل مورد سفارش زیادی واقع نشده است . به همین دلیل شاید در سطح شهر ، ندرتاً این تابلو را دیده باشید . بنابراین با سفارش این تابلو و اجرای افکت های نوری ویژه می توانید یک تابلو منحصر به فرد را به نمایش بگذارید .

 

 

هودک

 

 

تابلو یونولیتی در آذربایجان شرقی :
تابلو یونولیتی در تبریز :

 

اگر می خواهید هزینه زیادی بابت سفارش تابلو صرف نکنید اما یک تابلو حروف برجسته داشته باشید و مکان کسب شما در یک محیط سالنی واقع شده است ، این تابلو بهترین گزینه است . تابلو یونولیت قابلیت رنگ پردازی با استفاده از رنگ های آکریلیک و پلاستیک را دارد . بسیار سبک است و می توانید در حوزه نمایشگاهی نیز از این تابلو زیبا بهره مند شوید .

 

تابلو پانچی در آذربایجان شرقی :
تابلو پانچی در تبریز :

 

ورق های آلومینیومی ، فلزی و استیل جزء ورق های محکمی هستند که قابلیت پانچ شدن توسط دستگاه پانچ را دارند . دستگاه پانچ می تواند لبه های حروف برجسته را در اندازه ها و فاصله های مشخص به صورت ردیفی و یا زیگزالی پانچ نماید و جلوه متفاوتی را برای تابلوی تبلیغاتی به ارمغان بیاورد .

 

تلویزیون شهری در آذربایجان شرقی :
تلویزیون شهری در تبریز :

 

تلویزیون شهری معمولاً برای کسب و کارهای بزرگ و اطلاع رسانی های عمومی مورد استفاده قرار می گیرد . استان آذربایجان شرقی بدلیل داشتن مناطق بکر تفریحی هر ساله میزبان مسافران زیادی است و هتل های زیادی در این استان بنا شده اند . بنابراین دارندگان هتل ، می توانند با تصویربرداری از مکان های متعدد هتل و خدمات ارائه شده و نمایش آن در تلویزیون شهری ، اقدام به جذب مسافران بیشتری نمایند . اگر هم هزینه خرید تلویزیون شهری برای شما بالا باشد می توانید با اجاره تلویزیون شهری اقدام به تبلیغات نمایید .

 

 

تابلو دانشگاهی

 

 

لمپوست بنر در آذربایجان شرقی :
لمپوست بنر در تبریز :

 

لمپوست بنر را معمولاً ما در بلوارهای بین راهی و کنار جاده ها مشاهده می کنیم که به صورت یک طرفه و یا دو طرفه نصب شده اند . این تابلوها مستطیلی شکل هستند و اندازه آنها یک در سه متر است . محتوای چاپی آنها توسط دستگاه های رایج چاپ بنر به چاپ می رسد و پس از لبه چسبانی بنر بر روی زمینه فلزی در مکان مدنظر نصب می شود .

 

استرابورد تبلیغاتی در آذربایجان شرقی :
استرابورد تبلیغاتی در تبریز :

 

یکی از ابزارهای تبلیغاتی است که دارای سازه ای بادبانی است . محتوای چاپی آن توسط بنر انجام می پذیرد و دارای دو فک بالا و پایین است که وظیفه نگهداری بنر را دارند .

 

استند تبلیغاتی در آذربایجان شرقی :
استند تبلیغاتی در تبریز :

 

استندها جزء ابزارهایی هستند که می توانید اشیاء و لوازم ریز قلم را برای نمایش عموم مشتریان در مرکز خرید و در مقابل مغازه و یا فروشگاه خود به نمایش بگذارید تا مشتریان بتوانند به صورت عینی محصولات را مشاهده نموده و ترغیب به خرید شوند .

 

استندها انواع زیادی دارند که برای آشنایی با انواع آن گروه نمارنگ مقاله ای کامل ارائه نموده که می توانید آن را مطالعه کنید .

 

استند تبلیغاتی و انواع آن

 

استیکرهای تبلیغاتی در آذربایجان شرقی :
استیکرهای تبلیغاتی در تبریز :

 

استیکرها برچسب هایی هستند که بر روی زمین یا دیوار به شکل سه بعدی طراحی می شوند و هر بیننده ای با دیدن آن میخکوب می شود . این استیکرها تاثیر شگرفی در ذهن و چشم بصری بیننده دارند اما در کشور ما فعلاً زیاد مورد استفاده واقع نشده است .

 

بیلبورد در آذربایجان شرقی :
بیلبورد در تبریز :

 

بیلبوردها سازه های بزرگی هستند که معمولاً در بزرگ راه ها و میادین شهری آنها را ملاحظه می کنیم . بیلبوردها می توانند تاثیر شگرفی در معرفی برند داشته باشند به شرط آنکه محتوای تبلیغاتی آن به صورتی زیبا ، گیرا ، آهنگین و کوتاه باشد .

 

 

تابلو مغازه داروخانه

 

مساحت استان آذربایجان شرقی :


آذربایجان شرقی جزء یکی از استان های شمال غرب ایران است که 4/16254 کیلومترمربع وسعت دارد . بسیار باصفا و سرسبز است و دارای جمعیت زیادی می باشد که مرکز آن شهرستان تبریز است .

 

شهرستان های استان آذربایجان شرقی :

 

شهرستان های آذربایجان شرقی می توان به میانه ، سراب ، مرند ، چاراویماق ، اهر ، بستان آباد ، شبستر ، ورزقان ، هریس ، مراغه ، کلیبر ، هشترورد ، اسکو ، جلفا ، خداآفرین ، ملکان ، آذرشهر ، بناب ، عجب شیر و هوراند اشاره نمود .

 

رودخانه ها و کوه های آذربایجان شرقی :

 

رود ارس حدود شمالی استان آذربایجان شرقی با جمهوری آذربایجان ، ارمنستان و ایالت نخجوان را مشخص می سازد . رود قطور و آب دریاچه ارومیه حدود غربی با استان آذربایجان غربی است . در قسمت جنوب نیز کشیدگی کوه ها ، دره ها ، جلگه ها و دشتها سبب پیوستگی استان آذربایجان شرقی با استان آذربایجان غربی و زنجان شده است . در قسمت شرق هم دره و رودخانه دره رود ، کوه های سبلان ، چهل مند و گردنه صائین این استان را از استان اردبیل جدا می سازد .

استان آذربایجان شرقی دارای رشته کوه های بسیاری است . رشته کوه قره داغ یا ارسباران شمالی ترین رشته کوه این استان است که از دیوان داغ آغاز می شود و به دره رود ختم می گردد . رشته کوه های میشو و مورو از غرب استان مرند امتداد می یابد و به ارتفاعات عون بن علی یا عینالی و شبلی ختم می شود . مرتفع ترین قله آن قله علی علمدار است که حدود 3200 متر ارتفاع دارد و در مرند واقع شده است .

رشته کوه بزقوش نیز مرز بین شهرستان های میانه ، سراب و بستان آباد را تشکیل می دهد و حدود 3303 متر ارتفاع دارد . در این میان توده آتش فشانی سهند در جنوب تبریز و در محدوده شهرستان بستان آباد واقع شده است که حدود 3707 متر ارتفاع دارد .

رشته کوه قوشه داغ از قسمت جنوب رشته کوه قره داغ امتداد یافته و به سبلان منتهی می گردد . رشته کوه آتشفشانی سبلان با 4811 متر ارتفاع ، مرز مشترک استان آذربایجان شرقی و اردبیل است . رشته کوه اربط یا تخت سلیمان نیز از دامنه های جنوبی سهند امتداد می یابد و تا جنوب ادامه دارد .

 

همسایه های آذربایجان شرقی :

 

فاصله استان آذربایجان با کشور جمهوری آذربایجان 200 کیلومتر مربع و با ارمنستان همسایه است و دارای مرز مشترک می باشد و حدود 35 کیلومتر فاصله دارد . همچنین این استان 420 کیلومتر با استان آذربایجان غربی از سمت غرب و جنوب غربی ، 400 کیلو متر از سمت شرق با استان اردبیل و با استان زنجان از سمت جنوب 145 کیلومتر فاصله دارد .

 

زبان گویشی مردم استان آذربایجان شرقی :

 

زبان بومی استان آذربایجان شرقی ، ترکی آذربایجان است . آذری ها بسیار مردم خون گرم و مهمان نوازی هستند و چهره های سرشناسی همچون شهریار از این خطه ظهور کرده اند  . طبیعت بکر ، آداب و رسوم ، نقاط دیدنی ، آب و هوای سردسیری همه و همه دست به دست هم داده اند تا این استان پهناور به عنوان یکی از استان های زیبا و سرسبز ، زبان زد عام و خاص باشد .

 

 

تابلو شرکتی

 

 

جاذبه های دیدنی استان آذربایجان شرقی :

 

از جاذبه های دیدنی و گردشگری استان آذربایجان شرقی می توان به دریاچه ارومیه در عجب شیر ، تالاب قوری گل در بستان آباد ، آبگرم درمانی بستان آباد  ، کوه حیدربابا در بستان آباد ، تالاب آلمالو گلی بستان آباد  ، دره شاهیوردی بستان آباد ، آبشار آسیاب خرابه جلفا ، آبشار سرکند دیزج شبشتر ، آبشار عیش آباد مرند ، آبگرم قلعه کندی کلیبر ، آبگرم متعلق کلیبر ، پناهگاه حیات وحش کیامکی ، تالاب قره قشون ، تالاب زرنق ، جزیره آرزو ، جزیره اسپیر ، جزیره اسلامی ، جزیره اشک ، جزیره کبودان ،  جنگل های ارسباران ، چشمه آبرس سراب ، چشمه آبگرم سراب ، پیست اسکی سهند تبریز ، پیست اسکی پیام تبریز ، چشمه تاپ تاپان آذرشهر ، چشمه صوفیان شبستر ، چشمه کندوان اسکو ، چشمه گشایش مراغه ، چشمه شورسوی چایباغی مراغه ، دره پیغام کلیبر ، دره گشایش مراغه ، دره لیقوان تبریز ، غار دوگیجان مرند ، غار کبوتر مراغه ، پل پنج چشم بناب و انواع موزه ها ، مساجد ، روستاهای بکر و تماشایی و دیگر موارد اشاره نمود .

استان آذربایجان شرقی بدلیل داشتن طبیعت سرسبز و بکر ، روستاهای زیبا و عشایر ییلاقی و قشلاقی و همچنین مکان های تفریحی و توریستی و معادن و حوزچه های آب گرم سالانه میزبان افراد بسیاری است که از نقاط دور و نزدیک به این استان و شهرستان های آن سفر می کنند .

تابلوسازی آذربایجان شرقی می تواند تاثیر بسیاری در رونق کسب و کار شما و معرفی برند شما به عموم مسافرانی که وارد این استان می شوند ، داشته باشد . پس با سفارش تابلو مغازه ، تابلو فروشگاهی و یا تابلو شرکتی برای کسب و کار خود در هر زمینه ای ، هویت و اعتبار کسب کنید تا مشتریان به شما اعتماد کافی پیدا کرده و در صورت نیاز به شما رجوع نمایند .

 

شهر تبریز به عنوان مرکز استان :

 

شهر تبریز قدمتی دیرینه در ایران دارد که با مساحت 2167 متر مربع به مرکزیت استان آذربایجان شرقی درآمده است . تبریز بعد از تهران و مشهد جزء بزرگترین شهرهای ایران محسوب می شود . از ابتدای پیدایش تاکنون ، مهد تمدن و پایتختی پادشاهان زیادی واقع شده است و پایتخت سیاسی ایران در زمان خوارزمشاهیان ، ایلخانان ، جلایریان ، چوپانیان ، اتابکان ، تیموریان ، قره قویونلو ، آق قویونلو ، صفویان و دیگر قومیت ها بوده است .

تبریز مکانی است که می توانید به صورت هوایی ، زمینی و ریلی به دیگر شهرها سفر کنید . به همین دلیل مهد پرورش مسافران از مکان های متعدد است . در شهر تبریز هتل های 4 ستاره و 5 ستاره بیشماری افتتاح شده است که میزبان مسافران می باشند .

 

 

حروف برجسته در کارگاه تابلوسازی

 

 

مکان های توریستی و تفریحی تبریز :

 

شهر تبریز یک مکان توریستی و تفریحی است که مهد خرید ، تجارت و گردش است . ائل گولی یا شاه گلی یکی از مکان های گردشگری معروف شهر تبریز است که در جنوب شرق تبریز و 7 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد . پارک ائل گولی تا پیش از دوره صفوی ، بزرگترین منبع ذخیره آب باغ داران آن زمان بوده است . در دوران قاجار دور تا دور این پارک  مسیرهایی جهت عبور و مرور بنا شد و درختان متعددی کاشته شد . در دوران ما نام ائل گلی به دریاچه مردم تغییر یافت و محوطه آن جنگل کاری شده و آبشارهای متعدد در آن بنا شد که جلوه شکیلی برای این مکان تفریحی پدید آورد . به همین دلیل کلیه مسافران در بدو ورود به شهر تبریز از این مکان تفریحی زیبا بازدید می کنند و ساعاتی را در آنجا سپری می نمایند .

علاوه بر ائل گلی ، تبریز دارای رودخانه ها ، مراکز خرید سنتی و مدرن ، نمایشگاه ها ، موزه ها و جنگل های تفریحی و مراتع بیشماری است . با سفر به آذربایجان شرقی و شهر تبریز می توانید لحظات زیبا و خاطره انگیزی را برای خود و همراهانتان رقم بزنید .

شهر تبریز وسعت زیادی دارد و یافتن یک مکان مدنظر برای کسی که شهر را به خوبی نمی شناسد و در آن جا غریبه است امری مشکل است . می بایست از افراد زیادی پرس و جو نماید تا به هدف دست یابد . اما تبلیغات محیطی می تواند تاثیر خارق العاده ای هم در زیبایی مبلمان شهری داشته باشد و هم مکان های توریستی ، گردشگری و مراکز خرید را به عموم معرفی نماید . با نصب تابلو راهنما توسط شهرداری ها در معابر و مکان های عمومی و توریستی می توان سرعت را در یافتن یک مکان بالا برد و از اتلاف وقت و انرژی افراد پیشگیری نمود .